Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

114914 / 2011-05-16 - Administracja samorządowa / Miasto Piotrków Trybunalski (Piotrków Trybunalski)

WYKONANIE ROZBIÓRKI BUDYNKU POŁOŻONEGO W PIOTRKOWIE TRYB. PRZY UL. MIRECKIEGO 10 DZIAŁKA EWID. NR 277 OBRĘB 14

Opis zamówienia

1.1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia są czynności związane z wykonaniem robót rozbiórkowych i wyburzeniowych budynku usytuowanego na działce nr ewid. 277,17,
w obrębie 14 przy ul. Mireckiego 10 w Piotrkowie Trybunalskim.

1.2 DANE INFORMACYJNE - OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU
Budynek użyteczności publicznej (dawne laboratorium analityczne) - nieużytkowany wg inwentaryzacji o parametrach :
- powierzchnia zabudowy - 435,00 m2
- kubatura - 5.258,1 m3
- ilość kondygnacji naziemnych : 2,3
- ilość kondygnacji podziemnych : 1
- budynek murowany,
- zakończenie budowy rok 1949
- pow. działki - 0,4365 ha
- teren nieogrodzony
ww. budynek jest nieużytkowany, częściowo zdewastowany i w złym stanie technicznym, przeznaczony do rozbiórki. Szczegółowy opis i ocena stanu technicznego zawarta w projekcie rozbiórki

1.3 ZAKRES ROBÓT
Zakres robót związany jest z rozbiórką przedmiotowego budynku zawiera w szczególności:
- wykucie ościeżnic drzwiowych i okiennych,
- rozbiórkę pokrycia i konstrukcji dachu,
- rozbiórkę konstrukcji murowanej budynku,
- rozbiórkę konstrukcji stropów międzypiętrowych Kleina,
- rozbiórkę ścian i ścianek z cegły,
- rozbiórkę podłóg i posadzek,
- rozbiórkę ścian piwnic do poziomu terenu,
- zasypanie pozostałej części piwnic gruzem z rozbiórki,
- uporządkowanie terenu po rozbiórce,
- wywóz gruzu.

1.4 OGÓLNE ZASADY WYKONYWANIA ROBÓT ROZBIÓRKOWYCH
1. Przy wykonywaniu robót rozbiórkowych należy zachować warunki bezpieczeństwa pracy robotników oraz osób postronnych mogących się znaleźć w pobliżu miejsca (strefy) rozbiórki lub wyburzenia, zgodnie z ustaleniami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. nr 41 z dnia 19.03.2003 poz. 93).
2. Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych należy wykonać wszystkie niezbędne zabezpieczenia jak: oznakowanie i wygrodzenie terenu robót, zgromadzenie potrzebnych narzędzi i sprzętu oraz wykonanie odpowiednich dróg transportowych do usuwania z budynku materiałów pochodzących z rozbiórki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa robót rozbiórkowych wszystkie przejścia, pomosty i inne niebezpieczne miejsca powinno się zabezpieczyć odpowiednio umocowanymi barierkami a pomosty zaopatrzyć w listwy obrzeżne. Przy robotach rozbiórkowych należy uwzględnić wpływ warunków atmosferycznych na bezpieczeństwo pracy. Podczas deszczu, śniegu i silnego wiatru nie wolno prowadzić robót na ścianach i innych wysokich konstrukcjach. Do usuwania gruzu należy stosować zsypy (rynny). Gruz nie może być gromadzony na stropach, balkonach, schodach itp. Znajdujące się w pobliżu urządzenia użyteczności publicznej: latarnie, słupy z przewodami, drzewa itp. należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Wszystkie przejścia i przejazdy znajdujące się w zasięgu robót rozbiórkowych powinno się zabezpieczyć lub wytyczyć drogi, a obejścia i objazdy wyraźnie oznakować. O terminie wykonania robót rozbiórkowych powinno się zawiadomić okolicznych mieszkańców. Zależnie od warunków, rozbiórkę budynków można przeprowadzić ręcznie, przy użyciu młotów pneumatycznych oraz sprzętu specjalistycznego.
Przed przystąpieniem do rozbiórki jakichkolwiek elementów budynku należy bezwzględnie wykonać odłączenie instalacji elektrycznej oraz odcięcie, zaślepienie instalacji c.o., wody, kanalizacji w rozbieranym obiekcie.

Przez cały okres prac rozbiórkowych konieczna jest obecność kierownika budowy na placu budowy.

2. DANE DOTYCZĄCE PLACU BUDOWY
2.1. WYKONANIE TYMCZASOWYCH URZĄDZEŃ PLACU BUDOWY.
Ustawienie barakowozów o różnym przeznaczeniu wchodzi w skład kosztów pośrednich. Pełne zabezpieczenie urządzeń placu budowy wraz z ich eksploatacją obciąża Wykonawcę. Zamawiający wskaże miejsca ustawienia barakowozów. Zamawiający nie zapewnia dostaw energii elektrycznej i wody. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt uzgodni tymczasowe zasilanie w energię elektryczną i zapewni dla własnych potrzeb wodę i odbiór kanalizacji.

2.2 PRZYGOTOWANIE STANOWISK ROBOCZYCH I SKŁADOWISK
MATERIAŁÓW, ELEMENTÓW I URZĄDZEŃ.
Pełna organizacja stanowisk roboczych obciąża Wykonawcę. Dostawa, wyładowanie i składowanie materiałów pomocniczych i pędnych według potrzeb i na koszt Wykonawcy.

2.3 WYKONANIE WSZELKICH ZABEZPIECZEŃ BHP.
Wykonanie zabezpieczeń wymaganych warunkami technicznymi oraz przepisami BHP obciąża Wykonawcę. Ogrodzenie i zabezpieczenie terenu robót obciążą Wykonawcę w ramach kosztów pośrednich.

3. MATERIAŁY
3.1 SZCZEGÓLNE WYMAGANIA ODNOŚNIE RODZAJU I JAKOŚCI
MATERIAŁÓW, RODZAJE I ZAKRES WYMAGANYCH PRZEZ
ZLECENIODAWCĘ BADAŃ JAKOŚCI MATERIAŁÓW.
Wszystkie wbudowane i używane materiały powinny spełniać warunki określone w obowiązujących polskich normach PN; BN; ZN oraz posiadać certyfikat bezpieczeństwa klasy B oraz świadectwo Państwowego Zakładu Higieny.

3.2. MATERIAŁY Z ROZBIÓREK DO ODZYSKU I PONOWNEGO
WYKORZYSTANIA.

Ze względu na konieczność wykorzystania części materiałów z rozbiórki (gruz ceglany) do zasypania części budynku poniżej terenu nie przewiduje się ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki. Do zasypania części piwnic poniżej poziomu terenu należy wykorzystać miałki materiał z rozbiórki, który należy ubijać warstwami. Ilość przewidzianego gruzu do odwozu na składowisko ustala się według rzeczywistych ilości policzonych, lub pomierzonych przed ich załadowaniem na środki transportu.

3.3 RODZAJ, ILOŚĆ MATERIAŁÓW I ELEMENTÓW BUDOWLANYCH
DOSTARCZONYCH WYKONAWCY PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO
Żadne materiały ani elementy budowlane nie będą dostarczane przez Zamawiającego na plac budowy. Wszystkie materiały i elementy dostarczają Wykonawcy.

4. SPRZĘT
Należy stosować właściwy sprzęt i maszyny mające zastosowanie do danego rodzaju robót. Wykonawca powinien dysponować sprzętem odpowiednim do wykonania robót opisanych w Specyfikacji Technicznej i Projekcie rozbiórki. Sprzęt powinien być utrzymany w dobrym stanie technicznym.

5. TRANSPORT
5.1. WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW BUDOWLANYCH - MIEJSCE I ODLEGŁOŚĆ.
Transport gruzu samochodami samowyładowczymi 5-10 T na teren wysypiska w Karlinie na odległość około 10 km. Załadunek gruzu mechaniczny-koparką
.
5.2. TRANSPORT MATERIAŁÓW I SPRZĘTU NA PLAC BUDOWY.
Materiały, urządzenia i sprzęt mogą być przewożone dowolnymi środkami transportu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przy załadunku i rozładunku. Przewożony ładunek należy zabezpieczyć przed przesuwaniem się i spadaniem.

6. DOKUMENTY ODNIESIENIA
6.1 Dokumentacja - projekt techniczny wraz z rysunkami Projekt rozbiórki oraz inwentaryzacja i dokumentacja fotograficzna , w posiadaniu Zamawiającego.
6.2.Wykonawca - oferent powinien wykonać przed przystąpieniem do robót remontowych harmonogram robót i plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
6.3 Wykonawca-oferent powinien przedłożyć Zamawiającemu normy i aprobaty techniczne na wbudowane materiały (o ile takie wystąpią)
6.4. Wykonawca-oferent jest odpowiedzialny za wykonanie robót zgodnie z ustaleniami i specyfikacjami technicznymi.
6.5. Specjalne przedsięwzięcia z tytułu ochrony środowiska i ochrony zabytków .................................................brak..........................................................................
6.6.Zamawiający dostarczy dokumentację rozbiórki i pozwolenie na rozbiórkę.

7. ODBIORY I KONTROLA ZGODNOŚCI WYKONANIA
7.1. Rozbiórki budynków i budowli podlegają odbiorowi końcowemu.
7.2. Przy odbiorze końcowym inspektor sprawdza uporządkowanie terenu po rozbiórce, odtworzenie uszkodzonych elementów podczas rozbiórki (istniejące ogrodzenie, drogi, krzewy itp.), które zostały nieodpowiednio zabezpieczone przez Wykonawcę przed przystąpieniem do rozbiórki. Sprawdzeniu także podlega zgodność zakresu wykonanych robót z ST i ustaleniami z Zamawiającym.

8. PODSTAWY PŁATNOŚCI
Dla robót rozbiórkowych cenę należy podać w formie ryczałtu. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych jak również w nich nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Są to między innymi koszty: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon), dozorowania budowy, odtwarzanie dróg i chodników, wywóz i koszt składowania odpadów budowlanych i innych czynności niezbędnych do wykonania zamówienia. Nie jest wymagane załączenie do oferty kosztorysu ofertowego. Ofertę należy złożyć na całość zamówienia wg załączonego wzoru. Do podanej przez Wykonawcę ceny ryczałtowej mają zastosowanie przepisy art. 632 Kodeksu cywilnego. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), ten rodzaj wynagrodzenia określa w art. 632 następująco:
§1 Jeżeli strony umówiły się o wynagrodzenie ryczałtowe, przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, choćby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac.
§2 Jeżeli jednak wskutek zmiany stosunków, której nie można było przewidzieć, wykonanie dzieła groziłoby przyjmującemu zamówienie rażącą stratą, sąd może podwyższyć ryczałt lub rozwiązać umowę.
Oferent winien zapoznać się z zakresem robót i sprawdzić w terenie.

9. ZESTAWIENIE PRZEPISÓW I NORM
o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U.2003.47.401)
o Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 26.09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz.U. z 2003. Nr. 169. poz. 1650)
o Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.03.2000r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (Dz.U. Nr. 26. poz. 313)
o Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych - Wydawnictwo ARKADY

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 114914

Data publikacji: 2011-05-16

Nazwa: Miasto Piotrków Trybunalski

Ulica: ul. Pasaż Rudowskiego 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Kod pocztowy: 97-300

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 7327796

Numer faxu: 044 7327798

Adres strony internetowej: www.piotrkow.pl

Regon: 59064846800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE ROZBIÓRKI BUDYNKU POŁOŻONEGO W PIOTRKOWIE TRYB. PRZY UL. MIRECKIEGO 10 DZIAŁKA EWID. NR 277 OBRĘB 14

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia są czynności związane z wykonaniem robót rozbiórkowych i wyburzeniowych budynku usytuowanego na działce nr ewid. 277,17,
w obrębie 14 przy ul. Mireckiego 10 w Piotrkowie Trybunalskim.

1.2 DANE INFORMACYJNE - OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU
Budynek użyteczności publicznej (dawne laboratorium analityczne) - nieużytkowany wg inwentaryzacji o parametrach :
- powierzchnia zabudowy - 435,00 m2
- kubatura - 5.258,1 m3
- ilość kondygnacji naziemnych : 2,3
- ilość kondygnacji podziemnych : 1
- budynek murowany,
- zakończenie budowy rok 1949
- pow. działki - 0,4365 ha
- teren nieogrodzony
ww. budynek jest nieużytkowany, częściowo zdewastowany i w złym stanie technicznym, przeznaczony do rozbiórki. Szczegółowy opis i ocena stanu technicznego zawarta w projekcie rozbiórki

1.3 ZAKRES ROBÓT
Zakres robót związany jest z rozbiórką przedmiotowego budynku zawiera w szczególności:
- wykucie ościeżnic drzwiowych i okiennych,
- rozbiórkę pokrycia i konstrukcji dachu,
- rozbiórkę konstrukcji murowanej budynku,
- rozbiórkę konstrukcji stropów międzypiętrowych Kleina,
- rozbiórkę ścian i ścianek z cegły,
- rozbiórkę podłóg i posadzek,
- rozbiórkę ścian piwnic do poziomu terenu,
- zasypanie pozostałej części piwnic gruzem z rozbiórki,
- uporządkowanie terenu po rozbiórce,
- wywóz gruzu.

1.4 OGÓLNE ZASADY WYKONYWANIA ROBÓT ROZBIÓRKOWYCH
1. Przy wykonywaniu robót rozbiórkowych należy zachować warunki bezpieczeństwa pracy robotników oraz osób postronnych mogących się znaleźć w pobliżu miejsca (strefy) rozbiórki lub wyburzenia, zgodnie z ustaleniami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. nr 41 z dnia 19.03.2003 poz. 93).
2. Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych należy wykonać wszystkie niezbędne zabezpieczenia jak: oznakowanie i wygrodzenie terenu robót, zgromadzenie potrzebnych narzędzi i sprzętu oraz wykonanie odpowiednich dróg transportowych do usuwania z budynku materiałów pochodzących z rozbiórki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa robót rozbiórkowych wszystkie przejścia, pomosty i inne niebezpieczne miejsca powinno się zabezpieczyć odpowiednio umocowanymi barierkami a pomosty zaopatrzyć w listwy obrzeżne. Przy robotach rozbiórkowych należy uwzględnić wpływ warunków atmosferycznych na bezpieczeństwo pracy. Podczas deszczu, śniegu i silnego wiatru nie wolno prowadzić robót na ścianach i innych wysokich konstrukcjach. Do usuwania gruzu należy stosować zsypy (rynny). Gruz nie może być gromadzony na stropach, balkonach, schodach itp. Znajdujące się w pobliżu urządzenia użyteczności publicznej: latarnie, słupy z przewodami, drzewa itp. należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami. Wszystkie przejścia i przejazdy znajdujące się w zasięgu robót rozbiórkowych powinno się zabezpieczyć lub wytyczyć drogi, a obejścia i objazdy wyraźnie oznakować. O terminie wykonania robót rozbiórkowych powinno się zawiadomić okolicznych mieszkańców. Zależnie od warunków, rozbiórkę budynków można przeprowadzić ręcznie, przy użyciu młotów pneumatycznych oraz sprzętu specjalistycznego.
Przed przystąpieniem do rozbiórki jakichkolwiek elementów budynku należy bezwzględnie wykonać odłączenie instalacji elektrycznej oraz odcięcie, zaślepienie instalacji c.o., wody, kanalizacji w rozbieranym obiekcie.

Przez cały okres prac rozbiórkowych konieczna jest obecność kierownika budowy na placu budowy.

2. DANE DOTYCZĄCE PLACU BUDOWY
2.1. WYKONANIE TYMCZASOWYCH URZĄDZEŃ PLACU BUDOWY.
Ustawienie barakowozów o różnym przeznaczeniu wchodzi w skład kosztów pośrednich. Pełne zabezpieczenie urządzeń placu budowy wraz z ich eksploatacją obciąża Wykonawcę. Zamawiający wskaże miejsca ustawienia barakowozów. Zamawiający nie zapewnia dostaw energii elektrycznej i wody. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt uzgodni tymczasowe zasilanie w energię elektryczną i zapewni dla własnych potrzeb wodę i odbiór kanalizacji.

2.2 PRZYGOTOWANIE STANOWISK ROBOCZYCH I SKŁADOWISK
MATERIAŁÓW, ELEMENTÓW I URZĄDZEŃ.
Pełna organizacja stanowisk roboczych obciąża Wykonawcę. Dostawa, wyładowanie i składowanie materiałów pomocniczych i pędnych według potrzeb i na koszt Wykonawcy.

2.3 WYKONANIE WSZELKICH ZABEZPIECZEŃ BHP.
Wykonanie zabezpieczeń wymaganych warunkami technicznymi oraz przepisami BHP obciąża Wykonawcę. Ogrodzenie i zabezpieczenie terenu robót obciążą Wykonawcę w ramach kosztów pośrednich.

3. MATERIAŁY
3.1 SZCZEGÓLNE WYMAGANIA ODNOŚNIE RODZAJU I JAKOŚCI
MATERIAŁÓW, RODZAJE I ZAKRES WYMAGANYCH PRZEZ
ZLECENIODAWCĘ BADAŃ JAKOŚCI MATERIAŁÓW.
Wszystkie wbudowane i używane materiały powinny spełniać warunki określone w obowiązujących polskich normach PN; BN; ZN oraz posiadać certyfikat bezpieczeństwa klasy B oraz świadectwo Państwowego Zakładu Higieny.

3.2. MATERIAŁY Z ROZBIÓREK DO ODZYSKU I PONOWNEGO
WYKORZYSTANIA.

Ze względu na konieczność wykorzystania części materiałów z rozbiórki (gruz ceglany) do zasypania części budynku poniżej terenu nie przewiduje się ponownego wykorzystania materiałów z rozbiórki. Do zasypania części piwnic poniżej poziomu terenu należy wykorzystać miałki materiał z rozbiórki, który należy ubijać warstwami. Ilość przewidzianego gruzu do odwozu na składowisko ustala się według rzeczywistych ilości policzonych, lub pomierzonych przed ich załadowaniem na środki transportu.

3.3 RODZAJ, ILOŚĆ MATERIAŁÓW I ELEMENTÓW BUDOWLANYCH
DOSTARCZONYCH WYKONAWCY PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO
Żadne materiały ani elementy budowlane nie będą dostarczane przez Zamawiającego na plac budowy. Wszystkie materiały i elementy dostarczają Wykonawcy.

4. SPRZĘT
Należy stosować właściwy sprzęt i maszyny mające zastosowanie do danego rodzaju robót. Wykonawca powinien dysponować sprzętem odpowiednim do wykonania robót opisanych w Specyfikacji Technicznej i Projekcie rozbiórki. Sprzęt powinien być utrzymany w dobrym stanie technicznym.

5. TRANSPORT
5.1. WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW BUDOWLANYCH - MIEJSCE I ODLEGŁOŚĆ.
Transport gruzu samochodami samowyładowczymi 5-10 T na teren wysypiska w Karlinie na odległość około 10 km. Załadunek gruzu mechaniczny-koparką
.
5.2. TRANSPORT MATERIAŁÓW I SPRZĘTU NA PLAC BUDOWY.
Materiały, urządzenia i sprzęt mogą być przewożone dowolnymi środkami transportu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przy załadunku i rozładunku. Przewożony ładunek należy zabezpieczyć przed przesuwaniem się i spadaniem.

6. DOKUMENTY ODNIESIENIA
6.1 Dokumentacja - projekt techniczny wraz z rysunkami Projekt rozbiórki oraz inwentaryzacja i dokumentacja fotograficzna , w posiadaniu Zamawiającego.
6.2.Wykonawca - oferent powinien wykonać przed przystąpieniem do robót remontowych harmonogram robót i plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
6.3 Wykonawca-oferent powinien przedłożyć Zamawiającemu normy i aprobaty techniczne na wbudowane materiały (o ile takie wystąpią)
6.4. Wykonawca-oferent jest odpowiedzialny za wykonanie robót zgodnie z ustaleniami i specyfikacjami technicznymi.
6.5. Specjalne przedsięwzięcia z tytułu ochrony środowiska i ochrony zabytków .................................................brak..........................................................................
6.6.Zamawiający dostarczy dokumentację rozbiórki i pozwolenie na rozbiórkę.

7. ODBIORY I KONTROLA ZGODNOŚCI WYKONANIA
7.1. Rozbiórki budynków i budowli podlegają odbiorowi końcowemu.
7.2. Przy odbiorze końcowym inspektor sprawdza uporządkowanie terenu po rozbiórce, odtworzenie uszkodzonych elementów podczas rozbiórki (istniejące ogrodzenie, drogi, krzewy itp.), które zostały nieodpowiednio zabezpieczone przez Wykonawcę przed przystąpieniem do rozbiórki. Sprawdzeniu także podlega zgodność zakresu wykonanych robót z ST i ustaleniami z Zamawiającym.

8. PODSTAWY PŁATNOŚCI
Dla robót rozbiórkowych cenę należy podać w formie ryczałtu. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych jak również w nich nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Są to między innymi koszty: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon), dozorowania budowy, odtwarzanie dróg i chodników, wywóz i koszt składowania odpadów budowlanych i innych czynności niezbędnych do wykonania zamówienia. Nie jest wymagane załączenie do oferty kosztorysu ofertowego. Ofertę należy złożyć na całość zamówienia wg załączonego wzoru. Do podanej przez Wykonawcę ceny ryczałtowej mają zastosowanie przepisy art. 632 Kodeksu cywilnego. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz. 93 z późn. zm.), ten rodzaj wynagrodzenia określa w art. 632 następująco:
§1 Jeżeli strony umówiły się o wynagrodzenie ryczałtowe, przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, choćby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac.
§2 Jeżeli jednak wskutek zmiany stosunków, której nie można było przewidzieć, wykonanie dzieła groziłoby przyjmującemu zamówienie rażącą stratą, sąd może podwyższyć ryczałt lub rozwiązać umowę.
Oferent winien zapoznać się z zakresem robót i sprawdzić w terenie.

9. ZESTAWIENIE PRZEPISÓW I NORM
o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U.2003.47.401)
o Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 26.09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz.U. z 2003. Nr. 169. poz. 1650)
o Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.03.2000r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (Dz.U. Nr. 26. poz. 313)
o Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych - Wydawnictwo ARKADY

Kody CPV: 451100000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń
lub dokumentów zawartych w ofercie.

Wiedza i doświadczenie:
a) wykonać w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej:
- jedną pracę polegającą na rozbiórce budynku o wartości 50.000,00 zł brutto,


Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń
lub dokumentów zawartych w ofercie.

Potencjał techniczny:
wskazać osoby, które będą uczestniczyć w charakterze kierownika budowy i kierowników robót w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Osoby te muszą posiadać uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie o specjalności: konstrukcyjno - budowlanej.
W celu udokumentowania, że ww. osoby spełniają powyższe wymagania Wykonawca składa oświadczenie zawarte w załączniku nr 3.

Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń
lub dokumentów zawartych w ofercie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń
lub dokumentów zawartych w ofercie.

Sytuacja ekonomiczna:
Sposób dokonania oceny spełnienia wymaganych warunków:
- przy dokonaniu oceny spełniania warunków zamawiający będzie się kierował regułą: spełnia albo nie spełnia,
- niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania; ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Ocena spełniania powyższych warunków nastąpi na podstawie oświadczeń
lub dokumentów zawartych w ofercie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Formularz ofertowy według wzoru zawartego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia - wg załącznika nr 1;
2.Stosowne pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (należy załączyć oryginał lub kseropię potwierdzoną przez notariusza);
3.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego (należy załączyć oryginał lub kserokopię potwierdzoną przez notariusza);
4.Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego - wg załącznika nr 5;
5. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 oraz ust 2 ustawy Pzp - wg załącznika nr 2;
6. Oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków oraz opłat i składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne - wg załącznika nr 6.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.piotrkow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Pasaż Rudowskiego 10
97-300 Piotrków Trybunalski
pok. 317

Data składania wniosków, ofert: 31/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Pasaż Rudowskiego 10
97-300 Piotrków Trybunalski
pok. 317

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

216662 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Śródmieście - Łódź (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
likwidacja komór kanalizacyjnych i studni wraz z zasypaniem na nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 20 w Łodzi

216630 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Śródmieście - Łódź (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
likwidacja komór kanalizacyjnych i studni wraz z zasypaniem na nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 18 w Łodzi

107184 / 2011-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Drzewica - Drzewica (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
Zakup wyposażenia - kąpielisko (wykonanie placu zabaw, montaż elementów małej architektury, pomostu pływającego, wykonanie nasadzeń).

144283 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Śródmieście - Łódź (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
likwidacja komór kanalizacyjnych i studni wraz z zasypaniem na nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 18 w Łodzi

184388 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Piotrków Trybunalski - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
WYKONANIE ROZBIÓRKI BUDYNKU POŁOŻONEGO W PIOTRKOWIE TRYB. PRZY UL. MIRECKIEGO 10 DZIAŁKA EWID. NR 277 OBRĘB 14.

144275 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Śródmieście - Łódź (łódzkie)
CPV: 451100000 ()
likwidacja komór kanalizacyjnych i studni wraz z zasypaniem na nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 20 w Łodzi