Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

234643 / 2012-11-07 - Administracja samorządowa / Wójt Gminy Wiązownica (Wiązownica)

INSTALOWANIE (MONTAŻ) 2 SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH W RAMACH
PROGRAMU BIAŁY ORLIK W MIEJSCOWOŚCI RADAWA I WIĄZOWNICA

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn: INSTALOWANIE (montaż) 2 SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH W RAMACH PROGRAMU BIAŁY ORLIK W MIEJSCOWOŚCI RADAWA I WIĄZOWNICA
Lokalizacja
Miejscem dostawy i montażu lodowisk są boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej zlokalizowane w kompleksie sportowym wykonanym w ramach programu Moje Boisko - ORLIK 2012 w miejscowości Radawa i Wiązownica
Wymiary lodowiska
Sezonowe sztuczne, demontowane lodowisko w miejscowości Radawa i Wiązownica o następujących parametrach:
- wym. 17,5m x 30m w miejscowości Wiązownica
- wym. 20,0m x 30m w miejscowości Radawa
- grubość lodu min. 5 cm.
- tafla lodu musi spełniać warunki techniczne pozwalające na korzystanie z lodowiska przy temp. powietrza do + 10C przy sile wiatru min. 1,5 m/s.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą następujące elementy:
-Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji zadania, prawidłowej eksploatacji i dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy,
-Dostawa i montaż 2 kpl. składanego sezonowego lodowiska,
-Dostawa, posadowienie i montaż kompaktowego agregatu chłodniczego,
-Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska,
-Dostawa i montaż band lodowiska,
-Podłączenie elektryczne odbiorników do rozdzielni elektrycznej,
-Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego,
-Dostawa odpowiedniej ilości pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostawa przenośnej pompy wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
-Dostawa chodników gumowych o grubości min.4 mm o szerokości min.1,2 m.
-Dostawa frezu ręcznego do pielęgnacji lodu (edger).
-Pierwszy montaż i rozruch instalacji,
-Pierwszy demontaż lodowiska po sezonie.
-Zapewnienie bezpłatnego serwisu gwarancyjnego
-Dostawa instrukcji użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska. Wykonawca zapewnia wyszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska.
-Dostawa maszyny do pielęgnacji tafli lodowiska ( 1 szt.).
Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać aktualne świadectwa, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Okres gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia ( lodowisko) na okres 36 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Dostawa, posadowienie i montaż kompaktowego agregatu chłodniczego, spełniającego poniższe wymagania:
Kompaktowy agregat chłodniczy o wydajności chłodniczej dla 34% roztworu glikolu etylenowego -11 )-8 oC na poziomie min. 125 kW dla sytemu ziębniczego na bazie aluminium.
-Współczynnik wydajności agregatu w trybie chłodzenia na poziomie min. COP = 3,80.
-Agregat musi być wyposażony w pełen roboczy wsad czynnika na bazie freonu , dopuszczonego do stosowania i posiadającego wszelkie niezbędne atesty i zezwolenia na stosowanie.
-Agregat musi posiadać min. dwa obiegi chłodnicze a każdy obwód chłodniczy musi być wyposażony w przetwornik wysokiego i niskiego ciśnienia, presostat wysokiego ciśnienia.
-Agregat powinien zapewnić minimum 3 stopnie regulacji pracy agregatu. Agregat musi posiadać zintegrowany (w jednej zabudowie) moduł hydrauliczny - pompa i naczynie rozszerzalne, elektroniczny wyłącznik przepływu, zawory odcinające i wyrównawcze, filtr wodny (średnica cząstek pow. 1mm), przyłącze umożliwiające pomiar spadku ciśnienia parownika oraz pomiar dostępnego ciśnienia, zawór nadmiarowy dostosowany do instalacji.
-Agregat musi posiadać wewnętrzny, izolowany zbiornik buforowy o pojemności min. 500l.
-Panel elektryczny agregatu musi być odporny na wpływy atmosferyczne i musi być wyposażony w dostęp rewizyjny. Agregat musi być wyposażony w mikroprocesorowy moduł sterujący umożliwiający wyświetlanie informacji i kontrolę następujących elementów:
- temperaturę glikolu i czynnika chłodniczego,
- ciśnienie czynnika chłodniczego,
- historia ostatnich zdarzeń,
- harmonogram włączania/wyłączania,
- zabezpieczenie przed zamarznięciem parownika,
- sterowanie zdalne: styki bezprądowe dla awarii całego urządzenia,
- modyfikowanie wartości zadanych temperatur glikolu,
- monitorowanie wartości zadanych glikolu, temperatury powietrza
otoczenia, działania agregatu, wentylatorów, pomp, alarmów sprężarek,
- uruchamianie lub zatrzymywanie urządzenia.
- sterownik pozwala na określenie temperatury na wyjściu glikolu oraz
zarządza pracą pompy.
-Poziom mocy akustycznej mierzony za pomocą pomiaru ciśnienia akustycznego w odległości 10 m od agregatu nie może przekraczać 65 dB (A).
-Cały agregat chłodniczy musi być oznakowany CE lub oznakowany znakiem budowlanym.
2) Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska:
Orurowanie chłodnicze-modułowy system ziębniczy tafli lodowiska-kompozytowy moduł aluminiowy , rury łączące kolektor z agregatem chłodniczym.
Modułowy system ziębniczy tafli lodowiska, składa się z dokładanych do siebie kompozytowych modułów aluminiowych o szerokości 1,0 m i długości 5,0 m. Kompozytowy moduł wykonany jest w sposób monolityczny (poszczególne elementy są trwale zespolone ze sobą) i składa się z warstwy , np. styroduru XPS o grubości min. 3 cm, z trwale naniesioną na całej powierzchni warstwą stopu aluminium o grubości min. 0,4 mm stanowiącą deflektor dla zapewnienia uzyskania równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni lodowiska, Połączenie warstwy izolacji zimnochronnej oraz deflektora aluminiowego musi być wykonane na całej powierzchni styku obu elementów, w celu zapewnienia wysokiej wytrzymałości mechanicznej i trwałości całego modułu (przy wielokrotnym montażu i demontażu). Nie dopuszcza się punktowego połączenie obu elementów. Na każdym module zamontowane są prostopadle do dłuższego boku i nierozłącznie minimum trzy aluminiowe listwy dystansowe (grzebienie) utrzymujące rury ziębnicze wykonane z aluminium w stałej podziałce osiowej co max. 65 mm. Rury ziębnicze musza być wykonane z aluminium, a ich średnica wewnętrzna powinna wynosić min. 17mm. przy grubości ścianki 1,5mm. Otwory w listwach dystansowych muszą być zamknięte aby uniknąć wypadanie rur ziębniczych podczas montażu, demontażu, transportu i eksploatacji. Rury ziębnicze muszą przylegać do powierzchni deflektora aluminiowego dla zapewnienia dobrej wymiany chłodu do deflektora. Wzajemne łączenie aluminiowych rur ziębniczych w kolejnych modułach musi być zrealizowane za pomocą szybkozłączy zapewniających szczelność układu podczas pracy. Szybkozłącza muszą być wykonane z aluminium.
W skład każdego modułu wchodzą trzy rury aluminiowe kolektorów, pracujące w układzie Tiechelmana. Rury poszczególnych kolektorów łączone są ze sobą szczelnie za pomocą szybkozłączy. Skrajne kolektory muszą zawierać armaturę umożliwiającą napełnianie i opróżnianie układu, odpowietrzanie i kontrolę ciśnienia.. Orurowanie pierwszego modułu od strony kolektorów jest połączone z kolektorami za pomocą przewodów elastycznych. Cała powierzchnia lodowiska w obrębie band lodowiska musi być wykonana z elementów aluminiowych.
Połączenie kolektor - agregat chłodniczy wykonane z węży giętkich
Wykonawca jest zobowiązany zabezpieczyć powierzchnię pod taflą lodowiska poprzez rozłożenie na całej powierzchni foli budowlanej.
3) Dostawa i montaż band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1m - 1,2m .
Kompozytowe bandy lodowiska wykonane z kompozytu polimerowego opartego na żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Jedna strona bandy pokryta dodatkowo żelkotem , tworzącym gładką estetyczną powłokę i dużej odporności na warunki atmosferyczne. Dodatkowo w celu wzmocnienia wytrzymałości mechanicznej panel wewnętrznie użebrowany. Banda wsparta jest na metalowych podporach w kształcie trójkąta. W panelu wklejone są metalowe wkładki w miejscach skręcania śrubami. W miejscu narażonym na uszkodzenia mechaniczne za pomocą łyżew przykręcona jest listwa okopowa z polietylenu o wysokości ok.20 cm i grubości do 1 cm. W górnej części bandy lodowiska wyodrębniono zintegrowany pochwyt w kolorze niebieskim lub czerwonym . Komplet zawiera również bramę wjazdową dla urządzeń serwisowych o wymiarach wjazdowa 3,2 mb oraz 2 szt. bramek wejściowych o wymiarach 0,9 m. Promień w narożnikach bandy - 4,50 m.
4) Podłączenie elektryczne odbiorników do rozdzielni elektrycznej o mocy minimalnej ok. 50 kW i zabezpieczeniu 160A posadowionej w odległości do 10m od miejsca lokalizacji agregatu chłodniczego. Wykonanie przyłącza elektrycznego zakończonego rozdzielnią elektryczną i podłączenie leży w gestii Zamawiającego.
5) Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego w ilości niezbędnej dla prawidłowej pracy układu.
6) Dostawa odpowiedniej ilości pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostawa przenośnej pompy wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
7) Dostawa mat gumowych o grubości min.4 mm do chodzenia na łyżwach o szerokości min.1,2 m, długości 100 m.
8) Dostawa frezu ręcznego do pielęgnacji lodu (edger).
9) Pierwszy montaż i rozruch instalacji, wytworzenie tafli lodu min. 5cm.
10) Pierwszy demontaż lodowiska po sezonie.
11) Dostawa instrukcji użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska. Wykonawca zapewnia wyszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska.
12) Dostawa maszyny do pielęgnacji lodu o następujących parametrach:
- urządzenie z możliwością łatwego doczepiania i odczepiania do ciągnika rolniczego np. URSUS C-360 za pomocą typowego trzypunktowego zaczepu o udźwigu 1000 kg.
- max. ciężar urządzenia w stanie bez wody i śniegu nie może przekroczyć 550 kg.
- urządzenie powinno być wyposażone w zbiorniki na śnieg o poj. 0,9 m3 oraz system transportu struganego lodu do zbiornika,
- struganie tafli lodu - nóż strugający o długości min 200 cm.
- polewanie tafli lodu - urządzenie musi być wyposażone we własny zbiornik na wodę o pojemności min 400 l oraz rury wlewowe, zawór regulacyjny i fartuch do wygładzania tafli lodu.
Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać aktualne świadectwa, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie. Odpowiednie atesty, certyfikaty, gwarancje i aprobaty techniczne dotyczące zastosowanych materiałów i urządzeń należy przedłożyć inspektorowi nadzoru przed ich zastosowaniem.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 234643

Data publikacji: 2012-11-07

Nazwa: Wójt Gminy Wiązownica

Ulica: Wiązownica 208

Numer domu: 208

Miejscowość: Wiązownica

Kod pocztowy: 37-522

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 016 622-36-31

Adres strony internetowej: www.wiazownica.regiony.pl

Regon: 00055167400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
INSTALOWANIE (MONTAŻ) 2 SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH W RAMACH
PROGRAMU BIAŁY ORLIK W MIEJSCOWOŚCI RADAWA I WIĄZOWNICA

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn: INSTALOWANIE (montaż) 2 SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH W RAMACH PROGRAMU BIAŁY ORLIK W MIEJSCOWOŚCI RADAWA I WIĄZOWNICA
Lokalizacja
Miejscem dostawy i montażu lodowisk są boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej zlokalizowane w kompleksie sportowym wykonanym w ramach programu Moje Boisko - ORLIK 2012 w miejscowości Radawa i Wiązownica
Wymiary lodowiska
Sezonowe sztuczne, demontowane lodowisko w miejscowości Radawa i Wiązownica o następujących parametrach:
- wym. 17,5m x 30m w miejscowości Wiązownica
- wym. 20,0m x 30m w miejscowości Radawa
- grubość lodu min. 5 cm.
- tafla lodu musi spełniać warunki techniczne pozwalające na korzystanie z lodowiska przy temp. powietrza do + 10C przy sile wiatru min. 1,5 m/s.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą następujące elementy:
-Opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji zadania, prawidłowej eksploatacji i dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy,
-Dostawa i montaż 2 kpl. składanego sezonowego lodowiska,
-Dostawa, posadowienie i montaż kompaktowego agregatu chłodniczego,
-Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska,
-Dostawa i montaż band lodowiska,
-Podłączenie elektryczne odbiorników do rozdzielni elektrycznej,
-Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego,
-Dostawa odpowiedniej ilości pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostawa przenośnej pompy wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
-Dostawa chodników gumowych o grubości min.4 mm o szerokości min.1,2 m.
-Dostawa frezu ręcznego do pielęgnacji lodu (edger).
-Pierwszy montaż i rozruch instalacji,
-Pierwszy demontaż lodowiska po sezonie.
-Zapewnienie bezpłatnego serwisu gwarancyjnego
-Dostawa instrukcji użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska. Wykonawca zapewnia wyszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska.
-Dostawa maszyny do pielęgnacji tafli lodowiska ( 1 szt.).
Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać aktualne świadectwa, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Okres gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia ( lodowisko) na okres 36 miesięcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Dostawa, posadowienie i montaż kompaktowego agregatu chłodniczego, spełniającego poniższe wymagania:
Kompaktowy agregat chłodniczy o wydajności chłodniczej dla 34% roztworu glikolu etylenowego -11 )-8 oC na poziomie min. 125 kW dla sytemu ziębniczego na bazie aluminium.
-Współczynnik wydajności agregatu w trybie chłodzenia na poziomie min. COP = 3,80.
-Agregat musi być wyposażony w pełen roboczy wsad czynnika na bazie freonu , dopuszczonego do stosowania i posiadającego wszelkie niezbędne atesty i zezwolenia na stosowanie.
-Agregat musi posiadać min. dwa obiegi chłodnicze a każdy obwód chłodniczy musi być wyposażony w przetwornik wysokiego i niskiego ciśnienia, presostat wysokiego ciśnienia.
-Agregat powinien zapewnić minimum 3 stopnie regulacji pracy agregatu. Agregat musi posiadać zintegrowany (w jednej zabudowie) moduł hydrauliczny - pompa i naczynie rozszerzalne, elektroniczny wyłącznik przepływu, zawory odcinające i wyrównawcze, filtr wodny (średnica cząstek pow. 1mm), przyłącze umożliwiające pomiar spadku ciśnienia parownika oraz pomiar dostępnego ciśnienia, zawór nadmiarowy dostosowany do instalacji.
-Agregat musi posiadać wewnętrzny, izolowany zbiornik buforowy o pojemności min. 500l.
-Panel elektryczny agregatu musi być odporny na wpływy atmosferyczne i musi być wyposażony w dostęp rewizyjny. Agregat musi być wyposażony w mikroprocesorowy moduł sterujący umożliwiający wyświetlanie informacji i kontrolę następujących elementów:
- temperaturę glikolu i czynnika chłodniczego,
- ciśnienie czynnika chłodniczego,
- historia ostatnich zdarzeń,
- harmonogram włączania/wyłączania,
- zabezpieczenie przed zamarznięciem parownika,
- sterowanie zdalne: styki bezprądowe dla awarii całego urządzenia,
- modyfikowanie wartości zadanych temperatur glikolu,
- monitorowanie wartości zadanych glikolu, temperatury powietrza
otoczenia, działania agregatu, wentylatorów, pomp, alarmów sprężarek,
- uruchamianie lub zatrzymywanie urządzenia.
- sterownik pozwala na określenie temperatury na wyjściu glikolu oraz
zarządza pracą pompy.
-Poziom mocy akustycznej mierzony za pomocą pomiaru ciśnienia akustycznego w odległości 10 m od agregatu nie może przekraczać 65 dB (A).
-Cały agregat chłodniczy musi być oznakowany CE lub oznakowany znakiem budowlanym.
2) Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska:
Orurowanie chłodnicze-modułowy system ziębniczy tafli lodowiska-kompozytowy moduł aluminiowy , rury łączące kolektor z agregatem chłodniczym.
Modułowy system ziębniczy tafli lodowiska, składa się z dokładanych do siebie kompozytowych modułów aluminiowych o szerokości 1,0 m i długości 5,0 m. Kompozytowy moduł wykonany jest w sposób monolityczny (poszczególne elementy są trwale zespolone ze sobą) i składa się z warstwy , np. styroduru XPS o grubości min. 3 cm, z trwale naniesioną na całej powierzchni warstwą stopu aluminium o grubości min. 0,4 mm stanowiącą deflektor dla zapewnienia uzyskania równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni lodowiska, Połączenie warstwy izolacji zimnochronnej oraz deflektora aluminiowego musi być wykonane na całej powierzchni styku obu elementów, w celu zapewnienia wysokiej wytrzymałości mechanicznej i trwałości całego modułu (przy wielokrotnym montażu i demontażu). Nie dopuszcza się punktowego połączenie obu elementów. Na każdym module zamontowane są prostopadle do dłuższego boku i nierozłącznie minimum trzy aluminiowe listwy dystansowe (grzebienie) utrzymujące rury ziębnicze wykonane z aluminium w stałej podziałce osiowej co max. 65 mm. Rury ziębnicze musza być wykonane z aluminium, a ich średnica wewnętrzna powinna wynosić min. 17mm. przy grubości ścianki 1,5mm. Otwory w listwach dystansowych muszą być zamknięte aby uniknąć wypadanie rur ziębniczych podczas montażu, demontażu, transportu i eksploatacji. Rury ziębnicze muszą przylegać do powierzchni deflektora aluminiowego dla zapewnienia dobrej wymiany chłodu do deflektora. Wzajemne łączenie aluminiowych rur ziębniczych w kolejnych modułach musi być zrealizowane za pomocą szybkozłączy zapewniających szczelność układu podczas pracy. Szybkozłącza muszą być wykonane z aluminium.
W skład każdego modułu wchodzą trzy rury aluminiowe kolektorów, pracujące w układzie Tiechelmana. Rury poszczególnych kolektorów łączone są ze sobą szczelnie za pomocą szybkozłączy. Skrajne kolektory muszą zawierać armaturę umożliwiającą napełnianie i opróżnianie układu, odpowietrzanie i kontrolę ciśnienia.. Orurowanie pierwszego modułu od strony kolektorów jest połączone z kolektorami za pomocą przewodów elastycznych. Cała powierzchnia lodowiska w obrębie band lodowiska musi być wykonana z elementów aluminiowych.
Połączenie kolektor - agregat chłodniczy wykonane z węży giętkich
Wykonawca jest zobowiązany zabezpieczyć powierzchnię pod taflą lodowiska poprzez rozłożenie na całej powierzchni foli budowlanej.
3) Dostawa i montaż band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1m - 1,2m .
Kompozytowe bandy lodowiska wykonane z kompozytu polimerowego opartego na żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Jedna strona bandy pokryta dodatkowo żelkotem , tworzącym gładką estetyczną powłokę i dużej odporności na warunki atmosferyczne. Dodatkowo w celu wzmocnienia wytrzymałości mechanicznej panel wewnętrznie użebrowany. Banda wsparta jest na metalowych podporach w kształcie trójkąta. W panelu wklejone są metalowe wkładki w miejscach skręcania śrubami. W miejscu narażonym na uszkodzenia mechaniczne za pomocą łyżew przykręcona jest listwa okopowa z polietylenu o wysokości ok.20 cm i grubości do 1 cm. W górnej części bandy lodowiska wyodrębniono zintegrowany pochwyt w kolorze niebieskim lub czerwonym . Komplet zawiera również bramę wjazdową dla urządzeń serwisowych o wymiarach wjazdowa 3,2 mb oraz 2 szt. bramek wejściowych o wymiarach 0,9 m. Promień w narożnikach bandy - 4,50 m.
4) Podłączenie elektryczne odbiorników do rozdzielni elektrycznej o mocy minimalnej ok. 50 kW i zabezpieczeniu 160A posadowionej w odległości do 10m od miejsca lokalizacji agregatu chłodniczego. Wykonanie przyłącza elektrycznego zakończonego rozdzielnią elektryczną i podłączenie leży w gestii Zamawiającego.
5) Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego w ilości niezbędnej dla prawidłowej pracy układu.
6) Dostawa odpowiedniej ilości pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostawa przenośnej pompy wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
7) Dostawa mat gumowych o grubości min.4 mm do chodzenia na łyżwach o szerokości min.1,2 m, długości 100 m.
8) Dostawa frezu ręcznego do pielęgnacji lodu (edger).
9) Pierwszy montaż i rozruch instalacji, wytworzenie tafli lodu min. 5cm.
10) Pierwszy demontaż lodowiska po sezonie.
11) Dostawa instrukcji użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska. Wykonawca zapewnia wyszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania oraz montażu i demontażu lodowiska.
12) Dostawa maszyny do pielęgnacji lodu o następujących parametrach:
- urządzenie z możliwością łatwego doczepiania i odczepiania do ciągnika rolniczego np. URSUS C-360 za pomocą typowego trzypunktowego zaczepu o udźwigu 1000 kg.
- max. ciężar urządzenia w stanie bez wody i śniegu nie może przekroczyć 550 kg.
- urządzenie powinno być wyposażone w zbiorniki na śnieg o poj. 0,9 m3 oraz system transportu struganego lodu do zbiornika,
- struganie tafli lodu - nóż strugający o długości min 200 cm.
- polewanie tafli lodu - urządzenie musi być wyposażone we własny zbiornik na wodę o pojemności min 400 l oraz rury wlewowe, zawór regulacyjny i fartuch do wygładzania tafli lodu.
Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać aktualne świadectwa, aprobaty techniczne dopuszczające do stosowania w budownictwie. Odpowiednie atesty, certyfikaty, gwarancje i aprobaty techniczne dotyczące zastosowanych materiałów i urządzeń należy przedłożyć inspektorowi nadzoru przed ich zastosowaniem.

Kody CPV:
452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
441620003 (Instalacje rurowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
441632002 (Osprzęt do przewodów rurowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 22/12/2012

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10 000 zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach w art. 45 ust. 2 ustawy Pzp, tj.:
1) w pieniądzu;
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) w gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 42, poz. 275 oraz z 2007 r. z e zmianami).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego w BS Jarosław o/Wiązownica, numer konta 56 9096 1014 2002 1400 0202 0001
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium formie innej niż w pieniądzu - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Gminy Wiązownica, w kasie Urzędu pok. nr 44 II p. a kserokopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
7. W przypadku składania oferty wspólnej, wadium wniesione przez jednego ze
wspólników uważa się za wniesione prawidłowo.
8. Brak wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje
wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2
9. Zwrotu i zatrzymania złożonego wadium przetargowego zamawiający dokona zgodnie z przepisami art. 46 ust. 1-5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego do oferty
oświadczenia wykonawcy.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej wykonali i prawidłowo ukończyli co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na instalowaniu (montażu) kompletnego składanego lodowiska sezonowego wraz z bandami ochronnymi, systemem mrożącym i agregatem chłodniczym o wartości co najmniej
400 000 zł brutto.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego do oferty:
a) oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - art. 22 ust.1
b) wykazu wykonanych zamówień wg. zał. do siwz.
c) dokumentów potwierdzających, że wykazane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, np. referencje protokoły odbioru itp.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego do oferty
oświadczenia wykonawcy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, lub przedłożą pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia tych osób, w szczególności:
1) dysponują co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności:
- konstrukcyjno - budowlanej;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
2) dysponują co najmniej 1 osobą posiadającą doświadczenie w kierowaniu co najmniej jedną robotą budowlaną polegającą na budowie lodowiska, która będzie brała udział w realizacji zamówienia,
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego do oferty:
a) oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - art. 22 ust.1
b) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wg. zał. do siwz.
c) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 500 000 złotych (słownie: pięćset tysięcy złotych).
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego do oferty:
a) oświadczenia wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - art. 22 ust.1
b) opłaconej polisy ubezpieczenia OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- formularz oferty;
- kosztorys ofertowy skrócony;
- parafowany projekt umowy;
- oświadczenie o udzieleniu gwarancji jakości;
- pełnomocnictwo w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany w umowie pod rygorem nieważności muszą być dokonane w formie pisemnej.
2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Pzp. przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności:
I. Zmiana terminu przewidzianego na rozpoczęcie lub zakończenie robót:
1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
a) klęski żywiołowe, przez co rozumie się zjawiska naturalne związane z działaniem sił natury, w szczególności wyładowania atmosferyczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, długotrwałe upały,
b) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych dla danego okresu, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenia prób i sprawdzeń, dokonywania odbiorów, tj. długotrwałe opady deszczu lub spadek temperatur powietrza przez okres co najmniej 5 dni,
2) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi,
archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności niewypały, niewybuchy,
wykopaliska archeologiczne:
3) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne;
4) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w
szczególności istnienie nie zainwentaryzowanych lub błędnie zainwentaryzowanych
obiektów budowlanych;
5) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego w
szczególności:
a) opóźnienie związane z przekazaniem wykonawcy terenu budowy,
b) wstrzymania robót przez Zamawiającego,
c) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
d) odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę, w tym odmowa udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji.
II. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych
spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej, spowodowanej zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń,
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzeniu czasu realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy
3) pojawienie się na rynku nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy,
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych / technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy.
III. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
1) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ,
2) zmiana obowiązującej stawki VAT,
3) zmiana sposobu rozliczenia umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.wiazownica.com, www.wiazownica.com

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Wiązownica
37-522 Wiązownica
pok. nr 42 II p.
Cena dokumentacji przetargowej 20 zł.

Data składania wniosków, ofert: 22/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Wiązownica
37-522 Wiązownica
Sekretariat Urzędu pok. nr 22 I p.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia będzie współfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach pilotażowego programu Biały Orlik

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

210783 / 2008-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Dostawa, montaż, uruchomienie i demontaż kompletnego, demontowalnego sztucznego lodowiska o wymiarach 20 x 35 m dla Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji.

336584 / 2011-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Budowa lodowiska stałego przy Zespole Szkół w Gorzycach w ramach programu Biały Orlik

340955 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boguchwała - Boguchwała (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Zadanie 1: Zaprojektowanie i budowa boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy z funkcją lodowiska dla Zespołu Szkół w Boguchwale. Zadanie 2: Zaprojektowanie i budowa boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy dla Zespołu Szkół w Niechobrzu

350352 / 2012-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Budowa lodowiska stałego przy Zespole Szkół w Gorzycach w ramach programu Biały Orlik

397862 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Budowa lodowiska stałego przy Zespole Szkół w Gorzycach w ramach programu Biały Orlik

260295 / 2008-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Dostawa, montaż, uruchomienie i demontaż kompletnego, demontowalnego sztucznego lodowiska o wymiarach 20 x 35 m dla Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ropczycach.

498958 / 2012-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
INSTALOWANIE (MONTAŻ) 2 SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH W RAMACH PROGRAMU BIAŁY ORLIK W MIEJSCOWOŚCI RADAWA I WIĄZOWNICA

228039 / 2012-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarosław - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Budowa składanego lodowiska sezonowego w ramach programu BIAŁY ORLIK w Wólce Pełkińskiej, gm. Jarosław

463182 / 2012-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarosław - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 452122118 (Roboty budowlane w zakresie lodowisk)
Budowa składanego lodowiska sezonowego w ramach programu BIAŁY ORLIK w Wólce Pełkińskiej, gm. Jarosław