Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

90603 / 2016-06-16 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

Wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Rzeźniczej 2 w Krakowie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest bieżący remont lokalu w budynku przy ul. Rzeźniczej 2 w Krakowie. Zamawiający przewiduje do wykonania między innymi roboty budowlane w zakresie:
1) adaptacji dwóch pomieszczeń na pokoje biurowe (naprawa tynków, malowanie),
2) likwidacji ścianek z konstrukcji aluminiowych w boksach pomiędzy pomieszczeniami 3-4, 5-6, 7-8 (przy likwidacji ścianek należy uwzględnić sztywność konstrukcji pozostałych elementów),
3) wymiany wykładziny po usuniętych elementach aluminiowych,
4) odtworzenia sanitariatów w piwnicach budynku (wykonanie ścianek z suchej zabudowy, montaż drzwi z ościeżnicami, flizowanie ścian oraz podłóg, wykonanie instalacji elektrycznej, biały montaż, malowanie),
5) powiększenia punktu informacyjnego (montaż ścianki z suchej zabudowy wraz z oknem punktu informacyjnego, wykonanie gładzi wraz z malowaniem, wykonanie dodatkowych punktów elektrycznych, ułożenie wykładziny).
2. Szczegółowy zakres robót określają:
1) przedmiary robót (numery 1 i 2),
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
3) zestawienie materiałów.
3. W wycenie nie należy uwzględniać następujących pozycji z przedmiaru numer 1: 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 3.1, 3.2.
4. Roboty budowlane będące przedmiotem będą realizowane w okresie od sierpnia do października 2016 roku. Ustalenie dokładnych terminów rozpoczęcia i zakończenia robót uzależnione od terminu przeniesienia znajdującej się w lokalu komórki organizacyjnej zamawiającego do innej lokalizacji. Termin realizacji robót: nie krótszy niż 45 dni i nie dłuższy niż 55 dni od daty przekazania wykonawcy placu budowy. Zamawiający zawiadomi wykonawcę o terminie przekazania placu budowy pisemnie z wyprzedzeniem co najmniej 1 tygodnia.
Warunki dodatkowe realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie zamawiający poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
2) Jeżeli wykonawca uzna, że dokumentacja dotycząca przedmiotowego zamówienia, tj.: przedmiar, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz wykaz materiałów są niepełne lub zawierają błędy mogące mieć wpływ na zapewnienie należytej jakości robót, zobowiązany jest zawiadomić zamawiającego o tym fakcie w terminie zakreślonym w rozdziale VIII ust. 6 niniejszej specyfikacji.
3) Zamawiający zaleca, aby wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w miejscu realizacji robót. Termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić z pracownikiem zamawiającego, Panem Łukaszem Głogowskim pod numerem telefonu 12 616 54 64, dostępnym w godzinach pracy zamawiającego.
4) Wykonawca zobowiązany będzie ustalić z zamawiającym szczegóły realizacji przedmiotu zamówienia przed rozpoczęciem robót.
5) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą oraz wszystkie środki techniczne niezbędne do jego realizacji.
6) Sposób rozliczenia wynagrodzenia za wykonane roboty, kosztorysowy w rozumieniu przepisów art. 629 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (tekst: jednolity: Dz. U. z 2016 roku, poz. 380 z późniejszymi zmianami), na podstawie kosztorysów zamiennych i powykonawczych, obejmujących rzeczywistą ilość wykonanych robót, z tym jednak zastrzeżeniem, że jego ostateczna wysokość nie może przekroczyć kwoty wynagrodzenia określonej w umowie o wykonanie robót budowlanych. Po zakończeniu robót wykonawca zobowiązany jest sporządzić obmiar, który będzie podlegał weryfikacji przez upoważnionych przedstawicieli zamawiającego.
7) Warunki płatności. Zapłata wynagrodzenia nastąpi przelewem, w terminie do 14 dni od daty doręczenia zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury, po odbiorze robót stwierdzonym protokołem odbioru. Do faktury wykonawca zobowiązany jest załączyć: atesty, aprobaty techniczne i inne niezbędne dokumenty dotyczące użytych materiałów, kosztorysy rozliczeniowe (powykonawcze i zamienne), określające zakres i rodzaj robót rzeczywiście wykonanych, zatwierdzone do wypłaty przez inspektora nadzoru inwestorskiego powołanego przez zamawiającego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym. Zamawiający dopuszcza możliwość zapłaty wynagrodzenia w dwóch transzach: pierwszej, po wykonaniu 50% wartości umowy o wykonanie robót budowlanych, drugiej, po zakończeniu robót. Do ustalenia wartości wykonanych robót strony umowy posługiwać się będą kosztorysami (powykonawczymi i zamiennymi), sporządzonymi na podstawie książki obmiarów i kosztorysu ofertowego, zatwierdzonymi przez inspektora nadzoru budowlanego powołanego przez zamawiającego. Przy ustalaniu stopnia zaawansowania robót uwzględnia się również zmiany dotyczące zakresu robót (roboty zaniechane, dodatkowe i zamienne). W przypadku obliczania wartości robót zamiennych przy sporządzaniu kosztorysów należy stosować te same nośniki cenowe i ceny jednostkowe materiałów co w podstawowym kosztorysie ofertowym złożonym wraz z ofertą.
W przypadku robót, materiałów lub sprzętów, które nie mają swojego odpowiednika w kosztorysie ofertowym złożonym wraz z ofertą do zamówienia podstawowego wartość takiej pozycji robót zostanie obliczona zgodnie z wzorem:
Cd = Co x Csch
Ws
gdzie:
Cd - wynagrodzenie za roboty dodatkowe lub zamienne,
Co - cena oferty wykonawcy złożonej w zamówieniu podstawowym,
Ws - wartość szacunkowa zamówienia określona w kosztorysach inwestorskich,
Csch - cena z Sekocenbudu aktualna w okresie wykonania robót zamiennych lub dodatkowych.
Zamawiający wprowadzi w treści umowy wartość kosztorysu inwestorskiego na roboty budowlane zlecone wykonawcy w celu umożliwienia dokonania przeliczenia wartości zamówień dodatkowych i zamiennych.
8) Wykonawca ma obowiązek spisać i przełożyć zamawiającemu protokół konieczności na roboty zaniechane i zamienne oraz zamówienia uzupełniające i dodatkowe uzasadniające konieczność ich wykonania z uwzględnieniem przepisów art. 67 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych. Dostarczony zamawiającemu protokół konieczności musi być zatwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego powołanego przez zamawiającego. Uzyskanie akceptacji inspektora nadzoru inwestorskiego nie stanowi potwierdzenia udzielenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego lub wyrażenia zgody na zaniechanie robót albo wykonanie robót dodatkowych lub zamiennych. Udzielenie zamówień dodatkowego lub uzupełniającego wymaga przeprowadzenia odrębnego podstępowania o udzielenie zamówienia publicznego, określonego przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 roku, poz. 2164).
9) Wykonawca przedłoży kosztorysy ofertowe, sporządzone według zasad określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 roku, Nr 130, poz. 1389).
10) Wykonawca ma obowiązek umieścić w kosztorysie ofertowym całkowity zakres i rodzaj robót określony w przedmiarze zamawiającego, z uwzględnieniem materiałów wskazanych w wykazie materiałów.
11) Wykonawca w ofercie winien przedstawić zestawienie materiałów - zgodnie z wykazem zamawiającego, stanowiącym załącznik numer 9 do specyfikacji.
12) Kosztorys ofertowy stanowi podstawę do obliczenia wynagrodzenia należnego wykonawcy.
13) Okres rękojmi: 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, bez wad. Umowa o roboty budowlane jest jednocześnie dokumentem potwierdzającym udzielenie rękojmi.
14) Okres gwarancji na wbudowane materiały: zgodnie z danymi producenta, nie krótszy niż 12 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych bez wad. Umowa o roboty budowlane jest jednocześnie dokumentem gwarancyjnym. Dokumenty gwarancyjne dot. użytych materiałów, sprzętu i wyposażenia przechowuje wykonawca oraz załatwia formalności związane z naprawami gwarancyjnymi.
15) Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi obciążają w całości wykonawcę, również w zakresie zleconym podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.
16) Przedmiot zamówienia ma być wykonany zgodnie ze sztuką jego wykonania oraz obowiązującymi w tym zakresie standardami, normami i przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 roku, poz. 290).
17) Wykonawca w trakcie prowadzenia robót ma obowiązek każdorazowo zgłaszać zamawiającemu wszelkie problemy z realizacją przedmiotu umowy o roboty budowlane oraz współpracować w zakresie ich rozwiązania.
18) Odbiór robót zanikających bądź ulegających zakryciu ma być zgłaszany przez wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej 1 dnia roboczego.
19) Wykonawca robót budowlanych, któremu zostanie powierzone ich wykonanie może korzystać z dostępu do wody i energii elektrycznej tylko w lokalu należącym do zamawiającego. Na wykonawcę nałożona zostanie opłata ryczałtowa za korzystanie z: energii elektrycznej w wysokości 300,00zł brutto (słownie: trzysta złotych 00/100), wody 200,00zł brutto (słownie: dwieście złotych 00/100). Zapłaty za korzystanie z energii elektrycznej i wody należy dokonać najpóźniej do 7 dni od dnia podpisania protokołu końcowego bez wad. Nieuregulowanie wpłaty w tym terminie powoduje potrącenie ww. kwot z wynagrodzenia należnego wykonawcy określonego w fakturze końcowej.
20) Wykonawca zobowiązany jest usuwać wady i usterki przedmiotu zamówienia wykryte w okresie rękojmi w terminie do 14 dni od ich stwierdzenia. Wady i usterki zagrażające bezpieczeństwu ludzi wykonawca ma usuwać do 24 godz. po ich zgłoszeniu przez zamawiającego. W przypadku nie wywiązania się z tego zobowiązania wykonawca zwróci zamawiającemu koszty zastępczego usunięcia wad i usterek w terminie do 14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty.
21) Wykonawca ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za szkody wynikłe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i usunie ich skutki i przyczyny, bądź zwróci zamawiającemu koszty z tym związane w terminie do 14 dni od chwili wezwania przez zamawiającego do naprawy szkód lub zwrotu kosztów.
22) Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty w sposób powodujący jak najmniejsze niedogodności i utrudnienia funkcjonowania budynku, w którym będą one prowadzone.
23) W czasie prowadzenia robót obiekt nie będzie wyłączony z użytkowania. Wykonawca winien uwzględnić utrudnienia z tym związane oraz współpracować z użytkownikami budynku, z Gminą Miejską Kraków - Zarządem Budynków Komunalnych w Krakowie oraz Wspólnotą Mieszkaniową w zakresie rozwiązywania kwestii problematycznych.
24) Wykonawca we własnym zakresie załatwia formalności związane z uzgodnieniami z administratorem obiektu i/lub dostawcami mediów w zakresie działań związanych z realizacją przedmiotu zamówienia - jeżeli będą wymagane

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 90603

Data publikacji: 2016-06-16

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 6165482, 6165469

Numer faxu: 12 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Rzeźniczej 2 w Krakowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest bieżący remont lokalu w budynku przy ul. Rzeźniczej 2 w Krakowie. Zamawiający przewiduje do wykonania między innymi roboty budowlane w zakresie:
1) adaptacji dwóch pomieszczeń na pokoje biurowe (naprawa tynków, malowanie),
2) likwidacji ścianek z konstrukcji aluminiowych w boksach pomiędzy pomieszczeniami 3-4, 5-6, 7-8 (przy likwidacji ścianek należy uwzględnić sztywność konstrukcji pozostałych elementów),
3) wymiany wykładziny po usuniętych elementach aluminiowych,
4) odtworzenia sanitariatów w piwnicach budynku (wykonanie ścianek z suchej zabudowy, montaż drzwi z ościeżnicami, flizowanie ścian oraz podłóg, wykonanie instalacji elektrycznej, biały montaż, malowanie),
5) powiększenia punktu informacyjnego (montaż ścianki z suchej zabudowy wraz z oknem punktu informacyjnego, wykonanie gładzi wraz z malowaniem, wykonanie dodatkowych punktów elektrycznych, ułożenie wykładziny).
2. Szczegółowy zakres robót określają:
1) przedmiary robót (numery 1 i 2),
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
3) zestawienie materiałów.
3. W wycenie nie należy uwzględniać następujących pozycji z przedmiaru numer 1: 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 3.1, 3.2.
4. Roboty budowlane będące przedmiotem będą realizowane w okresie od sierpnia do października 2016 roku. Ustalenie dokładnych terminów rozpoczęcia i zakończenia robót uzależnione od terminu przeniesienia znajdującej się w lokalu komórki organizacyjnej zamawiającego do innej lokalizacji. Termin realizacji robót: nie krótszy niż 45 dni i nie dłuższy niż 55 dni od daty przekazania wykonawcy placu budowy. Zamawiający zawiadomi wykonawcę o terminie przekazania placu budowy pisemnie z wyprzedzeniem co najmniej 1 tygodnia.
Warunki dodatkowe realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie zamawiający poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
2) Jeżeli wykonawca uzna, że dokumentacja dotycząca przedmiotowego zamówienia, tj.: przedmiar, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz wykaz materiałów są niepełne lub zawierają błędy mogące mieć wpływ na zapewnienie należytej jakości robót, zobowiązany jest zawiadomić zamawiającego o tym fakcie w terminie zakreślonym w rozdziale VIII ust. 6 niniejszej specyfikacji.
3) Zamawiający zaleca, aby wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w miejscu realizacji robót. Termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić z pracownikiem zamawiającego, Panem Łukaszem Głogowskim pod numerem telefonu 12 616 54 64, dostępnym w godzinach pracy zamawiającego.
4) Wykonawca zobowiązany będzie ustalić z zamawiającym szczegóły realizacji przedmiotu zamówienia przed rozpoczęciem robót.
5) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą oraz wszystkie środki techniczne niezbędne do jego realizacji.
6) Sposób rozliczenia wynagrodzenia za wykonane roboty, kosztorysowy w rozumieniu przepisów art. 629 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (tekst: jednolity: Dz. U. z 2016 roku, poz. 380 z późniejszymi zmianami), na podstawie kosztorysów zamiennych i powykonawczych, obejmujących rzeczywistą ilość wykonanych robót, z tym jednak zastrzeżeniem, że jego ostateczna wysokość nie może przekroczyć kwoty wynagrodzenia określonej w umowie o wykonanie robót budowlanych. Po zakończeniu robót wykonawca zobowiązany jest sporządzić obmiar, który będzie podlegał weryfikacji przez upoważnionych przedstawicieli zamawiającego.
7) Warunki płatności. Zapłata wynagrodzenia nastąpi przelewem, w terminie do 14 dni od daty doręczenia zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury, po odbiorze robót stwierdzonym protokołem odbioru. Do faktury wykonawca zobowiązany jest załączyć: atesty, aprobaty techniczne i inne niezbędne dokumenty dotyczące użytych materiałów, kosztorysy rozliczeniowe (powykonawcze i zamienne), określające zakres i rodzaj robót rzeczywiście wykonanych, zatwierdzone do wypłaty przez inspektora nadzoru inwestorskiego powołanego przez zamawiającego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym. Zamawiający dopuszcza możliwość zapłaty wynagrodzenia w dwóch transzach: pierwszej, po wykonaniu 50% wartości umowy o wykonanie robót budowlanych, drugiej, po zakończeniu robót. Do ustalenia wartości wykonanych robót strony umowy posługiwać się będą kosztorysami (powykonawczymi i zamiennymi), sporządzonymi na podstawie książki obmiarów i kosztorysu ofertowego, zatwierdzonymi przez inspektora nadzoru budowlanego powołanego przez zamawiającego. Przy ustalaniu stopnia zaawansowania robót uwzględnia się również zmiany dotyczące zakresu robót (roboty zaniechane, dodatkowe i zamienne). W przypadku obliczania wartości robót zamiennych przy sporządzaniu kosztorysów należy stosować te same nośniki cenowe i ceny jednostkowe materiałów co w podstawowym kosztorysie ofertowym złożonym wraz z ofertą.
W przypadku robót, materiałów lub sprzętów, które nie mają swojego odpowiednika w kosztorysie ofertowym złożonym wraz z ofertą do zamówienia podstawowego wartość takiej pozycji robót zostanie obliczona zgodnie z wzorem:
Cd = Co x Csch
Ws
gdzie:
Cd - wynagrodzenie za roboty dodatkowe lub zamienne,
Co - cena oferty wykonawcy złożonej w zamówieniu podstawowym,
Ws - wartość szacunkowa zamówienia określona w kosztorysach inwestorskich,
Csch - cena z Sekocenbudu aktualna w okresie wykonania robót zamiennych lub dodatkowych.
Zamawiający wprowadzi w treści umowy wartość kosztorysu inwestorskiego na roboty budowlane zlecone wykonawcy w celu umożliwienia dokonania przeliczenia wartości zamówień dodatkowych i zamiennych.
8) Wykonawca ma obowiązek spisać i przełożyć zamawiającemu protokół konieczności na roboty zaniechane i zamienne oraz zamówienia uzupełniające i dodatkowe uzasadniające konieczność ich wykonania z uwzględnieniem przepisów art. 67 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych. Dostarczony zamawiającemu protokół konieczności musi być zatwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego powołanego przez zamawiającego. Uzyskanie akceptacji inspektora nadzoru inwestorskiego nie stanowi potwierdzenia udzielenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego lub wyrażenia zgody na zaniechanie robót albo wykonanie robót dodatkowych lub zamiennych. Udzielenie zamówień dodatkowego lub uzupełniającego wymaga przeprowadzenia odrębnego podstępowania o udzielenie zamówienia publicznego, określonego przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 roku, poz. 2164).
9) Wykonawca przedłoży kosztorysy ofertowe, sporządzone według zasad określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 roku, Nr 130, poz. 1389).
10) Wykonawca ma obowiązek umieścić w kosztorysie ofertowym całkowity zakres i rodzaj robót określony w przedmiarze zamawiającego, z uwzględnieniem materiałów wskazanych w wykazie materiałów.
11) Wykonawca w ofercie winien przedstawić zestawienie materiałów - zgodnie z wykazem zamawiającego, stanowiącym załącznik numer 9 do specyfikacji.
12) Kosztorys ofertowy stanowi podstawę do obliczenia wynagrodzenia należnego wykonawcy.
13) Okres rękojmi: 36 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, bez wad. Umowa o roboty budowlane jest jednocześnie dokumentem potwierdzającym udzielenie rękojmi.
14) Okres gwarancji na wbudowane materiały: zgodnie z danymi producenta, nie krótszy niż 12 miesięcy od daty odbioru robót budowlanych bez wad. Umowa o roboty budowlane jest jednocześnie dokumentem gwarancyjnym. Dokumenty gwarancyjne dot. użytych materiałów, sprzętu i wyposażenia przechowuje wykonawca oraz załatwia formalności związane z naprawami gwarancyjnymi.
15) Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi obciążają w całości wykonawcę, również w zakresie zleconym podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.
16) Przedmiot zamówienia ma być wykonany zgodnie ze sztuką jego wykonania oraz obowiązującymi w tym zakresie standardami, normami i przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 roku, poz. 290).
17) Wykonawca w trakcie prowadzenia robót ma obowiązek każdorazowo zgłaszać zamawiającemu wszelkie problemy z realizacją przedmiotu umowy o roboty budowlane oraz współpracować w zakresie ich rozwiązania.
18) Odbiór robót zanikających bądź ulegających zakryciu ma być zgłaszany przez wykonawcę z wyprzedzeniem co najmniej 1 dnia roboczego.
19) Wykonawca robót budowlanych, któremu zostanie powierzone ich wykonanie może korzystać z dostępu do wody i energii elektrycznej tylko w lokalu należącym do zamawiającego. Na wykonawcę nałożona zostanie opłata ryczałtowa za korzystanie z: energii elektrycznej w wysokości 300,00zł brutto (słownie: trzysta złotych 00/100), wody 200,00zł brutto (słownie: dwieście złotych 00/100). Zapłaty za korzystanie z energii elektrycznej i wody należy dokonać najpóźniej do 7 dni od dnia podpisania protokołu końcowego bez wad. Nieuregulowanie wpłaty w tym terminie powoduje potrącenie ww. kwot z wynagrodzenia należnego wykonawcy określonego w fakturze końcowej.
20) Wykonawca zobowiązany jest usuwać wady i usterki przedmiotu zamówienia wykryte w okresie rękojmi w terminie do 14 dni od ich stwierdzenia. Wady i usterki zagrażające bezpieczeństwu ludzi wykonawca ma usuwać do 24 godz. po ich zgłoszeniu przez zamawiającego. W przypadku nie wywiązania się z tego zobowiązania wykonawca zwróci zamawiającemu koszty zastępczego usunięcia wad i usterek w terminie do 14 dni od otrzymania wezwania do zapłaty.
21) Wykonawca ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za szkody wynikłe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia i usunie ich skutki i przyczyny, bądź zwróci zamawiającemu koszty z tym związane w terminie do 14 dni od chwili wezwania przez zamawiającego do naprawy szkód lub zwrotu kosztów.
22) Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty w sposób powodujący jak najmniejsze niedogodności i utrudnienia funkcjonowania budynku, w którym będą one prowadzone.
23) W czasie prowadzenia robót obiekt nie będzie wyłączony z użytkowania. Wykonawca winien uwzględnić utrudnienia z tym związane oraz współpracować z użytkownikami budynku, z Gminą Miejską Kraków - Zarządem Budynków Komunalnych w Krakowie oraz Wspólnotą Mieszkaniową w zakresie rozwiązywania kwestii problematycznych.
24) Wykonawca we własnym zakresie załatwia formalności związane z uzgodnieniami z administratorem obiektu i/lub dostawcami mediów w zakresie działań związanych z realizacją przedmiotu zamówienia - jeżeli będą wymagane

Kody CPV: 451112001

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w oparciu o przyjęte kryteria oceny ofert, zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Informacja na temat wadium:
1) Przystępując do przetargu wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w kwocie 2 200,00zł (słownie: dwa tysiące dwieście złotych 00/100) w terminie do dnia 1 lipca 2016 roku, do godz. 09:00.
2) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy.
3) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek depozytowy Zamawiającego, prowadzony w Banku PKO BP Oddział w Krakowie o numerze następującym: 12 1020 2892 0000 5302 0589 9341. Wykonawca zobowiązany jest podać w tytule przelewu swój numer NIP.
4) Warunkiem uznania wpłaty wadium będzie zaksięgowanie ich przez bank prowadzący rachunek zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5) Wadium zostanie zwrócone w sytuacjach i na zasadach określonych w art. 46 ust. 1, 1a, 2 i 4 ustawy.
6) Zamawiający zatrzyma wadium, gdy zajdą przesłanki, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy.
7) Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca będzie zobowiązany wnieść wadium w terminie określonym przez zamawiającego

Zaliczka: Tak

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać się odpowiednim doświadczeniem, tj. zrealizował w okresie ostatnich 5 lat co najmniej jedną robotę budowlaną, której zakres jest tożsamy lub zbliżony do przedmiotu niniejszego postępowania, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00zł netto (słownie: sto tysięcy złotych 00/100). Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz robót wykonanych, zgodny z wzorem stanowiącym załącznik numer 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia wraz z dowodami potwierdzającymi należyte i terminowe ich wykonanie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien dysponować osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej. Na dowód spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wykonawca załączy do oferty wykaz osób, które będą brały udział w wykonywaniu zamówienia. Osoby, które będą brały udział w wykonywaniu przedmiotu zamówienia muszą być członkami Okręgowej Izby Inżynierów oraz muszą posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane. Zamawiający żąda uczestnictwa w realizacji przedmiotu zamówienia, ze strony wykonawcy, minimum jednej osoby posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej. Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz osób, który należy sporządzić według wzoru stanowiącego załącznik numer 2 do specyfikacji

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień umowy wymaga dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zmiana postanowień umowy może dotyczyć:
1) podwykonawców oraz zakresu robót im powierzonych za zgodą Zamawiającego;
2) warunków i terminu zapłaty wynagrodzenia,
3) zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku:
a) działania siły wyższej, mającej wpływ na terminowość wykonania przedmiotu umowy, tzn. zdarzenia o charakterze katastrofalnych działań przyrody, zdarzenia nadzwyczajne takie jak wojna, zamieszki krajowe itp.,
b) wystąpienia okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności, a okoliczności te mają wpływ na termin realizacji przedmiotu umowy,
c) podpisania umowy na zamówienia dodatkowe, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 roku, poz. 2164) lub zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 tejże ustawy, o ile wykonanie tych zamówień wpływa na termin wykonania przedmiotu niniejszej umowy

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
30-529 Kraków

Data składania wniosków, ofert: 01/07/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
30-529 Kraków
dziennik podawczy

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

306364 / 2014-09-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Usuwanie szkód powodziowych na potoku Kasinka w km 6+900 - 7+170 w m. Kasina Wielka, gm. Mszana Dolna, pow. limanowski.

288510 / 2013-07-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont istniejącej zabudowy potoku Słony w km 3+000 - 4+340 w m.Rabka-Zdrój

334466 / 2013-08-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Udrożnienie koryta potoku Skomielnianka w km 0+680 - 1+100 w m.Tokarnia, Skomielna Czarna.

340376 / 2013-08-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont zapory przeciwrumowiskowej na potoku Bysinka w km 3+600 w Myślenicach

275104 / 2014-08-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Usuwanie szkód powodziowych na potoku Kasinka w km 3+760 - 3+900 w m. Kasinka Mała, gm. Mszana Dolna, pow. limanowski

287320 / 2013-07-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Udrożnienie koryta potoku Skomielnianka w km 0+680 - 1+100 w m.Tokarnia, Skomielna Czarna.

418982 / 2013-10-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont stopnia na potoku Saneckim w km 14+426 w m. Łąkta Górna, gm. Żegocina, pow. bocheński

268896 / 2014-08-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Usuwanie szkód powodziowych na potoku Kasinka w km 6+900 - 7+170 w m. Kasina Wielka, gm. Mszana Dolna, pow. limanowski

394760 / 2013-09-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont istniejącej zabudowy potoku Trzemeśnianka w km 5+175 - 5+409 w m. Trzemeśnia.

143864 / 2015-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Zasyp wyrw brzegowych na pot. Kasinka w km 2+185-2+667 w m. Kasinka Mała, gmina Mszana Dolna, pow. limanowski, woj. małopolskie

190434 / 2014-06-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Usuwanie szkód powodziowych na potoku Saneckim w km 9+900 - 9+980 w m. Łąkta Dolna , gm. Trzciana

189454 / 2015-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Zasyp wyrw brzegowych na pot. Kasinka w km 2+185-2+667 w m. Kasinka Mała, gmina Mszana Dolna, pow. limanowski, woj. małopolskie

289152 / 2014-09-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Usuwanie szkód powodziowych na potoku Wichrowy w km 0+500 - 1+000 w m.Łętownia, gm. Jordanów, pow. suski

343210 / 2013-08-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont istniejącej zabudowy potoku Słony w km 3+000 - 4+340 w m.Rabka-Zdrój.

264982 / 2013-07-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Odcinkowe udrożnienie koryta potoku Mszanka w km 2+140 - 5+480 w m. Mszana Dolna, Mszana Górna

382094 / 2013-09-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont stopnia na potoku Saneckim w km 14+426 w m. Łąkta Górna, gm. Żegocina, pow. bocheński

341406 / 2013-08-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont istniejącej zabudowy potoku Trzemeśnianka w km 5+175 - 5+409 w m. Trzemeśnia

305889 / 2010-10-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Zabezpieczenie uszkodzonego obwałowania /zapora boczna/ rz. Raby w km 70+309 - 70+429 rejon oczyszczalni ścieków. Zabezpieczenie uszkodzonego obwałowania /zapora boczna/ rz. Raby w km 69+334-69+582Rejon Dolnego Przedmieścia m. Myślenice, gm. Myślenice, pow. myślenicki, woj. małopolskie.

391108 / 2013-09-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Remont zapory przeciwrumowiskowej na potoku Bysinka w km 3+600 w Myślenicach.

315578 / 2013-08-06 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 451112001 ()
Odcinkowe udrożnienie koryta potoku Mszanka w km 2+140 - 5+480 w m. Mszana Dolna, Mszana Górna.