Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

71321 / 2013-05-09 - Inny: PGL Lasy Państwowe / Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce (Daleszyce)

Budowa drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów od km 5+250 do km 8+766 wraz z odnogą od km 0+000 do km 0+317,5

Opis zamówienia

31. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnego i kompleksowego zakresu robót budowlanych dotyczących budowy drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów od km 5+250 do km 8+766 wraz z odnogą w km 7+007,89 początek drogi od km 0+000 do km 317,52 w Nadleśnictwie Daleszyce.
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisuje:
1) Załącznik nr 10 - Dokumentacja projektowa
2) Załącznik nr 11- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
3) Załącznik nr 12 - Przedmiar robót

3. Szczegółowy Załatwienie wszystkich formalności i koszty związane z robotami leżą po stronie Wykonawcy Robót.
4. Inwentaryzacja powykonawcza i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy.
5. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę ofertową zamówienia.
6. W zakresie składanej oferty należy uwzględnić, iż przed przekazaniem placu budowy kierownik budowy sporządzi plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w dwóch egzemplarzach i przekaże 1 egzemplarze Zamawiającemu.
7. Wykonawca udzieli min.36 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia.
8. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczyć w/w dokumenty przy odbiorze ostatecznym zadania.
9. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ i jej załącznikach, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy oraz zestawienie materiałów wraz z nośnikami cenowotwórczymi stanowiącymi podstawę do wykonania kosztorysów. W przypadku rozbieżności opisów materiałów pomiędzy dokumentacją techniczną
i przedmiarami, a zestawienia materiałów, urządzeń i wyposażenia w ofercie Wykonawcy przyjmuje się, że Wykonawca uwzględnił w cenie materiały zgodne z dokumentacją techniczną i przedmiarami.
10. Do zakresu będącego przedmiotem zamówienia należą w szczególności:
a) sporządzenie programu organizacji robot;
b) sporządzenie projektu organizacji ruchu;
c) sporządzenie programu zapewnienia jakości;
d) sporządzenie harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji inwestycji wraz
z wykazem podstawowych materiałów zastosowanych przy przebudowie drogi;
e) realizacja robót budowlanych opisanych w pkt. 3 SIWZ w tym również robót przygotowawczych, zakończeniowych, w tym odwóz nadmiaru ziemi z poboczy
i rowów odwadniających oraz karp poza tereny LP, przy czym Zamawiający zrzeka się na rzecz Wykonawcy praw do karp oraz ziemi wykopanej w trakcie wykonania w/w prac.
11. Przedmiar robót należy traktować jako materiał pomocniczy do skosztorysowania prac zawiązanych z realizacją przedmiotu zamówienia, zaś w złożonej ofercie Wykonawca winien uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z technologią wykonania prac przedstawioną w dokumentacji projektowej. Ewentualne braki pozycji robót w kosztorysie ofertowym nie stanowią podstawy do żądania dodatkowego wynagrodzenia i przyjmuje się, że Wykonawca zobowiązał się wykonać wszystkie roboty związane z realizacją przedmiotu zamówienia w cenie oferty.
12. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie niezbędne dokumenty
i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SIWZ.
13. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie m.in.:
1) zapewnienie na własny koszt kierownika budowy, oraz branżowych kierowników robót którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającego określone przepisami Prawa Budowlanego (t.j. Dz. U z 2006r nr 156 poz. 1118 ze zmianami) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi. Osoba pełniąca samodzielne funkcje w budownictwie winna przynależeć do właściwej izby samorządu zawodowego;
2) zorganizowanie terenu budowy;
3) zagospodarowanie ewentualnych odpadów - w uzgodnieniu z właścicielem obiektu oraz zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 27.04.2001 r. (Dz.U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251 ze zmianami);
4) zabezpieczenie pomieszczeń socjalnych dla personelu Wykonawcy
i ewentualnych podwykonawców;
5) posiadanie dla wbudowanych materiałów certyfikatów na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną. Jakość materiałów powinna odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art.10 Prawa Budowlanego);
6) zapewnienie ochrony terenu budowy i znajdującego się na nim mienia oraz zapewnienie warunków bezpieczeństwa;
7) uporządkowanie terenu po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy oraz inne obowiązki wymienione we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 9 do niniejszej SIWZ.
14. Wykonawca powinien na etapie realizacji przedmiotu zamówienia
w szczególności dokonywać:
1) pomiarów grubości układanej warstwy przed i po jej zagęszczeniu;
2) pomiarów grubości wykonanej nawierzchni nie rzadziej niż w jednym punkcie na 200 m długości; Średnia grubość zagęszczonej warstwy nie może być mniejsza od projektowanej grubości, najmniejsza grubość warstwy nie może być niższa od projektowanej o więcej niż 10%.
3) pomiarów spadków poprzecznych - winny być zgodne z projektowanymi o+/- 1%,
4) pomiarów szerokości nawierzchni - nie może być niższa od projektowanej,
i szersza maksymalnie o 10 cm;
5) Warstwę zamykającą można układać po dokonaniu pozytywnego odbioru warstw poprzednich zgodnie z w/w zasadami.
15. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego utrzymania czystości i porządku na terenie wykonywania robót budowlanych (bieżące usuwanie odpadów i innych przeszkód na drodze dojazdowej, porządkowanie narzędzi pracy) po zakończeniu dnia. Składowanie materiałów budowlanych powinno odbywać się tylko
w wyznaczonych miejscach.
16. Wykonawca zobowiązany będzie przy wykonywaniu robót oraz przemieszczaniu materiałów i sprzętu do zabezpieczenia terenu przed ewentualnymi kolizjami, zniszczeniem.
17. Zamawiający zastrzega, że wszystkie ewentualnie podane w SIWZ, bądź innym integralnym do SIWZ dokumencie opisy nazw własnych materiałów (wyrobów) nie mają na celu naruszenia art.29 i art.7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Należy rozumieć to jako określenie wymaganych minimalnych parametrów użytkowych, funkcjonalnych i technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że zgodnie z art. 29 ustawy Pzp, na wskazane z nazwy materiały (wyroby) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów (wyrobów) o nie gorszych parametrach użytkowych, funkcjonalnych i technicznych niż opisane
w dokumentacji projektowej. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
18. Ponadto Zamawiający dopuszcza równoważność także w zakresie i w sposób, który:
a) zagwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia w zgodzie z dokumentacją projektową;
b) posiadają wymagane obowiązującym prawem atesty, aprobaty itp.;
19. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczyć ww. dokumenty przy odbiorze ostatecznym przedmiotu zamówienia. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych certyfikatów Unii Europejskiej.
20. Podczas realizacji inwestycji Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd
w materiały budowlane, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
21. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek. Zapłata za wykonane roboty nastąpi zgodnie ze wzorem umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ
po wykonaniu przedmiotu umowy i obustronnym podpisaniu protokołu odbioru końcowego robót.
22. Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć podwykonawcom. Jeżeli Wykonawca ma zamiar zlecić wykonanie części robót podwykonawcy to musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 8 do SIWZ.
a) Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców. W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo akceptacji podwykonawców zgodnie
z zasadami opisanymi w punkcie b).
b) Wyłoniony w niniejszym postępowaniu Wykonawca przed podpisaniem umowy z podwykonawcą przedłoży projekty umów (projekt umowy) Zamawiającemu
z wskazanym podwykonawcą. Zamawiający może zgodnie z art. 6471 KC wnieść sprzeciw lub zastrzeżenia do umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą a podwykonawcą. Nie wniesienie zmian i zastrzeżeń do umowy w terminie 5 dni od daty jej doręczenia Zamawiającemu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej zawarcie.
23. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
24. Zamawiający oświadcza, że posiada zdolność płatniczą, gwarantującą terminowe regulowanie zobowiązań wobec Wykonawcy.
25. Wynagrodzenie Wykonawcy rozliczone będzie zgodnie ze wzorem umowy
26. Wykonawca za wykonane roboty budowlane wystawi Zamawiającemu częściową fakturę VAT płatną przelewem w terminie do 14 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury w oparciu o protokoły częściowe odbioru robót oraz na podstawie kosztorysu powykonawczego przygotowanego przez Wykonawcę
i zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru, na konto bankowe wskazane przez Wykonawcę na fakturze. Wynagrodzenie Wykonawcy rozliczone fakturami częściowymi nie może przekroczyć 90% wynagrodzenia umownego.
27. Strony nie dopuszczają możliwości zmiany cen przez cały okres trwania umowy. W przypadku wprowadzenia zmian zakresu robót budowlanych, będą one rozliczane według danych (cen jednostkowych) podanych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy.
28. Wierzytelności, jakie mogą powstać przy realizacji niniejszej umowy u Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, nie mogą być przedmiotem cesji (przelewu, sprzedaży) bez pisemnej zgody Zamawiającego.
29. Zamawiający zrzeka się na rzecz wykonawcy praw do nadmiaru ziemi wykopanej i odspojonej w trakcie wykonania robót przygotowawczych robót zakończeniowych
i porządkowych

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 71321

Data publikacji: 2013-05-09

Nazwa: Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce

Ulica: ul. Zakościele 7A

Numer domu: 7A

Miejscowość: Daleszyce

Kod pocztowy: 26-021

Województwo / kraj: świętokrayskie

Numer telefonu: 041 3171968

Numer faxu: 041 3171968

Adres strony internetowej: www.radom.lasy.gov.pl/web/daleszyce

Regon: 26012400200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: PGL Lasy Państwowe

Inny rodzaj zamawiającego: PGL Lasy Państwowe

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów od km 5+250 do km 8+766 wraz z odnogą od km 0+000 do km 0+317,5

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
31. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnego i kompleksowego zakresu robót budowlanych dotyczących budowy drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów od km 5+250 do km 8+766 wraz z odnogą w km 7+007,89 początek drogi od km 0+000 do km 317,52 w Nadleśnictwie Daleszyce.
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisuje:
1) Załącznik nr 10 - Dokumentacja projektowa
2) Załącznik nr 11- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
3) Załącznik nr 12 - Przedmiar robót

3. Szczegółowy Załatwienie wszystkich formalności i koszty związane z robotami leżą po stronie Wykonawcy Robót.
4. Inwentaryzacja powykonawcza i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy.
5. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę ofertową zamówienia.
6. W zakresie składanej oferty należy uwzględnić, iż przed przekazaniem placu budowy kierownik budowy sporządzi plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w dwóch egzemplarzach i przekaże 1 egzemplarze Zamawiającemu.
7. Wykonawca udzieli min.36 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia.
8. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczyć w/w dokumenty przy odbiorze ostatecznym zadania.
9. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ i jej załącznikach, przy czym zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy oraz zestawienie materiałów wraz z nośnikami cenowotwórczymi stanowiącymi podstawę do wykonania kosztorysów. W przypadku rozbieżności opisów materiałów pomiędzy dokumentacją techniczną
i przedmiarami, a zestawienia materiałów, urządzeń i wyposażenia w ofercie Wykonawcy przyjmuje się, że Wykonawca uwzględnił w cenie materiały zgodne z dokumentacją techniczną i przedmiarami.
10. Do zakresu będącego przedmiotem zamówienia należą w szczególności:
a) sporządzenie programu organizacji robot;
b) sporządzenie projektu organizacji ruchu;
c) sporządzenie programu zapewnienia jakości;
d) sporządzenie harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji inwestycji wraz
z wykazem podstawowych materiałów zastosowanych przy przebudowie drogi;
e) realizacja robót budowlanych opisanych w pkt. 3 SIWZ w tym również robót przygotowawczych, zakończeniowych, w tym odwóz nadmiaru ziemi z poboczy
i rowów odwadniających oraz karp poza tereny LP, przy czym Zamawiający zrzeka się na rzecz Wykonawcy praw do karp oraz ziemi wykopanej w trakcie wykonania w/w prac.
11. Przedmiar robót należy traktować jako materiał pomocniczy do skosztorysowania prac zawiązanych z realizacją przedmiotu zamówienia, zaś w złożonej ofercie Wykonawca winien uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z technologią wykonania prac przedstawioną w dokumentacji projektowej. Ewentualne braki pozycji robót w kosztorysie ofertowym nie stanowią podstawy do żądania dodatkowego wynagrodzenia i przyjmuje się, że Wykonawca zobowiązał się wykonać wszystkie roboty związane z realizacją przedmiotu zamówienia w cenie oferty.
12. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie niezbędne dokumenty
i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SIWZ.
13. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie m.in.:
1) zapewnienie na własny koszt kierownika budowy, oraz branżowych kierowników robót którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającego określone przepisami Prawa Budowlanego (t.j. Dz. U z 2006r nr 156 poz. 1118 ze zmianami) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi. Osoba pełniąca samodzielne funkcje w budownictwie winna przynależeć do właściwej izby samorządu zawodowego;
2) zorganizowanie terenu budowy;
3) zagospodarowanie ewentualnych odpadów - w uzgodnieniu z właścicielem obiektu oraz zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 27.04.2001 r. (Dz.U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251 ze zmianami);
4) zabezpieczenie pomieszczeń socjalnych dla personelu Wykonawcy
i ewentualnych podwykonawców;
5) posiadanie dla wbudowanych materiałów certyfikatów na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną. Jakość materiałów powinna odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art.10 Prawa Budowlanego);
6) zapewnienie ochrony terenu budowy i znajdującego się na nim mienia oraz zapewnienie warunków bezpieczeństwa;
7) uporządkowanie terenu po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy oraz inne obowiązki wymienione we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 9 do niniejszej SIWZ.
14. Wykonawca powinien na etapie realizacji przedmiotu zamówienia
w szczególności dokonywać:
1) pomiarów grubości układanej warstwy przed i po jej zagęszczeniu;
2) pomiarów grubości wykonanej nawierzchni nie rzadziej niż w jednym punkcie na 200 m długości; Średnia grubość zagęszczonej warstwy nie może być mniejsza od projektowanej grubości, najmniejsza grubość warstwy nie może być niższa od projektowanej o więcej niż 10%.
3) pomiarów spadków poprzecznych - winny być zgodne z projektowanymi o+/- 1%,
4) pomiarów szerokości nawierzchni - nie może być niższa od projektowanej,
i szersza maksymalnie o 10 cm;
5) Warstwę zamykającą można układać po dokonaniu pozytywnego odbioru warstw poprzednich zgodnie z w/w zasadami.
15. Wykonawca zobowiązany jest do codziennego utrzymania czystości i porządku na terenie wykonywania robót budowlanych (bieżące usuwanie odpadów i innych przeszkód na drodze dojazdowej, porządkowanie narzędzi pracy) po zakończeniu dnia. Składowanie materiałów budowlanych powinno odbywać się tylko
w wyznaczonych miejscach.
16. Wykonawca zobowiązany będzie przy wykonywaniu robót oraz przemieszczaniu materiałów i sprzętu do zabezpieczenia terenu przed ewentualnymi kolizjami, zniszczeniem.
17. Zamawiający zastrzega, że wszystkie ewentualnie podane w SIWZ, bądź innym integralnym do SIWZ dokumencie opisy nazw własnych materiałów (wyrobów) nie mają na celu naruszenia art.29 i art.7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Należy rozumieć to jako określenie wymaganych minimalnych parametrów użytkowych, funkcjonalnych i technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że zgodnie z art. 29 ustawy Pzp, na wskazane z nazwy materiały (wyroby) Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów (wyrobów) o nie gorszych parametrach użytkowych, funkcjonalnych i technicznych niż opisane
w dokumentacji projektowej. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
18. Ponadto Zamawiający dopuszcza równoważność także w zakresie i w sposób, który:
a) zagwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia w zgodzie z dokumentacją projektową;
b) posiadają wymagane obowiązującym prawem atesty, aprobaty itp.;
19. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczyć ww. dokumenty przy odbiorze ostatecznym przedmiotu zamówienia. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych certyfikatów Unii Europejskiej.
20. Podczas realizacji inwestycji Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd
w materiały budowlane, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
21. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek. Zapłata za wykonane roboty nastąpi zgodnie ze wzorem umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ
po wykonaniu przedmiotu umowy i obustronnym podpisaniu protokołu odbioru końcowego robót.
22. Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć podwykonawcom. Jeżeli Wykonawca ma zamiar zlecić wykonanie części robót podwykonawcy to musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 8 do SIWZ.
a) Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców. W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo akceptacji podwykonawców zgodnie
z zasadami opisanymi w punkcie b).
b) Wyłoniony w niniejszym postępowaniu Wykonawca przed podpisaniem umowy z podwykonawcą przedłoży projekty umów (projekt umowy) Zamawiającemu
z wskazanym podwykonawcą. Zamawiający może zgodnie z art. 6471 KC wnieść sprzeciw lub zastrzeżenia do umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą a podwykonawcą. Nie wniesienie zmian i zastrzeżeń do umowy w terminie 5 dni od daty jej doręczenia Zamawiającemu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej zawarcie.
23. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
24. Zamawiający oświadcza, że posiada zdolność płatniczą, gwarantującą terminowe regulowanie zobowiązań wobec Wykonawcy.
25. Wynagrodzenie Wykonawcy rozliczone będzie zgodnie ze wzorem umowy
26. Wykonawca za wykonane roboty budowlane wystawi Zamawiającemu częściową fakturę VAT płatną przelewem w terminie do 14 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury w oparciu o protokoły częściowe odbioru robót oraz na podstawie kosztorysu powykonawczego przygotowanego przez Wykonawcę
i zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru, na konto bankowe wskazane przez Wykonawcę na fakturze. Wynagrodzenie Wykonawcy rozliczone fakturami częściowymi nie może przekroczyć 90% wynagrodzenia umownego.
27. Strony nie dopuszczają możliwości zmiany cen przez cały okres trwania umowy. W przypadku wprowadzenia zmian zakresu robót budowlanych, będą one rozliczane według danych (cen jednostkowych) podanych w kosztorysie ofertowym Wykonawcy.
28. Wierzytelności, jakie mogą powstać przy realizacji niniejszej umowy u Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, nie mogą być przedmiotem cesji (przelewu, sprzedaży) bez pisemnej zgody Zamawiającego.
29. Zamawiający zrzeka się na rzecz wykonawcy praw do nadmiaru ziemi wykopanej i odspojonej w trakcie wykonania robót przygotowawczych robót zakończeniowych
i porządkowych

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót opisuje rodzaj prac które Zamawiający przewiduje zamówić jako zamówienia uzupełniające a złożony kosztorys ofertowy wartości pozycji jakie będą przedmiotem ewentualnych negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2013

Informacja na temat wadium:
1. W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 35 000.00 zł (słownie złotych: trzydzieści pięć tysięcy 00/100 zł)
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r, Nr 42, poz. 275).
3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
- Bank: BGŻ S.A. oddz. Kielce
- Nr rachunku: 64 2030 0045 1110 0000 0129 7880
Na poleceniu przelewu należy zamieścić tytuł postępowania lub jego skróconą wersję:Wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej - zamówienia:
Budowa drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów
Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego.
4. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Wadium musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
6. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Nie należy załączać oryginału dokumentu złożenia wadium do oferty. Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
7. Za moment wniesienia wadium w formie pieniądza uznaje się moment uznania rachunku Zamawiającego.
8. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, termin ważności wystawionego dokumentu musi być minimum zgodny z terminem związania ofertą.
9. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji/poręczenia, gwarancja/poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać między innymi następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem - określenie przedmiotu zamówienia,
3) kwotę gwarancji/poręczenia,
4) bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp .
10. Pozostałe zasady dotyczące wadium określa art. 45 i 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
11. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
12. Wadium wniesione przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na podstawie oświadczenia zgodnego z załącznikiem nr 2 do SIWZ na zasadzie spełnia/ nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
5.2.1. w zakresie wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie dysponuje doświadczeniem polegającym na wykonaniu co najmniej 2 robót budowlanych obejmujących swoim zakresem budowę, przebudowę lub remont drogi o wartości co najmniej 1 500 000 zł za jedną robotę budowlaną. Wykonawca nie może sumować robót budowlanych o mniejszej wartości celem uzyskania wymaganego warunku przez Zamawiającego
Ocena spełniania warunku na zasadzie spełnia/ nie spełnia i załączonych dokumentów zgodnie z zapisami SIWZ

Potencjał techniczny:
5.2.3. w zakresie dysponowania potencjałem technicznym warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże że dysponuje następującym sprzętem:
a) równiarka samojezdna - min. 1 szt.
b) układarka do kruszywa - 1szt.
c) walec statyczny 15 t - min. 1 szt.
d) walec ogumiony min 10t - 1 szt.
e) koparka samojezdna o pojemności łyżki 0,6m3 wykonanie zadania -
min. 4 szt.
f) spycharka gąsiennicowa - min 1 szt.
g) zagęszczarka spalinowa min. 150 kg - min. 2 szt
h) samochody samowyładowcze o ładowności min 10 ton - min. 6 szt.
i) laboratorium drogowe - min. 1 szt.

Ocena spełniania warunku na zasadzie spełnia/ nie spełnia i załączonych dokumentów zgodnie z zapisami SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
w zakresie dysponowania, osobami niezbędnymi do realizacji przedmiotu zamówienia warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć
w wykonaniu zamówienia posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej w zakresie objętym niniejszym postępowaniem.
Ocena spełniania warunku na zasadzie spełnia/ nie spełnia i załączonych dokumentów zgodnie z zapisami SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
1W zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej posiada środki finansowe lub zdolność kredytową do wykonania zamówienia na kwotę minimum: 1 000 000 zł.
2.W zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej posiada aktualną opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 1 000 000 zł

Ocena spełniania warunku na zasadzie spełnia/ nie spełnia i załączonych dokumentów zgodnie z zapisami SIWZ

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: Zgodnie z SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
zgodnie z zapisami SIWZ i wzoru umowy tj:
1. Zmiana postanowień umowy może nastąpić pisemnie wyłącznie za zgodą obu stron w zakresie SIWZ i złożonej oferty wyrażoną w formie aneksu lub odrębnej umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
1.1 Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy
1.1.1 Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a) klęski żywiołowe,
b) warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów.
1.1.2 Zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi,
w szczególności:
a) niewypały i niewybuchy,
b) wykopaliska archeologiczne nie przewidywane w SIWZ
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne ( kategorie gruntu, kurzawka, itp.),
d) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych.
1.1.3 Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
1.1.4 Zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a) Przekroczenie określonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp.
c) Odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów d dokumentacji projektowej
1.1.5 Zawarcie umowy na roboty dodatkowe z przyczyn określonych w art. 67 ust. 1 ust 5 Ustawy Prawo zamówień publicznych lub wprowadzenie robót zamiennych
1.1.6 Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac
1.1.7 W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w punkcie 1-5 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności

2. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia
2.1 Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne ( kategorie gruntu, kurzawka itp.) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
d) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.

Zmiany, o których mowa w lit. b-c mogą być wprowadzone w sytuacjach, odpowiadających przesłankom do udzielenia zamówień dodatkowych oraz w innych sytuacjach, jednakże w tym ostatnim przypadku zamawiający nie zgodzi się na zwiększenie wynagrodzenia gdy przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.
Zmiany wskazywane w lit. (d) będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia.

3. Pozostałe zmiany
3.1 zmiana obowiązującej stawki VAT:

3.1.1 Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
3.1.2 Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę,

3.2 Rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,

3.3 Kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami.
W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasady opisanej w lit d),

3.4 Zmiany uzasadnione okolicznościami o których mowa w art. 357.1 Kc z uwzględnieniem faktu, że za rażącą zostanie uznana strata w wysokości, o której mowa w art. 397 ksh.

3.5 Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

3.6 Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z dnia 8 czerwca 2010r
Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759) :
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy
(np. zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami,
c) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
d) udzielenie zamówień uzupełniających w zakresie wskazanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Data składania wniosków, ofert: 27/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Daleszyce; ul. Zakościele 7A; 26-021 Daleszyce - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV: 450000000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452332252 (Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych)

Podobne przetargi

117167 / 2013-06-19 - Inny: PGL Lasy Państwowe

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Daleszyce - Daleszyce (świętokrzyskie)
CPV: 450000000 ()
Budowa drogi leśnej nr 220/349 w Leśnictwie Niestachów od km 5+250 do km 8+766 wraz z odnogą od km 0+000 do km 0+317,5