215760 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Ropczyce (Ropczyce)
Odbudowa trybun stadionu sportowego w Ropczycach
Opis zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie I etapu odbudowy trybuny na stadionie sportowym Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ropczycach przy ul. Mickiewicza 56 na działce nr ewidencyjny 1893/3 w Ropczycach.
Planowany do wykonania w ramach zamówienia odbudowywany obiekt zaprojektowano w miejscu istniejących trybun ziemnych przeznaczonych do rozbiórki. Najniższy poziom trybun przyjęto 1,20m nad poziomem istniejącej bieżni. Wejścia dla widzów przewidziano czterema biegami schodów zlokalizowanymi wzdłuż ulicy Sportowej. Trybuna podzielona została schodami zejściowymi szerokości 1,5m (2,5m) na poszczególne sektory. Sektor gości w ilości 110 miejsc siedzących przewidziano jako całkowicie wydzielony, zaprojektowano go na krańcu trybuny od strony południowej, z wejściem niezależnym - z projektowanego placu parkingowego i manewrowego autokarów, zamknięty ogrodzeniem z własnymi zespołami sanitarnymi. Na osi boiska zapewniono wyjście obu drużynom poprzez wycięcie 4 rzędów w części najniższej trybun oraz główne wejścia do projektowanego zaplecza od ul. Sportowej.
2. Zamówienie obejmuje wykonanie m.in. następujących robót:
1/ rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych, w tym:
- rozbiórkę trybuny betonowej na nasypie ziemnym (inwentaryzacja i projekt rozbiórki stanowi część Tomu II Projektu Wykonawczego),
- demontaż i ponowny montaż obrzeży bieżni od strony trybuny,
- demontaż i ponowny montaż części ogrodzenia terenu i ogrodzenia między w/w trybuną a ul. Sportową po wykonaniu robót w obrębie trybun,
- rozbiórkę części chodników wraz z ponownym ich montażem oraz wykonaniem z pozostałych elementów koryt odwadniających.
2/ budowę trybuny na 1993 miejsca siedzące na stropodachu w konstrukcji żelbetowej szkieletowej, częściowo prefabrykowanej ze schodami wejściowymi od strony ul. Sportowej,
3/ przełożenie słupów oświetleniowych kolidujących z planowaną do realizacji trybuną,
4/ przygotowanie przejścia pod fundamentami dla przyłącza kanalizacji sanitarnej i wodociągowego.
3. Sposób wykonania:
1/ Posadowienie bezpośrednie poprzez ławy oraz stopy fundamentowe na wzmocnionym podłożu gruntowym.
Z względu na występowanie w podłożu gruntów słabonośnych (pyły i gliny w stanie plastycznym) przewiduje się wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego kolumnami DSM w zakresie ilościowym i głębokościowym umożliwiającym uzyskanie warunków nośności, stateczności i osiadania projektowanego posadowienia zgodnie przepisami normowymi. Kolumny DSM należy wykonać pod stopami fundamentowymi. Przed przystąpieniem do wykonywania kolumn należy wykonać kolumny sprawdzające. Dla ław fundamentowych przewiduje się zgodnie z dokumentacją wymianę gruntu lub posadowienie na platformie roboczej. W obu przypadkach należy uzyskać zagęszczenie kruszywa w stopniu Is>0,98. Konieczność wykonania platformy roboczej winien określić Wykonawca po dokonaniu analizy warunków gruntowych zawartych w dokumentacji projektowej. W projekcie i przedmiarze ujęto platformę roboczą. Wymiana gruntu na kruszywo niewysadzinowe z punktu widzenia nośności podłoża gruntowego nie jest rozwiązaniem równoważnym do wzmocnienia gruntu kolumnami DSM. Ilość kolumn może zależeć od technologii Wykonawcy, sprzętu oraz przyjętych parametrów materiałowych, np. cementu. Należy dokonać wzmocnienia podłoża gruntowego poprzez wgłębne mieszanie gruntu - technologią DSM tworząc kolumny cementowo gruntowe o wytrzymałości min. 2,5 MPa w zakresie ilościowym i głębokościowym umożliwiającym uzyskanie warunków nośności, stateczności i osiadania projektowanego posadowienia zgodnie z przepisami normowymi. Oszacowana na podstawie badań geotechnicznych przez Projektanta ilość kolumn i ich rozmieszczenie tj: 106 sztuk kolumn o średnicy 80 cm i długości 3 m w osiach 20-25, oraz 408 szt. kolumn o średnicy 80 cm i długości 5 m w osiach 1-19 należy dostosować do załączonego w projekcie zestawienia obciążeń i zastanych warunków gruntowych. Zamawiający wymaga by Wykonawca robót opracował projekt robót geotechnicznych dostosowany do posiadanej technologii specjalistycznych robót fundamentowych. W fundamentach przewidzieć uziemienie wg projektu elektrycznego. Fundamenty izolować Superflex 10 lub środkiem równoważnym technicznie. Dla strefy południowej obiektu wykonać zabezpieczenie wykopu stalowymi grodziami. Przewidziana ilość powierzchni grodzi stalowych przez projektanta to 700 m2 (70mb x 10m). Dla strefy z posadowieniem na poziomie -1,7m wykonać wymianę gruntu wg wskazanego schematu części rysunkowej.
2/ Układ konstrukcyjny obiektu stanowi przestrzenna rama żelbetowa 24-tero nawowa zbudowana z płaskich ram prefabrykowanych wykonywanych w zakładzie produkcyjnym podlegającym montażowi na placu budowy, na konstrukcji żelbetowej wykonywanej na placu budowy.
Ramy w rozstawie 5m połączone belkami poprzecznymi oraz stopnicami strefy widowni trybuny. W strefie korony trybuny przewidziano usztywnienie tarczowe w postaci stropu żelbetowego typu filigran krzyżowo zbrojonego z warstwą nadbetonu. Beton C 30/37 W8 F150 zmiennej grubości (15/20cm) kształtujący spadek w kierunku strefy widowni trybuny.
3/ Prefabrykowane płaskie ramy żelbetowe przewidziano w postaci ram trój nawowych zbudowanych ze słupów prostokątnych z belką płaską w strefie korony trybuny oraz skośną belką schodkową w strefie trybuny. Stopnice strefy trybuny przewidziano w postaci belek typu L opartych na belkach skośnych trybuny. Schody komunikacji trybuny w postaci żelbetowych nakładek na stopnice. Wszystkie elementy prefabrykowane wykonane z Betonu C30/37 W8 F150 XF3 XC4 zbrojone stalą St3SX strzemiona oraz Stal A-IIIN pręty główne. Wykonawca ma obowiązek przedstawić próbny element prefabrykacji do akceptacji Zamawiającego i Inspektora Nadzoru.
4/ Schody zewnętrzne przewidziano w postaci układu samonośnego współpracującego z słupem skrajnym ramy nośnej. Układ nośny schodów stanowią żelbetowe ramy o geometrii zmiennej o przekrojach prostokątnych 25x50cm. Stopnice oraz spoczniki przewidziano jako elementy prefabrykowane o grubości płyty nośnej gr.15cm. Elementy wykonane z betonu C30/37 W8 F150 XF3 XC4 zbrojone stalą Stal A-I St3SX strzemiona oraz Stal A-IIIN pręty główne.
5/ Balustrady wykonane ze stali S235 z profili RK 50x50x4 słupki, RO 51x4 oraz RO 26,9x3 wypełnienie. Konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie i przed skutkami atmosfery systemem malarskim epoksydowo-poliuretanowym.
6/ Pomieszczenie spikera i ochrony wykonane z elementów żelbetowych. Pomieszczenie zaprojektowano z żelbetowych ścian gr.15cm wykonanych z Betonu C25/30 zbrojonych stalą AIII N pręty główne oraz A0 pręty rozdzielcze.
7/ Siedziska z tworzywa sztucznego typu WO-03 lub równoważne technicznie, odpowiadające normom i posiadające wymagane atesty bezpieczeństwa. Siedziska należy zamontować zgodnie z instrukcją producenta w sposób trwały do projektowanych trybun za pośrednictwem stalowych stelaży.
8/ Murowanie ściany z gazobetonu od strony boiska sportowego.
4. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
- przejęcie terenu robót od Zamawiającego;
- zabezpieczenie i wygrodzenie terenu robót;
- zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt;
- zapewnienie obsługi geodezyjnej w tym do opracowania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
- wykonanie niezbędnych prób i odbiorów,
- dostarczenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia zgodnie z art. 21a ustawy- Prawo Budowlane;
- przygotowanie harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji robót;
- dostarczenie deklaracji kierownika budowy o podjęciu obowiązków kierownika budowy wraz z kompletem wymaganych prawem uprawnień i zaświadczeń;
- zapewnienie dozoru mienia na własny koszt;
- ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy;
- uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy jak i terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prac obiektów, dróg lub ich fragmentów, nawierzchni lub instalacji;
- przygotowanie kompletu dokumentów do odbioru końcowego i do zgłoszenia zakończenia robót.
5. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania zamówienia określają opis przedmiotu zamówienia zawarty w SIWZ, projekty budowlano - wykonawcze stanowiące załącznik Nr 2 do SIWZ, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca załącznik Nr 3 do SIWZ oraz przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 5 do SIWZ.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym m. in. przepisami BHP, PN przenoszącymi normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, zasadami wiedzy technicznej, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, należytą starannością, właściwą organizacją, bezpiecznie i dobrze jakościowo.
7. Użyte przy realizacji robót materiały winny spełniać wymagania określone w art. 10 Prawa budowlanego oraz winny posiadać dokumenty potwierdzające dopuszczenie do użytkowania i spełnienie odpowiednich norm.
8. Dopuszcza się do zastosowania przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych niż zaproponowane w projekcie, po akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta.
9. Wymagany okres gwarancji 36 m-cy liczony od daty protokolarnego końcowego odbioru przedmiotu zamówienia.
10. Zadanie realizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013, Oś Priorytetowa 5. Infrastruktura publiczna, Działanie 5.3. Infrastruktura sportowa i rekreacja, Schemat B - inna infrastruktura sportowa i rekreacyjna.
11. I etap realizacji inwestycji nie będzie obejmował:
a/ budowy ciągów komunikacyjnych, w tym zjazdu publicznego, placu manewrowego, miejsc parkingowych, chodników i schodów terenowych, z wyłączeniem odtworzenia chodnika zdemontowanego na czas budowy,
b/ budowy ogrodzenia terenu wraz z bramami i kołowrotami, z wyłączeniem odtworzenia fragmentu ogrodzenia zdemontowanego na czas realizacji inwestycji,
c/ budowy i przebudowy sieci uzbrojenia terenu,
d/ robót w obrębie budynku trybuny, w tym m.in.:
- ścian murowanych z wyłączeniem ściany od strony boiska sportowego,
- nadproży, stolarki i ślusarki otworowej, parapetów, daszków nad wejściami, orynnowania, instalacji itp.
- zadaszenia środkowych sektorów trybun, należy wykonać jedynie mocowanie słupów do konstrukcji żelbetowej za pomocą kotew stalowych, fajkowych,
- pomieszczeń zaplecza pod koroną trybuny,
- demontażu istniejących siedzisk
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 215760
Data publikacji: 2013-06-05
Nazwa: Gmina Ropczyce
Ulica: ul. Krisego 1/30
Numer domu: 1
nr_miesz: 30
Miejscowość: Ropczyce
Kod pocztowy: 39-100
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: (017) 2210550
Numer faxu: (017) 2210555
Adres strony internetowej: www.ropczyce.eu
Regon: 00052472000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Odbudowa trybun stadionu sportowego w Ropczycach
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie I etapu odbudowy trybuny na stadionie sportowym Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ropczycach przy ul. Mickiewicza 56 na działce nr ewidencyjny 1893/3 w Ropczycach.
Planowany do wykonania w ramach zamówienia odbudowywany obiekt zaprojektowano w miejscu istniejących trybun ziemnych przeznaczonych do rozbiórki. Najniższy poziom trybun przyjęto 1,20m nad poziomem istniejącej bieżni. Wejścia dla widzów przewidziano czterema biegami schodów zlokalizowanymi wzdłuż ulicy Sportowej. Trybuna podzielona została schodami zejściowymi szerokości 1,5m (2,5m) na poszczególne sektory. Sektor gości w ilości 110 miejsc siedzących przewidziano jako całkowicie wydzielony, zaprojektowano go na krańcu trybuny od strony południowej, z wejściem niezależnym - z projektowanego placu parkingowego i manewrowego autokarów, zamknięty ogrodzeniem z własnymi zespołami sanitarnymi. Na osi boiska zapewniono wyjście obu drużynom poprzez wycięcie 4 rzędów w części najniższej trybun oraz główne wejścia do projektowanego zaplecza od ul. Sportowej.
2. Zamówienie obejmuje wykonanie m.in. następujących robót:
1/ rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych, w tym:
- rozbiórkę trybuny betonowej na nasypie ziemnym (inwentaryzacja i projekt rozbiórki stanowi część Tomu II Projektu Wykonawczego),
- demontaż i ponowny montaż obrzeży bieżni od strony trybuny,
- demontaż i ponowny montaż części ogrodzenia terenu i ogrodzenia między w/w trybuną a ul. Sportową po wykonaniu robót w obrębie trybun,
- rozbiórkę części chodników wraz z ponownym ich montażem oraz wykonaniem z pozostałych elementów koryt odwadniających.
2/ budowę trybuny na 1993 miejsca siedzące na stropodachu w konstrukcji żelbetowej szkieletowej, częściowo prefabrykowanej ze schodami wejściowymi od strony ul. Sportowej,
3/ przełożenie słupów oświetleniowych kolidujących z planowaną do realizacji trybuną,
4/ przygotowanie przejścia pod fundamentami dla przyłącza kanalizacji sanitarnej i wodociągowego.
3. Sposób wykonania:
1/ Posadowienie bezpośrednie poprzez ławy oraz stopy fundamentowe na wzmocnionym podłożu gruntowym.
Z względu na występowanie w podłożu gruntów słabonośnych (pyły i gliny w stanie plastycznym) przewiduje się wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego kolumnami DSM w zakresie ilościowym i głębokościowym umożliwiającym uzyskanie warunków nośności, stateczności i osiadania projektowanego posadowienia zgodnie przepisami normowymi. Kolumny DSM należy wykonać pod stopami fundamentowymi. Przed przystąpieniem do wykonywania kolumn należy wykonać kolumny sprawdzające. Dla ław fundamentowych przewiduje się zgodnie z dokumentacją wymianę gruntu lub posadowienie na platformie roboczej. W obu przypadkach należy uzyskać zagęszczenie kruszywa w stopniu Is>0,98. Konieczność wykonania platformy roboczej winien określić Wykonawca po dokonaniu analizy warunków gruntowych zawartych w dokumentacji projektowej. W projekcie i przedmiarze ujęto platformę roboczą. Wymiana gruntu na kruszywo niewysadzinowe z punktu widzenia nośności podłoża gruntowego nie jest rozwiązaniem równoważnym do wzmocnienia gruntu kolumnami DSM. Ilość kolumn może zależeć od technologii Wykonawcy, sprzętu oraz przyjętych parametrów materiałowych, np. cementu. Należy dokonać wzmocnienia podłoża gruntowego poprzez wgłębne mieszanie gruntu - technologią DSM tworząc kolumny cementowo gruntowe o wytrzymałości min. 2,5 MPa w zakresie ilościowym i głębokościowym umożliwiającym uzyskanie warunków nośności, stateczności i osiadania projektowanego posadowienia zgodnie z przepisami normowymi. Oszacowana na podstawie badań geotechnicznych przez Projektanta ilość kolumn i ich rozmieszczenie tj: 106 sztuk kolumn o średnicy 80 cm i długości 3 m w osiach 20-25, oraz 408 szt. kolumn o średnicy 80 cm i długości 5 m w osiach 1-19 należy dostosować do załączonego w projekcie zestawienia obciążeń i zastanych warunków gruntowych. Zamawiający wymaga by Wykonawca robót opracował projekt robót geotechnicznych dostosowany do posiadanej technologii specjalistycznych robót fundamentowych. W fundamentach przewidzieć uziemienie wg projektu elektrycznego. Fundamenty izolować Superflex 10 lub środkiem równoważnym technicznie. Dla strefy południowej obiektu wykonać zabezpieczenie wykopu stalowymi grodziami. Przewidziana ilość powierzchni grodzi stalowych przez projektanta to 700 m2 (70mb x 10m). Dla strefy z posadowieniem na poziomie -1,7m wykonać wymianę gruntu wg wskazanego schematu części rysunkowej.
2/ Układ konstrukcyjny obiektu stanowi przestrzenna rama żelbetowa 24-tero nawowa zbudowana z płaskich ram prefabrykowanych wykonywanych w zakładzie produkcyjnym podlegającym montażowi na placu budowy, na konstrukcji żelbetowej wykonywanej na placu budowy.
Ramy w rozstawie 5m połączone belkami poprzecznymi oraz stopnicami strefy widowni trybuny. W strefie korony trybuny przewidziano usztywnienie tarczowe w postaci stropu żelbetowego typu filigran krzyżowo zbrojonego z warstwą nadbetonu. Beton C 30/37 W8 F150 zmiennej grubości (15/20cm) kształtujący spadek w kierunku strefy widowni trybuny.
3/ Prefabrykowane płaskie ramy żelbetowe przewidziano w postaci ram trój nawowych zbudowanych ze słupów prostokątnych z belką płaską w strefie korony trybuny oraz skośną belką schodkową w strefie trybuny. Stopnice strefy trybuny przewidziano w postaci belek typu L opartych na belkach skośnych trybuny. Schody komunikacji trybuny w postaci żelbetowych nakładek na stopnice. Wszystkie elementy prefabrykowane wykonane z Betonu C30/37 W8 F150 XF3 XC4 zbrojone stalą St3SX strzemiona oraz Stal A-IIIN pręty główne. Wykonawca ma obowiązek przedstawić próbny element prefabrykacji do akceptacji Zamawiającego i Inspektora Nadzoru.
4/ Schody zewnętrzne przewidziano w postaci układu samonośnego współpracującego z słupem skrajnym ramy nośnej. Układ nośny schodów stanowią żelbetowe ramy o geometrii zmiennej o przekrojach prostokątnych 25x50cm. Stopnice oraz spoczniki przewidziano jako elementy prefabrykowane o grubości płyty nośnej gr.15cm. Elementy wykonane z betonu C30/37 W8 F150 XF3 XC4 zbrojone stalą Stal A-I St3SX strzemiona oraz Stal A-IIIN pręty główne.
5/ Balustrady wykonane ze stali S235 z profili RK 50x50x4 słupki, RO 51x4 oraz RO 26,9x3 wypełnienie. Konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie i przed skutkami atmosfery systemem malarskim epoksydowo-poliuretanowym.
6/ Pomieszczenie spikera i ochrony wykonane z elementów żelbetowych. Pomieszczenie zaprojektowano z żelbetowych ścian gr.15cm wykonanych z Betonu C25/30 zbrojonych stalą AIII N pręty główne oraz A0 pręty rozdzielcze.
7/ Siedziska z tworzywa sztucznego typu WO-03 lub równoważne technicznie, odpowiadające normom i posiadające wymagane atesty bezpieczeństwa. Siedziska należy zamontować zgodnie z instrukcją producenta w sposób trwały do projektowanych trybun za pośrednictwem stalowych stelaży.
8/ Murowanie ściany z gazobetonu od strony boiska sportowego.
4. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
- przejęcie terenu robót od Zamawiającego;
- zabezpieczenie i wygrodzenie terenu robót;
- zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt;
- zapewnienie obsługi geodezyjnej w tym do opracowania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
- wykonanie niezbędnych prób i odbiorów,
- dostarczenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia zgodnie z art. 21a ustawy- Prawo Budowlane;
- przygotowanie harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji robót;
- dostarczenie deklaracji kierownika budowy o podjęciu obowiązków kierownika budowy wraz z kompletem wymaganych prawem uprawnień i zaświadczeń;
- zapewnienie dozoru mienia na własny koszt;
- ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy;
- uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy jak i terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prac obiektów, dróg lub ich fragmentów, nawierzchni lub instalacji;
- przygotowanie kompletu dokumentów do odbioru końcowego i do zgłoszenia zakończenia robót.
5. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania zamówienia określają opis przedmiotu zamówienia zawarty w SIWZ, projekty budowlano - wykonawcze stanowiące załącznik Nr 2 do SIWZ, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca załącznik Nr 3 do SIWZ oraz przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 5 do SIWZ.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym m. in. przepisami BHP, PN przenoszącymi normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, zasadami wiedzy technicznej, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, należytą starannością, właściwą organizacją, bezpiecznie i dobrze jakościowo.
7. Użyte przy realizacji robót materiały winny spełniać wymagania określone w art. 10 Prawa budowlanego oraz winny posiadać dokumenty potwierdzające dopuszczenie do użytkowania i spełnienie odpowiednich norm.
8. Dopuszcza się do zastosowania przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych niż zaproponowane w projekcie, po akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta.
9. Wymagany okres gwarancji 36 m-cy liczony od daty protokolarnego końcowego odbioru przedmiotu zamówienia.
10. Zadanie realizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013, Oś Priorytetowa 5. Infrastruktura publiczna, Działanie 5.3. Infrastruktura sportowa i rekreacja, Schemat B - inna infrastruktura sportowa i rekreacyjna.
11. I etap realizacji inwestycji nie będzie obejmował:
a/ budowy ciągów komunikacyjnych, w tym zjazdu publicznego, placu manewrowego, miejsc parkingowych, chodników i schodów terenowych, z wyłączeniem odtworzenia chodnika zdemontowanego na czas budowy,
b/ budowy ogrodzenia terenu wraz z bramami i kołowrotami, z wyłączeniem odtworzenia fragmentu ogrodzenia zdemontowanego na czas realizacji inwestycji,
c/ budowy i przebudowy sieci uzbrojenia terenu,
d/ robót w obrębie budynku trybuny, w tym m.in.:
- ścian murowanych z wyłączeniem ściany od strony boiska sportowego,
- nadproży, stolarki i ślusarki otworowej, parapetów, daszków nad wejściami, orynnowania, instalacji itp.
- zadaszenia środkowych sektorów trybun, należy wykonać jedynie mocowanie słupów do konstrukcji żelbetowej za pomocą kotew stalowych, fajkowych,
- pomieszczeń zaplecza pod koroną trybuny,
- demontażu istniejących siedzisk
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2014
Informacja na temat wadium:
Wykonawcy przystępujący do przetargu są zobowiązani wnieść wadium w wysokości 100 tys. zł, w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub w formie poręczeń udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275).
W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu należy dokonać wpłaty na konto Zamawiającego nr 39 9171 0004 0000 8136 2000 0050 w Banku Spółdzielczym w Ropczycach. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uzna za skuteczne w chwili uznania rachunku Zamawiającego.
Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający wniesienie wadium w oryginale lub w przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu w formie kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez uprawnionych przedstawicieli wykonawcy. Wadium winno być załącznikiem do oferty, złożonym w odrębnym opakowaniu.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający nie precyzuje szczegółowego opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając odpowiednie oświadczenie.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie ze sztuką budowlaną i prawidłowo ukończył co najmniej jedno zamówienie polegające na:
a) wybudowaniu trybun o żelbetowej konstrukcji na stadionie sportowym, na co najmniej 1 900 miejsc siedzących,
b) posadowieniu obiektu budowlanego na palach lub kolumnach, gdzie łączna długość pali lub kolumn była nie mniejsza niż 2500 mb.
Zamawiający dopuszcza wykonanie w/w robót (a+b) w ramach jednej umowy lub w osobnych umowach (zamówieniach).
Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca potwierdzi spełnianie tego warunku składając odpowiednie oświadczenie.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca udokumentuje dysponowanie osobami
i wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia co najmniej jedną osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego, która kierowała robotami budowlanymi polegającymi na posadowieniu obiektu budowlanego na palach lub kolumnach, gdzie łączna długość pali lub kolumn była nie mniejsza niż 2500 mb oraz na wykonaniu konstrukcji żelbetowej i montowaniu konstrukcji prefabrykowanej.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 2 mln. zł lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 2 mln. zł.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 2 rozdziału XII SIWZ.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
3. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dołączenia przez Wykonawcę do oferty dokumentów dotyczących w szczególności:
1) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Wykonawcy występujący wspólnie o udzielenie zamówienia są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość n/w zmian umowy:
1/ zmiany terminu wykonania poszczególnych zakresów robót określonych w harmonogramie rzeczowo - finansowym, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, których nie dało się wcześniej przewidzieć, w następujących okolicznościach:
- niekorzystnych warunków atmosferycznych w szczególności: klęski żywiołowej, warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenia prób i sprawdzeń oraz dokonywania odbioru,
- wystąpienie innych warunków geologicznych np.: kurzawka i archeologiczne,
- leżących po stronie Zamawiającego w szczególności: wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
- uzyskania zgody Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013 na późniejsze wykonanie robót.
2/ wprowadzenie zmian technicznych i technologicznych w wykonaniu robót budowlanych w przypadku:
- pojawienia się na rynku materiałów nowej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji robót budowlanych lub kosztów eksploatacji,
- zastosowania innej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalających na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji, obniżenie kosztów realizacji,
- konieczności realizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
- odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych (kategoria gruntu, kurzawka itp.) skutkujących niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych.
3/ zmiany ceny w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług, wówczas cena ulegnie zmianie w ten sposób, że do ceny netto zostanie doliczony podatek VAT w wysokości wynikającej z przepisów,
4/ Jeżeli w toku realizacji robót wystąpi konieczność zmniejszenia zakresu uprzedniego zamówienia (na wniosek Zamawiającego) to wielkość wynagrodzenia ryczałtowego ulegnie odpowiednio zmniejszeniu o kwotę wynikającą z wyliczenia polegającego na przemnożeniu ilości nie wykonanych robót przez ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym.
5/ zmiany osób na stanowiskach: kierownik budowy, kierownik robót w przypadku niemożliwości pełnienia przez nich powierzonych funkcji (np. sytuacja losowa, zmiana pracy) na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami. Zmiany osób wymagają poinformowania w formie pisemnej Zamawiającego i uzyskania jego akceptacji oraz potwierdzenia w dzienniku budowy.
2. Zmiany, o których mowa w ust. 1 pkt 1/ i 2/ niniejszego rozdziału, muszą być każdorazowo zatwierdzone przez Zamawiającego.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ropczyce.eu
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Ropczycach, ul. Krisego 1, 39-100 Ropczyce, pokój nr 8, tel. (17) 2210565 w godzinach od 9 do 14
Data składania wniosków, ofert: 20/06/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 10:30
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Ropczycach, ul. Krisego 1, 39-100 Ropczyce, pok. nr 208 (Sekretariat, II p.)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przedmiotowe zamówienie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013, Oś Priorytetowa 5. Infrastruktura publiczna, Działanie 5.3. Infrastruktura sportowa i rekreacja, Schemat B - inna infrastruktura sportowa i rekreacyjna.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kody CPV:
452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)
Podobne przetargi
116887 / 2009-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Zagospodarowanie terenu stadionu miejskiego
243646 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Jaśliska - Jaśliska (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Budowa trybuny sportowej z zapleczem socjalno-higienicznym przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Jaśliskach - etap I
214111 / 2012-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Wykonanie zamówienia dodatkowego w związku z realizacją zamówienia publicznego pn. Przebudowa, remont i modernizacja stadionu MOSIR w Mielcu
286401 / 2011-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Zagospodarowanie terenu stadionu miejskiego
112638 / 2011-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Medyka - Medyka (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Przebudowa stadionu-boiska sportowego wraz z towarzyszÄ…ca infrastrukturÄ… w Medyce.
71679 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Jeżowe - Jeżowe (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Zagospodarowanie terenu Klubu Sportowego LZS Sójkowa w miejscowości Sójkowa, Gmina Jeżowe.
221802 / 2012-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zarszyn - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Remont infrastruktury stadionu w Bażanówce
11333 / 2013-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sokołów Małopolski - Sokołów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Budowa budynku zaplecza przy stadionie sportowym w Trzebosi
231283 / 2010-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Roboty budowlane - budowa bazy sportowo rekreacyjnej na terenie Gminy Mielec w miejscowości Podleszny
201321 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Prezydent Miasta Tarnobrzega - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Przebudowa stadionu w Tarnobrzegu
36753 / 2015-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Wykonanie robót budowlanych związanych z remontem bandy ochronnej, uzupełnieniem nawierzchni toru, zakupem pokrowca ochronnego bandy pneumatycznej i dwóch zegarów elektronicznych dla potrzeb zawodów żużlowych
383674 / 2009-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Prezydent Miasta Tarnobrzega - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Przebudowa stadionu przy ul. Niepodległości w Tarnobrzegu Etap - I
327484 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gawłuszowice - Gawłuszowice (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Remont stadionu gminnego w Krzemienicy
258764 / 2013-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krasne - Krasne (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Budowa trybun na stadionie sportowym w Palikówce
292960 / 2011-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gawłuszowice - Gawłuszowice (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Gawłuszowicach.
300431 / 2011-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Wykonanie zamówienia dodatkowego w związku z realizacją zamówienia publicznego pn. Przebudowa, remont i modernizacja stadionu MOSIR w Mielcu na podstawie umowy nr IPF.271.1.2011 z dnia 27 stycznia 2011 roku
268100 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Medyka - Medyka (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Przebudowa stadionu-boiska sportowego wraz z towarzyszÄ…ca infrastrukturÄ… w Medyce.
200676 / 2013-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krasne - Krasne (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Budowa trybun na stadionie sportowym w Palikówce
172319 / 2010-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Roboty budowlane - budowa bazy sportowo rekreacyjnej na terenie Gminy Mielec w miejscowości Podleszany
169217 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zarszyn - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Remont infrastruktury stadionu w Bażanówce
413264 / 2011-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Rozbudowa bazy sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Podleszany - wykonanie wydłużenia płyty boiska oraz ogrodzenia(piłkochwytów)
444138 / 2012-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Prezydent Miasta Tarnobrzega - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Przebudowa stadionu w Tarnobrzegu
19497 / 2015-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Wykonanie robót budowlanych związanych z remontem bandy ochronnej, uzupełnieniem nawierzchni toru, zakupem pokrowca ochronnego bandy pneumatycznej i dwóch zegarów elektronicznych dla potrzeb zawodów żużlowych
79117 / 2016-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gorzyce - Gorzyce (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Budowa trybun wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy boisku LZS Sokolniki na działce o nr ewid. 1666/30 w miejscowości Sokolniki.
281706 / 2013-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 452122242 (Roboty budowlane związane ze stadionami)
Odbudowa trybun stadionu sportowego w Ropczycach