Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

194986 / 2011-07-12 - Administracja samorządowa / Gmina Czerwieńsk - Urząd Gminy i Miasta (Czerwieńsk)

Przebudowa pomieszczeń Przedszkola w Czerwieńsku

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń Przedszkola przy ul. Kwiatowej w Czerwieńsku.
Roboty budowlane
Nie przewiduje się zmiany podstawowych elementów konstrukcyjnych. Projektowana przebudowa nie wpływa na nośność istniejących elementów konstrukcyjnych. Stan budynku pozwala na projektowany zakres prac.
W celu uzyskania większych powierzchni projektuje się wyburzenie ścianek działowych i jednego komina jak na rysunku nr 3 (rzut parteru),
Zgodnie z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.U. Nr 75, poz. 690 ze zm.), istnieje konieczność poszerzenia otworów drzwiowych do pomieszczeń w części projektowanej przebudowy. Nad otworami tymi projektuje się wymianę nadproży. Projektuje się nadproża stalowe.
Elementy stalowe, które będą wmurowane należy zabezpieczyć przed korozją przez oczyszczenie i powleczenie mleczkiem cementowym i po osiatkowaniu otynkować.
Ściankę działową gr 12 i 6cm wykonać z cegły kratówki kl.50 na zaprawie cementowo-wapiennej 5MPa. Od strony Sali zajęć ściankę murowane otynkować tynkiem cementowo-wapiennym kategorii III.
W pomieszczeniu nr 14 i 15 ze ścian i posadzki usunąć zniszczone płytki ceramiczne. Ściany murowane w tych pomieszczeniach i w pomieszczeniu 16 i 17 wykończyć płytkami ceramicznymi łatwo zmywalnymi na całą wysokość pomieszczenia. Po ułożeniu kanalizacji posadzkę wyłożyć płytkami ceramicznymi. Posadzki łatwo zmywalne p.-poślizgowe, nienasiąkliwe , trudno ścieralne. W pomieszczeniach z wpustem podłogowym spadki 1-1,5%. Wpusty podłogowe zasyfonowane.
Ścianki działowe węzłów sanitarnych w pomieszczeniu nr 14 i 15 projektuje się jako systemowe np. Firmy SANIPOL.
Zastosowane akcesoria: stopy, zawiasy, zamki, rygle, profile aluminiowe gwarantują wytrzymałość i solidność konstrukcji oraz łatwość w pielęgnacji.
Ścianki te o wysokości jak na rzucie parteru zapewniają estetyczną formę, różnorodną kolorystykę, funkcjonalność w zakresie utrzymywania czystości.
W pomieszczeniu nr 9 (szatnia dla dzieci) posadzkę w miejscach po usunięciu ścianek działowych uzupełnić płytkami ceramicznymi.
W pomieszczeniu nr 13 zamontować większe okna i drzwi balkonowe. W tym celu należy wyburzyć ściany poniżej istniejącego parapetu do projektowanego poziomu. Stolarkę okienną projektuje się PCV. Okna wyposażyć w nawiewniki higtrosterowane lub zainstalować nawietrzaki listwowe celem zapewnienia prawidłowej wymiany powietrza w pomieszczeniu o ile nie został zainstalowany przez producenta.
Parapety wewnętrzne PCV. Drzwi wejściowe PCV przeszklone szkłem bezpiecznym klasy P4. Drzwi D6 zamontowane z demontażu z wejścia w ścianie frontowej. Pozostałe drwi wg zestawienia.
Otwór po wyburzonym kominie zasklepić. Sposób ustalić po stwierdzeniu możliwości technicznych po jego usunięciu.
W miejscu usunięcia ścianek działowych w pomieszczeniu nr 13 uzupełnić strop podwieszony.
Wobrębie klatki schodowej zamontować ściankę ażurową metalową.
Ściany pomieszczeń nr 6 - 13 pomalować farbą lateksową w kolorach pastelowych, sufity pomieszczeń 6-17 pomalować farbą emulsyjną w kolorze białym.
Docieplenie stropodachu płytą STYROPAPA grubości 15cm. Płyty mogą być układne bezpośrednio na podłożach betonowych i istniejących pokryciach dachowych z papy. Wykonać nowe opierzenia przy kominach, ściankach ogniowych i okapach . Na płyty styropapy ułożyć papę termozgrzewalną YE PV 200S5.
Zgodnie z rzutem parteru i przekrojem A-A projektuje się zewnętrzny taras. Posadzkę tarasu stanowi kostka polbruk gr. 6cm. Kostki polbrukowej projektuje się również dodatkowe stopnie tarasu wejściowego od strony północno-zachodniej (w ścianie szczytowej).
Instalacje sanitarne
Instalacja wody zimnej
Projektowana instalacja wodociągowa zapewniać będzie dostawę wody do celów sanitarno -higienicznych. Na potrzeby dostawy wody do pomieszczenia WC dla dzieci
(z sali zajęć III) wykonane zostaną nowe odcinki instalacji z istniejącej instalacji zimnej wody zlokalizowanej w tym pomieszczeniu.
Instalację wody zimnej wykonać z rur polipropylenowych jednorodnych (PP) PN16 np. systemu BORplus firmy Wavin. W miejscu zmiany materiału z rur PP na stalowe, np. odejścia pod armaturę stosować łączniki przejściowe PP/stal, posiadające z jednej strony gwint do połączenia z armaturą lub baterią. Przewody prowadzić wykorzystując naturalne warunki kompensacji. Przy prowadzeniu przewodów należy stosować podpory przesuwne w odległościach przewidywanych dla średnic i temperatur. Podpory przesuwne należy zabezpieczyć miękkimi wkładkami, np. z gumy, aby zabezpieczyć przewód przed porysowaniem. Instalację należy kotwić do przegród budowlanych z zastosowaniem obejm, zapewniających możliwość swobodnego przesuwania się rury z polipropylenu w ich wnętrzu.
Do izolowania instalacji wykonanej z elementów np. systemu BORplus firmy Wavin ze względu na skraplanie pary wodnej (roszenie) i podwyższenie temperatury przesyłanej wody, wykorzystać otulinę prefabrykowaną z pianki PE o grubościach:
- 9 mm - dla przewodów montowanych swobodnie w pomieszczeniach ogrzewanych.
Zastosować otulinę przeznaczoną do zabetonowania.
Jako armaturę odcinającą zastosowano zawory odcinające kulowe o połączeniach gwintowanych PN16.
W celu ochrony przed siłami tnącymi oraz zabezpieczenie przed niekontrolowanym powstaniem punktu stałego projektuje się wykonanie przejść przez przegrody budowlane w rurach osłonowych z PVC o średnicy dwukrotnie większej od nominalnej średnicy przewodu. Wolną przestrzeń wypełnić materiałem nieagresywnym, elastycznym. Rura ochronna powinna być dłuższa od grubości przegrody budowlanej o minimum 2 cm.
Instalacja wewnętrzna hydrantowa
W celu zapewnienia w części budynku objętego opracowaniem przestrzegania wymagań związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym zaprojektowano instalację stałą hydrantową - dwa hydranty wewnętrzne fi 25 z wężem półsztywnym o długości 20mb według EN-694, zawieszane (natynkowe). Projektowana instalacja zasilona będzie z istniejącej w obiekcie instalacji wodociągowej. Aby zapewnić pełną sprawność instalacji w razie wybuchu pożaru zaprojektowano rozdział instalacji na instalację wodną do celów bytowo - gospodarczych oraz instalację hydrantową. Rurociągi wody zasilające dwa projektowane hydranty należy prowadzić natynkowo. Instalację zasilającą należy wykonać z rur stalowych ocynkowanych ze szwem.
Przewody rurowe należy wykonać zgodnie z wymaganiami dla rurociągów wewnętrznych. Wszystkie połączenia rur należy realizować za pomocą łączników i gwintowania. Wszystkie zmiany kierunku prowadzenia instalacji należy wykonać za pomocą kształtek z żeliwa ciągliwego - niedopuszczalne jest gięcie rur zarówno na zimno jak i na gorąco. Zabrania się również spawania rur.
Po wykonaniu instalacji należy przeprowadzić jej sprawdzenie ciśnieniowe. Próbę należy wykonać na ciśnienie 1 MPa. Czas próby - 6 godzin. Podczas próby wąż hydrantu i strumienica muszą być rozłączone.
Instalacja ciepłej wody
Dla potrzeb sanitarno - higienicznych ciepła woda użytkowa będzie dostarczana z istniejącej instalacji ciepłej wody. Włączenie należy wykonać w pomieszczeniu nr 14 - za układem pomiarowym ciepłej wody.
Rury do wody ciepłej wykonać z rur miedzianych. Przewody zaizolować otuliną prefabrykowaną z pianki PE o gr. 9 mm. Przewody prowadzić po ścianach. Przewody prowadzić wykorzystując naturalne warunki kompensacji. Przy prowadzeniu przewodów należy stosować podpory przesuwne w odległościach przewidywanych dla średnic i temperatur. Podpory przesuwne należy zabezpieczyć miękkimi wkładkami, np. z gumy, aby zabezpieczyć przewód przed porysowaniem. Instalację należy kotwić do przegród budowlanych z zastosowaniem obejm, zapewniających możliwość swobodnego przesuwania się rury z polipropylenu w ich wnętrzu. Instalacja kanalizacyjna
Instalację kanalizacyjną wykonać z rur kanalizacyjnych PCV typu lekkiego. Rury będą łączone za pomocą pierścieniowych uszczelek gumowych
Piony kanalizacyjny wyprowadzić na dach i zakończyć wywiewką kanalizacyjną PVC 160. U podstawy pionu zamontować czyszczak (rewizję). Piony K1 i K2 sprowadzić przez strop piwnicy w pomieszczeniu kotłowni i włączyć do istniejącej instalacji kanalizacyjnej w tym pomieszczeniu. Instalacja centralnego ogrzewania
W części przeznaczonej do przebudowy pomieszczenia ogrzewane były grzejnikami typu Favier. Wszystkie grzejniki w poziomie parteru przeznacza się do wymiany. Ogrzewanie pomieszczeń piwnicy pozostaje bez zmiany - istniejące grzejniki typu Favier .
Projektuję się wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Instalację dla pomieszczeń nr 6-11 należy włączyć w pomieszczeniu nr 7, dla pomieszczeń 13-14 w pomieszczeniu nr 14.
Instalację centralnego ogrzewania zaprojektowano z rur miedzianych, prowadzonych po wierzchu przegród budowlanych. Rury należy prowadzić w kierunkach prostopadłych lub równoległych do krawędzi przegród. Z uwagi na właściwości wytrzymałościowo - termiczne miedzi, z której będzie wykonana instalacja co, przy montażu należy przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji montażu producenta rur oraz rozmieścić punkty stałe, zgodnie z wymogami i zaleceniami producenta rur.
Wszystkie przejścia przewodów przez przegrody budowlane (ściany) należy wykonać w tulejach ochronnych (stalowych), umożliwiając swobodne przemieszczanie przewodów w przegrodzie. W obszarze tulei nie należy wykonywać żadnych połączeń na przewodzie.
Odpowietrzenia instalacji wykonać w najwyższych punktach.
Instalacje elektryczne
Zasilanie pomieszczeń
Obwody zalicznikowe zasilające wypusty oświetleniowe i gniazda wtykowe w przebudowywanych pomieszczeniach należy wyprowadzić z istniejącej tablicy rozdzielczej po jej rozbudowie.
W tablicy zainstalowane będą dodatkowo: wyłączniki instalacyjne S301, zabezpieczające obwody 1-fazowe, wył p.poż. typu DPX100
Instalacja oświetlenia - w projekcie przewidziano wypusty dla montażu opraw oświetleniowych.
Instalacje projektuje się przewodami typu YDYp 3,4 x 1,5 mm2 z osprzętem podtynkowym i hermetycznym( pom. wilgotne).
Obwody zabezpieczono wyłącznikami typu S301 B.
Łączniki instalować na wysokości 1,4 m od posadzki.
Dla niektórych opraw przewidziano moduły awaryjne o czasie pracy 2 godziny.
Instalacja gniazd wtyczkowych - zaprojektowano przewodami typu YDYp 3 x 2,5 mm2 p/t z osprzętem podtynkowym i hermetycznym (pom. wilgotne)
Obwody zabezpieczono indywidualnie wyłącznikami typu S301 B.
Instalacja ochrony od porażeń prądem elektrycznym - Jako system dodatkowej ochrony od porażeń prądem elektrycznym należy stosować szybkie samoczynne wyłączenie zasilania (odbiorniki zasilane są poprzez wyłączniki różnicowo-prądowe ).
Ochronie podlegają wszystkie obudowy urządzeń elektrycznych, mogące się znaleźć pod napięciem na skutek uszkodzenia izolacji oraz bolce ochronne gniazd wtyczkowych.
Przed oddaniem instalacji do eksploatacji należy sprawdzić pomiarowo skuteczność ochrony przeciwporażeniowej przez osobę ze stosownymi uprawnieniami.
Dla sprawdzenia prawidłowości działania zabezpieczenia różnicowego zaleca się raz w miesiącu nacisnąć przycisk oznaczony literą T. Przy prawidłowym działaniu wyłącznik odłączy zasilanie.
Instalacja połączeń wyrównawczych - Należy wykonać miejscowe połączenia wyrównawcze w łazienkach i pom. socjalnym przy użyciu przewodu DY 2,5 RKLG 15 (lub DY 4 w tynku), łączącego między sobą wszystkie elementy przewodzące obce (woda zimna, ciepła, wanna, misa natryskowa) z przewodem ochronnym PE.
Instalacja odgromowa
Zwody poziome niskie wykonać drutem stalowym ocynkowanym o średnicy 8 mm jako naprężane. Przewody odprowadzające jw. na uchwytach dystansowych połączone poprzez zaciski probiercze z uziomami pionowymi typu Galmar o dł. 3,5 m
Dobudowa wyłącznika p.poż.
Na istniejącej wlz przed rozdzielnicą zabudować wyłącznik typu DPX-100 stanowiący wyłącznik p.poż. Sterowanie wyłączeniem instalacji spod napięcia wykonać za pomocą przycisków p.poż. zamontowanych w kasetach z szybką i napisem (Wył p.poż.) zlokalizowanych przy wejściach do budynku.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 194986

Data publikacji: 2011-07-12

Nazwa: Gmina Czerwieńsk - Urząd Gminy i Miasta

Ulica: Rynek 25

Numer domu: 25

Miejscowość: Czerwieńsk

Kod pocztowy: 66-016

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 3278565

Numer faxu: 068 3278091

Adres strony internetowej: ugim@czerwiensk.pl

Regon: 00052879300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa pomieszczeń Przedszkola w Czerwieńsku

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń Przedszkola przy ul. Kwiatowej w Czerwieńsku.
Roboty budowlane
Nie przewiduje się zmiany podstawowych elementów konstrukcyjnych. Projektowana przebudowa nie wpływa na nośność istniejących elementów konstrukcyjnych. Stan budynku pozwala na projektowany zakres prac.
W celu uzyskania większych powierzchni projektuje się wyburzenie ścianek działowych i jednego komina jak na rysunku nr 3 (rzut parteru),
Zgodnie z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.U. Nr 75, poz. 690 ze zm.), istnieje konieczność poszerzenia otworów drzwiowych do pomieszczeń w części projektowanej przebudowy. Nad otworami tymi projektuje się wymianę nadproży. Projektuje się nadproża stalowe.
Elementy stalowe, które będą wmurowane należy zabezpieczyć przed korozją przez oczyszczenie i powleczenie mleczkiem cementowym i po osiatkowaniu otynkować.
Ściankę działową gr 12 i 6cm wykonać z cegły kratówki kl.50 na zaprawie cementowo-wapiennej 5MPa. Od strony Sali zajęć ściankę murowane otynkować tynkiem cementowo-wapiennym kategorii III.
W pomieszczeniu nr 14 i 15 ze ścian i posadzki usunąć zniszczone płytki ceramiczne. Ściany murowane w tych pomieszczeniach i w pomieszczeniu 16 i 17 wykończyć płytkami ceramicznymi łatwo zmywalnymi na całą wysokość pomieszczenia. Po ułożeniu kanalizacji posadzkę wyłożyć płytkami ceramicznymi. Posadzki łatwo zmywalne p.-poślizgowe, nienasiąkliwe , trudno ścieralne. W pomieszczeniach z wpustem podłogowym spadki 1-1,5%. Wpusty podłogowe zasyfonowane.
Ścianki działowe węzłów sanitarnych w pomieszczeniu nr 14 i 15 projektuje się jako systemowe np. Firmy SANIPOL.
Zastosowane akcesoria: stopy, zawiasy, zamki, rygle, profile aluminiowe gwarantują wytrzymałość i solidność konstrukcji oraz łatwość w pielęgnacji.
Ścianki te o wysokości jak na rzucie parteru zapewniają estetyczną formę, różnorodną kolorystykę, funkcjonalność w zakresie utrzymywania czystości.
W pomieszczeniu nr 9 (szatnia dla dzieci) posadzkę w miejscach po usunięciu ścianek działowych uzupełnić płytkami ceramicznymi.
W pomieszczeniu nr 13 zamontować większe okna i drzwi balkonowe. W tym celu należy wyburzyć ściany poniżej istniejącego parapetu do projektowanego poziomu. Stolarkę okienną projektuje się PCV. Okna wyposażyć w nawiewniki higtrosterowane lub zainstalować nawietrzaki listwowe celem zapewnienia prawidłowej wymiany powietrza w pomieszczeniu o ile nie został zainstalowany przez producenta.
Parapety wewnętrzne PCV. Drzwi wejściowe PCV przeszklone szkłem bezpiecznym klasy P4. Drzwi D6 zamontowane z demontażu z wejścia w ścianie frontowej. Pozostałe drwi wg zestawienia.
Otwór po wyburzonym kominie zasklepić. Sposób ustalić po stwierdzeniu możliwości technicznych po jego usunięciu.
W miejscu usunięcia ścianek działowych w pomieszczeniu nr 13 uzupełnić strop podwieszony.
Wobrębie klatki schodowej zamontować ściankę ażurową metalową.
Ściany pomieszczeń nr 6 - 13 pomalować farbą lateksową w kolorach pastelowych, sufity pomieszczeń 6-17 pomalować farbą emulsyjną w kolorze białym.
Docieplenie stropodachu płytą STYROPAPA grubości 15cm. Płyty mogą być układne bezpośrednio na podłożach betonowych i istniejących pokryciach dachowych z papy. Wykonać nowe opierzenia przy kominach, ściankach ogniowych i okapach . Na płyty styropapy ułożyć papę termozgrzewalną YE PV 200S5.
Zgodnie z rzutem parteru i przekrojem A-A projektuje się zewnętrzny taras. Posadzkę tarasu stanowi kostka polbruk gr. 6cm. Kostki polbrukowej projektuje się również dodatkowe stopnie tarasu wejściowego od strony północno-zachodniej (w ścianie szczytowej).
Instalacje sanitarne
Instalacja wody zimnej
Projektowana instalacja wodociągowa zapewniać będzie dostawę wody do celów sanitarno -higienicznych. Na potrzeby dostawy wody do pomieszczenia WC dla dzieci
(z sali zajęć III) wykonane zostaną nowe odcinki instalacji z istniejącej instalacji zimnej wody zlokalizowanej w tym pomieszczeniu.
Instalację wody zimnej wykonać z rur polipropylenowych jednorodnych (PP) PN16 np. systemu BORplus firmy Wavin. W miejscu zmiany materiału z rur PP na stalowe, np. odejścia pod armaturę stosować łączniki przejściowe PP/stal, posiadające z jednej strony gwint do połączenia z armaturą lub baterią. Przewody prowadzić wykorzystując naturalne warunki kompensacji. Przy prowadzeniu przewodów należy stosować podpory przesuwne w odległościach przewidywanych dla średnic i temperatur. Podpory przesuwne należy zabezpieczyć miękkimi wkładkami, np. z gumy, aby zabezpieczyć przewód przed porysowaniem. Instalację należy kotwić do przegród budowlanych z zastosowaniem obejm, zapewniających możliwość swobodnego przesuwania się rury z polipropylenu w ich wnętrzu.
Do izolowania instalacji wykonanej z elementów np. systemu BORplus firmy Wavin ze względu na skraplanie pary wodnej (roszenie) i podwyższenie temperatury przesyłanej wody, wykorzystać otulinę prefabrykowaną z pianki PE o grubościach:
- 9 mm - dla przewodów montowanych swobodnie w pomieszczeniach ogrzewanych.
Zastosować otulinę przeznaczoną do zabetonowania.
Jako armaturę odcinającą zastosowano zawory odcinające kulowe o połączeniach gwintowanych PN16.
W celu ochrony przed siłami tnącymi oraz zabezpieczenie przed niekontrolowanym powstaniem punktu stałego projektuje się wykonanie przejść przez przegrody budowlane w rurach osłonowych z PVC o średnicy dwukrotnie większej od nominalnej średnicy przewodu. Wolną przestrzeń wypełnić materiałem nieagresywnym, elastycznym. Rura ochronna powinna być dłuższa od grubości przegrody budowlanej o minimum 2 cm.
Instalacja wewnętrzna hydrantowa
W celu zapewnienia w części budynku objętego opracowaniem przestrzegania wymagań związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym zaprojektowano instalację stałą hydrantową - dwa hydranty wewnętrzne fi 25 z wężem półsztywnym o długości 20mb według EN-694, zawieszane (natynkowe). Projektowana instalacja zasilona będzie z istniejącej w obiekcie instalacji wodociągowej. Aby zapewnić pełną sprawność instalacji w razie wybuchu pożaru zaprojektowano rozdział instalacji na instalację wodną do celów bytowo - gospodarczych oraz instalację hydrantową. Rurociągi wody zasilające dwa projektowane hydranty należy prowadzić natynkowo. Instalację zasilającą należy wykonać z rur stalowych ocynkowanych ze szwem.
Przewody rurowe należy wykonać zgodnie z wymaganiami dla rurociągów wewnętrznych. Wszystkie połączenia rur należy realizować za pomocą łączników i gwintowania. Wszystkie zmiany kierunku prowadzenia instalacji należy wykonać za pomocą kształtek z żeliwa ciągliwego - niedopuszczalne jest gięcie rur zarówno na zimno jak i na gorąco. Zabrania się również spawania rur.
Po wykonaniu instalacji należy przeprowadzić jej sprawdzenie ciśnieniowe. Próbę należy wykonać na ciśnienie 1 MPa. Czas próby - 6 godzin. Podczas próby wąż hydrantu i strumienica muszą być rozłączone.
Instalacja ciepłej wody
Dla potrzeb sanitarno - higienicznych ciepła woda użytkowa będzie dostarczana z istniejącej instalacji ciepłej wody. Włączenie należy wykonać w pomieszczeniu nr 14 - za układem pomiarowym ciepłej wody.
Rury do wody ciepłej wykonać z rur miedzianych. Przewody zaizolować otuliną prefabrykowaną z pianki PE o gr. 9 mm. Przewody prowadzić po ścianach. Przewody prowadzić wykorzystując naturalne warunki kompensacji. Przy prowadzeniu przewodów należy stosować podpory przesuwne w odległościach przewidywanych dla średnic i temperatur. Podpory przesuwne należy zabezpieczyć miękkimi wkładkami, np. z gumy, aby zabezpieczyć przewód przed porysowaniem. Instalację należy kotwić do przegród budowlanych z zastosowaniem obejm, zapewniających możliwość swobodnego przesuwania się rury z polipropylenu w ich wnętrzu. Instalacja kanalizacyjna
Instalację kanalizacyjną wykonać z rur kanalizacyjnych PCV typu lekkiego. Rury będą łączone za pomocą pierścieniowych uszczelek gumowych
Piony kanalizacyjny wyprowadzić na dach i zakończyć wywiewką kanalizacyjną PVC 160. U podstawy pionu zamontować czyszczak (rewizję). Piony K1 i K2 sprowadzić przez strop piwnicy w pomieszczeniu kotłowni i włączyć do istniejącej instalacji kanalizacyjnej w tym pomieszczeniu. Instalacja centralnego ogrzewania
W części przeznaczonej do przebudowy pomieszczenia ogrzewane były grzejnikami typu Favier. Wszystkie grzejniki w poziomie parteru przeznacza się do wymiany. Ogrzewanie pomieszczeń piwnicy pozostaje bez zmiany - istniejące grzejniki typu Favier .
Projektuję się wymianę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Instalację dla pomieszczeń nr 6-11 należy włączyć w pomieszczeniu nr 7, dla pomieszczeń 13-14 w pomieszczeniu nr 14.
Instalację centralnego ogrzewania zaprojektowano z rur miedzianych, prowadzonych po wierzchu przegród budowlanych. Rury należy prowadzić w kierunkach prostopadłych lub równoległych do krawędzi przegród. Z uwagi na właściwości wytrzymałościowo - termiczne miedzi, z której będzie wykonana instalacja co, przy montażu należy przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji montażu producenta rur oraz rozmieścić punkty stałe, zgodnie z wymogami i zaleceniami producenta rur.
Wszystkie przejścia przewodów przez przegrody budowlane (ściany) należy wykonać w tulejach ochronnych (stalowych), umożliwiając swobodne przemieszczanie przewodów w przegrodzie. W obszarze tulei nie należy wykonywać żadnych połączeń na przewodzie.
Odpowietrzenia instalacji wykonać w najwyższych punktach.
Instalacje elektryczne
Zasilanie pomieszczeń
Obwody zalicznikowe zasilające wypusty oświetleniowe i gniazda wtykowe w przebudowywanych pomieszczeniach należy wyprowadzić z istniejącej tablicy rozdzielczej po jej rozbudowie.
W tablicy zainstalowane będą dodatkowo: wyłączniki instalacyjne S301, zabezpieczające obwody 1-fazowe, wył p.poż. typu DPX100
Instalacja oświetlenia - w projekcie przewidziano wypusty dla montażu opraw oświetleniowych.
Instalacje projektuje się przewodami typu YDYp 3,4 x 1,5 mm2 z osprzętem podtynkowym i hermetycznym( pom. wilgotne).
Obwody zabezpieczono wyłącznikami typu S301 B.
Łączniki instalować na wysokości 1,4 m od posadzki.
Dla niektórych opraw przewidziano moduły awaryjne o czasie pracy 2 godziny.
Instalacja gniazd wtyczkowych - zaprojektowano przewodami typu YDYp 3 x 2,5 mm2 p/t z osprzętem podtynkowym i hermetycznym (pom. wilgotne)
Obwody zabezpieczono indywidualnie wyłącznikami typu S301 B.
Instalacja ochrony od porażeń prądem elektrycznym - Jako system dodatkowej ochrony od porażeń prądem elektrycznym należy stosować szybkie samoczynne wyłączenie zasilania (odbiorniki zasilane są poprzez wyłączniki różnicowo-prądowe ).
Ochronie podlegają wszystkie obudowy urządzeń elektrycznych, mogące się znaleźć pod napięciem na skutek uszkodzenia izolacji oraz bolce ochronne gniazd wtyczkowych.
Przed oddaniem instalacji do eksploatacji należy sprawdzić pomiarowo skuteczność ochrony przeciwporażeniowej przez osobę ze stosownymi uprawnieniami.
Dla sprawdzenia prawidłowości działania zabezpieczenia różnicowego zaleca się raz w miesiącu nacisnąć przycisk oznaczony literą T. Przy prawidłowym działaniu wyłącznik odłączy zasilanie.
Instalacja połączeń wyrównawczych - Należy wykonać miejscowe połączenia wyrównawcze w łazienkach i pom. socjalnym przy użyciu przewodu DY 2,5 RKLG 15 (lub DY 4 w tynku), łączącego między sobą wszystkie elementy przewodzące obce (woda zimna, ciepła, wanna, misa natryskowa) z przewodem ochronnym PE.
Instalacja odgromowa
Zwody poziome niskie wykonać drutem stalowym ocynkowanym o średnicy 8 mm jako naprężane. Przewody odprowadzające jw. na uchwytach dystansowych połączone poprzez zaciski probiercze z uziomami pionowymi typu Galmar o dł. 3,5 m
Dobudowa wyłącznika p.poż.
Na istniejącej wlz przed rozdzielnicą zabudować wyłącznik typu DPX-100 stanowiący wyłącznik p.poż. Sterowanie wyłączeniem instalacji spod napięcia wykonać za pomocą przycisków p.poż. zamontowanych w kasetach z szybką i napisem (Wył p.poż.) zlokalizowanych przy wejściach do budynku.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Informacja na temat wadium: Nie wymaga się wnoszenia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej dwie roboty w budynkach odpowiadających swoim charakterem przedmiotowi zamówienia.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych i dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (poprzez wypełnienie tego warunku należy rozumieć nie tylko dysponowanie dokumentami potwierdzającymi wiedzę i doświadczenie podmiotu udostępniającego, ale przede wszystkim zobowiązanie się tego podmiotu do wykonania części zamówienia dotyczącego robót budowlanych lub oddanie do dyspozycji wykonawcy co najmniej kadry kierowania budową, która posiada wymagane uprawnienia oraz doświadczenie albo oddanie do dyspozycji wykonawcy osób odpowiedzialnych za kierowanie budową i zobowiązanie się do stałej usługi doradztwa w zakresie wykonywania przedmiotu zamówienia ).

Potencjał techniczny: Nie określa się minimalnych standardów

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.
a) kierownik budowy z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności konstrukcyjno - budowlanej, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
b) osoby lub podmioty posiadający wymagane kwalifikacje do wykonywania robót ogólnobudowlanych, instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy :
a) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej
100 000,00 zł,
b) posiadają ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200 000,00 złotych
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów tj. informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy oraz opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych i ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn wykonawca nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej, to będzie mógł przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdzi spełniania tego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1. Kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną wraz z zestawieniem cen jednostkowych materiałów, czynników produkcji tj. stawka rbh, kosztów pośrednich, kosztów zaopatrzenia i zysku oraz stawki jednostkowej pracy podstawowego sprzętu i urządzeń, które wykonawca będzie używał do wykonania przedmiotu zamówienia.

inne_dokumenty:
1) Dotyczy osób fizycznych - w celu stwierdzenia, czy osoba podpisująca oświadczenia woli lub udzielająca pełnomocnictwa posiada do tego uprawnienia, do oferty należy załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3) oświadczenie wykonawcy w sprawie sposobu utylizacji lub przekazania do utylizacji materiałów pobudowlanych dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
4) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom.
5) Informacje wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje osób lub podmiotów, które będą wykonywały nawierzchnię sportową poliuretanową ( referencje, dyplomy kwalifikacyjne, świadectwa kursów itp. ).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach :
1) Wykonawca może wnieść o przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w wykonaniu następujących zobowiązań:
a) przekazania terenu budowy,
b) zmiany terminu dokonania odbiorów przewidzianych w umowie.
2) Wykonawca może wnieść o przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b) szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
c) siły wyższej, klęski żywiołowej
d) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
3) Jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego , w szczególności :
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
4) Jeżeli powstały konieczne zmiany technologiczne, w szczególności :
a) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
c) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, jeżeli rozwiązania te będą miały znaczący wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji, poprawy bezpieczeństwa, które ze względu na postęp techniczno-technologiczny nie były znane w okresie opracowywania dokumentacji projektowej, a zastosowanie przewidzianych rozwiązań będzie niekorzystnym wykonaniem przedmiotu umowy,
d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
5) Pozostałe zmiany
a) jeśli zmiana stawki podatku VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania po stronie wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
b) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę ,
3. Nie wymagają pisemnego aneksu do umowy następujące zmiany :
a) Wykonawca może dokonywać zmiany kluczowych specjalistów, przedstawionych w ofercie ,jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kluczowego specjalistę,
b) Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kluczowych specjalistów w następujących przypadkach:
śmierci, choroby lub zdarzeń losowych kluczowego specjalisty,
nie wywiązywania się kluczowego specjalisty z obowiązków wynikających z umowy,
c) jeżeli zmiana kluczowego specjalisty stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od wykonawcy (np. rezygnacji itp.),
d) Zamawiający może zażądać od wykonawcy zmiany kluczowego specjalisty, jeżeli uzna, że kluczowy specjalista nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy. Wykonawca obowiązany jest zmienić kluczowego specjalistę zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego. W przypadku zmiany kluczowego specjalisty nowy kluczowy specjalista musi spełniać wymagania określone dla danego specjalisty.
4. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
5. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inspektor Nadzoru oraz Kierownik budowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip@czerwiensk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy i Miasta, 66-016 Czerwieńsk, ul. Rynek 25

Data składania wniosków, ofert: 27/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sekretariat Urzędu Gminy i Miasta w Czerwieńsku, ul. Rynek 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453320003 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454310007 (Kładzenie płytek)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Podobne przetargi

272376 / 2009-08-10 - Inny: Spółka z o.o.

Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na osiedlu Jędrzychów - Uczonych w Zielonej Górze

261568 / 2012-07-19 - Inny: Muzeum

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli - Ochla (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie placu postojowego - utwardzonego przy stodole z Siecieborzyc na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

45753 / 2016-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Lubiszyn - Lubiszyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa sieci wodociÄ…gowej w Lubiszynie ul. Dworcowa, Gorzowska i Pocztowa.

251677 / 2010-09-14 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie - Sulechów (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane - instalacje sanitarne w zakresie Agregatu turbiny gazowej, realizowanego zadania inwestycyjnego pt. Hala laboratoryjna energooszczędna - ekologiczna dla energetyki i odnawialnych źródeł energii.

329215 / 2008-11-24 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna - własność Skarbu Państwa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa obudów pięciu studni głębinowych w ujęciach wody: obozowisko nr 1 i 2/k.2922, ośrodek zurbanizowany k. 2922, magazyny k. 5172 w WAK Wędrzyn Spr. nr 110/PN/2008

281708 / 2014-08-25 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej - Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wymiarki - Wymiarki (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Bieżące utrzymanie dróg leśnych, rowów melioracyjnych (usuwanie namułu z rowu, wykaszanie porostów z dna i skarp rowu) oraz wymiana zarwanych przepustów na terenie Nadleśnictwa Wymiarki w II półroczu 2014r

73017 / 2010-04-01 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja budynku przy ul. Reja na siedzibÄ™ organizacji gospodarczych - przebudowa

258445 / 2014-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Lubiszyn - Lubiszyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Lubiszynie oraz budowa sieci wodociągowej w Lubiszynie ul. Dębowa

189990 / 2015-07-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont Działu Urologicznego Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli

241606 / 2015-09-16 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON.

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Częściowa wymiana instalacji wod-kan c.o. oraz wentylacyjnej budynek nr 40 w JW 5700 m. Wędrzyn - III etap

326694 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Kostrzyn nad OdrÄ… - Kostrzyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie osłon pojemników na odpady komunalne na Os. Mieszka I oraz przy ul. Krótkiej w Kostrzynie nad Odrą

122811 / 2010-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa i wyposażenie budynku Wiejskiego Centrum Społeczno-Kulturalnego w Długoszynie- parking.

130326 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobiegniew - Dobiegniew (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmniejszenie presji na obszary Drawieńskiego Parku Narodowego poprzez wzmocnienie funkcji turystycznej terenów rekreacyjnych Gminy Dobiegniew - II etap

9109 / 2012-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Szpitalnej wraz z chodnikiem w Sulęcinie.

32823 / 2016-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym p.n.: Odwodnienie i remont nawierzchni ulic Moniuszki i Polna oraz podwórza budynków nr 28 i 30 przy ulicy Żymierskiego w Świebodzinie, obręb 1 i 2 miasta Świebodzina

26672 / 2015-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przytoczna - Przytoczna (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku szkolnego gimnazjum o część dydaktyczną szkoły podstawowej wraz z zapleczem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną

177946 / 2014-05-27 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE ROBÓT KONSERWACYJNYCH POLEGAJĄCYCH NA: Część I: Roboty konserwacyjno-naprawcze pomieszczeń biurowych i sanitariatów oraz naprawa elewacji budynku nr 2 w JW 5700 w m. Międzyrzecz Część II: Roboty malarskie wewnętrzne, naprawa tynków elewacji budynek nr 3 w JW 5700 w m. Międzyrzecz Część III: Naprawa pomieszczeń węzła SOT budynek nr 3 w JW 2823 Poznań w m. Skwierzyna

263434 / 2009-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont chodnika w ciągu drogi powiatowej - ulicy Bohaterów w Lubsku.,

435098 / 2012-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie dodatkowe do zamówienia podstawowego udzielonego w trybie przetargu nieograniczonego na Przebudowę świetlicy wiejskiej we wsi Ochla

308374 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zabór - Zabór (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa świetlicy wiejskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Łazie i placu zabaw w Wielobłotach

385562 / 2013-09-23 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostosowanie pomieszczeń magazynków broni do wymogów przepisów szczególnej ochrony budynek nr 4, 5, 6, 32 w JW5700 m. Wędrzyn

322814 / 2015-11-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych w pomieszczeniach na poziomie przyziemia budynku U w ramach realizacji zadania pn.: Modernizacja Zakładu Radioterapii w Szpitalu Wojewódzkim SPZOZ w Zielonej Górze

278066 / 2015-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przytoczna - Przytoczna (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej ulicy Zamkowej w miejscowości Przytoczna, obręb Przytoczna, na odcinku o łącznej długości ok. 385 m, wraz z budową kanalizacji deszczowej.