Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

71612 / 2013-02-19 - Inny: samorządowa instytucja kultury / Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie (Warszawa)

Świadczenie 24 godziny na dobę w dni powszednie, soboty, niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy usługi polegającej na ochronie fizycznej przed kradzieżą, zniszczeniem, utratą zdrowia lub innymi zagrożeniami budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie z dziedzińcem oraz ludzi i rzeczy w nim się znajdujących ze szczególnym uwzględnieniem ochrony eksponatów prezentowanych w Muzeum. Zamówienie obejmuje również usługę dozoru sal wystawowych, obsługę recepcji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Opis zamówienia

Ochronie 24 h na dobę podlega budynek mieszczący się u zbiegu ul. Mazowieckiej i Kredytowej w Warszawie, posiadający dwa wejścia od strony ulic oraz zabezpieczony bramą dziedziniec. Ochronie 24 h na dobę podlega mienie Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, pracownicy i goście Muzeum oraz imprezy organizowane w siedzibie i w okolicy Muzeum przez Zamawiającego. Ochrona Państwowego Muzeum Etnograficznego
w Warszawie odbywa się na podstawie Regulaminu opracowanego przez Wykonawcę usługi ochrony i zatwierdzonego przez Zamawiającego.
Usługa obejmuje także doraźne działania patrolu interwencyjnego w przypadkach zwiększonego zagrożenia.

I. Informacje wstępne

1. Powierzchnia budynku - 9400 m2
2. Godziny pracy klubokawiarni Bily Konicek mieszczącej się na parterze Muzeum: 10.00 - 22.00. ( mogą ulec zmianie )
3. Muzeum będzie podnajmować najemcom pomieszczenia biurowe nie wchodzące w zakres zamówienia. Jednak do czasu podnajmu pomieszczenia biurowe wchodzą w zakres zamówienia.
4. Zamawiający udostępni jedno pomieszczenie socjalne dla pracowników Wykonawcy.

II. Ochrona budynku - obowiązki:

1. 24 - godzinna ochrona budynku, mienia i ludzi w oparciu o zakresy obowiązków dla każdego stanowiska ochrony.
2. Ochrona kasy biletowej Muzeum 24 godziny na dobę.
3. Kontrola wszystkich wejść i wyjść z budynku wraz z bramą wjazdową.
4. Obchody budynku w godzinach 19.00 - 7.00 połączone z zamykaniem korytarzy/pomieszczeń na klucz, zamykaniem niezamkniętych okien, wyłączaniem pozostawionego włączonego oświetlenia, zabezpieczaniem niezabezpieczonego mienia, w tym kasy biletowej.
5. Kontrolowanie zachowań zwiedzających.
6. Interweniowanie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa budynku, mienia, osób znajdujących się w budynku do wezwania patrolu interwencyjnego włącznie.
7. Codzienna (dwa razy dziennie o godz. 6.00 i 18.00) obsługa systemu sygnalizacji pożarowej polegająca na:
7.1 Sprawdzeniu czy centralka sygnalizacji pożaru wskazuje stan dozorowania, czy każde odchylenie od stanu dozorowania jest odnotowane w książce eksploatacji systemu i czy we właściwy sposób został powiadomiony konserwator
7.2 Sprawdzeniu czy po każdym alarmie zarejestrowanym poprzedniego dnia podjęto odpowiednie działania
7.3 Sprawdzeniu czy, jeżeli instalacja była wyłączona, przeglądana lub miała wykasowaną sygnalizację, to została przywrócona do stanu dozorowania.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta o ile jej usunięcie nie wymaga działania serwisanta; pozostałe usterki powinny być niezwłocznie zgłoszone do Zamawiającego.
8. Miesięczna (pierwszego dnia każdego miesiąca o godz. 6.00) obsługa systemu sygnalizacji pożarowej polegająca na:
8.1 Sprawdzeniu działania zapasowego źródła energii zasilającej centralkę
8.2 Sprawdzeniu poprawności działania drukarki centralki
8.3 Sprawdzeniu działania wskaźników optycznych w centrali
8.4 Użyciu oprogramowania testowego centrali do analizy występujących nieprawidłowości.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji.
9. Obsługa monitoringu (system telewizji dozorowej) budynku Muzeum 24 godziny na dobę we wszystkie dni roku.
10. Obsługa Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego.
11. Obsługa Systemu Zarządzania Budynkiem (BMS).
12. Z obsługi systemów wymienionych w punktach: 7, 8, 9, 10, 11 Zamawiający przeprowadzi szkolenie.
13. Utrzymanie porządku i czystości w pomieszczeniach ochrony (monitoring, pomieszczenie socjalne, korytarz) oraz urządzeń w nim się znajdujących.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania dodatkowych osób do ochrony obiektu w czasie organizowanych przez siebie imprez muzealnych takich jak Kiermasze (m.in. Bożonarodzeniowy, Wielkanocny), Noc muzeów, wernisaże, finisaże, konferencje, dodatkowe wystawy, spotkania i inne w wymiarze rocznym do 600 godzin w ramach realizowanego zamówienia.

III. Ochrona budynku - organizacja pracy:

1. Praca w trybie całodobowym (2 stanowiska x 24 h = 48 h, 336 h tygodniowo)
2. Pracownicy prowadzą dziennik ochrony, w którym odnotowują nietypowe i nieprzewidziane zdarzenia, informują o nich Dział Gospodarczo-Techniczny Zamawiającego w dniu zdarzenia lub następnego dnia, wdrażają zalecenia Zamawiającego zabezpieczające przed podobnymi incydentami.
3. Na stanowisku pracy ochrony jest wyeksponowany schemat działania na wypadek niebezpiecznego zdarzenia wraz z niezbędnymi numerami telefonów do służb Ppoż, Policji, służb serwisowych, wskazanych osób Zamawiającego.
4. Pracownicy ochrony podlegają Kierownikowi Działu Gospodarczo-Technicznego Zamawiającego, który ma prawo kontrolować jakość wykonywania usługi ochrony.
5. Pracowników ochrony w imieniu Wykonawcy nadzoruje Inspektor Ochrony pod kątem zaistniałych i przewidywanych zdarzeń, instruktażu, skorygowania błędów w wykonywaniu pracy.
6. Pracowników ochrony obowiązuje Regulamin ochrony Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie opracowany przez Wykonawcę na podstawie wytycznych Zamawiającego oraz przepisy BHP, ochrony przeciwpożarowej, obowiązujące w siedzibie Zamawiającego.
7. Pracownicy ochrony wyróżniają się jednolitym estetycznym umundurowaniem, wyposażeni są w przenośny sprzęt niezbędny do skutecznego wykonywania obowiązków.


IV. Dozór Sal Wystawowych - obowiązki pracownika ochrony na sali wystawowej

1. Sprzątanie przypisanej sali wystawowej zawsze przed rozpoczęciem pracy: zamiatanie i mycie podłóg, polerowanie gablot, wycieranie kurzu gablot i podestów, mycie szklanych gablot. 1 raz w miesiącu - pierwszy wtorek miesiąca - pastowanie i froterowanie podłóg. Niezbędny sprzęt i środki czystości dostarcza Zamawiający.
2. W godzinach otwarcia sal wystawowych:
a. dozór przydzielonej sali wystawowej i znajdujących się w niej obiektów muzealnych.
b. bieżące utrzymanie czystości na przydzielonej sali wystawowej
3. Codzienne, dwukrotne (tj. przed rozpoczęciem i po zakończeniu dyżuru) sprawdzanie zgodności stanu ilościowego obiektów z otrzymanym spisem.
4. Przestrzeganie zakazu głośnego zachowania na sali wystawowej, zakazu rozmów telefonicznych, jedzenia, robienia zdjęć z fleszem, spotkań i innych działań w obecności zwiedzających utrudniających gościom Muzeum zwiedzanie.
5. Przestrzeganie zakazu pozostawiania sali wystawowej bez opieki.
6. Właściwe zabezpieczenie sali, na której jest pełniony dyżur (każdorazowo przed zejściem z dyżuru - zgodnie z wymogami BHP, ochrony przeciwpożarowej, regulaminem ochrony), wygaszenie świateł, wyłączenie z prądu urządzeń, o ile Zamawiający nie wydał innych zaleceń; oraz zamknięcie sali na klucz i zdanie klucza do recepcji.
7. Znajomość zasad i trybu podejmowania właściwej akcji w przypadku zauważenia kradzieży, usiłowania kradzieży, uszkodzenia bądź też stwierdzenia w czasie dyżuru jakiejkolwiek nieprawidłowości w obrębie dozorowanych pomieszczeń.
8. Umiejętność udzielania podstawowych informacji odnośnie godzin otwarcia placówki, lokalizacji niektórych pomieszczeń, wystaw, kierunku zwiedzania, itp.
9. Sprawdzanie biletów wstępu do Muzeum wg wytycznych Zamawiającego.
10. Oszczędzanie energii elektrycznej (wygaszanie oświetlenia i wszelkich zbędnych urządzeń, podczas nieobecności zwiedzających sale wystawowe).
11. Niezwłoczne powiadamianie Kierownika Działu Gospodarczo-Technicznego o wszelkich nieprawidłowościach lub nienaturalnych zdarzeniach.
12. Wykonywanie innych prac pomocniczych zleconych przez Kierownika lub upoważnionego pracownika Działu Gospodarczo-Technicznego.

V. Dozór sal wystawowych - organizacja pracy

1. Pięć sal wystawowych w tym Muzeum dla Dzieci objętych będzie dozorem 5 osób w godzinach wtorek-sobota 10-19, niedziela 11-17 (razem 5 x 51 = 255 godzin tygodniowo). Od czerwca 2013 r. siedem sal wystawowych objętych będzie dozorem 7 osób w godzinach jak wyżej (razem 7 x 51 = 357 godzin tygodniowo). Ww. godziny otwarcia mogą ulec zmianie o czym Wykonawca zostanie powiadomiony pisemnie.
2. Pracownicy dozoru sal podlegać będą Kierownikowi Działu Gospodarczo - Technicznego Muzeum.
3. W sprawach organizacyjnych Pracowników Dozoru Sal reprezentować będzie przed Zamawiającym wyznaczony przedstawiciel Wykonawcy odpowiedzialny za przekazywanie dyspozycji wszystkim członkom zespołu.
4. Pracowników dozoru sal wystawowych w imieniu Wykonawcy nadzoruje Inspektor Ochrony Wykonawcy pod kątem zaistniałych i przewidywanych zdarzeń, instruktażu, skorygowania błędów w wykonywaniu pracy.
5. Pracownicy dozoru sal prowadzą dzienniki dozoru sali wystawowej, w którym odnotowują nietypowe i nieprzewidziane zdarzenia i informują o nich Dział Gospodarczo-Techniczny w dniu zdarzenia lub następnego dnia.
6. Pracowników ochrony obowiązuje Regulamin ochrony Muzeum opracowany przez Wykonawcę na podstawie wytycznych Zamawiającego oraz przepisy BHP, ochrony przeciwpożarowej obowiązujące w siedzibie Zamawiającego.
7. Pracownicy dozoru wyróżniają się jednolitym estetycznym umundurowaniem, wyposażeni są w przenośny sprzęt niezbędny do skutecznego wykonywania obowiązków, telefoniczne numery interwencyjne oraz instruktaż postępowania w sytuacjach nagłych.

VI. Obsługa recepcji od ul. Kredytowej oraz od ul. Mazowieckiej

Godziny pracy - poniedziałek - piątek od 7.00 do 19.00, sobota - niedziela od 9.00 do 18.00 (2 x 78 = 156 godz. tygodniowo)

Obowiązki: 1. kontrola osób wchodzących do biur i do sal wystawowych
2. prowadzenie rejestru wejść i wyjść służbowych
3. łączenie rozmów telefonicznych
4. obsługa ruchu wydawania i zdawania kluczy
5. ochrona kasy biletowej
6. dbałość o porządek na stanowiskach recepcji
7. dbałość o porządek i spokój w hallu głównym Muzeum
8. udzielanie informacji o wystawach i imprezach Muzeum

Wymagania: komunikatywność
komunikatywna znajomość jęz. angielskiego
miła prezencja
bardzo wysoka kultura osobista.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 71612

Data publikacji: 2013-02-19

Nazwa: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Ulica: ul. Kredytowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-056

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 8276641

Numer faxu: 22 8276669

Adres strony internetowej: www.ethnomuseum.pl

Regon: 01628913000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: samorządowa instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: samorządowa instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie 24 godziny na dobę w dni powszednie, soboty, niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy usługi polegającej na ochronie fizycznej przed kradzieżą, zniszczeniem, utratą zdrowia lub innymi zagrożeniami budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie z dziedzińcem oraz ludzi i rzeczy w nim się znajdujących ze szczególnym uwzględnieniem ochrony eksponatów prezentowanych w Muzeum. Zamówienie obejmuje również usługę dozoru sal wystawowych, obsługę recepcji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Ochronie 24 h na dobę podlega budynek mieszczący się u zbiegu ul. Mazowieckiej i Kredytowej w Warszawie, posiadający dwa wejścia od strony ulic oraz zabezpieczony bramą dziedziniec. Ochronie 24 h na dobę podlega mienie Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, pracownicy i goście Muzeum oraz imprezy organizowane w siedzibie i w okolicy Muzeum przez Zamawiającego. Ochrona Państwowego Muzeum Etnograficznego
w Warszawie odbywa się na podstawie Regulaminu opracowanego przez Wykonawcę usługi ochrony i zatwierdzonego przez Zamawiającego.
Usługa obejmuje także doraźne działania patrolu interwencyjnego w przypadkach zwiększonego zagrożenia.

I. Informacje wstępne

1. Powierzchnia budynku - 9400 m2
2. Godziny pracy klubokawiarni Bily Konicek mieszczącej się na parterze Muzeum: 10.00 - 22.00. ( mogą ulec zmianie )
3. Muzeum będzie podnajmować najemcom pomieszczenia biurowe nie wchodzące w zakres zamówienia. Jednak do czasu podnajmu pomieszczenia biurowe wchodzą w zakres zamówienia.
4. Zamawiający udostępni jedno pomieszczenie socjalne dla pracowników Wykonawcy.

II. Ochrona budynku - obowiązki:

1. 24 - godzinna ochrona budynku, mienia i ludzi w oparciu o zakresy obowiązków dla każdego stanowiska ochrony.
2. Ochrona kasy biletowej Muzeum 24 godziny na dobę.
3. Kontrola wszystkich wejść i wyjść z budynku wraz z bramą wjazdową.
4. Obchody budynku w godzinach 19.00 - 7.00 połączone z zamykaniem korytarzy/pomieszczeń na klucz, zamykaniem niezamkniętych okien, wyłączaniem pozostawionego włączonego oświetlenia, zabezpieczaniem niezabezpieczonego mienia, w tym kasy biletowej.
5. Kontrolowanie zachowań zwiedzających.
6. Interweniowanie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa budynku, mienia, osób znajdujących się w budynku do wezwania patrolu interwencyjnego włącznie.
7. Codzienna (dwa razy dziennie o godz. 6.00 i 18.00) obsługa systemu sygnalizacji pożarowej polegająca na:
7.1 Sprawdzeniu czy centralka sygnalizacji pożaru wskazuje stan dozorowania, czy każde odchylenie od stanu dozorowania jest odnotowane w książce eksploatacji systemu i czy we właściwy sposób został powiadomiony konserwator
7.2 Sprawdzeniu czy po każdym alarmie zarejestrowanym poprzedniego dnia podjęto odpowiednie działania
7.3 Sprawdzeniu czy, jeżeli instalacja była wyłączona, przeglądana lub miała wykasowaną sygnalizację, to została przywrócona do stanu dozorowania.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji i możliwie szybko usunięta o ile jej usunięcie nie wymaga działania serwisanta; pozostałe usterki powinny być niezwłocznie zgłoszone do Zamawiającego.
8. Miesięczna (pierwszego dnia każdego miesiąca o godz. 6.00) obsługa systemu sygnalizacji pożarowej polegająca na:
8.1 Sprawdzeniu działania zapasowego źródła energii zasilającej centralkę
8.2 Sprawdzeniu poprawności działania drukarki centralki
8.3 Sprawdzeniu działania wskaźników optycznych w centrali
8.4 Użyciu oprogramowania testowego centrali do analizy występujących nieprawidłowości.
Każda zauważona nieprawidłowość powinna być odnotowana w książce eksploatacji.
9. Obsługa monitoringu (system telewizji dozorowej) budynku Muzeum 24 godziny na dobę we wszystkie dni roku.
10. Obsługa Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego.
11. Obsługa Systemu Zarządzania Budynkiem (BMS).
12. Z obsługi systemów wymienionych w punktach: 7, 8, 9, 10, 11 Zamawiający przeprowadzi szkolenie.
13. Utrzymanie porządku i czystości w pomieszczeniach ochrony (monitoring, pomieszczenie socjalne, korytarz) oraz urządzeń w nim się znajdujących.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania dodatkowych osób do ochrony obiektu w czasie organizowanych przez siebie imprez muzealnych takich jak Kiermasze (m.in. Bożonarodzeniowy, Wielkanocny), Noc muzeów, wernisaże, finisaże, konferencje, dodatkowe wystawy, spotkania i inne w wymiarze rocznym do 600 godzin w ramach realizowanego zamówienia.

III. Ochrona budynku - organizacja pracy:

1. Praca w trybie całodobowym (2 stanowiska x 24 h = 48 h, 336 h tygodniowo)
2. Pracownicy prowadzą dziennik ochrony, w którym odnotowują nietypowe i nieprzewidziane zdarzenia, informują o nich Dział Gospodarczo-Techniczny Zamawiającego w dniu zdarzenia lub następnego dnia, wdrażają zalecenia Zamawiającego zabezpieczające przed podobnymi incydentami.
3. Na stanowisku pracy ochrony jest wyeksponowany schemat działania na wypadek niebezpiecznego zdarzenia wraz z niezbędnymi numerami telefonów do służb Ppoż, Policji, służb serwisowych, wskazanych osób Zamawiającego.
4. Pracownicy ochrony podlegają Kierownikowi Działu Gospodarczo-Technicznego Zamawiającego, który ma prawo kontrolować jakość wykonywania usługi ochrony.
5. Pracowników ochrony w imieniu Wykonawcy nadzoruje Inspektor Ochrony pod kątem zaistniałych i przewidywanych zdarzeń, instruktażu, skorygowania błędów w wykonywaniu pracy.
6. Pracowników ochrony obowiązuje Regulamin ochrony Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie opracowany przez Wykonawcę na podstawie wytycznych Zamawiającego oraz przepisy BHP, ochrony przeciwpożarowej, obowiązujące w siedzibie Zamawiającego.
7. Pracownicy ochrony wyróżniają się jednolitym estetycznym umundurowaniem, wyposażeni są w przenośny sprzęt niezbędny do skutecznego wykonywania obowiązków.


IV. Dozór Sal Wystawowych - obowiązki pracownika ochrony na sali wystawowej

1. Sprzątanie przypisanej sali wystawowej zawsze przed rozpoczęciem pracy: zamiatanie i mycie podłóg, polerowanie gablot, wycieranie kurzu gablot i podestów, mycie szklanych gablot. 1 raz w miesiącu - pierwszy wtorek miesiąca - pastowanie i froterowanie podłóg. Niezbędny sprzęt i środki czystości dostarcza Zamawiający.
2. W godzinach otwarcia sal wystawowych:
a. dozór przydzielonej sali wystawowej i znajdujących się w niej obiektów muzealnych.
b. bieżące utrzymanie czystości na przydzielonej sali wystawowej
3. Codzienne, dwukrotne (tj. przed rozpoczęciem i po zakończeniu dyżuru) sprawdzanie zgodności stanu ilościowego obiektów z otrzymanym spisem.
4. Przestrzeganie zakazu głośnego zachowania na sali wystawowej, zakazu rozmów telefonicznych, jedzenia, robienia zdjęć z fleszem, spotkań i innych działań w obecności zwiedzających utrudniających gościom Muzeum zwiedzanie.
5. Przestrzeganie zakazu pozostawiania sali wystawowej bez opieki.
6. Właściwe zabezpieczenie sali, na której jest pełniony dyżur (każdorazowo przed zejściem z dyżuru - zgodnie z wymogami BHP, ochrony przeciwpożarowej, regulaminem ochrony), wygaszenie świateł, wyłączenie z prądu urządzeń, o ile Zamawiający nie wydał innych zaleceń; oraz zamknięcie sali na klucz i zdanie klucza do recepcji.
7. Znajomość zasad i trybu podejmowania właściwej akcji w przypadku zauważenia kradzieży, usiłowania kradzieży, uszkodzenia bądź też stwierdzenia w czasie dyżuru jakiejkolwiek nieprawidłowości w obrębie dozorowanych pomieszczeń.
8. Umiejętność udzielania podstawowych informacji odnośnie godzin otwarcia placówki, lokalizacji niektórych pomieszczeń, wystaw, kierunku zwiedzania, itp.
9. Sprawdzanie biletów wstępu do Muzeum wg wytycznych Zamawiającego.
10. Oszczędzanie energii elektrycznej (wygaszanie oświetlenia i wszelkich zbędnych urządzeń, podczas nieobecności zwiedzających sale wystawowe).
11. Niezwłoczne powiadamianie Kierownika Działu Gospodarczo-Technicznego o wszelkich nieprawidłowościach lub nienaturalnych zdarzeniach.
12. Wykonywanie innych prac pomocniczych zleconych przez Kierownika lub upoważnionego pracownika Działu Gospodarczo-Technicznego.

V. Dozór sal wystawowych - organizacja pracy

1. Pięć sal wystawowych w tym Muzeum dla Dzieci objętych będzie dozorem 5 osób w godzinach wtorek-sobota 10-19, niedziela 11-17 (razem 5 x 51 = 255 godzin tygodniowo). Od czerwca 2013 r. siedem sal wystawowych objętych będzie dozorem 7 osób w godzinach jak wyżej (razem 7 x 51 = 357 godzin tygodniowo). Ww. godziny otwarcia mogą ulec zmianie o czym Wykonawca zostanie powiadomiony pisemnie.
2. Pracownicy dozoru sal podlegać będą Kierownikowi Działu Gospodarczo - Technicznego Muzeum.
3. W sprawach organizacyjnych Pracowników Dozoru Sal reprezentować będzie przed Zamawiającym wyznaczony przedstawiciel Wykonawcy odpowiedzialny za przekazywanie dyspozycji wszystkim członkom zespołu.
4. Pracowników dozoru sal wystawowych w imieniu Wykonawcy nadzoruje Inspektor Ochrony Wykonawcy pod kątem zaistniałych i przewidywanych zdarzeń, instruktażu, skorygowania błędów w wykonywaniu pracy.
5. Pracownicy dozoru sal prowadzą dzienniki dozoru sali wystawowej, w którym odnotowują nietypowe i nieprzewidziane zdarzenia i informują o nich Dział Gospodarczo-Techniczny w dniu zdarzenia lub następnego dnia.
6. Pracowników ochrony obowiązuje Regulamin ochrony Muzeum opracowany przez Wykonawcę na podstawie wytycznych Zamawiającego oraz przepisy BHP, ochrony przeciwpożarowej obowiązujące w siedzibie Zamawiającego.
7. Pracownicy dozoru wyróżniają się jednolitym estetycznym umundurowaniem, wyposażeni są w przenośny sprzęt niezbędny do skutecznego wykonywania obowiązków, telefoniczne numery interwencyjne oraz instruktaż postępowania w sytuacjach nagłych.

VI. Obsługa recepcji od ul. Kredytowej oraz od ul. Mazowieckiej

Godziny pracy - poniedziałek - piątek od 7.00 do 19.00, sobota - niedziela od 9.00 do 18.00 (2 x 78 = 156 godz. tygodniowo)

Obowiązki: 1. kontrola osób wchodzących do biur i do sal wystawowych
2. prowadzenie rejestru wejść i wyjść służbowych
3. łączenie rozmów telefonicznych
4. obsługa ruchu wydawania i zdawania kluczy
5. ochrona kasy biletowej
6. dbałość o porządek na stanowiskach recepcji
7. dbałość o porządek i spokój w hallu głównym Muzeum
8. udzielanie informacji o wystawach i imprezach Muzeum

Wymagania: komunikatywność
komunikatywna znajomość jęz. angielskiego
miła prezencja
bardzo wysoka kultura osobista.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 24

Informacja na temat wadium:
W postępowaniu jest przewidziane składanie wadium w kwocie 5.000 zł (pięć tysięcy zł).
Wadium może być wnoszone w:
1)pieniądzu,
2)poręczeniu bankowym lub poręczeniu spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
9.3.Wadium należy wnieść do dnia składania ofert.
9.4.Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić na konto 77 1160 2202 0000 0001 0461 1493 (liczy się data wpływu na podane konto).
9.5.Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
9.6.W przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniądze oryginał należy złożyć w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1, 00 - 056 Warszawa - do dnia składania ofert, natomiast kopię należy zamieścić w ofercie.
Wykonawca wnoszący wadium w postaci dokumentu, który ze względu na obowiązujące przepisy może zostać wystawiony na okres krótszy niż czas związania ofertą, jest zobowiązany do niezwłocznego przedłużenia jego ważności - w przypadku gdy będą tego wymagały warunki prowadzonej procedury zamówienia.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada koncesję na działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia, wydaną na podstawie przepisów ustawy z dn. 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114 poz. 740 z późn. zm.).

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał jedną lub więcej usług polegających na stałej ochronie fizycznej budynku użyteczności publicznej o powierzchni nie mniejszej niż 9.000 m2, przy czym łączny czas trwania usług był nie krótszy niż 18 miesięcy.
Przez budynek użyteczności publicznej rozumie się budynek, o którym mowa w § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75 poz. 690).

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, średnie roczne zatrudnienie u Wykonawcy było nie mniejsze niż 30 osób,
dysponuje patrolem interwencyjnym zdolnym do podjęcia interwencji w siedzibie Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż 10 min. w nocy i 20 min. w dzień w razie zaistnienia zagrożenia. Działanie patrolu interwencyjnego może być realizowane na zasadzie podwykonawstwa pod warunkiem zgłoszenia Zamawiającemu danych Podwykonawcy i kopii ważnej umowy o współpracy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:osoby, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadają licencje pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia, wydane na podstawie przepisów ustawy z dn. 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114 poz. 740 z późn. zm.),
osoby, które będą pełnić funkcję Inspektora Ochrony, posiadają licencje pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia, wydane na podstawie przepisów ustawy z dn. 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114 poz. 740 z późn. zm.),

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 1 000 000,00 zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
dowód wniesienia wadium; pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ethnomuseum.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1
00 - 056 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 28/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Kancelaria Ip. pok. 112
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1
00 - 056 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
797100004 (Usługi ochroniarskie)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
925212001 (Usługi ochrony wystaw i eksponatów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
983411202 (Usługi portierskie)

Podobne przetargi

280979 / 2011-10-26 - Inny: Jednostka Budżetowa

Miejski ZarzÄ…d Lokalami w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
USŁUGA W ZAKRESIE OCHRONY MIENIA - BUDYNKÓW MIESZKALNYCH PRZY UL. MARII GAJL 31 ORAZ PRZY UL. TOKARSKIEJ 3 W RADOMIU.

98346 / 2016-04-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa całodobowej ochrony obiektów i mienia oraz usługa ochrony doraźnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

249113 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług całodobowej ochrony osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy (znak sprawy ZP- 112/14)

136126 / 2016-05-27 - Podmiot prawa publicznego

Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
OCHRONA FIZYCZNA OBIEKTÓW I MIENIA POŁACZONA Z FUNKCJĄ PORTIERA ORAZ OCHRONA FIZYCZNA PARKINGU STRZEŻONEGO DW WAM SP.Z O.O. ODDZIAŁ WDW ROGOWO

529438 / 2012-12-28 - Inny: niezespolona administracja rzÄ…dowa

UrzÄ…d Skarbowy Warszawa-Wawer - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Stała całodobowa i bezpośrednia usługa ochrony fizycznej osób i mienia nieruchomości przy ul. Mycielskiego 21 w Warszawie

358614 / 2010-11-05 - Inny: Wojskowa Jednostka Budżetowa

Jednostka Wojskowa nr 2367 - Sochaczew (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
CAŁODOBOWA OCHRONA OBIEKTÓW KOMPLEKSU KOSZAROWEGO 6017 JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 2367 PRZEZ SPECJALISTYCZNĄ UZBROJONĄ FORMACJĘ OCHRONNĄ (SUFO)

152457 / 2015-10-19 - Inny: Jednostka badawcza

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona mienia Instytutu Lotnictwa świadczona przez SUFO - 35 osób podczas 6 Nocy w Instytucie Lotnictwa

261353 / 2013-12-04 - Inny: INSTYTUCJA KULTURY

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki - Płock (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług ochrony osób i mienia w 2014 r. dla Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

472400 / 2013-11-19 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

SÄ…d Rejonowy w Kozienicach - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Kompleksowe świadczenie usług bezpośredniej ochrony fizycznej w Sądzie Rejonowym w Kozienicach, ul. Konstytucji 3 Maja 22, 26 - 900 Kozienice

218692 / 2009-07-02 - Podmiot prawa publicznego

Izba Celna w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
PRZETARG NIEOGRANICZONY na wybór wykonawcy usług w zakresie: ochrony osób i mienia w konwojowaniu wartości pieniężnych, oraz odbioru, przewozu i doręczenia do właściwego banku wartości pieniężnych - (inkaso) na potrzeby Izby Celnej w Warszawie

464716 / 2013-11-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Skarbowy - Grójec (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa ochrony osób i mienia Urzędu Skarbowego w Grójcu, ul. Księdza Piotra Skargi 35, Monitoring - ochrona elektroniczna budynku Urzędu Skarbowego w Grójcu ul. Księdza Piotra Skargi 35

1974 / 2012-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Dozór i ochrona mienia 5 -ciu budynków administracyjnych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy w 2012 roku- powtórka. Oznaczenie sprawy: DNZP/3411/68/11

420634 / 2011-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
zamówienie uzupełniające do zamówienia 162/U/10 świadczenie usług w zakresie konwojowania wartości pieniężnych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy

90678 / 2016-04-15 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Centrala - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
usługi ochrony osób i mienia oraz monitoringu antywłamaniowego i przeciwpożarowego obiektu Centrali KRUS w Warszawie

410708 / 2012-10-22 - Inny: Miejska spółka prawa handlowego

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
OCHRONA FIZYCZNA TERENU LODOWISKA USYTUOWANEGO PRZED WEJŚCIEM DO PAŁACU MŁODZIEŻY PO PÓŁNOCNEJ STRONIE PAŁACU KULTURY I NAUKI

26780 / 2009-02-12 - Inny: Spółka prawa handlowego

"Aqua Żyrardów" Spółka z o.o. - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług kompleksowej ochrony fizycznej i całodobowego monitoringu oraz konwoju gotówki do banku dla kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Jodłowskiego 25/27 w Żyrardowie

384806 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona osób i mienia w obiektach administracyjnych Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy ul. Kondratowicza 20 oraz w części budynku przy ul. Wincentego 87 w Warszawie