Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

185753 / 2015-12-16 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 185753

Data publikacji: 2015-12-16

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 6165482, 6165469

Numer faxu: 12 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług ubezpieczenia grupowego na życie
dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie oraz członków ich rodzin

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Ochroną ubezpieczeniową na niżej określonych warunkach objęte jest życie pracowników Zamawiającego, ich współmałżonków oraz pełnoletnich dzieci, którzy zadeklarują chęć przystąpienia do ubezpieczenia i płatności składki za ubezpieczenie. W przypadku współmałżonków oraz ich pełnoletnich dzieci pracownik musi wyrazić zgodę na ich przystąpienie do ubezpieczenia.
2. Każdy z pracowników dokonuje swobodnego wyboru wariantu ubezpieczenia, w ramach którego chce być ubezpieczony i tylko w ramach wybranego dla siebie wariantu może ubezpieczyć swojego współmałżonka i pełnoletnie dzieci. Wykonawca nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń do Zamawiającego w przypadku wyboru przez ubezpieczonych tylko jednego wariantu ubezpieczenia.
3. Do ubezpieczenia może przystąpić każda osoba, realizująca zadania Zamawiającego na podstawie umowy cywilno-prawnej.
4. Członek rodziny danego pracownika może przystąpić do ubezpieczenia tylko wtedy, jeżeli do ubezpieczenia przystąpił także sam pracownik
5. Zakres ubezpieczenia został określony w załączniku nr 1 do formularza ofertowego.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ponosił odpowiedzialność za pobyt w szpitalu związany z ciążą, co najmniej w przypadku zdiagnozowania ciąży wysokiego ryzyka lub też pobytu w szpitalu bezpośrednio związanego z zagrożeniem zdrowia lub życia matki lub dziecka (płodu). W umowie ubezpieczenia nie będzie mieć mogło zatem zastosowania wyłączenie odpowiedzialności za zdarzenia opisane w zdaniu poprzedzającym; w przypadku postanowień odnośnych OWU Wykonawcy regulujących przedmiotową kwestie na korzyść ubezpieczonego, zastosowanie znajdą także te zapisy, które stanowić będą ponad wymagane niniejszym punktem minimum zakresu ochrony.
7. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ponosił odpowiedzialność za zdarzenia występujące po dacie zawarcia umowy ubezpieczenia, nawet jeśli ich przyczyny wynikają ze stanów chorobowych, uszkodzeń ciała lub nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w okresie poprzedzającym zawarcie umowy ubezpieczenia; dotyczy to w szczególności dodatkowego ubezpieczenia na wypadek leczenia szpitalnego, poważnego zachorowania, operacji chirurgicznych, itp. ryzyk związanych z ochroną medyczną; Jednocześnie zastrzega się, iż odpowiedzialność za zdarzenia z okresu poprzedzającego zawarcie umowy dotyczy tylko osób ubezpieczonych w ramach dotychczas funkcjonującej umowy grupowego ubezpieczenia na życie oraz pod warunkiem, że ww. przyczyna powstała w okresie odpowiedzialności poprzedniego ubezpieczyciela i/lub z zachowaniem ciągłości ochrony ubezpieczeniowej
8. W przypadku pobytu Ubezpieczonego w szpitalu nie jest dopuszczalne ograniczenie odpowiedzialności Wykonawcy za zdarzenia, które nastąpiły w wyniku następujących okoliczności: leczenie dyskopatii lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, chorób zwyrodnieniowych stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów, chorób stawu kolanowego.
9. W przypadku śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku nie jest dopuszczalne ograniczenie odpowiedzialności Wykonawcy za zdarzenia, które nastąpiły w wyniku następujących okoliczności:
1) choroby lub zaburzenia psychiczne, ataki konwulsji, drgawek lub padaczki, zaburzenia zachowania, omdlenia, utrata przytomności,
2) wypadek lotniczy, jeżeli osoba Ubezpieczona podróżowała jako pasażer samolotu licencjonowanych linii lotniczych.
3) udział osoby Ubezpieczonej w amatorskich zajęciach sportowych lub zajęciach rekreacyjnych o ryzykownym charakterze.
10. Definicje zdarzeń, za które wypłacane będą świadczenia:
1) zgon naturalny - zgon ubezpieczonego,
2) nieszczęśliwy wypadek - przypadkowe, nagłe, niezależne od woli ubezpieczonego
i stanu jego zdrowia gwałtowne zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, będące wyłączną i bezpośrednią przyczyną zdarzenia objętego odpowiedzialnością ubezpieczyciela,
3) wypadek przy pracy - nieszczęśliwy wypadek, który nastąpił podczas lub w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego:
a) zwykłych czynności albo poleceń przełożonych w ramach stosunku pracy albo też innego nazwanego stosunku cywilnoprawnego, dla których to umów istnieje obowiązek opłacania składek na ubezpieczenie wypadkowe w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych;
b) podczas lub w związku z wykonywaniem przez ubezpieczonego czynności w interesie swojego zakładu pracy, nawet bez polecenia przełożonego;
c) w czasie pozostawania w dyspozycji zakładu pracy w drodze między siedzibą zakładu pracy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego z umowy o pracę lub innego nazwanego stosunku cywilnoprawnego, dla których to umów istnieje obowiązek opłacania składek na ubezpieczenie wypadkowe w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych; na równi z wypadkiem przy pracy traktuje się - w zakresie uprawnień do świadczeń - wypadek, któremu ubezpieczony uległ w czasie trwania podróży służbowej w okolicznościach innych niż określone w przedmiotowej definicji, chyba że wypadek został spowodowany postępowaniem ubezpieczonego, które nie pozostawało w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań.
4) wypadek komunikacyjny - nieszczęśliwy wypadek w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym, któremu uległ Ubezpieczony jako:
a) pasażer lub kierujący
b) rowerzysta,
c) pieszy
d) uczestnik ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym.
5) zgon ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku - zgon ubezpieczonego będący następstwem nieszczęśliwego wypadku, jeśli nastąpił w ciągu 365 dni od daty nieszczęśliwego wypadku.
6) zgon ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego - zgon ubezpieczonego będący następstwem wypadku komunikacyjnego, jeśli nastąpił w ciągu 365 od daty wypadku komunikacyjnego, także wtedy gdy wypadek komunikacyjny jest jednocześnie wypadkiem przy pracy.
7) zgon ubezpieczonego w następstwie wypadku przy pracy - zgon ubezpieczonego będący następstwem wypadku przy pracy, jeżeli nastąpił w ciągu 365 od daty tego wypadku.
8) zgon ubezpieczonego w następstwie zawału serca lub udaru mózgu - który nastąpił w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoznanego zawału serca albo udaru mózgu.
9) trwały uszczerbek na zdrowiu - trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie danego organu, narządu lub układu, polegające na fizycznej utracie tego organu, narządu lub układu lub upośledzeniu jego funkcji.
10) małżonek - osoba pozostająca z ubezpieczonym w związku małżeńskim, w stosunku do którego nie została orzeczona separacja zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
11) rodzice i teściowie ubezpieczonego - rodzice małżonka ubezpieczonego, rodzice ubezpieczonego, ojczym i macocha, o ile nie żyje ojciec lub matka biologiczna małżonka ubezpieczonego lub ubezpieczonego.
12) poważne (ciężkie) zachorowanie ubezpieczonego (minimalny wymagany zakres chorób objętych ubezpieczeniem):
a) zawał serca,
b) nowotwór złośliwy,
c) niewydolność nerek,
d) udar mózgu,
e) choroba Creutzfelda-Jakoba,
f) całkowita utrata wzroku,
g) całkowita utrata słuchu,
h) choroba aorty piersiowej,
i) paraliż,
j) utrata kończyny,
k) choroba Alzheimera,
l) operacja zastawek serca,
m) stwardnienie rozsiane,
n) zapalenie mózgu,
o) zapalenie opon rdzeniowo mózgowych - jeżeli nie są one spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem
p) nowotwór ośrodkowego układu nerwowego - oponiak,
q) chirurgiczne leczenie choroby naczyń wieńcowych - bypass (angioplastyka naczyń wieńcowych),
r) przeszczep narządów (nerki, serca, płuca lub wątroby, pod warunkiem, że Ubezpieczony jest biorcą),
s) zakażenie wirusem HIV, sepsa, tężec - jako następstwo zakażenia,
t) oparzenia, całkowita utrata wzroku, całkowita utrata słuchu, utrata kończyny i/lub kończyn - jako następstwa nieszczęśliwego wypadku;
u) wirusowe zapalenie wątroby typu B i C,
v) gruźlica.
13) pobyt w szpitalu - całodobowy pobyt ubezpieczonego w szpitalu trwający nieprzerwanie dłużej niż 3 dni na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej, Islandii, Monako, Norwegii, Szwajcarii i Watykanu w celu leczenia szpitalnego, tj. leczenia stanów nagłych, których odroczenie w czasie pomocy medycznej może skutkować utratą zdrowia albo utratą życia lub leczenie stanów, w których nie można było uzyskać celu leczniczego podczas leczenia ambulatoryjnego. W przypadku kiedy odnośne ogólnych warunków ubezpieczenia przewidują bardziej rozszerzony zakres terytorialny, niż określony wyżej, obowiązywać będą zapisy OWU w części rozszerzającej liczbę krajów objętych ochroną;
14) zawał serca, który powoduje:
a) wzrost lub spadek podwyższonego stężenia biomarkerów sercowych, z zastrzeżeniem, że przynajmniej w jednym pomiarze to stężenie musi przekraczać górną granicę normy oraz obecność co najmniej dwóch z następujących wykładników niedokrwienia mięśnia sercowego:
- objawy kliniczne niedokrwienia (m.in. ból w klatce piersiowej),
- zmiany w zapisie elektrokardiograficznym (EKG) typowe dla nowo powstałego niedokrwienia,
- nowe odcinkowe zaburzenia kurczliwości w badaniach obrazowych,
lub
b) zwiększenie stężenia biomarkerów sercowych do wartości przekraczającej trzykrotnie górną granicę normy, przy prawidłowym ich poziomie wyjściowym w przypadku zabiegu przez-skórnej interwencji wieńcowej (PCI),
lub
c) zwiększenie stężenia biomarkerów sercowych - w przypadku pomostowania tętnic wieńcowych (CABG) - do wartości przekraczającej pięciokrotnie górną granicę normy, przy prawidłowym ich poziomie wyjściowym oraz pojawienie się jednego z następujących objawów:
- nowych patologicznych załamków Q lub nowego bloku lewej odnogi pęczka Hisa,
- udokumentowanej angiograficznie niedrożności pomostu wieńcowego lub nowej
niedrożności natywnej tętnicy wieńcowej,
- udokumentowanej badaniem obrazowym nowej martwicy mięśnia sercowego
15) udar mózgu - nagłe ogniskowe lub uogólnione zaburzenie czynności mózgu, prowadzące do trwałych ubytków neurologicznych, wywołane wyłącznie przyczynami naczyniowymi rozumianymi jako zamknięcie światła lub przerwanie ciągłości ściany naczynia mózgowego, za wyjątkiem przyczyn naczyniowych spowodowanych chorobą mózgu lub wywołanych czynnikami urazowymi. Konieczne jest przedstawienie przez Ubezpieczonego dowodów na utrwalone ubytki neurologiczne.
16) nowotwór złośliwy - oznacza chorobę objawiającą się obecnością złośliwego guza (tzn. takiego, który nie jest otoczony torebką i charakteryzuje się zdolnością do naciekania tkanek i do tworzenia odległych przerzutów). Pod pojęciem nowotworu złośliwego określa się również białaczkę oraz złośliwe schorzenia układu limfatycznego, takie jak ziarnica złośliwa (choroba Hodgkina) i chłoniaki nieziarnicze. Rozpoznanie nowotworu złośliwego musi być zweryfikowane badaniem histopatologicznym. Z zakresu ubezpieczenia zostają wyłączone:
a) wszystkie nowotwory skóry poza czerniakiem złośliwym,
b) wszystkie guzy, gdzie po badaniu histopatologicznym stwierdzono stan przednowotworowy lub przedinwazyjny,
c) nowotwory wykazujące zmiany typu carcinoma in situ,
d) choroba Hodgkina w pierwszym stadium,
e) nowotwory będące objawem choroby AIDS lub zakażenia wirusem HIV.
17) oparzenia - termiczne i/lub chemiczne uszkodzenie powłok skórnych obejmujące:
a) ponad 60% powierzchni ciała - dla oparzeń III stopnia oraz II i III stopnia łącznie
lub
b) ponad 40% powierzchni ciała - dla oparzeń II stopnia
lub
c) ponad 15% powierzchni ciała - dla oparzeń III stopnia.
Konieczne jest przedstawienie przez Ubezpieczonego karty informacyjnej leczenia szpitalnego ze szczegółowym określeniem stopnia oparzenia i procentu oparzonej powierzchni ciała;
18) niewydolność nerek - oznacza końcowe stadium niewydolności nerek w postaci nieodwracalnego upośledzenia czynności obydwu nerek, w następstwie czego doszło do konieczności regularnego, stałego stosowania dializ lub przeprowadzenia operacji przeszczepienia nerki;
19) przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B - wywołane zakażeniem wirusem zapalenie wątroby typu B, trwające ponad 6 miesięcy. Przewlekle aktywne wirusowe zapalenie wątroby typu C - wywołane zakażeniem wirusem zapalenie wątroby typu C trwające ponad 6 miesięcy.
20) chirurgiczne leczenie choroby naczyń wieńcowych - oznacza operację chirurgiczną mającą na celu korektę zwężenia lub zamknięcia co najmniej jednej tętnicy wieńcowej poprzez wytworzenie przepływów omijających (bypass) z użyciem przeszczepów naczyniowych;
21) zakażenie wirusem HIV - będące powikłaniem transfuzji krwi, wykonanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej u osoby nie chorującej na hemofilię, potwierdzone:
a) prawomocnym orzeczeniem sądu
lub
b) inną wiarygodną dokumentacją, w tym na życzenie ubezpieczyciela;
22) szpital - działający, zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa, kraju na terytorium którego jest zlokalizowany, zakład opieki lecznictwa zamkniętego, którego zadaniem jest świadczenie przez wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską i lekarską całodobowej opieki medycznej, leczenie i wykonywanie zabiegów chirurgicznych. Za szpital nie uważa się ośrodka opieki społecznej, ośrodka dla psychicznie chorych, hospicjum, ośrodka leczenia uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków i innych, ośrodka sanatoryjnego, ośrodka wypoczynkowego, ośrodka uzdrowiskowego, a także szpitala, oddziału i ośrodka rehabilitacji.
23) IOM/OIT - Oddział Intensywnej Opieki Medycznej/Oddział Intensywnej Terapii - wyodrębniony organizacyjnie jako osobny oddział w strukturach szpitala, wyposażony w sprzęt umożliwiający stałe monitorowanie podstawowych czynności życiowych oraz podjęcie czynności zastępczych w przypadku niewydolności narządów lub układów ustroju.
24) rekonwalescencja - trwający, bezpośrednio po pobycie w szpitalu, minimum 14 dni pobyt na zwolnieniu lekarskim wydanym w związku z przyczyną pobytu w szpitalu.
25) ubezpieczony - osoba fizyczna, pozostająca w stosunku prawnym z ubezpieczającym, w szczególności w stosunku zatrudnienia, współmałżonkowie oraz pełnoletnie dzieci pracowników Zamawiającego - która przystąpiła do ubezpieczenia na mocy złożonej deklaracji i zadeklarowała chęć opłacania składek.
26) dziecko - dziecko własne, przysposobione oraz pasierb/pasierbica (jeżeli nie żyje ojciec lub matka) - pod warunkiem, że nie ukończyło 25 roku życia.
27) członek rodziny - za członka rodziny uznaje się:
a) małżonka - osobę pozostającą z ubezpieczonym w związku małżeńskim, w stosunku do którego nie została orzeczona separacja zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b) dziecko do lat 18 lub dziecko do 24 roku życia, jeśli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej.
11. Karencja
1) karencja nie dotyczy osób obecnie ubezpieczonych w ramach aktualnego programu ubezpieczeniowego (niezależnie od ilości rodzaju ryzyk obowiązujących w aktualnej umowie oraz odpowiadających im wysokości świadczeń).
2) Wykonawca nie będzie stosował karencji w stosunku do osób, które złożą deklarację przystąpienia do ubezpieczenia w ciągu 3 miesięcy od daty uzyskania uprawnienia do przystąpienia do ubezpieczenia. Za datę nabycia praw do przystąpienia do ubezpieczenia uważać się będzie m.in.:
a) datę zatrudnienia przez ubezpieczającego
b) datę powrotu z urlopu wychowawczego
c) datę powrotu z urlopu bezpłatnego
d) datę wstąpienia w związek małżeński (dotyczy ubezpieczenia współmałżonków pracowników ubezpieczającego)
e) datę ukończenia 18-go roku życia (dotyczy ubezpieczenia dzieci pracowników ubezpieczającego).
3) W pozostałych przypadkach okresy karencyjne wynosić będą nie więcej niż:
a) urodzenie dziecka - 6 miesięcy;
b) śmierć ubezpieczonych, współubezpieczonych/urodzenie martwego dziecka - 6 miesięcy;
c) poważne zachorowanie - 6 miesięcy,
d) operacje chirurgiczne - 6 miesięcy,
e) leczenie szpitalne - 6 miesięcy,
f) osierocenie dziecka - brak karencji.
4) Okresy karencji nie dotyczą zdarzeń powstałych wskutek nieszczęśliwego wypadku.
5) Jeżeli śmierć Ubezpieczonego nastąpiła w wyniku samobójstwa, to Wykonawca zaliczy do okresu wyłączenia odpowiedzialności z tytułu zgonu Ubezpieczonego w wyniku samobójstwa staż Ubezpieczonego w ramach dotychczasowej umowy ubezpieczenia obowiązującej u Zamawiającego
12. Suma ubezpieczenia dla każdego ryzyka działa niezależnie. Dla żadnego z ryzyk w ramach danego zakresu, suma ubezpieczenia nie będzie podlegała zmniejszeniu o kwotę już wypłaconych świadczeń z tytułu ryzyk pozostałych (brak konsumpcji sumy ubezpieczenia). Nie stosuje się limitu łącznej kwoty wypłat z tytułu jednego ryzyka.
13. Świadczenie związane z pobytem w szpitalu, wypłacane nie więcej niż 2 razy w roku polisowym, wynosi każdorazowo nie mniej niż 2,5% sumy ubezpieczenia i może być wypłacane w następujących formach (do wyboru przez ubezpieczonego): gotówką w siedzibie lub oddziale wykonawcy usytuowanych na terenie Krakowa, lub przelewem na rachunek bankowy ubezpieczonego lub w formie karty zakupowej do wykorzystania we wskazanych przez wykonawcę aptekach, sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, medycznym usytuowanych na terenie Krakowa. W przypadku, gdy wartość zakupów zrealizowanych w ramach wypłaconego świadczenia jest mniejsza niż wartość wypłaconego świadczenia, ubezpieczony nie jest zobowiązany do zwrotu różnicy pomiędzy świadczeniem wypłaconym a zrealizowanymi zakupami. Wyboru rodzaju świadczenia dokona osoba ubezpieczona w zależności od indywidualnych potrzeb.
14. Funkcją przedmiotowego świadczenia jest uzyskanie przez ubezpieczonych dodatkowych środków finansowych na pokrycie kosztów zakupu leków, materiałów pomocniczych lub kosztów rehabilitacji, pozostających w bezpośrednim związku z pobytem w szpitalu, za który Wykonawca ponosi odpowiedzialność. Wykonawca nie może uzależniać wypłaty świadczenia od przedstawienia dowodów poniesienia kosztów przez ubezpieczonego.
15. Składka
1) Pracownicy Zamawiającego, którzy przystąpią do ubezpieczenia wyrażą zgodę na potrącanie przez Zamawiającego odpowiedniej wysokości składki z comiesięcznego wynagrodzenia lub innego świadczenia pieniężnego wypłacanego przez Zamawiającego za własne ubezpieczenie oraz współmałżonka lub pełnoletnie dzieci (jeśli wyrazili oni wolę przystąpienia poprzez złożenie deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia oraz zostali zgłoszeni do ubezpieczenia przez pracownika).
2) W przypadku osób ubezpieczonych, które nie mogą mieć dokonanego potrącenia składki przez zamawiającego (np. osób przebywających na urlopie bezpłatnym, składka za takie osoby będzie przekazywana do wykonawcy za pośrednictwem zamawiającego, wraz ze składką za pozostałych ubezpieczonych. Osoby te wpłacą składkę zamawiającemu (na jego rachunek bankowy lub w kasie), a dopiero wówczas zamawiający prześle ją wykonawcy razem z innymi składkami za pozostałe osoby.
3) Składka potrącona w danym miesiącu z pensji lub innych świadczeń wypłacanych przez Zamawiającego, stanowiąca iloczyn wszystkich pracowników, którzy przystąpili do ubezpieczenia, w tym także wraz ze współmałżonkami i ich pełnoletnimi dziećmi oraz wysokości składki właściwej każdemu Ubezpieczonemu, przekazywana jest przez Zamawiającego jednym przelewem na konto Wykonawcy. Termin przekazywania składek na konto Wykonawcy - nie później niż do 7-go dnia od daty wypłaty wynagrodzenia, każdego miesiąca z góry, tj. za następny miesiąc ochrony ubezpieczeniowej. Zgodnie z § 41 Regulaminu wynagradzania pracowników Zamawiającego Wynagrodzenie za pracę płatne jest co miesiąc, z dołu, do 27 każdego miesiąca. Jeżeli ten dzień jest dniem wolnym od pracy wynagrodzenie wypłaca się w dniu pracy poprzedzającym tę datę.
4) Za datę płatności składki uważa się datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego, pod warunkiem, że na rachunku znajdowała się wystarczająca ilość środków.
5) Nieopłacenie składki w terminie nie powoduje rozwiązania umowy ubezpieczenia ani zawieszenia udzielanej ochrony ubezpieczeniowej pod warunkiem, że składka za ubezpieczenie grupowe zostanie przekazana do końca miesiąca za który jest należna. W przypadku braku składki do końca miesiąca za który jest należna, odpowiedzialność na polisie zostaje zawieszona, a Ubezpieczyciel w takim przypadku wzywa zamawiającego do uzupełnienia zaległości wskazując co najmniej 14-dniowy dodatkowy termin zapłaty składki. Po uregulowaniu zaległej składki ochrona zostaje wznowiona i ubezpieczyciel wypłaca świadczenia za okres zawieszenia.
6) Miesięczna stawka składki nie może przekraczać kwoty:
a) I wariant ubezpieczenia: 45,40 zł od jednego ubezpieczonego,
b) II wariant ubezpieczenia: 50,30 zł od jednego ubezpieczonego.
16. Wykonawca przyjmie do ubezpieczenia osoby powracające z urlopów wychowawczych lub bezpłatnych, o ile osoby te były ubezpieczone na zasadach określonych przez dotychczasowego ubezpieczyciela, świadczącego usługę ubezpieczenia grupowego dla pracowników Zamawiającego.
17. W ubezpieczeniu nie będzie miała zastosowania żadna forma underwritingu medycznego, co oznacza, że Wykonawca nie ma prawa na etapie zgłaszania osoby do ubezpieczenia zadawać pytań odnośnie jej stanu zdrowia, a ochrona ubezpieczeniowa żadnej ze zgłoszonych do ubezpieczenia osób nie będzie zależeć od udzielenia lub podania informacji na temat stanu jej zdrowia.
18. Wykonawca winien zapewnić (wymóg nieobligatoryjny) system informatyczny dający możliwości przekazywania informacji o zmianach w grupie, osobach przystępujących do ubezpieczenia z bezwzględnym warunkiem przyjęcia do ubezpieczenia (o ile Zamawiający zrobił to terminowo), osobach występujących z grupy, itp. Wykonawca winien zapewnić możliwość obsługi ubezpieczenia drogą elektroniczną/internetową za pośrednictwem dostarczonego bezpłatnego narzędzia informatycznego lub też dostępu do serwisu internetowego Wykonawcy. Wymagany minimalny zakres funkcji narzędzia informatycznego:
1) prowadzenie ewidencji osób objętych programem ubezpieczenia,
2) ewidencjonowanie osób przystępujących do programu ubezpieczenia
3) ewidencjonowanie osób występujących z programu ubezpieczenia
4) ewidencjonowanie zmian danych osobowych osób objętych programem ubezpieczenia
5) generowanie indywidualnych potwierdzeń uczestnictwa (deklaracji przystąpienia) w programie ubezpieczeniowym
6) możliwość konsultacji z administratorem lub inną upoważnioną osobą,
7) rozliczenie miesięcznych składek,
19. W związku z zawarciem umowy ubezpieczenia pracownicy Zamawiającego będą wykonywali następujące czynności:
1) przyjmowanie od Ubezpieczonych deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia i przekazywanie ich Wykonawcy.
2) dokonywanie potrącenia składek za udzieloną ochronę ubezpieczeniową z wynagrodzeń ubezpieczonych pracowników i przekazywanie ich na wskazany rachunek bankowy Wykonawcy.
3) sporządzanie raz w miesiącu i przekazywanie Wykonawcy wykazu osób przystępujących do ubezpieczenia i osób, które przestały być ubezpieczone.
Koszty obsługi administracyjnej ubezpieczenia pokryje Wykonawca w łącznej wysokości stanowiącej równowartość 7 % inkasa miesięcznej składki (przez cały okres trwania umowy). Szczegółowy zakres czynności zostanie określony w umowach zawartych pomiędzy Wykonawcą a dwoma pracownikami Zamawiającego.
20. Deklaracje przystąpienia do ubezpieczenia nowych osób będą przekazywane przez Zamawiającego do Wykonawcy w terminie do 20-go dnia miesiąca poprzedzającego ochronę ubezpieczeniową.
21. Świadczenia szpitalne wypłacane będą za okres do 120 dni pobytu w szpitalu w roku ubezpieczeniowym (z uwzględnieniem całego okresu hospitalizacji). Niniejsze świadczenie wypłacane będzie w przypadku hospitalizacji trwającej nieprzerwanie dłużej niż 3 dni (1-szy i ostatni dzień pobytu w szpitalu będzie liczony niezależnie od długości jego trwania i momentu przyjęcia ubezpieczonego do szpitala) - zarówno spowodowanej chorobą, jak i nieszczęśliwymi wypadkami.
22. Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia:
1) Wykonawca zagwarantuje prawo do dożywotniej indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia osobom, które przestały być członkami grupy, bez względu na ich wiek i stan zdrowia.
2) Zagwarantowany dożywotnio i z góry określony będzie zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz warunki ubezpieczenia, w tym składka.
3) Wysokość miesięcznej składki w ubezpieczeniu indywidualnie kontynuowanym nie może być wyższa niż składka płacona przez Ubezpieczonego w ubezpieczeniu grupowym.
4) Stopa składki w ubezpieczeniu indywidualnie kontynuowanym nie może być wyższa niż 5 zł za każdy 1000 zł sumy ubezpieczenia.
5) Minimalny okres pozostawania w grupie, dający prawo indywidualnej kontynuacji wynosi 6 miesięcy, przy czym do tego okresu wlicza się także okres objęcia ochroną w ramach poprzedzającej umowy, pod warunkiem ciągłości w ubezpieczeniu (przerwa między jedną a drugą umową ubezpieczenia nie może być dłuższa niż 1 miesiąc kalendarzowy);
6) Minimalny zakres ubezpieczenia indywidualnie kontynuowanego winien obejmować następujące ryzyka ubezpieczeniowe: śmierć ubezpieczonego, śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku (liczony jako % trwałego uszczerbku na zdrowiu do % sumy ubezpieczenia), śmierć małżonka, śmierć rodziców ubezpieczonego lub teściów ubezpieczonego, urodzenie się dziecka ubezpieczonemu. Pozostałe ryzyka zgodnie z OWU Wykonawcy.
7) Minimalna wysokość świadczeń:
a) zgon ubezpieczonego - 100 % sumy ubezpieczenia
b) zgon ubezpieczonego w wyniku NW - 200 % sumy ubezpieczenia
c) trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW - za 1 % trwałego uszczerbku 4 % sumy ubezpieczenia
d) zgon małżonka - 100% sumy ubezpieczenia
e) śmierć rodziców lub teściów ubezpieczonego - 20 % sumy ubezpieczenia
f) urodzenie się dziecka ubezpieczonemu -15 sumy ubezpieczenia
23. Do ubezpieczenia mogą zostać zgłoszone osoby do ukończenia 70 roku życia. Wiek osoby ubezpieczonej nie może być liczony jako ostatni dzień roku, na który przypada data urodzenia, a jedynie jako faktyczny wiek (ukończone lata) na dzień przystąpienia do ubezpieczenia w powiązaniu z datą urodzin;
24. Wykonawca musi zapewnić obsługę grupowego ubezpieczenia (komisje lekarskie/punkt likwidacji szkód/punkt obsługi klienta/punkt przyjmowania dokumentacji związanej z bieżącym funkcjonowaniem umowy ubezpieczenia/punkt przyjęcia druków) na terenie Krakowa.. Warunek uważa się za spełniony w przypadku zapewnienia przez Wykonawcę kontaktu przedstawiciela w formie bezpośredniej i inne podobne formy, niewymagające ze strony ubezpieczonych (pracowników zamawiającego oraz współmałżonków, i dzieci, którzy przystąpią do ubezpieczenia) dodatkowych kosztów, nakładów czy wysiłków w celu uzyskania świadczenia. Badanie lekarskie przeprowadzone przez jedną osobę spełni wymóg komisji lekarskiej jeżeli sporządzona dokumentacja będzie spełniała wszystkie wymogi do ustalenia szkody.
25. Standardowe dokumenty nie zawierające danych wrażliwych, doręczane ubezpieczonemu przez wykonawcę w procesie likwidacji świadczenia co do zasady będą przesyłane drogą mailową lub przekazywane przez aplikację internetową wykonawcy. W uzasadnionych przypadkach, istotnych z punktu widzenia ubezpieczonego lub ubezpieczyciela, oraz z punktu widzenia ochrony danych wrażliwych, korespondencja będzie wysyłana listem poleconym.
26. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dla celów rozpatrzenia roszczenia nie wymagał oryginałów dokumentacji od ubezpieczonych. Dopuszczalne jest natomiast wymaganie poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii dokumentów. Poświadczenie za zgodność może zostać dokonane przez osobę uprawnioną ze strony Zamawiającego lub też osoby przez niego uprawnionej (umocowanej) w tym celu

Kody CPV:
665120002 (Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych)

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: h;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 4

zamowienie_uzasadnienie:
Zgodnie z treścią powołanego przepisu zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeśli w prowadzonych kolejno postępowaniach o udzielenie zamówienia, z których co najmniej jedno prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego albo przetargu ograniczonego nie wpłynął żadne wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, nie zostały złożone żadne oferty lub wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ze względu na ich niezgodność z opisem przedmiotu zamówienia, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Zamawiający przeprowadził dwa postępowania o udzielenie przedmiotowego zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego, jednak zmuszony był je unieważnić ponieważ nie wpłynęły żadne oferty

Nazwa wykonawcy: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Adres pocztowy wykonawcy: al. Jana Pawła II 24

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-133

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Podobne przetargi

176965 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 665120002 (Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych)
Świadczenie usług ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie oraz członków ich rodzin

156813 / 2015-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 665120002 (Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych)
Świadczenie usług ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie oraz członków ich rodzin