Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

147085 / 2012-07-05 - Podmiot prawa publicznego / UrzÄ…d Komisji Nadzoru Finansowego (Warszawa)

Usługa wsparcia oraz modyfikacji systemu Portal

Opis zamówienia

I. Usługi wsparcia technicznego
1. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć dla Zamawiającego kompleksowe wsparcie techniczne dla Oprogramowania Portalu w okresie 1 roku od momentu podpisania umowy, obejmujące:
a. Wsparcie dla administratorów Zamawiającego, w godzinach dostępności Portalu. Usługi obejmują możliwość elektronicznego przyjmowania zgłoszeń oraz udzielanie bieżących konsultacji hot line w zakresie eksploatacji Oprogramowania drogą telefoniczną, faksową lub pocztą elektroniczną, z siedziby Wykonawcy.
b. Usługę utrzymania Oprogramowania Portalu, mającą na celu zapewnienie bezproblemowej i nieprzerwanej pracy Portalu; usługa ta obejmuje:
Diagnostykę i usuwanie usterek w Oprogramowaniu Portalu, zgodnie z warunkami opisanymi w punkcie ;Wymagania jakościowe dotyczące wsparcia technicznego;.
Informowanie i instalowanie niezbędnych poprawek bezpieczeństwa zainstalowanych aplikacji.
Wdrażanie w.w aktualizacji na żądanie Zamawiającego w środowiskach: produkcyjnym, testowym i demo
Pośredniczenie pomiędzy Zamawiającym a producentami elementów Infrastruktury Portalu w obsłudze błędów i usterek, które nie mogą być rozwiązane bez udziału producenta,
2. O ile Strony nie postanowią inaczej, poprawki i modyfikacje są wgrywane do środowiska testowego, produkcyjnego i demonstracyjnego przez administratorów Zamawiającego w asyście pracowników Wykonawcy

Wymagania jakościowe dotyczące wsparcia technicznego

1. Wykonawca zobowiązuje się monitorować dostępność Oprogramowania Portalu w godzinach dostępności Portalu w sposób nie naruszający wewnętrznych polityk bezpieczeństwa Zamawiającego. W przypadku wykrycia usterki w trakcie monitorowania systemu, Wykonawca ma obowiązek przystąpić do jej usunięcia, powiadomić Zamawiającego i wprowadzić do rejestru zgłoszeń usterek. Wszelkie prace serwisowe skutkujące koniecznością ograniczenia dostępności całkowitej lub częściowej Portalu, z wyjątkiem usuwania usterek, będą wykonywane w czasie okna serwisowego .
2. Wykonawca udostępni Zamawiającemu elektroniczny rejestr zgłoszeń usterek, który będzie generował unikalny numer zgłoszenia. Elektroniczny rejestr zgłoszeń usterek umożliwia przesyłanie informacji bezpiecznym, zaszyfrowanym kanałem. Rejestr ten będzie przechowywał informację o czasie zarejestrowania, czasie zrealizowania i czasie zamknięcia zgłoszenia, a także informacje o statusie zgłoszenia (otwarte, potwierdzone, w realizacji, zamknięte, zawieszone, zrealizowane czekające na potwierdzenie) w celu weryfikacji dotrzymania warunków niniejszej umowy.
3. Zamawiający w przypadku wystąpienia usterki w Oprogramowaniu Portalu dostarcza Wykonawcy przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek następujące informacje o usterce:
a. informację, na którym środowisku (testowym, demonstracyjnym, produkcyjnym) wystąpiła usterka,
b. scenariusz, który doprowadził do wystąpienia usterki,
c. zrzut ekranu informujący o wystąpieniu usterki (jeśli jest dostępny),
d. zawartość logów (dziennika zdarzeń systemowych w pliku) z momentu wystąpienia usterki,
e. klasyfikację usterki jako krytyczna, poważna lub drobna.
4. Zgłaszanie usterek przez Zamawiającego możliwe jest w godzinach dostępności Portalu. W przypadku zgłoszenia usterki poza tymi godzinami usterka jest traktowana, jak zgłoszona na początku najbliższej przyszłej godziny dostępności Portalu.
5. Procedura usuwania usterki krytycznej przebiega następująco:
a. Zamawiający dokonuje zgłoszenia usterki przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek lub telefonicznie lub faksowo, na wskazany przez Wykonawcę numer telefonu.
b. Wykonawca potwierdza rozpoczęcie prac diagnostycznych usterki krytycznej w elektronicznym rejestrze zgłoszeń i poprzez e-mail na ustalony w umowie adres w ciągu 2 godzin zegarowych od wprowadzenia zgłoszenia do systemu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się potwierdzenie telefoniczne lub faksowe na numery wskazane w umowie.
c. Wykonawca w ciągu 5 godzin zegarowych od zgłoszenia usterki przedstawia Zamawiającemu w elektronicznym rejestrze zgłoszeń informację o wynikach diagnostyki oraz plan dalszej pracy zmierzającej do usunięcia usterki.
d. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki w ciągu 72 godzin zegarowych od zgłoszenia usterki.
e. Jeżeli Wykonawca dostarcza tymczasowe rozwiązanie usterki, wtedy w ciągu 7 dni roboczych od momentu dostarczenia rozwiązania tymczasowego ma obowiązek wdrożyć docelowe rozwiązanie usterki.
Na życzenie Wykonawcy Zamawiający niezwłocznie umożliwia Wykonawcy wykonywanie prac na miejscu, w siedzibie Zamawiającego.
6. Procedura usuwania usterki poważnej lub drobnej przebiega następująco:
a. Zamawiający dokonuje zgłoszenia poważnych lub drobnych usterek przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek lub telefonicznie lub faksowo, na wskazany przez Wykonawcę w umowie numer telefonu.
b. Wykonawca potwierdza rozpoczęcie prac diagnostycznych usterki poważnej lub drobnej w elektronicznym rejestrze zgłoszeń i poprzez e-mail na ustalony w umowie adres w ciągu 3 godzin roboczych od wprowadzenia zgłoszenia do systemu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się potwierdzenie telefoniczne lub faksowe na numery wskazane w umowie.
c. Wykonawca w ciągu 6 godzin roboczych od zgłoszenia usterki przedstawia Zamawiającemu w elektronicznym rejestrze zgłoszeń informację o wynikach diagnostyki oraz plan dalszej pracy zmierzającej do usunięcia usterki.
d. Wykonawca przeprowadza prace zmierzające do docelowego lub tymczasowego usunięcia usterki.
e. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki poważnej w ciągu 5 dni roboczych od zgłoszenia usterki.
f. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki drobnej w ciągu 8 dni roboczych od zgłoszenia usterki.
g. Jeżeli Wykonawca dostarcza tymczasowe rozwiązanie usterki poważnej lub drobnej, wtedy w ciągu 7 dni roboczych od momentu dostarczenia rozwiązania tymczasowego ma obowiązek wdrożyć docelowe rozwiązanie usterki.
Na życzenie Wykonawcy Zamawiający umożliwia Wykonawcy wykonywanie prac na miejscu, w siedzibie Zamawiającego, w godzinach roboczych lub w ustalonym przez Strony terminie, poza godzinami roboczymi.
7. Zgłoszenie usterki uznaje się za zamknięte w momencie potwierdzenia przez Zamawiającego prawidłowego usunięcia usterki. Potwierdzenie takie jest przekazywane każdorazowo przez Zamawiającego drogą identyczną jak droga zgłaszania usterek opisana w punktach 5.a oraz 6.a.
8. Czas pojedynczej usterki liczony jest od momentu rejestracji zgłoszenia w elektronicznym rejestrze zgłoszeń Wykonawcy (w przypadku rejestracji zgłoszenia przez Zamawiającego lub zgłoszenia telefonicznego) lub godziny wysłania powiadomienia o usterce faksem przez Zamawiającego, do momentu zgłoszenia przez Wykonawcę informacji o zakończonej realizacji usunięcia usterki. W przypadku, gdy weryfikacja Zamawiającego nie potwierdzi usunięcia usterki, czas trwania usterki jest liczony do ostatniego zgłoszenia usunięcia usterki, do którego Zamawiający nie zgłosił zastrzeżeń. Czas trwania usterki będzie pomniejszony o łączny czas jaki Zamawiający przeznaczy na weryfikację poprawności usunięcia usterki.
9. Diagnostyka usterki może być wykonana zdalnie na podstawie informacji o usterce dostarczonych przez Zamawiającego lub w siedzibie Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zdalnego dostępu Wykonawcy do elementów Infrastruktury Portalu.
10. Poprawki lub modyfikacje są wgrywane do środowiska testowego przez administratorów UKNF w asyście Wykonawcy. Po pozytywnym wyniku testów w środowisku testowym, poprawki lub modyfikacje są wgrywane do środowiska produkcyjnego przez administratorów UKNF w asyście Wykonawcy.
11. Wraz z wdrożeniem docelowej poprawki lub zmiany Wykonawca zaktualizuje zgodnie z wprowadzonymi zmianami:
a. dokumentację projektową, oraz
b. odpowiednie scenariusze testowe - w przypadku wprowadzania nowej funkcjonalności Wykonawca doda odpowiednie scenariusze testowe i przedstawi Zamawiającemu nowe scenariusze testowe do akceptacji, oraz
c. testy regresyjne - w przypadku wprowadzania nowej funkcjonalności Wykonawca doda nowe testy regresyjne, oraz
d. Portal demonstracyjny, jeśli modyfikowana funkcjonalność istnieje w Portalu demonstracyjnym lub Strony ustaliły, że będzie dostępna w Portalu demonstracyjnym.
12. Wykonawca zobowiązuje się, że łączny czas niedostępności Oprogramowania Portalu w okresie wsparcia technicznego Wykonawcy w zakresie Oprogramowania Portalu liczony według następującego wzoru: czas trwania wszystkich usterek krytycznych w ciągu miesiąca w godzinach wymaganej dostępności systemu + 25% czasu nieprawidłowego działania Portalu wywołanego usterkami poważnymi w ciągu miesiąca w godzinach wymaganej dostępności nie przekroczy 45 godzin.
II. Modyfikacje systemu Portal - zakup godzin
W ramach usługi modyfikacji Wykonawca zobowiązuje się wykonywać zlecone przez Zamawiającego prace związane z wykonaniem modyfikacji systemu Portal zgodnie z zamówieniami Zamawiającego, wraz z aktualizacją odpowiednio: dokumentacji projektowej, scenariuszy testowych, testów regresyjnych oraz systemu demonstracyjnego (jeśli dotyczy).
Prace na zlecenie Zamawiającego, będą realizowane zgodnie z procedurą opisaną w Umowie i wyceniane każdorazowo według ustalonej w Umowie stawki godzinowej. Liczba godzin nie przekroczy 980 roboczogodzin, a realizacja będzie się odbywać każdorazowo na zamówienie wg faktycznych potrzeb UKNF.

Przyjęcie potwierdzenia zlecenia na prace przez Wykonawcę zawierać będzie:
a) przewidywany termin wykonania usługi i liczbę godzin pracy konsultantów,
b) zakres pracy,
c) nazwisko osoby odpowiedzialnej za realizację usługi konsultacyjnej,
d) wynagrodzenie za wykonanie usługi

Termin wykonania usługi oraz pracochłonność wskazana w pkt. a) każdorazowo będzie uzgadniana i potwierdzana przez Zamawiającego.
Wynagrodzenie za wykonanie usługi nastąpi po potwierdzeniu i akceptacji prac przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.


III. Wykonanie poniżej opisanych modyfikacji systemu Portal
W ramach usługi modyfikacji Wykonawca zobowiązuje się wykonać poniżej opisane modyfikacje wraz z aktualizacją odpowiednio: dokumentacji projektowej, scenariuszy testowych, testów regresyjnych oraz systemu demonstracyjnego (jeśli dotyczy). Wykaz modyfikacji:
a) modyfikacja funkcjonalności POWIADOMIEŃ dla użytkowników UKNF:
Dodanie do powiadomień mailowych i portalowych dotyczących wiadomości, artykułów i ankiet otrzymywanych przez użytkowników UKNF poniższych informacji:
- użytkownik,
- podmiot.
b) modyfikacja funkcjonalności POWIADOMIEŃ dla użytkowników z podmiotów nadzorowanych
Rekonfiguracja powiadomień dla użytkowników z podmiotów nadzorowanych w sposób analogiczny jak dla użytkowników UKNF, w tym:
-skonfigurowanie powiadomień mailowych zgodne z pkt a), z następującym wyjątkiem: w powiadomieniach dla podmiotów nie powinno być wskazane nazwisko konkretnego użytkownika z UKNF który spowodował wysłanie powiadomienia, lecz informacja o tym, że autorem jest publikacji jest UKNF.
- możliwość korzystania z opcji ;Wyłącz wysyłanie powiadomień w Portalu;,
- możliwość korzystania z opcji ;Wyłącz wysyłanie powiadomień przez e-mail;,
bez zaawansowanych reguł powiadomień opartych na adresie.
Powiadomienia o publikacji ankiety, artykułu lub wiadomości powinny pozostać obowiązkowe.
c) modyfikacja funkcjonalności sekcji Powiadomienia na Stronie głównej
Dołożenie w sekcji Powiadomienia na Stronie głównej funkcjonalności pozwalającej na przejście z powiadomienia informującego o opublikowaniu wiadomości, bezpośrednio do wiadomości, której powiadomienie dotyczy (tzn. nie do wątku;rozmowy, którego elementem jest nowa wiadomość).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 147085

Data publikacji: 2012-07-05

Nazwa: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Ulica: Pl. Powstańców Warszawy 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-950

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 2625240;2625276;2625263

Numer faxu: 22 2625274

Adres strony internetowej: www.knf.gov.pl

Regon: 14067464900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa wsparcia oraz modyfikacji systemu Portal

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Usługi wsparcia technicznego
1. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć dla Zamawiającego kompleksowe wsparcie techniczne dla Oprogramowania Portalu w okresie 1 roku od momentu podpisania umowy, obejmujące:
a. Wsparcie dla administratorów Zamawiającego, w godzinach dostępności Portalu. Usługi obejmują możliwość elektronicznego przyjmowania zgłoszeń oraz udzielanie bieżących konsultacji hot line w zakresie eksploatacji Oprogramowania drogą telefoniczną, faksową lub pocztą elektroniczną, z siedziby Wykonawcy.
b. Usługę utrzymania Oprogramowania Portalu, mającą na celu zapewnienie bezproblemowej i nieprzerwanej pracy Portalu; usługa ta obejmuje:
Diagnostykę i usuwanie usterek w Oprogramowaniu Portalu, zgodnie z warunkami opisanymi w punkcie ;Wymagania jakościowe dotyczące wsparcia technicznego;.
Informowanie i instalowanie niezbędnych poprawek bezpieczeństwa zainstalowanych aplikacji.
Wdrażanie w.w aktualizacji na żądanie Zamawiającego w środowiskach: produkcyjnym, testowym i demo
Pośredniczenie pomiędzy Zamawiającym a producentami elementów Infrastruktury Portalu w obsłudze błędów i usterek, które nie mogą być rozwiązane bez udziału producenta,
2. O ile Strony nie postanowią inaczej, poprawki i modyfikacje są wgrywane do środowiska testowego, produkcyjnego i demonstracyjnego przez administratorów Zamawiającego w asyście pracowników Wykonawcy

Wymagania jakościowe dotyczące wsparcia technicznego

1. Wykonawca zobowiązuje się monitorować dostępność Oprogramowania Portalu w godzinach dostępności Portalu w sposób nie naruszający wewnętrznych polityk bezpieczeństwa Zamawiającego. W przypadku wykrycia usterki w trakcie monitorowania systemu, Wykonawca ma obowiązek przystąpić do jej usunięcia, powiadomić Zamawiającego i wprowadzić do rejestru zgłoszeń usterek. Wszelkie prace serwisowe skutkujące koniecznością ograniczenia dostępności całkowitej lub częściowej Portalu, z wyjątkiem usuwania usterek, będą wykonywane w czasie okna serwisowego .
2. Wykonawca udostępni Zamawiającemu elektroniczny rejestr zgłoszeń usterek, który będzie generował unikalny numer zgłoszenia. Elektroniczny rejestr zgłoszeń usterek umożliwia przesyłanie informacji bezpiecznym, zaszyfrowanym kanałem. Rejestr ten będzie przechowywał informację o czasie zarejestrowania, czasie zrealizowania i czasie zamknięcia zgłoszenia, a także informacje o statusie zgłoszenia (otwarte, potwierdzone, w realizacji, zamknięte, zawieszone, zrealizowane czekające na potwierdzenie) w celu weryfikacji dotrzymania warunków niniejszej umowy.
3. Zamawiający w przypadku wystąpienia usterki w Oprogramowaniu Portalu dostarcza Wykonawcy przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek następujące informacje o usterce:
a. informację, na którym środowisku (testowym, demonstracyjnym, produkcyjnym) wystąpiła usterka,
b. scenariusz, który doprowadził do wystąpienia usterki,
c. zrzut ekranu informujący o wystąpieniu usterki (jeśli jest dostępny),
d. zawartość logów (dziennika zdarzeń systemowych w pliku) z momentu wystąpienia usterki,
e. klasyfikację usterki jako krytyczna, poważna lub drobna.
4. Zgłaszanie usterek przez Zamawiającego możliwe jest w godzinach dostępności Portalu. W przypadku zgłoszenia usterki poza tymi godzinami usterka jest traktowana, jak zgłoszona na początku najbliższej przyszłej godziny dostępności Portalu.
5. Procedura usuwania usterki krytycznej przebiega następująco:
a. Zamawiający dokonuje zgłoszenia usterki przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek lub telefonicznie lub faksowo, na wskazany przez Wykonawcę numer telefonu.
b. Wykonawca potwierdza rozpoczęcie prac diagnostycznych usterki krytycznej w elektronicznym rejestrze zgłoszeń i poprzez e-mail na ustalony w umowie adres w ciągu 2 godzin zegarowych od wprowadzenia zgłoszenia do systemu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się potwierdzenie telefoniczne lub faksowe na numery wskazane w umowie.
c. Wykonawca w ciągu 5 godzin zegarowych od zgłoszenia usterki przedstawia Zamawiającemu w elektronicznym rejestrze zgłoszeń informację o wynikach diagnostyki oraz plan dalszej pracy zmierzającej do usunięcia usterki.
d. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki w ciągu 72 godzin zegarowych od zgłoszenia usterki.
e. Jeżeli Wykonawca dostarcza tymczasowe rozwiązanie usterki, wtedy w ciągu 7 dni roboczych od momentu dostarczenia rozwiązania tymczasowego ma obowiązek wdrożyć docelowe rozwiązanie usterki.
Na życzenie Wykonawcy Zamawiający niezwłocznie umożliwia Wykonawcy wykonywanie prac na miejscu, w siedzibie Zamawiającego.
6. Procedura usuwania usterki poważnej lub drobnej przebiega następująco:
a. Zamawiający dokonuje zgłoszenia poważnych lub drobnych usterek przy pomocy elektronicznego rejestru zgłoszeń usterek lub telefonicznie lub faksowo, na wskazany przez Wykonawcę w umowie numer telefonu.
b. Wykonawca potwierdza rozpoczęcie prac diagnostycznych usterki poważnej lub drobnej w elektronicznym rejestrze zgłoszeń i poprzez e-mail na ustalony w umowie adres w ciągu 3 godzin roboczych od wprowadzenia zgłoszenia do systemu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się potwierdzenie telefoniczne lub faksowe na numery wskazane w umowie.
c. Wykonawca w ciągu 6 godzin roboczych od zgłoszenia usterki przedstawia Zamawiającemu w elektronicznym rejestrze zgłoszeń informację o wynikach diagnostyki oraz plan dalszej pracy zmierzającej do usunięcia usterki.
d. Wykonawca przeprowadza prace zmierzające do docelowego lub tymczasowego usunięcia usterki.
e. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki poważnej w ciągu 5 dni roboczych od zgłoszenia usterki.
f. Wykonawca zobowiązany jest wdrożyć docelowe lub tymczasowe rozwiązanie usterki drobnej w ciągu 8 dni roboczych od zgłoszenia usterki.
g. Jeżeli Wykonawca dostarcza tymczasowe rozwiązanie usterki poważnej lub drobnej, wtedy w ciągu 7 dni roboczych od momentu dostarczenia rozwiązania tymczasowego ma obowiązek wdrożyć docelowe rozwiązanie usterki.
Na życzenie Wykonawcy Zamawiający umożliwia Wykonawcy wykonywanie prac na miejscu, w siedzibie Zamawiającego, w godzinach roboczych lub w ustalonym przez Strony terminie, poza godzinami roboczymi.
7. Zgłoszenie usterki uznaje się za zamknięte w momencie potwierdzenia przez Zamawiającego prawidłowego usunięcia usterki. Potwierdzenie takie jest przekazywane każdorazowo przez Zamawiającego drogą identyczną jak droga zgłaszania usterek opisana w punktach 5.a oraz 6.a.
8. Czas pojedynczej usterki liczony jest od momentu rejestracji zgłoszenia w elektronicznym rejestrze zgłoszeń Wykonawcy (w przypadku rejestracji zgłoszenia przez Zamawiającego lub zgłoszenia telefonicznego) lub godziny wysłania powiadomienia o usterce faksem przez Zamawiającego, do momentu zgłoszenia przez Wykonawcę informacji o zakończonej realizacji usunięcia usterki. W przypadku, gdy weryfikacja Zamawiającego nie potwierdzi usunięcia usterki, czas trwania usterki jest liczony do ostatniego zgłoszenia usunięcia usterki, do którego Zamawiający nie zgłosił zastrzeżeń. Czas trwania usterki będzie pomniejszony o łączny czas jaki Zamawiający przeznaczy na weryfikację poprawności usunięcia usterki.
9. Diagnostyka usterki może być wykonana zdalnie na podstawie informacji o usterce dostarczonych przez Zamawiającego lub w siedzibie Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zdalnego dostępu Wykonawcy do elementów Infrastruktury Portalu.
10. Poprawki lub modyfikacje są wgrywane do środowiska testowego przez administratorów UKNF w asyście Wykonawcy. Po pozytywnym wyniku testów w środowisku testowym, poprawki lub modyfikacje są wgrywane do środowiska produkcyjnego przez administratorów UKNF w asyście Wykonawcy.
11. Wraz z wdrożeniem docelowej poprawki lub zmiany Wykonawca zaktualizuje zgodnie z wprowadzonymi zmianami:
a. dokumentację projektową, oraz
b. odpowiednie scenariusze testowe - w przypadku wprowadzania nowej funkcjonalności Wykonawca doda odpowiednie scenariusze testowe i przedstawi Zamawiającemu nowe scenariusze testowe do akceptacji, oraz
c. testy regresyjne - w przypadku wprowadzania nowej funkcjonalności Wykonawca doda nowe testy regresyjne, oraz
d. Portal demonstracyjny, jeśli modyfikowana funkcjonalność istnieje w Portalu demonstracyjnym lub Strony ustaliły, że będzie dostępna w Portalu demonstracyjnym.
12. Wykonawca zobowiązuje się, że łączny czas niedostępności Oprogramowania Portalu w okresie wsparcia technicznego Wykonawcy w zakresie Oprogramowania Portalu liczony według następującego wzoru: czas trwania wszystkich usterek krytycznych w ciągu miesiąca w godzinach wymaganej dostępności systemu + 25% czasu nieprawidłowego działania Portalu wywołanego usterkami poważnymi w ciągu miesiąca w godzinach wymaganej dostępności nie przekroczy 45 godzin.
II. Modyfikacje systemu Portal - zakup godzin
W ramach usługi modyfikacji Wykonawca zobowiązuje się wykonywać zlecone przez Zamawiającego prace związane z wykonaniem modyfikacji systemu Portal zgodnie z zamówieniami Zamawiającego, wraz z aktualizacją odpowiednio: dokumentacji projektowej, scenariuszy testowych, testów regresyjnych oraz systemu demonstracyjnego (jeśli dotyczy).
Prace na zlecenie Zamawiającego, będą realizowane zgodnie z procedurą opisaną w Umowie i wyceniane każdorazowo według ustalonej w Umowie stawki godzinowej. Liczba godzin nie przekroczy 980 roboczogodzin, a realizacja będzie się odbywać każdorazowo na zamówienie wg faktycznych potrzeb UKNF.

Przyjęcie potwierdzenia zlecenia na prace przez Wykonawcę zawierać będzie:
a) przewidywany termin wykonania usługi i liczbę godzin pracy konsultantów,
b) zakres pracy,
c) nazwisko osoby odpowiedzialnej za realizację usługi konsultacyjnej,
d) wynagrodzenie za wykonanie usługi

Termin wykonania usługi oraz pracochłonność wskazana w pkt. a) każdorazowo będzie uzgadniana i potwierdzana przez Zamawiającego.
Wynagrodzenie za wykonanie usługi nastąpi po potwierdzeniu i akceptacji prac przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.


III. Wykonanie poniżej opisanych modyfikacji systemu Portal
W ramach usługi modyfikacji Wykonawca zobowiązuje się wykonać poniżej opisane modyfikacje wraz z aktualizacją odpowiednio: dokumentacji projektowej, scenariuszy testowych, testów regresyjnych oraz systemu demonstracyjnego (jeśli dotyczy). Wykaz modyfikacji:
a) modyfikacja funkcjonalności POWIADOMIEŃ dla użytkowników UKNF:
Dodanie do powiadomień mailowych i portalowych dotyczących wiadomości, artykułów i ankiet otrzymywanych przez użytkowników UKNF poniższych informacji:
- użytkownik,
- podmiot.
b) modyfikacja funkcjonalności POWIADOMIEŃ dla użytkowników z podmiotów nadzorowanych
Rekonfiguracja powiadomień dla użytkowników z podmiotów nadzorowanych w sposób analogiczny jak dla użytkowników UKNF, w tym:
-skonfigurowanie powiadomień mailowych zgodne z pkt a), z następującym wyjątkiem: w powiadomieniach dla podmiotów nie powinno być wskazane nazwisko konkretnego użytkownika z UKNF który spowodował wysłanie powiadomienia, lecz informacja o tym, że autorem jest publikacji jest UKNF.
- możliwość korzystania z opcji ;Wyłącz wysyłanie powiadomień w Portalu;,
- możliwość korzystania z opcji ;Wyłącz wysyłanie powiadomień przez e-mail;,
bez zaawansowanych reguł powiadomień opartych na adresie.
Powiadomienia o publikacji ankiety, artykułu lub wiadomości powinny pozostać obowiązkowe.
c) modyfikacja funkcjonalności sekcji Powiadomienia na Stronie głównej
Dołożenie w sekcji Powiadomienia na Stronie głównej funkcjonalności pozwalającej na przejście z powiadomienia informującego o opublikowaniu wiadomości, bezpośrednio do wiadomości, której powiadomienie dotyczy (tzn. nie do wątku;rozmowy, którego elementem jest nowa wiadomość).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 23.07.2012 r. do godz. 09:00 wnieść wadium w wysokości: 10 000,00zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione w:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Al. Jerozolimskie 7, nr konta 43 1130 1062 0000 0576 4220 0001, z dopiskiem: Wadium na Usługi wsparcia oraz modyfikacji systemu Portal.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
4. Wadium winno znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, kserokopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty, natomiast oryginał gwarancji/poręczenia należy umieścić w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z zapisami ustawy Pzp.
6. Dokument wadium wniesionego w formie gwarancji/poręczenia powinien zawierać klauzulę o gwarantowaniu wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
7. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
Na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał:
W okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie Wykonawca wykonał (lub, w przypadku umów kilkuletnich wykonuje) co najmniej dwa projekty w zakresie utrzymania oprogramowania w środowisku dla co najmniej 300 użytkowników w każdym projekcie, zlokalizowanych w co najmniej 10 lokalizacjach w każdym projekcie, o wartości nie mniejszej niż 500 000 zł brutto skalkulowanej przez okres 12 miesięcy w każdym projekcie. Poprzez zamówienie (projekt) odpowiadający swoim rodzajem i wartościom usługom stanowiącym przedmiot zamówienia Zamawiający rozumie łącznie:
a) zamówienie obejmujące swym zakresem (łącznie) usługi: serwisowe, instalacyjno-wdrożeniowe, programistyczne,
b) usługi realizowane w ramach zamówień, które dotyczyły poniższych technologii, przy czym Wykonawca powinien zrealizować minimum jedno zamówienie obejmujące swym zakresem (łącznie), poniższe technologie:
-IBM WebSphere Portal Server 6.x, lub wyższa,
-Oracle 10.x lub wyższa na platformie IBM AIX 5.x lub wyższa,
-Java 5.0 lub wyższa.

na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu należy złożyć
- Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
Na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
1. Dysponuje minimum jedną osobą, która będzie pełniła rolę kierownika projektu posiadającą wiedzę z zakresu zarządzania projektami potwierdzoną certyfikatem Prince2 lub równoważnym oraz wiedzę z zakresu procesów utrzymania systemów informatycznych potwierdzoną certyfikatem ITIL.

2. Dysponuje co najmniej dwoma specjalistami dla każdego z obszarów wymienionych w punktach 2.1, 2.2, 2.3, Każdy z wymienionych specjalistów powinien wykazać się udziałem co najmniej w 1 projekcie wdrożeniowym lub utrzymaniowym, w okresie ostatnich 3-ch lat, w których wykorzystywane były kwalifikacje z danej dziedziny.
2.1. Infrastruktura bezpieczeństwa:
Systemy firewall
2.2. Infrastruktura sieciowa:
przełączniki CISCO
2.3. W zakresie oprogramowania:
J2EE,
2.4 Oprogramowanie bazodanowe Oracle 10g lub wyżej
Każda osoba może spełniać wymóg więcej niż z 1 obszaru kompetencji.
3. Dysponuje kadrą z kwalifikacjami w obszarach posiadanej przez Zamawiającego platformy systemowej (IBM P5, Oracle RAC 10g lub wyższej). Wymagane jest posiadanie co najmniej dwóch certyfikowanych specjalistów dla każdego z podanych poniżej obszarów:
3.1. Administracja AIX 5.x (lub wyższy)
3.2. Administracja Oracle RAC 10g lub wyższa
Każda osoba może spełniać wymóg więcej niż z 1 obszaru kompetencji.

4. Dysponuje kadrą z kwalifikacjami w zakresie tworzenia oprogramowania w języku JAVA
Wymagane jest posiadanie co najmniej 3 certyfikowanych programistów w zakresie Java, w tym co najmniej jeden posiadający certyfikat w zakresie tworzenia rozwiązań w IBM WebSphere Portal.

na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu należy złożyć
- Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami,
- oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku udziału w tym zakresie.
Na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
OFERTA POWINNA SKŁADAĆ SIĘ Z:

1. Wypełnionego formularza ofertowego o treści zgodnej z określoną we wzorze stanowiącym Załącznik Nr 1 do SIWZ DRUK 1. Zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający żąda, żeby Wykonawca wskazał w formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom.
2. Oświadczeń, dokumentów o których mowa w pkt. 5 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
3. Pełnomocnictwa do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich kopii dokumentów składanych wraz z ofertą. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.

Brak któregokolwiek z dokumentów, oświadczenia lub załączników albo zamieszczenie w nich innych danych niż wymagane przez zamawiającego spowoduje wykluczenie wykonawcy i uznanie jego oferty za odrzuconą lub odrzucenie oferty.

UWAGA!!
Dokumenty wymagane przez Zamawiającego i dołączone do formularza oferty (Załącznik nr 1 do SIWZ) muszą być przedstawione w formie:
- oryginału,
- kopii z napisem ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM oraz podpisane przez uprawnione osoby (osoby upełnomocnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z dokumentem rejestrowym lub innym dokumentem, właściwym dla formy organizacyjnej).
Za podpisanie uznaje się czytelny własnoręczny podpis lub podpis wraz z pieczątką pozwalającą na zidentyfikowanie podpisu.

Oferta wspólna ;dotyczy również spółek cywilnych;.
1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 ustawy Pzp pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1.1.Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
1.2.Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i musi zawierać w szczególności wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
1.3. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym Pełnomocnika. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej Wykonawców - wzór pełnomocnictwa - Załącznik nr 6 do SIWZ.
1.4. Każdy z Wykonawców (każdy członek konsorcjum) składających ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust. l ustawy Pzp. W tym celu konsorcjum składa oświadczenie oraz dokumenty określone w pkt 5.2.1. SIWZ dla wszystkich Wykonawców.
1.5. W odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców.
1.6. Oświadczenia, formularze, dokumenty sporządzone na załączonych do SIWZ wzorach, składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców, Pełnomocnik lub wszyscy Wykonawcy wpisując w miejscu przeznaczonym na podanie nazwy i adresu Wykonawcy, nazwy i adresy wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
2. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem.
3. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
4.Zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez partnera kierującego lub od wszystkich partnerów łącznie lub od każdego z osobna.
5. Wykonawca wchodzący w skład podmiotu wspólnego nie może wchodzić w skład innego podmiotu wspólnego, gdy ten inny podmiot złoży ofertę. Wykonawca ten nie może ponadto sam złożyć oferty w tym przetargu.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w wypadku wystąpienia jednej z następujących okoliczności:
a) w przypadku zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na treść zawartej Umowy;
b) w przypadku zmian formy prawnej Wykonawcy;
c) w przypadku wystąpienia wszelkich obiektywnych zmian niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, jeżeli taka zmiana leży w interesie publicznym;
d) w przypadku zmiany urzędowej stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie kwota podatku VAT i kwota brutto;
e) w innych szczególnie uzasadnionych przypadkach, związanych z okolicznościami na które Wykonawca nie miał wpływu, Zamawiający wyraża zgodę na dokonanie zmiany na wniosek Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www,knf.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ul. Niedźwiedzia 6 E, 02 - 737 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 23/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć w siedzibie zamawiającego w Warszawie, w Biurze Podawczym przy Pl. Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa, wejście od ul. Boduena.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)

Podobne przetargi

137097 / 2009-08-20 - Inny: Państwowa osoba prawna

UrzÄ…d Dozoru Technicznego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługi doradcze w zakresie przygotowania i wdrożenia w UDT Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą PN-ISO/IEC 27001:2007 i Systemu Zarządzania Usługami Informatycznymi zgodnie z normą PN-ISO/IEC 20000:2007 oraz zgodnie z zakresem podanym w załączniku nr 8 do SIWZ - Zakres prac

211554 / 2012-06-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Pełnienie funkcji specjalisty systemów informatyczno - administracyjnych sieci w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

64311 / 2014-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Dostawa oprogramowania SIMTEL dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim w ramach projektu: Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu.

98288 / 2014-03-24 - Podmiot prawa publicznego

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Zamówienia uzupełniające pn Świadczenie usług zarządzania i serwisu infrastruktury teleinformatycznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie

1446 / 2016-01-04 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Kampinoski Park Narodowy - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Wykonanie aplikacji mobilnej - przewodnika turystycznego po Kampinoskim Parku Narodowym oraz dostawa oprogramowania GIS służącego obsłudze i zarządzaniu portalem turystycznym parku

356140 / 2013-09-03 - Podmiot prawa publicznego

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej 130.000 euro na obsługę informatyczną Projektu systemowego pn. Rozwój kwalifikacji i umiejętności kadry pielęgniarskiej w kontekście zmian epidemiologicznych będących następstwem starzejącego się społeczeństwa - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II Działanie 2.3 Podziałanie 2.3.2, zwanego dalej Projektem

355032 / 2015-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)
Usługa realizacji zadań na rzecz Zamawiającego przez ekspertów w celu wsparcia Zamawiającego przy realizacji zadań dotyczących utworzenia i uruchomienia systemu informatycznego - zamówienie uzupełniające