Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

81817 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Buk (Buk)

PRZEBUDOWĘ DRÓG DOJAZDOWYCH DO GRUNTÓW ROLNYCH W GMINIE BUK.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia są: Przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych
w gminie Buk.
Przedmiot zamówienia obejmuje realizację 5 zadań:
1). Zadanie nr 1 - Przebudowa dróg gminnych w Wielkiej Wsi - ul. Rolnej
i Folwarcznej, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od działki nr 175 do gospodarstwa rolnego. Długość odcinków: ul. Rolna - 725 m oraz ul. Folwarczna - 487 m . Razem: 1 212 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasów drogowych i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa dróg gminnych na terenie Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2% na ul. Rolnej i spadek jednostronny 3% na ul. Folwarcznej. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm i 7 - 10 cm. Ponadto projektuje się na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,70 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 20 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Na ulicy Folwarcznej należy wykonać umocnione pobocze drogowe o szer. 0,7 - 1,0 m (strona zachodnia pasa drogowego) z sortowanego tłucznia gruzobetonowego frakcji od 20 mm do 70 mm. Poprawę odwodnienia na drogach nr 324092P - Pawłówko - Wielka Wieś na odcinku ul. Rolnej w Wielkiej Wsi, i nr 324082 ul. Folwarczna zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm (oznaczono kolorem żółtym na planie sytuacyjnym). Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m na łącznym odcinku 1,223 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm.
Na ulicy Folwarcznej zaplanowano wykonanie rowu jednostronne (strona wschodnia pasa drogowego) na długości 432 m. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2).Zadanie Nr 2 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od końca przebudowanego odcinka w 2013 do działki nr 537/1. Długość odcinka: 500 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2%. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm. Ponadto projektuje się umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,75 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 40 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 380019P - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm, a także miejscowej wycince krzewów (roślinność o żywotności do 10 lat).
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,10 m na łącznym odcinku 1,00 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów .
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
3).Zadanie Nr 3 - Przebudowa drogi gminnej w Otuszu przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od nawierzchni przebudowanej w 2013 r. do działki nr 73.
Długość odcinka: 565 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Otuszu ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324104P - DW 307 - Otusz, zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 565 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.
Na szerokości zjazdów na drogi wewnętrzne należy wykonać umocnienie nawierzchni przy użyciu destruktu asfaltowego, w technologii zastosowanej przy wykonaniu jezdni głównej.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
4).Zadanie Nr 4 - Przebudowa drogi gminnej w Kalwach przy użyciu destruktu asfaltowego odcinek od granicy gminy do nawierzchni asfaltowej.
Długość odcinka: 542 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Kalwach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 263522P - Ceradz Dolny - Kalwy zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 458 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów (szczegóły podano w pkt. 5). Na odcinku 0,457 km do 0,542 km oraz zjazdu na drogę wewnętrzna nr 91/28, należy wykonać umocnienie pobocza przy użyciu sortowanego gruzu budowalnego frakcji 20 - 70 mm, o głębokości 10 cm. Szczegóły umocnienia, ich szerokość pokazano na planie sytuacyjnym (oznaczenie kolorem fioletowym).
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
5). Zadanie Nr 5 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od drogi powiatowej do miejsca przebudowy drogi w roku 2013. Długość odcinka: 635 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 4,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie z destruktu asfaltowego (odcinek od drogi powiatowej o długości ok. 300 m) należy zerwać mechanicznie i poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, jednostronny o wielkości 3% na całym odcinku przebudowanej nawierzchni. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm. W miejscu gdzie destrukt asfaltowy występuje należy ułożyć dodatkową warstwę tego materiału grubości 4,0 - 6,0 cm. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324061P - ul. Polna w Szewcach zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie północnej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Polnej w Szewcach należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m (w tym pobocze 0,3m) na łącznym odcinku 625 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2. Niniejszy przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) dokumentacją techniczną opracowaną przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowaniaw UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2) Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
3)obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
4) szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
3. Zamawiający zastrzega, że w przypadku niewystarczającej kwoty środków, jakie zostały zabezpieczone w budżecie gminy o kolejności realizacji zadań będzie decydowała kolejność ich opisania w SIWZ, tj. w pierwszej kolejności realizowane będzie zadanie nr1, potem zadanie nr 2 itd.
4. Sposób rozliczania zadania:
Przewiduje się rozliczenie za wykonane roboty wynagrodzeniem ryczałtowym, gdzie zestawieniem planowanych prac jest zakres robót opisany w dokumentacji technicznej, szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiORB) oraz postanowienia zawarte w niniejszej SIWZ.
Załączone do SIWZ przedmiary robót należy traktować jako element dodatkowy (pomocniczy), a nie służący do obliczenia ceny ofertowej.
Cenę ofertową należy obliczyć przy zachowaniu następujących założeń:
a/ zakres robót, który jest podstawą do określenia ceny ofertowej musi być zgodny z zakresem robót opisanym w SIWZ, dokumentacji dokumentacji technicznej oraz SSTWiORB.
b/ cena ofertowa musi zawierać wszelkie koszty związane z realizacją zadania, wynikające wprost
z dokumentacji technicznej, jak również następujące koszty:
- koszt wszelkich robót przygotowawczych, ewentualnego usunięcia kolizji z urządzeniami obcymi, odtworzeniowych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon,) odtworzenia dróg i chodników, wywozu nadmiaru gruntu, zagęszczenia gruntu, ewentualnego pompowania wody, pełnej obsługi geodezyjnej, oznakowania pionowego na czas prowadzenia robót,
- wszelkie inne koszty wynikające z istotnych warunków umowy, których treść opisano w SIWZ.
Cena ofertowa winna być podana netto oraz brutto (z doliczonym podatkiem VAT w wysokości 23%).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 81817

Data publikacji: 2014-04-14

Nazwa: Miasto i Gmina Buk

Ulica: ul. Ratuszowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Buk

Kod pocztowy: 64-320

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8140671

Numer faxu: 061 8140101

Adres strony internetowej: www.buk.gmina.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZEBUDOWĘ DRÓG DOJAZDOWYCH DO GRUNTÓW ROLNYCH W GMINIE BUK.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia są: Przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych
w gminie Buk.
Przedmiot zamówienia obejmuje realizację 5 zadań:
1). Zadanie nr 1 - Przebudowa dróg gminnych w Wielkiej Wsi - ul. Rolnej
i Folwarcznej, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od działki nr 175 do gospodarstwa rolnego. Długość odcinków: ul. Rolna - 725 m oraz ul. Folwarczna - 487 m . Razem: 1 212 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasów drogowych i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa dróg gminnych na terenie Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2% na ul. Rolnej i spadek jednostronny 3% na ul. Folwarcznej. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm i 7 - 10 cm. Ponadto projektuje się na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,70 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 20 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Na ulicy Folwarcznej należy wykonać umocnione pobocze drogowe o szer. 0,7 - 1,0 m (strona zachodnia pasa drogowego) z sortowanego tłucznia gruzobetonowego frakcji od 20 mm do 70 mm. Poprawę odwodnienia na drogach nr 324092P - Pawłówko - Wielka Wieś na odcinku ul. Rolnej w Wielkiej Wsi, i nr 324082 ul. Folwarczna zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm (oznaczono kolorem żółtym na planie sytuacyjnym). Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m na łącznym odcinku 1,223 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm.
Na ulicy Folwarcznej zaplanowano wykonanie rowu jednostronne (strona wschodnia pasa drogowego) na długości 432 m. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2).Zadanie Nr 2 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od końca przebudowanego odcinka w 2013 do działki nr 537/1. Długość odcinka: 500 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2%. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm. Ponadto projektuje się umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,75 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 40 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 380019P - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm, a także miejscowej wycince krzewów (roślinność o żywotności do 10 lat).
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,10 m na łącznym odcinku 1,00 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów .
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
3).Zadanie Nr 3 - Przebudowa drogi gminnej w Otuszu przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od nawierzchni przebudowanej w 2013 r. do działki nr 73.
Długość odcinka: 565 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Otuszu ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324104P - DW 307 - Otusz, zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 565 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.
Na szerokości zjazdów na drogi wewnętrzne należy wykonać umocnienie nawierzchni przy użyciu destruktu asfaltowego, w technologii zastosowanej przy wykonaniu jezdni głównej.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
4).Zadanie Nr 4 - Przebudowa drogi gminnej w Kalwach przy użyciu destruktu asfaltowego odcinek od granicy gminy do nawierzchni asfaltowej.
Długość odcinka: 542 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Kalwach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 263522P - Ceradz Dolny - Kalwy zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 458 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów (szczegóły podano w pkt. 5). Na odcinku 0,457 km do 0,542 km oraz zjazdu na drogę wewnętrzna nr 91/28, należy wykonać umocnienie pobocza przy użyciu sortowanego gruzu budowalnego frakcji 20 - 70 mm, o głębokości 10 cm. Szczegóły umocnienia, ich szerokość pokazano na planie sytuacyjnym (oznaczenie kolorem fioletowym).
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
5). Zadanie Nr 5 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od drogi powiatowej do miejsca przebudowy drogi w roku 2013. Długość odcinka: 635 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 4,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie z destruktu asfaltowego (odcinek od drogi powiatowej o długości ok. 300 m) należy zerwać mechanicznie i poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, jednostronny o wielkości 3% na całym odcinku przebudowanej nawierzchni. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm. W miejscu gdzie destrukt asfaltowy występuje należy ułożyć dodatkową warstwę tego materiału grubości 4,0 - 6,0 cm. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324061P - ul. Polna w Szewcach zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie północnej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Polnej w Szewcach należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m (w tym pobocze 0,3m) na łącznym odcinku 625 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2. Niniejszy przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) dokumentacją techniczną opracowaną przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowaniaw UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.
2) Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
3)obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
4) szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
3. Zamawiający zastrzega, że w przypadku niewystarczającej kwoty środków, jakie zostały zabezpieczone w budżecie gminy o kolejności realizacji zadań będzie decydowała kolejność ich opisania w SIWZ, tj. w pierwszej kolejności realizowane będzie zadanie nr1, potem zadanie nr 2 itd.
4. Sposób rozliczania zadania:
Przewiduje się rozliczenie za wykonane roboty wynagrodzeniem ryczałtowym, gdzie zestawieniem planowanych prac jest zakres robót opisany w dokumentacji technicznej, szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiORB) oraz postanowienia zawarte w niniejszej SIWZ.
Załączone do SIWZ przedmiary robót należy traktować jako element dodatkowy (pomocniczy), a nie służący do obliczenia ceny ofertowej.
Cenę ofertową należy obliczyć przy zachowaniu następujących założeń:
a/ zakres robót, który jest podstawą do określenia ceny ofertowej musi być zgodny z zakresem robót opisanym w SIWZ, dokumentacji dokumentacji technicznej oraz SSTWiORB.
b/ cena ofertowa musi zawierać wszelkie koszty związane z realizacją zadania, wynikające wprost
z dokumentacji technicznej, jak również następujące koszty:
- koszt wszelkich robót przygotowawczych, ewentualnego usunięcia kolizji z urządzeniami obcymi, odtworzeniowych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon,) odtworzenia dróg i chodników, wywozu nadmiaru gruntu, zagęszczenia gruntu, ewentualnego pompowania wody, pełnej obsługi geodezyjnej, oznakowania pionowego na czas prowadzenia robót,
- wszelkie inne koszty wynikające z istotnych warunków umowy, których treść opisano w SIWZ.
Cena ofertowa winna być podana netto oraz brutto (z doliczonym podatkiem VAT w wysokości 23%).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 5

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości:
L.p. Nr zadania Wysokość wadium
1 Zadanie Nr 1 232 367,25
2 Zadanie Nr 2 101 803,39
3 Zadanie Nr 3 63 949,41
4 Zadanie Nr 4 58 365,01
5 Zadanie Nr 5 56 799,21
2.Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Nr 83 1020 4144 0000 6502 0007 2116.
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1 - pok. 31 lub dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W celu wykazania, że Wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie Zamawiający żąda wykazania, że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał przynajmniej 1 robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż:
1) Dla zadania nr 1 - nie mniejszej niż 150.000,00 zł,
2) Dla zadania nr 2 - nie mniejszej niż 80.000,00 zł
3) Dla zadania nr 3 - nie mniejszej niż 50.000,00 zł,
4) Dla zadania nr 4 - nie mniejszej niż 50.000,00 zł,
5) Dla zadania nr 5 - nie mniejszej niż 40.000,00 zł,
których przedmiotem była budowa, remont, przebudowa drogi lub ulicy o nawierzchni gruntowej umocnionej destruktem (pofrezem) bitumicznym wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Dowodami , o których mowa wyżej są:
- poświadczenia,
- oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczeń, o których mowa w tirecie pierwszym.
Jeżeli wartość wykonanych robót (w wykazie robót, bądź dokumentach potwierdzających należyte wykonanie robót) zostanie podana w innej walucie niż złoty polski, Zamawiający dokona przeliczenia tych wartości na podstawie średniego kursu NBP, z dnia ogłoszenia niniejszego postępowania.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów , o których mowa wyżej.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać dysponowaniem, w celu wykonania zamówienia min. jedną osobą do kierowania robotami w specjalności:
- drogowej
Osoba ta musi posiadać uprawnienia do wykonywania robót w swojej specjalności oraz musi posiadać aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wykaz osób należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1B do niniejszej SIWZ.
Zamawiający dopuszcza odpowiadające uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63 poz. 394).
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Dla 1 roboty z wykazu, której wartość każdej nie może być mniejsza niż:
1) Dla zadania nr 1 - 150.000,00 zł,
2) Dla zadania nr 2 - 80.000,00 zł
3) Dla zadania nr 3 - 50.000,00 zł,
4) Dla zadania nr 4 - 50.000,00 zł,
5) Dla zadania nr 5 - 40.000,00 zł,
Zamawiający żąda załączenia dowodów, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazujących, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Wykaz wykonanych robót należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1A do niniejszej SIWZ.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu lub za dowodem pełnomocnictwa - osoby upoważnione formularz ofertowy, 2. Dowód wniesienia w należytej formie i wysokości wadium, 3. Pozostałe dokumenty i oświadczenia wymienione w SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Terminy wykonania robót przedłuża się ile przeszkoda spowodowana jest :
a) przez okoliczność, za którą odpowiedzialny jest Zamawiający,
b) przez siłę wyższą,
c) przez wstrzymanie robót przez Wielkopolskiego Powiatowego Konserwatora Zabytków
w Poznaniu lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
e) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
f) przez niekorzystne warunki atmosferyczne, niepozwalające na realizację robót, dla których określona odpowiednimi normami technologia wymaga właściwych warunków atmosferycznych.
Przedłużenie terminu wykonania robót nastąpi o tyle dni, ile trwała przeszkoda w ich wykonaniu bez możliwości ubiegania się o odszkodowanie przez Wykonawcę. Podstawą do przesunięcia terminu jest wpis do dziennika budowy, potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wniosek Wykonawcy dostarczony Zamawiającemu,
2) Po akceptacji Zamawiającego - zmiany podwykonawców,
3) Po akceptacji Zamawiającego - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami,
o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach a także w SIWZ,
4) Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiany postanowień umowy będą mogły nastąpić
w następujących okolicznościach: zmiany ustawowej wysokości VAT, w przypadku gdy w trakcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi zmiana stawki VAT dla robót objętych przedmiotem umowy. Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za roboty, których w dniu zmiany stawki VAT jeszcze nie wykonano i nie zafakturowano.
5) Konieczność wykonania zamówień dodatkowych zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych lub robót zamiennych , opóźniających lub wstrzymujących realizację robót zasadniczych - termin wykonania zamówienia może ulec zmianie o okres odpowiadający wstrzymaniu lub opóźnieniu wykonywania robót zasadniczych z tego powodu - jeżeli przy zachowaniu należytej staranności z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru Wykonawcy nie można było uniknąć zmiany terminu wykonania umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.buk.gmina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk

Data składania wniosków, ofert: 29/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk, pokój nr 31.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie nr 1 - Przebudowa dróg gminnych w Wielkiej Wsi - ul. Rolnej i Folwarcznej, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od działki nr 175 do gospodarstwa rolnego.

Opis:
Długość odcinków: ul. Rolna - 725 m oraz ul. Folwarczna - 487 m . Razem: 1 212 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasów drogowych
i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa dróg gminnych na terenie Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2% na ul. Rolnej i spadek jednostronny 3% na ul. Folwarcznej. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm i 7 - 10 cm. Ponadto projektuje się na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,70 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 20 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Na ulicy Folwarcznej należy wykonać umocnione pobocze drogowe o szer. 0,7 - 1,0 m (strona zachodnia pasa drogowego) z sortowanego tłucznia gruzobetonowego frakcji od 20 mm do 70 mm. Poprawę odwodnienia na drogach nr 324092P - Pawłówko - Wielka Wieś na odcinku ul. Rolnej w Wielkiej Wsi, i nr 324082 ul. Folwarczna zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm (oznaczono kolorem żółtym na planie sytuacyjnym). Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Rolnej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m na łącznym odcinku 1,223 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm.
Na ulicy Folwarcznej zaplanowano wykonanie rowu jednostronne (strona wschodnia pasa drogowego) na długości 432 m. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie Nr 2 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od końca przebudowanego odcinka w 2013 do działki nr 537/1.

Opis:
Długość odcinka: 500 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego
i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na nawiezieniu i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie przed ułożeniem należy poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, daszkowy o wielkości 2%. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanych odcinkach dróg na grubość 8 - 10 cm. Ponadto projektuje się umocnione obustronnie pobocze drogowego z sortowanego tłucznia gruzobetonowego o szerokości 0,75 m. Materiał na umocnienie pobocza winien posiadać frakcję od 40 mm do 70 mm, i składać się z pokruszonego betonu lub elementów betonowych (nie mogą wystąpić krawędzie ostre materiału np. ceramika). Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 380019P - ul. Strzelecka w Wielkiej Wsi zaplanowano poprzez odtworzenie rowów przydrożnych w miejscach, w których element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć, oraz poprzez miejscowe oskarpowanie i przegłębienie fragmentów istniejących rowów. Oczyszczenie rowu polegać będzie na oskarpowaniu miejscowym rowu, i pogłębieniu na głębokość dodatkowych 20 cm, a także miejscowej wycince krzewów (roślinność o żywotności do 10 lat).
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Strzeleckiej w Wielkiej Wsi należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,10 m na łącznym odcinku 1,00 km. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonane rowy i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów .
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zadanie Nr 3 - Przebudowa drogi gminnej w Otuszu przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od nawierzchni przebudowanej w 2013 r. do działki nr 73.

Opis:
Długość odcinka: 565 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego
i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Otuszu ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni,
i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324104P - DW 307 - Otusz, zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 565 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.

Na szerokości zjazdów na drogi wewnętrzne należy wykonać umocnienie nawierzchni przy użyciu destruktu asfaltowego, w technologii zastosowanej przy wykonaniu jezdni głównej.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Zadanie Nr 4 - Przebudowa drogi gminnej w Kalwach przy użyciu destruktu asfaltowego odcinek od granicy gminy do nawierzchni asfaltowej.

Opis:
Długość odcinka: 542 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego
i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej w Kalwach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni,
i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 5,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm, nadając nawierzchni spadek jednostronny o wartość 3 %. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 263522P - Ceradz Dolny - Kalwy zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie zachodniej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego
o szerokości 1,70 m (w tym pobocze 0,4m) na łącznym odcinku 458 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów (szczegóły podano w pkt. 5). Na odcinku 0,457 km do 0,542 km oraz zjazdu na drogę wewnętrzna nr 91/28, należy wykonać umocnienie pobocza przy użyciu sortowanego gruzu budowalnego frakcji 20 - 70 mm, o głębokości 10 cm. Szczegóły umocnienia, ich szerokość pokazano na planie sytuacyjnym (oznaczenie kolorem fioletowym).
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Zadanie Nr 5 - Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach, przy użyciu destruktu asfaltowego. Odcinek od drogi powiatowej do miejsca przebudowy drogi w roku 2013.

Opis:
Długość odcinka: 635 m.
Przed rozpoczęciem prac drogowych konieczne jest wytyczenie geodezyjne pasa drogowego
i ustalenie w terenie projektowanej szerokości nawierzchni jezdni jak i rowów przydrożnych. Przebudowa drogi gminnej - ul. Polnej w Szewcach ma na celu poprawę użytkowania nawierzchni jezdni, i polegać będzie na wyprofilowaniu mechanicznym drogi na całym odcinku poddanym przebudowie i rozścieleniu na szerokość 4,0 m destruktu asfaltowego frakcji od 20 mm do 60 mm (materiał wykonawcy), wraz z mechanicznym zawałowaniem. Istniejącą nawierzchnie z destruktu asfaltowego (odcinek od drogi powiatowej o długości ok. 300 m) należy zerwać mechanicznie i poddać mechanicznemu wyrównaniu nadając jej spadek poprzeczny, jednostronny o wielkości 3% na całym odcinku przebudowanej nawierzchni. Destrukt asfaltowy należy rozłożyć równomiernie na wskazanym odcinku drogi na grubość 7 - 10 cm. W miejscu gdzie destrukt asfaltowy występuje należy ułożyć dodatkową warstwę tego materiału grubości 4,0 - 6,0 cm. Poprawę odwodnienia na drodze gminnej nr 324061P - ul. Polna w Szewcach zaplanowano poprzez odtworzenie jednostronne rowu przydrożnego po stronie północnej pasa drogowego w miejscu, w którym element ten funkcjonowała przed laty, a na skutek prac polowych i zasypywania przestał istnieć.
Odwodnienie nawierzchni jezdni na ul. Polnej w Szewcach należy usprawnić poprzez wykonanie rowu przydrożnego o szerokości 1,20 m (w tym pobocze 0,3m) na łącznym odcinku 625 m. Przewidziano wykonanie rowu na głębokość od 40 do 60 cm. Obustronnie należy wykonać ścinkę pobocza na szerokość 0,3 m i głębokość ukopu do 10 cm. Materiał ziemny należy odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do odległości 3 km. Wykonany rów i pobocza należy poddać plantowaniu i wzmocnić poprzez posianie mieszaniny traw. Pod zjazdami na nieruchomości rolne i drogi wewnętrzne należy wykonać przepusty rurowe z rur PVC 200 mm dostosowane do szerokości zjazdów.
Szczegółowy zakres robót opisano w dokumentacji technicznej opracowanej przez Kierownika Refaratu Inwestycji i planowania w UmiG Buk - Pana Krzysztofa Jecha.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Podobne przetargi

283729 / 2008-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich Wydział Zamówień Publicznych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodników i poprawa stanu nawierzchni w m. Murowana Goślina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 187 i 196

86994 / 2013-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - Puszczykowo (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa drogi pomiędzy Rynkiem a terenem Centrum Animacji Sportu w Puszczykowie

3751 / 2015-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROA.271.1.2015 Wykonanie schodów wewnętrznych dwubiegowych wraz z balustradą systemową i platformą jezdną dla niepełnosprawnych w budynku Sali gimnastycznej w Skórzewie

413154 / 2014-12-17 - Inny: zwiÄ…zek gmin

Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" - Czempiń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach realizowanej na podstawie umowy Nr CZO 21/14 z dnia 28.11.2014 r. budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na działce o nr ewid. 20/9 zlokalizowanej we wsi Wielichowo w gminie Wielichowo (PSZOK dla gminy Wielichowo)

381449 / 2008-12-30 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe Długie Stare 12 - kanalizacja - Postępowanie nr 0160/POZ/39/2008

168009 / 2014-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi nr 5335P w m. Granowiec - budowa chodnika z odwodnieniem na odc. dł. ok. 250m

78531 / 2014-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kaczory - Kaczory (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej w Rzadkowie (dz. nr 365) i budowa chodnika przy ul. Jasnej (I i II etap) w Kaczorach

184338 / 2012-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kępno - Kępno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa Amfiteatru na terenie KOSiR - Kępno, ul. Walki Młodych- wykonanie trybun oraz zagospodarowanie terenu

436432 / 2009-12-21 - Inny: Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych polegających na wykonaniu izolacji ścian istniejącego budynku łóżkowego i diagnostycznego w obrębie wykonanych wykopów fundamentowych wynikłych w toku realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą; Rozbudowa i przebudowa istniejącego Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni Szpitala Wojewódzkiedo na nieruchomości położonej przy ul. Juraszów 7/19.

82674 / 2016-04-08 - Inny: Jednostka budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja ośrodka szkolenia podwodnego załóg czołgowych oraz basenu w CSWLąd Poznań - roboty budowlane