147229 / 2012-07-06 - Administracja samorządowa / Gmina Zagórz (Zagórz)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
Charakterystyka inwestycji, której nadzorowanie stanowi przedmiot zamówienia:
Projekt inwestycyjny obejmuje wykonanie sieci wodociągowej wraz z przyłączami, pompowniami wody i ich zasilaniem energetycznym w miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna, zbiornika wodociągowego (Zb-2) o poj. V=200m3, sieciowych pompowni wody P-1, P-2, P-3, P-6 (P-6.1+P-6.2) oraz sieci wodociągowej dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy).
Sieć wodociągowa wraz z przyłączami w miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna o łącznej długości 34,861 km oraz sieć wodociągowa wraz z przyłączami dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy) o łącznej długości 6,315 km.
Szczegółowy zakres robót określony jest w załączonych dokumentacjach projektowych tj.:
1. projektach budowlano-wykonawczych sieci wodociągowej wraz z przyłączami, pompowniami wody i zbiornikiem wyrównawczym wody dla miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna, przedmiarach robót, dokumentacji geotechnicznej oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
2. projekcie budowlano-wykonawczym sieci wodociągowej dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy), przedmiarach robót oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
W zakres zamówienia wchodzi: kompleksowa obsługa realizacji inwestycji, organizowanie i koordynacja robót budowlanych przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i z przypisanymi im zakresami obowiązków i odpowiedzialności. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało również wykonywanie wszelkich obowiązków wynikających z wypełniania funkcji inspektora nadzoru zgodnie z polskim prawem budowlanym z uwzględnieniem wymagań wynikających z umowy o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę
Dla potrzeb realizacji kontraktu Inspektor Nadzoru zapewni swojemu personelowi biuro o odpowiednim standardzie zlokalizowane na terenie gminy Zagórz.
Do zakresu przedmiotu zamówienia należy pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie wynikającym z przepisów prawa budowlanego, w tym w szczególności:
1. Zapewnienie swojemu personelowi Inspektora Nadzoru biura o odpowiednim standardzie zlokalizowanego na terenie gminy Zagórz. Biuro powinno zostać utworzone nie później niż przed rozpoczęciem robót budowlanych.
2. Analiza dokumentacji projektowej oraz weryfikacja projektów budowlanych, co do zgodności z dokumentacją ofertową, prawem budowlanym, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej oraz projektów wykonawczych, rysunków warsztatowych z punktu widzenia standardów zastosowanych materiałów oraz zgodności z pozwoleniem na budowę, a w przypadku gdyby wystąpiła konieczność uzupełnienia lub poprawienia tych projektów obowiązkiem Inspektora Nadzoru będzie zorganizowanie wykonania uzupełnienia lub poprawienia projektów na koszt Zamawiającego. Uzupełnienie projektów obejmuje również wykonanie czynności związanych ze zorganizowaniem prac projektowych dotyczących sieci wodociągowej i przyłączy na koszt Zamawiającego, aby zapewnić podłączenie wszystkich budynków znajdujących się na obszarze objętym projektem.
3. Przeprowadzenie ewentualnych zmian w dokumentacji z uzyskiwaniem stosownych zezwoleń wraz z koordynacją działań z nadzorem autorskim i instytucją nadzorującą realizację projektu.
4. W przypadku gdyby zaistniała taka konieczność wyjaśnienie w imieniu Zamawiającego wszelkich wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań.
5. Sprawdzenie czy uzyskano wymagane przepisami opinie, uzgodnienia i pozwolenia, a w przypadku gdyby zachodziła konieczność ich uzupełnienia lub zaktualizowania obowiązkiem Inspektora Nadzoru będzie uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń, z wyłączeniem tych, do których uzyskania zobowiązany jest Zamawiający, Projektant lub Wykonawca robót budowlano-montażowych.
6. Ustanowienie Inspektorów Nadzoru we wszystkich branżach występujących w obiekcie ze wskazaniem Inspektora Nadzoru - koordynatora, zgodnie z art. 27 ustawy prawo budowlane.
7. Przygotowanie placu budowy do przejęcia przez Wykonawcę Robót.
8. Ustalenie w porozumieniu z Zamawiającym harmonogramu rzeczowo-finansowego robót na lata 2012 i 2013 oraz kontrola zgodności rzeczywistej realizacji poszczególnych robót wchodzących w skład inwestycji z przyjętym harmonogramem.
9. Egzekwowanie terminowego wykonania robót przez Wykonawcę Robót zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym robót.
10. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót zapewnienia ochrony i ubezpieczenia budowy oraz mienia w sposób uzgodniony z Zamawiającym.
11. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót bieżącego utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległego terenu do zaplecza budowy.
12. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót prowadzenia prawidłowej obsługi geodezyjnej.
13. Koordynacja wykonania robót.
14. Zapewnienie przestrzegania i stosowania polskiego prawa budowlanego i innych przepisów związanych z wykonywanym zadaniem przez Wykonawcę robót.
15. Zapewnienie, że zakończone prace są zgodne z technicznymi i formalnymi wymaganiami kontraktu na roboty.
16. Bieżąca kontrola zgodności wykonania robót z zatwierdzoną dokumentacją projektową w zakresie wszystkich branż, pozwoleniami, przepisami prawa, polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej.
17. Wydawanie Wykonawcy Robót, kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, a także odkrywek.
18. Wstrzymanie robót budowlanych w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
19. Prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych prac zgodnie z procedurami oraz normami; wbudowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i nie dopuszczonych do stosowania w budownictwie.
20. Organizowanie dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne na koszt Zamawiającego.
21. Sprawdzanie wszystkich certyfikatów, ubezpieczeń, zabezpieczeń, gwarancji, praw własności itd., za które Wykonawca Robót jest odpowiedzialny zgodnie z warunkami kontraktu.
22. Dokumentowanie przebiegu robót m. in. poprzez dokonywanie wpisów w dzienniku budowy oraz sporządzanie innych dokumentów opisujących przebieg budowy, wykonywania zdjęć fotograficznych, itp.
23. Ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych, opracowywanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem, w celu uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego.
24. Weryfikacja i analiza rysunków wykonawczych i dokumentów wykonawczych sporządzanych przez Wykonawcę Robót, w przypadku jeśli chodzi o zgodność lub niezgodność z kontraktami na roboty budowlane.
25. Weryfikacja i przeglądanie rysunków roboczych Wykonawcy robót zawierających zmiany.
26. Akceptowanie robót zamiennych.
27. Przeprowadzanie odbioru robót zanikających (ulegających zakryciu) i odbiorów częściowych (etapowych), uczestniczenie w próbach, technologicznych rozruchach i odbiorach instalacji, urządzeń technicznych i przewodów.
28. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji kontraktów na roboty ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.
29. Udzielanie pomocy we wszystkich działaniach Zamawiającego związanych z realizacją i rozliczeniem wniosku o dofinansowanie zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę tj. wnioski o płatność, sprawozdania przejściowe i końcowe, monitoring, raportowanie i finansowe rozliczenia, kontrola nad czasową realizacją wniosku, monitorowanie wskaźników projektu.
30. Prowadzenie polubownych uzgodnień w przypadku zaistnienia konfliktu pomiędzy Zamawiającym, a osobami uczestniczącymi w realizacji zadania w tym w szczególności osobami i podmiotami na których terenie będzie realizowany projekt oraz osobami i podmiotami, które będą przyłączane do sieci wodociągowej.
31. Organizowanie, prowadzenie oraz sporządzanie protokołów z regularnych spotkań z wykonawcami, podwykonawcami i innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia postępu robót i ich jakości, harmonogramów wykonawców i podwykonawców robót, zaangażowanego potencjału siły roboczej i problematyki BHP, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, orzeczeń i uzgodnień właściwych organów oraz przepisami normatywnymi, wpływu czynników zewnętrznych na realizację inwestycji.
32. Koordynowanie i wdrożenie systemu odbioru wykonywanych robót z uwzględnieniem przekazania dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenia rozruchów technologiczno-instalacyjnych, dostarczenia kompletu świadectw, atestów, instrukcji obsługi urządzeń oraz innych dokumentów odbiorowych.
33. Uczestnictwo przy testowaniu poszczególnych systemów instalacyjnych w celu sprawdzenia zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną i sprawdzenie ich wzajemnego współdziałania.
34. Opiniowanie projektów aneksów do umowy z Wykonawcą Robót.
35. Weryfikacja kosztorysów w zakresie przedmiaru robót oraz zastosowanych nośników cen.
36. Analiza wraz z potwierdzeniem zasadności oraz sprawdzanie dokumentów rozliczeniowych za wykonane roboty pod względem merytorycznym i rachunkowym, ustalanie i określanie wartości robót, udział w przygotowywaniu przejściowych protokołów odbioru.
37. Kontrola prawidłowości wystawianych faktur co do wystąpienia przesłanek do ich wystawienia, zakresu i kwoty na zasadach określonych w umowie z Wykonawcą Robót bez prawa ich odbioru.
38. Weryfikacja przejściowych protokołów odbioru, przygotowywanie protokołów konieczności i negocjacji.
39. Realizacja zadania obejmującego budowę sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna zgodnie z wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę i wnioskiem na dofinansowanie realizacji projektu Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
40. Monitoring postępu kontraktu na roboty budowlane łącznie z raportowaniem, biorąc pod uwagę wskaźniki rzeczowe i finansowe realizowanego projektu. Forma i zawartość oraz terminy wykonania dokumentów muszą być zgodne z wymogami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę. Obowiązek raportowania obejmuje: raporty kwartalne lub miesięczne oraz ewentualne raporty dodatkowe.
41. Informowanie Zamawiającego o stopniu zaawansowania wykonania przedmiotu zamówienia poprzez:
a) Inspektor Nadzoru w terminie do piętnastego dnia następującego po okresie sprawozdawczym dokona sprawdzenia oraz zatwierdzenia raportów okresowych Wykonawcy o postępie prac budowlanych i zaawansowaniu finansowym. Raporty Wykonawcy powinny zawierać sprawozdanie z jego działalności na budowie uwzględniając roboty planowane, rozpoczęte i zakończone w okresie sprawozdawczym. Należy poruszyć w nich również następujące zagadnienia: podwykonawstwo, zasoby ludzkie, sprzęt, problemy BHP, kontrola jakości, analiza zgodności postępu robót z harmonogramem rzeczowo-finansowym, napotkane trudności i podjęte środki zaradcze oraz ewentualne roszczenia. W przypadku opóźnienia w terminowej realizacji przedmiotu zamówienia niezbędne jest szczegółowe przedstawienia przyczyn opóźnienia wraz z przedstawieniem działań podjętych w celu zapewnienia dotrzymania umownego terminu wykonania przedmiotu zamówienia. Termin opracowania raportów okresowych przez Wykonawcę - dziesiąty dzień miesiąca następującego po okresie sprawozdawczym.
b) Raporty, o których mowa w ppkt a) opracowuje się w okresach kwartalnych, jednak w przypadku wystąpienia opóźnienia w realizacji przedmiotu zamówienia w stosunku do szczegółowego harmonogramu rzeczowo-finansowego, który będzie stanowił załącznik do umowy na wykonanie robót budowlanych, Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę obowiązek sporządzania raportów w odstępach miesięcznych.
c) Raporty dodatkowe sporządzane przez Inspektora Nadzoru na wniosek Zamawiającego lub z własnej inicjatywy Inspektora Nadzoru, gdy uzna za niezbędne konieczność jego opracowania. Zawartość i termin opracowania będzie przedmiotem uzgodnienia pomiędzy Zamawiającym a Inspektorem Nadzoru.
d) Każdy z wymienionych raportów składany będzie do Zamawiającego w dwóch egzemplarzach w języku polskim oraz na żądanie Zamawiającego również w wersji elektronicznej.
42. Egzekwowanie opracowania przez Wykonawcę robót instrukcji eksploatacji i konserwacji urządzeń oraz dostarczenie jej w uzgodnionej ilości egzemplarzy do Zamawiającego.
43. Przygotowanie materiałów koniecznych do dokonania odbioru końcowego i odbiorów częściowych:
a) potwierdzenie w dzienniku budowy gotowości obiektu do odbioru końcowego i odbioru częściowego,
b) wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnej dokumentacji powykonawczej,
c) wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnych dokumentów zamontowanego wyposażenia i urządzeń (karty gwarancyjne, instrukcje itp.),
d) koordynowanie odbiorów specjalistycznych: Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej i innych wymaganych przepisami lub przez dostawców mediów,
e) wystąpienie do Zamawiającego z wnioskiem o powołanie komisji odbioru końcowego, następnie powiadomienie o odbiorze wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego i przeprowadzenie procesu odbioru końcowego wraz ze sporządzeniem protokołu.
44. Zorganizowanie i przeprowadzenie odbioru końcowego i sporządzenie protokołu odbioru końcowego, listy wad i usterek z terminem ich usunięcia oraz innych dokumentów związanych z warunkami kontraktu.
45. Wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnej dokumentacji i oświadczeń wymaganych przez odpowiednie uregulowania oraz współpraca z Zamawiającym w otrzymaniu zezwolenia na użytkowanie.
46. Przekazanie wykonanego zadania Zamawiającemu wraz z kompletem wymaganych dokumentów, w tym dokumentacji powykonawczej.
47. Naliczanie kar umownych dla Wykonawcy Robót i przekazywanie danych Zamawiającemu w celu ich egzekwowania.
48. Ustalenie podstaw i wysokości obniżenia należności Wykonawcy Robot z tytułu obniżenia jakości robót.
49. Pomoc Zamawiającemu w realizacji uprawnień z tytułu rękojmi i gwarancji.
50. Wykonanie rozliczeń końcowych i dokonanie ich uzgodnień z wykonawcami robót, przy udziale przedstawicieli Zamawiającego.
51. Rozliczenie końcowe wykonanego zadania inwestycyjnego w ciągu 30 dni do daty odbioru końcowego wraz z przygotowaniem druków PT i OT.
52. Rozliczenie finansowe i formalne wniosku o dofinansowanie zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę.
53. W okresie gwarancyjnym, przeprowadzenie przeglądów pogwarancyjnych, nadzorowanie i egzekwowanie usuwania wad przez Wykonawcę Robót, koordynacja zwolnień zatrzymanych kwot.
54. Pomoc Zamawiającemu w występowaniu przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących zobowiązań umownych uczestników procesu inwestycyjnego.
55. Występowanie w imieniu Zamawiającego przed organami administracji w zakresie przedmiotowym związanym z prowadzoną inwestycją.
56. Przygotowanie niezbędnych dokumentacji do finansowego i merytorycznego rozliczenia dofinansowania udzielonego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę w ramach wniosku Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
57. Inne czynności i zadania nie wymienione powyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji kontraktu na roboty budowlane.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 147229
Data publikacji: 2012-07-06
Nazwa: Gmina Zagórz
Ulica: ul. 3 Maja 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Zagórz
Kod pocztowy: 38-540
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: 013 4622062
Numer faxu: 013 4622062
Adres strony internetowej: www.zagorz.pl
Regon: 37044077800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
Charakterystyka inwestycji, której nadzorowanie stanowi przedmiot zamówienia:
Projekt inwestycyjny obejmuje wykonanie sieci wodociągowej wraz z przyłączami, pompowniami wody i ich zasilaniem energetycznym w miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna, zbiornika wodociągowego (Zb-2) o poj. V=200m3, sieciowych pompowni wody P-1, P-2, P-3, P-6 (P-6.1+P-6.2) oraz sieci wodociągowej dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy).
Sieć wodociągowa wraz z przyłączami w miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna o łącznej długości 34,861 km oraz sieć wodociągowa wraz z przyłączami dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy) o łącznej długości 6,315 km.
Szczegółowy zakres robót określony jest w załączonych dokumentacjach projektowych tj.:
1. projektach budowlano-wykonawczych sieci wodociągowej wraz z przyłączami, pompowniami wody i zbiornikiem wyrównawczym wody dla miejscowości Zagórz (Stary Zagórz, Wielopole, Skowronówka, Pod Klasztorem) i miejscowości Tarnawa Dolna, przedmiarach robót, dokumentacji geotechnicznej oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
2. projekcie budowlano-wykonawczym sieci wodociągowej dla Osiedla Wielopole (Prawy brzeg rzeki Osławy), przedmiarach robót oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
W zakres zamówienia wchodzi: kompleksowa obsługa realizacji inwestycji, organizowanie i koordynacja robót budowlanych przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i z przypisanymi im zakresami obowiązków i odpowiedzialności. Do obowiązków Wykonawcy będzie należało również wykonywanie wszelkich obowiązków wynikających z wypełniania funkcji inspektora nadzoru zgodnie z polskim prawem budowlanym z uwzględnieniem wymagań wynikających z umowy o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę
Dla potrzeb realizacji kontraktu Inspektor Nadzoru zapewni swojemu personelowi biuro o odpowiednim standardzie zlokalizowane na terenie gminy Zagórz.
Do zakresu przedmiotu zamówienia należy pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie wynikającym z przepisów prawa budowlanego, w tym w szczególności:
1. Zapewnienie swojemu personelowi Inspektora Nadzoru biura o odpowiednim standardzie zlokalizowanego na terenie gminy Zagórz. Biuro powinno zostać utworzone nie później niż przed rozpoczęciem robót budowlanych.
2. Analiza dokumentacji projektowej oraz weryfikacja projektów budowlanych, co do zgodności z dokumentacją ofertową, prawem budowlanym, polskimi normami, zasadami wiedzy technicznej oraz projektów wykonawczych, rysunków warsztatowych z punktu widzenia standardów zastosowanych materiałów oraz zgodności z pozwoleniem na budowę, a w przypadku gdyby wystąpiła konieczność uzupełnienia lub poprawienia tych projektów obowiązkiem Inspektora Nadzoru będzie zorganizowanie wykonania uzupełnienia lub poprawienia projektów na koszt Zamawiającego. Uzupełnienie projektów obejmuje również wykonanie czynności związanych ze zorganizowaniem prac projektowych dotyczących sieci wodociągowej i przyłączy na koszt Zamawiającego, aby zapewnić podłączenie wszystkich budynków znajdujących się na obszarze objętym projektem.
3. Przeprowadzenie ewentualnych zmian w dokumentacji z uzyskiwaniem stosownych zezwoleń wraz z koordynacją działań z nadzorem autorskim i instytucją nadzorującą realizację projektu.
4. W przypadku gdyby zaistniała taka konieczność wyjaśnienie w imieniu Zamawiającego wszelkich wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań.
5. Sprawdzenie czy uzyskano wymagane przepisami opinie, uzgodnienia i pozwolenia, a w przypadku gdyby zachodziła konieczność ich uzupełnienia lub zaktualizowania obowiązkiem Inspektora Nadzoru będzie uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń, z wyłączeniem tych, do których uzyskania zobowiązany jest Zamawiający, Projektant lub Wykonawca robót budowlano-montażowych.
6. Ustanowienie Inspektorów Nadzoru we wszystkich branżach występujących w obiekcie ze wskazaniem Inspektora Nadzoru - koordynatora, zgodnie z art. 27 ustawy prawo budowlane.
7. Przygotowanie placu budowy do przejęcia przez Wykonawcę Robót.
8. Ustalenie w porozumieniu z Zamawiającym harmonogramu rzeczowo-finansowego robót na lata 2012 i 2013 oraz kontrola zgodności rzeczywistej realizacji poszczególnych robót wchodzących w skład inwestycji z przyjętym harmonogramem.
9. Egzekwowanie terminowego wykonania robót przez Wykonawcę Robót zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym robót.
10. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót zapewnienia ochrony i ubezpieczenia budowy oraz mienia w sposób uzgodniony z Zamawiającym.
11. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót bieżącego utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległego terenu do zaplecza budowy.
12. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót prowadzenia prawidłowej obsługi geodezyjnej.
13. Koordynacja wykonania robót.
14. Zapewnienie przestrzegania i stosowania polskiego prawa budowlanego i innych przepisów związanych z wykonywanym zadaniem przez Wykonawcę robót.
15. Zapewnienie, że zakończone prace są zgodne z technicznymi i formalnymi wymaganiami kontraktu na roboty.
16. Bieżąca kontrola zgodności wykonania robót z zatwierdzoną dokumentacją projektową w zakresie wszystkich branż, pozwoleniami, przepisami prawa, polskimi normami oraz zasadami wiedzy technicznej.
17. Wydawanie Wykonawcy Robót, kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, a także odkrywek.
18. Wstrzymanie robót budowlanych w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
19. Prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych prac zgodnie z procedurami oraz normami; wbudowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i nie dopuszczonych do stosowania w budownictwie.
20. Organizowanie dodatkowych testów jakości przez specjalistyczne instytuty, jeżeli jest to niezbędne na koszt Zamawiającego.
21. Sprawdzanie wszystkich certyfikatów, ubezpieczeń, zabezpieczeń, gwarancji, praw własności itd., za które Wykonawca Robót jest odpowiedzialny zgodnie z warunkami kontraktu.
22. Dokumentowanie przebiegu robót m. in. poprzez dokonywanie wpisów w dzienniku budowy oraz sporządzanie innych dokumentów opisujących przebieg budowy, wykonywania zdjęć fotograficznych, itp.
23. Ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych, opracowywanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem, w celu uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego.
24. Weryfikacja i analiza rysunków wykonawczych i dokumentów wykonawczych sporządzanych przez Wykonawcę Robót, w przypadku jeśli chodzi o zgodność lub niezgodność z kontraktami na roboty budowlane.
25. Weryfikacja i przeglądanie rysunków roboczych Wykonawcy robót zawierających zmiany.
26. Akceptowanie robót zamiennych.
27. Przeprowadzanie odbioru robót zanikających (ulegających zakryciu) i odbiorów częściowych (etapowych), uczestniczenie w próbach, technologicznych rozruchach i odbiorach instalacji, urządzeń technicznych i przewodów.
28. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji kontraktów na roboty ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.
29. Udzielanie pomocy we wszystkich działaniach Zamawiającego związanych z realizacją i rozliczeniem wniosku o dofinansowanie zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę tj. wnioski o płatność, sprawozdania przejściowe i końcowe, monitoring, raportowanie i finansowe rozliczenia, kontrola nad czasową realizacją wniosku, monitorowanie wskaźników projektu.
30. Prowadzenie polubownych uzgodnień w przypadku zaistnienia konfliktu pomiędzy Zamawiającym, a osobami uczestniczącymi w realizacji zadania w tym w szczególności osobami i podmiotami na których terenie będzie realizowany projekt oraz osobami i podmiotami, które będą przyłączane do sieci wodociągowej.
31. Organizowanie, prowadzenie oraz sporządzanie protokołów z regularnych spotkań z wykonawcami, podwykonawcami i innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia postępu robót i ich jakości, harmonogramów wykonawców i podwykonawców robót, zaangażowanego potencjału siły roboczej i problematyki BHP, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, orzeczeń i uzgodnień właściwych organów oraz przepisami normatywnymi, wpływu czynników zewnętrznych na realizację inwestycji.
32. Koordynowanie i wdrożenie systemu odbioru wykonywanych robót z uwzględnieniem przekazania dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenia rozruchów technologiczno-instalacyjnych, dostarczenia kompletu świadectw, atestów, instrukcji obsługi urządzeń oraz innych dokumentów odbiorowych.
33. Uczestnictwo przy testowaniu poszczególnych systemów instalacyjnych w celu sprawdzenia zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną i sprawdzenie ich wzajemnego współdziałania.
34. Opiniowanie projektów aneksów do umowy z Wykonawcą Robót.
35. Weryfikacja kosztorysów w zakresie przedmiaru robót oraz zastosowanych nośników cen.
36. Analiza wraz z potwierdzeniem zasadności oraz sprawdzanie dokumentów rozliczeniowych za wykonane roboty pod względem merytorycznym i rachunkowym, ustalanie i określanie wartości robót, udział w przygotowywaniu przejściowych protokołów odbioru.
37. Kontrola prawidłowości wystawianych faktur co do wystąpienia przesłanek do ich wystawienia, zakresu i kwoty na zasadach określonych w umowie z Wykonawcą Robót bez prawa ich odbioru.
38. Weryfikacja przejściowych protokołów odbioru, przygotowywanie protokołów konieczności i negocjacji.
39. Realizacja zadania obejmującego budowę sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna zgodnie z wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę i wnioskiem na dofinansowanie realizacji projektu Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
40. Monitoring postępu kontraktu na roboty budowlane łącznie z raportowaniem, biorąc pod uwagę wskaźniki rzeczowe i finansowe realizowanego projektu. Forma i zawartość oraz terminy wykonania dokumentów muszą być zgodne z wymogami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę. Obowiązek raportowania obejmuje: raporty kwartalne lub miesięczne oraz ewentualne raporty dodatkowe.
41. Informowanie Zamawiającego o stopniu zaawansowania wykonania przedmiotu zamówienia poprzez:
a) Inspektor Nadzoru w terminie do piętnastego dnia następującego po okresie sprawozdawczym dokona sprawdzenia oraz zatwierdzenia raportów okresowych Wykonawcy o postępie prac budowlanych i zaawansowaniu finansowym. Raporty Wykonawcy powinny zawierać sprawozdanie z jego działalności na budowie uwzględniając roboty planowane, rozpoczęte i zakończone w okresie sprawozdawczym. Należy poruszyć w nich również następujące zagadnienia: podwykonawstwo, zasoby ludzkie, sprzęt, problemy BHP, kontrola jakości, analiza zgodności postępu robót z harmonogramem rzeczowo-finansowym, napotkane trudności i podjęte środki zaradcze oraz ewentualne roszczenia. W przypadku opóźnienia w terminowej realizacji przedmiotu zamówienia niezbędne jest szczegółowe przedstawienia przyczyn opóźnienia wraz z przedstawieniem działań podjętych w celu zapewnienia dotrzymania umownego terminu wykonania przedmiotu zamówienia. Termin opracowania raportów okresowych przez Wykonawcę - dziesiąty dzień miesiąca następującego po okresie sprawozdawczym.
b) Raporty, o których mowa w ppkt a) opracowuje się w okresach kwartalnych, jednak w przypadku wystąpienia opóźnienia w realizacji przedmiotu zamówienia w stosunku do szczegółowego harmonogramu rzeczowo-finansowego, który będzie stanowił załącznik do umowy na wykonanie robót budowlanych, Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę obowiązek sporządzania raportów w odstępach miesięcznych.
c) Raporty dodatkowe sporządzane przez Inspektora Nadzoru na wniosek Zamawiającego lub z własnej inicjatywy Inspektora Nadzoru, gdy uzna za niezbędne konieczność jego opracowania. Zawartość i termin opracowania będzie przedmiotem uzgodnienia pomiędzy Zamawiającym a Inspektorem Nadzoru.
d) Każdy z wymienionych raportów składany będzie do Zamawiającego w dwóch egzemplarzach w języku polskim oraz na żądanie Zamawiającego również w wersji elektronicznej.
42. Egzekwowanie opracowania przez Wykonawcę robót instrukcji eksploatacji i konserwacji urządzeń oraz dostarczenie jej w uzgodnionej ilości egzemplarzy do Zamawiającego.
43. Przygotowanie materiałów koniecznych do dokonania odbioru końcowego i odbiorów częściowych:
a) potwierdzenie w dzienniku budowy gotowości obiektu do odbioru końcowego i odbioru częściowego,
b) wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnej dokumentacji powykonawczej,
c) wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnych dokumentów zamontowanego wyposażenia i urządzeń (karty gwarancyjne, instrukcje itp.),
d) koordynowanie odbiorów specjalistycznych: Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej i innych wymaganych przepisami lub przez dostawców mediów,
e) wystąpienie do Zamawiającego z wnioskiem o powołanie komisji odbioru końcowego, następnie powiadomienie o odbiorze wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego i przeprowadzenie procesu odbioru końcowego wraz ze sporządzeniem protokołu.
44. Zorganizowanie i przeprowadzenie odbioru końcowego i sporządzenie protokołu odbioru końcowego, listy wad i usterek z terminem ich usunięcia oraz innych dokumentów związanych z warunkami kontraktu.
45. Wyegzekwowanie od Wykonawcy kompletnej dokumentacji i oświadczeń wymaganych przez odpowiednie uregulowania oraz współpraca z Zamawiającym w otrzymaniu zezwolenia na użytkowanie.
46. Przekazanie wykonanego zadania Zamawiającemu wraz z kompletem wymaganych dokumentów, w tym dokumentacji powykonawczej.
47. Naliczanie kar umownych dla Wykonawcy Robót i przekazywanie danych Zamawiającemu w celu ich egzekwowania.
48. Ustalenie podstaw i wysokości obniżenia należności Wykonawcy Robot z tytułu obniżenia jakości robót.
49. Pomoc Zamawiającemu w realizacji uprawnień z tytułu rękojmi i gwarancji.
50. Wykonanie rozliczeń końcowych i dokonanie ich uzgodnień z wykonawcami robót, przy udziale przedstawicieli Zamawiającego.
51. Rozliczenie końcowe wykonanego zadania inwestycyjnego w ciągu 30 dni do daty odbioru końcowego wraz z przygotowaniem druków PT i OT.
52. Rozliczenie finansowe i formalne wniosku o dofinansowanie zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę.
53. W okresie gwarancyjnym, przeprowadzenie przeglądów pogwarancyjnych, nadzorowanie i egzekwowanie usuwania wad przez Wykonawcę Robót, koordynacja zwolnień zatrzymanych kwot.
54. Pomoc Zamawiającemu w występowaniu przed sądami powszechnymi w sprawach dotyczących zobowiązań umownych uczestników procesu inwestycyjnego.
55. Występowanie w imieniu Zamawiającego przed organami administracji w zakresie przedmiotowym związanym z prowadzoną inwestycją.
56. Przygotowanie niezbędnych dokumentacji do finansowego i merytorycznego rozliczenia dofinansowania udzielonego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę w ramach wniosku Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna.
57. Inne czynności i zadania nie wymienione powyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji kontraktu na roboty budowlane.
Kody CPV:
715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 28/06/2013
Informacja na temat wadium:
7.1. Wykonawca obowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 3 000 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100).
7.2. Wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w sposób stosowny do jego formy. Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.).
7.3. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu należy dokonać wpłaty przelewem na rachunek banku:
Bank PEKAO S. A. I Oddział w Sanoku Nr rach. 47 1240 2340 1111 0010 4389 6489.
Zaleca się, by wadium w formie poręczeń lub gwarancji składać w oryginale. Nie jest wskazane trwałe wpinanie oryginału dokumentu wadialnego do oferty w przypadku woli jego zwrócenia w sytuacjach określonych ustawą.
7.4. Wadium w zakresie zabezpieczenia zawarcia umowy musi uwzględniać wszystkie okoliczności jego zatrzymania przez Zamawiającego, wymienione w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Ustawy i zabezpieczać ofertę przez cały okres związania nią tj. 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się od upływu terminu składania ofert.
Wykonawców, którzy nie wnieśli wadium odpowiadającego powyższym wymaganiom wyklucza się.
7.5. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Ustawy.
7.6. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7.7. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium
na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Wykonawcy są zobowiązani do wykazania braku podstaw do ich wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy.
4.5.1. W celu wykazania braku wyżej wymienionych podstaw wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
b) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony
nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca
nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek
na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
e) wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału
w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt 4.5.1 od a-d.
W przypadku oferty wspólnej wykonawców (konsorcjum, spółka cywilna) ww. dokumenty składa każdy
z wykonawców.
4.5.2. Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej
niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne
i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony
nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca:
a) wykaże wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jednej usługi tj. realizacji kontraktu usługowego dotyczącego budowy sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, który obejmował pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadań zrealizowanych o wartości netto nadzorowanych robót nie mniej niż 2 mln zł (kwoty w walutach innych niż złote zostaną przeliczone wg kursu średniego NBP obowiązującego w dniu ogłoszenia niniejszego przetargu).
W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek wiedzy i doświadczenia mogą spełniać łącznie wszyscy członkowie.
4.4.2. W celu wykazania spełniania warunku wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) wykaz wykonanych usług tj. realizacji kontraktu usługowego dotyczącego budowy sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, który obejmował pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru z podaniem jej rodzaju i wartości oraz daty i miejsca wykonania,
b) dokument potwierdzający, że roboty wskazane w wykazie zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,
4.4.3. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi
do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, iż dysponuje co najmniej jedną osobą (Inspektorem Nadzoru) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
a) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i,lub kanalizacyjnych - wykształcenie techniczne lub wyższe oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót, w tym przynajmniej w jednym projekcie obejmującym budowę sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej o wartości netto co najmniej 2 mln zł, który samodzielnie nadzorował lub uczestniczył w pracach zespołu Inspektora Nadzoru,
b) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - wykształcenie techniczne lub wyższe oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót elektrycznych i aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki lub kierowaniu robotami elektrycznymi i aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki.
c) konstrukcyjno-budowlanej - wykształcenie techniczne lub wyższe oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót konstrukcyjno-budowlanych,
d) drogowej - wykształcenie techniczne lub wyższe oraz minimum 10-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót drogowych.
Wszystkie osoby wymienione w ppkt a)÷d) muszą posługiwać się językiem polskim lub dysponować na stałe tłumaczem języka polskiego.
W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek można spełnić łącznie.
Zamawiający dopuszcza również możliwość uznania uprawnień wynikających z innych niż krajowe przepisów np. treści dyrektyw, zawartych umów międzynarodowych i innych przepisów, które potwierdzą spełnianie warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
4.2.2. W celu wykazania spełniania warunku wykonawca zobowiązany jest:
a) złożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności;
b) złożyć oświadczenie stwierdzające, iż osoby wymienione w wykazie posiadają wymagane
przez Zamawiającego uprawnienia;
c) podać informację o podstawie dysponowania osobami ujętymi w wykazie.
4.3. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na wiedzy
i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi
do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże:
a) że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN,
W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek można spełnić łącznie.
4.6.1. W celu wykazania spełniania warunku wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek można spełnić łącznie.
4.6.3. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach opisanych w pkt. 4.3. SIWZ, wymaga się złożenia dokumentu dotyczącego tych podmiotów.
4.6.4. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4.7. Dokumenty wymienione w niniejszym dziale należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej
za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, z których zasobów korzysta wykonawca, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność
z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty. W celu skutecznego potwierdzenia za zgodność
z oryginałem złożonych kopii dokumentów wymagana jest formuła: za zgodność z oryginałem lub inna tożsama znaczeniowo.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
4.8. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy wraz z ofertą nie złożyli wymaganych w niniejszym dziale oświadczeń i dokumentów lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału
w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty,
na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy na jego uzasadniony wniosek, pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona,
b) w przypadku wad dokumentacji projektowej lub innych dokumentów budowy (np. pozwolenia
na budowę),
c) wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację robót,
d) zmian w dokumentacji projektowej o czas niezbędny do dostosowania się wykonawcy do takiej zmiany.
2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w następujących przypadkach:
a) zmniejszenie zakresu rzeczowego wykonanych robót,
b) zmiana stawki urzędowej podatku VAT.
3. w zakresie kluczowego personelu wykonawcy lub Zamawiającego, za uprzednią zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie, akceptującą kandydata na kluczowe stanowisko kierownicze.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zagorz.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2, 38-540 Zagórz
Data składania wniosków, ofert: 16/07/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2, 38-540 Zagórz - sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt będzie współfinansowany ze środków - Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.1. - Infrastruktura ochrony środowiska schemat B - Zaopatrzenie w wodę
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Podobne przetargi
98026 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1059R od drogi krajowej Nr 77-Przędzel.
253639 / 2008-10-07 - Inny: spółka akcyjna
Agencja Rozwoju Regionalnego "MARR" S.A. - Mielec (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową zasilania w energię elektryczną wraz ze stacją transformatorową dla Mieleckiego Parku Przemysłowego - Obszar C w ramach projektu pn. Budowa Inkubatora Nowych Technologii IN-TECH wraz z rozbudową Mieleckiego Parku Przemysłowego
525410 / 2013-12-18 - Inny: Spółka Akcyjna
Agencja Rozwoju Regionalnego "MARR" S.A. - Mielec (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową sieci wodociągowej dla Mieleckiego Parku Przemysłowego- obszar C w ramach projektu pn. Budowa Inkubatora Nowych Technologii IN-TECH wraz z rozbudową Mieleckiego Parku Przemysłowego.
75966 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pilzno - Pilzno (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad robotami drogowymi realizowanymi przez Gminę Pilzno w roku 2010
368290 / 2012-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Tyrawa Wołoska - Tyrawa Wołoska (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej
54412 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lesko - Lesko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa infrastruktury zaopatrzenia w wodę miejscowości Jankowce i Glinne, w tym budowa sieci wodociągowej wraz z urządzeniami i obiektami technicznymi oraz stacji uzdatniania wody
297532 / 2013-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zagórz - Zagórz (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Poraż i Zagórz (w obrębie ul. Gubrynowicza oraz dla osiedli: Leska Góra, Pod Klasztorem i Wielopole - prawy brzeg rzeki Osławy)
210354 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, Słoneczna i Dąbrowskiego w Nisku.
182957 / 2012-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zagórz - Zagórz (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sieci wodociągowej dla części miejscowości Zagórz i Tarnawa Dolna
54258 / 2009-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie Nadzoru Inwestorskiego nad zadaniami inwestycyjnymi realizowanymi przez Urząd Gminy i Miasta Nisko w latach od 2009 do 2011.
291298 / 2010-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1086R Sójkowa-Pogorzałka-Dudziki.
28112 / 2013-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Ulanów - Ulanów (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Nadzór nad Budową małego zbiornika retencyjnego w Gminie Ulanów
19151 / 2013-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie Nadzoru Inwestorskiego nad zadaniami inwestycyjnymi realizowanymi przez Urząd Gminy i Miasta Nisko w latach od 2013 do 2015
44908 / 2009-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pilzno - Pilzno (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad robotami drogowymi realizowanymi przez Gminę Pilzno w roku 2009
46215 / 2011-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krzeszów - Krzeszów (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn. Przebudowa dróg powiatowych Krzeszów - Ulanów - Jarocin
76218 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania
pn.: Przebudowa drogi powiatowej Jeżowe - Wola Raniżowska o dł. 10 121,91 mb.
245030 / 2010-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Niżański - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, Słoneczna i Dąbrowskiego w Nisku.
297256 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Tyrawa Wołoska - Tyrawa Wołoska (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru zadania pn. Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej
272846 / 2009-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nisko - Nisko (podkarpackie)
CPV: 715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)
Kompleksowe pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Zaprojektowanie i budowa (odbudowa), i przebudowa odcinków kanału ściekowego w ul. Kościuszki w Nisku