Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

96309 / 2010-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Olkusz)

Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Fryzjer dla 20 osób bezrobotnych w dwóch 10 - cio osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Opis zamówienia

1.Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Fryzjer dla 20 osób bezrobotnych w dwóch 10 - cio osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
3. Program szkolenia winien być opracowany w oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych / Dz. U. Nr 31, poz. 216/.
4. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02.03.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) powinien zawierać w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej wynosi 160 godzin zegarowych, w tym egzamin wewnętrzny wliczony w liczbę godzin szkolenia. Za godzinę zegarową zajęć uznaje się zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
5.1. Minimalna liczba godzin szkoleniowych w ciągu jednego dnia ma wynosić sześć godzin zegarowych, tygodniowo co najmniej 30 godzin zegarowych.
6. Program powinien obejmować następujące zagadnienia:
I. Działalność usługowa pracowni fryzjerskiej,
1) Marketing usług i obsługa klienta,
2) Organizowanie stanowiska pracy fryzjera,
II. Anatomia, fizjologia, choroby włosów i skóry głowy,
III. Podstawowe materiały i narzędzia fryzjerskie i ich zastosowanie,
IV. Pielęgnacja i czesanie włosów,
V. Technologia fryzjerska,
1) Strzyżenie włosów i modelowanie,
2) Chemiczne zabiegi fryzjerskie,
3) Podstawy projektowania fryzur z elementami stylizacji fryzur.
Do powyższych tematów zajęć edukacyjnych należy podać szczegółowe treści szkolenia i wymiar godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
7. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do pracy w zawodzie fryzjer.
8. Rezultaty szkolenia:
8.1. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy uzyskają niezbędne umiejętności praktyczne, takie jak:
1) znajomość technik pielęgnacji włosów,
2) umiejętność strzyżenia,
3) umiejętność modelowania,
4) umiejętność koloryzacji włosów,
5) umiejętność tworzenia baleage.
8.2. W wyniku realizacji szkolenia absolwent będzie potrafił:
1) diagnozować stan włosów na podstawie przeprowadzonego wywiadu, zgodnie z zasadami postępowania fryzjerskiego,
2) zastosować urządzenia i sprzęt fryzjerski zgodnie z przeznaczeniem,
3) wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów,
4) strzyc i modelować włosy przy pomocy różnych technik,
5) koloryzować włosy przy użyciu różnorodnych preparatów,
6) wykonywać baleage.
9. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone w granicach administracyjnych miasta Olkusza.
10. Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach/ dostosowanym/ych/ do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym/ych/ tj. w pomieszczeniach posiadających odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
W przypadku zajęć praktycznych w pomieszczeniu/ach/ powinien znajdować się dostęp do ciepłej i zimnej wody umożliwiający montaż myjki fryzjerskiej.
11. Wykonawca podczas trwania szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodne z przepisami BHP i p.poż.
12.Wykonawca zapewnia dla wszystkich uczestników szkolenia:
1) materiały dydaktyczne niezbędne przy realizacji szkolenia,
2) materiały ćwiczeniowe niezbędne przy realizacji szkolenia,
3) dla każdego uczestnika szkolenia przybornik w skład którego wchodzą co najmniej: nożyczki , grzebień, 3 okrągłe szczotki do modelowania o zróżnicowanej szerokości,
4) materiały piśmiennicze.
Wykonawca musi zapewnić materiały i preparaty dla każdego z uczestników szkolenia w ilościach niezbędnych do pełnego zrealizowania programu szkolenia.
Każdy uczestnik szkolenia ma mieć zapewnione oddzielne materiały i preparaty konieczne do wykonywania wszystkich przewidzianych programem szkolenia zabiegów.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne, przybornik przechodzą na własność każdego z uczestników szkolenia.
Materiały biurowe i szkoleniowe opracowane przez wykładowców powinny zawierać logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Fryzjer w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Podziałanie 6.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
13.Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
14. Na jednego uczestnika musi przypadać jedno stanowisko szkoleniowe.
15. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 8a do SIWZ.
16. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru wewnętrznego.
17. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
18. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz do wydania uczestnikom szkolenia dwóch dokumentów potwierdzających zdobycie kwalifikacji:
1) zaświadczenia zgodnego z załącznikiem Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Prosimy o nie zamieszczanie na w/w dokumencie żadnych dodatkowych znaków np. logo EFS, Unii Europejskiej, logo PO KL itp.),
2) zaświadczenie, dyplom lub certyfikat o ukończeniu szkolenia zawierające logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Fryzjer w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych z zaznaczeniem, że uczestnicy kursu zastali na niego skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.
Logo EFS i PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do pobrania ze strony internetowej:
www.pup-olkusz.pl/zalaczniki/logo_pokl_efs.jpg
19. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e- learning.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 96309

Data publikacji: 2010-04-23

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Minkiewicza 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Olkusz

Kod pocztowy: 32-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 032 6434348

Numer faxu: 032 6430538

Adres strony internetowej: www.pup-olkusz.pl

Regon: 35722801100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Fryzjer dla 20 osób bezrobotnych w dwóch 10 - cio osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Fryzjer dla 20 osób bezrobotnych w dwóch 10 - cio osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
3. Program szkolenia winien być opracowany w oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych / Dz. U. Nr 31, poz. 216/.
4. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02.03.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) powinien zawierać w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej wynosi 160 godzin zegarowych, w tym egzamin wewnętrzny wliczony w liczbę godzin szkolenia. Za godzinę zegarową zajęć uznaje się zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
5.1. Minimalna liczba godzin szkoleniowych w ciągu jednego dnia ma wynosić sześć godzin zegarowych, tygodniowo co najmniej 30 godzin zegarowych.
6. Program powinien obejmować następujące zagadnienia:
I. Działalność usługowa pracowni fryzjerskiej,
1) Marketing usług i obsługa klienta,
2) Organizowanie stanowiska pracy fryzjera,
II. Anatomia, fizjologia, choroby włosów i skóry głowy,
III. Podstawowe materiały i narzędzia fryzjerskie i ich zastosowanie,
IV. Pielęgnacja i czesanie włosów,
V. Technologia fryzjerska,
1) Strzyżenie włosów i modelowanie,
2) Chemiczne zabiegi fryzjerskie,
3) Podstawy projektowania fryzur z elementami stylizacji fryzur.
Do powyższych tematów zajęć edukacyjnych należy podać szczegółowe treści szkolenia i wymiar godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
7. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności do pracy w zawodzie fryzjer.
8. Rezultaty szkolenia:
8.1. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy uzyskają niezbędne umiejętności praktyczne, takie jak:
1) znajomość technik pielęgnacji włosów,
2) umiejętność strzyżenia,
3) umiejętność modelowania,
4) umiejętność koloryzacji włosów,
5) umiejętność tworzenia baleage.
8.2. W wyniku realizacji szkolenia absolwent będzie potrafił:
1) diagnozować stan włosów na podstawie przeprowadzonego wywiadu, zgodnie z zasadami postępowania fryzjerskiego,
2) zastosować urządzenia i sprzęt fryzjerski zgodnie z przeznaczeniem,
3) wykonywać zabiegi pielęgnacyjne włosów,
4) strzyc i modelować włosy przy pomocy różnych technik,
5) koloryzować włosy przy użyciu różnorodnych preparatów,
6) wykonywać baleage.
9. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone w granicach administracyjnych miasta Olkusza.
10. Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach/ dostosowanym/ych/ do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym/ych/ tj. w pomieszczeniach posiadających odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
W przypadku zajęć praktycznych w pomieszczeniu/ach/ powinien znajdować się dostęp do ciepłej i zimnej wody umożliwiający montaż myjki fryzjerskiej.
11. Wykonawca podczas trwania szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodne z przepisami BHP i p.poż.
12.Wykonawca zapewnia dla wszystkich uczestników szkolenia:
1) materiały dydaktyczne niezbędne przy realizacji szkolenia,
2) materiały ćwiczeniowe niezbędne przy realizacji szkolenia,
3) dla każdego uczestnika szkolenia przybornik w skład którego wchodzą co najmniej: nożyczki , grzebień, 3 okrągłe szczotki do modelowania o zróżnicowanej szerokości,
4) materiały piśmiennicze.
Wykonawca musi zapewnić materiały i preparaty dla każdego z uczestników szkolenia w ilościach niezbędnych do pełnego zrealizowania programu szkolenia.
Każdy uczestnik szkolenia ma mieć zapewnione oddzielne materiały i preparaty konieczne do wykonywania wszystkich przewidzianych programem szkolenia zabiegów.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne, przybornik przechodzą na własność każdego z uczestników szkolenia.
Materiały biurowe i szkoleniowe opracowane przez wykładowców powinny zawierać logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Fryzjer w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Podziałanie 6.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
13.Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
14. Na jednego uczestnika musi przypadać jedno stanowisko szkoleniowe.
15. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 8a do SIWZ.
16. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru wewnętrznego.
17. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
18. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz do wydania uczestnikom szkolenia dwóch dokumentów potwierdzających zdobycie kwalifikacji:
1) zaświadczenia zgodnego z załącznikiem Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Prosimy o nie zamieszczanie na w/w dokumencie żadnych dodatkowych znaków np. logo EFS, Unii Europejskiej, logo PO KL itp.),
2) zaświadczenie, dyplom lub certyfikat o ukończeniu szkolenia zawierające logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Fryzjer w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych z zaznaczeniem, że uczestnicy kursu zastali na niego skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.
Logo EFS i PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do pobrania ze strony internetowej:
www.pup-olkusz.pl/zalaczniki/logo_pokl_efs.jpg
19. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e- learning.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności objętych przedmiotem postępowania tj. posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy, zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.) i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Wiedza i doświadczenie:
Posiadają wiedzę i doświadczenie tj. wykażą się przeprowadzeniem z należytą starannością co najmniej jednego szkolenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - o tematyce tożsamej z przedmiotem zamówienia.
Należy uwzględnić tylko szkolenia zawierające w programie min. 80 godz. zajęć dydaktycznych obejmujących zarówno zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu fryzjerstwa. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Potencjał techniczny:
Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia - Wykonawca będzie dysponował:
1) minimum 5 stanowiskami pracy dla fryzjera wyposażonymi w co najmniej fotel, lustro i suszarkę;
2) 10 główkami treningowymi;
3) minimum 2 prostownicami;
4) minimum 2 lokówkami;
5) minimum 1 myjką fryzjerską;
6) minimum 2 sztukami nożyczek degażówek;
7)odzieżą ochronną dla każdego uczestnika szkolenia.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, z których każda musi posiadać co najmniej:
a) łącznie pięcioletni staż pracy dydaktycznej związanej z przedmiotem zamówienia;
b) ukończony kurs pedagogiczny, studium pedagogiczne, studia pedagogiczne lub inny dokument uprawniający do prowadzenia zajęć;
c) w przypadku wykładowców prowadzących zajęcia praktyczne dodatkowo wymagane jest posiadanie tytułu mistrza w zawodzie fryzjera.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Sytuacja ekonomiczna:
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Dokumenty potwierdzające, że usługa została wykonana należycie np. referencje, pochwały itp. (z wyłączeniem dokumentów wystawionych Wykonawcy przez Zamawiającego tj. PUP Olkusz) w oryginale lub w formie kserokopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem podpisanych przez osobę uprawnioną.Należy dołączyć dokumenty poświadczające należyte wykonanie zamówienia od co najmniej
jednego Zamawiającego, u którego Wykonawca zrealizował zamówienie z wyłączeniem dokumentów wystawionych Wykonawcy przez Zamawiającego tj. PUP Olkusz.

inne_dokumenty:
1. III.4. W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy: Zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych.
Instytucje szkoleniowe, które dokonały wpisu przed 2010 r. winny złożyć zaświadczenie potwierdzające kontynuację działalności szkoleniowej w roku bieżącym lub oświadczenie potwierdzające kontynuację działalności szkoleniowej w bieżącym roku. Zaświadczenie o wpisie do rejestru lub zaświadczenie potwierdzające kontynuację działalności szkoleniowej powinny być przedstawione w formie kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do podpisania oferty. Oświadczenie potwierdzające kontynuację działalności szkoleniowej w bieżącym roku powinno być przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do podpisania oferty.
2) III.4.2 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
Pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne stanowiące załącznik nr 9 do SWIZ, przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub inną osobę upoważnioną do podpisania oferty. Zamawiający może żądać na wniosek okazania w/ w dokumentów w ciągu 14 dni. W przypadku zażądania przez Zamawiającego w/ w dokumentów winny one być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3) III.4.3. Dokumenty podmiotów zagranicznych: Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 6.4.1. SIWZ zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Daty wystawienia stosuje się odpowiednio. Jeżeli dokumenty wyżej wymienione Wykonawca składa w języku obcym, należy również złożyć tłumaczenie na język polski, poświadczone przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy, której wzór stanowi załącznik nr 8a do SIWZ w przypadku:
1) zmiany terminu przeprowadzenia szkolenia - w obrębie 1- go miesiąca dla danej grupy,
2) zmiany wykładowcy wynikającej z przyczyn losowych ( za zgodą Zamawiającego ),
3) zmiany miejsca szkolenia ( za zgodą Zamawiającego ).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń

Znaczenie kryterium 2: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup-olkusz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
ul. Minkiewicza 2
32-300 Olkusz
pok. nr 8 (sekretariat)

Data składania wniosków, ofert: 05/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
ul. Minkiewicza 2
32-300 Olkusz
pok. nr 8 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
W ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

110272 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkolenia grupowego osób bezrobotnych w zakresie Kierowca wózków jezdniowych z uprawnieniami Urzędu Dozoru Technicznego.

158410 / 2010-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach - Słopnice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pod nazwą: Czas na aktywność w gminie Słopnice

30291 / 2014-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Zatora - Zator (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usług polegających na realizacji działań partnerskich - międzynarodowych spotkań, pomiędzy Gminą Zator współpracującą w tym zakresie z Gminą Brzeźnica, Gminą Osiek, Gminą Polanka Wielka, Gminą Przeciszów, a partnerską miejscowością Brig Glis w Szwajcarii, w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy, Priorytet 1 Bezpieczeństwo, stabilność, wsparcie reform, pt. Dolina Karpia - szansa na przyszłość.

91745 / 2009-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Hrubieszów (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie 10 osób bezrobotnych w zakresie: Księgowość od podstaw z obsługą komputera

210507 / 2013-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów edukacyjnych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

105951 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: SZKOLENIE OKRESOWE

67008 / 2014-02-26 - Inny: Publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów i zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

257259 / 2010-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia pracownik magazynowy z obsługą wózka widłowego, kasy fiskalnej i komputera. Postępowanie oznaczone nr CAZ4331-256/10/RI.

280452 / 2014-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PCFE.272.60.2014 Organizacja i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn.: e-Powiat Nowosądecki

7241 / 2011-01-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie pielęgniarek po przerwie w wykonywaniu zawodu dłuższej niż 5 lat

231416 / 2012-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługę zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu aktywizacji edukacyjnej dla osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, w wieku aktywności zawodowej, które są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi lub pracującymi - rolnicy - zagrożeni wykluczeniem społecznym

298063 / 2011-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usług szkoleniowych - kursu zawodowego w ramach projektu Budowanie Lokalnego Systemu Opieki nad Dzieckiem i Rodziną

336368 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmek (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu Czas na aktywność - program rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji w Gminie Chełmek Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Kurs prawa jazdy kat. B

100639 / 2011-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pt. Ekonomia i Finanse w ramach Projektu Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości na podstawie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego