Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

25540 / 2015-02-04 - / Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Krotoszyn)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-01-28 pod pozycją 19750. Zobacz ogłoszenie 19750 / 2015-01-28 - Samodzielny publiczny zakÅ‚ad opieki zdrowotnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 25540

Data publikacji: 2015-02-04

Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Ulica: ul. Młyńska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Krotoszyn

Kod pocztowy: 63-700

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 062 5880390 w. 253

Numer faxu: 062 5880402

Adres strony internetowej: www.spzoz.krotoszyn.pl

Regon: 00031022628200

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 19750

Data wydania biuletynu: 2015-01-28

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: ZAŁACZNIK

dodac:
WYJAŚNIENIE DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę drobnego sprzętu
i szkła laboratoryjnego dla SPZOZ Krotoszyn
Nr sprawy: RZP-V/1/01/15

Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych wyjaśnia siwz.

Zapytania do Formularza cenowego:

1. Pytanie:
Dotyczy załącznika nr 2 - Formularz cenowy - Pakiet nr 6
Czy Zamawiający dopuści kapilary do gazometrii o poj. 125 ul z heparyną sodową?

Odpowiedź: Zamawiający zmienia zapis w Pakiecie nr 6 i wymaga zaoferowania kapilar do gazometrii o poj. 100 ul lub 125 ul lub 130 ul z heparyną litową.

2. Pytanie:
Czy Zamawiający w Pakiecie 2, poz. 1 dopuści bagietki z polistyrenu 120mm?
Odpowiedź: TAK - Zamawiający dopuszcza w Pakiecie 2, poz. 1 bagietki z polistyrenu 120mm.

3. Pytanie:
Czy Zamawiający w Pakiecie 2, poz. 14 dopuści probówki z EDTA-3K?
Odpowiedź: NIE - Zamawiający nie dopuszcza w Pakiecie 2, poz. 14 probówki z EDTA-3K.

4. Pytanie:
Czy Zamawiający w Pakiecie 2, poz. 17 dopuści probówki na 50-100 ul krwi?
Odpowiedź: TAK - Zamawiający dopuszcza w Pakiecie 2, poz. 17 probówki na 50-100 ul krwi.

5. Pytanie:
Dotyczy Pakietu 2: W związku z tym, iż nr katalogowy jest równoznaczny z nazwą handlową produktu zwracamy się z prośbą o odstąpienie od wymogu podawania nazwy handlowej, gdyż i tak identyfikacją produktu jest numer katalogowy?
Odpowiedź: Zgodnie z zapisami podanymi pod tabelą w Formularzu cenowym - załącznik nr 2, w przypadku, gdy nazwa handlowa zaoferowanych artykułów pokrywa się z nazwą podaną przez Zamawiającego należy wpisać zwrot - Jak u Zamawiającego -.

6. Pytanie:
Dotyczy Pakietu 2: Czy Zamawiający dopuści podanie ceny jednostkowej za 1 szt. wyrobów z dokładnością do 3 lub 4 miejsc po przecinku?
Zgodnie, bowiem z najnowszą linią orzecznictwa dopuszcza się podawanie cen z dokładnością do trzech a nawet 4 m-c po przecinku, dla wyrobów masowych, wówczas, cena jednostkowa jest elementem kalkulacyjnym ceny wynikowej, a nie ceną transakcyjną (nie ma bowiem możliwości zakupienia jednej sztuki końcówki, czy szkiełka). (Orzecznictwo Zespołu Arbitrów - sygn. akt UZP/ZO/0-2546/06).

Odpowiedź: Zgodnie z rozdziałem XVII pkt 2 SIWZ - Cena netto za sztukę/opakowanie (w Formularzu cenowym, kolumna B) może być podana z dokładnością do czterech miejsc po przecinku.



7. Pytanie:
Opis asortymentu (załącznik 2 - formularz cenowy):

W związku z tym, że Ustawa z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z dn. 2010r Nr 107 poz. 679 z późn. zm.) nie używa i nie definiuje pojęcia producent, natomiast w ogólnym zrozumieniu tego słowa, producent to jednostka produkująca fizycznie towar (fabryka, zakład produkcyjny), nie biorącą bardzo często udziału w procesie wprowadzenia produktu na rynek i nie biorąca za niego odpowiedzialności, czy Zamawiający wymaga podania w formularzu cenowym nazwy Wytwórcy, bowiem to Wytwórca jest podmiotem odpowiedzialnym za projektowanie, wytwarzanie, pakowanie i oznakowanie wyrobu przed wprowadzeniem go do obrotu pod nazwą własną, niezależnie od tego, czy te czynności wykonuje on sam, czy w jego imieniu inny podmiot, odpowiada za produkt na rynku, wystawia na wyrób medyczny deklarację zgodności, czyli oświadczenie stwierdzające na jego wyłączną odpowiedzialność, że wyrób jest zgodny z wymaganiami zasadniczymi?
Odpowiedź: NIE - Zamawiający postanawia pozostawić zapisy SIWZ w tym zakresie bez zmian.

8. Pytanie:
Dotyczy pakiet 1 poz. 2, 3
Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie nakłuwaczy, które nie są nakłuwaczami w kształcie litery T igłowy?

Opis przedmiotu zamówienia poprzez określenie nakłuwacza jako w kształcie litery T igłowy narusza zasady uczciwej konkurencji, ponieważ sugeruje produkt konkretnego producenta - firmy HTL-Strefa i eliminuje produkty równoważne, jak choćby nakłuwacze automatyczne, które posiadają np. boczny mechanizm spustowy czy inny kształt.
Nakłuwacz z bocznym przyciskiem zwalniającym igłę jest równie bezpieczny dla użytkownika i pacjenta jak nakłuwacz w kształcie litery T igłowy z górnym przyciskiem zwalniającym igłę, a przy tym ergonomiczny i łatwy w użyciu. Dodatkową zaletą bocznego umieszczenia przycisku jest zniwelowanie siły nacisku osoby pobierającej krew, dzięki czemu penetracja skóry jest szybka, ale zarazem delikatna i co za tym idzie, zdecydowanie mniej bolesna dla pacjenta. W nakłuwaczach tego typu rzeczywista głębokość wkłucia jest jednoznaczna z głębokością gwarantowaną przez producenta dla danego typu nakłuwacza, ale jednocześnie mniejsza niż przy nakłuwaczach z naciskiem górnym (nakłuwacz w kształcie litery T igłowy), gdzie zależy ona w dużej mierze od siły przyłożenia nakłuwacza przez osobę pobierającą oraz sam moment nacisku z góry, przy zwalnianiu igły.
Zatem dopuszczenie nakłuwaczy innych niż w kształcie litery T igłowy jest dla Zamawiającego korzystne, bowiem doprowadzi do złożenia ofert na produkty nowoczesne, a przy tym w bardzo korzystnej cenie, co leży w interesie publicznym.
Odpowiedź: : Zamawiający postanawia pozostawić zapisy jak w SIWZ.


9. Pytanie:
Dotyczy pakiet 1 poz. 2
Jeśli Zamawiający zgadza się na nakłuwacze o wyżej przytoczonej charakterystyce, to czy oczekuje nakłuwaczy o śr. igły 0,8 czy 0,5 mm?
Odpowiedź: Zamawiający wymaga nakłuwaczy w kształcie litery T o średnicy igły 0,8 mm.


10. Pytanie:
Dotyczy pakiet 1 poz. 3
Jeśli Zamawiający zgadza się na nakłuwacze o wyżej przytoczonej charakterystyce, to czy oczekuje nakłuwaczy o śr. igły 0,8; 0,5 czy 0,4 mm?
Odpowiedź: Zamawiający wymaga nakłuwaczy w kształcie litery T o średnicy igły 0,8 mm.

11. Pytanie:
Dotyczy pakiet 2 poz. 8
Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający wyrazi zgodę na probówki ze zwykłym, nie przekłuwalnym korkiem?
Odpowiedź: NIE - Zamawiający nie wyraża zgody.

12. Pytanie:
Dotyczy pakiet 2 poz. 12
Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający wyrazi zgodę na probówki gładkie, bez znacznika, pozostałe parametry bez zmian?
Probówki z granulatem do szybkiego wykrzepiania krwi są probówkami o określonej pojemności i dlatego nie ma konieczności aby posiadały one znacznik.
Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza probówki bez znacznika, pozostałe parametry jak w SIWZ.

13. Pytanie:
Dotyczy pakiet 5 poz. 4
Prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający miał na myśli Ø10 cm = 100 mm?
Odpowiedź: Zamawiający postanawia zmienić zapis i wymaga zaoferowania Płytki Petriego - dolna płytka
Ø 90 mm lub Ø 100 mm.

Pytania dotyczące treści umowy:
1. Pytanie:
Pytanie do § 1 ust. 3
Z uwagi specjalne ceny oferowane Zamawiającemu przez wykonawców, kalkulowane na podstawie ilości podanych przez Zamawiającego w przetargu, czy Zamawiający nie rozważy możliwości zmiany zapisu na:w granicach do 20% w stosunku do wartości określonej w umowie?
Odpowiedź: Zamawiający postanawia pozostawić zapisy Projektu umowy bez zmian.

2. Pytanie:
Pytanie do § 2
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dodanie do paragrafu 2 ustępu 4 o treści: Zamawiający będzie składał zamówienia według bieżących potrzeb, przy czym wartość zamówienia jednostkowego nie powinna być mniejsza niż 150 zł netto?
Prośbę motywujemy to tym, że dla zamówień poniżej 150 zł koszty transportu na które składają się m.in.: koszty opakowania transportowego, robocizny, koszty wydrukowania listów przewozowych i faktury, koszty dostarczenia towaru przez przewoźnika, są wyższe niż wartość marży uzyskanej ze sprzedaży towaru o takiej wartości.
Odpowiedź: Zamawiający postanawia pozostawić zapisy Projektu umowy bez zmian.

3. Pytanie:
Pytanie do § 3
Wnioskujemy o usunięcie zapisu o dyspozycjach telefonicznych.
Po pierwsze nie wiadomo, jaki zakres dyspozycji Zamawiający ma na myśli czy obejmuje on czynności składania zamówień oraz ewentualnych reklamacji czy też czynności związane z ustalaniem samej dostawy.
Po drugie składanie dyspozycji drogą telefoniczną działa na niekorzyść obu Stron, ponieważ powoduje niepotrzebne nieporozumienia. Pamiętajmy również, iż Ustawa Prawo zamówień publicznych nie dopuszcza formy porozumiewania się telefonicznego, zatem również korespondencja dotycząca umów przetargowych powinna odbywać się drogą pisemną. Wobec powyższego Zamawiający powinien wykreślić, że wzoru umowy, iż składanie dyspozycji będzie następować drogą telefoniczną.
Odpowiedź: Zamawiający postanawia pozostawić zapisy Projektu umowy bez zmian.

4. Pytanie:
Pytanie do § 7 ust. 3
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę terminu płatności z 60 dni na 30 dni liczonych od dnia wystawienia faktury przez Wykonawcę?
Podtrzymując wymóg 60 dniowego terminu płatności tj. maksymalnego terminu dla podmiotu publicznego będącego podmiotem leczniczym wynikającego art. 8 ust. 2 Ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz.U. 2013 poz. 403), Zamawiający musi liczyć się z faktem, że konsekwencją uregulowania terminu płatności na bazie tej ustawy, będzie naliczanie przez wykonawcę, z tytułu rekompensaty za koszty odzyskiwania należności, równowartość kwoty 40 euro przeliczonych na złote według średniego kursu euro ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym świadczenie pieniężne stało się wymagalne.

Odpowiedź: Zamawiający postanawia pozostawić zapisy Projektu umowy bez zmian.

5. Pytanie:
Pytanie do paragrafu 12 ust. 2 pkt 1 oraz ust. 3 pkt. 1
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę zapisu na 10% niezrealizowanej wartości umownej przedmiotu umowy.?
Naliczenie kary umownej w proponowanej przez Zamawiającego wysokości 10% wartości umownej przedmiotu umowy, na gruncie znowelizowanego przepisu art. 24.ust 1 pkt 1 ustawy pzp może doprowadzić do wykluczenia wykonawcy z postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na okres trzech lat.
Zdaniem Wykonawcy, konsekwencje proponowanej przez Zamawiającego kary umownej są nieadekwatne w przypadku przetargu na relatywnie małą wartość. W związku z powyższym zaproponowaną przez Zamawiającego karę umowną uznać należy za niewspółmiernie wysoką, a wręcz rażąco wygórowaną.
W związku z powyższym prosimy o zmianę sposobu liczenia kary na od niezrealizowanej wartości umownej przedmiotu umowy.
Odpowiedź: Zamawiający postanawia pozostawić zapisy Projektu umowy bez zmian.

Wszelkie wyjaśnienia i zmiany SIWZ stanowią integralną część SIWZ, należy je uwzględnić i zaznaczyć przy sporządzaniu oferty.

Podobne przetargi