Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

134862 / 2016-05-25 - Administracja samorządowa / Gmina Łaziska Górne (Łaziska Górne)

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Łaziska Górne

Opis zamówienia

Charakterystyka Gminy Łaziska Górne w zakresie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: Powierzchnia Gminy Łaziska Górne wynosi 20,2 km2 przy rozciągłości w kierunku południkowym wynosi 5,5 km a w kierunku równoleżnikowym 5,8 km. Powierzchnia terenu jest wyraźnie zróżnicowana, przeważają liczne doliny i pagórki. Długość wszystkich ulic i dróg w Łaziskach Górnych wynosi: Droga Krajowa nr 81 - 4,6 km, drogi powiatowe - 31,2 km, drogi gminne - 63,3 km. Łączna długość w/w dróg wynosi - 99,1 km. Lokalizację ulic na terenie miasta Łaziska Górne przedstawia mapa znajdująca się pod adresem www.mapa.mikolowski.pl Liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w Gminie Łaziska Górne będzie wynosić około 21 050 mieszkańców (21 047 stan na dzień 31.12.2015r.). Liczba mieszkańców ulega ciągłym zmianom. Orientacyjna liczba punktów gromadzenia odpadów w zabudowie jednorodzinnej szacunkowo wynosi około 2 600. Orientacyjna liczba punktów gromadzenia odpadów w zabudowie. wielorodzinnej (bloki i kamienice) wynosi około 121.Liczby wymienione powyżej nie uwzględniają powstawania nowych osiedli, ulic i budynków mieszkalnych, jak również nie uwzględniają likwidacji budynków i zmian liczby mieszkańców w czasie realizacji przedmiotu zamówienia. Co roku na terenie Miasta Łaziska Górne oddawanych są do użytku nowe budynki (wg PINB Mikołów: 2010r. - 42, 2011r. - 30, 2012r. - 41, 2013r. - 80, 2014r. - 38, 2015 - 36). Wszystkie nowo wybudowane nieruchomości zamieszkałe powinny być objęte usługą odbioru odpadów.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Odbiór wszystkich wytwarzanych na terenie Gminy Łaziska Górne odpadów komunalnych:
1.1. Bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:
zmieszane odpady komunalne, papier, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji, odpady wielkogabarytowe.
1.2. W punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK):
papier, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe, szkło, odpady ulegające biodegradacji, w tym opakowania ulegające biodegradacji, odpady zielone, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo-budowlane ze strumienia odpadów komunalnych, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, przeterminowane leki, chemikalia i inne odpady niebezpieczne ze strumienia odpadów komunalnych z grupy 20, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014r. (Dz. U. z 2014r. poz. 1923) w sprawie katalogu odpadów.
2. Wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice), z których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w worki przeznaczone do zbierania odpadów segregowanych. Standardowy komplet worków dostarczanych na jedną nieruchomość na miesiąc obejmuje następujące ilości: niebieski na papier i tekturę - 1 szt., zielony na szkło białe i kolorowe - 1 szt., żółty na tworzywa sztuczne, metale odpady wielomateriałowe - 2 szt., brązowy na odpady ulegające biodegradacji - 2 szt.
Puste worki Wykonawca dostarczy mieszkańcom zabudowy jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice) po każdorazowym odbiorze napełnionych odpadami worków w ilości nie mniejszej niż ilość odebranych worków z danej nieruchomości.
Dostarczenie mieszkańcom na indywidualne zgłoszenie dodatkowej liczby worków wg potrzeb, jak również zapewnienie ich odbioru.
Oznaczenie trwałą informacją (nadruk) worków o rodzaju gromadzonych w nich odpadów, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy i Zamawiającego. Worki powinny być wykonane z folii LDPE o grubości zapewniającej wytrzymałość worków i mieć pojemność 120 litrów. Na terenie zabudowy kilkurodzinnej (np. kamienice) po akceptacji Zamawiającego dopuszcza się zastąpienie selektywnego zbierania odpadów w systemie workowym prawidłowo oznakowanymi zestawami pojemników do selektywnego zbierania odpadów o pojemności dostosowanej do potrzeb danej nieruchomości - w porozumieniu z Zamawiającym.
3. Wyposażenie wszystkich punktów gromadzenia odpadów (śmietników) na terenie zabudowy wielorodzinnej w zestawy pojemników do selektywnego zbierania odpadów takich jak: niebieski na papier i tekturę, zielony na szkło białe i kolorowe, żółty na tworzywa sztuczne, metale odpady wielomateriałowe, brązowy na odpady ulegające biodegradacji, zgodnie z załącznikiem wykaz miejsc, rodzaju i ilości pojemników do wyposażenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększania liczby pojemników w danym punkcie gromadzenia odpadów. W takim przypadku Zamawiający informuje pisemnie Wykonawcę wskazując miejsce, rodzaj, ilość oraz termin, w którym Wykonawca dostarczy dodatkowe pojemniki.
Oznaczenie trwałą informacją pojemników w ramach zestawów do selektywnego zbierania odpadów, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy, informacją o rodzaju zbieranych odpadów. Urządzenia powinny spełniać wymogi techniczne i normy oraz mieć estetyczny wygląd.
4. Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny dostarczonych pojemników do selektywnego zbierania odpadów. W przypadku ich uszkodzenia, zniszczenia, spalenia, kradzieży lub innej przyczyny uniemożliwiającej prawidłowe prowadzenie segregacji odpadów w danym punkcie gromadzenia odpadów - Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie wymienić lub uzupełnić brakujący pojemnik, nie później jednak niż w terminie 3 dni od zgłoszenia przez Zamawiającego. W przypadku braku wymiany lub uzupełnienia pojemnika mają zastosowanie zapisy §10, ppkt 1.1. umowy.
W przypadku wątpliwości co do miejsca usytuowania pojemników do selektywnego zbierania odpadów w zabudowie wielorodzinnej, Wykonawca uzgodni ich lokalizację z poszczególnymi właścicielami (zarządcami) nieruchomości. Usytuowanie zestawów powinno zapewniać: dogodny dostęp do nich mieszkańców przyporządkowanych do danego punktu gromadzenia odpadów, skuteczne prowadzenie selektywnego zbierania odpadów u źródła, brak kolizji z innymi urządzeniami i utrudnień komunikacyjnych, dogodny dojazd pojazdów odbierających odpady.
W przypadku wątpliwości i problemów dotyczących miejsc odbioru pojemników i worków z poszczególnych nieruchomości zabudowy jednorodzinnej, Wykonawca zobowiązany jest ustalić miejsce udostępnienia pojemników na zmieszane odpady komunalne oraz worków do selektywnego zbierania odpadów z właścicielem (zarządcą) nieruchomości, z której będą odbierane odpady. Odbiór odpadów powinien być realizowany bezpośrednio spod posesji, bez konieczności transportowania napełnionych pojemników przez mieszkańców np. do drogi głównej lub utwardzonej. Wykonawca jest zobowiązany do dostosowania wielkości i masy pojazdu odbierającego odpady, tak aby uniknąć problemów z dojazdem do nieruchomości, do których prowadzą wąskie lub nieutwardzone drogi.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do sposobu organizowania selektywnego zbierania odpadów, punktów gromadzenia odpadów, liczby pojemników, liczby worków. Każdorazowa zmiana sposobu zbierania odpadów powoduje konieczność poinformowania mieszkańców przez Wykonawcę.
5. Zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, polegające na:
5.1. wyposażeniu udostępnionego na okres trwania umowy przez Zamawiającego utwardzonego, ogrodzonego, terenu przy ul. Łazy w Łaziskach Górnych Nr działki 1404/87 (część) o pow. 898 m2 w odpowiednie pojemniki, na odpady odbierane w punkcie, zgodnie z §3, pkt 1.2 umowy. Pojemniki/kontenery powinny być: przystosowane do selektywnego zbierania poszczególnych frakcji, szczelne, zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, estetyczne w odpowiednim stanie technicznym i sanitarnym oraz mieć odpowiednią pojemność. Pojemniki na odpady niebezpieczne i chemikalia powinny spełniać warunki dla zbierania tych odpadów, zabezpieczać przed zanieczyszczeniem środowiska oraz uniemożliwić dostęp osobom niepowołanym. Pojemniki/kontenery powinny być oznakowane, zgodnie z ich przeznaczeniem.
5.2. Zapewnienie worków w kolorze brązowym dla zainteresowanych mieszkańców na odpady zielone dostarczane przez mieszkańców do punktu, z nadrukowaną informacją o rodzaju zbieranych odpadów.
5.3. Niezależnie od obsługi punktu selektywnego zbierania odpadów, Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym ma obowiązek odbierać przeterminowane leki przynoszone przez mieszkańców do aptek na terenie Gminy Łaziska Górne, w których zostały umieszczone specjalnie oznakowane pojemniki.
5.4. Wykonawca, jako prowadzący punkt jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, utrzymania porządku i czystości, niedopuszczenia do przepełniania się pojemników i kontenerów, prawidłowego przyjmowania odpadów od mieszkańców i umieszczania ich we właściwych pojemnikach i kontenerach.
5.5. Prowadzenie punktu: obsługa, dozór punktu, zbieranie, odbiór, poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych w punkcie selektywnego zbierania odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
6. Zorganizowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych w ramach akcji wystawka, dla zabudowy jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice) w terminach ustalonych w harmonogramie (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna). W przypadku zabudowy wielorodzinnej odpady wielkogabarytowe Wykonawca zobowiązany jest odbierać z punktów gromadzenia odpadów (śmietników) na bieżąco, tak aby zapewnić właściwy porządek.
7. Przeprowadzenie akcji jesienna zbiórka liści w systemie workowym, polegającej na:
7.1. zapewnieniu i dystrybucji w porozumieniu z Zamawiającym pustych worków o pojemności 120 litrów do właścicieli (zarządców) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w ilości łącznej nie mniejszej niż 17 000 szt. z nadrukowaną informacją o przeznaczeniu worka i danymi teleadresowymi Zamawiającego i Wykonawcy, w następujący sposób: dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej (ok.13 000 szt.): nie mniej niż 5 worków na jedną posesję a w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania przez mieszkańca - większą liczbę - wg potrzeb. dla zarządców zasobów wielorodzinnych (ok.4 000 szt.): - według zgłaszanych potrzeb.
7.2. odbiorze worków na terenie zabudowy jednorodzinnej, zgodnie z harmonogramem odbioru (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna).
7.3. odbiorze worków na terenie zabudowy wielorodzinnej ze wskazanego miejsca na zgłoszenie telefoniczne Zamawiającego lub poszczególnych zarządców zasobów wielorodzinnych Wykonawcy w okresie trwania akcji od 1 września do 30 listopada 2016r. Odbiór ten musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od zgłoszenia, w przypadku niedotrzymania terminu odbioru mają zastosowanie zapisy §10 umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
8.1 systematycznego przekazywania odebranych odpadów z terenu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych Zagospodarowującemu, którym jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. 43-170 Łaziska Górne, ul. Energetyków 5.
8.2 porozumienia się z Zagospodarowującym co do terminów i sposobu przekazywania odpadów w wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu na terenie miasta Łaziska Górne tak, aby były one kierowane do zagospodarowania na bieżąco bez konieczności ich magazynowania,
8.3. przekazywania odebranych od mieszkańców zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych przez Wykonawcę Zagospodarowującemu będzie następowało za pośrednictwem stacji przeładunkowej, znajdującej się przy ul. Łazy, do której Zagospodarowujący posiada tytuł prawny (działki nr 1055/87 oraz 1404/87),
8.4. przekazywanie odpadów selektywnie zebranych przez Wykonawcę Zagospodarowującemu będzie następowało przy ul. Energetyków 5, na terenie, do którego Zagospodarowujący posiada tytuł prawny (działka nr 1337/1),
8.5. współpracy z Zamawiającym podczas przekazywania odpadów tak, aby proces ten przebiegał sprawnie z uwzględnieniem możliwości technicznych i organizacyjnych.
W przypadku braku współpracy w tym zakresie ze strony Wykonawcy, jest on odpowiedzialny za zagospodarowanie tych odpadów, których Zagospodarowujący nie mógł przyjąć z winy Wykonawcy
8.6. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy prawidłowe zagospodarowanie odebranych odpadów przekazanych Zagospodarowującemu konieczne do osiągnięcia przez niego określonych przepisami prawa poziomów odzysku i recyklingu.
8.7. Wykonawca przekazując odpady Zagospodarowującemu potwierdza ten fakt poprzez dokumenty, których wzór określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2014r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. z 2014r. poz. 1973).
8.8. Po przekazaniu przez Zagospodarowującego odpadów na poszczególne instalacje, Wykonawca nie rzadziej niż raz na miesiąc, odbiera od Zagospodarowującego dokumenty potwierdzające prawidłowe zagospodarowanie przekazanych odpadów.
8.9. Sposób, termin przekazywanych dokumentów potwierdzających zagospodarowanie odpadów Wykonawca uzgodni z Zagospodarowującym.
8.10. sporządzenia półrocznego sprawozdania i przekazania go Burmistrzowi Miasta Łaziska Górne w terminie do końca miesiąca następującego po półroczu, którego dotyczy wraz z dokumentami sporządzonymi na potrzeby ewidencji odpadów oraz dokumentów potwierdzających osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
9. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu odbioru odpadów, niezależnie od zaistniałych sytuacji, sankcje za naruszenie niniejszego punktu określa § 10 niniejszej umowy,.
10. Zamawiający zakazuje Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą.
11. Uporządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków, pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru odpadów. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania standardów sanitarnych oraz ochrony środowiska podczas wykonywanej usługi - zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12. Zbieranie odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów na terenie Gminy Łaziska Górne oraz doprowadzenie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych pojemników do gromadzenia odpadów, obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników, kontenerów.
13. Naprawa wszystkich szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi związanej z odbiorem odpadów komunalnych z Gminy Łaziska Górne.
14. Kontrola obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych przez poszczególnych właścicieli nieruchomości. W przypadku niedopełnienia w/w obowiązku, Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady, jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć materiał dowodowy umożliwiający identyfikację nieruchomości oraz w sposób niepodważalny potwierdzić brak segregacji odpadów. Wykonawca wskazuje również Zamawiającemu właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem.
15. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić aby:
15.1. wykonywać usługę wyłącznie pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów odpowiednimi dla zmieszanych odpadów komunalnych oraz zbieranych selektywnie.
15.2. pojazdy były trwale i czytelnie oznakowane, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne oraz były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu i posiadały aktualne badania i świadectwa techniczne, zgodnie z przepisami.
15.3. pojazdy i urządzenia były zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku a także transportu,
15.4. pojazdy i urządzenia były poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie,
15.5. konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
15.6. pojazdy były wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych,
15.7. pojazdy były wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników, dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenia do ważenia odpadów komunalnych.
16. Dane pochodzące z systemu monitoringu i czujników powinny być przechowywane w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz weryfikację przechowywanych danych. Wykonawca udostępni Zamawiającemu program do monitoringu pracy pojazdów odbierających odpady na okres realizacji usługi.
17. Harmonogram odbioru odpadów
17.1 Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości Wykonawca powinien realizować w godzinach od 600 do 2200.
17.2 Harmonogram odbioru odpadów (zmieszanych oraz ulegających biodegradacji, selektywnie zbieranych, wielkogabarytowych, liści) z zabudowy jednorodzinnej stanowi załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna do niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia opracowanego przez Zamawiającego harmonogramu odbioru odpadów do każdej nieruchomości objętej odbiorem odpadów komunalnych z zabudowy jednorodzinnej (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna), nie później niż na dzień przed rozpoczęciem wykonania usługi.
17.3 Minimalną częstotliwość odbioru odpadów (zmieszanych oraz ulegających biodegradacji, selektywnie zbieranych) z zabudowy wielorodzinnej stanowi załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa wielorodzinna. Wykonawca zobowiązany jest monitorować napełnianie się pojemników w punktach gromadzenia odpadów i zapobiegać ich przepełnianiu. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego przepełnionych pojemników, będą miały zastosowanie zapisy §10 umowy.
17.4 Odbiór odpadów wielkogabarytowych, zgodnie z pkt 6.
17.5 Harmonogram jesiennej zbiórki liści w zabudowie wielorodzinnej określa pkt 7.3.
17.6 Odbiór przeterminowanych leków przez Wykonawcę następował będzie po zapełnieniu pojemników umieszczonych w aptekach na terenie Miasta Łaziska Górne, każdorazowo na zgłoszenie Zamawiającego lub właścicieli poszczególnych aptek.
17.7 Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych powinien być czynny od poniedziałku do piątku w okresie od maja do października w godzinach 900-2000, w okresie od listopada do kwietnia w godzinach 900-1700 oraz w soboty w godzinach 900-1700 - przez cały rok. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian godzin i dni otwarcia punktu w zależności od faktycznych potrzeb mieszkańców.
17.8 Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do harmonogramu. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia zmienionego harmonogramu do objętych zmianą nieruchomości
Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: od dnia 01.07.2016r. do dnia 31.12.2016r. Termin początkowy realizacji jest terminem orientacyjnym (przewidywanym i pożądanym) i może ulec przesunięciu np. ze względu na przedłużającą się procedurę przetargową

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 134862

Data publikacji: 2016-05-25

Nazwa: Gmina Łaziska Górne

Ulica: pl. Ratuszowy 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Łaziska Górne

Kod pocztowy: 43-170

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 3248000

Numer faxu: 32 3248006

Adres strony internetowej: www.laziska.um.gov.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Łaziska Górne

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Charakterystyka Gminy Łaziska Górne w zakresie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: Powierzchnia Gminy Łaziska Górne wynosi 20,2 km2 przy rozciągłości w kierunku południkowym wynosi 5,5 km a w kierunku równoleżnikowym 5,8 km. Powierzchnia terenu jest wyraźnie zróżnicowana, przeważają liczne doliny i pagórki. Długość wszystkich ulic i dróg w Łaziskach Górnych wynosi: Droga Krajowa nr 81 - 4,6 km, drogi powiatowe - 31,2 km, drogi gminne - 63,3 km. Łączna długość w/w dróg wynosi - 99,1 km. Lokalizację ulic na terenie miasta Łaziska Górne przedstawia mapa znajdująca się pod adresem www.mapa.mikolowski.pl Liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w Gminie Łaziska Górne będzie wynosić około 21 050 mieszkańców (21 047 stan na dzień 31.12.2015r.). Liczba mieszkańców ulega ciągłym zmianom. Orientacyjna liczba punktów gromadzenia odpadów w zabudowie jednorodzinnej szacunkowo wynosi około 2 600. Orientacyjna liczba punktów gromadzenia odpadów w zabudowie. wielorodzinnej (bloki i kamienice) wynosi około 121.Liczby wymienione powyżej nie uwzględniają powstawania nowych osiedli, ulic i budynków mieszkalnych, jak również nie uwzględniają likwidacji budynków i zmian liczby mieszkańców w czasie realizacji przedmiotu zamówienia. Co roku na terenie Miasta Łaziska Górne oddawanych są do użytku nowe budynki (wg PINB Mikołów: 2010r. - 42, 2011r. - 30, 2012r. - 41, 2013r. - 80, 2014r. - 38, 2015 - 36). Wszystkie nowo wybudowane nieruchomości zamieszkałe powinny być objęte usługą odbioru odpadów.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Odbiór wszystkich wytwarzanych na terenie Gminy Łaziska Górne odpadów komunalnych:
1.1. Bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:
zmieszane odpady komunalne, papier, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji, odpady wielkogabarytowe.
1.2. W punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK):
papier, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielomateriałowe, szkło, odpady ulegające biodegradacji, w tym opakowania ulegające biodegradacji, odpady zielone, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo-budowlane ze strumienia odpadów komunalnych, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, przeterminowane leki, chemikalia i inne odpady niebezpieczne ze strumienia odpadów komunalnych z grupy 20, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014r. (Dz. U. z 2014r. poz. 1923) w sprawie katalogu odpadów.
2. Wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice), z których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny w worki przeznaczone do zbierania odpadów segregowanych. Standardowy komplet worków dostarczanych na jedną nieruchomość na miesiąc obejmuje następujące ilości: niebieski na papier i tekturę - 1 szt., zielony na szkło białe i kolorowe - 1 szt., żółty na tworzywa sztuczne, metale odpady wielomateriałowe - 2 szt., brązowy na odpady ulegające biodegradacji - 2 szt.
Puste worki Wykonawca dostarczy mieszkańcom zabudowy jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice) po każdorazowym odbiorze napełnionych odpadami worków w ilości nie mniejszej niż ilość odebranych worków z danej nieruchomości.
Dostarczenie mieszkańcom na indywidualne zgłoszenie dodatkowej liczby worków wg potrzeb, jak również zapewnienie ich odbioru.
Oznaczenie trwałą informacją (nadruk) worków o rodzaju gromadzonych w nich odpadów, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy i Zamawiającego. Worki powinny być wykonane z folii LDPE o grubości zapewniającej wytrzymałość worków i mieć pojemność 120 litrów. Na terenie zabudowy kilkurodzinnej (np. kamienice) po akceptacji Zamawiającego dopuszcza się zastąpienie selektywnego zbierania odpadów w systemie workowym prawidłowo oznakowanymi zestawami pojemników do selektywnego zbierania odpadów o pojemności dostosowanej do potrzeb danej nieruchomości - w porozumieniu z Zamawiającym.
3. Wyposażenie wszystkich punktów gromadzenia odpadów (śmietników) na terenie zabudowy wielorodzinnej w zestawy pojemników do selektywnego zbierania odpadów takich jak: niebieski na papier i tekturę, zielony na szkło białe i kolorowe, żółty na tworzywa sztuczne, metale odpady wielomateriałowe, brązowy na odpady ulegające biodegradacji, zgodnie z załącznikiem wykaz miejsc, rodzaju i ilości pojemników do wyposażenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększania liczby pojemników w danym punkcie gromadzenia odpadów. W takim przypadku Zamawiający informuje pisemnie Wykonawcę wskazując miejsce, rodzaj, ilość oraz termin, w którym Wykonawca dostarczy dodatkowe pojemniki.
Oznaczenie trwałą informacją pojemników w ramach zestawów do selektywnego zbierania odpadów, nazwą, adresem oraz numerem telefonu Wykonawcy, informacją o rodzaju zbieranych odpadów. Urządzenia powinny spełniać wymogi techniczne i normy oraz mieć estetyczny wygląd.
4. Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny dostarczonych pojemników do selektywnego zbierania odpadów. W przypadku ich uszkodzenia, zniszczenia, spalenia, kradzieży lub innej przyczyny uniemożliwiającej prawidłowe prowadzenie segregacji odpadów w danym punkcie gromadzenia odpadów - Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie wymienić lub uzupełnić brakujący pojemnik, nie później jednak niż w terminie 3 dni od zgłoszenia przez Zamawiającego. W przypadku braku wymiany lub uzupełnienia pojemnika mają zastosowanie zapisy §10, ppkt 1.1. umowy.
W przypadku wątpliwości co do miejsca usytuowania pojemników do selektywnego zbierania odpadów w zabudowie wielorodzinnej, Wykonawca uzgodni ich lokalizację z poszczególnymi właścicielami (zarządcami) nieruchomości. Usytuowanie zestawów powinno zapewniać: dogodny dostęp do nich mieszkańców przyporządkowanych do danego punktu gromadzenia odpadów, skuteczne prowadzenie selektywnego zbierania odpadów u źródła, brak kolizji z innymi urządzeniami i utrudnień komunikacyjnych, dogodny dojazd pojazdów odbierających odpady.
W przypadku wątpliwości i problemów dotyczących miejsc odbioru pojemników i worków z poszczególnych nieruchomości zabudowy jednorodzinnej, Wykonawca zobowiązany jest ustalić miejsce udostępnienia pojemników na zmieszane odpady komunalne oraz worków do selektywnego zbierania odpadów z właścicielem (zarządcą) nieruchomości, z której będą odbierane odpady. Odbiór odpadów powinien być realizowany bezpośrednio spod posesji, bez konieczności transportowania napełnionych pojemników przez mieszkańców np. do drogi głównej lub utwardzonej. Wykonawca jest zobowiązany do dostosowania wielkości i masy pojazdu odbierającego odpady, tak aby uniknąć problemów z dojazdem do nieruchomości, do których prowadzą wąskie lub nieutwardzone drogi.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do sposobu organizowania selektywnego zbierania odpadów, punktów gromadzenia odpadów, liczby pojemników, liczby worków. Każdorazowa zmiana sposobu zbierania odpadów powoduje konieczność poinformowania mieszkańców przez Wykonawcę.
5. Zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, polegające na:
5.1. wyposażeniu udostępnionego na okres trwania umowy przez Zamawiającego utwardzonego, ogrodzonego, terenu przy ul. Łazy w Łaziskach Górnych Nr działki 1404/87 (część) o pow. 898 m2 w odpowiednie pojemniki, na odpady odbierane w punkcie, zgodnie z §3, pkt 1.2 umowy. Pojemniki/kontenery powinny być: przystosowane do selektywnego zbierania poszczególnych frakcji, szczelne, zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, estetyczne w odpowiednim stanie technicznym i sanitarnym oraz mieć odpowiednią pojemność. Pojemniki na odpady niebezpieczne i chemikalia powinny spełniać warunki dla zbierania tych odpadów, zabezpieczać przed zanieczyszczeniem środowiska oraz uniemożliwić dostęp osobom niepowołanym. Pojemniki/kontenery powinny być oznakowane, zgodnie z ich przeznaczeniem.
5.2. Zapewnienie worków w kolorze brązowym dla zainteresowanych mieszkańców na odpady zielone dostarczane przez mieszkańców do punktu, z nadrukowaną informacją o rodzaju zbieranych odpadów.
5.3. Niezależnie od obsługi punktu selektywnego zbierania odpadów, Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym ma obowiązek odbierać przeterminowane leki przynoszone przez mieszkańców do aptek na terenie Gminy Łaziska Górne, w których zostały umieszczone specjalnie oznakowane pojemniki.
5.4. Wykonawca, jako prowadzący punkt jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, utrzymania porządku i czystości, niedopuszczenia do przepełniania się pojemników i kontenerów, prawidłowego przyjmowania odpadów od mieszkańców i umieszczania ich we właściwych pojemnikach i kontenerach.
5.5. Prowadzenie punktu: obsługa, dozór punktu, zbieranie, odbiór, poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych w punkcie selektywnego zbierania odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.
6. Zorganizowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych w ramach akcji wystawka, dla zabudowy jednorodzinnej i kilkurodzinnej (np. kamienice) w terminach ustalonych w harmonogramie (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna). W przypadku zabudowy wielorodzinnej odpady wielkogabarytowe Wykonawca zobowiązany jest odbierać z punktów gromadzenia odpadów (śmietników) na bieżąco, tak aby zapewnić właściwy porządek.
7. Przeprowadzenie akcji jesienna zbiórka liści w systemie workowym, polegającej na:
7.1. zapewnieniu i dystrybucji w porozumieniu z Zamawiającym pustych worków o pojemności 120 litrów do właścicieli (zarządców) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w ilości łącznej nie mniejszej niż 17 000 szt. z nadrukowaną informacją o przeznaczeniu worka i danymi teleadresowymi Zamawiającego i Wykonawcy, w następujący sposób: dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej (ok.13 000 szt.): nie mniej niż 5 worków na jedną posesję a w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania przez mieszkańca - większą liczbę - wg potrzeb. dla zarządców zasobów wielorodzinnych (ok.4 000 szt.): - według zgłaszanych potrzeb.
7.2. odbiorze worków na terenie zabudowy jednorodzinnej, zgodnie z harmonogramem odbioru (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna).
7.3. odbiorze worków na terenie zabudowy wielorodzinnej ze wskazanego miejsca na zgłoszenie telefoniczne Zamawiającego lub poszczególnych zarządców zasobów wielorodzinnych Wykonawcy w okresie trwania akcji od 1 września do 30 listopada 2016r. Odbiór ten musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od zgłoszenia, w przypadku niedotrzymania terminu odbioru mają zastosowanie zapisy §10 umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
8.1 systematycznego przekazywania odebranych odpadów z terenu nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych Zagospodarowującemu, którym jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. 43-170 Łaziska Górne, ul. Energetyków 5.
8.2 porozumienia się z Zagospodarowującym co do terminów i sposobu przekazywania odpadów w wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu na terenie miasta Łaziska Górne tak, aby były one kierowane do zagospodarowania na bieżąco bez konieczności ich magazynowania,
8.3. przekazywania odebranych od mieszkańców zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych przez Wykonawcę Zagospodarowującemu będzie następowało za pośrednictwem stacji przeładunkowej, znajdującej się przy ul. Łazy, do której Zagospodarowujący posiada tytuł prawny (działki nr 1055/87 oraz 1404/87),
8.4. przekazywanie odpadów selektywnie zebranych przez Wykonawcę Zagospodarowującemu będzie następowało przy ul. Energetyków 5, na terenie, do którego Zagospodarowujący posiada tytuł prawny (działka nr 1337/1),
8.5. współpracy z Zamawiającym podczas przekazywania odpadów tak, aby proces ten przebiegał sprawnie z uwzględnieniem możliwości technicznych i organizacyjnych.
W przypadku braku współpracy w tym zakresie ze strony Wykonawcy, jest on odpowiedzialny za zagospodarowanie tych odpadów, których Zagospodarowujący nie mógł przyjąć z winy Wykonawcy
8.6. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy prawidłowe zagospodarowanie odebranych odpadów przekazanych Zagospodarowującemu konieczne do osiągnięcia przez niego określonych przepisami prawa poziomów odzysku i recyklingu.
8.7. Wykonawca przekazując odpady Zagospodarowującemu potwierdza ten fakt poprzez dokumenty, których wzór określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2014r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. z 2014r. poz. 1973).
8.8. Po przekazaniu przez Zagospodarowującego odpadów na poszczególne instalacje, Wykonawca nie rzadziej niż raz na miesiąc, odbiera od Zagospodarowującego dokumenty potwierdzające prawidłowe zagospodarowanie przekazanych odpadów.
8.9. Sposób, termin przekazywanych dokumentów potwierdzających zagospodarowanie odpadów Wykonawca uzgodni z Zagospodarowującym.
8.10. sporządzenia półrocznego sprawozdania i przekazania go Burmistrzowi Miasta Łaziska Górne w terminie do końca miesiąca następującego po półroczu, którego dotyczy wraz z dokumentami sporządzonymi na potrzeby ewidencji odpadów oraz dokumentów potwierdzających osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
9. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu odbioru odpadów, niezależnie od zaistniałych sytuacji, sankcje za naruszenie niniejszego punktu określa § 10 niniejszej umowy,.
10. Zamawiający zakazuje Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą.
11. Uporządkowanie terenu zanieczyszczonego odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków, pojazdów w trakcie realizacji usługi odbioru odpadów. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania standardów sanitarnych oraz ochrony środowiska podczas wykonywanej usługi - zgodnie z obowiązującymi przepisami.
12. Zbieranie odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów na terenie Gminy Łaziska Górne oraz doprowadzenie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych pojemników do gromadzenia odpadów, obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników, kontenerów.
13. Naprawa wszystkich szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi związanej z odbiorem odpadów komunalnych z Gminy Łaziska Górne.
14. Kontrola obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych przez poszczególnych właścicieli nieruchomości. W przypadku niedopełnienia w/w obowiązku, Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady, jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć materiał dowodowy umożliwiający identyfikację nieruchomości oraz w sposób niepodważalny potwierdzić brak segregacji odpadów. Wykonawca wskazuje również Zamawiającemu właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem.
15. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić aby:
15.1. wykonywać usługę wyłącznie pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów odpowiednimi dla zmieszanych odpadów komunalnych oraz zbieranych selektywnie.
15.2. pojazdy były trwale i czytelnie oznakowane, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne oraz były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu i posiadały aktualne badania i świadectwa techniczne, zgodnie z przepisami.
15.3. pojazdy i urządzenia były zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku a także transportu,
15.4. pojazdy i urządzenia były poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie,
15.5. konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
15.6. pojazdy były wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych,
15.7. pojazdy były wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników, dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenia do ważenia odpadów komunalnych.
16. Dane pochodzące z systemu monitoringu i czujników powinny być przechowywane w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz weryfikację przechowywanych danych. Wykonawca udostępni Zamawiającemu program do monitoringu pracy pojazdów odbierających odpady na okres realizacji usługi.
17. Harmonogram odbioru odpadów
17.1 Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości Wykonawca powinien realizować w godzinach od 600 do 2200.
17.2 Harmonogram odbioru odpadów (zmieszanych oraz ulegających biodegradacji, selektywnie zbieranych, wielkogabarytowych, liści) z zabudowy jednorodzinnej stanowi załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna do niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia opracowanego przez Zamawiającego harmonogramu odbioru odpadów do każdej nieruchomości objętej odbiorem odpadów komunalnych z zabudowy jednorodzinnej (załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa jednorodzinna), nie później niż na dzień przed rozpoczęciem wykonania usługi.
17.3 Minimalną częstotliwość odbioru odpadów (zmieszanych oraz ulegających biodegradacji, selektywnie zbieranych) z zabudowy wielorodzinnej stanowi załącznik harmonogram odbioru odpadów - zabudowa wielorodzinna. Wykonawca zobowiązany jest monitorować napełnianie się pojemników w punktach gromadzenia odpadów i zapobiegać ich przepełnianiu. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego przepełnionych pojemników, będą miały zastosowanie zapisy §10 umowy.
17.4 Odbiór odpadów wielkogabarytowych, zgodnie z pkt 6.
17.5 Harmonogram jesiennej zbiórki liści w zabudowie wielorodzinnej określa pkt 7.3.
17.6 Odbiór przeterminowanych leków przez Wykonawcę następował będzie po zapełnieniu pojemników umieszczonych w aptekach na terenie Miasta Łaziska Górne, każdorazowo na zgłoszenie Zamawiającego lub właścicieli poszczególnych aptek.
17.7 Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych powinien być czynny od poniedziałku do piątku w okresie od maja do października w godzinach 900-2000, w okresie od listopada do kwietnia w godzinach 900-1700 oraz w soboty w godzinach 900-1700 - przez cały rok. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian godzin i dni otwarcia punktu w zależności od faktycznych potrzeb mieszkańców.
17.8 Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do harmonogramu. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia zmienionego harmonogramu do objętych zmianą nieruchomości
Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: od dnia 01.07.2016r. do dnia 31.12.2016r. Termin początkowy realizacji jest terminem orientacyjnym (przewidywanym i pożądanym) i może ulec przesunięciu np. ze względu na przedłużającą się procedurę przetargową

Kody CPV:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905112004 (Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: Wadium jest wymagane w kwocie 9000 PLN

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W celu wykazania spełnienia warunku dotyczącego posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, Wykonawca winien wykazać, że posiada:
a) wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Łaziska Górne,
b) zezwolenie na transport odpadów wydane przez właściwy organ, zgodnie z Ustawą o odpadach.
Ocena spełniania w/w warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w pkt 7.1.2 niniejszej specyfikacji

Wiedza i doświadczenie:
W celu wykazania spełnienia warunku dotyczącego posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia Wykonawca winien wykazać że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał lub wykonuje: co najmniej 1 usługę polegającą na odbieraniu lub odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o czasie świadczenia nie krótszym niż 6 miesięcy oraz o wartości nie mniejszej niż 400 000 PLN brutto.
Ocena spełniania w/w warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie dokumentów opisanych w pkt 7.1.3 niniejszej specyfikacji

Potencjał techniczny:
W celu wykazania spełnienia warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Wykonawca winien wykazać że: dysponuje lub będzie dysponował wyposażeniem umożliwiającym odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w ilości co najmniej:
a) dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
b) dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
c) jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej.
Ocena spełniania w/w warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie załączonego do oferty odpowiednio wypełnionego załącznika nr 12 Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych opisanego w pkt 7.1.4 niniejszej specyfikacji

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie powyższego warunku.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie powyższego warunku.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Formularz oferty - przygotowany według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do niniejszej specyfikacji.
2.Kalkulacja cenowa- sporządzona według załącznika nr 10 do niniejszej specyfikacji.
3.Pełnomocnictwo
Do oferty należy załączyć dokument pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy, który jest wymagany w sytuacji, gdy z dokumentu rejestrowego nie wynika uprawnienie osoby do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy. W/w dokument może być doręczony w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej notarialnie.
W przypadku, gdy ofertę składają podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia, (grupy podmiotów określanej jako konsorcjum lub przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej) są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia składają pełnomocnictwo wraz z ofertą w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej notarialnie albo umowę spółki cywilnej lub wyciąg z umowy spółki cywilnej w zakresie reprezentacji spółki (w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez wykonawcę) z której będzie wynikało prawo do reprezentacji w postępowaniu albo reprezentacji w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4.Dowód wniesienia wadium.
Do oferty należy załączyć dowód wpłaty wadium.
Jeżeli wadium wniesiono w innej formie niż w pieniądzu, to wykonawca załącza do oferty oryginał dokumentu lub składa w/w oryginał w siedzibie zamawiającego w Wydziale Prawnym - pokój nr 19, przy Pl. Ratuszowym 1 w Łaziskach Górnych, przed terminem składania ofert, a kserokopię dokumentu wniesienia wadium poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę załącza do oferty

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Strony dopuszczają zmianę istotnych postanowień niniejszej umowy, zgodnie z artykułem 144 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku wystąpienia następujących okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy tj.:
1.1. zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy,
1.2. wystąpienia urzędowej zmiany stawki podatku VAT zaistniałej po dacie zawarcia umowy,
1.3. niezależnych od stron umowy zmian organizacyjnych dotyczących osób kluczowych dla realizacji umowy (w szczególności wypadku losowego, nieprzewidzianej zmiany organizacyjnej).
1.4. zmiana w trakcie realizacji przedmiotu umowy formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z § 8 pkt.1 przez Wykonawcę,
1.5. zmiana harmonogramu odbioru odpadów,
1.6. wprowadzenie podwykonawcy, rezygnacja z podwykonawcy, zmiana zakresu rzeczowego wykonywanego przy pomocy podwykonawcy.
2. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych:
2.1. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana numeru rachunku bankowego),
2.2. zmiany danych teleadresowych,
2.3. zwiększenie lub zmniejszenie liczby ulic, budynków, punktów gromadzenia odpadów, liczby pojemników, worków i liczby mieszkańców

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Termin płatności faktur

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: przetargi.laziska.um.gov.pl/RP-14-16/

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Łaziskach Górnych, Kancelaria Ogólna, pl. Ratuszowy 1, 43-170 Łaziska Górne

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Łaziskach Górnych, Kancelaria Ogólna, pl. Ratuszowy 1, 43-170 Łaziska Górne

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

231248 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wisła - Wisła (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wisła

234674 / 2015-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Lipowej - Lipowa (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych od nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie gminy Lipowa i zagospodarowania tych odpadów

163824 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzepice - Krzepice (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Krzepice.

312810 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Imielin - Imielin (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór odpadów komunalnych w postaci popiołów i żużli z palenisk domowych z terenu Miasta Imielin

345219 / 2010-12-02 - Podmiot prawa publicznego

Jednostka Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami - Zabrze (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usług w zakresie wywozu odpadów komunalnych z gospodarstw domowych w nieruchomościach stanowiących zasób komunalny gminy miejskiej Zabrze

68774 / 2015-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ogrodzieniec - Ogrodzieniec (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Ogrodzieniec

7513 / 2011-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługi związane z selektywną zbiórką odpadów na terenie miasta Tychy w 2011r.

51405 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Zbiórka segregacyjna odpadów komunalnych na terenie miasta Wodzisław Śl., Radlina i Pszowa oraz zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

137922 / 2013-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sośnicowice - Sośnicowice (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających w nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Sośnicowice.

8148 / 2011-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wręczyca Wielka - Wręczyca Wielka (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór transport i unieszkodliwianie odpadów stałych komunalnych z terenu gminy Wręczyca Wielka

136498 / 2016-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzepice - Krzepice (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Krzepice.

273988 / 2013-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mykanów - Mykanów (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
wykonanie usługi odbioru odpadów komunalnych zmieszanych od mieszkańców z terenu gminy Mykanów w miesiącu lipcu 2013r.

428102 / 2012-10-31 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o - Gliwice (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
wykonywanie usług w zakresie wywozu odpadów komunalnych (nieczystości stałych i płynnych) z nieruchomości zarządzanych przez Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach w okresie od dnia 01.01.2013r. do dnia 31.12.2013r.

87890 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzepice - Krzepice (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Krzepice.

414910 / 2009-12-02 - Podmiot prawa publicznego

Jednostka Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami - Zabrze (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usług w zakresie wywozu odpadów komunalnych z gospodarstw domowych w nieruchomościach stanowiących zasób komunalny Gminy Miejskiej Zabrze

26947 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wisła - Wisła (śląskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
RGŚ.271.9.2013.JP: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wisła