231909 / 2012-10-31 - Administracja samorządowa / Gmina Dziwnów (Dziwnów)
Dostawa i montaż składanego lodowiska w Dziwnowie
Opis zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, pierwszy montaż i uruchomienie oraz demontaż po pierwszym sezonie elementów lodowiska składanego, sezonowego o wymiarach 17 x 25 m na nawierzchni poliuretanowej boiska w kompleksie sportowym Moje Boisko Orlik 2012 w Dziwnowie, ul. Dziwna 14, w ramach pilotażowego programu rządowego Biały Orlik.
Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
a) Dostawę, pierwszy montaż i uruchomienie składanego lodowiska sezonowego o wym. 17 x 25 m.
Kompaktowy agregat chłodniczy o wydajności chłodniczej dla 34% roztworu glikolu etylenowego -11/-8 oC (tot = +10°C) na poziomie min. 125 kW dla sytemu chłodzącego na bazie orurowania aluminiowego. Współczynnik wydajności agregatu chłodniczego ESEER na poziomie min. 3,75. Agregat musi być wyposażony w pełen roboczy wsad czynnika na bazie freonu, dopuszczonego do stosowania i posiadającego wszelkie niezbędne atesty i zezwolenia na stosowanie. Agregat musi posiadać min. dwa obiegi chłodnicze a każdy obwód chłodniczy musi być wyposażony w przetwornik wysokiego i niskiego ciśnienia, presostat wysokiego ciśnienia. Agregat powinien zapewnić minimum cztery stopnie regulacji pracy agregatu około: 25%, 50%, 75%, 100%. Agregat musi posiadać zintegrowany (w jednej zabudowie) moduł hydrauliczny - pompa i naczynie rozszerzalne, elektroniczny wyłącznik przepływu, zawory odcinające i wyrównawcze, filtr wodny (średnica cząstek pow. 1mm), przyłącze umożliwiające pomiar spadku ciśnienia parownika oraz pomiar dostępnego ciśnienia, zawór nadmiarowy dostosowany do instalacji. Agregat musi posiadać wewnętrzny, izolowany zbiornik buforowy o pojemności min. 500l.
Panel elektryczny agregatu musi być odporny na wpływy atmosferyczne i musi być wyposażony w dostęp rewizyjny. Agregat musi być wyposażony w mikroprocesorowy moduł sterujący umożliwiający wyświetlanie informacji i kontrolę następujących elementów:
- temperaturę glikolu i czynnika chłodniczego,
- ciśnienie czynnika chłodniczego,
- dane diagnostyczne,
- harmonogram włączania/wyłączania,
- zabezpieczenie przed zamarznięciem parownika,
- sterowanie zdalne: styki bezprądowe dla awarii całego urządzenia,
- modyfikowanie wartości zadanych temperatur glikolu,
- monitorowanie wartości zadanych glikolu, temperatury powietrza otoczenia,
działania agregatu, wentylatorów, pomp, alarmów sprężarek,
- uruchamianie lub zatrzymywanie urządzenia.
- sterownik pozwala na określenie temperatury na wyjściu glikolu oraz
zarządza pracą pompy.
Głośność agregatu nie może powodować przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu w środowisku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14.06.2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2007r. nr 120, poz. 826).
Cały agregat chłodniczy musi być oznakowany CE lub oznakowany znakiem budowlanym, zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy z dn. 16.04.2004 o wyrobach budowlanych (Dz.U. Nr 92, poz. 881).
Podłączenie elektryczne agregatu do rozdzielni elektrycznej o mocy 40 kW i zabezpieczeniu 160A posadowionej w odległości max. do 5 m od miejsca lokalizacji agregatu chłodniczego. Wykonanie przyłącza elektrycznego zakończonego rozdzielnią elektryczną i jego podłączenie jest po stronie Zamawiającego.
b) Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska.
System chłodniczy tafli lodowiska składający się z dokładanych do siebie kompozytowych modułów z orurowaniem aluminiowym o szerokości 1,0 m i długości 5,0 m. Kompozytowy moduł wykonany ma być w sposób monolityczny (poszczególne elementy są trwale zespolone z sobą) i składać się z warstwy zimnochronnej, np. styroduru XPS o grubości min. 3 cm, z trwale naniesioną na całej powierzchni warstwą stopu aluminium o grubości min. 0,4 mm stanowiącą deflektor (ekran) dla zapewnienia uzyskania równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni lodowiska. Połączenie warstwy izolacji zimnochronnej oraz deflektora aluminiowego musi być wykonane na całej powierzchni styku obu elementów, w celu zapewnienia wysokiej wytrzymałości mechanicznej i trwałości całego modułu (przy wielokrotnym montażu i demontażu). Nie dopuszcza się punktowego połączenia obu elementów. Na każdym module zamontowane są prostopadle do dłuższego boku i nierozłącznie minimum trzy aluminiowe listwy dystansowe (grzebienie) utrzymujące rury chłodnicze wykonane z aluminium w stałej podziałce osiowej, co max. 65 mm. Rury ziębnicze musza być wykonane z aluminium, a ich średnica wewnętrzna powinna wynosić min. 17mm natomiast grubość ścianki 1,5mm. Otwory w listwach dystansowych muszą być zamknięte, aby uniknąć wypadania rur chłodniczych podczas montażu, demontażu, transportu i eksploatacji. Rury chłodnicze muszą przylegać do powierzchni deflektora aluminiowego dla zapewnienia dobrej wymiany chłodu do deflektora. Wzajemne łączenie aluminiowych rur chłodniczych w kolejnych modułach musi być zrealizowane za pomocą szybkozłączy zapewniających szczelność układu podczas pracy. Szybkozłącza muszą być wykonane z aluminium.
W skład każdego modułu wchodzą trzy rury aluminiowe kolektorów, pracujące w układzie Tiechelmana. Rury poszczególnych kolektorów łączone są ze sobą szczelnie za pomocą szybkozłączy. Skrajne kolektory muszą zawierać armaturę umożliwiającą napełnianie i opróżnianie układu, odpowietrzanie i kontrolę ciśnienia. Orurowanie pierwszego modułu od strony kolektorów jest połączone z kolektorami za pomocą przewodów elastycznych. Cała powierzchnia lodowiska w obrębie band lodowiska musi być wykonana z elementów aluminiowych.
Uwaga:
Wykonawca jest zobowiązany:
- zabezpieczyć powierzchnię pod taflą lodowiska poprzez rozłożenie na całej powierzchni folii PE o grubości min. 0,2 mm.
- zabezpieczyć całą powierzchnię pod kolektorami zasilającymi poprzez ułożenie trwałego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi nawierzchni poliuretanowej, np. płyty drewnopochodnej - sklejka odporna na warunki atmosferyczne itp.
c) Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego w ilości niezbędnej dla prawidłowej pracy układu.
Wraz z dostawą roztworu glikolu należy zapewnić odpowiednią ilość pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostarczyć przenośną pompę wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
d) Dostawa i montaż band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1m - 1,2m
Dla zapewnienia braku odkształceń na skutek zmian temperatury oraz zapewnienia niskiej wagi i łatwości montażu bandy lodowiska mają być wykonane z kompozytu polimerowego opartego na żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Jedna strona bandy pokryta dodatkowo żelkotem, tworzącym gładką estetyczną powłokę o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dodatkowo w celu wzmocnienia wytrzymałości mechanicznej każdego segmentu bandy muszą posiadać wewnętrzne użebrowanie. Banda ma być wsparta na dwóch metalowych podporach. W każdym panelu bandy mają być wklejone (zabudowane) metalowe wkładki w miejscach skręcania śrubami. W miejscu narażonym na uszkodzenia mechaniczne za pomocą łyżew ma się znajdować listwa okopowa z polietylenu w kolorze żółtym o wysokości ok.20 cm i grubości 10 mm. W górnej części bandy lodowiska ma się znajdować zintegrowany pochwyt w kolorze niebieskim. Komplet band musi zawierać bramę wjazdową dla rolby o wymiarach min. 3,2 mb oraz 2 szt. bramek wejściowych o wymiarach 0,9 m. Promień w narożnikach bandy ok. - 4,50 m.
e) Pierwszy montaż i rozruch instalacji, wytworzenie tafli lodu ok. 5cm.
Po wykonaniu montażu należy dokonać rozruchu urządzenia i wybudować tafle lodu o grubości nie mniej niż 5 cm.
f) Wykonanie ogrodzenia panelowego o wysokości 2m i długości 10 mb, zabezpieczającego przed dostępem osób nieupoważnionych.
Ogrodzenie zgrzewane ze stalowych drutów pionowych i poziomych, wytłaczane musi być wyposażone w furtkę wejściową o szerokości 1m z zamykaną na klucz. Słupki i panele ogrodzenia w kolorze zielonym.
g) Dostawę chodników gumowych w ilości 60 mb i szerokości 1,2 m.
Dostawa mat gumowych ryflowanych do chodzenia na łyżwach o szerokości 1,2m, grubości min. 4mm, długości 60 mb.
h) Dostawę nowej ostrzałki.
Elektryczna ostrzałka do łyżew z zapasowym kamieniem ściernym.
i) Dostawę nowej suszarki.
Dostawa nowej suszarki do butów na ciepłe powietrze z dezynfekcją na min 30 par.
j) Dostawa nowych łyżew: 50 par.
Dostawą objęte są nowe łyżwy w następujących ilościach:
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 29-32
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 33-36
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 37-40
- 2 pary w rozmiarze: 37
- 2 pary w rozmiarze: 38
- 2 pary w rozmiarze: 39
- 2 pary w rozmiarze: 40
- 2 pary w rozmiarze: 41
- 2 pary w rozmiarze: 42
- 2 pary w rozmiarze: 43
- 2 pary w rozmiarze: 44
- 2 pary w rozmiarze: 45
- 2 pary w rozmiarze: 46
k) Demontaż sztucznego lodowiska po sezonie.
Demontaż lodowiska po zakończonym sezonie, w terminie do 14 dni po pisemnym wezwaniu przez Zamawiającego. Załadunek i transport lodowiska do miejsca składowania po zakończeniu sezonu leży w gestii Zamawiającego.
l) Przeszkolenie pracowników wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi, montażu, uruchomienia i demontażu lodowiska.
Wykonawca wyszkoli w zakresie montażu, obsługi i demontażu lodowiska wskazanych przez Zamawiającego osób. Przeszkolenie osób ma być szkoleniem praktycznym, a więc musi odbywać się w trakcie montażu, pierwszego uruchomienia oraz demontażu lodowiska.
m) Dostawa fabrycznie nowej maszyny do pielęgnacji tafli lodu przystosowanej do współpracy ciągnikiem.
Podstawowe dane techniczne maszyny:
- Wysokość - max. 180 cm
- Szerokość - max. 220 cm
- Długość - max 120 cm
- Ciężar w stanie pustym - max. 550 kg
- Pojemność zbiornika na wodę - min. 300 l
- Objętość zbiornika na śnieg - min. 0,90 m3
- Długość noża strugającego - min. 200 cm
n) Dostawę drewnianego garażu dla maszyny do pielęgnacji tafli lodu.
Garaż w kolorze żółtym z dachem dwuspadowym, pokrytym onduliną lub blachodachówką o wymiarach: 2,4 x 6,0 m wys. ok. 2,8 m, z drzwiami o szerokości min. 2,3 m dwuskrzydłowymi na boku krótszym (2,4 m), bez podłogi oraz bez otworów okiennych.
o) Wykonanie utwardzenia terenu.
Teren o powierzchni 12,3 m x 12 m należy utwardzić:
- w centrum należy wyłożyć pole o wym 6 m x 4 m z płyty betonowej ażurowej wypełnionej kruszywem 8-16 mm, na podsypce o grubości 5 cm z grubej pospółki i podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm o grubości 20 cm.
- pozostałą część kostką betonową o grubości 8 cm na podsypce piaskowo cementowej o grubości 5 cm w stosunku 4:1 i podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm o grubości 20 cm.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 231909
Data publikacji: 2012-10-31
Nazwa: Gmina Dziwnów
Ulica: ul. Szosowa 5
Numer domu: 5
Miejscowość: Dziwnów
Kod pocztowy: 72-420
Województwo / kraj: zachodniopomorskie
Numer telefonu: 091 3275163
Numer faxu: 091 3275164
Adres strony internetowej: www.dziwnow.pl
Regon: 81168491800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż składanego lodowiska w Dziwnowie
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, pierwszy montaż i uruchomienie oraz demontaż po pierwszym sezonie elementów lodowiska składanego, sezonowego o wymiarach 17 x 25 m na nawierzchni poliuretanowej boiska w kompleksie sportowym Moje Boisko Orlik 2012 w Dziwnowie, ul. Dziwna 14, w ramach pilotażowego programu rządowego Biały Orlik.
Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
a) Dostawę, pierwszy montaż i uruchomienie składanego lodowiska sezonowego o wym. 17 x 25 m.
Kompaktowy agregat chłodniczy o wydajności chłodniczej dla 34% roztworu glikolu etylenowego -11/-8 oC (tot = +10°C) na poziomie min. 125 kW dla sytemu chłodzącego na bazie orurowania aluminiowego. Współczynnik wydajności agregatu chłodniczego ESEER na poziomie min. 3,75. Agregat musi być wyposażony w pełen roboczy wsad czynnika na bazie freonu, dopuszczonego do stosowania i posiadającego wszelkie niezbędne atesty i zezwolenia na stosowanie. Agregat musi posiadać min. dwa obiegi chłodnicze a każdy obwód chłodniczy musi być wyposażony w przetwornik wysokiego i niskiego ciśnienia, presostat wysokiego ciśnienia. Agregat powinien zapewnić minimum cztery stopnie regulacji pracy agregatu około: 25%, 50%, 75%, 100%. Agregat musi posiadać zintegrowany (w jednej zabudowie) moduł hydrauliczny - pompa i naczynie rozszerzalne, elektroniczny wyłącznik przepływu, zawory odcinające i wyrównawcze, filtr wodny (średnica cząstek pow. 1mm), przyłącze umożliwiające pomiar spadku ciśnienia parownika oraz pomiar dostępnego ciśnienia, zawór nadmiarowy dostosowany do instalacji. Agregat musi posiadać wewnętrzny, izolowany zbiornik buforowy o pojemności min. 500l.
Panel elektryczny agregatu musi być odporny na wpływy atmosferyczne i musi być wyposażony w dostęp rewizyjny. Agregat musi być wyposażony w mikroprocesorowy moduł sterujący umożliwiający wyświetlanie informacji i kontrolę następujących elementów:
- temperaturę glikolu i czynnika chłodniczego,
- ciśnienie czynnika chłodniczego,
- dane diagnostyczne,
- harmonogram włączania/wyłączania,
- zabezpieczenie przed zamarznięciem parownika,
- sterowanie zdalne: styki bezprądowe dla awarii całego urządzenia,
- modyfikowanie wartości zadanych temperatur glikolu,
- monitorowanie wartości zadanych glikolu, temperatury powietrza otoczenia,
działania agregatu, wentylatorów, pomp, alarmów sprężarek,
- uruchamianie lub zatrzymywanie urządzenia.
- sterownik pozwala na określenie temperatury na wyjściu glikolu oraz
zarządza pracą pompy.
Głośność agregatu nie może powodować przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu w środowisku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14.06.2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2007r. nr 120, poz. 826).
Cały agregat chłodniczy musi być oznakowany CE lub oznakowany znakiem budowlanym, zgodnie z art. 5 ust.1 ustawy z dn. 16.04.2004 o wyrobach budowlanych (Dz.U. Nr 92, poz. 881).
Podłączenie elektryczne agregatu do rozdzielni elektrycznej o mocy 40 kW i zabezpieczeniu 160A posadowionej w odległości max. do 5 m od miejsca lokalizacji agregatu chłodniczego. Wykonanie przyłącza elektrycznego zakończonego rozdzielnią elektryczną i jego podłączenie jest po stronie Zamawiającego.
b) Dostawa i montaż modułowego systemu ziębniczego tafli lodowiska.
System chłodniczy tafli lodowiska składający się z dokładanych do siebie kompozytowych modułów z orurowaniem aluminiowym o szerokości 1,0 m i długości 5,0 m. Kompozytowy moduł wykonany ma być w sposób monolityczny (poszczególne elementy są trwale zespolone z sobą) i składać się z warstwy zimnochronnej, np. styroduru XPS o grubości min. 3 cm, z trwale naniesioną na całej powierzchni warstwą stopu aluminium o grubości min. 0,4 mm stanowiącą deflektor (ekran) dla zapewnienia uzyskania równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni lodowiska. Połączenie warstwy izolacji zimnochronnej oraz deflektora aluminiowego musi być wykonane na całej powierzchni styku obu elementów, w celu zapewnienia wysokiej wytrzymałości mechanicznej i trwałości całego modułu (przy wielokrotnym montażu i demontażu). Nie dopuszcza się punktowego połączenia obu elementów. Na każdym module zamontowane są prostopadle do dłuższego boku i nierozłącznie minimum trzy aluminiowe listwy dystansowe (grzebienie) utrzymujące rury chłodnicze wykonane z aluminium w stałej podziałce osiowej, co max. 65 mm. Rury ziębnicze musza być wykonane z aluminium, a ich średnica wewnętrzna powinna wynosić min. 17mm natomiast grubość ścianki 1,5mm. Otwory w listwach dystansowych muszą być zamknięte, aby uniknąć wypadania rur chłodniczych podczas montażu, demontażu, transportu i eksploatacji. Rury chłodnicze muszą przylegać do powierzchni deflektora aluminiowego dla zapewnienia dobrej wymiany chłodu do deflektora. Wzajemne łączenie aluminiowych rur chłodniczych w kolejnych modułach musi być zrealizowane za pomocą szybkozłączy zapewniających szczelność układu podczas pracy. Szybkozłącza muszą być wykonane z aluminium.
W skład każdego modułu wchodzą trzy rury aluminiowe kolektorów, pracujące w układzie Tiechelmana. Rury poszczególnych kolektorów łączone są ze sobą szczelnie za pomocą szybkozłączy. Skrajne kolektory muszą zawierać armaturę umożliwiającą napełnianie i opróżnianie układu, odpowietrzanie i kontrolę ciśnienia. Orurowanie pierwszego modułu od strony kolektorów jest połączone z kolektorami za pomocą przewodów elastycznych. Cała powierzchnia lodowiska w obrębie band lodowiska musi być wykonana z elementów aluminiowych.
Uwaga:
Wykonawca jest zobowiązany:
- zabezpieczyć powierzchnię pod taflą lodowiska poprzez rozłożenie na całej powierzchni folii PE o grubości min. 0,2 mm.
- zabezpieczyć całą powierzchnię pod kolektorami zasilającymi poprzez ułożenie trwałego zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi nawierzchni poliuretanowej, np. płyty drewnopochodnej - sklejka odporna na warunki atmosferyczne itp.
c) Dostawa i napełnienie instalacji 34% roztworem glikolu etylenowego w ilości niezbędnej dla prawidłowej pracy układu.
Wraz z dostawą roztworu glikolu należy zapewnić odpowiednią ilość pojemników do magazynowania glikolu po zakończeniu sezonu oraz dostarczyć przenośną pompę wraz z osprzętem do wypompowania po sezonie glikolu z instalacji.
d) Dostawa i montaż band lodowiskowych o wysokości ok. 1,1m - 1,2m
Dla zapewnienia braku odkształceń na skutek zmian temperatury oraz zapewnienia niskiej wagi i łatwości montażu bandy lodowiska mają być wykonane z kompozytu polimerowego opartego na żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Jedna strona bandy pokryta dodatkowo żelkotem, tworzącym gładką estetyczną powłokę o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dodatkowo w celu wzmocnienia wytrzymałości mechanicznej każdego segmentu bandy muszą posiadać wewnętrzne użebrowanie. Banda ma być wsparta na dwóch metalowych podporach. W każdym panelu bandy mają być wklejone (zabudowane) metalowe wkładki w miejscach skręcania śrubami. W miejscu narażonym na uszkodzenia mechaniczne za pomocą łyżew ma się znajdować listwa okopowa z polietylenu w kolorze żółtym o wysokości ok.20 cm i grubości 10 mm. W górnej części bandy lodowiska ma się znajdować zintegrowany pochwyt w kolorze niebieskim. Komplet band musi zawierać bramę wjazdową dla rolby o wymiarach min. 3,2 mb oraz 2 szt. bramek wejściowych o wymiarach 0,9 m. Promień w narożnikach bandy ok. - 4,50 m.
e) Pierwszy montaż i rozruch instalacji, wytworzenie tafli lodu ok. 5cm.
Po wykonaniu montażu należy dokonać rozruchu urządzenia i wybudować tafle lodu o grubości nie mniej niż 5 cm.
f) Wykonanie ogrodzenia panelowego o wysokości 2m i długości 10 mb, zabezpieczającego przed dostępem osób nieupoważnionych.
Ogrodzenie zgrzewane ze stalowych drutów pionowych i poziomych, wytłaczane musi być wyposażone w furtkę wejściową o szerokości 1m z zamykaną na klucz. Słupki i panele ogrodzenia w kolorze zielonym.
g) Dostawę chodników gumowych w ilości 60 mb i szerokości 1,2 m.
Dostawa mat gumowych ryflowanych do chodzenia na łyżwach o szerokości 1,2m, grubości min. 4mm, długości 60 mb.
h) Dostawę nowej ostrzałki.
Elektryczna ostrzałka do łyżew z zapasowym kamieniem ściernym.
i) Dostawę nowej suszarki.
Dostawa nowej suszarki do butów na ciepłe powietrze z dezynfekcją na min 30 par.
j) Dostawa nowych łyżew: 50 par.
Dostawą objęte są nowe łyżwy w następujących ilościach:
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 29-32
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 33-36
- 10 par regulowanych w rozmiarze: 37-40
- 2 pary w rozmiarze: 37
- 2 pary w rozmiarze: 38
- 2 pary w rozmiarze: 39
- 2 pary w rozmiarze: 40
- 2 pary w rozmiarze: 41
- 2 pary w rozmiarze: 42
- 2 pary w rozmiarze: 43
- 2 pary w rozmiarze: 44
- 2 pary w rozmiarze: 45
- 2 pary w rozmiarze: 46
k) Demontaż sztucznego lodowiska po sezonie.
Demontaż lodowiska po zakończonym sezonie, w terminie do 14 dni po pisemnym wezwaniu przez Zamawiającego. Załadunek i transport lodowiska do miejsca składowania po zakończeniu sezonu leży w gestii Zamawiającego.
l) Przeszkolenie pracowników wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi, montażu, uruchomienia i demontażu lodowiska.
Wykonawca wyszkoli w zakresie montażu, obsługi i demontażu lodowiska wskazanych przez Zamawiającego osób. Przeszkolenie osób ma być szkoleniem praktycznym, a więc musi odbywać się w trakcie montażu, pierwszego uruchomienia oraz demontażu lodowiska.
m) Dostawa fabrycznie nowej maszyny do pielęgnacji tafli lodu przystosowanej do współpracy ciągnikiem.
Podstawowe dane techniczne maszyny:
- Wysokość - max. 180 cm
- Szerokość - max. 220 cm
- Długość - max 120 cm
- Ciężar w stanie pustym - max. 550 kg
- Pojemność zbiornika na wodę - min. 300 l
- Objętość zbiornika na śnieg - min. 0,90 m3
- Długość noża strugającego - min. 200 cm
n) Dostawę drewnianego garażu dla maszyny do pielęgnacji tafli lodu.
Garaż w kolorze żółtym z dachem dwuspadowym, pokrytym onduliną lub blachodachówką o wymiarach: 2,4 x 6,0 m wys. ok. 2,8 m, z drzwiami o szerokości min. 2,3 m dwuskrzydłowymi na boku krótszym (2,4 m), bez podłogi oraz bez otworów okiennych.
o) Wykonanie utwardzenia terenu.
Teren o powierzchni 12,3 m x 12 m należy utwardzić:
- w centrum należy wyłożyć pole o wym 6 m x 4 m z płyty betonowej ażurowej wypełnionej kruszywem 8-16 mm, na podsypce o grubości 5 cm z grubej pospółki i podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm o grubości 20 cm.
- pozostałą część kostką betonową o grubości 8 cm na podsypce piaskowo cementowej o grubości 5 cm w stosunku 4:1 i podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm o grubości 20 cm.
Kody CPV:
425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
441620003 (Instalacje rurowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
441632002 (Osprzęt do przewodów rurowych)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
374112200 (Łyżwy)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 05/12/2012
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 10.000,00 PLN, (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
3. Wykonawca wnosi wadium:
3.1) w pieniądzu, sposób przekazania: przelewem na konto zamawiającego: BANK PEKAO SA I/O w Kamieniu Pomorskim, nr konta 18 1240 3868 1111 0000 4093 6541
3.2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym,
3.3) w gwarancjach bankowych,
3.4) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z p. zm.) sposób przekazania: oryginał dokumentu dołączyć do oferty przed upływem terminu składania ofert.
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przynajmniej 3 zamówienia, dostawy z montażem i rozruchem demontowalnego, sztucznego lodowiska o powierzchni min. 400 m2 każde w kwocie min. 400.000,00 zł oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że dostawy zostały wykonane należycie.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5: referencje, protokoły odbioru
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zmiana terminu przewidzianego na zakończenie robót w przypadku:
1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
a) klęski żywiołowe;
b) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
2) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: niewypały i niewybuchy; wykopaliska archeologiczne;
3) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego;
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian;
c) odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę, w tym odmowa udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
II. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowanych zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego
przedmiotu umowy;
3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
III. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
1) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
2) zmiana obowiązującej stawki VAT.
3) konieczności wykonania robót dodatkowych wynikających z protokołu konieczności.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dziwnow.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD MIEJSKI W DZIWNOWIE
SZOSOWA 5
72-420 DZIWNÓW
Sekretariat
Data składania wniosków, ofert: 08/11/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
URZĄD MIEJSKI W DZIWNOWIE
SZOSOWA 5
72-420 DZIWNÓW
Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
128285 / 2014-06-13 - Uczelnia publiczna
Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Roboty remontowe budynków Akademii Morskiej w Szczecinie:
1) remont chłodni w Stołówce przy ul. Szczerbcowej 4
2) naprawa części elewacji Studenckiego Domu Marynarza KORAB
przy ul. Starzyńskiego 8.
146320 / 2010-05-27 - Podmiot prawa publicznego
Poczta Polska S.A. w imieniu której działa Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Dostawa lodówki dla Przedstawicielstwa Handlowego Poczty Polskiej obsługiwanego przez CIOR w Szczecinie.
86929 / 2009-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Stargard Szczeciński - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
dostawa wraz z montażem sezonowego lodowiska 20x30m w Stargardzie Szczecińskim.
410068 / 2010-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Dostawa, montaż, uruchomienie oraz serwisowanie sezonowego, przenośnego lodowiska o wymiarach 15m x 28m, chłodzonego przy zastosowaniu agregatu chłodniczego zasilanego elektrycznie wraz z ręczną maszyną do konserwacji lodu, w ramach programu Biały Orlik. dla Zespołu Szkol Ogólnokształcących nr 7 ul. Unisławy 26 w Szczecinie
250979 / 2012-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dziwnów - Dziwnów (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Dostawa i montaż składanego lodowiska w Dziwnowie
154087 / 2014-07-15 - Uczelnia publiczna
Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Roboty remontowe budynków Akademii Morskiej w Szczecinie:
1) remont chłodni w Stołówce przy ul. Szczerbcowej 4
2) naprawa części elewacji Studenckiego Domu Marynarza KORAB przy ul. Starzyńskiego 8.
115119 / 2014-05-28 - Uczelnia publiczna
Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Roboty remontowe budynków Akademii Morskiej w Szczecinie:
1) remont chłodni w Stołówce przy ul. Szczerbcowej 4
2) naprawa części elewacji Studenckiego Domu Marynarza KORAB przy ul. Starzyńskiego 8
112198 / 2010-04-20 - Podmiot prawa publicznego
Poczta Polska S.A. w imieniu której działa Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
Dostawa lodówki dla Przedstawicielstwa Handlowego Poczty Polskiej obsługiwanego przez CIOR w Szczecinie.
235230 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Stargard Szczeciński - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 425130005 (Urządzenia chłodnicze i mrożące)
dostawa wraz z montażem sezonowego lodowiska 20x30m w Stargardzie Szczecińskim