Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

88673 / 2015-06-17 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Prof. Rosnera we Wrocławiu (Wrocław)

Remont 9 sekcji mieszkalnych oraz wymiana fragmentu wodociągu w hotelu Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu 9 sekcji mieszkalnych oraz wymianie fragmentu wodociągu w hotelu Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy:
Inwestycja polega na rekonstrukcji sekcji mieszkalnych z 1929 roku w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Specyfikacja Techniczna jest integralną częścią dokumentów przetargowych i należy ją stosować w zlecaniu i wykonaniu robót opisanych w podpunkcie3.2 SIWZ. Odstępstwa od wymagań podanych w niniejszym opisie mogą mieć miejsce tylko w przypadkach małych prostych robót i konstrukcji drugorzędnych o niewielkim znaczeniu, dla których istnieje pewność, że podstawowe wymagania będą spełnione przy zastosowaniu metod wykonania na podstawie doświadczenia i przy przestrzeganiu zasad sztuki budowlanej. Wszystkie użyte materiały muszą być uzgodnione z Zamawiającym, o ile nie są identyczne z zastosowanymi na w dotychczas remontowanych sekcjach mieszkalnych.

Przedmiot Specyfikacji Technicznej - Prace w sekcjach mieszkalnych prawego skrzydła. Podczas prac remontowo - budowlanych należy przyjąć zasadę maksymalnego przywrócenia dawnej funkcji pomieszczeń, formy wyposażenia zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i ogólnego użytku oraz stosowania materiałów budowlanych zgodnych z oryginalnymi z 1929 roku -w załączniku nr 9a SIWZ wskazano konkretne materiały zastosowane przez wykonawców w przypadku dotychczasowych remontów podobnych pomieszczeń, zgodnych z wymaganiami konserwatora zabytków - zamawiający wymaga zastosowania tych samych materiałów lub materiałów równoważnych na zasadach określonych w pkt 3.3 SIWZ.
Roboty demontażowe - obejmują demontaż armatury sanitarnej, grzejników, osprzętu elektrycznego i wyposażenia.
Roboty rozbiórkowe - obejmują rozbiórkę ściennych i podłogowych okładzin ce-ramicznych, usunięcie wykładzin podłogowych, skucie spękanych i odspojonych tynków wewnętrznych ,ok. 20% powierzchni, skucie podłoży w toalecie oraz w miejscach pęknięć i uszkodzeń.
Tynkowanie ścian - uzupełnienie tynków oraz przecierka wszystkich tynków w pomieszczeniu wyłącznie zaprawą, która pozwoli odtworzyć charakterystyczną strukturę jaką można obejrzeć we wzorcowej sekcji mieszkalnej. W dotychczas re-montowanych pomieszczeniach zastosowano zaprawy KEIM, które spełniały oczekiwania Zamawiającego oraz konserwatora zabytków.
Podłoża i posadzki - muszą być sprawdzone pod względem przydatności do mo-cowania okładzin i wykładzin. W razie stwierdzenia uszkodzeń należy usunąć fragment posadzki i wykonać nowy. Dla wykładzin należy zastosować szlifowane wylewki.
Izolacje - w łazienkach muszą być wykonane izolacje przeciwwilgociowe -folia w płynie- na posadzkach oraz ścianach do wysokości 2m.
Okładziny ścienne i podłogowe - należy wykonać z materiałów o takich samych wymiarach, wyglądzie i właściwościach jak w wyremontowanych sekcjach mieszkalnych.
Wykładziny podłogowe - muszą być zbliżone wyglądem do wykładzin zainstalo-wanych w wyremontowanych pokojach i jednakowych parametrach technicznych , np. Finett 11. Bezwzględnie należy zachować sposób oraz dobór materiałów dla listew schodowych i przyściennych podczas wykonywania wykładzin podłogowych.
Roboty malarskie - ściany muszą być malowane farbami o parametrach, właści-wościach i kolorystyce takich samych jak farby mineralne KEIM zastosowane w wyremontowanych pokojach.
Roboty budowlane wykończeniowe - wszelkie prace wykończeniowe nie mogą wprowadzać nowych materiałów budowlanych dotychczas nie stosowanych pod-czas remontów pomieszczeń bez uzgodnienia z Zamawiającym.
Roboty ślusarskie - polegają na odtworzeniu lub naprawie istniejących pochwytów stalowych.
Roboty remontowe instalacji sanitarnych - polegają na wykonaniu nowych instalacji sanitarnych w łazienkach i aneksie kuchennym z sieciowanego polietylenu i aluminium np. system GEBERIT Mepla lub równoważny. Należy też wymienić odcinki pionów przebiegających w obrębie sekcji mieszkalnej. Wymiana tych odcinków w technologii jak dla instalacji w łazienkach i aneksie kuchennym. W każdej łazience dodatkowo należy wykonać zawory odcinające zimną i ciepłą wodę dla danej sekcji mieszkalnej.
Roboty remontowe instalacji elektrycznych - instalacje elektryczne wymagają dostosowania do aktualnie obowiązujących norm i przepisów. Jednocześnie ko-nieczna jest modernizacja instalacji teletechnicznej i TV. W przypadku konieczności uzupełnienia lub wymiany bezwzględnie należy zachować wzornictwo istniejącego osprzętu elektrycznego.
Wymiana odcinka wodociągu w piwnicy - obejmuje demontaż i utylizację starych skorodowanych rur stalowych przebiegających przez pomieszczenia w piwnicy oraz wykonanie nowego wodociągu z sieciowanego polietylenu i aluminium np. system GEBERIT Mepla lub równoważny. Zakres prac dotyczy wyłącznie głównej magistrali wraz z podejściami do pionów. Wszystkie zawory muszą być wymienione na nowe kulowe. Średnice i długości rur zgodnie z przedmiarami. Przejścia przez przegrody budowlane oraz p.poż. muszą być wykonane wraz z montażem nowego rurociągu.

Roboty tymczasowe i towarzyszące
Wykonawca w wycenie robót zobowiązany jest uwzględnić następujące roboty tymczasowe i towarzyszące:
wytyczanie przebiegu projektowanych instalacji,
wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
wykonanie tymczasowych przyłączy wody, energii elektrycznej, kanalizacji, telekomunikacji i innych mediów potrzebnych Wykonawcy,
urządzenie, utrzymanie i likwidacja placu budowy,
utrzymanie urządzeń i zaplecza placu budowy,
działanie ochronne zgodnie z warunkami bhp,
utrzymanie drobnych narzędzi,
usuwanie z obszaru budowy odpadów i zanieczyszczeń,
wykonanie i utrzymanie dróg tymczasowych.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji projektowej. Robót pomiarowych Zamawiający nie będzie opłacał odrębnie;
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i utrzymywania w stanie nadającym się do użytku oraz likwidacji wszystkich robót tymczasowych, niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Robót tymczasowych i prac towarzyszących Zamawiający nie będzie opłacał oddzielnie.

Świadczenie usług gwarancji przez okres 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez uwag.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach nr 10-12 SIWZ.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 501834,91 zł brutto.

Opis równoważności dla materiałów oraz urządzeń.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, przedmiary robót będące integralną częścią specyfikacji. Szczegółowy zakres zobowiązań wykonawcy związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący integralną część specyfikacji.

Zamawiający, zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy dopuszcza rozwiązania równoważne rozwiązaniom opisanym w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia.

Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy, dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych w każdym przypadku, w którym dokumentacja projektowa, przedmiary robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych posługują się znakami towarowymi, patentami lub oznaczeniem pochodzenia.

W przypadku zastosowania przez wykonawcę rozwiązań -urządzeń- równoważnych przewidzianych w pkt 3.3.2 lub 3.3.3 SIWZ wykonawca, który powołuje się na rozwiązania -urządzenia- równoważne opisywanym przez zamawiającego za pomocą znaków towarowych, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego,obowiązek ten nakłada na niego art. 30 ust. 5 ustawy, z zastrzeżeniem, by parametry i cechy użytkowe rozwiązań równoważnych nie były gorsze od materiałów lub urządzeń oznaczonych w dokumentacji znakiem towarowym oraz spełniały wymogi i założenia dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Jeżeli wykonawca w przypadku rozwiązań technicznych i produktów, co do których podano znaki towarowe, będzie oferował rozwiązania techniczne i materiały równoważne -inne niż oznaczone znakiem towarowym w dokumentacji technicznej- powinien wypełnić część pierwszą KARTY RÓWNOWAŻNOŚCI wg załącznika nr 9 do SIWZ w których wykonawca powinien podać oznaczenie oferowanego produktu lub rozwiązania równoważnego oraz złożyć oświadczenie o zgodności oferowanego produktu lub rozwiązania technicznego z wymaganiami zamawiającego. Zaoferowane rozwiązania równoważne będą podlegały ocenie z punktu widzenia ich równoważności. Jeżeli w KARCIE RÓWNOWAŻNOŚCI wykonawca wskaże produkt lub rozwiązanie nierównoważne lub nie zdoła wykazać w sposób niebudzący wątpliwości ich równoważności oferta będzie podlegała odrzuceniu. Wykonawca powinien dołączyć do oferty dowody wykazujące równoważność oferowanych rozwiązań, np. karty techniczne, aprobaty, opisy itp. Zamawiający zastrzega prawo oceny równoważności zaoferowanych rozwiązań z wykorzystaniem biegłych.

Jeżeli wykonawca w przypadku rozwiązań technicznych i produktów, co do których podano znaki towarowe, będzie oferował rozwiązania techniczne i materiały te same co podane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych powinien wypełnić część drugą KARTY RÓWNO-WAŻNOŚCI wg załącznika nr 9 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 88673

Data publikacji: 2015-06-17

Nazwa:
Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Prof. Rosnera we Wrocławiu

Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 51-622

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 71 3710409

Numer faxu: 71 3710402

Adres strony internetowej: www.ospip.pl

Regon: 02140952000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont 9 sekcji mieszkalnych oraz wymiana fragmentu wodociągu w hotelu Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu 9 sekcji mieszkalnych oraz wymianie fragmentu wodociągu w hotelu Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy:
Inwestycja polega na rekonstrukcji sekcji mieszkalnych z 1929 roku w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Specyfikacja Techniczna jest integralną częścią dokumentów przetargowych i należy ją stosować w zlecaniu i wykonaniu robót opisanych w podpunkcie3.2 SIWZ. Odstępstwa od wymagań podanych w niniejszym opisie mogą mieć miejsce tylko w przypadkach małych prostych robót i konstrukcji drugorzędnych o niewielkim znaczeniu, dla których istnieje pewność, że podstawowe wymagania będą spełnione przy zastosowaniu metod wykonania na podstawie doświadczenia i przy przestrzeganiu zasad sztuki budowlanej. Wszystkie użyte materiały muszą być uzgodnione z Zamawiającym, o ile nie są identyczne z zastosowanymi na w dotychczas remontowanych sekcjach mieszkalnych.

Przedmiot Specyfikacji Technicznej - Prace w sekcjach mieszkalnych prawego skrzydła. Podczas prac remontowo - budowlanych należy przyjąć zasadę maksymalnego przywrócenia dawnej funkcji pomieszczeń, formy wyposażenia zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i ogólnego użytku oraz stosowania materiałów budowlanych zgodnych z oryginalnymi z 1929 roku -w załączniku nr 9a SIWZ wskazano konkretne materiały zastosowane przez wykonawców w przypadku dotychczasowych remontów podobnych pomieszczeń, zgodnych z wymaganiami konserwatora zabytków - zamawiający wymaga zastosowania tych samych materiałów lub materiałów równoważnych na zasadach określonych w pkt 3.3 SIWZ.
Roboty demontażowe - obejmują demontaż armatury sanitarnej, grzejników, osprzętu elektrycznego i wyposażenia.
Roboty rozbiórkowe - obejmują rozbiórkę ściennych i podłogowych okładzin ce-ramicznych, usunięcie wykładzin podłogowych, skucie spękanych i odspojonych tynków wewnętrznych ,ok. 20% powierzchni, skucie podłoży w toalecie oraz w miejscach pęknięć i uszkodzeń.
Tynkowanie ścian - uzupełnienie tynków oraz przecierka wszystkich tynków w pomieszczeniu wyłącznie zaprawą, która pozwoli odtworzyć charakterystyczną strukturę jaką można obejrzeć we wzorcowej sekcji mieszkalnej. W dotychczas re-montowanych pomieszczeniach zastosowano zaprawy KEIM, które spełniały oczekiwania Zamawiającego oraz konserwatora zabytków.
Podłoża i posadzki - muszą być sprawdzone pod względem przydatności do mo-cowania okładzin i wykładzin. W razie stwierdzenia uszkodzeń należy usunąć fragment posadzki i wykonać nowy. Dla wykładzin należy zastosować szlifowane wylewki.
Izolacje - w łazienkach muszą być wykonane izolacje przeciwwilgociowe -folia w płynie- na posadzkach oraz ścianach do wysokości 2m.
Okładziny ścienne i podłogowe - należy wykonać z materiałów o takich samych wymiarach, wyglądzie i właściwościach jak w wyremontowanych sekcjach mieszkalnych.
Wykładziny podłogowe - muszą być zbliżone wyglądem do wykładzin zainstalo-wanych w wyremontowanych pokojach i jednakowych parametrach technicznych , np. Finett 11. Bezwzględnie należy zachować sposób oraz dobór materiałów dla listew schodowych i przyściennych podczas wykonywania wykładzin podłogowych.
Roboty malarskie - ściany muszą być malowane farbami o parametrach, właści-wościach i kolorystyce takich samych jak farby mineralne KEIM zastosowane w wyremontowanych pokojach.
Roboty budowlane wykończeniowe - wszelkie prace wykończeniowe nie mogą wprowadzać nowych materiałów budowlanych dotychczas nie stosowanych pod-czas remontów pomieszczeń bez uzgodnienia z Zamawiającym.
Roboty ślusarskie - polegają na odtworzeniu lub naprawie istniejących pochwytów stalowych.
Roboty remontowe instalacji sanitarnych - polegają na wykonaniu nowych instalacji sanitarnych w łazienkach i aneksie kuchennym z sieciowanego polietylenu i aluminium np. system GEBERIT Mepla lub równoważny. Należy też wymienić odcinki pionów przebiegających w obrębie sekcji mieszkalnej. Wymiana tych odcinków w technologii jak dla instalacji w łazienkach i aneksie kuchennym. W każdej łazience dodatkowo należy wykonać zawory odcinające zimną i ciepłą wodę dla danej sekcji mieszkalnej.
Roboty remontowe instalacji elektrycznych - instalacje elektryczne wymagają dostosowania do aktualnie obowiązujących norm i przepisów. Jednocześnie ko-nieczna jest modernizacja instalacji teletechnicznej i TV. W przypadku konieczności uzupełnienia lub wymiany bezwzględnie należy zachować wzornictwo istniejącego osprzętu elektrycznego.
Wymiana odcinka wodociągu w piwnicy - obejmuje demontaż i utylizację starych skorodowanych rur stalowych przebiegających przez pomieszczenia w piwnicy oraz wykonanie nowego wodociągu z sieciowanego polietylenu i aluminium np. system GEBERIT Mepla lub równoważny. Zakres prac dotyczy wyłącznie głównej magistrali wraz z podejściami do pionów. Wszystkie zawory muszą być wymienione na nowe kulowe. Średnice i długości rur zgodnie z przedmiarami. Przejścia przez przegrody budowlane oraz p.poż. muszą być wykonane wraz z montażem nowego rurociągu.

Roboty tymczasowe i towarzyszące
Wykonawca w wycenie robót zobowiązany jest uwzględnić następujące roboty tymczasowe i towarzyszące:
wytyczanie przebiegu projektowanych instalacji,
wykonanie inwentaryzacji powykonawczej,
wykonanie tymczasowych przyłączy wody, energii elektrycznej, kanalizacji, telekomunikacji i innych mediów potrzebnych Wykonawcy,
urządzenie, utrzymanie i likwidacja placu budowy,
utrzymanie urządzeń i zaplecza placu budowy,
działanie ochronne zgodnie z warunkami bhp,
utrzymanie drobnych narzędzi,
usuwanie z obszaru budowy odpadów i zanieczyszczeń,
wykonanie i utrzymanie dróg tymczasowych.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji projektowej. Robót pomiarowych Zamawiający nie będzie opłacał odrębnie;
Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i utrzymywania w stanie nadającym się do użytku oraz likwidacji wszystkich robót tymczasowych, niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Robót tymczasowych i prac towarzyszących Zamawiający nie będzie opłacał oddzielnie.

Świadczenie usług gwarancji przez okres 60 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez uwag.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załącznikach nr 10-12 SIWZ.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 501834,91 zł brutto.

Opis równoważności dla materiałów oraz urządzeń.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, przedmiary robót będące integralną częścią specyfikacji. Szczegółowy zakres zobowiązań wykonawcy związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy stanowiący integralną część specyfikacji.

Zamawiający, zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy dopuszcza rozwiązania równoważne rozwiązaniom opisanym w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia.

Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy, dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych w każdym przypadku, w którym dokumentacja projektowa, przedmiary robót lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych posługują się znakami towarowymi, patentami lub oznaczeniem pochodzenia.

W przypadku zastosowania przez wykonawcę rozwiązań -urządzeń- równoważnych przewidzianych w pkt 3.3.2 lub 3.3.3 SIWZ wykonawca, który powołuje się na rozwiązania -urządzenia- równoważne opisywanym przez zamawiającego za pomocą znaków towarowych, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego,obowiązek ten nakłada na niego art. 30 ust. 5 ustawy, z zastrzeżeniem, by parametry i cechy użytkowe rozwiązań równoważnych nie były gorsze od materiałów lub urządzeń oznaczonych w dokumentacji znakiem towarowym oraz spełniały wymogi i założenia dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Jeżeli wykonawca w przypadku rozwiązań technicznych i produktów, co do których podano znaki towarowe, będzie oferował rozwiązania techniczne i materiały równoważne -inne niż oznaczone znakiem towarowym w dokumentacji technicznej- powinien wypełnić część pierwszą KARTY RÓWNOWAŻNOŚCI wg załącznika nr 9 do SIWZ w których wykonawca powinien podać oznaczenie oferowanego produktu lub rozwiązania równoważnego oraz złożyć oświadczenie o zgodności oferowanego produktu lub rozwiązania technicznego z wymaganiami zamawiającego. Zaoferowane rozwiązania równoważne będą podlegały ocenie z punktu widzenia ich równoważności. Jeżeli w KARCIE RÓWNOWAŻNOŚCI wykonawca wskaże produkt lub rozwiązanie nierównoważne lub nie zdoła wykazać w sposób niebudzący wątpliwości ich równoważności oferta będzie podlegała odrzuceniu. Wykonawca powinien dołączyć do oferty dowody wykazujące równoważność oferowanych rozwiązań, np. karty techniczne, aprobaty, opisy itp. Zamawiający zastrzega prawo oceny równoważności zaoferowanych rozwiązań z wykorzystaniem biegłych.

Jeżeli wykonawca w przypadku rozwiązań technicznych i produktów, co do których podano znaki towarowe, będzie oferował rozwiązania techniczne i materiały te same co podane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych powinien wypełnić część drugą KARTY RÓWNO-WAŻNOŚCI wg załącznika nr 9 do SIWZ.

Kody CPV:
452626904 (Remont starych budynków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/08/2015

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Z uwagi na charakter zamówienia zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -załącznik Nr 1 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że:
a. wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w okresie ostatnich 5 lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - przynajmniej 2 zamówienia w zakresie przebudowy, modernizacji lub remontu w obiektach zabytkowych o wartości min. 500 tys. brutto wraz z potwierdzeniem, że zamówienie zostało wykonane należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -załącznik Nr 1 do SIWZ- oraz wykazów wykonanych robót budowlanych -załącznik Nr 6 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -załącznik Nr 1 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymującymi się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca dysponuje następującymi osobami:
a. kierownik budowy - osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania samo-dzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, dopuszcza się także uprawnienia nabyta w innych krajach, o ile odrębne przepisy pozwalają takim osobom na wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie przy robotach realizowanych na terytorium RP, upoważniające do kierowania robotami konstrukcyjno-budowlanymi objętymi niniejszym zamówieniem, objętymi przedmiotowym zamówieniem oraz posiadająca doświadczenie w zakresie pełnienia samo-dzielnej funkcji technicznej w budownictwie - minimum 2-letnią praktykę w kierowaniu robotami przy obiektach zabytkowych;
b. kierownik robót sanitarnych - osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązują-cych przepisów -dopuszcza się także uprawnienia nabyta w innych krajach, o ile odrębne przepisy pozwalają takim osobom na wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie przy robotach realizowanych na terytorium RP- upoważniające do kierowania robotami sanitarnymi objętymi przedmiotowym zamówieniem oraz posiadająca doświadczenie w zakresie pełnienia samo-dzielnej funkcji technicznej budownictwie - minimum 2-letnią praktykę w kie-rowaniu robotami przy obiektach zabytkowych
c. kierownik robót elektrycznych - osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, stosownie do przedmiotu zamówienia, wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązują-cych przepisów -dopuszcza się także uprawnienia nabyta w innych krajach o ile odrębne przepisy pozwalają takim osobom na wykonywanie samodzielnych funkcji w budownictwie przy robotach realizowanych na terytorium RP, upoważniające do kierowania robotami elektrycznymi objętymi przedmioto-wym zamówieniem oraz posiadająca doświadczenie w zakresie pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie - minimum 2-letnią praktykę w kierowaniu robotami przy obiektach zabytkowych.

Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wymienionych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji.

Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą wykaz osób, które będą uczestniczyły w wykonywaniu zamówienia, w szczególności będą odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie dysponowania tymi osobami.
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -załącznik Nr 1 do SIWZ- oraz wykazu osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia -załącznik Nr 7 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -załącznik Nr 1 do SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
a. zmiany obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na reali-zację przedmiotu zamówienia.
b. uzasadnionych przyczyn technicznych lub funkcjonalnych powodujących ko-nieczność zmiany sposobu wykonania umowy.
c. wynikających ze specyfiki działalności Zamawiającego potrzeby w zakresie zmiany sposobu wykonania lub odbioru roboty budowlanej, wynikającej z oko-liczności, o której strony nie wiedziały w momencie podpisywania umowy.
d. zaistnienia siły wyższej.
f. z powodu istotnych braków lub błędów w dokumentacji projektowej, również tych polegających na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa.
g. z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych, za które to działania żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności.
h. z przyczyn organizacyjnych ze strony Zamawiającego, w tym w strukturze organizacyjnej - wynikających z okoliczności, o której strony nie wiedziały w momencie podpisywania umowy.
i. z przyczyn wynikających ze specyfiki działalności Zamawiającego - wynikają-cych z okoliczności, o której strony nie wiedziały w momencie podpisywania umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 98

Nazwa kryterium 2: okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 2

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ospip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu, 51-622 Wrocław, ul. Kopernika 5

Data składania wniosków, ofert: 02/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu, 51-622 Wrocław, ul. Kopernika 5, sekretariat III p.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

285292 / 2009-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowice - Żukowice (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Remont świetlicy wiejskiej w Kłodzie wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego i budową placu zabaw.

47631 / 2009-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Środa Śląska - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Wykonanie remontu pokrycia dachu oraz elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Środzie Śląskiej przy ul. Żwirki i Wigury 3,

447590 / 2012-11-13 - Inny: Gospodarka leśna

Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Bardo Śląskie - Bardo (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Roboty dodatkowe remont budynku administracyjnego Nadleśnictwo Bardo Śląskie. Bardo ul.Noworudzka 9a, gm.Bardo, pow.Ząbkowice Śl, woj.Dolnośląskie.

325907 / 2010-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Oława - Oława (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Wykonanie robót dodatkowych związanych z realizacją zamówienia pn. Remont Ratusza w Oławie

194349 / 2011-07-15 - Inny: Parafia Rzymskokatolicka

Parafia Rzymskokatolicka św. Wawrzyńca - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wykonaniu prac remontowo - konserwatorskich elewacji Kościoła Parafialnego pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej 242 we Wrocławiu

414082 / 2009-12-01 - Inny: Instytucja kultury

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
MODERNIZACJA I POPRAWA FUNKCJONALNOŚCI MAGAZYNÓW DEKORACJI - TEATR DRAMATYCZNY IM. JERZEGO SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU PLAC TEATRALNY 1

410356 / 2014-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Wykonanie zamówienia dodatkowego w ramach zadania: Przebudowa i remont Żłobka Publicznego nr 10 przy ul. Henryka Brodatego 17 we Wrocławiu

241674 / 2011-08-11 - Inny: Instytucja Kultury

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Poprawa funkcjonowania modernizowanych obiektów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu - zamówienie dodatkowe

156927 / 2011-06-04 - Inny: Parafia Rzymskokatolicka

Parafia Rzymskokatolicka św. Wawrzyńca - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wykonaniu prac remontowo - konserwatorskich elewacji Kościoła Parafialnego pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej 242 we Wrocławiu

252150 / 2011-08-19 - Inny: Instytucja kultury

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Poprawa funkcjonowania modernzowanych obiektów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu- zamówienie dodatkowe

120078 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lwówecki - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Adaptacja pomieszczeń znajdujących się na I piętrze w budynku przy ul. Szpitalnej 4 w Lwówku Śląskim oraz wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i sieci komputerowej i inne roboty budowlane

194094 / 2015-07-30 - Inny: ZwiÄ…zek wyznaniowy

Fundacja Bente Kahan - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Rewaloryzacja Zespołu Zabytkowych pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem, w ramach Programu Ścieżek Kulturowych Czterech Świątyń, Zadanie: Odtworzenie historycznego wyglądu (remont) sali modlitewnej Małej Synagogi we Wrocławiu w kompleksie Włodkowica 5-7-9

11950 / 2014-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lwówecki - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, sieci komputerowej oraz remont pomieszczeń w budynku przy ul. Szpitalnej 4 w Lwówku Śląskim

196239 / 2009-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Roboty dodatkowe konieczne do wykonania przy realizacji inwestycji: Roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu dachu budynku komunalnego w miejscowości Stępin 75, działka nr 425/5, obręb Stępin, Gmina Długołęka

210113 / 2012-10-02 - Inny: jednostka budżetowa

Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Adaptacja pomieszczeń w budynku oficyny Dolnośląskiego Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu ul. Rynek 6

69778 / 2011-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Stare Bogaczowice - Stare Bogaczowice (dolnośląskie)
CPV: 452626904 (Remont starych budynków)
Rewitalizacja zabytkowego skrzydła budynku Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach.