Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

24963 / 2012-01-30 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (Rzeszów)

Budowa dróg dojazdowych do zespołu budynków mieszkalnych przy ulicy Jazowej - bocznej w Rzeszowie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa dróg dojazdowych do zespołu budynków mieszkalnych przy ulicy Jazowej - bocznej w Rzeszowie.
Zadanie jest planowane do współfinansowania z innych środków zewnętrznych.
Zakres robót obejmuje, wykonanie na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego:
1. mapy do celów projektowych
2. projektu budowlanego z uzyskaniem wymaganych opinii, zgód, uzgodnień, pozwoleń i pozwolenia na budowę
3. dostarczenie Zamawiającemu projektów wykonawczych zgodnie Tabelą Opracowań Projektowych, projektu wykonawczego zawierającego część rysunkową, opisową, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (SST) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz.U. nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), przedmiary robót w wersji papierowej w 4 jednobrzmiących egzemplarzach.
4. zrealizowanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów .
5. przedłożenie inwentaryzacji powykonawczej przebudowanego odcinka ulicy- 3 egz.
6. przedłożenie operatu kolaudacyjnego wraz z rozliczeniem zadania po zakończeniu robót.
Charakterystyka przebudowy:
1. Lokalizacja zakresu opracowania zaznaczona na dołączonej orientacji oraz na załączonym planie sytuacyjnym
2. Konstrukcja nawierzchni dróg dojazdowych:
1) Warstwa odcinająca ze stabilizacją 2,5 MPa -15 cm
2) Dolna warstwa podbudowy z kruszywa naturalnego 0/31mm - 20 cm
3) Podbudowa z chudego betonu B-7,5 o gr. 15 cm
4) Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC-16P - 6 cm
5) Warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC 11S - 4 cm
3. Konstrukcja parkingów:
1) Warstwa odcinająca ze stabilizacji 2,5 MPa - 15 cm
2) Dolna warstwa podbudowy z kruszywa naturalnego 0/31mm - 20 cm
3) Podbudowa z chudego betonu B-7,5 o gr. - 15 cm
4) Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm na podsypce cementowo piaskowej
Krawężnik betonowy 15/30/100 zaprojektować na ławie betonowej z betonu B-15 z oporem.
Pozostałe rozwiązania konstrukcyjne zaprojektować zgodnie z zał. przekrojem normalnym załączonym do PFU.
4. Parametry:
- Szer. jezdni 5 m
- Długość jezdni ok. 230 mb
- Szer. stanowisk parkingowych 2,3 m
- Długość stanowisk 4,5 m
- Ilość miejsc postojowych 9
Szacunkowa powierzchnia budowy dróg dojazdowych - 1315,0 m2.
Szacunkowa powierzchnia parkingów - 100 m2
Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt oględzin terenu, gdzie mają być wykonywane roboty.
1. W terminie 7 dni od podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo - finansowy z podaniem wartości w układzie miesięcznym wg dołączonego wzoru. Wartość prac projektowych nie może przekroczyć 5 % wartości robót budowlanych.
2. Podczas przygotowania harmonogramu należy w pełni uwzględnić dla robót projektowych: wymagania umowne, własne możliwości wykonawcy, wymagane procedury prawne i administracyjne oraz możliwe do przewidzenia przeszkody, dla wykonania robót budowlanych: niekorzystne warunki atmosferyczne, mogące ograniczyć postęp prac, które okresowo występują na obszarze prowadzenia robót.
3. Dokumentacja projektowa powinna być opracowana na podstawie obowiązujących przepisów i wytycznych do projektowania.
4. Wszystkie załączone kserokopie i odpisy: map, uzgodnień itp. winny posiadać potwierdzenie zgodności z oryginałem.
5. W dokumentacji technicznej należy zaznaczyć w kolorach i opisać:
a) Na planie zagospodarowania terenu (sytuacji) - projektowany oraz istniejący pas drogowy (PPD i IPD), projektowane i istniejące urządzenia obce oraz zakres inwestycji,
b) Na przekrojach poprzecznych -IPD, PPD projektowane i istniejące urządzenia obce.
6. W trakcie projektowania należy uzgodnić (na roboczo) w MZD Rzeszów:
a) konstrukcję nawierzchni,
b) profil podłużny rozwiązań niwelety,
c) projekt organizacji ruchu.
7. Projektant dostarczy Zamawiającemu zarchiwizowaną kopię projektu w wersji elektronicznej (format pdf)
8. Jeżeli dokumentacja będzie stanowiła dowód w postępowaniu administracyjnym Wykonawca zobowiązany jest udzielać bezpłatnie pisemnych wyjaśnień dotyczących przedmiotu objętego opracowaniem. Wykonawca jest również obowiązany do uczestniczenia w czynnościach postępowania administracyjnego jeśli wymaga tego cel sporządzania dokumentacji.
9. Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
10. Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony przez Inspektora Nadzoru podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy oraz książki obmiarów wykonanych robót.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestrów obmiarów w książce obmiarów, w której będzie zamieszczał rysunki i obliczenia niezbędne do ustalenia ilości wykonanych Robót. Wykonawca będzie na bieżąco dokonywał zapisów pomiarów wykonanych wspólnie z Inspektorem nadzoru, w szczególności wszystkich robót zanikających i ulegających zakryciu. Inspektor nadzoru wraz z Wykonawcą wspólnie uzgodnią sposób prowadzenia książki obmiarów, tak aby była ona podstawą do sporządzenia TER-ów i podpisania protokołu odbioru robót w danym okresie rozliczeniowym.
11. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie obmiary i TER-y w wersji elektronicznej i papierowej.
12. Wszystkie materiały wbudowane przez wykonawcę powinny być zgodne z normami i posiadać aprobatę techniczną oraz deklarację zgodności.
13. Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi, prawem budowlanym i innymi obowiązującymi przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na swój koszt, wszelkich robót niezbędnych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, również tych, których konieczność wykonania ujawni się w trakcie ich prowadzenia, a które można było przewidzieć na podstawie wizji lokalnej, której Wykonawca dokonał przed złożeniem oferty.
15. Wykonawca wyposaży swoich pracowników oraz sprzęt w stosowne oznakowanie umożliwiające identyfikację w czasie prowadzenia prac.
16. Wykonawca w trakcie wykonywania robót musi zabezpieczyć istniejące znaki geodezyjne oraz urządzenia zabezpieczające te znaki podlegające ochronie zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne.
17. Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, materiały i personel potrzebny do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
18. Wykonawca musi posiadać lub mieć zapewniony dostęp do laboratorium wyposażonego w sprzęt do badań kontrolnych wymaganych postanowieniami Szczegółowych Specyfikacji Technicznych.
19. Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności ...), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
20. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, utrzymanie porządku na budowie oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
21. Wykonawca może powierzyć podwykonawcom wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia lecz jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy.
22. Wykonawca utrzyma w sposób bezpieczny ruch pojazdów na wszystkich drogach publicznych i ich częściach (takich jak ścieżki rowerowe, chodniki itp.) zajmowanych przez niego lub z których korzysta podczas robót.
23. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego, utrzymanie nawierzchni w tym również odśnieżanie w okresach zimowych, odcinków znajdujących się na terenie budowy oraz odcinków przekazanych przez Zamawiającego podczas trwania robót dla ruchu tymczasowego, zgodnie z umową na wykonanie robót budowlanych.
24. Wykonawca na własny koszt utrzyma stały dostęp do wszystkich nieruchomości sąsiadujących z terenem budowy przez cały okres trwania robót.
25. Wykonawca na własną odpowiedzialność i na swój koszt, podejmie wszelkie środki zapobiegawcze wymagane przez rzetelną praktykę budowlaną oraz aktualne okoliczności, aby zabezpieczyć nieruchomości sąsiadujące z Placem Budowy i znajdujące się w nich budynki przed jakimkolwiek oddziaływaniem czy uszkodzeniami.
26. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za uzyskanie uzgodnień od władz lokalnych i właścicieli innych urządzeń uzbrojenia terenu, terminów włączenia i wyłączenia oraz wszelkich innych warunków dotyczących prowadzenia robót. Wszelkie wymagania zawarte w tych uzgodnieniach, włączone w Projekcie Wykonawczym, są obligatoryjne dla Wykonawcy;
27. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do Zamawiającego
i osób trzecich za wszelkie skutki finansowe z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli posesji czy budynków sąsiadujących z placem budowy w zakresie, w jakim Wykonawca odpowiada za takie zakłócenia czy szkody.
28. Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji, w szczególności takich jak kanalizacja, odwodnienie, linie i słupy teletechniczne
i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi, ciepłociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.
Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych Wykonawca wykona kontrolne wykopy w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub spowodować szkodę dla jakiejkolwiek osoby. 29. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów, sieci kanalizacyjnych, cieplnych i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i innych instalacji jakiegokolwiek rodzaju, spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace niezbędne dla usunięcia powstałej szkody na własny koszt.
30. Wykonawca ponosił będzie odpowiedzialność za szkody i zniszczenia spowodowane na terenie przekazanym Wykonawcy - w tych elementach terenu i jego urządzeniach , które będą użytkowane po zakończeniu robót, nie przewidziane do rozbiórki (np.: zieleńce, krzewy, drzewa, znaki drogowe, chodniki, jezdnie, ogrodzenia, mała architektura, itp.),
31. Szkody i zniszczenia w wykonanych robotach - obiektach spowodowane zdarzeniami losowymi i innymi powstałe przed odbiorem końcowym obiektu Wykonawca naprawia na własny koszt.
32. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, inspektorowi nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
33. Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
34. Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
35. Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Zamawiającemu (Inspektorowi Nadzoru) wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
36. Zorganizowanie robót w taki sposób aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku.
37. Wykonawca zabezpieczy obsługę geodezyjną na wszystkie roboty zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych obejmującą: wznowienie i stabilizację granic pasa drogowego, wytyczenie elementów ulicy wraz z obiektami i uzbrojeniem terenu w oparciu o osnowę geodezyjną oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej 3 egz. dla Zamawiającego oraz po 3 egz. dla każdej z branż objętych przedmiotem zamówienia.
38.Wykonawca będzie dbał o nienaruszenie stałych punktów geodezyjnych i ich odtworzenie po wykonaniu przedmiotu umowy.
39.Obowiązkiem wykonawcy jest:
a) dostarczenie do magazynu spółki PGE Dystrybucja S.A. materiałów z rozbiórki i demontażu oświetlenia i urządzeń energetycznych (dotyczy słupów, wysięgników, opraw, kabli) i rozliczenie się z właścicielem materiałów,
b) dostarczenie złomu stalowego z rozbiórki istniejących ogrodzeń do punktu skupu złomu a uzyskany formularz przyjęcia przekaże zamawiającemu, celem wystawienia faktury,
c) posegregowanie, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego budowania na wskazane przez Zamawiającego miejsce składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne,
40.Wykonawca będzie przekazywał na bieżąco do Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Rzeszowa- Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie wszystkie zamierzone szczegóły w terenie, powstałe w wyniku prowadzenia robót budowlanych, celem przyspieszenia aktualizacji map, a w efekcie szybszego uzyskania końcowej mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz z dokonaniem zmiany użytku - zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2010 r. nr 193, poz. 1287 z późn. zm.).
41.Wykonawca zrealizuje roboty objęte zamówieniem z pomocą sprzętu oraz przy udziale osób podanych w ofercie. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania potencjału technicznego i kadrowego przez cały okres objęty umową . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wypełnienia obowiązków w tym zakresie pod rygorem naliczenia kar umownych.
42.Wykonawca zorganizuje teren budowy niezbędny do właściwego wykonania prac.
43.Pobieranie próbek i przeprowadzenie badań odbywa się na koszt Wykonawcy.
44.Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania, a jeżeli badania te wykażą zastosowanie materiałów lub wykonanie robót niezgodnie z umową, pokryje koszty tych badań.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 24963

Data publikacji: 2012-01-30

Nazwa:
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ulica: ul. Targowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-064

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 748 37 00

Numer faxu: 17 852 62 23

Adres strony internetowej: bip.erzeszow.pl

Regon: 69048055700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa dróg dojazdowych do zespołu budynków mieszkalnych przy ulicy Jazowej - bocznej w Rzeszowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa dróg dojazdowych do zespołu budynków mieszkalnych przy ulicy Jazowej - bocznej w Rzeszowie.
Zadanie jest planowane do współfinansowania z innych środków zewnętrznych.
Zakres robót obejmuje, wykonanie na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego:
1. mapy do celów projektowych
2. projektu budowlanego z uzyskaniem wymaganych opinii, zgód, uzgodnień, pozwoleń i pozwolenia na budowę
3. dostarczenie Zamawiającemu projektów wykonawczych zgodnie Tabelą Opracowań Projektowych, projektu wykonawczego zawierającego część rysunkową, opisową, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (SST) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz.U. nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), przedmiary robót w wersji papierowej w 4 jednobrzmiących egzemplarzach.
4. zrealizowanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów .
5. przedłożenie inwentaryzacji powykonawczej przebudowanego odcinka ulicy- 3 egz.
6. przedłożenie operatu kolaudacyjnego wraz z rozliczeniem zadania po zakończeniu robót.
Charakterystyka przebudowy:
1. Lokalizacja zakresu opracowania zaznaczona na dołączonej orientacji oraz na załączonym planie sytuacyjnym
2. Konstrukcja nawierzchni dróg dojazdowych:
1) Warstwa odcinająca ze stabilizacją 2,5 MPa -15 cm
2) Dolna warstwa podbudowy z kruszywa naturalnego 0/31mm - 20 cm
3) Podbudowa z chudego betonu B-7,5 o gr. 15 cm
4) Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC-16P - 6 cm
5) Warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC 11S - 4 cm
3. Konstrukcja parkingów:
1) Warstwa odcinająca ze stabilizacji 2,5 MPa - 15 cm
2) Dolna warstwa podbudowy z kruszywa naturalnego 0/31mm - 20 cm
3) Podbudowa z chudego betonu B-7,5 o gr. - 15 cm
4) Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm na podsypce cementowo piaskowej
Krawężnik betonowy 15/30/100 zaprojektować na ławie betonowej z betonu B-15 z oporem.
Pozostałe rozwiązania konstrukcyjne zaprojektować zgodnie z zał. przekrojem normalnym załączonym do PFU.
4. Parametry:
- Szer. jezdni 5 m
- Długość jezdni ok. 230 mb
- Szer. stanowisk parkingowych 2,3 m
- Długość stanowisk 4,5 m
- Ilość miejsc postojowych 9
Szacunkowa powierzchnia budowy dróg dojazdowych - 1315,0 m2.
Szacunkowa powierzchnia parkingów - 100 m2
Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt oględzin terenu, gdzie mają być wykonywane roboty.
1. W terminie 7 dni od podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo - finansowy z podaniem wartości w układzie miesięcznym wg dołączonego wzoru. Wartość prac projektowych nie może przekroczyć 5 % wartości robót budowlanych.
2. Podczas przygotowania harmonogramu należy w pełni uwzględnić dla robót projektowych: wymagania umowne, własne możliwości wykonawcy, wymagane procedury prawne i administracyjne oraz możliwe do przewidzenia przeszkody, dla wykonania robót budowlanych: niekorzystne warunki atmosferyczne, mogące ograniczyć postęp prac, które okresowo występują na obszarze prowadzenia robót.
3. Dokumentacja projektowa powinna być opracowana na podstawie obowiązujących przepisów i wytycznych do projektowania.
4. Wszystkie załączone kserokopie i odpisy: map, uzgodnień itp. winny posiadać potwierdzenie zgodności z oryginałem.
5. W dokumentacji technicznej należy zaznaczyć w kolorach i opisać:
a) Na planie zagospodarowania terenu (sytuacji) - projektowany oraz istniejący pas drogowy (PPD i IPD), projektowane i istniejące urządzenia obce oraz zakres inwestycji,
b) Na przekrojach poprzecznych -IPD, PPD projektowane i istniejące urządzenia obce.
6. W trakcie projektowania należy uzgodnić (na roboczo) w MZD Rzeszów:
a) konstrukcję nawierzchni,
b) profil podłużny rozwiązań niwelety,
c) projekt organizacji ruchu.
7. Projektant dostarczy Zamawiającemu zarchiwizowaną kopię projektu w wersji elektronicznej (format pdf)
8. Jeżeli dokumentacja będzie stanowiła dowód w postępowaniu administracyjnym Wykonawca zobowiązany jest udzielać bezpłatnie pisemnych wyjaśnień dotyczących przedmiotu objętego opracowaniem. Wykonawca jest również obowiązany do uczestniczenia w czynnościach postępowania administracyjnego jeśli wymaga tego cel sporządzania dokumentacji.
9. Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
10. Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony przez Inspektora Nadzoru podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy oraz książki obmiarów wykonanych robót.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestrów obmiarów w książce obmiarów, w której będzie zamieszczał rysunki i obliczenia niezbędne do ustalenia ilości wykonanych Robót. Wykonawca będzie na bieżąco dokonywał zapisów pomiarów wykonanych wspólnie z Inspektorem nadzoru, w szczególności wszystkich robót zanikających i ulegających zakryciu. Inspektor nadzoru wraz z Wykonawcą wspólnie uzgodnią sposób prowadzenia książki obmiarów, tak aby była ona podstawą do sporządzenia TER-ów i podpisania protokołu odbioru robót w danym okresie rozliczeniowym.
11. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie obmiary i TER-y w wersji elektronicznej i papierowej.
12. Wszystkie materiały wbudowane przez wykonawcę powinny być zgodne z normami i posiadać aprobatę techniczną oraz deklarację zgodności.
13. Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi, prawem budowlanym i innymi obowiązującymi przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na swój koszt, wszelkich robót niezbędnych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, również tych, których konieczność wykonania ujawni się w trakcie ich prowadzenia, a które można było przewidzieć na podstawie wizji lokalnej, której Wykonawca dokonał przed złożeniem oferty.
15. Wykonawca wyposaży swoich pracowników oraz sprzęt w stosowne oznakowanie umożliwiające identyfikację w czasie prowadzenia prac.
16. Wykonawca w trakcie wykonywania robót musi zabezpieczyć istniejące znaki geodezyjne oraz urządzenia zabezpieczające te znaki podlegające ochronie zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne.
17. Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, materiały i personel potrzebny do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
18. Wykonawca musi posiadać lub mieć zapewniony dostęp do laboratorium wyposażonego w sprzęt do badań kontrolnych wymaganych postanowieniami Szczegółowych Specyfikacji Technicznych.
19. Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności ...), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
20. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, utrzymanie porządku na budowie oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
21. Wykonawca może powierzyć podwykonawcom wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia lecz jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy.
22. Wykonawca utrzyma w sposób bezpieczny ruch pojazdów na wszystkich drogach publicznych i ich częściach (takich jak ścieżki rowerowe, chodniki itp.) zajmowanych przez niego lub z których korzysta podczas robót.
23. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego, utrzymanie nawierzchni w tym również odśnieżanie w okresach zimowych, odcinków znajdujących się na terenie budowy oraz odcinków przekazanych przez Zamawiającego podczas trwania robót dla ruchu tymczasowego, zgodnie z umową na wykonanie robót budowlanych.
24. Wykonawca na własny koszt utrzyma stały dostęp do wszystkich nieruchomości sąsiadujących z terenem budowy przez cały okres trwania robót.
25. Wykonawca na własną odpowiedzialność i na swój koszt, podejmie wszelkie środki zapobiegawcze wymagane przez rzetelną praktykę budowlaną oraz aktualne okoliczności, aby zabezpieczyć nieruchomości sąsiadujące z Placem Budowy i znajdujące się w nich budynki przed jakimkolwiek oddziaływaniem czy uszkodzeniami.
26. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za uzyskanie uzgodnień od władz lokalnych i właścicieli innych urządzeń uzbrojenia terenu, terminów włączenia i wyłączenia oraz wszelkich innych warunków dotyczących prowadzenia robót. Wszelkie wymagania zawarte w tych uzgodnieniach, włączone w Projekcie Wykonawczym, są obligatoryjne dla Wykonawcy;
27. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do Zamawiającego
i osób trzecich za wszelkie skutki finansowe z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli posesji czy budynków sąsiadujących z placem budowy w zakresie, w jakim Wykonawca odpowiada za takie zakłócenia czy szkody.
28. Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji, w szczególności takich jak kanalizacja, odwodnienie, linie i słupy teletechniczne
i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi, ciepłociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.
Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych Wykonawca wykona kontrolne wykopy w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub spowodować szkodę dla jakiejkolwiek osoby. 29. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów, sieci kanalizacyjnych, cieplnych i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i innych instalacji jakiegokolwiek rodzaju, spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace niezbędne dla usunięcia powstałej szkody na własny koszt.
30. Wykonawca ponosił będzie odpowiedzialność za szkody i zniszczenia spowodowane na terenie przekazanym Wykonawcy - w tych elementach terenu i jego urządzeniach , które będą użytkowane po zakończeniu robót, nie przewidziane do rozbiórki (np.: zieleńce, krzewy, drzewa, znaki drogowe, chodniki, jezdnie, ogrodzenia, mała architektura, itp.),
31. Szkody i zniszczenia w wykonanych robotach - obiektach spowodowane zdarzeniami losowymi i innymi powstałe przed odbiorem końcowym obiektu Wykonawca naprawia na własny koszt.
32. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, inspektorowi nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
33. Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
34. Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
35. Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Zamawiającemu (Inspektorowi Nadzoru) wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
36. Zorganizowanie robót w taki sposób aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku.
37. Wykonawca zabezpieczy obsługę geodezyjną na wszystkie roboty zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych obejmującą: wznowienie i stabilizację granic pasa drogowego, wytyczenie elementów ulicy wraz z obiektami i uzbrojeniem terenu w oparciu o osnowę geodezyjną oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej 3 egz. dla Zamawiającego oraz po 3 egz. dla każdej z branż objętych przedmiotem zamówienia.
38.Wykonawca będzie dbał o nienaruszenie stałych punktów geodezyjnych i ich odtworzenie po wykonaniu przedmiotu umowy.
39.Obowiązkiem wykonawcy jest:
a) dostarczenie do magazynu spółki PGE Dystrybucja S.A. materiałów z rozbiórki i demontażu oświetlenia i urządzeń energetycznych (dotyczy słupów, wysięgników, opraw, kabli) i rozliczenie się z właścicielem materiałów,
b) dostarczenie złomu stalowego z rozbiórki istniejących ogrodzeń do punktu skupu złomu a uzyskany formularz przyjęcia przekaże zamawiającemu, celem wystawienia faktury,
c) posegregowanie, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego budowania na wskazane przez Zamawiającego miejsce składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne,
40.Wykonawca będzie przekazywał na bieżąco do Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Rzeszowa- Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie wszystkie zamierzone szczegóły w terenie, powstałe w wyniku prowadzenia robót budowlanych, celem przyspieszenia aktualizacji map, a w efekcie szybszego uzyskania końcowej mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz z dokonaniem zmiany użytku - zgodnie z ustawą Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2010 r. nr 193, poz. 1287 z późn. zm.).
41.Wykonawca zrealizuje roboty objęte zamówieniem z pomocą sprzętu oraz przy udziale osób podanych w ofercie. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania potencjału technicznego i kadrowego przez cały okres objęty umową . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wypełnienia obowiązków w tym zakresie pod rygorem naliczenia kar umownych.
42.Wykonawca zorganizuje teren budowy niezbędny do właściwego wykonania prac.
43.Pobieranie próbek i przeprowadzenie badań odbywa się na koszt Wykonawcy.
44.Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania, a jeżeli badania te wykażą zastosowanie materiałów lub wykonanie robót niezgodnie z umową, pokryje koszty tych badań.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w trybie zamówienia z wolnej ręki, które stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą dotyczyć przedmiotu zamówienia określonego w niniejszej SIWZ i polegać będą na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium:
Przed upływem terminu składania ofert Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium na cały okres związania ofertą w wysokości: 12 000,00 zł słownie: dwanaście tysięcy złotych

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- w okresie ostatnich trzech lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) wykonał: co najmniej 2 dokumentacje projektowe odcinka drogi klasy D lub wyższej o długości min. 200 m każdy wraz z dokumentami potwierdzającymi, że prace te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
- w okresie ostatnich pięciu lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie) zrealizował minimum dwa zadania polegające na przebudowie lub budowie drogi (ulicy) klasy D lub wyższej o podobnym charakterze i stopniu trudności jak przedmiot zamówienia i wartości robót co najmniej 500 000 zł brutto każde zadanie, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny na etapie składania ofert.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na czas realizacji zamówienia odpowiednio wykwalifikowanym personelem bezpośrednio zatrudnionym do wykonania zamówienia, tj.:
1) projektant branży drogowej - uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, wykonanie co najmniej jednej dokumentacji projektowej w zakresie budowy, rozbudowy lub przebudowy drogi klasy D lub wyższej o minimalnej długości 0,2 km, staż przy projektowaniu po uzyskaniu uprawnień co najmniej 3 lata.
2) sprawdzający branży drogowej - uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności drogowej, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wykonanie co najmniej 2 dokumentacji projektowych w zakresie budowy, rozbudowy lub przebudowy drogi klasy D lub wyższej o min. długości 0,2 km. Staż przy projektowaniu po uzyskaniu uprawnień co najmniej 5 lat.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji koordynatora prac projektowych i projektanta branży drogowej.
PROJEKTY BRANŻOWE:
W przypadku konieczności opracowania dokumentacji projektowej na budowę, przebudowę lub zabezpieczenie infrastruktury technicznej Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia kadry projektowej o odpowiednich uprawnieniach i kwalifikacjach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wezwania Wykonawcy w trakcie wykonywania przedmiotu umowy do przedłożenia uprawnień, kwalifikacji oraz udokumentowania przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa projektantów opracowywujących projekty branżowe.
3) kierownik budowy - uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, w opisie doświadczenia zawodowego wykazać doświadczenie w realizacji jako kierownik budowy minimum dwóch zadań dotyczących przebudowy lub budowy drogi(ulicy) klasy D lub wyższej.
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca winien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 500 000,00 zł oraz posiadać dostęp do środków finansowych w wysokości co najmniej 100 000,00 zł brutto.
Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu.
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - dotyczy tylko Wykonawców wspólnie ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie.
3. Kopia gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz. W przypadku, gdy Wykonawca wniesie wadium w pieniądzu, winien dołączyć do oferty kopię polecenia przelewu na rachunek Zamawiającego, której zgodność z oryginałem poświadczono. W przypadku wniesienia wadium w innej formie, oryginał należy złożyć w biurze Zamawiającego, a do oferty dołączyć kopię, której zgodność z oryginałem poświadczył upoważniony przedstawiciel Wykonawcy.
4.Tabela Opracowań Projektowych,
5.Tabela Elementów Scalonych,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty dot. zmiany terminu realizacji zamówienia, wynagrodzenia oraz zakresu przedmiotowego zamówienia na zasadach niżej określonych. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na niżej określonych zasadach:
1) Termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku, gdy opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy spowodowane będzie koniecznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy:
a) gdy zajdzie konieczność wykonania robót dodatkowych, które będą niezbędne do prawidłowego wykonania i zakończenia robót objętych umową podstawową, a ich wykonanie wraz z opracowaniem dokumentacji (jeżeli zajdzie taka konieczność) wymagać będzie więcej niż 3 tygodnie;
b) wystąpienia warunków pogodowych mających wpływ na niemożliwość prowadzenia robót budowlanych jak: długotrwałe intensywne opady trwające powyżej 14 dni, powódź (czas niezbędny na osuszenie zalanego terenu i możliwość kontynuacji lub rozpoczęcia robót), wczesny okres zimowy, opady śniegu, niskie temperatury, które zgodnie z SST uniemożliwiają prowadzenie robót;
c) wystąpienia okoliczności powodujących konieczność opracowania oraz uzyskania dodatkowych materiałów niezbędnych do prawidłowego zakończenia zadania. (jak m.in. decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę w zakresie koniecznych zmian);
d) wstrzymania robót na okres dłuższy niż 3 tygodnie spowodowanych wykryciem np.: przedmiotów niebezpiecznych, szczątków ludzkich, zabytków, pozostałości budowli podziemnych;
e) wystąpienia niezgodności map geodezyjnych ze stanem faktycznym, które spowodują przerwę w pracach na okres dłuższy niż 3 tygodnie;
f) wstrzymanie robót budowlanych przez organy administracji publicznej;
g) protesty mieszkańców co do wykonania robót;
h) inne niezależne od wykonawcy zdarzenia na które zamawiający wyrazi zgodę
2) Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany zakresu przedmiotowego zamówienia ze względu na zmniejszeniem wynagrodzenia, wynikającą z:
a) protestów mieszkańców;
3) Zamawiający dopuszcza za zgodą Wykonawcy zmianę wartości i zakresu wykonanych robót w poszczególnych latach realizacji umowy w przypadku zwiększenia środków finansowych w pierwszym roku bądź w kolejnych latach realizacji umowy.
4) Zamawiający dopuszcza zmniejszenie wartości i zakresu robót w poszczególnych latach realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w punkcie 1.
5) Dopuszcza się możliwość zmiany nazwy zadania pod potrzeby programów dotyczących dofinansowania, jeżeli w trakcie obowiązywania umowy pojawi się możliwość skorzystania z programu, w stosunku do którego niniejsze zadanie będzie spełniało wymogi.
6) Dopuszcza się skrócenie terminu płatności faktury końcowej w przypadku zmiany terminu wykonania umowy lub wystąpienia robót dodatkowych lub uzupełniających.
7) Dopuszcza się zmianę zakresu rzeczowego zamówienia gdy w trakcie realizacji umowy wystąpią okoliczności powodujące, że niecelowe będzie wykonanie pełnego zakresu robót zgodnie z dokumentacja projektową.
2. Poza przypadkami określonymi wyżej, zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w następujących przypadkach:
1) zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej,
2) zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez która na potrzeby niniejszego warunku rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony umowy więzi prawnej:
- o charakterze niezależnym od stron,
- którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy,
- którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności,
- której nie można przypisać drugie stronie;
za siłę wyższą, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia;
3) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub stwierdzenia stron.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.erzeszow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, ul Targowa 3, 35-064 Rzeszów

Data składania wniosków, ofert: 14/02/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, ul Targowa 1, 35-064 Rzeszów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Informacje dodatkowe:
Zadanie jest planowane do współfinansowania z innych środków zewnętrznych.

Podobne przetargi

150732 / 2013-04-17 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Rozwadów - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi /Pięć Rowów/ w leśnictwie Burdze o długości 1870 mb..

111151 / 2014-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1110R relacji Ocice - Jadachy w km 5+100 - 6+500

246680 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radomyśl nad Sanem - Radomyśl nad Sanem (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont drogi gminnej w m. Musików w km 0+000 (droga wojewódzka Nr 855) - 0+422 - wraz z remontem uszkodzeń istniejącej nawierzchni bitumicznej w km 0+422 - 0+717 skrzyżowanie z drogą powiatową oraz remont istniejącego przepustu w km 0+669

204329 / 2014-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarna - Czarna (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont drogi gminnej Nr 10623 pn. Górny Koniec w Starej Jastrząbce w km 1+699,00 - 2+659,00

13421 / 2014-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Medyka - Medyka (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Zagospodarowanie terenu centrum miejscowości Leszno poprzez przebudowę parkingu oraz budowę chodnika.

129352 / 2016-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dubiecko - Dubiecko (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi gminnej Załazek przez wieś nr 016081 R w km 0+150 - 1+050 w m-ci Załazek

473198 / 2012-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brzozów - Brzozów (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont dróg gminnych na terenie Gminy Brzozów : 1. Remont drogi gminnej dgr 1080 w Zmiennicy w km 0+000-0+503 2. Remont drogi gminnej dgr 4500 w Humniskach w km 0+000-0+410

113545 / 2015-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jawornik Polski - Jawornik Polski (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont placu przy OSP w Manasterzu na dz. nr ewid. 3179 w m. Manasterz

309064 / 2010-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwilcza - Åšwilcza (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Modernizacja - remont (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Świlcza: 1) droga nr ewid. 3444/1 w Świlczy, 2) droga nr ewid. 1196 w Błędowej Zgłobieńskiej.

62051 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarna - Czarna (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
1.Przebudowa drogi gminnej Nr 106204 Przeryty Bór - Róża w km 0+000 - 1+800,00 dz. nr ewidencyjny 8. 2.Przebudowa drogi gminnej Róża - Przeryty Bór w km 0+000 - 0+091,00 i 0+096,00 - 1+360,00 dz. nr ewidencyjny 507, 508.

145909 / 2015-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie zadania pn. : Przebudowa drogi powiatowej Nr 2077R Leszczawa Dolna - Leszczawa Górna

334116 / 2012-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łańcut - Łańcut (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont drogi dojazdowej do pól Kosina - Głuchów Wzdłuż torów kolejowych w Kosinie w km 0+300 - 0+900.

201953 / 2010-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont drogi powiatowej nr 1093R relacji Tarnobrzeg - Stacja kolejowa Grębów w km 8+850 - 11+324