Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

180047 / 2009-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Chojnicki (Chojnice)

Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta wraz z opracowaniami towarzyszącymi oraz uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. W ramach zamówienia należy zaprojektować: budowę tras rowerowych i infrastruktury turystycznej odrębnie dla poszczególnych partnerów i z podziałem na części:
1. Część 1: Gmina Chojnice: Budowa i oznakowanie ok. 37,05 km tras rowerowych,
Budowa 6 punktów odpoczynkowych, Budowa 14 tablic informacyjnych, Budowa 6 kładek, Oznakowanie ok. 29,3 km tras rowerowych,
2. Część 2: Gmina Czersk: Budowa i oznakowanie ok. 14,5 km tras rowerowych, w tym ok. 6 km w pasie drogi krajowej nr 22 (należy uwzględnić posiadaną przez GDDKiA Oddział Gdańsk koncepcję przebudowy drogi krajowej 22 Czersk - Chojnice), Budowa 3 punktów odpoczynkowych, Budowa 11 tablic informacyjnych,
Budowa 1 kładki, Oznakowanie ok. 19,1 km tras rowerowych,
2. Przy opracowywaniu dokumentacji projektowej należy uwzględnić:
- Koncepcję funkcjonalno - przestrzenną Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta,
- Studium wykonalności projektu Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta
- stanowiące załączniki nr A i B do SIWZ.
Uwaga: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy:
1) Przedstawić propozycję przebiegu tras rowerowych wraz z infrastrukturą , przedstawioną na materiałach geodezyjnych docelowych - do akceptacji przez Zamawiającego.
3. W zakres realizacji przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) Przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskanie na odpowiedzialność i ryzyko Wykonawcy wszelkich istotnych informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wizję lokalną Wykonawca dokonana na swój koszt.
2) Wykonanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania
i odbioru robót, o których mowa w art. 31 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 ze zm.).
3) Uzyskanie wymaganych decyzji w tym decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dokumentów geodezyjnych (mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych, wypisów z rejestru gruntu wraz z wyrysami z mapy ewidencyjnej), technicznych badań podłoża gruntowego, warunków, opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień, zatwierdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami prawa, w tym uzgodnienia z Zamawiającym, rzeczoznawcami p.poż, sanit.-hig., bhp, ochroną środowiska, i inne wymagane dla uzyskania pozwolenia na budowę.
4) Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna ona być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Informacje zawarte w dokumentacji projektowej w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń należy określić w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający wymaga dokonania sprawdzenia dokumentacji projektowej przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia. Każdy egzemplarz dokumentacji projektowej musi być podpisany przez projektanta i sprawdzającego. Wykonawca przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym proponowanych rozwiązań projektowych.
6) Zapewnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.) na podstawie odrębnej umowy. Wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona w oparciu o stawki określone przez wykonawcę po rokowaniach z zamawiającym, jednakże w wysokościach nie wyższych niż określone w Środowiskowych zasadach wyceny prac projektowych z okresu prowadzenia rokowań.
4. Dokumentacja projektowa będzie się składała w szczególności z:
1) Projektu budowlanego w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, odpowiadającego wymogom art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 2994 r. Prawo budowlane oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120, poz. 1133). Kompletny projekt budowlany z branżami będzie obejmował w szczególności:
- Projekt architektoniczno - budowlany,
- Innych opracowań, jeżeli wymagane będą do uzyskania pozwolenia na budowę, lub konieczne ze względów wykonawczych.
2) Projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegółowiających projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnych do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizacji robót budowlanych dotyczące:
- Rozwiązań budowlano - konstrukcyjnych i materiałowych.
- Detali architektonicznych.
3) Projektu organizacji ruchu zgodnie z wymogami:
- Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r. Nr 43, poz. 430).
- Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 170 poz. 1393 ze zm.)
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.09.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz sprawowania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003 r., Nr 177, poz. 1729)
- Załącznika do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3.07.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r., Nr 220, poz. 2181)
- Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20.06.1997 r. (t. j. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zm.).
4) Przedmiarów robót zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.)
5) Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zawierających zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót i będą zawierać: specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót podstawowych, rodzaje robót według przyjętej systematyki lub grup robót. Ponadto należy je opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego według Wspólnego Słownika Zamówień.
6) Kosztorysów inwestorskich sporządzonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130 poz. 1389).
7) Opracowania określającego lokalizację i rodzaj oznakowania istniejących tras rowerowych.
5. Dokumentację należy opracować w następujących ilościach egzemplarzy wraz z oświadczeniami o ich kompletności:
a)wykonanie projektu budowlanego - 6 egz.,
b)wykonanie opracowania określającego lokalizację i rodzaj oznakowania istniejących tras rowerowych - 6 egz.,
c) wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - 5 egz.,
d) wykonanie kosztorysu inwestorskiego - 2 egz.,
e) wykonanie przedmiaru robót - 2 egz.,
f) uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - 1 egz., ( w przypadku konieczności wykonania).
g) opracowanie raportu o oddziaływaniu na środowisko - 5 egz.), ( w razie wystąpienia takiej konieczności),
h) uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - 1 egz.,
i) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę - 1 egz.,
j) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu wodno - prawnym ( w przypadki konieczności uzyskania) - 1 egz.,
k) opracowanie operatu wodno-prawnego ( w przypadku konieczności opracowania) - 3 egz.,
l) opracowanie dokumentacji geotechnicznej - 5 egz.,
m) wykonanie wersji elektronicznej ww. opracowań na płycie CD - 2 szt.
Uwaga:
1. Wyżej wymieniona dokumentacja będzie opracowana oddzielnie dla każdego z partnerów wyszczególnionych w dziale III pkt 1 (z uwagi na podział zamówienia na części).
2. Oznakowanie istniejących tras wykonać jako oddzielne opracowanie. W tym przypadku można wykorzystać jako materiały geodezyjne mapy do celów opiniodawczych dla konkretnej lokalizacji oznakowania.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać zamawiającemu 2 egzemplarze płyty CD, zawierające cyfrowy zapis dokumentacji projektowej : rysunki w formacie dwg oraz pdf, tekst w formacie.doc (Ms Word), przedmiar robót i kosztorys inwestorski w formacie .doc (Ms Word) lub .xls (Ms Excel).
Przekazanie dokumentacji każdorazowo nastąpi w siedzibie Partnera na podstawie protokołu odbioru podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli obu stron. 6. Wykonawca poniesie koszt opracowania podkładów geodezyjnych niezbędnych do wykonania projektów budowlanych.
7. Wykonawca zobowiązany będzie do nieodpłatnego uaktualniania kosztorysów na żądanie Zamawiającego do czasu zakończenia inwestycji.
8. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przedstawienia Zamawiającemu koncepcji budowy tras rowerowych na terenie powiatu chojnickiego, opracowanej na mapach do celów projektowych, wstępnie uzgodnionej z właścicielami gruntów.
9. Wykonawca uzyska wszelkie wymagane, zgodnie z polskim prawem, uzgodnienia, warunki, opinie i decyzje administracyjne niezbędne do opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej.
10. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego uzgadniania prac projektowych i uzyskania akceptacji Zamawiającego oraz do przedłożenia Zamawiającemu opracowanej dokumentacji projektowej do zatwierdzenia przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, w terminie umożliwiającym wprowadzenie ewentualnych zmian do projektu.
11. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności wykonawcy robót budowlanych z tytułu rękojmi za wady robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji, stanowiącej przedmiot zamówienia. Szczegółowe postanowienia dot. gwarancji zawiera projekt umowy.
12. Wykonawca na etapie prowadzenia procedury przetargowej udzieli odpowiedzi poprzez Zamawiającego na zapytania zadane przez wykonawców w zakresie będącym przedmiotem niniejszego postępowania.
13. Dokumentację niezbędną do uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami Wykonawca dostarcza na swój koszt. Czynności te Wykonawca wykonuje w imieniu Zmawiającego.
14. Poza innymi obowiązkami wynikającymi z treści umowy, do obowiązków Wykonawcy należy:
1) uzyskanie decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Koszty z tym związane ponosi Wykonawca,
2) ścisła współpraca z zamawiającym w przedmiocie uzyskania pozwolenia na budowę,
3) uczestniczenie w odbiorach częściowych i końcowych w czasie realizacji inwestycji, niezależnie od sprawowania nadzoru autorskiego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 180047

Data publikacji: 2009-10-16

Nazwa: Powiat Chojnicki

Ulica: ul. 31 Stycznia 56

Numer domu: 56

Miejscowość: Chojnice

Kod pocztowy: 89-600

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 052 3966533

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta wraz z opracowaniami towarzyszącymi oraz uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. W ramach zamówienia należy zaprojektować: budowę tras rowerowych i infrastruktury turystycznej odrębnie dla poszczególnych partnerów i z podziałem na części:
1. Część 1: Gmina Chojnice: Budowa i oznakowanie ok. 37,05 km tras rowerowych,
Budowa 6 punktów odpoczynkowych, Budowa 14 tablic informacyjnych, Budowa 6 kładek, Oznakowanie ok. 29,3 km tras rowerowych,
2. Część 2: Gmina Czersk: Budowa i oznakowanie ok. 14,5 km tras rowerowych, w tym ok. 6 km w pasie drogi krajowej nr 22 (należy uwzględnić posiadaną przez GDDKiA Oddział Gdańsk koncepcję przebudowy drogi krajowej 22 Czersk - Chojnice), Budowa 3 punktów odpoczynkowych, Budowa 11 tablic informacyjnych,
Budowa 1 kładki, Oznakowanie ok. 19,1 km tras rowerowych,
2. Przy opracowywaniu dokumentacji projektowej należy uwzględnić:
- Koncepcję funkcjonalno - przestrzenną Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta,
- Studium wykonalności projektu Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta
- stanowiące załączniki nr A i B do SIWZ.
Uwaga: W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy:
1) Przedstawić propozycję przebiegu tras rowerowych wraz z infrastrukturą , przedstawioną na materiałach geodezyjnych docelowych - do akceptacji przez Zamawiającego.
3. W zakres realizacji przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) Przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskanie na odpowiedzialność i ryzyko Wykonawcy wszelkich istotnych informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wizję lokalną Wykonawca dokonana na swój koszt.
2) Wykonanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania
i odbioru robót, o których mowa w art. 31 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072 ze zm.).
3) Uzyskanie wymaganych decyzji w tym decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dokumentów geodezyjnych (mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych, wypisów z rejestru gruntu wraz z wyrysami z mapy ewidencyjnej), technicznych badań podłoża gruntowego, warunków, opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień, zatwierdzeń dokumentacji projektowej wymaganych przepisami prawa, w tym uzgodnienia z Zamawiającym, rzeczoznawcami p.poż, sanit.-hig., bhp, ochroną środowiska, i inne wymagane dla uzyskania pozwolenia na budowę.
4) Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna ona być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Informacje zawarte w dokumentacji projektowej w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń należy określić w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający wymaga dokonania sprawdzenia dokumentacji projektowej przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia. Każdy egzemplarz dokumentacji projektowej musi być podpisany przez projektanta i sprawdzającego. Wykonawca przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym proponowanych rozwiązań projektowych.
6) Zapewnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.) na podstawie odrębnej umowy. Wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona w oparciu o stawki określone przez wykonawcę po rokowaniach z zamawiającym, jednakże w wysokościach nie wyższych niż określone w Środowiskowych zasadach wyceny prac projektowych z okresu prowadzenia rokowań.
4. Dokumentacja projektowa będzie się składała w szczególności z:
1) Projektu budowlanego w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, odpowiadającego wymogom art. 34 ustawy z dnia 7 lipca 2994 r. Prawo budowlane oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120, poz. 1133). Kompletny projekt budowlany z branżami będzie obejmował w szczególności:
- Projekt architektoniczno - budowlany,
- Innych opracowań, jeżeli wymagane będą do uzyskania pozwolenia na budowę, lub konieczne ze względów wykonawczych.
2) Projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegółowiających projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnych do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizacji robót budowlanych dotyczące:
- Rozwiązań budowlano - konstrukcyjnych i materiałowych.
- Detali architektonicznych.
3) Projektu organizacji ruchu zgodnie z wymogami:
- Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02.03.1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r. Nr 43, poz. 430).
- Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 170 poz. 1393 ze zm.)
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.09.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz sprawowania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003 r., Nr 177, poz. 1729)
- Załącznika do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3.07.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r., Nr 220, poz. 2181)
- Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20.06.1997 r. (t. j. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zm.).
4) Przedmiarów robót zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.)
5) Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zawierających zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót i będą zawierać: specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót podstawowych, rodzaje robót według przyjętej systematyki lub grup robót. Ponadto należy je opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego według Wspólnego Słownika Zamówień.
6) Kosztorysów inwestorskich sporządzonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130 poz. 1389).
7) Opracowania określającego lokalizację i rodzaj oznakowania istniejących tras rowerowych.
5. Dokumentację należy opracować w następujących ilościach egzemplarzy wraz z oświadczeniami o ich kompletności:
a)wykonanie projektu budowlanego - 6 egz.,
b)wykonanie opracowania określającego lokalizację i rodzaj oznakowania istniejących tras rowerowych - 6 egz.,
c) wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - 5 egz.,
d) wykonanie kosztorysu inwestorskiego - 2 egz.,
e) wykonanie przedmiaru robót - 2 egz.,
f) uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - 1 egz., ( w przypadku konieczności wykonania).
g) opracowanie raportu o oddziaływaniu na środowisko - 5 egz.), ( w razie wystąpienia takiej konieczności),
h) uzyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - 1 egz.,
i) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę - 1 egz.,
j) uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu wodno - prawnym ( w przypadki konieczności uzyskania) - 1 egz.,
k) opracowanie operatu wodno-prawnego ( w przypadku konieczności opracowania) - 3 egz.,
l) opracowanie dokumentacji geotechnicznej - 5 egz.,
m) wykonanie wersji elektronicznej ww. opracowań na płycie CD - 2 szt.
Uwaga:
1. Wyżej wymieniona dokumentacja będzie opracowana oddzielnie dla każdego z partnerów wyszczególnionych w dziale III pkt 1 (z uwagi na podział zamówienia na części).
2. Oznakowanie istniejących tras wykonać jako oddzielne opracowanie. W tym przypadku można wykorzystać jako materiały geodezyjne mapy do celów opiniodawczych dla konkretnej lokalizacji oznakowania.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać zamawiającemu 2 egzemplarze płyty CD, zawierające cyfrowy zapis dokumentacji projektowej : rysunki w formacie dwg oraz pdf, tekst w formacie.doc (Ms Word), przedmiar robót i kosztorys inwestorski w formacie .doc (Ms Word) lub .xls (Ms Excel).
Przekazanie dokumentacji każdorazowo nastąpi w siedzibie Partnera na podstawie protokołu odbioru podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli obu stron. 6. Wykonawca poniesie koszt opracowania podkładów geodezyjnych niezbędnych do wykonania projektów budowlanych.
7. Wykonawca zobowiązany będzie do nieodpłatnego uaktualniania kosztorysów na żądanie Zamawiającego do czasu zakończenia inwestycji.
8. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przedstawienia Zamawiającemu koncepcji budowy tras rowerowych na terenie powiatu chojnickiego, opracowanej na mapach do celów projektowych, wstępnie uzgodnionej z właścicielami gruntów.
9. Wykonawca uzyska wszelkie wymagane, zgodnie z polskim prawem, uzgodnienia, warunki, opinie i decyzje administracyjne niezbędne do opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej.
10. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego uzgadniania prac projektowych i uzyskania akceptacji Zamawiającego oraz do przedłożenia Zamawiającemu opracowanej dokumentacji projektowej do zatwierdzenia przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, w terminie umożliwiającym wprowadzenie ewentualnych zmian do projektu.
11. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia do czasu wygaśnięcia odpowiedzialności wykonawcy robót budowlanych z tytułu rękojmi za wady robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji, stanowiącej przedmiot zamówienia. Szczegółowe postanowienia dot. gwarancji zawiera projekt umowy.
12. Wykonawca na etapie prowadzenia procedury przetargowej udzieli odpowiedzi poprzez Zamawiającego na zapytania zadane przez wykonawców w zakresie będącym przedmiotem niniejszego postępowania.
13. Dokumentację niezbędną do uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami Wykonawca dostarcza na swój koszt. Czynności te Wykonawca wykonuje w imieniu Zmawiającego.
14. Poza innymi obowiązkami wynikającymi z treści umowy, do obowiązków Wykonawcy należy:
1) uzyskanie decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Koszty z tym związane ponosi Wykonawca,
2) ścisła współpraca z zamawiającym w przedmiocie uzyskania pozwolenia na budowę,
3) uczestniczenie w odbiorach częściowych i końcowych w czasie realizacji inwestycji, niezależnie od sprawowania nadzoru autorskiego.

Kody CPV:
452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2010

opis_war:
A. O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który:
1) Posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - dotyczy części od 1 do 2.
2) Posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj.
a. zapewni udział w opracowaniu dokumentacji projektowej osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności: drogowej, architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, dotyczy części 1 do 2.
b. Wykonawca musi wykazać, że wykonał należycie zamówienie -a odpowiadające swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia:
część 1: projekt budowy tras rowerowych lub projekt drogi wraz z projektem budowy tras rowerowych, (w tym trasy rowerowe minimum 3,2 kilometra) w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie) o wartości minimum 320.000 zł brutto ( w ramach jednej lub kilku umów ), część 2:
projekt budowy tras rowerowych lub projekt drogi wraz z projektem budowy tras rowerowych, w tym trasy rowerowe minimum 1,2 kilometra) w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie) o wartości minimum 120.000 zł brutto ( w ramach jednej lub kilku umów ),
3) Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia - dotyczy części 1 do 2.
4) Nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ustawy - dotyczy części 1 do 2.
B. Każdy uczestnik wspólnej oferty musi spełniać warunek określony w pkt A ppkt 1) i ppkt 4). Przy ocenie spełnienia pozostałych warunków zamawiający weźmie pod uwagę łączny potencjał podmiotów. Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia.

inf_osw:
A Oświadczenia i dokumenty wymagane od wykonawcy na potwierdzenie spełniania warunków: 1. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, wg wzoru określonego w załączniku Nr 2. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez każdego Wykonawcę. 2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez każdego Wykonawcę. 3. Dokument stwierdzający, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, tj. uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności: drogowej, architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, wraz z aktualnym zaświadczeniem o ich przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez tego wykonawcę, który dysponuje w/w osobami. 4. Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, jak w pkt 3 a także zakresu wykonywanych przez nie czynności - wg wzoru określonego w załączniku nr 4 do siwz. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez Wykonawcę dysponującego w/w osobami. 5. Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w pkt 4, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez Wykonawcę dysponującego w/w osobami. 6. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, polegających na wykonaniu zamówienia-ń odpowiadającego- ych swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia ( potwierdzające spełnienie warunku/-ów opisanych w dziale VII pkt A ppkt 2 b siwz w ramach jednej lub kilku umów), z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców - wg wzoru określonego w załączniku nr 5 oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia publicznego, wyżej wymieniony dokument musi być złożony przez Wykonawcę który zrealizował w/w prace. Uwagi: - ww dokumenty składane są w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku składania elektronicznej kopii dokumentów powinny być one oparzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, - w przypadku składania kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem należy stosować uregulowania zawarte w dziale 15 pkt 5 i 7 siwz, - jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z § 2 pkt 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane Dz. U. Nr 87 poz. 605 ze zm. B Inne dokumenty wymagane od wykonawcy: 1) Wypełniony formularz ofertowy - druk OFERTA -wg załącznika nr 1 do siwz, 2) Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę do występowania w imieniu wykonawcy, jeżeli nie wynika to bezpośrednio z dokumentów rejestrowych lub w przypadku o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - wg załącznika nr 3 do siwz. 3) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom - wg załącznika nr 6. 4) Parafowany wzór umowy - wg załącznika nr 7 do siwz. 5) Harmonogram realizacji zamówienia z podziałem na miesiące

Informacja na temat wadium:
1. Część 1 - 8.000,00 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych)
2. Część 2 - 4.000,00 PLN (słownie: cztery tysiące złotych)

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat.chojnice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe, ul. 31 Stycznia 56, 89-600 Chojnice

Data składania wniosków, ofert: 26/10/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 09:15

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Chojnicach, ul. 31 Stycznia 56

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Gmina Chojnice

Opis:
Budowa i oznakowanie ok. 37,05 km tras rowerowych, Budowa 6 punktów odpoczynkowych, Budowa 14 tablic informacyjnych, Budowa 6 kładek, Oznakowanie ok. 29,3 km tras rowerowych.

Kody CPV:
452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2010

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Gmina Czersk

Opis:
Budowa i oznakowanie ok. 14,5 km tras rowerowych, w tym ok. 6 km w pasie drogi krajowej nr 22 (należy uwzględnić posiadaną przez GDDKiA Oddział Gdańsk koncepcję przebudowy drogi krajowej 22 Czersk - Chojnice), Budowa 3 punktów odpoczynkowych, Budowa 11 tablic informacyjnych, Budowa 1 kładki, Oznakowanie ok. 19,1 km tras rowerowych,

Kody CPV:
452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2010

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

48201 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa ciągu pieszo jezdnego wzdłuż rzeki Cedron na odcinku od ulicy Judyckiego do ulicy Rzeźnickiej w Wejherowie w ramach projektu TURYSTYCZNY SZLAK PÓŁNOCNYCH KASZUB - budowa przebudowa publicznej infrastruktury turystycznej - stworzenie spójnego szlaku rowerowego na terenie gmin powiatów wejherowskiego i puckiego. (CPV 45233162-2 Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych, 45221113-7 Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych, 45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego).

123811 / 2009-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta

302600 / 2014-09-11 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
ROBOTY BUDOWLANE UZUPEŁNIAJĄCE DO ZAMÓWIENIA PODSTAWOWEGO: Rozbudowa drogi krajowej nr 91 na odcinku Tczew - Czarlin - wykonanie dodatkowych odcinków ścieżek rowerowych

173986 / 2010-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lichnowy - Lichnowy (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej od wsi Lichnówki do drogi powiatowej w kierunku Szymankowa

163055 / 2013-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojnice - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2645G od granicy gminy Chojnice do miejscowości Lichnowy

191203 / 2013-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brusy - Brusy (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa ścieżki rowerowej o długości 3,14 km wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 236 na terenie Gminy Brusy współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 313, 322, 323 Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007-2013

318348 / 2014-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
BUDOWA CHODNIKA I ŚCIEŻKI ROWEROWEJ W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 1517G W GMINIE KOSAKOWO II

276128 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe w Chojnicach

82540 / 2015-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cewice z siedzibÄ… organu wykonawczego gminy - Cewice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa systemu tras rowerowych na terenie Gminy Cewice - etap I Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Kamieniec-Siemirowice

142482 / 2014-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchomie - Tuchomie (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Turystyczny szlak rowerowy Nowe Huty - Modrzejewo - Przebudowa ścieżki w miejscowości Modrzejewo.

251403 / 2009-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Adaptacja obiektów poprzemysłowych - Białe Młyny w Chojnicach

105328 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Subkowy - Subkowy (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa chodnika i oświetlenia terenu przy drodze Subkowy - Brzuśce (ul. Sportowa)

223884 / 2011-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Sztum - Sztum (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa i remont ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Sztumskie Pole - Uśnice - Gościszewo wraz z utworzeniem 3 nowych punktów wypoczynku

202413 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Przebudowa ul. Morskiej w zakresie wyznaczenia ścieżki rowerowej przy Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni

67786 / 2016-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojnice - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2644G ODCINEK OD GRANICY Z GMINĄ MIEJSKĄ CHOJNICE (KM 0+061,9) DO MIEJSCOWOŚCI NOWY DWÓR (KM 5+119)

113245 / 2010-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Choczewo, Urząd Gminy Choczewo - Choczewo (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Rewitalizacja przestrzeni publicznej ulicy Kościuszki polegająca na realizacji ciągów komunikacyjnych: szlaku spacerowego i ścieżki rowerowej.

136425 / 2010-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skarszewy - Skarszewy (pomorskie)
CPV: 452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)
Budowa ścieżki rowerowej wraz z niezbędną infrastrukturą na odcinku Skarszewy - Borówno - Bolesławowo i zagospodarowanie terenów ogólnodostępnych w OTW Borówno, gmina Skarszewy.