Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

157596 / 2011-06-14 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Nadleśnictwo Przysucha (Przysucha)

Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha

Opis zamówienia

1. Zamówienie prowadzone jest pod nazwą:
*Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha*
i jest podzielone na dwie części o nazwach:

Część 1 : *Przebudowa odcinka drogi leśnej nr 31 w leśnictwie Rawicz*.

Część 2 : *Przebudowa odcinka drogi leśnej Nr 35 w leśnictwie Puszcza*

2. Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 :
*Przebudowa odcinka drogi leśnej nr 31 w leśnictwie Rawicz *.

Przedmiot zamówienia dotyczy przebudowy nawierzchni brukowej i tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego oraz remont mijanek, przepustów i odtworzenie rowów odwadniających. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie robót na odcinku km 2+183 ÷ km 2+850. Długość odcinka wynosi 667 m. Szczegółowy zakres robót podany jest w przedmiarze robót stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.

2.1. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 1.
Początek trasy [km 2+183] znajduje się w granicy Lasów Państwowych Do km 2+183 ułożona jest nawierzchnia asfaltowa, od km 2+183 do km 2+530 brukowa, od km 2+530 do km 2+800 tłuczniowa, od km 2+800 do km 3+400 brukowa, tłuczniowa obramowana jest krawężnikiem kolejowym, a brukowa opornikiem z grubego kamienia. Istniejąca nawierzchnia tłuczniowa i brukowa zostanie wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża.

2.2. Zakres robót
1) karczowanie pni na wydłużonych zjazdach
2) mechaniczne ścięcie poboczy,
3) oczyszczenie rowów z namułu o średniej grubości do 20 cm z wyprofilowaniem skarp i dna rowów,
4) umocnienie skarp i dna rowów na dużych spadkach betonowymi płytami ażurowymi,
5) wymiana starych przepustów betonowych na plastikowe PEHD spiralnie karbowane.
6) wykonanie warstwy wyrównawczej i wzmocnienie podbudowy tłuczniowej kruszywem łamanym grub. 7 do 9 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
7) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC8S50/70 (wg WT-2/2008 Nawierzchnie asfaltowe IBDiM) o grubości 5 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
8) wykonanie poboczy z gruntu G1 (pospółki) o grubości 15 cm, na szerokości 75 cm,
9) wykonanie mijanek,
10) wydłużenie zjazdów na drogi leśne i szlaki operacyjne

2.3. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 8 - Dokumentacja projektowa dla części nr 1,
Załącznik nr 9 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 1,
Załącznik nr 10 - Przedmiar robót dla części nr 1,

3. Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 :
*Przebudowa odcinka drogi leśnej Nr 35 w leśnictwie Puszcza*

Realizacja tej części obejmuje budowę nawierzchni tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego, mijanek, przepustów i rowów odwadniających oraz składnic przyzrębowych. Realizacja obejmuje wykonanie robót na odcinku km 3+360 ÷ km 4+273. Długość odcinka wynosi 913 m.
3.1. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 2.
Początek trasy [km 3+360], koniec trasy w km 4+273 przyjęto na drodze leśnej gruntowej nr 18. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża. Wysokość bezwzględna terenu początku trasy wynosi 329,40m, a końca trasy 306,40 m.
Przewiduje się nawierzchnię z kruszywa łamanego lub tłucznia kamiennego. Uwzględniając przewidywane obciążenie ruchem nawierzchnię projektuje się w II klasie - o ruchu 4 - 7 pojazdów o nacisku pojedynczej osi 100 kN na dobę w dwóch kierunkach. Dla takiego obciążenia przyjęto nawierzchnię o łącznej grubości 27 cm, wykonaną w dwóch warstwach 9+18 cm. Nawierzchnię należy ułożyć na nasypie z gruntu G1 grubości 15 cm.

Droga położona jest w terenie falistym. Niweletę drogi założono w dostosowaniu do naturalnych spadków terenu z wyniesieniem ponad teren. Spadki podłużne wahają się od 0,3% do 4,7%. Dla uzyskania płynności jazdy oraz zapewnienia dostatecznej widoczności załamania o sumie algebraicznej 1% wyokrąglono łukami kołowymi.

Wody opadowe spływające z korony drogi będą odprowadzone w teren i do rowów oraz na przyległy teren poprzez spadki jezdni i poboczy. Przyjęto rowy trapezowe o nachyleniu skarp 1:1,5 i głębokości 0,75 m. Minimalna głębokość rowu znajduje się 20 cm poniżej dolnej krawędzi projektowanego nasypu z gruntu G1. Skarpy i dno rowów, których spadki podłużne przekraczają 3%, należy umocnić do wysokości 40 cm płytami betonowymi typu EKO o wymiarach 40x60 cm. Wody prowadzone rowami będą wypuszczane w teren do naturalnych obniżeń oraz rowów i zbiorników odparowujących. Zbiorniki odparowujące o objętości 0,5 ÷1,5 m3 i łagodnych skarpach należy odsunąć 1,0 m od zewnętrznej skarpy rowu przydrożnego.
W miejscach wymagających przeprowadzenia wody na drugą stronę drogi zaprojektowano przepusty.

W ciągu drogi zaprojektowano przepusty z rur polimerowych (HDPE) karbowanych - Ø 50 cm, długości 7,0 m pod zjazdami - szt. 4
Pod przepustami należy wykonać ławę żwirową grubości 30 cm. Wloty i wyloty przepustów należy umocnić kamieniem naturalnym wg załączonego rysunku.

W celu połączenia drogi z przyległym terenem projektuje się zjazdy na drogi boczne. Typowe promienie wyokrąglające dla zjazdów wynoszą 6m, dla skrzyżowań 11m. Nawierzchnię na zjazdach - szerokości takiej jak na drodze należy wykonać do końca promieni wyokrąglających.

W celu bezpiecznego wyminięcia się pojazdów na drodze zaprojektowano mijanki. Szerokość typowej mijanki wynosi 2,5 m, łącznie z drogą - 6,0 m, długość 23 m, skosy wjazdowy i wyjazdowy o wartości 1:7. Szerokość korony drogi na mijance wynosi 7,50 m. Pochylenie poprzeczne mijanki powinno być takie jak jezdni na tym odcinku.

3.2 Projektowane parametry techniczne.
- droga klasy L II według Katalogu,
- prędkość projektowa: 30 km/godz.,
- szerokość korony: 5,00 m,
- szerokość jezdni: 3,50 m,
- spadek poprzeczny nawierzchni, daszkowy: 3,0 %,
- szerokość poboczy: 0,75 m,
- spadek poprzeczny poboczy: 6,0 %,
Na całej trasie drogi Nr 35 objętej niniejszą realizacją, z uwagi na występowanie w podłożu gruntów wysadzinowych, projektuje się nasyp z dowiezionego gruntu G1 grubości 15 cm.
3.3. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 11 - Dokumentacja projektowa dla części nr 2,
Załącznik nr 12 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 2,
Załącznik nr 13 - Przedmiar robót dla części nr 2,

4.Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie i dopuszczonych do stosowania. Przy wykonywaniu robót budowlanych Wykonawca zastosuje wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy.

5.Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie w budowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).

6.Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) protokoły z badania materiałów,
b) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
c) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
7. Wykonawca musi udzielić 36 miesięcy gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
8.Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
9.Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć podwykonawcom. Jeżeli wykonawca ma zamiar zlecić wykonanie części robót podwykonawcy to musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 6 do SIWZ.
10. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy Robót.
11. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty.
12. Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd w materiały budowlane i dokumenty ich dotyczące, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
13. Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacją powykonawczą i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy Robót.
14. Materiały z rozbiórki, nie nadające się do ponownego wbudowania, Wykonawca zutylizuje na własny koszt.
15. Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn. zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i funkcjonalnego założonego w programie funkcjonalno-użytkowym lub innych dokumentach będących załącznikiem do tej SIWZ.
16. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji zadania, Wykonawca opracuje w 3 egzemplarzach Program Zapewnienia Jakości (PZJ), który będzie musiał być zatwierdzony przez Inspektora Nadzoru i przekazany po 1 egzemplarzu dla Zamawiającego i Inspektora Nadzoru.
17. W terminie nie późniejszym niż 3 dni przed dniem podpisania umowy, Wykonawca opracuje szczegółowy harmonogram realizacji i finansowania projektu, który zostanie zaakceptowany przez Inspektora nadzoru i zatwierdzony przez Zamawiającego. Harmonogram rzeczowo-finansowy będzie stanowił integralną część umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 157596

Data publikacji: 2011-06-14

Nazwa: Nadleśnictwo Przysucha

Ulica: ul. Targowa 87

Miejscowość: Przysucha

Kod pocztowy: 26-400

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 0-48 6752071, 6752072

Numer faxu: 0-48 6752071, 6752072

Adres strony internetowej: www.radom.lasy.gov.pl/web/przysucha

Regon: 67008080400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Zamówienie prowadzone jest pod nazwą:
*Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha*
i jest podzielone na dwie części o nazwach:

Część 1 : *Przebudowa odcinka drogi leśnej nr 31 w leśnictwie Rawicz*.

Część 2 : *Przebudowa odcinka drogi leśnej Nr 35 w leśnictwie Puszcza*

2. Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 :
*Przebudowa odcinka drogi leśnej nr 31 w leśnictwie Rawicz *.

Przedmiot zamówienia dotyczy przebudowy nawierzchni brukowej i tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego oraz remont mijanek, przepustów i odtworzenie rowów odwadniających. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie robót na odcinku km 2+183 ÷ km 2+850. Długość odcinka wynosi 667 m. Szczegółowy zakres robót podany jest w przedmiarze robót stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.

2.1. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 1.
Początek trasy [km 2+183] znajduje się w granicy Lasów Państwowych Do km 2+183 ułożona jest nawierzchnia asfaltowa, od km 2+183 do km 2+530 brukowa, od km 2+530 do km 2+800 tłuczniowa, od km 2+800 do km 3+400 brukowa, tłuczniowa obramowana jest krawężnikiem kolejowym, a brukowa opornikiem z grubego kamienia. Istniejąca nawierzchnia tłuczniowa i brukowa zostanie wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża.

2.2. Zakres robót
1) karczowanie pni na wydłużonych zjazdach
2) mechaniczne ścięcie poboczy,
3) oczyszczenie rowów z namułu o średniej grubości do 20 cm z wyprofilowaniem skarp i dna rowów,
4) umocnienie skarp i dna rowów na dużych spadkach betonowymi płytami ażurowymi,
5) wymiana starych przepustów betonowych na plastikowe PEHD spiralnie karbowane.
6) wykonanie warstwy wyrównawczej i wzmocnienie podbudowy tłuczniowej kruszywem łamanym grub. 7 do 9 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
7) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC8S50/70 (wg WT-2/2008 Nawierzchnie asfaltowe IBDiM) o grubości 5 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
8) wykonanie poboczy z gruntu G1 (pospółki) o grubości 15 cm, na szerokości 75 cm,
9) wykonanie mijanek,
10) wydłużenie zjazdów na drogi leśne i szlaki operacyjne

2.3. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 8 - Dokumentacja projektowa dla części nr 1,
Załącznik nr 9 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 1,
Załącznik nr 10 - Przedmiar robót dla części nr 1,

3. Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 :
*Przebudowa odcinka drogi leśnej Nr 35 w leśnictwie Puszcza*

Realizacja tej części obejmuje budowę nawierzchni tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego, mijanek, przepustów i rowów odwadniających oraz składnic przyzrębowych. Realizacja obejmuje wykonanie robót na odcinku km 3+360 ÷ km 4+273. Długość odcinka wynosi 913 m.
3.1. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 2.
Początek trasy [km 3+360], koniec trasy w km 4+273 przyjęto na drodze leśnej gruntowej nr 18. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża. Wysokość bezwzględna terenu początku trasy wynosi 329,40m, a końca trasy 306,40 m.
Przewiduje się nawierzchnię z kruszywa łamanego lub tłucznia kamiennego. Uwzględniając przewidywane obciążenie ruchem nawierzchnię projektuje się w II klasie - o ruchu 4 - 7 pojazdów o nacisku pojedynczej osi 100 kN na dobę w dwóch kierunkach. Dla takiego obciążenia przyjęto nawierzchnię o łącznej grubości 27 cm, wykonaną w dwóch warstwach 9+18 cm. Nawierzchnię należy ułożyć na nasypie z gruntu G1 grubości 15 cm.

Droga położona jest w terenie falistym. Niweletę drogi założono w dostosowaniu do naturalnych spadków terenu z wyniesieniem ponad teren. Spadki podłużne wahają się od 0,3% do 4,7%. Dla uzyskania płynności jazdy oraz zapewnienia dostatecznej widoczności załamania o sumie algebraicznej 1% wyokrąglono łukami kołowymi.

Wody opadowe spływające z korony drogi będą odprowadzone w teren i do rowów oraz na przyległy teren poprzez spadki jezdni i poboczy. Przyjęto rowy trapezowe o nachyleniu skarp 1:1,5 i głębokości 0,75 m. Minimalna głębokość rowu znajduje się 20 cm poniżej dolnej krawędzi projektowanego nasypu z gruntu G1. Skarpy i dno rowów, których spadki podłużne przekraczają 3%, należy umocnić do wysokości 40 cm płytami betonowymi typu EKO o wymiarach 40x60 cm. Wody prowadzone rowami będą wypuszczane w teren do naturalnych obniżeń oraz rowów i zbiorników odparowujących. Zbiorniki odparowujące o objętości 0,5 ÷1,5 m3 i łagodnych skarpach należy odsunąć 1,0 m od zewnętrznej skarpy rowu przydrożnego.
W miejscach wymagających przeprowadzenia wody na drugą stronę drogi zaprojektowano przepusty.

W ciągu drogi zaprojektowano przepusty z rur polimerowych (HDPE) karbowanych - Ø 50 cm, długości 7,0 m pod zjazdami - szt. 4
Pod przepustami należy wykonać ławę żwirową grubości 30 cm. Wloty i wyloty przepustów należy umocnić kamieniem naturalnym wg załączonego rysunku.

W celu połączenia drogi z przyległym terenem projektuje się zjazdy na drogi boczne. Typowe promienie wyokrąglające dla zjazdów wynoszą 6m, dla skrzyżowań 11m. Nawierzchnię na zjazdach - szerokości takiej jak na drodze należy wykonać do końca promieni wyokrąglających.

W celu bezpiecznego wyminięcia się pojazdów na drodze zaprojektowano mijanki. Szerokość typowej mijanki wynosi 2,5 m, łącznie z drogą - 6,0 m, długość 23 m, skosy wjazdowy i wyjazdowy o wartości 1:7. Szerokość korony drogi na mijance wynosi 7,50 m. Pochylenie poprzeczne mijanki powinno być takie jak jezdni na tym odcinku.

3.2 Projektowane parametry techniczne.
- droga klasy L II według Katalogu,
- prędkość projektowa: 30 km/godz.,
- szerokość korony: 5,00 m,
- szerokość jezdni: 3,50 m,
- spadek poprzeczny nawierzchni, daszkowy: 3,0 %,
- szerokość poboczy: 0,75 m,
- spadek poprzeczny poboczy: 6,0 %,
Na całej trasie drogi Nr 35 objętej niniejszą realizacją, z uwagi na występowanie w podłożu gruntów wysadzinowych, projektuje się nasyp z dowiezionego gruntu G1 grubości 15 cm.
3.3. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 11 - Dokumentacja projektowa dla części nr 2,
Załącznik nr 12 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 2,
Załącznik nr 13 - Przedmiar robót dla części nr 2,

4.Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie i dopuszczonych do stosowania. Przy wykonywaniu robót budowlanych Wykonawca zastosuje wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.) oraz w przepisach wykonawczych do tej ustawy.

5.Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie w budowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).

6.Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) protokoły z badania materiałów,
b) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
c) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
7. Wykonawca musi udzielić 36 miesięcy gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
8.Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
9.Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć podwykonawcom. Jeżeli wykonawca ma zamiar zlecić wykonanie części robót podwykonawcy to musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 6 do SIWZ.
10. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy Robót.
11. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty.
12. Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd w materiały budowlane i dokumenty ich dotyczące, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
13. Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacją powykonawczą i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy Robót.
14. Materiały z rozbiórki, nie nadające się do ponownego wbudowania, Wykonawca zutylizuje na własny koszt.
15. Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., nr 113, poz. 759 z późn. zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i funkcjonalnego założonego w programie funkcjonalno-użytkowym lub innych dokumentach będących załącznikiem do tej SIWZ.
16. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji zadania, Wykonawca opracuje w 3 egzemplarzach Program Zapewnienia Jakości (PZJ), który będzie musiał być zatwierdzony przez Inspektora Nadzoru i przekazany po 1 egzemplarzu dla Zamawiającego i Inspektora Nadzoru.
17. W terminie nie późniejszym niż 3 dni przed dniem podpisania umowy, Wykonawca opracuje szczegółowy harmonogram realizacji i finansowania projektu, który zostanie zaakceptowany przez Inspektora nadzoru i zatwierdzony przez Zamawiającego. Harmonogram rzeczowo-finansowy będzie stanowił integralną część umowy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
1. Zamawiający przewiduje dla części 1 udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych. Przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia co będące przedmiotem tego zamówienia i tej samej lokalizacji jak opisano w tej SIWZ.
2. Dla części 2 nie przewiduje się udzielenia zamówień uzupełniających.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 30

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie:

Dla części 1 - 5500,00 złotych
słownie: pięć tysięcy pięćset złotych.

Dla części 2 - 7800,00 złotych
słownie: siedem tysięcy osiemset złotych.


1. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu,
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, ze poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancji bankowych,
- gwarancji ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego na konto
Nr konta bankowego: 73 1020 4317 0000 5702 0019 2039 z dopiskiem: *Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha część *
Wadium w pozostałych formach należy zdeponować w kasie u Zamawiającego.
2. Z treści wadium składanego w innej formie jak pieniężna musi wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4 a i 5 ustawy Pzp.

3. Treści wadium składanego w innej formie jak pieniężna musi minimum zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy.
4. Wadium musi być wniesione nie później niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
5. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
6. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
7. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
8. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
9. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą *spełnia / nie spełnia* w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 6 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą *spełnia / nie spełnia* w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 6 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą *spełnia / nie spełnia* w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 6 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
2. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy
2.1. Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a) klęski żywiołowe,
b) warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów.
2.2. Zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności:
a) niewypały i niewybuchy,
b) wykopaliska archeologiczne nie przewidywane w SIWZ,
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawka, itp.),
d) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych.
2.3. Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
2.4. Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
2.5. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 2.1-2.4 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
3. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia.
3.1. Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawka, itp.).
3.2. Zmiany osobowe - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SIWZ, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego.
4. Pozostałe zmiany
a) zmiana obowiązującej stawki VAT:
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę,
b) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.
c) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami.
W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji.
5. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Wymienione powyższe możliwości wprowadzenia zmian są uprawnieniem a nie obowiązkiem zamawiającego.
6. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami,
c) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
d) udzielenie zamówień uzupełniających w zakresie wskazanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_radom/nadl_przysucha

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Przysucha
26-400 Przysucha,
ul. Targowa 87
pokój administracji

Data składania wniosków, ofert: 30/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Przysucha, 26-400 Przysucha, ul. Targowa 87, świetlica.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Ilość części: 2

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Przebudowa odcinka drogi leśnej nr 31 w leśnictwie Rawicz

Opis:
1.Przedmiot zamówienia dotyczy przebudowy nawierzchni brukowej i tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego oraz remont mijanek, przepustów i odtworzenie rowów odwadniających. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie robót na odcinku km 2+183 ÷ km 2+850. Długość odcinka wynosi 667 m. Szczegółowy zakres robót podany jest w przedmiarze robót stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.

2. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 1.
Początek trasy [km 2+183] znajduje się w granicy Lasów Państwowych Do km 2+183 ułożona jest nawierzchnia asfaltowa, od km 2+183 do km 2+530 brukowa, od km 2+530 do km 2+800 tłuczniowa, od km 2+800 do km 3+400 brukowa, tłuczniowa obramowana jest krawężnikiem kolejowym, a brukowa opornikiem z grubego kamienia. Istniejąca nawierzchnia tłuczniowa i brukowa zostanie wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża.

3. Zakres robót
1) karczowanie pni na wydłużonych zjazdach
2) mechaniczne ścięcie poboczy,
3) oczyszczenie rowów z namułu o średniej grubości do 20 cm z wyprofilowaniem skarp i dna rowów,
4) umocnienie skarp i dna rowów na dużych spadkach betonowymi płytami ażurowymi,
5) wymiana starych przepustów betonowych na plastikowe PEHD spiralnie karbowane.
6) wykonanie warstwy wyrównawczej i wzmocnienie podbudowy tłuczniowej kruszywem łamanym grub. 7 do 9 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
7) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC8S50/70 (wg WT-2/2008 Nawierzchnie asfaltowe IBDiM) o grubości 5 cm na odcinku od km 2+183 do km 2+850
8) wykonanie poboczy z gruntu G1 (pospółki) o grubości 15 cm, na szerokości 75 cm,
9) wykonanie mijanek,
10) wydłużenie zjazdów na drogi leśne i szlaki operacyjne

4. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 8 - Dokumentacja projektowa dla części nr 1,
Załącznik nr 9 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 1,
Załącznik nr 10 - Przedmiar robót dla części nr 1,

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 30

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Przebudowa odcinka drogi leśnej Nr 35 w leśnictwie Puszcza

Opis:
Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 :
1.Realizacja tej części obejmuje budowę nawierzchni tłuczniowej na drodze leśnej, skrzyżowań i zjazdów na przyległe drogi i linie podziału powierzchniowego, mijanek, przepustów i rowów odwadniających oraz składnic przyzrębowych. Realizacja obejmuje wykonanie robót na odcinku km 3+360 ÷ km 4+273. Długość odcinka wynosi 913 m.

1.1. Opis drogi będącej przedmiotem zamówienia dla części nr 2.
Początek trasy [km 3+360], koniec trasy w km 4+273 przyjęto na drodze leśnej gruntowej nr 18. Lokalizacje obiektów związanych z projektem podano według powyższego kilometraża. Wysokość bezwzględna terenu początku trasy wynosi 329,40m, a końca trasy 306,40 m.
Przewiduje się nawierzchnię z kruszywa łamanego lub tłucznia kamiennego. Uwzględniając przewidywane obciążenie ruchem nawierzchnię projektuje się w II klasie - o ruchu 4 - 7 pojazdów o nacisku pojedynczej osi 100 kN na dobę w dwóch kierunkach. Dla takiego obciążenia przyjęto nawierzchnię o łącznej grubości 27 cm, wykonaną w dwóch warstwach 9+18 cm. Nawierzchnię należy ułożyć na nasypie z gruntu G1 grubości 15 cm.

Droga położona jest w terenie falistym. Niweletę drogi założono w dostosowaniu do naturalnych spadków terenu z wyniesieniem ponad teren. Spadki podłużne wahają się od 0,3% do 4,7%. Dla uzyskania płynności jazdy oraz zapewnienia dostatecznej widoczności załamania o sumie algebraicznej 1% wyokrąglono łukami kołowymi.

Wody opadowe spływające z korony drogi będą odprowadzone w teren i do rowów oraz na przyległy teren poprzez spadki jezdni i poboczy. Przyjęto rowy trapezowe o nachyleniu skarp 1:1,5 i głębokości 0,75 m. Minimalna głębokość rowu znajduje się 20 cm poniżej dolnej krawędzi projektowanego nasypu z gruntu G1. Skarpy i dno rowów, których spadki podłużne przekraczają 3%, należy umocnić do wysokości 40 cm płytami betonowymi typu EKO o wymiarach 40x60 cm. Wody prowadzone rowami będą wypuszczane w teren do naturalnych obniżeń oraz rowów i zbiorników odparowujących. Zbiorniki odparowujące o objętości 0,5 ÷1,5 m3 i łagodnych skarpach należy odsunąć 1,0 m od zewnętrznej skarpy rowu przydrożnego.
W miejscach wymagających przeprowadzenia wody na drugą stronę drogi zaprojektowano przepusty.

W ciągu drogi zaprojektowano przepusty z rur polimerowych (HDPE) karbowanych - Ø 50 cm, długości 7,0 m pod zjazdami - szt. 4
Pod przepustami należy wykonać ławę żwirową grubości 30 cm. Wloty i wyloty przepustów należy umocnić kamieniem naturalnym wg załączonego rysunku.

W celu połączenia drogi z przyległym terenem projektuje się zjazdy na drogi boczne. Typowe promienie wyokrąglające dla zjazdów wynoszą 6m, dla skrzyżowań 11m. Nawierzchnię na zjazdach - szerokości takiej jak na drodze należy wykonać do końca promieni wyokrąglających.

W celu bezpiecznego wyminięcia się pojazdów na drodze zaprojektowano mijanki. Szerokość typowej mijanki wynosi 2,5 m, łącznie z drogą - 6,0 m, długość 23 m, skosy wjazdowy i wyjazdowy o wartości 1:7. Szerokość korony drogi na mijance wynosi 7,50 m. Pochylenie poprzeczne mijanki powinno być takie jak jezdni na tym odcinku.

1.2 Projektowane parametry techniczne.
- droga klasy L II według Katalogu,
- prędkość projektowa: 30 km/godz.,
- szerokość korony: 5,00 m,
- szerokość jezdni: 3,50 m,
- spadek poprzeczny nawierzchni, daszkowy: 3,0 %,
- szerokość poboczy: 0,75 m,
- spadek poprzeczny poboczy: 6,0 %,
Na całej trasie drogi Nr 35 objętej niniejszą realizacją, z uwagi na występowanie w podłożu gruntów wysadzinowych, projektuje się nasyp z dowiezionego gruntu G1 grubości 15 cm.
1.3. Szczegółowy zakres robót zawierają załączniki:
Załącznik nr 11 - Dokumentacja projektowa dla części nr 2,
Załącznik nr 12 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
dla części nr 2,
Załącznik nr 13 - Przedmiar robót dla części nr 2,

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 45

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Podobne przetargi

47499 / 2012-02-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej Nr 4403W Od drogi nr 8 - Turzyn - Brańszczyk - Niemiry - Knurowiec - Długosiodło - Goworowo - Ostrołęka od km 32+900,00 do km 37+900,00

93670 / 2009-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Goworowo - Goworowo (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych we wsi Grodzisk Mały, gm. Goworowo, polegająca na przebudowie drogi transportu rolniczego żwirowej na bitumiczną

185174 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Brudzeń Duży (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi gminnej relacji Turza Wielka - Wincentowo, w km 1+120,00 do 2+448,27, gm. Brudzeń Duży, woj. mazowieckie.

226832 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Garwolin - Garwolin (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie utwardzenia ulicy Å‚Ä…czÄ…cej os. Stacyjna z ul. II Armii WP w Garwolinie

96878 / 2013-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Małej Wsi - Mała Wieś (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej Nr 290824 Chylin - Zakrzewo na odc. 4.034 mb. w ramach projektu pn. Modernizacja i przebudowa dróg w gminach regionu płockiego szansą ich dynamicznego rozwoju

322568 / 2009-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radzymin - Radzymin (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie projektu oraz wykonanie remontu ulicy Księcia E. Lubomirskiego w Radzyminie

197654 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Węgrowie - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 4224W Węgrów - Krypy od km 1+715 do km 2+315 dł. odcinka 0,6 km

165981 / 2014-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulicy Włodarzewskiej na odc. od ul. Grójeckiej do ul. Usypiskowej wraz z odwodnieniem