Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

308161 / 2010-11-02 - / Wojewódzki Urząd Pracy (Katowice)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-10-20 pod pozycją 338218. Zobacz ogłoszenie 338218 / 2010-10-20 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du województwa nieposiadajÄ…ca osobowoÅ›ci prawnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 308161

Data publikacji: 2010-11-02

Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy

Ulica: ul. Kościuszki 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-048

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 0 32 757 33 61

Adres strony internetowej: www.wup-katowice.pl

Regon: 27685569600000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 338218

Data wydania biuletynu: 2010-10-20

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń przygotowujących do zdania egzaminów pozwalających na uzyskanie certyfikatów ECDL - Core lub ECDL - START (szkolenie będzie obejmowało wszystkie 7 modułów tematycznych wchodzących w skład ECDL-Core, natomiast jego uczestnicy będą mogli po jego zakończeniu zdecydować o tym, czy przystąpią do pełnego egzaminu czy tylko do ECDL START), ECDL - Advanced i e-Citizen oraz organizacja egzaminów w tym zakresie dla 200 pracujących osób, mieszkańców woj. śląskiego, powyżej 50 roku życia, uczestników projektu WUP w Katowicach pn. Kompetencje na miarę potrzeb w ramach Poddziałania 7.2.1 PO KL.

I. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1) Szacowany czas trwania szkoleń: 30 tygodni (z uwzględnieniem przerw świątecznych oraz ferii zimowych).

2) Zamawiający przekaże Wykonawcy w dniu zawarcia umowy dane kontaktowe uczestników szkoleń wraz z informacją o deklarowanym poziomie umiejętności komputerowych.

3) Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym w terminie 5 dni kalendarzowych od przekazania danych kontaktowych uczestników dokona podziału osób na grupy szkoleniowe
o poszczególnych poziomach zaawansowania szkoleń z uwzględnieniem podziału na lokalizację odbywania zajęć szkoleniowych a następnie przekaże do akceptacji Zamawiającego harmonogram realizacji usługi z uwzględnieniem formuły i założeń organizacyjnych szkoleń opisanych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia oraz preferencji uczestników.

4) Zamawiający dokona akceptacji harmonogramu szkoleń w terminie do 3 dni roboczych od jego przekazania.

5) Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmian w harmonogramie szkoleń. Zmiany zostaną wprowadzone po uzgodnieniu z Wykonawcą.

6) Wykonawca rozpocznie realizację usługi w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia akceptacji harmonogramu przez Zamawiającego, w tym powiadomi indywidualnie uczestników szkoleń
w sposób skuteczny (tzn. umożliwiający weryfikację odbioru informacji przez uczestnika)
o terminie rozpoczęcia i miejscu realizacji szkoleń, tj. przekaże harmonogram realizacji zajęć szkoleniowych, który obowiązuje daną osobę. Powiadomienie musi nastąpić w terminie minimum 5 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć szkoleniowych. Powiadomienie zostanie przekazane uczestnikom łącznie drogą e-mailową, telefoniczną oraz listem poleconym (priorytet za potwierdzeniem odbioru).

7) Wykonawca planując z przyczyn obiektywnych dokonanie modyfikacji w harmonogramie zobowiązuje się do przedłożenia zmienionego harmonogramu do akceptacji Zamawiającego w terminie co najmniej 5 dni roboczych przed planowaną zmianą. Zmieniony harmonogram Wykonawca zobowiązuje się przekazać uczestnikom szkoleń.

8) Szkolenia będą organizowane w soboty lub w niedziele. Godziny rozpoczęcia szkoleń zostaną uzgodnione z Wykonawcą na etapie opracowywania harmonogramu zajęć.

9) W przypadku dostosowania się do preferencji uczestników związanych z godzinami pracy w systemie zmianowym dopuszcza się możliwość organizacji zajęć również w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku.

10) Jeden dzień szkoleniowy będzie trwał 6 godzin szkoleniowych, przy czym godzina szkoleniowa wynosi 45 minut, natomiast w przypadku realizacji zajęć w dni robocze dopuszcza się możliwość realizacji 6 godzin szkoleniowych w ciągu dwóch dni.

11) Harmonogram dzienny zajęć musi przewidywać dłuższą przerwę obiadową (45 minut), również w przypadku organizacji szkoleń w dni robocze.

12) Wykonawca zapewni bazę lokalową na terenie pięciu miast: Katowice, Częstochowa, Bielsko - Biała, Tychy, Gliwice w pobliżu węzłów komunikacji miejskiej zapewniających łatwy dojazd na szkolenia.

13) Dopuszcza się możliwość zmiany lokalizacji oraz ich liczby w sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na zmianę liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach oraz ze względu na konieczność dostosowania się do preferencji uczestników (np. zgłoszony przez uczestników brak możliwości dojazdu na szkolenie w założonym miejscu i czasie).

14) Wykonawca zapewni odpowiednią liczbę sal oraz trenerów, pozwalającą na równoległe przeprowadzanie szkoleń dla wszystkich 200 uczestników.

15) Zajęcia powinny odbywać się w grupach minimum 3 osobowych oraz maksymalnie 12 osobowych.

16) Dopuszcza się możliwość zmiany liczby grup szkoleniowych oraz ich liczebności w przypadku konieczności dostosowania do preferencji i możliwości czasowych uczestników związanych z pracą zawodową oraz gdy okaże się ona konieczna ze względu na zmianę liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach. Liczba ta może ulec zmianie w wyniku konieczności dołączenia do projektu osób z listy rezerwowej lub ze względu na konieczność dostosowania do reprezentowanego poziomu umiejętności komputerowych.

17) Liczba uczestników szkoleń: 200 osób, w tym:

a) ECDL Core - 114 osób (12 grup),

b) ECDL Advanced - 31 osób (6 grup)

c) ECDL e-Citizen - 55 osób (6 grup)

18) Szkolenia obejmują 1944 godziny, w tym:

a) ECDL Core - 12 grup * 108 godz. = 1 296 godz.

b) ECDL Advanced - 6 grup * 78 godz. = 468 godz.

c) ECDL e - Citizen - 6 grup * 30 godz. = 180 godz.


19) Zamawiający zastrzega prawo zmiany ilości osób na poszczególnych poziomach zaawansowania. Łącznie zmiana może objąć maksymalnie 10% uczestników projektu. Zmianę dopuszcza się wyłącznie w przypadku zgłoszonej przez uczestnika i/lub trenera rażącej różnicy w poziomie umiejętności uczestnika oraz wymagań obowiązujących w ramach kursu na danym poziomie zaawansowania, jak również w przypadku zmian aktualnej listy uczestników projektu tj. konieczności dołączenia do projektu nowych osób z listy rezerwowej w wyniku rezygnacji obecnych uczestników.

20) Zastosowane metody nauczania muszą uwzględniać indywidualne podejście do każdego z uczestników.


II. ZAKRES MERYTORYCZNY

Szkolenia będą realizowały program w oparciu o sylabusy ECDL dostępne na stronie Polskiego Biura ECDL www.ecdl.com.pl oraz zalecane podręczniki, a zatem muszą składać się z następujących modułów:
1. ECDL - Core:
a) Podstawy technik informatycznych
b) Użytkowanie komputerów
c) Przetwarzanie tekstów
d) Arkusze kalkulacyjne
e) Baza danych
f) Grafika menadżerska i prezentacyjna
g) Usługi w sieciach informatycznych

2. ECDL Advanced
a) Przetwarzanie tekstu - poziom zaawansowany
b) Arkusze kalkulacyjne - poziom zaawansowany
c) Bazy danych - poziom zaawansowany
d) Grafika menadżerska i prezentacyjna - poziom zaawansowany

3. ECDL e-Citizen
a) Umiejętności podstawowe
b) Wyszukiwanie informacji
c) e-uczestnictwo

4. Proponowane podręczniki:
a) ECDL Core: podstawy technik informatycznych, Barbara Gaworska, Henryk Szantula; Uzytkowanie komputerów, Adam Trawka; Przetwarzanie tekstów, Andrzej Mazur; Arkusze kalkulacyjne, Romuald Lenert; Bazy danych, Dariusz Przygodzki; Grafika menedżerska i prezentacyjna, Alicja Biegańska; Usługi w sieciach informatycznych, Elżbieta Bowdur;

b) ECDL Advanced: Przetwarzanie tekstów, Katarzyna Sroka; Arkusze kalkulacyjne, Ewa Szymala; Grafika menedżerska i prezentacyjna, Beata Rutkowska; Bazy danych, Zygmunt Apiecionek;

c) ECDL e-Citizen: e-Obywatel - aktywny użytkownik komputera i Internetu, Aleksander Bremer, Mirosław Sławik;

d) Wykonawca przekaże Zamawiającemu jeden przykładowy komplet podręczników.

e) W przypadku braku dostępu do wymienionych podręczników Zamawiający dopuszcza wykorzystanie innych podręczników polecanych przez Wykonawcę za zgodą Zamawiającego.


III. W RAMACH REALIZACJI USŁUGI SZKOLENIOWEJ WYKONAWCA MUSI ZAPEWNIĆ:

1) sale szkoleniowe przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, spełniające wymogi przepisów BHP i p. poż. oraz wyposażone w ilość stanowisk dostosowaną do liczebności grupy (stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem Office 2007 lub nowszym - 1 stanowisko dla jednego uczestnika szkolenia), łącze internetowe, projektor multimedialny, rzutnik podłączony do projektora, tablicę suchościeralną, flipchart. Sprzęt oraz system operacyjny gwarantujący odpowiednią szybkość działania pakietu Office.

2) wystarczającą liczbę własnych licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.

3) zastępczą infrastrukturę informatyczną w przypadku awarii sprzętu.

4) co najmniej 12 trenerów, którzy będą posiadać kwalifikacje adekwatne do zakresu programowego prowadzonych przez nich szkoleń (wykładowcy prowadzący kurs ECDL - Core i ECDL - e-Citizen powinni posiadać Certyfikat ECDL/ECDL-Core, natomiast wykładowcy prowadzący kurs ECDL Advanced w zakresie wybranego modułu tematycznego powinni legitymować się posiadaniem certyfikatu ECDL - Advanced w zakresie odpowiadającym prowadzonemu szkoleniu) oraz minimum trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów umożliwiających uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.

5) W dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży w/w wykaz trenerów wraz z CV potwierdzającym doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów umożliwiających uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych oraz kopiami certyfikatów, potwierdzającymi posiadanie kwalifikacji w zakresie odpowiadającym prowadzonemu szkoleniu. Złożone kopie powinny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy.

6) zastępczą kadrę trenerską w przypadku nieobecności wyznaczonych trenerów. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o zmianie oraz przekaże do jego akceptacji dane osobowe wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje zastępczego trenera.

7) możliwość wymiany trenera w ciągu 7 dni kalendarzowych od wezwania Zamawiającego w przypadku negatywnych opinii uczestników oraz niskiego poziomu dydaktycznego i merytorycznego zajęć stwierdzonego podczas kontroli przeprowadzonej przez Zamawiającego na miejscu.

8) na pisemne wezwanie Zamawiającego konsultanta dostępnego dla uczestników szkoleń raz na 2 tygodnie przez 2 godziny zegarowe w wybrany dzień tygodnia (do uzgodnienia z Wykonawcą) w trzech miastach (Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa) w celu możliwości uzupełnienia zaległości merytorycznych powstałych w wyniku nieobecności na zajęciach.

9) nieodpłatne materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych modułów szkoleniowych, w tym materiały własne i opracowania wykładowców oraz podręczniki proponowane w części II niniejszego opisu, umożliwiające samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, które zostaną przekazane uczestnikom w momencie rozpoczęcia szkolenia.

10) poczęstunek podczas przerw kawowych, obejmujący: kawę naturalną z ekspresu i herbatę, serwowane z zaparzaczy do gorących napoi gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas zajęć, mleczko do kawy, wodę mineralną (min. 1 butelka 0,5 litra na osobę na jeden dzień szkoleniowy), co najmniej 3 rodzaje ciastek (min. 70 g na osobę na jeden dzień szkoleniowy) oraz jeden ciepły posiłek dziennie podczas przerwy obiadowej:
- bogracz - 1 porcja min. 250 g,
- pierogi: z mięsem, kapustą i grzybami, ruskie - 1 porcja min. 300 g,
- kotlet schabowy z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- kotlet mielony z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- ryba smażona z ryżem, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- naleśniki z serem białym na słodko - 1 porcja min. 300 g,
- kluski śląskie z mięsem - 1 porcja min. 300 g,
- pierś z kurczaka z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- Boeff Strogonow - 1 porcja min. 250 g.

11) organizację egzaminów umożliwiających uzyskanie odpowiednich Certyfikatów ECDL e-Citizen, ECDL Advanced, ECDL-Core lub ECDL START (uczestnicy kursu z zakresu ECDL-Core będą mogli wybrać pełną lub ograniczoną formę egzaminu) - próg zdawalności na poziomie co najmniej 50%. Egzaminy powinny zostać zorganizowane w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia każdego ze szkoleń (ECDL e-Citizen, ECDL Advanced, ECDL). Wymagany próg zdawalności powinien zostać osiągnięty w terminie 3 miesięcy od daty zakończenia szkolenia. Zamawiający dopuszcza zmianę w zakresie wymaganego terminu przeprowadzenia egzaminów oraz dostarczenia raportu końcowego, a tym samym osiągnięcia wymaganego progu zdawalności (co najmniej 50%) w przypadku konieczności dostosowania się do możliwości czasowych i preferencji uczestników.

12) odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL, m. in.

a) oznaczenie budynku i pomieszczeń, w których realizowane będą szkolenia zgodnie
z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL w postaci umieszczenia odpowiednich tabliczek informacyjnych przed wejściem do sal szkoleniowych (obok drzwi lub na drzwiach);

b) oznaczenie zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL wszystkich dokumentów szkoleniowych takich jak: materiały szkoleniowe, listy obecności, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, itp.

13) wydanie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia dla osób przeszkolonych oraz wydanie osobom, które zdały egzamin odpowiednich Europejskich Certyfikatów Umiejętności Komputerowych na odpowiednim poziomie (ECDL, ECDL Advanced, ECDL e-Citizen).

14) obsługę techniczno-administracyjną zwrotu kosztów dojazdu dla uczestników szkolenia (środki finansowe na ten cel zapewni Zamawiający):
a) komunikacją publiczną;
b) samochodem - zwrot maksymalnie do wysokości kosztów dojazdu komunikacją publiczną;

Zamawiający dostarczy Wykonawcy regulamin zwrotu kosztów dojazdu w dniu podpisania umowy.
Koszty dojazdu uczestników projektu będą rozliczane comiesięcznie na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę oraz dostarczonej dokumentacji potwierdzającej poniesione koszty w postaci biletów komunikacji miejskiej lub oświadczenia uczestnika projektu o wykorzystaniu prywatnego samochodu do dojazdu na szkolenie. Zamawiający dokona płatności w terminie 14 dni od daty wpływu faktury do siedziby Zamawiającego.

Zamawiający zastrzega sobie prawo zapoznania się przed rozpoczęciem i w trakcie szkoleń z warunkami realizacji usługi oferowanymi przez Wykonawcę. W przypadku, gdy warunki prowadzenia zajęć będą odbiegać od wymogów określonych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do usunięcia wskazanych przez Zamawiającego uchybień w ciągu 2 dni roboczych.


IV. PONADTO WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY BĘDZIE DO:

1. prowadzenia dzienników zajęć i list obecności na zajęciach.

2. dostarczenia dzienników zajęć do Zamawiającego po zakończeniu każdego szkolenia.

3. przekazywania raz w tygodniu skanów list obecności i raz w miesiącu oryginałów list obecności (łącznie z fakturą za usługę).

4. sporządzania comiesięcznych raportów z podziałem na poszczególne grupy w zakresie postępów merytorycznych oraz frekwencji uczestników.

5. przekazywania wraz z fakturą (comiesięcznie) dokumentów zaświadczających
o przyczynie nieobecności na zajęciach (np. delegacja, druk L-4).

6. płatność za usługę będzie regulowana co miesiąc za faktyczną ilość przeprowadzonych zajęć.

7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość czasowego wstrzymania płatności
w momencie wyczerpania środków finansowych na koncie projektowym. W takim przypadku zwrot kosztów zostanie niezwłocznie dokonany w momencie otrzymania środków od instytucji nadrzędnej.

8. zawiadomienia Zamawiającego o zakończeniu każdego szkolenia w postaci raportu końcowego, zawierającego zbiorczą informację w zakresie frekwencji uczestników, wyników merytorycznych oraz ilości osób, które ukończyły lub nie ukończyły szkolenia. Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy wraz z kopiami zaświadczeń o ukończeniu szkolenia potwierdzonymi za zgodność z oryginałem w terminie 5 dni od dnia ukończenia każdego szkolenia.

9. zawiadomienia Zamawiającego o zakończeniu procesu egzaminowania uczestników w postaci raportu końcowego zawierającego informację na temat wyników egzaminów ECDL. Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy wraz z kopiami Certyfikatów ECDL potwierdzonymi za zgodność z oryginałem w terminie 14 dni od uzyskania wyników egzaminów.

10. poddawania się kontroli prawidłowości realizacji projektu dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego instytucje, w tym wglądu do dokumentacji związanej z projektem.

11. zachowania zasady poufności przetwarzania danych osobowych osób uczestniczących w szkoleniu.

12. umieszczenia na stronie internetowej Wykonawcy informacji o realizacji szkoleń.

13. zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl oraz aktualizacji informacji o realizowanym szkoleniu.

14. odpowiedniego oznaczenia sal szkoleniowych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczenia projektów finansowych w ramach PO KL (odpowiednie materiały konieczne do oznaczenia pomieszczeń zapewni Wykonawca).

15. wyznaczenia koordynatora usługi odpowiedzialnego za stały kontakt z Zamawiającym oraz uczestnikami szkolenia.

UWAGI:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w zakresie:
1) lokalizacji, w których będą odbywały się szkolenia oraz ich liczby;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się w przypadku sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na liczbę osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach, ze względu na konieczność dostosowania się do preferencji uczestników (np. zgłoszony przez uczestników brak możliwości dojazdu na szkolenie w założonym miejscu i czasie).
2) Liczby grup oraz liczebności grup szkoleniowych;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się w sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na liczbę osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach. Liczba ta może ulec zmianie w wyniku rezygnacji uczestników i konieczności dołączenia do projektu osób z listy rezerwowej lub ze względu na konieczność dostosowania do reprezentowanego poziomu umiejętności komputerowych (zgodnie z pkt 5) oraz preferencji i możliwości czasowych uczestników.

3) liczby godzin szkoleniowych w ramach jednego dnia zajęć dla jednej grupy;
Warunki zmiany: zmianę liczby godzin szkoleniowych w ramach jednego dnia zajęć dla jednej grupy dopuszcza się ze względu na konieczność dostosowania harmonogramu zajęć do możliwości i preferencji uczestników.
4) terminu przeprowadzenia egzaminów oraz dostarczenia raportu końcowego, a tym samym osiągnięcia wymaganego progu zdawalności (co najmniej 50%):
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza w przypadku konieczności dostosowanie się do możliwości czasowych i preferencji uczestników.
5) Liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się wyłącznie w przypadku zgłoszonej przez uczestnika i/lub trenera rażącej różnicy w poziomie umiejętności uczestnika oraz wymagań obowiązujących w ramach kursu na danym poziomie zaawansowania, jak również w przypadku zmian aktualnej listy uczestników projektu tj. konieczności dołączenia do projektu nowych osób z listy rezerwowej w wyniku rezygnacji obecnych uczestników.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń przygotowujących do zdania egzaminów pozwalających na uzyskanie certyfikatów ECDL lub równoważnych oraz organizacja egzaminów w tym zakresie dla 200 pracujących osób, mieszkańców woj. Śląskiego, powyżej 50 roku życia, uczestników projektu WUP w Katowicach pn. Kompetencje na miarę potrzeb w ramach Poddziałania 7.2.1 PO KL

Równoważność dotyczy zawartości merytorycznej na każdym poziomie szkolenia - opisanej w pkt III - oraz poziomu umiejętności komputerowych podlegających certyfikacji.


I. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1) Szacowany czas trwania szkoleń: 30 tygodni (z uwzględnieniem przerw świątecznych oraz ferii zimowych).

2) Zamawiający przekaże Wykonawcy w dniu zawarcia umowy dane kontaktowe uczestników szkoleń wraz z informacją o deklarowanym poziomie umiejętności komputerowych.

3) Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym w terminie 5 dni kalendarzowych od przekazania danych kontaktowych uczestników dokona podziału osób na grupy szkoleniowe o poszczególnych poziomach zaawansowania szkoleń z uwzględnieniem podziału na lokalizację odbywania zajęć szkoleniowych a następnie przekaże do akceptacji Zamawiającego harmonogram realizacji usługi z uwzględnieniem formuły i założeń organizacyjnych szkoleń opisanych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia oraz preferencji uczestników.

4) Zamawiający dokona akceptacji harmonogramu szkoleń w terminie do 3 dni roboczych od jego przekazania.

5) Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmian w harmonogramie szkoleń. Zmiany zostaną wprowadzone po uzgodnieniu z Wykonawcą.

6) Wykonawca rozpocznie realizację usługi w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia akceptacji harmonogramu przez Zamawiającego, w tym powiadomi indywidualnie uczestników szkoleń w sposób skuteczny (tzn. umożliwiający weryfikację odbioru informacji przez uczestnika) o terminie rozpoczęcia i miejscu realizacji szkoleń, tj. przekaże harmonogram realizacji zajęć szkoleniowych, który obowiązuje daną osobę. Powiadomienie musi nastąpić w terminie minimum 5 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć szkoleniowych. Powiadomienie zostanie przekazane uczestnikom łącznie drogą e-mailową, telefoniczną oraz listem poleconym (priorytet za potwierdzeniem odbioru).

7) Wykonawca planując z przyczyn obiektywnych dokonanie modyfikacji w harmonogramie zobowiązuje się do przedłożenia zmienionego harmonogramu do akceptacji Zamawiającego w terminie co najmniej 5 dni roboczych przed planowaną zmianą. Zmieniony harmonogram Wykonawca zobowiązuje się przekazać uczestnikom szkoleń.

8) Szkolenia będą organizowane w soboty lub w niedziele. Godziny rozpoczęcia szkoleń zostaną uzgodnione z Wykonawcą na etapie opracowywania harmonogramu zajęć.

9) W przypadku dostosowania się do preferencji uczestników związanych z godzinami pracy w systemie zmianowym dopuszcza się możliwość organizacji zajęć również w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku.

10) Jeden dzień szkoleniowy będzie trwał 6 godzin szkoleniowych, przy czym godzina szkoleniowa wynosi 45 minut, natomiast w przypadku realizacji zajęć w dni robocze dopuszcza się możliwość realizacji 6 godzin szkoleniowych w ciągu dwóch dni.

11) Harmonogram dzienny zajęć musi przewidywać dłuższą przerwę obiadową (45 minut), również w przypadku organizacji szkoleń w dni robocze.

12) Wykonawca zapewni bazę lokalową na terenie pięciu miast: Katowice, Częstochowa, Bielsko - Biała, Tychy, Gliwice w pobliżu węzłów komunikacji miejskiej zapewniających łatwy dojazd na szkolenia.

13) Dopuszcza się możliwość zmiany lokalizacji oraz ich liczby w sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na zmianę liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach oraz ze względu na konieczność dostosowania się do preferencji uczestników (np. zgłoszony przez uczestników brak możliwości dojazdu na szkolenie w założonym miejscu i czasie).

14) Wykonawca zapewni odpowiednią liczbę sal oraz trenerów, pozwalającą na równoległe przeprowadzanie szkoleń dla wszystkich 200 uczestników.

15) Zajęcia powinny odbywać się w grupach minimum 3 osobowych oraz maksymalnie 12 osobowych.

16) Dopuszcza się możliwość zmiany liczby grup szkoleniowych oraz ich liczebności w przypadku konieczności dostosowania do preferencji i możliwości czasowych uczestników związanych z pracą zawodową oraz gdy okaże się ona konieczna ze względu na zmianę liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach. Liczba ta może ulec zmianie w wyniku konieczności dołączenia do projektu osób z listy rezerwowej lub ze względu na konieczność dostosowania do reprezentowanego poziomu umiejętności komputerowych.

17) Szkolenia oraz egzaminy obejmą 3 poziomy, a w szkoleniu weźmie udział łącznie 200 osób, w tym:

a) poziom ECDL Core lub równoważny - 114 osób (12 grup),

b) poziom ECDL Advanced lub równoważny - 31 osób (6 grup)

c) poziom ECDL e-Citizen lub równoważny - 55 osób (6 grup)

18) Szkolenia obejmują 1 944 godziny, w tym:

a) poziom ECDL Core lub równoważny - 12 grup * 108 godz. = 1 296 godz.

b) poziom ECDL Advanced lub równoważny - 6 grup * 78 godz. = 468 godz.

c) poziom ECDL e-Citizen lub równoważny - 6 grup * 30 godz. = 180 godz.


19) Zamawiający zastrzega prawo zmiany ilości osób na poszczególnych poziomach zaawansowania. Łącznie zmiana może objąć maksymalnie 10% uczestników projektu. Zmianę dopuszcza się wyłącznie w przypadku zgłoszonej przez uczestnika i/lub trenera rażącej różnicy w poziomie umiejętności uczestnika oraz wymagań obowiązujących w ramach kursu na danym poziomie zaawansowania, jak również w przypadku zmian aktualnej listy uczestników projektu tj. konieczności dołączenia do projektu nowych osób z listy rezerwowej w wyniku rezygnacji obecnych uczestników.

20) Zastosowane metody nauczania muszą uwzględniać indywidualne podejście do każdego z uczestników.


II. ZAKRES MERYTORYCZNY

Szkolenia oraz egzaminy powinny obejmować 3 poziomy umiejętności i składać się
z następujących modułów:
1. Poziom ECDL Core lub równoważny
a) Podstawy technik informatycznych
b) Użytkowanie komputerów
c) Przetwarzanie tekstów
d) Arkusze kalkulacyjne
e) Baza danych
f) Grafika menadżerska i prezentacyjna
g) Usługi w sieciach informatycznych

2. Poziom ECDL Advanced lub równoważny
a) Przetwarzanie tekstu - poziom zaawansowany
b) Arkusze kalkulacyjne - poziom zaawansowany
c) Bazy danych - poziom zaawansowany
d) Grafika menadżerska i prezentacyjna - poziom zaawansowany

3. Poziom e-Citizen lub równoważny
a) Umiejętności podstawowe
b) Wyszukiwanie informacji
c) e-uczestnictwo

4. Szkolenia będą realizowały program w oparciu o podręczniki, które zawierają treści odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych modułów szkoleniowych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu jeden przykładowy komplet podręczników;


III. W RAMACH REALIZACJI USŁUGI SZKOLENIOWEJ WYKONAWCA MUSI ZAPEWNIĆ:

1) sale szkoleniowe przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, spełniające wymogi przepisów BHP i p. poż. oraz wyposażone w ilość stanowisk dostosowaną do liczebności grupy (stanowiska komputerowe wraz z oprogramowaniem Office 2007 lub nowszym - 1 stanowisko dla jednego uczestnika szkolenia), łącze internetowe, projektor multimedialny, rzutnik podłączony do projektora, tablicę suchościeralną, flipchart. Sprzęt oraz system operacyjny gwarantujący odpowiednią szybkość działania pakietu Office.

2) wystarczającą liczbę własnych licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.

3) zastępczą infrastrukturę informatyczną w przypadku awarii sprzętu.

4) co najmniej 12 trenerów, którzy będą posiadać kwalifikacje adekwatne do zakresu programowego prowadzonych przez nich szkoleń (wykładowcy prowadzący kurs w zakresie wybranego modułu tematycznego na określonym poziomie zaawansowania powinni posiadać Certyfikat ECDL lub równoważny w zakresie tego modułu tematycznego na poziomie zaawansowania odpowiadającym szkoleniu lub wyższym) oraz minimum trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów umożliwiających uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego.

5) w dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży w/w wykaz trenerów wraz z CV potwierdzającym doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów umożliwiających uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych lub równoważnego oraz kopiami certyfikatów, potwierdzającymi posiadanie kwalifikacji w zakresie odpowiadającym prowadzonemu szkoleniu. Złożone kopie powinny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy.

6) zastępczą kadrę trenerską w przypadku nieobecności wyznaczonych trenerów. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o zmianie oraz przekaże do jego akceptacji dane osobowe wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje zastępczego trenera.

7) możliwość wymiany trenera w ciągu 7 dni kalendarzowych od wezwania Zamawiającego w przypadku negatywnych opinii uczestników oraz niskiego poziomu dydaktycznego i merytorycznego zajęć stwierdzonego podczas kontroli przeprowadzonej przez Zamawiającego na miejscu.

8) na pisemne wezwanie Zamawiającego konsultanta dostępnego dla uczestników szkoleń raz na 2 tygodnie przez 2 godziny zegarowe w wybrany dzień tygodnia (do uzgodnienia z Wykonawcą) w trzech miastach (Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa) w celu możliwości uzupełnienia zaległości merytorycznych powstałych w wyniku nieobecności na zajęciach.

9) nieodpłatne materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych modułów szkoleniowych, w tym materiały własne i opracowania wykładowców oraz podręczniki, umożliwiające samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, które zostaną przekazane uczestnikom w momencie rozpoczęcia szkolenia.

10) poczęstunek podczas przerw kawowych, obejmujący: kawę naturalną z ekspresu i herbatę, serwowane z zaparzaczy do gorących napoi gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas zajęć, mleczko do kawy, wodę mineralną (min. 1 butelka 0,5 litra na osobę na jeden dzień szkoleniowy), co najmniej 3 rodzaje ciastek (min. 70 g na osobę na jeden dzień szkoleniowy) oraz jeden ciepły posiłek dziennie podczas przerwy obiadowej:
- bogracz - 1 porcja min. 250 g,
- pierogi: z mięsem, kapustą i grzybami, ruskie - 1 porcja min. 300 g,
- kotlet schabowy z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- kotlet mielony z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- ryba smażona z ryżem, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- naleśniki z serem białym na słodko - 1 porcja min. 300 g,
- kluski śląskie z mięsem - 1 porcja min. 300 g,
- pierś z kurczaka z ziemniakami, surówka - 1 porcja min. 300 g,
- Boeff Strogonow - 1 porcja min. 250 g.

11) organizacji egzaminów umożliwiających uzyskanie odpowiednich Certyfikatów ECDL e-Citizen, ECDL Advanced, ECDL Core lub ECDL START (uczestnicy kursu z zakresu ECDL Core będą mogli wybrać pełną lub ograniczoną formę egzaminu) lub równowaznych - próg zdawalności na danym poziomie co najmniej 50%. Egzaminy powinny zostać zorganizowane w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia każdego ze szkoleń na określonym poziomie zaawansowania. Wymagany próg zdawalności powinien zostać osiągnięty w terminie 3 miesięcy od daty zakończenia szkolenia. Zamawiający dopuszcza zmianę w zakresie wymaganego terminu przeprowadzenia egzaminów oraz dostarczenia raportu końcowego,
a tym samym osiągnięcia wymaganego progu zdawalności (co najmniej 50%) w przypadku konieczności dostosowania się do możliwości czasowych i preferencji uczestników.

12) odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL, m. in.

a) oznaczenie budynku i pomieszczeń, w których realizowane będą szkolenia zgodnie
z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL w postaci umieszczenia odpowiednich tabliczek informacyjnych przed wejściem do sal szkoleniowych (obok drzwi lub na drzwiach);

b) oznaczenie zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach PO KL wszystkich dokumentów szkoleniowych takich jak: materiały szkoleniowe, listy obecności, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, itp.

13) wydanie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia dla osób przeszkolonych oraz wydanie osobom, które zdały egzamin odpowiednich Europejskich Certyfikatów Umiejętności Komputerowych lub równoważnych.

14) obsługę techniczno-administracyjną zwrotu kosztów dojazdu dla uczestników szkolenia (środki finansowe na ten cel zapewni Zamawiający):
a) komunikacją publiczną;
b) samochodem - zwrot maksymalnie do wysokości kosztów dojazdu komunikacją publiczną;

Zamawiający dostarczy Wykonawcy regulamin zwrotu kosztów dojazdu w dniu podpisania umowy.
Koszty dojazdu uczestników projektu będą rozliczane comiesięcznie na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę oraz dostarczonej dokumentacji potwierdzającej poniesione koszty w postaci biletów komunikacji miejskiej lub oświadczenia uczestnika projektu o wykorzystaniu prywatnego samochodu do dojazdu na szkolenie. Zamawiający dokona płatności w terminie 14 dni od daty wpływu faktury do siedziby Zamawiającego.

Zamawiający zastrzega sobie prawo zapoznania się przed rozpoczęciem i w trakcie szkoleń z warunkami realizacji usługi oferowanymi przez Wykonawcę. W przypadku, gdy warunki prowadzenia zajęć będą odbiegać od wymogów określonych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do usunięcia wskazanych przez Zamawiającego uchybień w ciągu 2 dni roboczych.


IV. PONADTO WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY BĘDZIE DO:

1. prowadzenia dzienników zajęć i list obecności na zajęciach.

2. dostarczenia dzienników zajęć do Zamawiającego po zakończeniu każdego szkolenia.

3. przekazywania raz w tygodniu skanów list obecności i raz w miesiącu oryginałów list obecności (łącznie z fakturą za usługę).

4. sporządzania comiesięcznych raportów z podziałem na poszczególne grupy w zakresie postępów merytorycznych oraz frekwencji uczestników.

5. przekazywania wraz z fakturą (comiesięcznie) dokumentów zaświadczających
o przyczynie nieobecności na zajęciach (np. delegacja, druk L-4).

6. płatność za usługę będzie regulowana co miesiąc za faktyczną ilość przeprowadzonych zajęć.

7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość czasowego wstrzymania płatności
w momencie wyczerpania środków finansowych na koncie projektowym. W takim przypadku zwrot kosztów zostanie niezwłocznie dokonany w momencie otrzymania środków od instytucji nadrzędnej.

8. zawiadomienia Zamawiającego o zakończeniu każdego szkolenia w postaci raportu końcowego, zawierającego zbiorczą informację w zakresie frekwencji uczestników, wyników merytorycznych oraz ilości osób, które ukończyły lub nie ukończyły szkolenia. Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy wraz z kopiami zaświadczeń o ukończeniu szkolenia potwierdzonymi za zgodność z oryginałem w terminie 5 dni od dnia ukończenia każdego szkolenia.

9. zawiadomienia Zamawiającego o zakończeniu procesu egzaminowania uczestników w postaci raportu końcowego zawierającego informację na temat wyników egzaminów. Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport końcowy wraz z kopiami Certyfikatów ECDL lub równoważnych potwierdzonymi za zgodność z oryginałem w terminie 14 dni od uzyskania wyników egzaminów.

10. poddawania się kontroli prawidłowości realizacji projektu dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego instytucje, w tym wglądu do dokumentacji związanej z projektem.

11. zachowania zasady poufności przetwarzania danych osobowych osób uczestniczących w szkoleniu.

12. umieszczenia na stronie internetowej Wykonawcy informacji o realizacji szkoleń.

13. zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl oraz aktualizacji informacji o realizowanym szkoleniu.

14. odpowiedniego oznaczenia sal szkoleniowych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczenia projektów finansowych w ramach PO KL (odpowiednie materiały konieczne do oznaczenia pomieszczeń zapewni Wykonawca).

15. wyznaczenia koordynatora usługi odpowiedzialnego za stały kontakt z Zamawiającym oraz uczestnikami szkolenia.

UWAGI:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Pzp przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w zakresie:
1) lokalizacji, w których będą odbywały się szkolenia oraz ich liczby;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się w przypadku sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na liczbę osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach, ze względu na konieczność dostosowania się do preferencji uczestników (np. zgłoszony przez uczestników brak możliwości dojazdu na szkolenie w założonym miejscu i czasie).
2) liczby grup oraz liczebności grup szkoleniowych;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się w sytuacji, gdy okaże się ona konieczna ze względu na liczbę osób na poszczególnych poziomach zaawansowania w poszczególnych lokalizacjach. Liczba ta może ulec zmianie w wyniku rezygnacji uczestników i konieczności dołączenia do projektu osób z listy rezerwowej lub ze względu na konieczność dostosowania do reprezentowanego poziomu umiejętności komputerowych (zgodnie z pkt 5) oraz preferencji i możliwości czasowych uczestników.

3) liczby godzin szkoleniowych w ramach jednego dnia zajęć dla jednej grupy;
Warunki zmiany: zmianę liczby godzin szkoleniowych w ramach jednego dnia zajęć dla jednej grupy dopuszcza się ze względu na konieczność dostosowania harmonogramu zajęć do możliwości i preferencji uczestników.
4) terminu przeprowadzenia egzaminów oraz dostarczenia raportu końcowego, a tym samym osiągnięcia wymaganego progu zdawalności (co najmniej 50%):
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza w przypadku konieczności dostosowanie się do możliwości czasowych i preferencji uczestników.
5) liczby osób na poszczególnych poziomach zaawansowania;
Warunki zmiany: zmianę dopuszcza się wyłącznie w przypadku zgłoszonej przez uczestnika i/lub trenera rażącej różnicy w poziomie umiejętności uczestnika oraz wymagań obowiązujących w ramach kursu na danym poziomie zaawansowania, jak również w przypadku zmian aktualnej listy uczestników projektu tj. konieczności dołączenia do projektu nowych osób z listy rezerwowej w wyniku rezygnacji obecnych uczestników.

Miejsce składania: III.1)

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości:
11 000,00 zł (słownie: jedenaście tysięcy złotych 00/100)
Wadium w formie pieniądza należy wpłacać na konto prowadzone w GETIN Bank S.A. II ODDZIAŁ W KATOWICACH:
nr 52 1560 0013 2367 0237 0105 0001
W pozostałych formach:
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275) wadium należy złożyć
w siedzibie Zamawiającego tj. ul. Kościuszki 30, III piętro, pok. 352 - KANCELARIA, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00).
17.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 2 listopada 2010 r. do godz. 10.00.
17.3. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie będzie decydować data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
17.4. Zamawiający zwraca wadium :
17.4.1. wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 17.7,
17.4.2. niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
17.4.3. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza niezwłocznie po zawarciu umowy.
17.5. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium po wyborze najkorzystniejszej oferty, a toczyło się postępowanie odwoławcze i w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
17.5.1. ponowne wniesienie wadium nastąpi w terminie określonym przez Zamawiającego.
17.6. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
17.7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
17.7.1. w odpowiedzi na wezwanie nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie,
17.7.2. którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
17.7.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe
z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Uwaga:
* w przypadku wniesienia wadium w formie pieniądza na konto podane przez Zamawiającego, zaleca się aby Wykonawca załączył do oferty potwierdzenie jego wniesienia

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości:
11 000,00 zł (słownie: jedenaście tysięcy złotych 00/100)
Wadium w formie pieniądza należy wpłacać na konto prowadzone w GETIN Bank S.A. II ODDZIAŁ W KATOWICACH:
nr 52 1560 0013 2367 0237 0105 0001
W pozostałych formach:
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275) wadium należy złożyć
w siedzibie Zamawiającego tj. ul. Kościuszki 30, III piętro, pok. 352 - KANCELARIA, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 5 listopada 2010 r. do godz. 10.00.
3. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie będzie decydować data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
4. Zamawiający zwraca wadium :
4.1. wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 7,
4.2. niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
4.3. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza niezwłocznie po zawarciu umowy.
5. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium po wyborze najkorzystniejszej oferty, a toczyło się postępowanie odwoławcze i w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
5.1. ponowne wniesienie wadium nastąpi w terminie określonym przez Zamawiającego.
6. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
7.1. w odpowiedzi na wezwanie nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie,
7.2. którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
7.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe
z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Uwaga:
* w przypadku wniesienia wadium w formie pieniądza na konto podane przez Zamawiającego, zaleca się aby Wykonawca załączył do oferty potwierdzenie jego wniesienia

Miejsce składania: III.3.2)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie maksymalnie 5 usług o łącznej wartości nie mniejszej niż 400 000,00 PLN polegających na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu ECDL;

Po wprowadzeniu zmiany:
Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie maksymalnie 5 usług o łącznej wartości nie mniejszej niż 400 000,00 PLN polegających na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu ECDL lub równoważnego;

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
02.11.2010 godzina 10:00, miejsce: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30, pok. 352 - Kancelaria Urzędu, III piętro

Po wprowadzeniu zmiany:
05.11.2010 godzina 10:00, miejsce: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30, pok. 352 - Kancelaria Urzędu, III piętro

Podobne przetargi