Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

257194 / 2010-08-19 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy (Radzyń Podlaski)

Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych z podziałem na trzy części:

CZĘŚĆ 1: Pracownik gastronomii,
CZĘŚĆ 2 : Kurs florystyczny z technikami decoupage i elementami rękodzieła artystycznego,
CZĘŚĆ 3 : Kosmetyka i stylizacja paznokci z wizażem.

Opis zamówienia

CZĘŚĆ 1: PRACOWNIK GASTRONOMII
CPV- 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 24
2. Szkolenie będzie realizowane w dwóch grupach, każda grupa będzie liczyć 12 osób.
3. Planowany termin wykonania szkolenia:
- I grupa: od 27.09.2010r. do 21.10.2010r.
- II grupa: od 05.10.2010r. do 29.10.2010r.
4. Zamawiający nie dopuszcza łączenia grup szkoleniowych w trakcie realizacji kursu.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 150 ( w tym 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 120 godzin zajęć praktycznych)
6. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- catering (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu aranżacji stołów bankietowych oraz przygotowanie dań bankietowo- cateringowych)
- dekorowanie potraw ( obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu technik wycinania i sposobów eksponowania kompozycji z owoców i warzyw. Do tworzenia dekoracji muszą zostać wykorzystane min. : arbuz, cukinia, jabłko, marchew, ogórek, rzodkiewka).
- dekoracje sal
- kuchnia regionalna (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania dań z lubelskiej kuchni regionalnej )
- kuchnia staropolska (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania dań z kuchni staropolskiej )
- obsługa kas fiskalnych
- obsługa przyjęć okolicznościowych
- przyrządzanie potraw z ryb (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania potraw z ryb)
- przyrządzanie potraw mięsnych i z drobiu (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania mięsnych i z drobiu)
- przyrządzanie sosów ciepłych i zimnych (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania sosów ciepłych i zimnych)

7. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
8. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
9. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
10. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.


11. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
12. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
13. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
14. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
15. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
16. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
17. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
18. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia.
19. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
20. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
21. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
22. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia tj. warsztatów kulinarnych uzupełnianych wykładami, pokazami, prezentacjami, ćwiczeniami, pracą indywidualną, pracą w grupach.
23. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
24. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
25. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
26. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
27. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
28. Wymagane jest zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia odzieży ochronnej składającej się z fartucha kuchennego oraz nakrycia głowy np. czepka kucharskiego, czapki kucharskiej, chusty lub daszka.
29. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- książkę kucharską lub inną dotyczącą porad kulinarnych zawierającą min. 200 przepisów kulinarnych na różne okazje
- komplet przyborów do dekoracji owoców i warzyw

CZĘŚĆ 2: KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 20
2. Planowany termin wykonania szkolenia: od 01.10.2010r. do 21.10.2010r.
3. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 120 ( w tym 70 godzin zajęć muszą obejmować zajęcia florystyczne).
4. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- artystyczne pakowanie prezentów
- dekorowanie przedmiotów elementami wyciętymi z papieru, praca z serwetką
- nauka zdobienia przedmiotów
- poznanie i stosowanie technik postarzania oraz cieniowania
- wytwarzanie biżuterii - broszki, korale, bransoletki, naszyjniki, kolczyki, breloki
- obsługa kas fiskalnych
5. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
6. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
7. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
8. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.
9. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
10. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
11. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
12. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
13. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
14. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
15. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
16. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia, w tym kwiatami ciętymi, sztucznymi, dodatkami roślinnymi, półfabrykatami do wytwarzania biżuterii.
17. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
18. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
19. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
20. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, warsztaty, ćwiczenia, praca indywidualna, praca w grupach.
21. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
22. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
23. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
24. Egzamin końcowy powinien polegać na praktycznym sprawdzeniu umiejętności uzyskanych podczas szkolenia tzn: uczestnik w jego trakcie powinien samodzielnie wykonać 1 dowolny wyrób z zakresu florystyki ( np. wiązanka ślubna, pogrzebowa, kompozycja kwiatowa) i 1 dowolny wyrób z zakresu decoupage ( np. zestaw biżuterii, który obejmuje : jedną parę kolczyków, jedną bransoletę, 1 naszyjnik)
25. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
26. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
27. Wymagane jest aby uczestnicy szkolenia otrzymali na własność wykonane przez siebie wyroby florystyczne, decoupage i rękodzieła artystycznego.
28. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- zakreślacz,
- notatnik oraz inne przydatne materiały związane ze szkoleniem.


CZĘŚĆ 3: KOSMETYKA I STYLIZACJA PAZNOKCI Z WIZAŻEM
CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 24
2. Szkolenie będzie realizowane w dwóch grupach, każda grupa będzie liczyć 12 osób.
3. Planowany termin wykonania szkolenia:
- I grupa: od 01.10.2010r. do 21.10.2010r.
- II grupa: od 11.10.2010r. do 29.10.2010r.
4. Zamawiający nie dopuszcza łączenia grup szkoleniowych w trakcie realizacji kursu.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 120 ( w tym 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 90 godzin zajęć praktycznych)
6. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- różne typy makijażu i stylizacji paznokci , manicure, pedicure, metoda okleinowa, metoda akrylowa, metoda żelowa UV, zdobnictwo artystyczne akrylem i żelem kolorowym, makijaż naturalny, dzienny, wieczorowy i brokatowy, ślubny, makijaż kobiety dojrzałej, korekcyjny, dla osób noszących okulary
- analiza kolorystyczna - typy urody, kolor a barwa, psychologiczne oddziaływanie barw, praca z kołem barw
7. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
8. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
9. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
10. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.
11. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
12. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
13. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
14. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4,5,6 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
15. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
16. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
17. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
18. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia.
19. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
20. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
21. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
22. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, warsztaty, ćwiczenia, praca indywidualna, praca w grupach.
23. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
24. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
25. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
26. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
27. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
29. Wymagane jest aby zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia materiałów niezbędnych do odbywania szkolenia min.: lakiery, żele, akryle,pilniki, frezarki, pędzle do stylizacji, kosmetyki do makijażu i demakijążu twarzy.
30. Wymagane jest zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia odzieży ochronnej składającej się z fartuszka kosmetycznego lub tuniki kosmetycznej.
28. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- zestaw materiałów zawierający: 3 szt.lakieru do paznokci, nożyczki do paznokci, pilniki do paznokci: metalowy, papierowy, szklany, zmywacz do paznokci, pędzel do makijażu, zestaw cieni do powiek min. 3 kolory.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 257194

Data publikacji: 2010-08-19

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Ostrowiecka 18

Numer domu: 18

Miejscowość: Radzyń Podlaski

Kod pocztowy: 21-300

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3529380

Numer faxu: 083 3529380 w. 213

Regon: 03029468500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych z podziałem na trzy części:

CZĘŚĆ 1: Pracownik gastronomii,
CZĘŚĆ 2 : Kurs florystyczny z technikami decoupage i elementami rękodzieła artystycznego,
CZĘŚĆ 3 : Kosmetyka i stylizacja paznokci z wizażem.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
CZĘŚĆ 1: PRACOWNIK GASTRONOMII
CPV- 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 24
2. Szkolenie będzie realizowane w dwóch grupach, każda grupa będzie liczyć 12 osób.
3. Planowany termin wykonania szkolenia:
- I grupa: od 27.09.2010r. do 21.10.2010r.
- II grupa: od 05.10.2010r. do 29.10.2010r.
4. Zamawiający nie dopuszcza łączenia grup szkoleniowych w trakcie realizacji kursu.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 150 ( w tym 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 120 godzin zajęć praktycznych)
6. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- catering (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu aranżacji stołów bankietowych oraz przygotowanie dań bankietowo- cateringowych)
- dekorowanie potraw ( obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu technik wycinania i sposobów eksponowania kompozycji z owoców i warzyw. Do tworzenia dekoracji muszą zostać wykorzystane min. : arbuz, cukinia, jabłko, marchew, ogórek, rzodkiewka).
- dekoracje sal
- kuchnia regionalna (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania dań z lubelskiej kuchni regionalnej )
- kuchnia staropolska (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania dań z kuchni staropolskiej )
- obsługa kas fiskalnych
- obsługa przyjęć okolicznościowych
- przyrządzanie potraw z ryb (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania potraw z ryb)
- przyrządzanie potraw mięsnych i z drobiu (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania mięsnych i z drobiu)
- przyrządzanie sosów ciepłych i zimnych (obejmujący ćwiczenia praktyczne z zakresu przygotowania sosów ciepłych i zimnych)

7. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
8. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
9. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
10. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.


11. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
12. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
13. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
14. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
15. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
16. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
17. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
18. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia.
19. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
20. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
21. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
22. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia tj. warsztatów kulinarnych uzupełnianych wykładami, pokazami, prezentacjami, ćwiczeniami, pracą indywidualną, pracą w grupach.
23. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
24. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
25. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
26. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
27. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
28. Wymagane jest zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia odzieży ochronnej składającej się z fartucha kuchennego oraz nakrycia głowy np. czepka kucharskiego, czapki kucharskiej, chusty lub daszka.
29. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- książkę kucharską lub inną dotyczącą porad kulinarnych zawierającą min. 200 przepisów kulinarnych na różne okazje
- komplet przyborów do dekoracji owoców i warzyw

CZĘŚĆ 2: KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 20
2. Planowany termin wykonania szkolenia: od 01.10.2010r. do 21.10.2010r.
3. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 120 ( w tym 70 godzin zajęć muszą obejmować zajęcia florystyczne).
4. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- artystyczne pakowanie prezentów
- dekorowanie przedmiotów elementami wyciętymi z papieru, praca z serwetką
- nauka zdobienia przedmiotów
- poznanie i stosowanie technik postarzania oraz cieniowania
- wytwarzanie biżuterii - broszki, korale, bransoletki, naszyjniki, kolczyki, breloki
- obsługa kas fiskalnych
5. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
6. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
7. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
8. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.
9. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
10. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
11. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
12. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
13. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
14. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
15. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
16. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia, w tym kwiatami ciętymi, sztucznymi, dodatkami roślinnymi, półfabrykatami do wytwarzania biżuterii.
17. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
18. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
19. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
20. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, warsztaty, ćwiczenia, praca indywidualna, praca w grupach.
21. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
22. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
23. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
24. Egzamin końcowy powinien polegać na praktycznym sprawdzeniu umiejętności uzyskanych podczas szkolenia tzn: uczestnik w jego trakcie powinien samodzielnie wykonać 1 dowolny wyrób z zakresu florystyki ( np. wiązanka ślubna, pogrzebowa, kompozycja kwiatowa) i 1 dowolny wyrób z zakresu decoupage ( np. zestaw biżuterii, który obejmuje : jedną parę kolczyków, jedną bransoletę, 1 naszyjnik)
25. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
26. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
27. Wymagane jest aby uczestnicy szkolenia otrzymali na własność wykonane przez siebie wyroby florystyczne, decoupage i rękodzieła artystycznego.
28. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- zakreślacz,
- notatnik oraz inne przydatne materiały związane ze szkoleniem.


CZĘŚĆ 3: KOSMETYKA I STYLIZACJA PAZNOKCI Z WIZAŻEM
CPV - 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
1. Liczba osób bezrobotnych do objęcia szkoleniem: 24
2. Szkolenie będzie realizowane w dwóch grupach, każda grupa będzie liczyć 12 osób.
3. Planowany termin wykonania szkolenia:
- I grupa: od 01.10.2010r. do 21.10.2010r.
- II grupa: od 11.10.2010r. do 29.10.2010r.
4. Zamawiający nie dopuszcza łączenia grup szkoleniowych w trakcie realizacji kursu.
5. Wymagana liczba godzin usługi szkoleniowej: 120 ( w tym 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 90 godzin zajęć praktycznych)
6. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz zawierać min. następujące moduły:
- różne typy makijażu i stylizacji paznokci , manicure, pedicure, metoda okleinowa, metoda akrylowa, metoda żelowa UV, zdobnictwo artystyczne akrylem i żelem kolorowym, makijaż naturalny, dzienny, wieczorowy i brokatowy, ślubny, makijaż kobiety dojrzałej, korekcyjny, dla osób noszących okulary
- analiza kolorystyczna - typy urody, kolor a barwa, psychologiczne oddziaływanie barw, praca z kołem barw
7. Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Radzyń Podlaski.
8. Dopuszczalne jest wykonanie zamówienia w części teoretycznej i praktycznej poza Radzyniem Podlaskim.
9. Dopuszcza się wykonanie zamówienia w odległości do 50 km od miasta Radzyń Podlaski.
10. W przypadku przeprowadzania szkolenia poza Radzyniem Podlaskim wymagane jest zapewnienie przez Wykonawcę wszystkim uczestnikom szkolenia bezpłatnego dojazdu na zajęcia teoretyczne i praktyczne na trasie Radzyń Podlaski - Miejsce szkolenia oraz na trasie Miejsce szkolenia - Radzyń Podlaski.
11. Czas trwania zajęć - zajęcia teoretyczne i praktyczne mogą być prowadzone sześć dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do soboty w godzinach ustalonych przez Wykonawcę z uwzględnieniem dążenia do intensyfikacji szkolenia poprzez działania mające na celu zwiększenie tygodniowego wymiaru godzin kursu.
12. Wymagane jest aby po zrealizowaniu zajęć teoretycznych Wykonawca niezwłocznie rozpoczął realizację zajęć praktycznych.
13. Szkolenie powinno być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut.
14. Zamawiający dopuszcza podzielenie uczestników szkolenia na 2,3,4,5,6 grupy podczas realizacji zajęć praktycznych.
15. Zajęcia muszą kończyć się nie później niż godzina 17.00
16. Wymagane jest aby Wykonawca do realizacji szkolenia zapewnił kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe gwarantujące należyte wykonanie zamówienia.
17. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował salami wykładowymi, których powierzchnia gwarantuje swobodne poruszanie się uczestników szkolenia i które spełniają wymogi BHP i PPoż, wyposażone są w klimatyzację, odpowiednio oświetlone tj. natężenie oświetlenia na stanowiskach szkoleniowych musi być zgodne z parametrami określonymi w Polskich Normach, sale posiadają okna zewnętrzne, posiadają odpowiednią do liczby uczestników liczbę stołów i krzeseł, posiadają zaplecze sanitarne, w tym wydzielone miejsce do spożywania posiłku.
18. Wymagane jest aby Wykonawca dysponował odpowiedniej ilości i jakości : sprzętem, narzędziami, urządzeniami i pomocami dydaktycznymi właściwymi do wykorzystania w trakcie szkolenia.
19. Wymagane jest aby Wykonawca przeprowadził szkolenie stanowiskowe bhp dla słuchaczy rozpoczynających szkolenie.
20. Wymagana jest kontrola stanu bezpieczeństwa technicznego maszyn, urządzeń przez wykładowcę/ instruktora każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do szkolenia praktycznego.
21. W celu zapewnienia nadzoru wewnętrznego służącego podnoszeniu jakości szkolenia wymagane jest, aby Wykonawca wyznaczył osobę która będzie sprawować stały, bezpośredni nadzór nad jakością realizowanego szkolenia oraz współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy .
22. Wymagane jest aby szkolenie miało charakter aktywny wymagający zaangażowania wszystkich uczestników szkolenia. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, warsztaty, ćwiczenia, praca indywidualna, praca w grupach.
23. Wymagane jest aby Wykonawca w sposób ciągły nadzorował przebieg szkolenia, kontrolował umiejętności i wiedzę słuchaczy uzyskiwaną podczas szkolenia poprzez przeprowadzanie testów i ćwiczeń praktycznych oraz innych czynności sprawdzających efekty szkolenia.
24. Wymagane jest potwierdzenie ukończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego oraz wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r, nr 31, poz. 216).
25. Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu szkolenia oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych programem oraz musi być ujęty w programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin oraz w harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na egzamin.
26. Ze względu na dążenie do zwiększenia efektywności szkoleń, których ukończenie powinno ułatwić zatrudnienie wymagane jest obligatoryjnie, aby Wykonawca zorganizował nie mniej niż jedno spotkanie uczestników szkolenia z potencjalnym pracodawcą wraz z prezentacją aktualnej oferty pracy.
27. Spotkanie z pracodawcą zostanie udokumentowane poprzez sporządzenie przez Wykonawcę pisemnej informacji ze zrealizowanego spotkania wraz z dołączoną listą obecności podpisaną przez uczestników szkolenia.
29. Wymagane jest aby zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia materiałów niezbędnych do odbywania szkolenia min.: lakiery, żele, akryle,pilniki, frezarki, pędzle do stylizacji, kosmetyki do makijażu i demakijążu twarzy.
30. Wymagane jest zapewnienie wszystkim uczestnikom szkolenia odzieży ochronnej składającej się z fartuszka kosmetycznego lub tuniki kosmetycznej.
28. Wymagane jest przygotowanie dla każdego uczestnika szkolenia kompletu materiałów szkoleniowych wykorzystywanych w szkoleniu, które na własność otrzyma każdy uczestnik szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia. Komplet materiałów szkoleniowych powinien obejmować minimum ilościowe i jakościowe:
- prezentacje i konspekty z wykładów w formie papierowej, zebrane w segregator formatu A4 w sztywnych okładkach uniemożliwiających zniszczenie, (ewentualnie + płyta CD)
- teczkę szkoleniową z plastikową rączką,
- długopis,
- zestaw materiałów zawierający: 3 szt.lakieru do paznokci, nożyczki do paznokci, pilniki do paznokci: metalowy, papierowy, szklany, zmywacz do paznokci, pędzel do makijażu, zestaw cieni do powiek min. 3 kolory.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/10/2010

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunku wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp- treść oświadczenia zawiera Załącznik nr 2a do SIWZ. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku zgodnie z formułą - spełnia/nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu wymaganych w SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia przez Wykonawcę działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej:

Dla części 1: dwa szkolenia grupowe z zakresu PRACOWNIK GASTRONOMII i w każdym szkoleniu uczestniczyło co najmniej 10 słuchaczy,
Dla części 2: dwa szkolenia grupowe z zakresu KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I
ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO i w każdym szkoleniu uczestniczyło co najmniej 12 słuchaczy,
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie 1 litera b) dla części 2 został spełniony, także w sytuacji jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej 2 szkolenia których zakresem była florystyka lub decoupage lub rękodzieło artystyczne.
Dla części 3: dwa szkolenia grupowe z zakresu KOSMETYKA I STYLIZACJA PAZNOKCI Z WIZAŻEM i w każdym szkoleniu uczestniczyło co najmniej 10 słuchaczy,
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie 1 litera b) dla części 3 został spełniony, także w sytuacji jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej 2 szkolenia, których zakresem była kosmetyka lub stylizacja paznokci lub wizaż.

z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców usług oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie.- treść zawiera Załącznik nr 2c.
W sytuacji, gdy Wykonawca wykaże się realizacją szkoleń składających się z kilku edycji - każda edycja traktowana będzie, jako odrębne szkolenie.
Ponadto na potwierdzenie spełniania warunku określonego w punkcie 1 litera b) Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - treść oświadczenia zawiera Załącznik Nr 2a do SIWZ. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku zgodnie z formułą - spełnia/nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniu wymaganych w SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże, iż do realizacji zamówienia dysponuje:
Dla części 1: PRACOWNIK GASTRONOMII ,
- co najmniej jedną salą szkoleniową przystosowaną do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osobowej grupy o powierzchni co najmniej 30 m2
- co najmniej jedną salą szkoleniową przystosowaną do prowadzenia zajęć praktycznych lub pomieszczeniem kuchennym znajdującym się na terenie placówki gastronomicznej dla 12 osobowej grupy i wyposażoną w:
o co najmniej jeden 12 -osobowy zestaw naczyń kuchennych
o co najmniej jeden 12 -osobowy zestaw sztućców
o co najmniej 2 kuchenki gazowe lub elektryczne
o co najmniej 2 kuchenki mikrofalowe
o co najmniej 5 kas fiskalnych różnych typów
o co najmniej 2 szatkownice
o co najmniej 6 robotów kuchennych
o co najmniej 6 blenderów
o co najmniej 6 krajalnic
o co najmniej 1 urządzenie chłodnicze

Dla części 2: KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
- co najmniej jedną salą szkoleniową przystosowaną do prowadzenia zajęć dla 20 osobowej grupy o powierzchni co najmniej 50 m2 i wyposażoną w :
o co najmniej 5 kas fiskalnych różnych typów
o narzędzia tnące: co najmniej 10 sekatorów , 10 noży, 10 nożyczek, 10 cążków do cięcia drutu,
o co najmniej 5 klejownic.

Dla części 3: KOSMETYKA I STYLIZACJA PAZNOKCI Z WIZAŻEM
- co najmniej jedną salą szkoleniową przystosowaną do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osobowej grupy o powierzchni co najmniej 30 m2
- co najmniej jedną salą szkoleniową przystosowaną do prowadzenia zajęć praktycznych dla 12 osobowej grupy i wyposażoną w :
o co najmniej 6 stanowisk do realizacji zajęć praktycznych wyposażonych w fotele kosmetyczne,
o co najmniej 6 lamp uv do stylizacji paznokci,
o co najmniej 6 lamp do manicure,
o co najmniej 6 frezarek do manicure i pedicure ,

Wykaz narzędzi, wyposażenia i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami treść zawiera- Załącznik nr 2d do SIWZ.
Ponadto na potwierdzenie spełniania warunku określonego w punkcie 1 litera c) Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - treść oświadczenia zawiera Załącznik Nr 2a do SIWZ. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku zgodnie z formułą - spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu wymaganym w SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunku wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp- treść oświadczenia zawiera Załącznik nr 2a do SIWZ. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku zgodnie z formułą - spełnia/nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu wymaganych w SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunku wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - treść oświadczenia zawiera Załącznik nr 2a do SIWZ. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku zgodnie z formułą - spełnia/nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu wymaganych w SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazane są istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem pkt. 2.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy w zakresie:
a) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. awaria sprzętu wykorzystywanego przy realizacji szkolenia), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy,
b) zmiany miejsca szkolenia - w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. pożar, powódź), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy,
c) dokonania zmiany osób wskazanych do przeprowadzenia szkolenia w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. choroba, śmierć, rozwiązanie stosunku pracy), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy,
d) zmiany harmonogramu zajęć - w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych (np. awaria sprzętu wykorzystywanego przy realizacji szkolenia, choroba wykładowcy, niesprzyjające warunki atmosferyczne), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy,
e) liczby uczestników w przypadku jej zmniejszenia z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. nie podjęcie szkolenia, rezygnacja ze szkolenia lub przerwania szkolenia przez osoby kierowane), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy - w tym przypadku Zamawiający zapłaci za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników szkolenia, ustalając wysokość kosztów proporcjonalnie do okresu szkolenia, w którym uczestniczyły.
3. Zmiany postanowień zawartej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.
4. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
5. W przypadku, o którym mowa w pkt.4, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę aktualnego certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim ul. Ostrowiecka 18, 21-300 Radzyń Podlaski pokój nr 2.

Data składania wniosków, ofert: 27/08/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim ul. Ostrowiecka 18, 21-300 Radzyń Podlaski pokój nr 1 Sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Pracownik gastronomii

Opis: PRACOWNIK GASTRONOMII

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 29/10/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę aktualnego certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Opis:
KURS FLORYSTYCZNY Z TECHNIKAMI DECOUPAGE I ELEMENTAMI RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 21/10/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę aktualnego certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: PRACOWNIK GASTRONOMII

Opis: PRACOWNIK GASTRONOMII

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 29/10/2010

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę aktualnego certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Podobne przetargi

117171 / 2010-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Barman- kelner z obsługą kasy fiskalnej+ podstawy języka angielskiego zawodowego

377336 / 2014-11-17 - Uczelnia publiczna

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów z kompetencji zawodowych i analitycznych w środowisku nowoczesnych technologii zamawianego na potrzeby projektu pt. Kompetencje jutra - rozwój potencjału zawodowego studentów Zarządzania w PSW realizowanego przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

276052 / 2013-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie szkoleń dla bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kędzierzynie-Koźlu

65213 / 2009-04-22 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa dotycząca przeprowadzenia szkolenia dla 8-osobowej grupy bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej o nazwie i zakresie tematycznym: STOLARZ MEBLOWY

304690 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Spawacz (metoda MAG /135/ i TIG /141/) dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

128942 / 2016-05-20 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. DOK.TW-262-PN/POWER/I/2016.

336394 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 20 osób bezrobotnych w zakresie Kierowca wózków jezdniowych i prawo spożywcze

134551 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 10 - osobowej grupy bezrobotnych pn. /Magazynier z obsługą wózka jezdniowego/.

80598 / 2012-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie: Pracownik magazynowy z obsługą wózków jezdniowych

345186 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Rudniku - Rudnik (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkolenia zawodowego, warsztatów , konsultacji indywidualnych oraz wyjazdu integracyjno-kulturalnego.

232842 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy we WÅ‚odawie - WÅ‚odawa (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych w zakresie: Monter instalacji energetyki odnawialnej (kolektorów słonecznych) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poprzez projekt : Aktywizacja zawodowa drogą do zatrudnienia