Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

16692 / 2013-01-11 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Opole)

Padół (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont gruntowny jazu)

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Padół (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont gruntowny jazu) w następującym zakresie:

Lp. Opis i wyliczenia Jednostka Ilość
1. Przygotowanie koryta Rzeki Padół w km 4+830 do 9+480 do robót udrożnieniowych m 4650
2. Ścinanie drzew szt. 167
3. Rozdrobnienie gałęzi rębarko-rozdrabniarką. szt 156
4. Wykopy rowów i kanałów meliorac.oraz wykopy przy regulacji rzek wykon. koparkami podsiębiernymi 0.25 m3 na odkład w gruncie kat.I-III m3 4005
5. Wykopy ręczne rowów i kanałów o głębok.1.0 m o szer. dna 1-2.5 m - kat.gr.I-II m3 344
6. Wykopy ręczne rowów i kanałów o głębok.1.0 m o szer. dna 1-2.5 m - kat.gr.III m3 515
7. Roboty ziemne poprzeczne z wbudowaniem ziemi w nasyp (kat.gr.III).Wbudowanie ziemi wydobytej z wykopu w wyrwy. m3 515
8. Rozplantowanie spycharkami ziemi wydobytej z wykopów liniowych do 1 m3 wzdłuż 1 m wykopu - kat.gr. I-IV m3 4864
9. Plantowanie skarp i dna rowów m2 18632
10. Obsianie skarp w ziemi urodzajnej m2 18632
11. Wykonanie płotka z żerdzi o wysokości 15cm. 7862 m 7862
12. Umacnianie skarp wykopów tkaniną kokosową m2 11193
13. Umacnianie skarp wykopów i nasypów włókniną syntetyczną pod płyty i narzut m2 2059
14. Wykonanie ubezpieczenia płytami ażurowymi typu Krata mała o wym. 90x60x10 m2 660
15. Wykonanie narzutu kamiennego nadwodnego z kamienia ciężkiego m3 440
16. Wykonanie palisady przy średnicy kołków 4-6 cm i głębokości wbicia 0.80 m w gruncie kat. III m 23,2
17. Wykonanie palisady przy średnicy kołków 7-9 cm i głębokości wbicia 1.00 m w gruncie kat. IV m 8,4
18. Ręczne wykopy ciągłe lub jamiste ze skarpami o szer.dna do 1.5 m i głębok.do 1.5m ze złożeniem urobku na odkład (kat.gr.III) Grunt mokry. Wykop w obrębie budowli. m3 13
19. Ręczne wykopy ciągłe lub jamiste ze skarpami o szer.dna do 1.5 m i głębok.do 1.5m ze złożeniem urobku na odkład (kat.gr.III).Wykop w obrębie jazu oraz pod umocnienie skarp płytami JOMB powyżej jazu m3 54
20. Pełne umocnienie pionowych ścian wykopów liniowych o głęb.do 3m balami drewnianymi w gruntach nawodnionych kat. III-IV wraz z rozbiórką m2 12
21. Ręczne zasypywanie wnęk za ścianami budowli wodno-inżynieryjnych przy wys.nasypu do 4 m - kat.gr.III m3 25
22. Rozplantowanie ręczne ziemi wydobytej z wykopów - za 1 m3 ziemi wzdłuż 1 m krawędzi wykopu - kat.gr.III m3 42
23. Grodzie ziemne o wys.do 1.5 m z umocnieniem stopy folią grubości 2mm m3 20
24. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości do 30 cm za pomocą spycharek m2 270
25. Wykopy rowów i kanałów meliorac.oraz wykopy przy regulacji rzek wykon.koparkami podsiębiernymi 0.25 m3 na odkład w gruncie kat.I-II m3 113
26. Zasypywanie wykopów spycharkami z przemieszczeniem gruntu m3 113
27. Przemieszczenie spycharkami mas ziemnych na odległość do 10 m w gruncie kat. I-II m3 81
28. Rozbiórka budowli siatkowo-kamiennych - kosze z kamieniem bez wyprawy m3 3,6
29. Ręczna rozbiórka konstrukcji żelbetowych o grub. pow. 20 cm. Obcięcie istniejącego muru. m3 2,2
30. Otulina z betonu B-25, przyczółki betonowe (skrzydełka) oraz doszczelnienie koszy siatkowo-kamiennych poniżej jazu m3 32,72
31. Zbrojenie o śr. 10-14 mm konstrukcji betonowych :płyty fundamentowe, stropy, filary, ściany pionowe lub pochyłe, przyczółki jazów, mury oporowe, głowy śluz, słupy i pojedyncze belki - pręty żebrowane kg 200
32. Umocnienie stopy skarp płotkiem żerdziowym wys.15cm 40 m 40
33. Roboty ziemne poprzeczne z wbudowaniem ziemi w nasyp (kat.gr.I-II) Wbudowanie ziemi pochodzącej z wykopu w wyrwy m3 343
.
Szczegółowy zakres robót został podany w dokumentacji techniczno-projektowej oraz przedmiarze robót.
Wykonawca winien w ofercie uwzględnić dodatkowo wykonanie oraz montaż tablicy informacyjnej dla zadania zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Ponadto tablica:
1. musi posiadać wymiary 1,8x1,4 m,
2. być wykonana z tworzywa sztucznego,
3. nadruk musi być odporny na działanie promieniowania UV oraz warunków pogodowych,
4. musi być zamieszczona na stelażu w sposób uniemożliwiający jej zerwanie lub przewrócenie się - musi być trwale przytwierdzona do podłoża (posiadać betonowy fundament).
Miejsce usytuowania tablicy oraz ostateczne uzgodnienia co do treści zamieszczonych informacji zostaną uzgodnione z wykonawcą po podpisaniu umowy.
Szczegółowa instrukcja wykonania tablicy informacyjnej podana została na stronie: www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/instrukcja-oznakowania-przedsiewziec/
Wartość wykonania i montażu tablicy informacyjnej wykonawca winien uwzględnić w kosztach zadania.


UWAGI:
Drzewo z wycinki zostanie przekazane odpłatnie Wykonawcy na podstawie faktury VAT sporządzonej przez Zamawiającego.

Wykonawcy przed sporządzeniem ofert powinni zapoznać się z dokumentacją projektową oraz dokonać oględzin miejsca wykonania zamówienia, aby uwzględnić jego specyfikę w cenie swojej oferty.

Jeśli w dokumentacji projektowej, stanowiącej Część III SIWZ, użyte zostały nazwy firm/systemów dostępnych na rynku. W myśl przepisów u.p.z.p Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Zapis ten należy rozumieć tak, iż w każdym miejscu w SIWZ, w którym użyto nazw własnych, dodaje się sformułowanie lub równoważny.

Uznaje się, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w niniejszej SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.

Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wyrządzone na działkach objętych zakresem robót oraz innych działkach zniszczonych przez Wykonawcę w trakcie prowadzenia robót, oraz w uzasadnionym przypadku wypłaci bez zbędnej zwłoki zadośćuczynienie właścicielom zniszczonych działek w formie odszkodowania za szkody powstałe z winy Wykonawcy.

Wykonawca podejmie wszelkie racjonalne kroki dla zabezpieczenia środowiska zarówno na Terenie Budowy, jak i poza nim, oraz dla ograniczenia szkód i uciążliwości dla ludzi i mienia, wynikłych z zanieczyszczenia, hałasu i innych skutków jego działań.

Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót wszystkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, w tym również ustawy o odpadach i ustawy o ochronie przyrody. Wszelkie opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji robót norm, określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska, poniesie Wykonawca.

Wykonawca uiści stosowne opłaty oraz uzyska na swój koszt wszelkie uzgodnienia i pozwolenia na wywóz nieczystości stałych i płynnych oraz odpadów, oraz bezpieczne, prawidłowe odprowadzanie wód gruntowych i opadowych z całego Terenu Budowy, lub miejsc związanych z prowadzeniem Robót, tak, aby ani Roboty, ani ich otoczenie nie zostały uszkodzone.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za dostarczenie energii, wody i innych usług, których może potrzebować do wykonania Robót objętych zamówieniem. W przypadku korzystania z dostawy energii, wody i innych usług z istniejących kontrolowanych źródeł, Wykonawca musi zastosować się do warunków przedstawionych mu przez kompetentne władze oraz musi zapłacić za korzystanie z mediów oraz uiścić wszelkie inne wymagane opłaty. Wykonawca, na własne ryzyko i koszt, dostarczy wszelką aparaturę konieczną do korzystania przez niego z tych usług i do pomiaru pobranych ilości

Wykonawca ograniczy swoje działania do Terenu Budowy oraz do takich dodatkowych obszarów, jakie może otrzymać i uzgodnić z Inspektorem jako tereny robocze. Wykonawca podejmie konieczne kroki dla utrzymania Sprzętu Wykonawcy oraz Personelu Wykonawcy na terenie Terenu Budowy i tych obszarów dodatkowych, z dala od terenów sąsiednich.

W trakcie wykonywania Robót Wykonawca będzie utrzymywał Teren Budowy w stanie wolnym od wszelkich niepotrzebnych przeszkód i będzie składował lub pozbywał się wszelkiego zbędnego Sprzętu Wykonawcy i nadwyżek materiałów. Wykonawca będzie usuwał z Terenu Budowy wszelkie szczątki, odpadki oraz elementy infrastruktury tymczasowej, które nie są już potrzebne.

Wykonawca na terenie budowy będzie prowadził gospodarkę odpadami. Każdy odpad musi być zagospodarowany zgodnie z obowiązującym prawem i w uzgodnieniu z Zamawiającym.

W celu udokumentowania doprowadzenia Terenu Budowy i Robót do stanu pierwotnego Wykonawca będzie prowadził szczegółową dokumentację fotograficzną obejmującą stan Terenu Budowy przed Rozpoczęciem Robót oraz po ich Zakończeniu. Prowadzoną dokumentację fotograficzną Wykonawca pokaże Zamawiającemu.

Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji, takich jak odwodnienie, linie i słupy telefoniczne i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.

Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych, kontrolne wykopy będą wykonane w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i instalacji jakiegokolwiek rodzaju spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania Robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia na własny koszt, a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace nakazane przez Inspektora.

Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać wszelkie konieczne zgody i zezwolenia władz lokalnych, przedsiębiorstw i właścicieli, wymagane do niezbędnego zdemontowania istniejących instalacji, zamontowania instalacji tymczasowych, usunięcia instalacji tymczasowych i ponownego zamontowania istniejących instalacji, każdorazowo na podstawie uzgodnień poczynionych z Zamawiającym

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 16692

Data publikacji: 2013-01-11

Nazwa:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Katowicka 55

Numer domu: 55

Miejscowość: Opole

Kod pocztowy: 45-061

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: (077) 442-57-42

Numer faxu: (077) 442-57-42, 4425726

Adres strony internetowej: www.wzmiuw.opole.pl

Regon: 00010051785953

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Padół (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont gruntowny jazu)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Padół (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont gruntowny jazu) w następującym zakresie:

Lp. Opis i wyliczenia Jednostka Ilość
1. Przygotowanie koryta Rzeki Padół w km 4+830 do 9+480 do robót udrożnieniowych m 4650
2. Ścinanie drzew szt. 167
3. Rozdrobnienie gałęzi rębarko-rozdrabniarką. szt 156
4. Wykopy rowów i kanałów meliorac.oraz wykopy przy regulacji rzek wykon. koparkami podsiębiernymi 0.25 m3 na odkład w gruncie kat.I-III m3 4005
5. Wykopy ręczne rowów i kanałów o głębok.1.0 m o szer. dna 1-2.5 m - kat.gr.I-II m3 344
6. Wykopy ręczne rowów i kanałów o głębok.1.0 m o szer. dna 1-2.5 m - kat.gr.III m3 515
7. Roboty ziemne poprzeczne z wbudowaniem ziemi w nasyp (kat.gr.III).Wbudowanie ziemi wydobytej z wykopu w wyrwy. m3 515
8. Rozplantowanie spycharkami ziemi wydobytej z wykopów liniowych do 1 m3 wzdłuż 1 m wykopu - kat.gr. I-IV m3 4864
9. Plantowanie skarp i dna rowów m2 18632
10. Obsianie skarp w ziemi urodzajnej m2 18632
11. Wykonanie płotka z żerdzi o wysokości 15cm. 7862 m 7862
12. Umacnianie skarp wykopów tkaniną kokosową m2 11193
13. Umacnianie skarp wykopów i nasypów włókniną syntetyczną pod płyty i narzut m2 2059
14. Wykonanie ubezpieczenia płytami ażurowymi typu Krata mała o wym. 90x60x10 m2 660
15. Wykonanie narzutu kamiennego nadwodnego z kamienia ciężkiego m3 440
16. Wykonanie palisady przy średnicy kołków 4-6 cm i głębokości wbicia 0.80 m w gruncie kat. III m 23,2
17. Wykonanie palisady przy średnicy kołków 7-9 cm i głębokości wbicia 1.00 m w gruncie kat. IV m 8,4
18. Ręczne wykopy ciągłe lub jamiste ze skarpami o szer.dna do 1.5 m i głębok.do 1.5m ze złożeniem urobku na odkład (kat.gr.III) Grunt mokry. Wykop w obrębie budowli. m3 13
19. Ręczne wykopy ciągłe lub jamiste ze skarpami o szer.dna do 1.5 m i głębok.do 1.5m ze złożeniem urobku na odkład (kat.gr.III).Wykop w obrębie jazu oraz pod umocnienie skarp płytami JOMB powyżej jazu m3 54
20. Pełne umocnienie pionowych ścian wykopów liniowych o głęb.do 3m balami drewnianymi w gruntach nawodnionych kat. III-IV wraz z rozbiórką m2 12
21. Ręczne zasypywanie wnęk za ścianami budowli wodno-inżynieryjnych przy wys.nasypu do 4 m - kat.gr.III m3 25
22. Rozplantowanie ręczne ziemi wydobytej z wykopów - za 1 m3 ziemi wzdłuż 1 m krawędzi wykopu - kat.gr.III m3 42
23. Grodzie ziemne o wys.do 1.5 m z umocnieniem stopy folią grubości 2mm m3 20
24. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości do 30 cm za pomocą spycharek m2 270
25. Wykopy rowów i kanałów meliorac.oraz wykopy przy regulacji rzek wykon.koparkami podsiębiernymi 0.25 m3 na odkład w gruncie kat.I-II m3 113
26. Zasypywanie wykopów spycharkami z przemieszczeniem gruntu m3 113
27. Przemieszczenie spycharkami mas ziemnych na odległość do 10 m w gruncie kat. I-II m3 81
28. Rozbiórka budowli siatkowo-kamiennych - kosze z kamieniem bez wyprawy m3 3,6
29. Ręczna rozbiórka konstrukcji żelbetowych o grub. pow. 20 cm. Obcięcie istniejącego muru. m3 2,2
30. Otulina z betonu B-25, przyczółki betonowe (skrzydełka) oraz doszczelnienie koszy siatkowo-kamiennych poniżej jazu m3 32,72
31. Zbrojenie o śr. 10-14 mm konstrukcji betonowych :płyty fundamentowe, stropy, filary, ściany pionowe lub pochyłe, przyczółki jazów, mury oporowe, głowy śluz, słupy i pojedyncze belki - pręty żebrowane kg 200
32. Umocnienie stopy skarp płotkiem żerdziowym wys.15cm 40 m 40
33. Roboty ziemne poprzeczne z wbudowaniem ziemi w nasyp (kat.gr.I-II) Wbudowanie ziemi pochodzącej z wykopu w wyrwy m3 343
.
Szczegółowy zakres robót został podany w dokumentacji techniczno-projektowej oraz przedmiarze robót.
Wykonawca winien w ofercie uwzględnić dodatkowo wykonanie oraz montaż tablicy informacyjnej dla zadania zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Ponadto tablica:
1. musi posiadać wymiary 1,8x1,4 m,
2. być wykonana z tworzywa sztucznego,
3. nadruk musi być odporny na działanie promieniowania UV oraz warunków pogodowych,
4. musi być zamieszczona na stelażu w sposób uniemożliwiający jej zerwanie lub przewrócenie się - musi być trwale przytwierdzona do podłoża (posiadać betonowy fundament).
Miejsce usytuowania tablicy oraz ostateczne uzgodnienia co do treści zamieszczonych informacji zostaną uzgodnione z wykonawcą po podpisaniu umowy.
Szczegółowa instrukcja wykonania tablicy informacyjnej podana została na stronie: www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/instrukcja-oznakowania-przedsiewziec/
Wartość wykonania i montażu tablicy informacyjnej wykonawca winien uwzględnić w kosztach zadania.


UWAGI:
Drzewo z wycinki zostanie przekazane odpłatnie Wykonawcy na podstawie faktury VAT sporządzonej przez Zamawiającego.

Wykonawcy przed sporządzeniem ofert powinni zapoznać się z dokumentacją projektową oraz dokonać oględzin miejsca wykonania zamówienia, aby uwzględnić jego specyfikę w cenie swojej oferty.

Jeśli w dokumentacji projektowej, stanowiącej Część III SIWZ, użyte zostały nazwy firm/systemów dostępnych na rynku. W myśl przepisów u.p.z.p Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Zapis ten należy rozumieć tak, iż w każdym miejscu w SIWZ, w którym użyto nazw własnych, dodaje się sformułowanie lub równoważny.

Uznaje się, że oferta równoważna to taka, która przedstawia przedmiot zamówienia o właściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych lub zbliżonych do tych, które zostały zakreślone w niniejszej SIWZ, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.

Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wyrządzone na działkach objętych zakresem robót oraz innych działkach zniszczonych przez Wykonawcę w trakcie prowadzenia robót, oraz w uzasadnionym przypadku wypłaci bez zbędnej zwłoki zadośćuczynienie właścicielom zniszczonych działek w formie odszkodowania za szkody powstałe z winy Wykonawcy.

Wykonawca podejmie wszelkie racjonalne kroki dla zabezpieczenia środowiska zarówno na Terenie Budowy, jak i poza nim, oraz dla ograniczenia szkód i uciążliwości dla ludzi i mienia, wynikłych z zanieczyszczenia, hałasu i innych skutków jego działań.

Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót wszystkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, w tym również ustawy o odpadach i ustawy o ochronie przyrody. Wszelkie opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji robót norm, określonych w odpowiednich przepisach dotyczących ochrony środowiska, poniesie Wykonawca.

Wykonawca uiści stosowne opłaty oraz uzyska na swój koszt wszelkie uzgodnienia i pozwolenia na wywóz nieczystości stałych i płynnych oraz odpadów, oraz bezpieczne, prawidłowe odprowadzanie wód gruntowych i opadowych z całego Terenu Budowy, lub miejsc związanych z prowadzeniem Robót, tak, aby ani Roboty, ani ich otoczenie nie zostały uszkodzone.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za dostarczenie energii, wody i innych usług, których może potrzebować do wykonania Robót objętych zamówieniem. W przypadku korzystania z dostawy energii, wody i innych usług z istniejących kontrolowanych źródeł, Wykonawca musi zastosować się do warunków przedstawionych mu przez kompetentne władze oraz musi zapłacić za korzystanie z mediów oraz uiścić wszelkie inne wymagane opłaty. Wykonawca, na własne ryzyko i koszt, dostarczy wszelką aparaturę konieczną do korzystania przez niego z tych usług i do pomiaru pobranych ilości

Wykonawca ograniczy swoje działania do Terenu Budowy oraz do takich dodatkowych obszarów, jakie może otrzymać i uzgodnić z Inspektorem jako tereny robocze. Wykonawca podejmie konieczne kroki dla utrzymania Sprzętu Wykonawcy oraz Personelu Wykonawcy na terenie Terenu Budowy i tych obszarów dodatkowych, z dala od terenów sąsiednich.

W trakcie wykonywania Robót Wykonawca będzie utrzymywał Teren Budowy w stanie wolnym od wszelkich niepotrzebnych przeszkód i będzie składował lub pozbywał się wszelkiego zbędnego Sprzętu Wykonawcy i nadwyżek materiałów. Wykonawca będzie usuwał z Terenu Budowy wszelkie szczątki, odpadki oraz elementy infrastruktury tymczasowej, które nie są już potrzebne.

Wykonawca na terenie budowy będzie prowadził gospodarkę odpadami. Każdy odpad musi być zagospodarowany zgodnie z obowiązującym prawem i w uzgodnieniu z Zamawiającym.

W celu udokumentowania doprowadzenia Terenu Budowy i Robót do stanu pierwotnego Wykonawca będzie prowadził szczegółową dokumentację fotograficzną obejmującą stan Terenu Budowy przed Rozpoczęciem Robót oraz po ich Zakończeniu. Prowadzoną dokumentację fotograficzną Wykonawca pokaże Zamawiającemu.

Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji, takich jak odwodnienie, linie i słupy telefoniczne i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.

Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych, kontrolne wykopy będą wykonane w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i instalacji jakiegokolwiek rodzaju spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania Robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia na własny koszt, a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace nakazane przez Inspektora.

Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać wszelkie konieczne zgody i zezwolenia władz lokalnych, przedsiębiorstw i właścicieli, wymagane do niezbędnego zdemontowania istniejących instalacji, zamontowania instalacji tymczasowych, usunięcia instalacji tymczasowych i ponownego zamontowania istniejących instalacji, każdorazowo na podstawie uzgodnień poczynionych z Zamawiającym

Kody CPV:
452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452464007 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/08/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium.
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:

5 000 zł

2. Forma wadium.
1) Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007 nr 42, poz. 275 z późn. zm.).

1) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być bezwarunkowa oraz winna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji
e) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:

- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 u.p.z.p., nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 u.p.z.p., lub pełnomocnictw oraz nie udowodnił, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

lub, że:

- Wykonawca, którego ofertę wybrano:
odmówił podpisania umowy na warunkach określonych we ofercie, lub
nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;

2) Postanowienia pkt 12.2.2) stosuje się odpowiednio do poręczeń, określonych powyżej w pkt. 12.2.1)b) i 12.2.1)e).

3. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego:

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Bank Polskiej Spółdzielczości
68 1930 1028 2010 0002 7704 0002

Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem

2) Wadium wnoszone w dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w siedzibie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, ul. Katowicka 55 pok. nr 15 - oryginał, ponadto Wykonawca dołączy kopię wadium do oferty i połączy ją z ofertą w sposób trwały.

4. Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.

W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym, do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.

5. Zwrot wadium.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 u.p.z.p.

6. Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 u.p.z.p., nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 u.p.z.p., lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

Ponadto Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Warunek nie będzie oceniany

Wiedza i doświadczenie:
1) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):
wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 roboty budowlanej, której przedmiotem zamówienia było wykonanie remontu, odbudowy lub konserwacji rzeki.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych robót sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, zawierały, co najmniej:
a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował roboty, których dokumenty dotyczą,
b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były roboty,
c. wskazanie zakresu robót,
d. wskazanie wartości robót,
e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
f. wskazanie miejsca wykonania,
g. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone

Potencjał techniczny:
2) Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca:

wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby/podmioty wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy):

(1) Kierownik Budowy - posiadający:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności melioracyjnej, konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie budowli hydrotechnicznych lub uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej dotyczących obiektów budowlanych gospodarki wodnej potwierdzone stosownymi decyzjami, o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami)*;

*Wszystkie osoby będące obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskiej, które Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia i od których wymagane są uprawnienia budowlane, winny posiadać decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia zgodnie z Ustawą z 18 marca 2008 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63 z 2008 r. poz. 394).
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW, oraz
- oświadczenie Wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do niniejszej IDW

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek będzie oceniany wspólnie z warunkiem Potencjał techniczny

Sytuacja ekonomiczna: Warunek nie będzie oceniany

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
4. Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy w stosunku do treści oferty wykonawcy. Zmiana umowy nastąpi:

A. Zmiany terminu realizacji:
a. z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach;
b. z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron;
c. z powodu istotnych braków lub błędów w dokumentacji projektowej, również tych polegających na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa;
d. z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonywania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego;
e. z powodu wystąpienia dodatkowych okoliczności, a niemożliwych do przewidzenia przed zawarciem umowy przez doświadczonego Wykonawcę, robót;
f. z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, z wyłączeniem warunków atmosferycznych typowych dla danej pory roku, które uniemożliwiają realizację przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami (warunkami technicznymi - normami);
g. z powodu zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi lub okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy,

B. Zmiany wynagrodzenia:
a. w przypadku zmiany technologii wykonania robót, na wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego i pod warunkiem, że zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego;
b. w przypadku odstąpienia na wniosek Zamawiającego od realizacji części robót,
c. w przypadku niewykonania przez Wykonawcę części robót.

Niezależnie od powyższego, Zamawiający i Wykonawca dopuszczają możliwość zmian umowy w następujących przypadkach:
a. zmian redakcyjnych Umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych. W takiej sytuacji, Zamawiający i Wykonawca wprowadzą do Umowy stosowne zmiany redakcyjne weryfikujące dotychczasowe jego brzmienie bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych,
b. zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia
c. zmian kluczowego personelu Wykonawcy i Zamawiającego,
d. zmian jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu robót lub zmiany technologii, jeśli jest to uzasadnione dla prawidłowego wykonania robót,
e. zmiany zakresu przedmiotu umowy lub rezygnacji z części robót jeżeli będzie to uzasadnione dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy lub uzyskania założonego efektu
f. zmiany innych warunków umowy jeżeli w chwili zawarcia umowy nie znane były fakty mające na nie wpływ, przy jednoczesnym założeniu, że zakres zmian spowoduje następstwa korzystne dla Zamawiającego.

Zmiana wynagrodzenia, o którym mowa w B pkt a-c nastąpi na podstawie wyceny robót niewykonanych dokonanej w oparciu o stawki, ceny jednostkowe, narzuty i materiały z kosztorysu szczegółowego Wykonawcy przygotowanego zgodnie z postanowieniami SIWZ

Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzmiuw.opole.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
ul. Katowicka 55
45-061 Opole

Data składania wniosków, ofert: 30/01/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Opolu, ul. Katowicka 55, pokój nr 1 (Sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

310264 / 2011-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap - Osobłoga (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont koryta cieku)

254584 / 2011-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap - Osobłoga (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont koryta cieku)

286482 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap - Ścinawa Niemodlińska (usunięcie zatorów i zamulisk)

185341 / 2013-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych na terenie działania WZMIUW w Opolu Oddział w Kuczborku.

46808 / 2012-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap Koźlanka (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont klapy przeciwpowodziowej)

247713 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Konserwacja urządzeń melioracji podstawowych - konserwacja rzeki Sucha w km 15+870 do 16+920 m. Suchodaniec, gm. Izbicko.

332362 / 2014-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych na terenie działania WZMIUW w Opolu Oddział w Prudniku

270196 / 2012-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Konserwacja urządzeń melioracji podstawowych: 1. Kanał Hutniczy II, 2. Kanał Jemielnica, 3. Jemielnica, 4. Prószkówka, 5. Jaźwinka, 6. Myślina - zatory, 7. Malina, 8. Ochodzanka, 9. Wydrowicki, 10. wały p/pow. rz. Odry Metalchem

122712 / 2015-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Utrzymanie urządzeń melioracji wodnych podstawowych na terenie działania WZMIUW w Opolu Oddział w Głubczycach

62794 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Remont koryta rzeki Woda Rozmierecka w km 0+000 - 2+990 w m. Suchodaniec i Grodzisko, gmina Izbicko i Strzelce Opolskie

286554 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap Koźlanka (zabudowa wyrwy, usunięcie zatorów, remont klapy przeciwpowodziowej)

113409 / 2009-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Lublin (lubelskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu p.n. Remont jazu klapowego w km 2+900 rz.Świnka w m.Podlodów, gm.Ułęż, pow.Ryki

331504 / 2011-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap - Malina (usunięcie zatorów i zamulisk)

147308 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Konserwacja urządzeń melioracji podstawowych: 1. Bródek, 2. Dożyna, 3. Prószkówka, II 4. Białka, 5. Jemielnica, 6. Kanał Rzędziwojowicki, 7. Kan. Grodziec, 8. Brzeziczanka, 9. Żydówka, 10. Brynica, 11. Wały p.pow. rz. Mała Panew i Jemielnicy, 12. Wały p.pow. rz. Odry m. Kąty i Groszowice, 13. Wały p.pow. rz. Odry m.Chróścice, Borki i Czarnowąsy, 14. Wały p.pow. rz Mała Panew m. Ozimek i Kolonowskie, 15. Wały p.pow. rz. Odry m. Zimnice Wlk. - Opole, 16. Wały p.pow. rz. Nysy Kłodzkiej m. Krasna Góra, 17. Wały p.pow. rz. Odry miasto Opole, 18. Stacja Pomp Dobrzeń Mały 19. Stacja Pomp Żelazna

47006 / 2012-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 452460003 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej)
Usuwanie szkód powodziowych po powodzi w 2010 r. na terenie województwa opolskiego - II etap - Rzeka Budkowiczanka (zabudowa wyrw, usunięcie zamulisk, remont jazu, wymiana/remont prowadnicy, wyciągów, kładki i zasuwy)