Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

58602 / 2015-03-17 - Inny: szkoła / Augustowskie Centrum Edukacyjne (Augustów)

Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie czterech szkoleń w ramach Projektu As z Technikum:
1) Szkolenie z obsługi oprogramowania NORMA PRO
2) Szkolenie z obsługi oprogramowania do tworzenia harmonogramów budowlanych PLANISTA
3) Szkolenie Systemy solarne i fotowoltaiczne
4) Szkolenie Pompy ciepła i turbiny wiatrowe
Część 1
1. Szkolenie z obsługi oprogramowania NORMA PRO w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
1.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 10 kwietnia 2015r. od godziny 12.00 oraz 11 i 12 kwietnia 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w kwietniu 2015r.
1.2. Program szkolenia powinien co najmniej obejmować podstawowe elementy obsługi oprogramowania NORMA PRO dotyczące tworzenia kosztorysu:
- Informacje wstępne dotyczące kosztorysowania
-Ustawienia programu (menu, pasek narzędzi, opcje programu)
-Zabezpieczenia przed utratą danych
-Rodzaje kosztorysów i kalkulacji (uproszczona, szczegółowa)
-Formaty plików
-Operacje na różnych kosztorysach
-Opcje kosztorysu (widoki, cenniki, dokładność)
Szczegółowe omówienie okna katalogów KNR
-Wyszukiwarka katalogów KNR
-Szybki powrót do ostatnio przeglądanego katalogu KNR - Pinezka
-Zawężanie listy katalogów do najczęściej używanych - Ulubione
-Szybkie przechodzenie do katalogów
-Tworzenie własnych katalogów
-Wstawianie nowej pozycji do kosztorysu
-Operacje na pozycjach (edycja, zaznaczanie, przesuwanie, kopiowanie, usuwanie)
-Dodawanie elementu RMS
-Przeglądanie, filtrowanie oraz sortowanie elementów RMS
-Materiały inwestora
-Tworzenie, edycja i usuwanie działów
-Podstawowe zasady tworzenia działów i poddziałów
-Przenoszenie pozycji między działami, zmiana kolejności
-Edycja pozycji obmiaru
-Wyliczanie obmiaru (sumy częściowe, obliczenia pomocnicze)
-Korzystanie w obmiarze z biblioteki wzorów
-Wstawianie rysunków, zdjęć oraz innych obiektów do obmiaru
-Dodawanie, edytowanie oraz usuwanie narzutów
-Ustawianie różnych narzutów
-Definiowanie oraz zastosowanie wariantów danych
-Rozliczanie robót
-Zestawienie: materiałów, robocizny, sprzętu
-Ustawienia, podgląd wydruku kosztorysu
-Drukowanie kosztorysów
-Drukowanie poszczególnych elementów kosztorysu
-Zapis kosztorysu w formacie HTML, PDF
-Dostosowywanie kosztorysu do własnych potrzeb
-Ręczne wprowadzanie cen
-Import cennika
-Wyceny poszczególnych kosztów
-Automatyczna zmiana lub zerowanie wszystkich cen w kosztorysie
-Sprawdzanie poprawności kosztorysu.
1.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
1.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
1.5. Wymagania ogólne:
1.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
1.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
1.6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
1.7. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia aktualną wersję edukacyjną oprogramowania NORMA PRO, której koszt wejdzie w cenę usługi.
1.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).

Część 2
2. Szkolenie z obsługi oprogramowania do tworzenia harmonogramów budowlanych PLANISTA w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
2.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 24 kwietnia 2015 od godziny 12.00 oraz 25 i 26 kwietnia 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w kwietniu 2015r.
2.2. Program nauczania powinien obejmować:
-Wprowadzenie - Podstawowe pojęcia dotyczące zarządzania projektami
-Oprogramowanie pomocne w zarządzaniu projektami inżynieryjnymi
-Wprowadzenie do programu Planista: (zasady pracy w programie planista, tworzenie harmonogramu na podstawie kosztorysu, zapis kosztorysu w odpowiednim formacie, import kosztorysu do nowego harmonogramu, dołączanie kosztorysu do istniejącego harmonogramu)
-Budowa harmonogramu: (podział kosztorysu na elementy robót, kalkulacje kosztów i narzutów w elementach robót, definicja kalendarza projektu i ustalenie daty początkowej, określenie wartości początkowej harmonogramu, tworzenie harmonogramu - wykres gantta, ustalanie kolejności zadań, nadawanie powiązań między zadaniami, rodzaje powiązań, ścieżka krytyczna i zapasy czasu, przeglądanie harmonogramu, filtrowanie czynności, identyfikowanie zapotrzebowania w czasie na zasoby rms oraz środki finansowe)
-Wydruki: (wydruk harmonogramu, wydruki zasobów, wydruk zapotrzebowań okresowych)
-Tworzenie harmonogramu bez importu kosztorysu: (definiowanie czynności, wstawianie zasobów, określanie kosztów)
-Zaawansowane funkcje budowy i przeglądania harmonogramu: (Wstawianie zadań zbiorczych i opisowych, Wstawianie czynności hamakowych, Wstawianie dat charakterystycznych i dat granicznych, Własne stawki robocizny. Stawki globalne i lokalne, Używanie znaczników, filtrowanie i sortowanie, Zmiana prezentacji danych, Eksport danych do innych programów, Rejestracja uproszczona i szczegółowa postępu robót
-Rejestracja przychodów i kosztów związanych z czynnościami harmonogramu
-Moduł Wykresy - narzędzie do graficznej prezentacji wszystkich danych z harmonogramu
-Konfiguracja wydruków z programu Planista
-Analiza przykładowego projektu - studium przypadku
2.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
2.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
2.5. Wymagania ogólne:
2.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
2.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
2.6. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia aktualną wersję edukacyjną oprogramowania PLANISTA, której koszt wejdzie w cenę usługi
2.7. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
2.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).
Część 3
3. Szkolenie Systemy solarne i fotowoltaiczne ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
3.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 8 maja 2015 od godziny 12.00 oraz 9 i 10 maja 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany
w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w maju 2015r.
3.2. Program szkolenia powinien obejmować:
Część teoretyczna powinna zawierać następujące zagadnienia:
1. Energia słoneczna- wiadomości ogólne
2. Przepisy i normy prawne regulujące wykorzystanie energii słonecznej
3. Budowa kolektorów słonecznych płaskich i próżniowych
4. Budowa zestawów solarnych do podgrzewania c.w.u.
5. Dobór wielkości instalacji (prezentacja programu komputerowego kolektorek)
6. Budowa paneli fotowoltaicznych
7. Zasady działania instalacji fotowoltaicznych
8. Dobór wielkości instalacji
Część praktyczna szkolenia powinna zawierać następujące zagadnienia:
W części praktycznej należy zaangażować uczniów w ćwiczenia
1. Montaż kompletnej instalacji solarnej do podgrzewania c. w. u.
2. Napełnienie instalacji płynem i podłączenie
3. Opróżnienie instalacji (wymiana płynu)
4. Montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z podłączeniem do sieci.
3.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację
o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
3.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych
w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
3.5. Wymagania ogólne:
3.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
3.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa
i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia
3.6. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia niezbędne materiały, narzędzia i urządzenia do przeprowadzenia części praktycznej szkolenia, których koszt wejdzie w cenę usługi.
3.7 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
3.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).
Część 4
4. Szkolenie Pompy ciepła i turbiny wiatrowe w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
4.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 22 maja 2015 od godziny 12.00 oraz 23 i 24 maja 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w maju 2015r.
4.2. Program nauczania powinien obejmować:
- Część teoretyczna powinna zawierać następujące zagadnienia:
1. Energia wiatrowa- wiadomości ogólne
2. Przepisy i normy prawne regulujące wykorzystanie energii wiatrowej
3. Budowa i zasady działania elektrowni wiatrowych
4. Energia geotermalna- wiadomości ogólne
5. Pompy ciepła budowa.
6. Zasady działania pomp ciepła powietrznych i geotermalnych.

Część praktyczna szkolenia powinna zawierać następujące zagadnienia:
W części praktycznej należy zaangażować uczniów w ćwiczenia
1. Montaż i prezentację działania mini elektrowni wiatrowej
2. Montaż i prezentację działania powietrznej pompy ciepła

4.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
4.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
4.5. Wymagania ogólne:
4.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
4.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
4.6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
4.7. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia niezbędne materiały, narzędzia i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia części praktycznej szkolenia, których wejdzie w cenę usługi.
4.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 58602

Data publikacji: 2015-03-17

Nazwa: Augustowskie Centrum Edukacyjne

Ulica: Al. Kard. Wyszyńskiego 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Augustów

Kod pocztowy: 16-300

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 087 6432861

Numer faxu: 087 6432861

Adres strony internetowej: www.acedu.pl

Regon: 00018455000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: szkoła

Inny rodzaj zamawiającego: szkoła

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie czterech szkoleń w ramach Projektu As z Technikum:
1) Szkolenie z obsługi oprogramowania NORMA PRO
2) Szkolenie z obsługi oprogramowania do tworzenia harmonogramów budowlanych PLANISTA
3) Szkolenie Systemy solarne i fotowoltaiczne
4) Szkolenie Pompy ciepła i turbiny wiatrowe
Część 1
1. Szkolenie z obsługi oprogramowania NORMA PRO w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
1.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 10 kwietnia 2015r. od godziny 12.00 oraz 11 i 12 kwietnia 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w kwietniu 2015r.
1.2. Program szkolenia powinien co najmniej obejmować podstawowe elementy obsługi oprogramowania NORMA PRO dotyczące tworzenia kosztorysu:
- Informacje wstępne dotyczące kosztorysowania
-Ustawienia programu (menu, pasek narzędzi, opcje programu)
-Zabezpieczenia przed utratą danych
-Rodzaje kosztorysów i kalkulacji (uproszczona, szczegółowa)
-Formaty plików
-Operacje na różnych kosztorysach
-Opcje kosztorysu (widoki, cenniki, dokładność)
Szczegółowe omówienie okna katalogów KNR
-Wyszukiwarka katalogów KNR
-Szybki powrót do ostatnio przeglądanego katalogu KNR - Pinezka
-Zawężanie listy katalogów do najczęściej używanych - Ulubione
-Szybkie przechodzenie do katalogów
-Tworzenie własnych katalogów
-Wstawianie nowej pozycji do kosztorysu
-Operacje na pozycjach (edycja, zaznaczanie, przesuwanie, kopiowanie, usuwanie)
-Dodawanie elementu RMS
-Przeglądanie, filtrowanie oraz sortowanie elementów RMS
-Materiały inwestora
-Tworzenie, edycja i usuwanie działów
-Podstawowe zasady tworzenia działów i poddziałów
-Przenoszenie pozycji między działami, zmiana kolejności
-Edycja pozycji obmiaru
-Wyliczanie obmiaru (sumy częściowe, obliczenia pomocnicze)
-Korzystanie w obmiarze z biblioteki wzorów
-Wstawianie rysunków, zdjęć oraz innych obiektów do obmiaru
-Dodawanie, edytowanie oraz usuwanie narzutów
-Ustawianie różnych narzutów
-Definiowanie oraz zastosowanie wariantów danych
-Rozliczanie robót
-Zestawienie: materiałów, robocizny, sprzętu
-Ustawienia, podgląd wydruku kosztorysu
-Drukowanie kosztorysów
-Drukowanie poszczególnych elementów kosztorysu
-Zapis kosztorysu w formacie HTML, PDF
-Dostosowywanie kosztorysu do własnych potrzeb
-Ręczne wprowadzanie cen
-Import cennika
-Wyceny poszczególnych kosztów
-Automatyczna zmiana lub zerowanie wszystkich cen w kosztorysie
-Sprawdzanie poprawności kosztorysu.
1.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
1.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
1.5. Wymagania ogólne:
1.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
1.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
1.6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
1.7. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia aktualną wersję edukacyjną oprogramowania NORMA PRO, której koszt wejdzie w cenę usługi.
1.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).

Część 2
2. Szkolenie z obsługi oprogramowania do tworzenia harmonogramów budowlanych PLANISTA w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
2.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 24 kwietnia 2015 od godziny 12.00 oraz 25 i 26 kwietnia 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w kwietniu 2015r.
2.2. Program nauczania powinien obejmować:
-Wprowadzenie - Podstawowe pojęcia dotyczące zarządzania projektami
-Oprogramowanie pomocne w zarządzaniu projektami inżynieryjnymi
-Wprowadzenie do programu Planista: (zasady pracy w programie planista, tworzenie harmonogramu na podstawie kosztorysu, zapis kosztorysu w odpowiednim formacie, import kosztorysu do nowego harmonogramu, dołączanie kosztorysu do istniejącego harmonogramu)
-Budowa harmonogramu: (podział kosztorysu na elementy robót, kalkulacje kosztów i narzutów w elementach robót, definicja kalendarza projektu i ustalenie daty początkowej, określenie wartości początkowej harmonogramu, tworzenie harmonogramu - wykres gantta, ustalanie kolejności zadań, nadawanie powiązań między zadaniami, rodzaje powiązań, ścieżka krytyczna i zapasy czasu, przeglądanie harmonogramu, filtrowanie czynności, identyfikowanie zapotrzebowania w czasie na zasoby rms oraz środki finansowe)
-Wydruki: (wydruk harmonogramu, wydruki zasobów, wydruk zapotrzebowań okresowych)
-Tworzenie harmonogramu bez importu kosztorysu: (definiowanie czynności, wstawianie zasobów, określanie kosztów)
-Zaawansowane funkcje budowy i przeglądania harmonogramu: (Wstawianie zadań zbiorczych i opisowych, Wstawianie czynności hamakowych, Wstawianie dat charakterystycznych i dat granicznych, Własne stawki robocizny. Stawki globalne i lokalne, Używanie znaczników, filtrowanie i sortowanie, Zmiana prezentacji danych, Eksport danych do innych programów, Rejestracja uproszczona i szczegółowa postępu robót
-Rejestracja przychodów i kosztów związanych z czynnościami harmonogramu
-Moduł Wykresy - narzędzie do graficznej prezentacji wszystkich danych z harmonogramu
-Konfiguracja wydruków z programu Planista
-Analiza przykładowego projektu - studium przypadku
2.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
2.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
2.5. Wymagania ogólne:
2.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
2.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
2.6. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia aktualną wersję edukacyjną oprogramowania PLANISTA, której koszt wejdzie w cenę usługi
2.7. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
2.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).
Część 3
3. Szkolenie Systemy solarne i fotowoltaiczne ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
3.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 8 maja 2015 od godziny 12.00 oraz 9 i 10 maja 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany
w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w maju 2015r.
3.2. Program szkolenia powinien obejmować:
Część teoretyczna powinna zawierać następujące zagadnienia:
1. Energia słoneczna- wiadomości ogólne
2. Przepisy i normy prawne regulujące wykorzystanie energii słonecznej
3. Budowa kolektorów słonecznych płaskich i próżniowych
4. Budowa zestawów solarnych do podgrzewania c.w.u.
5. Dobór wielkości instalacji (prezentacja programu komputerowego kolektorek)
6. Budowa paneli fotowoltaicznych
7. Zasady działania instalacji fotowoltaicznych
8. Dobór wielkości instalacji
Część praktyczna szkolenia powinna zawierać następujące zagadnienia:
W części praktycznej należy zaangażować uczniów w ćwiczenia
1. Montaż kompletnej instalacji solarnej do podgrzewania c. w. u.
2. Napełnienie instalacji płynem i podłączenie
3. Opróżnienie instalacji (wymiana płynu)
4. Montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z podłączeniem do sieci.
3.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację
o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
3.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych
w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
3.5. Wymagania ogólne:
3.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
3.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa
i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia
3.6. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia niezbędne materiały, narzędzia i urządzenia do przeprowadzenia części praktycznej szkolenia, których koszt wejdzie w cenę usługi.
3.7 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
3.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).
Część 4
4. Szkolenie Pompy ciepła i turbiny wiatrowe w ramach Projektu As z Technikum dla 12 uczniów klasy trzeciej Technikum Nr 1 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym kształcących się w zawodzie technik budownictwa i jednego nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych branży budowlanej (łącznie 13 osób).
4.1. Zamawiający wymaga, aby w czasie szkolenia zajęcia były realizowane w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie (al. Kard. Wyszyńskiego 3) w terminie 22 maja 2015 od godziny 12.00 oraz 23 i 24 maja 2015r. od godziny 8.00. Dopuszcza się niewielkie zmiany w terminie realizacji szkolenia z zastrzeżeniem, że powinno się ono odbyć w maju 2015r.
4.2. Program nauczania powinien obejmować:
- Część teoretyczna powinna zawierać następujące zagadnienia:
1. Energia wiatrowa- wiadomości ogólne
2. Przepisy i normy prawne regulujące wykorzystanie energii wiatrowej
3. Budowa i zasady działania elektrowni wiatrowych
4. Energia geotermalna- wiadomości ogólne
5. Pompy ciepła budowa.
6. Zasady działania pomp ciepła powietrznych i geotermalnych.

Część praktyczna szkolenia powinna zawierać następujące zagadnienia:
W części praktycznej należy zaangażować uczniów w ćwiczenia
1. Montaż i prezentację działania mini elektrowni wiatrowej
2. Montaż i prezentację działania powietrznej pompy ciepła

4.3. Na zakończenie szkolenia uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie / certyfikat powinno zawierać logo UE oraz informację o współfinansowaniu projektu As z Technikum ze środków Unii Europejskiej.
4.4. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika: od 24 do 30 godzin lekcyjnych w zależności od szczegółowego harmonogramu przedstawionego przez Wykonawcę. Program powinien być rozłożony na 3 dni, nie może być realizowany w czasie zajęć lekcyjnych wynikających z planu nauczania ACE.
4.5. Wymagania ogólne:
4.5.1. w zakresie merytorycznym: a) Przeprowadzenie szkolenia obejmującego co najmniej zakres zagadnień podanych przez Zamawiającego. b) Przedstawienie Zamawiającemu przez Wykonawcę szczegółowego programu nauczania. c) Uwzględnienie przez prowadzącego szkolenie poziomu zdrowia, wykształcenia umiejętności i wiedzy uczestników.
4.5.2. w zakresie organizacyjnym: a) Zapewnienie uczestnikom podczas zajęć bezpieczeństwa i higieny pracy. b) Zapewnienie uczestnikom od pierwszego dnia zajęć niezbędnych materiałów szkoleniowych (długopis, notes lub zeszyt, skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami), które zostaną ujęte w cenie usługi i przejdą w posiadanie uczestników. Jeden dodatkowy komplet materiałów szkoleniowych (skrypt / książka o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami) Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. c) Zapewnienie cateringu podczas zajęć, tj., każdego dnia szkolenia kawa / herbata, ciastka dostępne podczas każdej z przerw oraz jeden ciepły posiłek obiadowy składający się z zupy i drugiego dania oraz napoju lub wody mineralnej o pojemności 0,33 l na osobę. Posiłki mogą być serwowane w naczyniach jednorazowych; obiad powinien być porcjowany w naczyniach termicznych. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia.
4.6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia podczas szkolenia: a) rejestru wydanych zaświadczeń; b) list obecności i odbioru cateringu; c) listy potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych; d) listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były podpisywane przez uczestników obecnych na zajęciach i którzy otrzymali catering. Wykonawca przekaże Zamawiającemu te dokumenty po zakończeniu realizacji zamówienia.
4.7. Wykonawca zapewni na potrzeby szkolenia niezbędne materiały, narzędzia i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia części praktycznej szkolenia, których wejdzie w cenę usługi.
4.8. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić na potrzeby szkolenia salę dydaktyczną z wyposażeniem dostosowanym do przeprowadzenia tego typu szkolenia, dostępem do Internetu, tablicę interaktywną lub rzutnik, w zależności od potrzeb Wykonawcy, mieszczącą się w budynku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego (al. Kard. Wyszyńskiego 3, Augustów).

Kody CPV: 803100003

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 10/04/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Potencjał techniczny:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu potwierdzenia spełnienia powyższego warunku Wykonawca musi wykazać dysponowanie co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne z zakresu danego kursu i doświadczenie w pracy nauczyciela/ trenera zgodne z danym kursem

Sytuacja ekonomiczna:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Kwestie odnoszące się do umowy zawarte są w załączniku nr 4 do SIWZ

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: doświadczenie

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.acedu.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Augustowskie Centrum Edukacyjne, Al. Kard. Wyszyńskiego 3, 16 - 300 Augustów

Data składania wniosków, ofert: 26/03/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sekretariat Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, al. Kard. Wyszyńskiego 3, 16-300 Augustów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt As z Technikum/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

76770 / 2015-04-07 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

376624 / 2014-11-17 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

98386 / 2015-04-29 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

173584 / 2014-05-22 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z technikum

347058 / 2014-10-17 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

53206 / 2014-02-14 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

436450 / 2013-10-25 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkolenia z obsługi oprogramowania AutoCad na poziomie podstawowym w ramach Projektu As z Technikum

71744 / 2015-03-31 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum

468548 / 2013-11-18 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkolenia z obsługi oprogramowania AutoCad na poziomie podstawowym w ramach Projektu As z Technikum

128776 / 2014-04-15 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z technikum

100240 / 2014-03-25 - Inny: szkoła

Augustowskie Centrum Edukacyjne - Augustów (podlaskie)
CPV: 803100003 ()
Przeprowadzenie szkoleń w ramach Projektu As z Technikum