Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

29313 / 2011-01-26 - Administracja samorządowa / Gmina Żabia Wola (Żabia Wola)

Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w Gminie Żabia Wola poprzez przebudowę drogi gminnej nr 150603W- relacji Skuły - Grzegorzewice realizowanej w ramach Programu Wieloletniego pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg lokalnych 2008-2011

Opis zamówienia

1) Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 150603W - relacji Skuły - Grzegorzewice o długości L = 1 964,87 m. Ma ona na celu utwardzenie nawierzchni jezdni istniejącej drogi gruntowej, oraz przebudowie jej elementów wysokościowych i geometrycznych w taki sposób aby uzyskać arterię kt. (L) zdolną przenieść ruch samochodowy kategorii KR 2, oraz zabezpieczenie ruchu pojazdów z szybkością V = 40 kmh w terenie zabudowanym i V = 50 kmh w terenie niezabudowanym.

Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera projekt budowlany i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami w uzgodnieniach i pozwoleniu na budowę.
UWAGA w wycenie należy przyjąć kruszywo łamane:
Warstwa dolna o uziarnieniu 31,5÷63
Warstwa górna 4÷31,5 z zaklinowaniem
oraz uwzględnić 4 studnie rewizyjne, wybudowanie krytego kanału o średnicy Ø 50 na długości ok. 200m, i przepustu Ø 60 na długości 12m.

3. Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
Przed przystąpieniem do robót wykonawczych Wykonawca powinien zlecić geodecie wytyczenie obiektu w terenie. Przystępując do robót, Wykonawca powinien zrealizować i posiadać zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu. Należy również uzyskać pozwolenie od Zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego. Warunkiem rozpoczęcia robót jest sporządzenie Protokółu przekazania terenu robót. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci, kolidujących z przebiegiem trasy robót, o zamiarze ich prowadzenia. W wypadku kolizji, należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu inwestycji. Należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualną potrzebę ich zabezpieczenia lub przebudowy. Zasuwy, wodociągowe i studnie teletechniczne (o ile takie występują), należy wyregulować do poziomu nawierzchni. Wszelkie prace w rejonie wymienionych urządzeń należy wykonywać ręcznie. Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją.

Wykonawca usunie występujące w pasie drogowym zarośla, drzewa i zakrzaczenia. Po wykonaniu robót uporządkuje teren na którym były prowadzone roboty. Jeżeli wystąpią roboty nieujęte w dokumentacji a konieczne do wykonania z uwagi na sztukę budowlaną, wiedzę techniczną i technologię Wykonawca je wykona w ramach zawartego kontraktu. Po wykonaniu zadania zleci geodecie powykonawczą inwentaryzację geodezyjną oraz założy książkę drogi
4 Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robot, wytycznymi określonymi w SIWZ, projektem budowlanym, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
2) Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
3) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
4) Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
5) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek .
6) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, to z naniesionymi zmianami.
7) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
8) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie budowlanym.
9) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowaniewbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
10) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone w projekcie budowlanym.
11) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru i przedstawiciela Zamawiającego.
12) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
13) Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana projektu budowlanego, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Inspektora Nadzoru i Projektanta oraz Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim celem zatwierdzenia projektu zamiennego.
14) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robot budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt. 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.:Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1, można stosować przy wykonywaniu robot budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
15) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.- W przypadku, gdy określone roboty objęte danym etapem wykonywane będą przez podwykonawców, wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu pisemne potwierdzenie otrzymania przez każdego z podwykonawców całego należnego mu z tytułu wykonania tych robót wynagrodzenia lub potwierdzenie dokonania przelewu pełnej kwoty wynagrodzenia należnego z tego tytułu podwykonawcy
5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robot (STWiOR).
Uwaga! Inwestycja będzie finansowana z następujących źródeł:
a) środki własne Gminy,
b) środki pochodzące z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011

2) Warunki płatności:
a) Faktura o wartości około 30% wartości całego zamówienia za wykonanie 30% robót potwierdzonych przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego wystawiona w czerwcu 2011r.
b) Faktura o wartości około 70% wartości całego zamówienia za wykonanie 70% robót potwierdzonych przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego wystawiona w sierpniu 2011r.

1) W trakcie realizacji zamówienia może nastąpić zmiana ilości fakturowania w zależności od wymagań jednostki współfinansującej.
2) suma kwot dwóch faktur za wykonywanie części robót nie może przekroczyć 100% ceny oferty,
3) faktura za częściowe wykonanie robót budowlanych mogą być wystawiane zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym pod warunkiem, że poszczególne części wykonania zamówienia będą zakończone i będą tworzyć element możliwy do odbioru,
4) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a niewynikające z dokumentacji projektowej, których Wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy P.z.p.
5) Jeżeli wystąpi konieczność dokonania zmiany w projekcje Zamawiający dopuszcza dodatkowe rozliczenie
6) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt. 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
7) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) przez Wykonawcę jest dokumentacja projektowa, wytyczne i zalecenia określone w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wnioski wynikłe po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot budowlanych.
8) Cenę należy podać z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
9) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
10) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
11) Wykonawca może żądać podwyższenia umówionego wynagrodzenia, jeżeli w toku realizacji zajdzie konieczność przeprowadzenia prac dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym.
12) Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, jeżeli prace dodatkowe zostały wykonane bez uzyskania pisemnej uprzedniej zgody zamawiającego.
6. Wymagania stawiane wykonawcy
1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
2) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
4) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego i inspektora nadzoru z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
5) Inne wymagania określone we wzorze umowy oraz wynikające z przepisów prawa.
7. Wymagania dotyczące gwarancji.
1) Wykonawca obejmuje gwarancją całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
2) Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia
3) Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 29313

Data publikacji: 2011-01-26

Nazwa: Gmina Żabia Wola

Ulica: ul. Główna 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Żabia Wola

Kod pocztowy: 96-321

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 046 8578182, 8578224

Numer faxu: 046 8578181

Adres strony internetowej: www.zabiawola.pl

Regon: 75014857800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w Gminie Żabia Wola poprzez przebudowę drogi gminnej nr 150603W- relacji Skuły - Grzegorzewice realizowanej w ramach Programu Wieloletniego pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg lokalnych 2008-2011

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 150603W - relacji Skuły - Grzegorzewice o długości L = 1 964,87 m. Ma ona na celu utwardzenie nawierzchni jezdni istniejącej drogi gruntowej, oraz przebudowie jej elementów wysokościowych i geometrycznych w taki sposób aby uzyskać arterię kt. (L) zdolną przenieść ruch samochodowy kategorii KR 2, oraz zabezpieczenie ruchu pojazdów z szybkością V = 40 kmh w terenie zabudowanym i V = 50 kmh w terenie niezabudowanym.

Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera projekt budowlany i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót wraz z zastrzeżeniami w uzgodnieniach i pozwoleniu na budowę.
UWAGA w wycenie należy przyjąć kruszywo łamane:
Warstwa dolna o uziarnieniu 31,5÷63
Warstwa górna 4÷31,5 z zaklinowaniem
oraz uwzględnić 4 studnie rewizyjne, wybudowanie krytego kanału o średnicy Ø 50 na długości ok. 200m, i przepustu Ø 60 na długości 12m.

3. Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
Przed przystąpieniem do robót wykonawczych Wykonawca powinien zlecić geodecie wytyczenie obiektu w terenie. Przystępując do robót, Wykonawca powinien zrealizować i posiadać zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu. Należy również uzyskać pozwolenie od Zarządcy drogi na zajęcie pasa drogowego. Warunkiem rozpoczęcia robót jest sporządzenie Protokółu przekazania terenu robót. Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci, kolidujących z przebiegiem trasy robót, o zamiarze ich prowadzenia. W wypadku kolizji, należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu inwestycji. Należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualną potrzebę ich zabezpieczenia lub przebudowy. Zasuwy, wodociągowe i studnie teletechniczne (o ile takie występują), należy wyregulować do poziomu nawierzchni. Wszelkie prace w rejonie wymienionych urządzeń należy wykonywać ręcznie. Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją.

Wykonawca usunie występujące w pasie drogowym zarośla, drzewa i zakrzaczenia. Po wykonaniu robót uporządkuje teren na którym były prowadzone roboty. Jeżeli wystąpią roboty nieujęte w dokumentacji a konieczne do wykonania z uwagi na sztukę budowlaną, wiedzę techniczną i technologię Wykonawca je wykona w ramach zawartego kontraktu. Po wykonaniu zadania zleci geodecie powykonawczą inwentaryzację geodezyjną oraz założy książkę drogi
4 Wykonanie robót budowlanych.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robot, wytycznymi określonymi w SIWZ, projektem budowlanym, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
2) Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
3) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
4) Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
5) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek .
6) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, to z naniesionymi zmianami.
7) Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
8) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią, jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie budowlanym.
9) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowaniewbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
10) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych parametrach niż określone w projekcie budowlanym.
11) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru i przedstawiciela Zamawiającego.
12) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
13) Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana projektu budowlanego, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Inspektora Nadzoru i Projektanta oraz Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim celem zatwierdzenia projektu zamiennego.
14) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1. Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robot budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt. 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2. Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.:Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1, można stosować przy wykonywaniu robot budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
15) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.- W przypadku, gdy określone roboty objęte danym etapem wykonywane będą przez podwykonawców, wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu pisemne potwierdzenie otrzymania przez każdego z podwykonawców całego należnego mu z tytułu wykonania tych robót wynagrodzenia lub potwierdzenie dokonania przelewu pełnej kwoty wynagrodzenia należnego z tego tytułu podwykonawcy
5. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robot (STWiOR).
Uwaga! Inwestycja będzie finansowana z następujących źródeł:
a) środki własne Gminy,
b) środki pochodzące z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011

2) Warunki płatności:
a) Faktura o wartości około 30% wartości całego zamówienia za wykonanie 30% robót potwierdzonych przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego wystawiona w czerwcu 2011r.
b) Faktura o wartości około 70% wartości całego zamówienia za wykonanie 70% robót potwierdzonych przez inspektora nadzoru i po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego wystawiona w sierpniu 2011r.

1) W trakcie realizacji zamówienia może nastąpić zmiana ilości fakturowania w zależności od wymagań jednostki współfinansującej.
2) suma kwot dwóch faktur za wykonywanie części robót nie może przekroczyć 100% ceny oferty,
3) faktura za częściowe wykonanie robót budowlanych mogą być wystawiane zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym pod warunkiem, że poszczególne części wykonania zamówienia będą zakończone i będą tworzyć element możliwy do odbioru,
4) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a niewynikające z dokumentacji projektowej, których Wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy P.z.p.
5) Jeżeli wystąpi konieczność dokonania zmiany w projekcje Zamawiający dopuszcza dodatkowe rozliczenie
6) Wynagrodzenie Wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt. 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
7) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) przez Wykonawcę jest dokumentacja projektowa, wytyczne i zalecenia określone w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wnioski wynikłe po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot budowlanych.
8) Cenę należy podać z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.
9) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
10) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
11) Wykonawca może żądać podwyższenia umówionego wynagrodzenia, jeżeli w toku realizacji zajdzie konieczność przeprowadzenia prac dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym.
12) Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, jeżeli prace dodatkowe zostały wykonane bez uzyskania pisemnej uprzedniej zgody zamawiającego.
6. Wymagania stawiane wykonawcy
1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
2) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
4) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego i inspektora nadzoru z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
5) Inne wymagania określone we wzorze umowy oraz wynikające z przepisów prawa.
7. Wymagania dotyczące gwarancji.
1) Wykonawca obejmuje gwarancją całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
2) Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia
3) Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/08/2011

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie 10.000 złotych


1. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank: Bank Spółdzielczy w Nadarzynie oddział Żabia Wola
Nr rachunku: 79 8017 1012 0000 0648 2001 0005
z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:

Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w Gminie Żabia Wola poprzez przebudowę drogi gminnej nr 150603W- relacji Skuły - Grzegorzewice realizowanej w ramach Programu Wieloletniego pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg lokalnych 2008-2011.

6. Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.

7. Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
8. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.
9. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy.
10. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert.
11. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
12. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
13. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
14. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
15. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
16. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
17. Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach:
1) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw,
2) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu,
3) jeżeli wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
4) jeżeli wykonawca był zobowiązany i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy,
5) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
14. Zamawiający nie zatrzyma wadium, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, pod warunkiem że udowodni, że złożenie innych dokumentów nie jest możliwe i nie wynika to z przyczyn leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania i w tym względzie przedsiębiorcami w rozumieniu art. 2 i art. 4 ust. 1 i 2, prowadzącymi działalność gospodarczą zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 ze zmianami);

Wiedza i doświadczenie:
a) wykażą i udokumentują (protokołami odbioru końcowego bez usterek), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonali roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie 1 zadania min 2,5 km drogi o nawierzchni bitumicznej
b) wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy I doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli wykonawca będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub polega na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku, zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawi pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy I doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, a także podmiot ten wypełni warunki określone w pkt. 1 ppkt. 1.1 lit. b.
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale VII pkt. 1 ppkt. 1.3 SIWZ, że w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.

Potencjał techniczny:
1) dysponują lub będą dysponować sprzętem i narzędziami, niezbędnymi do realizacji zamówienia;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale VII pkt. 1 ppkt. 1.4 poz. 3, 4, 5 SIWZ,
Na potwierdzenie spełniania warunków określonych wykonawca zobowiązany będzie złożyć odpowiednie oświadczenie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1) I w tym względzie dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a. kierownika budowy z uprawnieniami bez ograniczeń do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności drogowej z doświadczeniem min. dwuletnim w zakresie kierownika budowy dróg
b. kadra kierowania musi posiadać stwierdzenie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego;
c. posiadanie personelu niezbędnego do realizacji zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale VII pkt. 1 ppkt. 1.4 poz. 3, 4, 5 SIWZ,
Na potwierdzenie spełniania warunków określonych w lit. a, b, c wykonawca zobowiązany będzie złożyć odpowiednie oświadczenie.

Sytuacja ekonomiczna:
a) dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiadają środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości minimum 700.000,00 zł, Wykonawca będzie w stanie sfinansować zamówienie do czasu uzyskania pierwszej płatności.
b) posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie wymienionego warunku polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany będzie do przedłożenia informacji, o której mowa w rozdziale VII pkt. 1 ppkt. 1.2 poz. 6, dotyczącej tych podmiotów.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn wykonawca nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej, to będzie mógł przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdzi spełniania tego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Dopuszcza się zmianę umowy gdy zaistnieje inna niemożliwa do przewidzenia okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie z SIWZ
2. Dopuszcza się zmianę umowy z uwagi na pojawienie się podwykonawców

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zabiawola.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96 - 321 Żabia Wola
województwo mazowieckie
powiat grodziski
pok nr. 4

Data składania wniosków, ofert: 11/02/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96 - 321 Żabia Wola
województwo mazowieckie
powiat grodziski
pok nr. 6 kancelaria urzędu

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
ŚRODKI POCHODZĄCE Z BUDŻETU PAŃSTWA W RAMACH PROGRAMU WIELOLETNIEGO POD NAZWĄ - NARODOWY PROGRAM PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH 2008-2011.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Podobne przetargi

176574 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Ożarowie Mazowieckim - Ożarów Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej w miejscowości Grądki i Czarnów, gm. Leszno.

210565 / 2014-10-06 - Inny: samorzÄ…dowa powiatowa jednostka organizacyjna

Zarząd Dróg Powiatowych - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi wraz z budowÄ… chodnika w ciÄ…gu drogi powiatowej nr 1821W w m. Winnica ul. Warszawska

243070 / 2011-08-12 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo-Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
ZT Krotoszyn: Wykonanie robót drogowych w ramach budowy Hali Remontowej w JW 5700 Międzyrzecz

317244 / 2015-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Białobrzegach - Białobrzegi (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Odbudowa drogi powiatowej nr 1129W Michałów - Niedabyl na odcinku Niedabyl od km 6+368 do km 8+768 o długości 2,400 km

112540 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Liw - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Pierzchały

196148 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Sierpcu - Sierpc (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi powiatowej nr 3722W Gójsk - Agnieszkowo - granica województwa na odcinku Gójsk - Łazy, gm. Szczutowo

406062 / 2012-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Solcu nad Wisłą - Solec nad Wisłą (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Modernizacja ulicy Plażowej na długości 320 m od km 0+00 do km 0+320 oraz 80 m zjazdy

278388 / 2010-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Ożarowie Mazowieckim - Ożarów Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont mostu przez rzekę Utratę w ciągu drogi powiatowej Nr 4132W w miejscowości Podkampinos, gm. Kampinos..

125724 / 2014-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Pilawa - Pilawa (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa chodnika w ul. Wojska Polskiego wraz z wymianÄ… wodociÄ…gu w Pilawie

104028 / 2014-03-27 - Inny: Jednostka organizacyjna Starostwa Powiatowego w PÅ‚ocku

Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku - Płock (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa - modernizacja drogi powiatowej nr 6905W Parzeń - Kamionki - Stara Biała - granica miasta (Płock) na odcinku od km 5+070 do km 7+747 o długości 2,677 km

150793 / 2012-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Grójcu - Grójec (mazowieckie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie poszerzenia z tłucznia kamiennego drogi powiatowej Nr 1602W WILCZORUDA - MICHRÓW