Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

215325 / 2013-10-16 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Jagielloński (Kraków)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 215325

Data publikacji: 2013-10-16

Nazwa: Uniwersytet Jagielloński

Ulica: ul. Gołębia 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-007

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4324450

Numer faxu: 012 4324451

Adres strony internetowej: www.uj.edu.pl

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wyłonienie Wykonawcy dla realizacji projektu pn.: /Budowa polskich stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR/. Nr sprawy CRZP/UJ/576/2013

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie zaprojektowania, wytworzenia i dostawy elementów niezbędnych do budowy trzech (3) międzynarodowych stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR (LOw Frequwncy ARray), wraz z usługą montażu, instalacji, integracji i walidacji elementów antenowych, na potrzeby Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-244, przy ul. Orlej 171 oraz dwóch, innych członków polskiego, narodowego konsorcjum pod nazwą POLFAR, tj. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Opisane stacje zostaną ulokowane w Polsce, w okolicy Krakowa (Łazy k. Bochni, Stacja Naukowa IGiGP UJ 32-765 Rzezawa), Olsztyna (Bałdy, Stacja Dydaktyczno-Badawcza UWM, 10-687 Olsztyn) oraz Poznania (Borówiec - Obserwatorium Astrogeodynamiczne CBK PAN, ul. Drapałka 4, 62-035 Kórnik).
1.1 Informacje wstępne:
1.1.1 Nazwa LOFAR (ang. LOw Frequency ARray) oznacza Międzynarodowy teleskop LOFAR (ang. International LOFAR Telescope - ILT) - największy radioteleskop pracujący na bardzo niskich częstotliwościach, dający możliwość rozszerzenia badań pierwszych galaktyk, czarnych dziur oraz gazowych obłoków w bardzo wczesnym etapie rozwoju Wszechświata.
1.1.2 Stacje LOFAR zawierają urządzenia elektroniczne podłączone do dwóch typów anten: niskoczęstotliwościowe (LBA), prowadzące obserwacje w zakresie 10-90 MHz oraz wysokoczęstotliwościowe (HBA), pracujące w zakresie 110-250 MHz. Anteny są instalowanie na powierzchni ok. 100 m x 70 m.
1.1.3 Objęte przedmiotem zamówienia trzy (3) stacje europejskiego interferometru LOFAR zostaną ulokowane w Polsce w okolicy Krakowa (Łazy), Olsztyna (Bałdy) oraz Poznania (Borówiec). Ta, minimalna ilość stacji umożliwi prowadzenie również własnych badań krajową podsiecią interferometryczną, gdy nie będzie ona przeciążona pracą w sieci ogólnoeuropejskiej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze specyfikacją techniczną zamawianych komponentów oraz wykazem usług niezbędnych do jego prawidłowej realizacji zawiera Załącznik A do niniejszego zaproszenia (1 plik w formacie Word).
3. Zamówienie jest finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w formie dotacji celowej na pokrycie kosztów realizacji przez Konsorcjum POLFAR w latach 2013-2015 inwestycji w zakresie wytworzenia aparatury naukowo-badawczej stanowiącej dużą infrastrukturę badawczą pn.: /Budowa polskich stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR/, na postawie decyzji MNiSW NR 6339/IA/158/2013 z dnia 11 lipca 2013r.

Kody CPV:
323243106 (Anteny satelitarne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
323442307 (Stacje radiowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
323442503 (Instalacje radiowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
323521006 (Części sprzętu radiowego i radarowego)

szacunkowa_wart_zam: Nie

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: c;d;

zamowienie_pprawna:
art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a
art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b

zamowienie_uzasadnienie:
Zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych, tryb udzielenia zamówienia z wolnej ręki, nie noszący znamion trybu podstawowego, może być zastosowany wyłącznie w okolicznościach przewidzianych ustawą, a zatem w przypadku spełnienia co najmniej jednej z samoistnych przesłanek określonych w art. 67 ust. 1.
Przytaczany powyżej artykuł, 67 ust. 1 pkt 1, dopuszcza możliwość udzielenia zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki między innymi w przypadku /gdy dostawy, usługi, roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze/ (lit. a), /z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów/ (lit. b.).
Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu, przeprowadzonym w trybie z wolnej ręki, jest zaprojektowanie, wytworzenie i dostawa elementów niezbędnych do budowy trzech (3) międzynarodowych stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR (LOw Frequwncy ARray), wraz z usługą montażu, instalacji, integracji i walidacji elementów antenowych, na potrzeby Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-244, przy ul. Orlej 171 oraz dwóch, innych członków polskiego, narodowego konsorcjum pod nazwą POLFAR, tj. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Opisane stacje zostaną ulokowane w Polsce w okolicy Krakowa (Łazy), Olsztyna (Bałdy) oraz Poznania (Borówiec).
Przedmiotem projektu LOFAR, na potrzeby którego dokonany będzie powyższy zakup, jest uczestnictwo w tworzeniu i użytkowaniu europejskiego interferometru radiowego LOw Frequency ARray (LOFAR). Jako finalny produkt powstanie nowy instrument składający się z kilkudziesięciu stacji (zespołów anten) rozmieszczonych w zachodniej i środkowej Europie, połączonych w całość dedykowanym, szybkim łączem internetowym.
Dzięki nowatorskiej koncepcji LOFARa zostanie otwarte nowe okno obserwacyjne dla radioastronomii, a także będzie możliwe rozszerzenie możliwości diagnozowania i monitorowania właściwości środowiska kosmicznego w najbliższym otoczeniu Ziemi. Pozwoli to uzyskać zarówno nowe wyniki naukowe, jak i zastosowania aplikacyjne.
Udział w Projekcie LOFAR jest unikalną szansą uczestnictwa polskich uczonych w pionierskich badaniach struktur Wszechświata, przestrzeni wokółziemskiej i monitorowania Ziemi. Wybudowanie własnych stacji jest niezbędnym warunkiem dostępu polskich uczonych do całości instrumentu i możliwości wykonywania obserwacji całą siecią interferometryczną. Zaproponowany przez członków konsorcjum POLFAR (Polski LOFAR) unikalny program badań, łączący cele naukowe i aplikacyjne, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem społeczności międzynarodowej. Ponadto, opracowanie metody korekcji danych pomiarowych ze względu na wpływ jonosfery i atmosfery Ziemi ma szansę stać się polską specjalizacją w programie LOFAR.
LOFAR stanowiący unikalne narzędzie radioastronomiczne na następne dziesięciolecia, będzie pracował w zakresie bardzo niskich częstotliwości (10 - 240 MHz), bardzo słabo dotąd zbadanych przez radioastronomów. Instrument ten umożliwi badania obiektów wczesnego Wszechświata (np. świecących radiowo obłoków wodorowych i protogalaktyk), a także studiowanie ewolucji galaktyk, radiogalaktyk i gromad galaktyk. LOFAR umożliwi poznanie własności cząstek promieniowania kosmicznego, aktywności słonecznej, promieniowania radiowego planet, jak i właściwości plazmy okołoziemskiej. Pozwoli również na badania szerokiej klasy obiektów astronomicznych wykazujących rozbłyski, jak np. okolice czarnych dziur czy gwiazd neutronowych w układach podwójnych. Wszystkie te programy stanowią unikalne laboratorium plazmy kosmicznej w warunkach nieosiągalnych w ziemskich laboratoriach. Badana materia osiąga gęstości ekstremalnie duże (pulsary) jak i bardzo małe (ośrodek międzygalaktyczny), oraz temperatury w zakresie od kilku do wielu milionów kelwinów, a także szeroki zakres natężeń pól magnetycznych. Ważną własnością LOFARa będzie możliwość obserwacji populacji niskoenergetycznych elektronów, ważnych dla fizyki radioźródeł, lecz słabo widocznych na wyższych częstotliwościach.
LOFAR będzie składał się z tzw. /stacji/. Każda stacja to dwa zestawy po 96 anten, odpowiednio na wyższy i niższy podzakres wspomnianego przedziału częstotliwości. Do funkcjonowania sieci LOFAR niezbędne jest dedykowane, ultraszybkie łącze internetowe. Przesyłane takimi łączami sygnały z anten (stacji) są następnie opracowywane (kombinowane) w czasie rzeczywistym przez superkomputer (tzw. korelator) w centrum zarządzania siecią w Groningen. Istotnym novum jest wykorzystanie koncepcji /sieci fazowanej/, której diagram kierunkowy (lub kilka naraz) będzie formowany drogą kombinowania sygnałów z wyliczaną na bieżąco macierzą opóźnień fazowych. Jest to wyzwanie i stymulator rozwojowy współczesnych technik gromadzenia i opracowania danych.
W dniu 12 czerwca 2010r. dokonano w Holandii oficjalnej inauguracji instrumentu. Wykonane próbne obserwacje jasnych radioźródeł pokazują, że LOFAR (w aktualnym stanie) może obserwować struktury radiowe z rozdzielczością osiągalną dla istniejących instrumentów na wielokrotnie wyższych częstotliwościach i nieporównywalnie lepszą w zakresie niskich częstotliwości. W celu wykorzystania tych możliwości oraz zapewnienia polskim astronomom dostępu do tego urządzenia powołano polskie, narodowe konsorcjum pod nazwą POLFAR (Polski LOFAR) w składzie: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (koordynator), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet w Zielonej Górze, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Centrum Astronomiczne im Mikołaja Kopernika PAN (Warszawa), Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu a także Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w Poznaniu.
Zadania poszczególnych ośrodków w zakresie badań plazmy kosmicznej obejmują:
1. Kraków: Fizyka namagnesowanej plazmy międzygwiazdowej i międzygalaktycznej (najlepiej widoczna w zakresie niskich częstotliwości), badanie galaktycznych i międzygalaktycznych pól magnetycznych oraz ich dynamicznego wpływu na rozrzedzoną plazmę. Wyznaczanie własności radiowych protogalaktyk oraz ich związków z aktywnością gwiazdotwórczą,
2. Toruń: Specjalność ośrodka toruńskiego w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) to problematyka wygasania i wznowienia aktywności aktywnych jąder galaktyk. Podstawową metodą jest poszukiwanie obiektów wykazujących starzejące się struktury radiowe o stromych widmach (widoczne na niskich częstotliwościach i charakterystyczne dla przerwanej aktywności) oraz wykonywanie ich map radiowych,
3. Toruńska Filia Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika (CAMK) PAN: Badania magnetosfer planet-gigantów naszego Układu Słonecznego (Jowisz, Saturn itp.),
4. Zielona Góra: Badania w zakresie fizyki plazmy w otoczeniu gwiazd neutronowych, zachowanie się materii pod wpływem bardzo silnych pól magnetycznych. Zespół z Zielonej Góry planuje wykorzystanie LOFAR-a do badań tzw. dryfujących impulsów oraz widm pulsarów w zakresie bardzo niskich częstotliwości,
5. Warszawa: Centrum Badań Kosmicznych (CBK) prowadzi badania w zakresie fizyki plazmy słonecznej i okołoziemskiej. Aktywność Słońca steruje większością procesów w zewnętrznych warstwach atmosfery Ziemi, takich jak jonosfera czy magnetosfera. Gwałtowne zaburzenia plazmy okołoziemskiej mogą silnie zakłócić pracę urządzeń satelitarnych oraz łączności z satelitami. Wyniki mają bezpośrednie zastosowania w technikach komunikacji satelitarnych.,
6. Szczecin: Zespół szczeciński, oprócz badań odległych galaktyk aktywnych proponuje monitorowanie aktywności podobnej do słonecznej, ale występującej w chłodnych gwiazdach karłowatych. W pobliżu takich gwiazd coraz częściej znajduje się planety orbitujące wewnątrz strefy, w której możliwe jest życie biologiczne. Znając powiązania między aktywnością naszego Słońca i plazmowym otoczeniem Ziemi możemy z takiego monitorowania wnioskować o własnościach plazmy w pobliżu planet pozasłonecznych,
7. Olsztyn: Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą prowadzić zadania w zakresie spektroskopii radiowej, fizyki obszarów maserowych w otoczkach gwiazd późnych typów widmowych oraz w obszarach młodych gwiazd oraz diagnostyką jonosfery we współpracy z CBK PAN,
8. Wrocław: Uniwersytet Przyrodniczy deklaruje intensywny udział w badaniach geodynamicznych oraz badaniach AGRO-FIZ (zob. poniżej),
9. Poznań: Centrum Suprkomputerowo-Sieciowe jest szczególnie zainteresowane w rozwoju technologii przesyłu i obróbki ogromnych strumieni danych.
Wspomnianą krajową podsiecią LOFAR można będzie prowadzić min. długoczasowe monitorowanie jasności radiowej obiektów zwartych, takich jak pulsary, chłodne karłowate gwiazdy, czy też gwiazdy podwójne rozbłyskowe, na co trudno dostać długie interwały czasu obserwacyjnego na wielkich radioteleskopach.
LOFAR umożliwi też badania jonosfery do celów użytkowych. Zainteresowane tym projektem są służby komunikacyjne, oraz operatorzy systemów satelitarnych (GPS, GLONASS i Galileo). W szczególności Centrum Badań Kosmicznych planuje wykorzystanie kombinowanego systemu LOFAR i danych zarejestrowanych in situ przez instrumenty na pokładach statków kosmicznych orbitujących wokół Ziemi. Ta nowa technika obserwacji radiowych będzie miała szczególne zastosowanie dla programu aplikacyjnego /Pogoda Kosmiczna/. Uzyskane wyniki będą miały zastosowanie we wszelkiego rodzaju serwisach Pogody Kosmicznej i np. będą mogły być prezentowane na Europejskim Portalu Pogody Kosmicznej. Głównym zadaniem postawionym obecnie przed społecznością naukową jest zrozumienie i opisanie ilościowe a także prognozowanie aktywności słonecznej i określenie jej wszelkich wpływów na Eko-Przestrzeń. Pod tym pojęciem rozumiemy ekosystem, który zawiera naturalną przestrzeń okołoziemska jak i wszelkie ekosystemy związane z aktywnością cywilizacyjną ludzkości. W związku z rozwijającym się z dnia na dzień stopniem wykorzystania przestrzeni kosmicznej dla potrzeb /życia codziennego/ udoskonalenie modeli plazmy okołoziemskiej, wykorzystywanych dla potrzeb programu Pogody Kosmicznej staje się niezwykle ważne i pilne.
Bardzo istotnym elementem funkcjonowania instrumentu radioastronomicznego pracującego na niskich częstotliwościach jest znajomość aktualnego stanu jonosfery. Użytkownicy są zainteresowani zarówno określeniem bieżących warunków w jonosferze takich jak np. gęstość elektronowa, czy wartości pól elektrycznych i magnetycznych, a także określeniem stopnia zaburzeń sygnału propagującego się przez ośrodek (np. scyntylacje, czy zmiany fazy) oraz jego prognozowaniem.
Polscy badacze planują opracowanie systemu korekt obserwacji wynikających z perturbacji fali elektromagnetycznej propagującej się poprzez warstwy jonosfery i atmosfery ziemskiej. Tego typu prace będą wspomagane poprzez umieszczenie w poszczególnych stacjach odbiorników scyntylacyjnych, a także wykorzystania sieci jonosond. Akces do tego programu zgłosiły też: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (Olsztyn) i Uniwersytet Przyrodniczy (Wrocław).
Budowa stacji LOFAR umożliwi uruchomienie badań z poza dziedziny radioastronomii i fizyki kosmicznej, w szczególności badań rozwojowych o znaczeniu użytkowym. Pole antenowe stacji LOFAR jest idealnym miejscem do umieszczenia aparatury nieastronomicznej (tzw. AGRO-FIZ) czy też odbiorników satelitarnych w programie GNSS (Global Navigation Satellite System) oraz dla przeprowadzenia takich badań jak: monitorowanie stabilności ruchu obrotowego Ziemi, globalnych deformacji skorupy ziemskiej oraz badania meteorologiczne i jonosferyczne. Wyniki te są ważne m.in. dla zwiększenia bezpieczeństwa komunikacji lotniczej. Zainteresowanie takimi badaniami zgłosili: Firma Leica Geosystems AG, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oddział IMGW w Krakowie interesuje się oferowanymi przez system LOFAR danymi dotyczącymi zakłóceń elektromagnetycznych w atmosferze oraz pomiarami wilgotności gleby. Wspomniane instytucje złożyły już stosowne listy intencyjne. Wyniki obserwacji radioastronomicznych, szczególnie przy wykorzystaniu słabo kierunkowych anten składowych (w tym LOFAR) mogą bardzo silnie zależeć nie tylko od stanu jonosfery, ale także lokalnych własności atmosfery i gleby. Z tego powodu badania użytkowe będą miały zastosowanie również w opracowaniu danych astronomicznych z sieci LOFAR.
Przedmiotem zamówienia w postępowaniu, które zamierzamy przeprowadzić jest zaprojektowanie, wytworzenie i dostawa elementów niezbędnych do budowy trzech (3) międzynarodowych stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR (LOw Frequwncy ARray) wraz z usługą montażu, instalacji, integracji i walidacji elementów antenowych, na potrzeby Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-244, przy ul. Orlej 171 oraz dwóch, innych członków polskiego, narodowego konsorcjum pod nazwą POLFAR. Opisane stacje zostaną ulokowane w Polsce w okolicy Krakowa (Łazy), Olsztyna (Bałdy) oraz Poznania (Borówiec). Ta, minimalna ilość stacji umożliwi prowadzenie również własnych badań krajową podsiecią interferometryczną, gdy nie będzie ona przeciążona pracą w sieci ogólnoeuropejskiej.
Budowa trzech najbardziej wysuniętych na wschód elementów LOFARa spowoduje radykalne (o rząd wielkości) polepszenie zdolności rozdzielczej planowanego urządzenia w kierunku wschód-zachód będzie też instrumentem o dużej czułości w zakresie niskich częstotliwości. Te właściwości umożliwią badania, którymi zainteresowane są ośrodki astronomiczne w Polsce. Stacje będą połączone ultraszybką siecią PIONIER z centrum w Poznaniu, a stamtąd z centralą LOFAR w Holandii zapewniając integrację polskiej podsieci z pozostałymi stacjami LOFAR w Europie.
Wybudowanie własnej stacji jest warunkiem pełnego członkostwa POLFARu w konsorcjum zarządzającym LOFARem (ILT) a przez to prawa głosu w opracowywaniu strategii pracy/rozwoju całości instalacji LOFAR. Jednocześnie przydziela POLFARowi gwarantowany czas obserwacji całym LOFARem.
ASTRON, holenderski Instytut Radio-Astronomii, odgrywa zasadniczą rolę w podejmowaniu działań związanych z realizacją zadań w ramach LOFAR, poczynając od opracowania i budowy obiektów, aż po ich eksploatację. Decyzją ASTRON (wyrażoną również w załączniku nr 3 do niniejszego wniosku), wszelkie działania polegające na pozyskiwaniu w oparciu o obowiązujące procedury przetargowe i (wstępnym) montażu komponentów niezbędnych do budowy jakichkolwiek kolejnych stacji LOFAR będą realizowane wyłącznie przez i za pośrednictwem jego spółki zależnej, której jest właścicielem w 100 procent, tj. AstroTec Holding B.V. Spółka AstroTec Holding B.V. posiada wyłączne prawo dostępu do wszystkich dokumentów oraz jako jedyna posiada uprawnienia niezbędne do wytworzenia lub zlecenia i wytworzenia pod jej nadzorem i kontrolą komponentów sprzętowych do stacji LOFAR, a następnie ich montażu, instalacji oraz uruchomienia.
Dnia 27 września 2013r. zostało podpisane przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, z jednej strony, i spółkę AstroTec Holding B.V, z drugiej, Memorandum of Agreement (MOA), stanowiące załącznik nr 5 do niniejszego wniosku, w którym Strony zadeklarowały zgodną współpracę w dążeniu do realizacji od jednej do trzech polskich stacji LOFAR w kontekście skoordynowanego procesu pozyskiwania, zakupu i wytworzenia realizowanego przez AstroTec, w którym AstroTec będzie w szczególności współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim.
Z uwagi na powyższe, negocjacje w sprawie realizacji przedmiotowego zamówienia mogą być prowadzone wyłącznie ze spółką AstroTec Holding B.V., Oude Hoogeveensedijk 4, 7991 PD Dwingelloo, The Netherlands, tel.: +31 (0) 521-596-573; +31 (0) 521-596-576, e-mail: infro@astrotec.nl, tj. jedynym Wykonawcą mogącym podjąć się realizacji, a zarazem zrealizować przedmiot zamówienia.
Biorąc pod uwagę wskazany powyżej stan faktyczny, a w szczególności fakt, iż ASTRON nie upoważnił innych aniżeli AstroTec Holding B.V. podmiotów do wytworzenia lub zlecenia wytworzenia komponentów sprzętowych niezbędnych do powstania trzech stacji LOFAR na terenie Polski, czyniąc go tym samym jedynym oraz wyłącznym producentem i dystrybutorem tych elementów, udzielenie przedmiotowego zamówienia w trybie z wolnej ręki uznać trzeba w pełni za zasadne, gdyż wiąże się w nierozerwalny sposób ze wskazanymi expressis verbis w art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) ustawy PZP przesłankami, a mianowicie udzieleniem zamówienia publicznego jedynemu Wykonawcy, który z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych może zrealizować przedmiotowe zamówienie.
W związku z powyższym, zastosowanie trybu z wolnej ręki w opisanej powyżej sytuacji w żadnej mierze nie narusza fundamentalnych zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady uczciwej konkurencji i pełnego dostępu do udzielanych zamówień.
Mając na uwadze powyższe argumenty i okoliczności faktyczne należy stwierdzić, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) ustawy - Prawo zamówień publicznych, a tym samym wybór trybu jest w pełni uzasadniony i zasługuje w całości na uwzględnienie.

Nazwa wykonawcy: AstroTec Holding B.V.

Adres pocztowy wykonawcy: Oude Hoogeveensedijk 4

Miejscowość: Dwingelloo

ID województwa: 28

Województwo / kraj: Holandia

Podobne przetargi

147972 / 2014-04-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 323243106 (Anteny satelitarne)
Budowa polskich stacji europejskiego interferometru radiowego LOFAR. Nr sprawy CRZP/UJ/576/2013