Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

251584 / 2014-07-28 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Prokuratura Generalna (Warszawa)

Rozbudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń technicznych

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i modernizacja systemów zabezpieczenia technicznego wraz z montażem i serwisem w najmowanym przez Prokuraturę Generalną budynku przy ul. Rakowieckiej 26/30 w Warszawie, a w szczególności zakup elektronicznych urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia wraz z oprogramowaniem, wykonanie instalacji kablowej, montaż urządzeń we wskazanych lokalizacjach i zdanie prac związanych z modernizacją i rozbudową systemu kontroli dostępu (SKD), systemu włamania i napadu (SWiN) oraz systemu telewizji dozorowej (STD) zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ. Wszystkie urządzenia muszą współpracować z istniejącym systemem kontroli dostępu oraz systemem alarmowym.
2. Wybrany Wykonawca po wykonaniu prac będzie zobowiązany: a) dostarczyć dokumentację zgodności dla systemu SWiN stopnia II oraz systemu kontroli dostępu w klasie dostępu B i klasie rozpoznania II, b) udzielić gwarancji na wykonane prace, zamontowane urządzenia i prawidłowe funkcjonowanie całości systemu po dokonanej rozbudowie i modernizacji, c) zapewnić serwis gwarancyjny w okresie gwarancji, d) przeprowadzić szkolenie osób obsługujących system.
3. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że w budynku są zainstalowane elementy systemu zabezpieczeń technicznych objęte gwarancją udzieloną przez podmioty, które zrealizowały zamówienia publiczne na rzecz Zamawiającego, oraz że rozbudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń technicznych objęta przedmiotowym zamówieniem polegać ma między innymi na zintegrowaniu nowo instalowanych lub modernizowanych elementów z istniejącym systemem. Zamawiający informuje, a Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że część elementów systemu zabezpieczeń technicznych istniejącego w Prokuraturze Generalnej jest objęta gwarancją zgodnie z warunkami określonymi w umowie Nr 210/06/2013 z dnia 12 czerwca 2013. Zamawiający sceduje na Wykonawcę wszelkie uprawnienia i wierzytelności przyszłe wynikające z gwarancji udzielonych na podstawie wyżej wskazanej umowy, a wykonawca oświadcza, że uprawnienia te i wierzytelności przejmie.
4. System kontroli dostępu
a) w Prokuraturze Generalnej zainstalowano system kontroli dostępu wraz z systemem zarządzania kluczami. Do posiadanego systemu KD wykonawca podłączy wszystkie dodatkowe urządzenia związane z rozbudową i modernizacją systemu,
b) rozbudowa systemu obejmie: dostawę wraz z instalacją dodatkowego modułu antypassback (12 przejść), instalację 1 kompletnego przejścia jednostronnego i 4 kompletnych przejść dwustronnych. Chronione przejścia mają być wyposażone co najmniej w kontroler przejścia, obudowę z zasilaczem buforowym i akumulatorem, przycisk wyjścia (przejście jednostronne), przycisk wyjścia ewakuacyjny, zwory magnetyczne z kompletem mocowań, czytniki HID R10, czujniki magnetyczne otwarcia drzwi, okablowanie, dostawę wraz z instalacją 90-cio pozycyjnego depozytora kluczy (musi być kompatybilny z już eksploatowanym),
c) modernizacja systemu obejmie: 2 tory wejściowe (kołowroty) z bramką ewakuacyjną (sterowane systemem KD i konsolą). Bezwzględnie obowiązuje jednolitość z urządzeniami zainstalowanymi w wejściu C.
5. System alarmowy
a) system alarmowy - w celu zapewnienia należytej ochrony obiektu oraz klasy systemu zastosowana została centrala alarmowa spełniająca wzmagania Polskich Norm PN-EN 50131-1. Do zabezpieczenia pomieszczeń wybrano czujki ruchu, czujki magnetyczne, czujki dualne z antymaskingiem, czujki kurtynowe dualne z antymaskingiem, czujki kurtynowe dualne, czujki zbicia szyby, czujki sejsmiczne, przyciski alarmowe, przyciski alarmowe radiowe. W celu zapewnienia niezawodności nadzoru i zarządzania systemem zainstalowano stacje robocze Dell OptiPlex 7010 wraz z oprogramowaniem,
b) rozbudowa i modernizacja systemu obejmie instalację m.in. nw. urządzeń w pomieszczeniach budynku nr 3: - aula - kurtynowe czujki ruchu (8 szt.), czujka ruchu (3 szt.), czujka magnetyczna drzwi (8szt.), - centrala alarmowa kompatybilna z istniejącym systemem (1 szt.), - koncentrator RIO PCB (3 szt.), - dotykowa klawiatura graficzna (4 szt.), - rekonfiguracja systemu alarmowego (wyodrębnienie części grup z istniejącego systemu alarmowego i przeniesienie do nowej centrali alarmowej. Dokonanie zmian w oprogramowaniu do wizualizacji i zarządzania SWiN), - instalacja nowego oprogramowania do zarządzania SWiN
6. System telewizji dozorowej
a) system telewizji dozorowej - nadrzędnymi urządzeniami w systemie STD są serwery wizyjne, które pozwalają na sterowanie siecią kamer, rejestrację i podgląd obrazów na żywo bezpośrednio na podłączonych do ich kart graficznych zestawie monitorów LCD 40 + 22, które zostały zainstalowane w pomieszczeniu ochrony. Możliwy jest także dostęp zdalny do obrazów na żywo oraz zarejestrowanego materiału wideo poprzez sieć LAN. Zadaniem urządzeń jest dystrybucja obrazu zewszystkich kamer w sposób umożliwiający podgląd obrazu z dowolnie wybranej kamery, w dowolny sposób, na ekranach podłączonych do danej jednostki serwerowej,
b) rozbudowa i modernizacja systemu obejmie instalację m.in. nw. urządzeń w pomieszczeniach budynku nr 3: - na zewnątrz budynku kamera IP szybkoobrotowa megapikselowa dzień/noc (1 szt.), - przeniesienie wewnętrznej kamery IP z pomieszczenia zlokalizowanego na 1 piętrze do piwnicy.
7. Ponadto w ramach rozbudowy systemu zabezpieczeń technicznych zainstalowane zostaną następujące elementy:
a) poprawa izolacyjności akustycznej pomieszczenia 3.3.51,
b) system synchronizacji czasu urządzeń pracujących na rzecz systemu zabezpieczeń technicznych.
8. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 3 do SIWZ.
9. Zamawiający informuje, iż dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy.
10. Wszelkie nazwy własne produktów użyte w specyfikacjach technicznych, dokumentacji projektowej winny być interpretowane jako definicje standardów, a niejako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie w projekcie. Produkty takie można zastąpić materiałami/urządzeniami równoważnymi innych producentów, a jeśli zmiana ta spowoduje koszty dodatkowe, to ponosi je Wykonawca.
11. W przypadku zastosowania równoważnych zamiennych materiałów lub urządzeń, ich zestawienie wraz parametrami technicznymi należy dołączyć do kosztorysu ofertowego. Nie umieszczenie w zestawieniu zamiennych równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji projektowej.
12. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
13. W przypadku wątpliwości, co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (dokumentowania) równoważności.
14. Przez produkt równoważny rozumie się taki, który w sposób poprawny współpracuje z pozostałymi elementami i urządzeniami, a jego zastosowanie nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów (finansowych, programistycznych, sprzętowych) związanych z dostosowaniem pozostałych elementów systemu oraz realizuje wszystkie funkcje i posiada wszystkie cechy określone w specyfikacji technicznej zawartej w projekcie.
15. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym, lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi, lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich, lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości.
16. Zamawiający udostępni Wykonawcy do wglądu posiadaną dokumentację techniczną istniejącego systemu zabezpieczeń technicznych pod warunkiem zachowania poufności tych danych.
17. Zamawiający przewiduje wizję lokalną w terminie uzgodnionym wcześniej. Osoby do kontaktu:
Leonard Raniszewski - tel. 723998514
Janusz Rożej - tel. 723998252
Krzysztof Szwoch - tel. 668127520
18. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
19. Zamawiający bezwzględnie wymaga przestrzegania zasad:
a) utrzymania kompatybilności z dotychczas eksploatowanym systemem,
b) utrzymania jednolitości urządzeń w budynkach PG

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 251584

Data publikacji: 2014-07-28

Nazwa: Prokuratura Generalna

Ulica: ul. Rakowiecka 26/30

Numer domu: 26/30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-528

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 12 51 390

Numer faxu: 22 12 51 313

Adres strony internetowej: www.pg.gov.pl

Regon: 14216703000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń technicznych

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i modernizacja systemów zabezpieczenia technicznego wraz z montażem i serwisem w najmowanym przez Prokuraturę Generalną budynku przy ul. Rakowieckiej 26/30 w Warszawie, a w szczególności zakup elektronicznych urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia wraz z oprogramowaniem, wykonanie instalacji kablowej, montaż urządzeń we wskazanych lokalizacjach i zdanie prac związanych z modernizacją i rozbudową systemu kontroli dostępu (SKD), systemu włamania i napadu (SWiN) oraz systemu telewizji dozorowej (STD) zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ. Wszystkie urządzenia muszą współpracować z istniejącym systemem kontroli dostępu oraz systemem alarmowym.
2. Wybrany Wykonawca po wykonaniu prac będzie zobowiązany: a) dostarczyć dokumentację zgodności dla systemu SWiN stopnia II oraz systemu kontroli dostępu w klasie dostępu B i klasie rozpoznania II, b) udzielić gwarancji na wykonane prace, zamontowane urządzenia i prawidłowe funkcjonowanie całości systemu po dokonanej rozbudowie i modernizacji, c) zapewnić serwis gwarancyjny w okresie gwarancji, d) przeprowadzić szkolenie osób obsługujących system.
3. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że w budynku są zainstalowane elementy systemu zabezpieczeń technicznych objęte gwarancją udzieloną przez podmioty, które zrealizowały zamówienia publiczne na rzecz Zamawiającego, oraz że rozbudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń technicznych objęta przedmiotowym zamówieniem polegać ma między innymi na zintegrowaniu nowo instalowanych lub modernizowanych elementów z istniejącym systemem. Zamawiający informuje, a Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że część elementów systemu zabezpieczeń technicznych istniejącego w Prokuraturze Generalnej jest objęta gwarancją zgodnie z warunkami określonymi w umowie Nr 210/06/2013 z dnia 12 czerwca 2013. Zamawiający sceduje na Wykonawcę wszelkie uprawnienia i wierzytelności przyszłe wynikające z gwarancji udzielonych na podstawie wyżej wskazanej umowy, a wykonawca oświadcza, że uprawnienia te i wierzytelności przejmie.
4. System kontroli dostępu
a) w Prokuraturze Generalnej zainstalowano system kontroli dostępu wraz z systemem zarządzania kluczami. Do posiadanego systemu KD wykonawca podłączy wszystkie dodatkowe urządzenia związane z rozbudową i modernizacją systemu,
b) rozbudowa systemu obejmie: dostawę wraz z instalacją dodatkowego modułu antypassback (12 przejść), instalację 1 kompletnego przejścia jednostronnego i 4 kompletnych przejść dwustronnych. Chronione przejścia mają być wyposażone co najmniej w kontroler przejścia, obudowę z zasilaczem buforowym i akumulatorem, przycisk wyjścia (przejście jednostronne), przycisk wyjścia ewakuacyjny, zwory magnetyczne z kompletem mocowań, czytniki HID R10, czujniki magnetyczne otwarcia drzwi, okablowanie, dostawę wraz z instalacją 90-cio pozycyjnego depozytora kluczy (musi być kompatybilny z już eksploatowanym),
c) modernizacja systemu obejmie: 2 tory wejściowe (kołowroty) z bramką ewakuacyjną (sterowane systemem KD i konsolą). Bezwzględnie obowiązuje jednolitość z urządzeniami zainstalowanymi w wejściu C.
5. System alarmowy
a) system alarmowy - w celu zapewnienia należytej ochrony obiektu oraz klasy systemu zastosowana została centrala alarmowa spełniająca wzmagania Polskich Norm PN-EN 50131-1. Do zabezpieczenia pomieszczeń wybrano czujki ruchu, czujki magnetyczne, czujki dualne z antymaskingiem, czujki kurtynowe dualne z antymaskingiem, czujki kurtynowe dualne, czujki zbicia szyby, czujki sejsmiczne, przyciski alarmowe, przyciski alarmowe radiowe. W celu zapewnienia niezawodności nadzoru i zarządzania systemem zainstalowano stacje robocze Dell OptiPlex 7010 wraz z oprogramowaniem,
b) rozbudowa i modernizacja systemu obejmie instalację m.in. nw. urządzeń w pomieszczeniach budynku nr 3: - aula - kurtynowe czujki ruchu (8 szt.), czujka ruchu (3 szt.), czujka magnetyczna drzwi (8szt.), - centrala alarmowa kompatybilna z istniejącym systemem (1 szt.), - koncentrator RIO PCB (3 szt.), - dotykowa klawiatura graficzna (4 szt.), - rekonfiguracja systemu alarmowego (wyodrębnienie części grup z istniejącego systemu alarmowego i przeniesienie do nowej centrali alarmowej. Dokonanie zmian w oprogramowaniu do wizualizacji i zarządzania SWiN), - instalacja nowego oprogramowania do zarządzania SWiN
6. System telewizji dozorowej
a) system telewizji dozorowej - nadrzędnymi urządzeniami w systemie STD są serwery wizyjne, które pozwalają na sterowanie siecią kamer, rejestrację i podgląd obrazów na żywo bezpośrednio na podłączonych do ich kart graficznych zestawie monitorów LCD 40 + 22, które zostały zainstalowane w pomieszczeniu ochrony. Możliwy jest także dostęp zdalny do obrazów na żywo oraz zarejestrowanego materiału wideo poprzez sieć LAN. Zadaniem urządzeń jest dystrybucja obrazu zewszystkich kamer w sposób umożliwiający podgląd obrazu z dowolnie wybranej kamery, w dowolny sposób, na ekranach podłączonych do danej jednostki serwerowej,
b) rozbudowa i modernizacja systemu obejmie instalację m.in. nw. urządzeń w pomieszczeniach budynku nr 3: - na zewnątrz budynku kamera IP szybkoobrotowa megapikselowa dzień/noc (1 szt.), - przeniesienie wewnętrznej kamery IP z pomieszczenia zlokalizowanego na 1 piętrze do piwnicy.
7. Ponadto w ramach rozbudowy systemu zabezpieczeń technicznych zainstalowane zostaną następujące elementy:
a) poprawa izolacyjności akustycznej pomieszczenia 3.3.51,
b) system synchronizacji czasu urządzeń pracujących na rzecz systemu zabezpieczeń technicznych.
8. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 3 do SIWZ.
9. Zamawiający informuje, iż dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy.
10. Wszelkie nazwy własne produktów użyte w specyfikacjach technicznych, dokumentacji projektowej winny być interpretowane jako definicje standardów, a niejako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie w projekcie. Produkty takie można zastąpić materiałami/urządzeniami równoważnymi innych producentów, a jeśli zmiana ta spowoduje koszty dodatkowe, to ponosi je Wykonawca.
11. W przypadku zastosowania równoważnych zamiennych materiałów lub urządzeń, ich zestawienie wraz parametrami technicznymi należy dołączyć do kosztorysu ofertowego. Nie umieszczenie w zestawieniu zamiennych równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji projektowej.
12. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
13. W przypadku wątpliwości, co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników, Zamawiający na etapie badania oferty może wymagać wykazania (dokumentowania) równoważności.
14. Przez produkt równoważny rozumie się taki, który w sposób poprawny współpracuje z pozostałymi elementami i urządzeniami, a jego zastosowanie nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów (finansowych, programistycznych, sprzętowych) związanych z dostosowaniem pozostałych elementów systemu oraz realizuje wszystkie funkcje i posiada wszystkie cechy określone w specyfikacji technicznej zawartej w projekcie.
15. Przez normę jakościową równoważną rozumie się taką, która potwierdza, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym, lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi, lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich, lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości.
16. Zamawiający udostępni Wykonawcy do wglądu posiadaną dokumentację techniczną istniejącego systemu zabezpieczeń technicznych pod warunkiem zachowania poufności tych danych.
17. Zamawiający przewiduje wizję lokalną w terminie uzgodnionym wcześniej. Osoby do kontaktu:
Leonard Raniszewski - tel. 723998514
Janusz Rożej - tel. 723998252
Krzysztof Szwoch - tel. 668127520
18. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
19. Zamawiający bezwzględnie wymaga przestrzegania zasad:
a) utrzymania kompatybilności z dotychczas eksploatowanym systemem,
b) utrzymania jednolitości urządzeń w budynkach PG

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 8 000,00 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych 00/100).
2. Zgodnie z art. 45 ust. 3 Ustawy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert.
3. Zabezpieczenie wadialne może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
3.1. pieniądzu - przelewem na rachunek Zamawiającego: 19 1010 1010 0406 4413 9120 0000. W przypadku wniesienia zabezpieczenia wadialnego przelewem w pieniądzu, decyduje data uznania kwotą wadium rachunku Zamawiającego;
3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3.3. gwarancjach bankowych;
3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 3 pkt 3.2 - 3.5), musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, przy czym:
4.1. w przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, dokumenty te muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań lub zaniechań każdego z nich,
4.2. dokumenty te będą zawierały klauzule zapłaty sumy wadialnej na rzecz Zamawiającego bezwarunkowo i na pierwsze żądanie,
4.3. dokumenty te zostaną złożone w oryginale. 5. Zamawiający dokona zwrotu lub zatrzymania wadium zgodnie z art. 46 Ustawy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunek, o którym wyżej mowa, na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1.1 rozdziału XI SIWZ, na zasadzie: Wykonawca spełnia albo nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący wiedzy i doświadczenia. Zamawiający uzna za spełniony warunek posiadania wiedzy i doświadczenia w przypadku, gdy Wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej trzech usług obejmujących instalację lub modernizację systemów alarmowych lub systemów kontroli dostępu. Przy czym będą brane pod uwagę tylko usługi, których jednostkowa wartość będzie nie mniejsza niż 100 000,00 zł netto wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie.

Potencjał techniczny:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący dysponowania potencjałem technicznym - Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunek, o którym wyżej mowa, na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1.1 rozdziału XI SIWZ, na zasadzie: Wykonawca spełnia albo nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w przypadku, gdy Wykonawca wykaże że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 5 osobami, z których każda posiada legitymację kwalifikowanego pracownika zabezpieczenia technicznego zgodnie z ustawą z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221, z późn. zm.).

Sytuacja ekonomiczna:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej - Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunek, o którym wyżej mowa, na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1.1 rozdziału XI SIWZ, na zasadzie: Wykonawca spełnia albo nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy z powodu zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa która ma wpływ na realizację przedmiotu umowy, a ponadto w przewidzianym niżej zakresie i w wypadku wystąpienia określonych poniżej okoliczności:
1.1. zmiany terminów przewidzianych w§ 2 umowy w sytuacji:
a) konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, uzyskania dodatkowych opinii lub uzgodnień;
b) zlecenia prac dodatkowych, które powodują wydłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy;
c) wstrzymania przez Zamawiającego prac z powodu ograniczenia środków finansowych przez ich dysponentów;
d) wystąpienia siły wyższej lub innych istotnych czynników niezależnych od stron, które uniemożliwiły Wykonawcy terminowe zakończenie prac objętych umową;
e) wystąpienia podczas odbioru końcowego konieczności wykonania prac dodatkowych zaleconych przez instytucje zewnętrzne biorące udział w odbiorze końcowym, warunkujących odbiór przedmiotu umowy i dopuszczenie do eksploatacji;
1.2. zmiany osób przewidzianych do realizacji zamówienia reprezentujących Wykonawcę w sytuacji, gdy ze względów obiektywnych zmiana jest konieczna i nie będzie naruszać przepisów w zakresie obowiązujących wymogów stawianych uczestnikom dostawy, pod warunkiem, że osoby te spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w SIWZ;
1.3. zmiany zakresu prac powierzonych przez Wykonawcę Podwykonawcy w sytuacji, gdy:
a) wystąpiła istotna zmiana w stanie zatrudnienia osób o niezbędnych kwalifikacjach, która uniemożliwia realizację prac przez Wykonawcę,
b) uzasadniona jest wyższym standardem wykonania prac, zmianą technologii, materiałów, zapobiegnie opóźnieniom w realizacji przedmiotu umowy;
1.4. zmiany jakości lub innych parametrów materiałów lub urządzeń wskazanych w ofercie w sytuacji:
a) braku ich na rynku,
b) pojawienia się na rynku materiałów, urządzeń nowszej generacji oraz nowych technologii, których zastosowanie będzie miało wpływ na zaoszczędzenie kosztów realizacji lub kosztów eksploatacji przedmiotu umowy, uzyskanie lepszej jakości prac, poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie;
c) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych w celu usunięcia wadliwych rozwiązań projektowych;
2. Oprócz warunków przewidzianych w § 9 umowy dopuszcza się możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w wypadku:
2.1. ustawowej zmiany stawki podatku VAT;
2.2. ograniczenia zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego celowości rezygnacji z wykonania części zamówienia;
2.3. zastosowania zmian opisanych w pkt 1 ppkt 1.4);
2.4. ograniczenia zakresu prac objętych niniejszą umową w wyniku realizacji prac zamiennych.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pg.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Prokuratura Generalna, ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 05/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Prokuratura Generalna, ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa, Biuro Podawcze

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
351233005 (System kontroli czasu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
429611001 (System kontroli dostępu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
351217005 (Systemy alarmowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
441126004 (Izolacja dźwiękoszczelna)

Podobne przetargi

215667 / 2008-09-12 - Inny: Komenda Główna Policji

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
zakup 20 kompletów kamwidów miniaturowych i 20 kompletów kamer sieciowych szybkoobrotowych

357069 / 2008-12-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
Zakup 20 kpl. kamer sieciowych szybkoobrotowych wyposażonych w analogowe wyjscie wideo - nr sprawy 251/Cut/08/MT

71425 / 2015-05-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komendant Stołeczny Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
Dostawy urządzeń oraz materiałów instalacyjnych do systemu kontroli dostępu oraz monitoringu

215502 / 2013-06-05 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jednostka samorządu terytorialnego

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o. o. w Ostrołęce - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
DOSTAWY: Zakup systemu monitoringu wizyjnego na potrzeby instalacji w autobusach ( 15szt. ) jako element Projektu realizowanego w ramach PRIORYTETU V Wzmacnianie roli miast w rozwoju regionu DZIAŁANIE 5.1Transport miejski RPO WM 2007-2013

214357 / 2008-09-11 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
Zakup camcorderów video-kamiwidów miniaturowych, kamer sieciowych szybkoobrotowych, serwerów sieciowych, megapixelowych kamer sieciowych, cyfrowych rejestratorów wielokanałowych

188516 / 2013-05-14 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jednostka samorządu terytorialnego

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o. o. w Ostrołęce - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
DOSTAWA: Zakup systemu monitoringu wizyjnego na potrzeby instalacji w autobusach ( 15szt. ) jako element Projektu realizowanego w ramach PRIORYTETU V Wzmacnianie roli miast w rozwoju regionu DZIAŁANIE 5.1Transport miejski RPO WM 2007-2013

315025 / 2008-11-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 322340002 (Kamery telewizyjne o obwodzie zamkniętym)
Zakup 20 kpl. kamer sieciowych szybkoobrotowych wyposazonych w analogowe wyjście wideo - nr sprawy 251/Cut/08/MT