Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

300072 / 2009-09-01 - Administracja samorządowa / Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. działający jako Pełnomocnik Miasta Łodzi - UMŁ. Wydziału Gospodarki Komunalnej w Łodzi, ul. Piotrkowska 175, tel. 042 638 49 12, Fax 042 638 49 09, REGON : 000514182 (Łódź)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-07-01 pod pozycją 216390. Zobacz ogłoszenie 216390 / 2009-07-01 - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 300072

Data publikacji: 2009-09-01

Nazwa:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. działający jako Pełnomocnik Miasta Łodzi - UMŁ. Wydziału Gospodarki Komunalnej w Łodzi, ul. Piotrkowska 175, tel. 042 638 49 12, Fax 042 638 49 09, REGON : 000514182

Ulica: ul. Wierzbowa 52

Numer domu: 52

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-133

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 677 81 21

Numer faxu: 042 677 84 53

Regon: 54728361410000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 216390

Data wydania biuletynu: 2009-07-01

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 216390

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie koncepcji i projektu budowlanego wykonawczego wraz z częścią kosztową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowy stacji zlewnej nieczystości ciekłych zlokalizowanej na południowy zachód od skrzyżowania ul. Sanitariuszek i Okołowickiej w Łodzi

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia
Stację zlewną nieczystości ciekłych należy zlokalizować na południowy zachód od skrzyżowania ul. Sanitariuszek i ul. Okołowickiej, na działkach nr 1/1 i 1/2 w obrębie P-37, w Łodzi. Opracowanie projektu budowlanego wykonawczego należy poprzedzić wykonaniem koncepcji, która po zatwierdzeniu przez Inwestora zastępczego będzie podstawą do opracowania projektu. Do wykorzystania jest Koncepcja stacji zlewnej nieczystości ciekłych przy ul. Sanitariuszek w Łodzi (na terenie GOŚ) - opracowana w 2008r.
W koncepcji należy uwzględnić m.in. zagospodarowanie terenu, drogi i place, zasilanie w niezbędne media, ilość ciągów technologicznych. Należy przewidzieć odprowadzanie ścieków do pobliskiego kolektora Polesie 15 lub do kolektora Pabianice - GOŚ. Przy określaniu parametrów technicznych i technologicznych należy wziąć pod uwagę rozbudowę sieci kanalizacyjnej prowadzoną w ramach projektu Wodociągi i Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi II. Projektowana stacja winna spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17.10.2002r w sprawie warunków wprowadzania nieczystości ciekłych do stacji zlewnych. W koncepcji należy uwzględnić, że po uruchomieniu projektowanej stacji zlewnej zostaną zlikwidowane stacje przy ul. Bielskiej i Drewnowskiej a następnie planowana jest w przyszłości likwidacja stacji zlewnej przy ul. Finansowej.
Wymagania ogólne:
1. Należy przewidzieć stanowiska zlewcze (w tym 1 rezerwowe). Ilość stanowisk, dobór urządzeń i ich wydajności należy uzasadnić odpowiednimi wyliczeniami. Ilość ścieków na punktach zlewnych w latach 2004-2008 - w załączeniku do SIWZ.
2. Stacja zlewna powinna zostać przewidziana jako hermetyczna, automatyczna
z możliwością ręcznego sterowania, wyposażona w urządzenia pomiarowe w zakresie ilości, pH, temperatury i przewodności/kondunktancji/, automatycznego poboru prób oraz w system identyfikacji dostawców za pomocą identyfikatorów elektronicznych lub kart magnetycznych.
3. Na stacji należy przewidzieć zbiorniki do tymczasowego gromadzenia ścieków. Stanowiska zlewcze winny być zadaszone.
4. Stacja winna być dwu lub więcej stanowiskowa w układzie równoległym, przelotowym; przewidziany czas rozładunku należy potwierdzić w oparciu o pomiary wykonane na innych stacjach.
5. Przy stanowiskach zlewczych należy przewidzieć systemy zraszania - spłukiwania wodą nawierzchni stanowisk w obrębie zrzutu ścieków z samochodów po każdorazowym ich zrzucie oraz system do odbioru wód pochodzących z w/w spłukiwania.
6. Stacja powinna zapewniać dojazd dla samochodów o pojemności 25-30m3 oraz dla zestawów: ciągnik siodłowy + naczepa.
7. Drogi dojazdowe winny mieć odpowiednią szerokość, uwzględniającą ruch dwukierunkowy, łuki o odpowiednich promieniach skrętu.
8. Plac manewrowy winien mieć wymiary zapewniające bezkolizyjny ruch samochodów asenizacyjnych.
9. Należy przewidzieć parking dla oczekujących samochodów.
10. Plac manewrowy, parking i drogi dojazdowe powinny posiadać konstrukcję wytrzymałą na naciski osi samochodów i zestawów asenizacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami drogowymi.
11. Należy przewidzieć drogę dojazdową do drogi głównej.
12. Obiekt należy wyposażyć w urządzenia alarmowe, systemu zabezpieczeń oraz całodobowy monitoring z rejestracją. System CCTV winien uwzględniać plan budynków infrastruktury punktu zlewnego, zagospodarowanie terenu i drogi dojazdowe oraz ogrodzenie.
Wytyczne dotyczące przenoszenia danych należy uzyskać od przyszłego eksploatatora. Między innymi w przekazie danych należy uwzględnić:
- ochronę obiektu z podziałem na strefy ważności,
- zliczanie pojazdów z rozpoznaniem rejestracji,
- pomiar ilości i jakości ścieków,
- sposób dokonywania zrzutu,
- rejestrację ruchu osób,
- sygnalizację stanów awaryjnych,
- zasilanie rezerwowe.
Należy przewidzieć zastosowanie urządzeń i sprzętu typowego, dopasowanego do potrzeb.
13. Stację należy ogrodzić i oświetlić zgodnie z wytycznymi BHP i normami.
14. Należy określić wielkość mocy przyłączeniowej i przewidywane roczne zużycie energii elektrycznej.
15. Należy ocenić potrzebę stosowania awaryjnego zasilania w energię elektryczną.
16. Należy wystąpić o warunki techniczne przyłączenia do sieci elektryczno energetycznej.
17. Na terenie stacji należy przewidzieć część socjalną przeznaczoną dla obsługi oraz pomieszczenie dla służb ochrony.
18. Koncepcję należy opracować na mapach do celów lokalizacyjnych w skali 1:500.
19. Należy opracować operat terenowo-prawny zawierający:
- wypisy z rejestru gruntów,
- mapę z ewidencji gruntów z naniesioną lokalizacją uzbrojenia wraz z pasem robót oraz szacunkowym określeniem powierzchni zajętych pod jego budowę ,
- zgodę właścicieli terenu na lokalizację uzbrojenia i prowadzenie robót - uzgodnienia należy prowadzić z przedstawicielem Inwestora Zastępczego.
20. Należy opracować szacunkowe zestawienie kosztów inwestycji.

Na etapie opracowania koncepcji należy przygotować również:
- informację ekologiczną na podstawie której Inwestor Zastępczy wystąpi z wnioskiem
o wydanie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację inwestycji - 3 egz.,
- raport oddziaływania na środowisko - jeżeli Wydział Ochrony Środowiska stwierdzi konieczność opracowania takiego raportu.
- materiały do Ministra Infrastruktury o udzielenie zgody na odstępstwo od separowania zanieczyszczeń stałych i podczyszczania ścieków - materiały te winny być opracowane i złożone do Inwestora Zastępczego na początku etapu koncepcyjnego, są one niezbędne do określenia zakresu projektu budowlanego wykonawczego.

Wytyczne opracowania dokumentacji projektowej:
1. Kompleksowy projekt budowlany wykonawczy winien zawierać niezbędne do realizacji dokumentacje, uzgodnienia i decyzje. Projekt należy opracować na podstawie koncepcji zatwierdzonej przez Inwestora zastępczego. Dokumentację należy opracować na mapach sekcyjnych w skali 1:500.
Między innymi winna ona zawierać:
- część technologiczną wraz z wytycznymi organizacji robót i odwodnieniem wykopów na czas remontu,
- projekty poszczególnych branż,
- projekt monitoringu i przekazywania danych, skorelowany z projektem podstawowym punktu zlewnego i istniejącym systemem eksploatatora,
- geotechniczne badania podłoża gruntowego zgodnie z PN-98/B-02479;
w przypadku wystąpienia gruntów słabonośnych lub wody gruntowej liczbę punktów badawczych należy zwiększyć tak, aby można było jednoznacznie ustalić rozciągłości i miąższości warstw geotechnicznych obejmujących te grunty oraz zasięg występowania warstwy wodonośnej;
- wytyczne BIOZ,
- projekt organizacji ruchu na czas robót,
- część kosztową, ZZK,
- część terenowo - prawną:
- aktualną mapę z ewidencji gruntów z naniesioną lokalizacją obiektu oraz pasem zajęcia terenu na czas robót,
- uzgodnienia z właścicielami terenu dotyczące lokalizacji uzbrojenia i czasowego zajęcia, uzyskane na etapie opracowywania koncepcji,
- aktualne wypisy z ewidencji gruntów,
- specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót,
- materiały lokalizacyjne do wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego,

- Dokumentacja przed przekazaniem do odbioru winna być uzgodniona z Inwestorem Zastępczym. Wszystkie uzgodnienia uzyskane przez Projektanta winny być niezwłocznie przekazane Inwestorowi Zastępczemu celem weryfikacji.
- Dokumentacja przekazana Inwesrorowi zastępczemu w terminie ostatecznym powinna zawierać wszystkie wymagane uzgodnienia, w tym uzgodnienie na ZUDP i GOŚ oraz z ZDiT (w tym uzgodnienie zjazdu z drogi głównej).
- Projekty muszą spełniać wymagania prawa budowlanego, w tym Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27.08.2002r w sprawie szczegółowego zakresu i formy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz szczegółowego zakresu rodzajów robót budowlanych, stwarzających zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi, (Dz.U. nr 151 z dn. 17.09.2002r z póź. zm.), polskich norm i przepisów oraz zasad wiedzy technicznej, zakładać technologie korzystne pod względem technicznym i ekonomicznym. W dokumentacji należy operować jedynie parametrami technicznymi i eksploatacyjnymi przyjętych materiałów i urządzeń. Nie wolno podawać ich producentów. Określenie nazwy producenta może nastąpić jedynie jako przykładowe, z zastrzeżeniem dopuszczenia do stosowania materiałów, czy urządzeń o parametrach nie gorszych od wymienionych.
- Projekty należy sporządzać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 02.09.2004r. (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z póź. zm.), w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego oraz z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003r (Dz.U. nr 120 poz. 1133 z póź. zm.), w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
- Specyfikację należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 02.09.2004r. (Dz. U. nr 202 poz. 2072 z póź. zm.), w prawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
- Dokumentację należy zaopatrzyć oświadczeniem o jej kompletności pod względem celu, któremu ma służyć oraz oświadczeniem, że została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgodnie z wiedzą techniczną.
- W projekcie należy zamieścić kopię uprawnień, zaświadczenia o wpisie do rejestru, o którym mowa w art. 88a ust. 1, pkt. 3, lit. a) Ustawy Prawo Budowlane (dotyczy projektantów posiadających uprawnienia budowlane wydane po 01.01.1995r)oraz o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia, warunki płatności , warunki rękojmi i gwarancji oraz warunki odbioru zawarte są we wzorze umowy - zał. nr 4 do SIWZ.

Kody CPV: 742322202

Szacunkowa wartość zamówienia: 236000

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Data udzielenie zamówienia: 27/08/2009

Liczba ofert: 2

Nazwa wykonawcy:
WOKEKOM Biuro Inżynieryjne s.c.Włodzimierz Kuśmierczyk, Małgorzata Walczak, Tomasz Olechnowicz

Adres pocztowy wykonawcy: Al. Piłsudskiego 135

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 92-318

ID województwa: 4

Województwo / kraj: łódzkie

Cena wybranej oferty: 236000

Cena minimalna: 236000

Cena maksymalna: 250000

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

194726 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Ujazd - Ujazd (łódzkie)
CPV: 742322202 ()
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej do budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach : Ujazd, ul. Antolin, Skrzynki, Przesiadłów

253686 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Ujazd - Ujazd (łódzkie)
CPV: 742322202 ()
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej do budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach : Ujazd, ul. Antolin, Skrzynki, Przesiadłów

303385 / 2008-11-06 - Podmiot prawa publicznego

ZWiK Sp.zo.o. działający jako Pełnomocnik Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sp. z o.o w Łodzi, ul. Piotrkowska 190, tel.042 6649100, fax 042 6649102, REGON 100077301 - Łódź (łódzkie)
CPV: 742322202 ()
Opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej dla sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Złotno, Liniowej, Legnickiej w ramach programu obszarowego Zdrowie - Zlotno, etap II, wraz z częścią kosztową i specyfikacja techniczną wykonania i odbioru robót.