Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

321862 / 2013-08-09 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Besku (Besko)

Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Besko

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

1.Zamówienie realizowane jest w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Besko realizowanego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII Promocja integracji społecznej DZIAŁANIE 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji PODDZIAŁANIE 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, dofinansowanego ze środków UNII EUROPEJSKIEJ w ramach EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
2.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Besko
3.Zamówienie obejmuje przeprowadzenie kursów w zakresie:
1) Catering- organizacja przyjęć okolicznościowych,
1) Liczba uczestników: 1 osoba.
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00.Zamawiający wymaga, aby większość godzin zajęć w planie nauczania obejmowały zajęcia praktyczne.
3)Termin realizacji : od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4)Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obejmującym wykonywanie zawodu catering- organizacja przyjęć okolicznościowych
5)Zakres: kurs obejmuje blok teoretyczno-praktyczny minimum 120 godzin mający na celu przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności niezbędnych w planowanie produkcji, klasyfikacje surowców gastronomicznych i ciastkarskich, BHP, obsługa maszyn i urządzeń, obróbka wstępna surowców, technika sporządzania dań, wypiek ciast, desery i napoje, potrawy okolicznościowe, regionalne i narodowe, potrawy dietetyczne w poszczególnych jednostkach chorobowych, ekspedycja wyrobów kulinarnych oraz niezbędne zagadnienia do organizowania i obsługi przyjęć okolicznościowych.
6) Wymagania:
1.Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Catering- organizacja przyjęć okolicznościowych.
2. Program nauczania zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3. Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także zapewnienie dla każdego uczestnika kursu na realizację zajęć praktycznych niezbędnych materiałów których zakup zostanie potwierdzony fakturą oraz innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć.
4.Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia każdemu uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Realizacja zajęć praktycznych może być prowadzona w pracowniach gastronomicznych. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestnika na zajęcia i powrotu pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt badań należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku zajęć powyżej 6 godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci dania obiadowego, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10.Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11.Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12.Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13.Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu.
14.Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15.Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).
2.Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej
1) Liczba uczestników: 1 osoba
2) Czas trwania: minimum 140 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zajęć w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne.
3)Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013 r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4)Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności obejmującej skuteczne techniki sprzedaży oraz techniki postępowania w sytuacjach handlowych, a także umiejętność obsługi kasy fiskalnej.
5)Zakres: kurs obejmuje blok teoretyczno-praktyczny minimum 140 godzin mający na celu przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności poprzez zwiększenie praktycznych umiejętności sprzedażowych oraz techniki postępowania w sytuacjach handlowych.
6) Wymagania:
1.Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej.
2. Program nauczania kursu zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3.Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10.Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15.Wykonawca musi przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).
3) Magazynier z obsługą wózka widłowego
1) Liczba uczestników: 3 osoby
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zegarowych w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne
3) Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4) Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obejmującym wykonywanie zawodu Magazynier z obsługą wózka widłowego.
5)Wymagania, zakres kursu
1. Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Magazynier z obsługą wózka widłowego.
2. Program nauczania kursu zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych.
3.zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5.Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące),
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10. Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15. Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne, wszystkie dokumenty sporządzone na potrzeby kursu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186), oraz po pozytywnym wyniku egzaminu przeprowadzonego przez UDT - zezwolenia na prowadzenie wózka widłowego.
UWAGA: Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego, co Wykonawca zobowiązuje się zapewnić w ramach realizacji przedmiotu umowy.
4. Kurs przygotowujący do samodzielnego prowadzenia pełnej księgowości
1) Liczba uczestników:1 osoba.
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zegarowych w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne.
3) Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4) Cel kursu: opanowanie przez uczestnika kursu wiedzy z zakresu pełnej księgowości oraz praktyczne przygotowanie do pracy w charakterze księgowego.
5) Wymagania, zakres kursu:
1. Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Księgowość.
2. Program nauczania zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3. Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia.
W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu).
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10. Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
15. Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne, wszystkie dokumenty sporządzone na potrzeby kursu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 321862

Data publikacji: 2013-08-09

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Besku

Ulica: ul. Podkarpacka 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Besko

Kod pocztowy: 38-524

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 13 4673318

Numer faxu: 13 4673318

Regon: 37044692400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Inny rodzaj zamawiającego: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Besko

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

1.Zamówienie realizowane jest w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Besko realizowanego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII Promocja integracji społecznej DZIAŁANIE 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji PODDZIAŁANIE 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, dofinansowanego ze środków UNII EUROPEJSKIEJ w ramach EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
2.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Besko
3.Zamówienie obejmuje przeprowadzenie kursów w zakresie:
1) Catering- organizacja przyjęć okolicznościowych,
1) Liczba uczestników: 1 osoba.
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00.Zamawiający wymaga, aby większość godzin zajęć w planie nauczania obejmowały zajęcia praktyczne.
3)Termin realizacji : od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4)Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obejmującym wykonywanie zawodu catering- organizacja przyjęć okolicznościowych
5)Zakres: kurs obejmuje blok teoretyczno-praktyczny minimum 120 godzin mający na celu przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności niezbędnych w planowanie produkcji, klasyfikacje surowców gastronomicznych i ciastkarskich, BHP, obsługa maszyn i urządzeń, obróbka wstępna surowców, technika sporządzania dań, wypiek ciast, desery i napoje, potrawy okolicznościowe, regionalne i narodowe, potrawy dietetyczne w poszczególnych jednostkach chorobowych, ekspedycja wyrobów kulinarnych oraz niezbędne zagadnienia do organizowania i obsługi przyjęć okolicznościowych.
6) Wymagania:
1.Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Catering- organizacja przyjęć okolicznościowych.
2. Program nauczania zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3. Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także zapewnienie dla każdego uczestnika kursu na realizację zajęć praktycznych niezbędnych materiałów których zakup zostanie potwierdzony fakturą oraz innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć.
4.Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia każdemu uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Realizacja zajęć praktycznych może być prowadzona w pracowniach gastronomicznych. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestnika na zajęcia i powrotu pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt badań należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku zajęć powyżej 6 godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci dania obiadowego, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10.Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11.Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12.Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13.Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu.
14.Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15.Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).
2.Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej
1) Liczba uczestników: 1 osoba
2) Czas trwania: minimum 140 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zajęć w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne.
3)Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013 r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4)Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności obejmującej skuteczne techniki sprzedaży oraz techniki postępowania w sytuacjach handlowych, a także umiejętność obsługi kasy fiskalnej.
5)Zakres: kurs obejmuje blok teoretyczno-praktyczny minimum 140 godzin mający na celu przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności poprzez zwiększenie praktycznych umiejętności sprzedażowych oraz techniki postępowania w sytuacjach handlowych.
6) Wymagania:
1.Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej.
2. Program nauczania kursu zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3.Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10.Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15.Wykonawca musi przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).
3) Magazynier z obsługą wózka widłowego
1) Liczba uczestników: 3 osoby
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zegarowych w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne
3) Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4) Cel kursu: nabycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obejmującym wykonywanie zawodu Magazynier z obsługą wózka widłowego.
5)Wymagania, zakres kursu
1. Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Magazynier z obsługą wózka widłowego.
2. Program nauczania kursu zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych.
3.zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia. W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5.Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące),
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu)
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10. Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na co najmniej 4 dni przed jego rozpoczęciem.
15. Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne, wszystkie dokumenty sporządzone na potrzeby kursu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186), oraz po pozytywnym wyniku egzaminu przeprowadzonego przez UDT - zezwolenia na prowadzenie wózka widłowego.
UWAGA: Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przeprowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego, co Wykonawca zobowiązuje się zapewnić w ramach realizacji przedmiotu umowy.
4. Kurs przygotowujący do samodzielnego prowadzenia pełnej księgowości
1) Liczba uczestników:1 osoba.
2) Czas trwania: minimum 120 godzin edukacyjnych (1 godzina zajęć równa jest 45 minutom) realizowanych od poniedziałku do piątku między 8 i 17, obejmujących nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć edukacyjnych, jak i przerwy między zajęciami nie później niż do godz.17.00. Zamawiający wymaga, aby większość godzin zegarowych w planie nauczania obejmowała zajęcia praktyczne.
3) Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r. Dokładny termin rozpoczęcia kursu Zamawiający ustali z Wykonawcą zamówienia.
4) Cel kursu: opanowanie przez uczestnika kursu wiedzy z zakresu pełnej księgowości oraz praktyczne przygotowanie do pracy w charakterze księgowego.
5) Wymagania, zakres kursu:
1. Zapewnienie kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzenia zajęć objętych programem nauczania kursu Księgowość.
2. Program nauczania zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji kursu, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
3. Zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (podręczników i poradników potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć (np. zeszyt, długopis, itp.), które przejdą na własność uczestników kursu.
4. Zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia uczestnikowi kursu, oddzielnego stanowiska pracy, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Dopuszcza się przeprowadzenie zajęć (do 25 km ) poza terenem Gminy. Koszt dojazdu uczestników na zajęcia i z powrotem pokrywać będzie Wykonawca zamówienia.
W ofercie należy dokładnie wskazać miejsce, w którym będą odbywać się zajęcia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kursu), jeżeli specyfika kursu tego wymaga. Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
6. Przekazanie Zamawiającemu po jednym egzemplarzu materiałów szkoleniowych i dydaktycznych (wymaganych przez podmioty kontrolujące).
7. Ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie oraz w drodze do i z miejsca kursu - od pierwszego do ostatniego dnia kursu, (kserokopia polisy potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy przekazać Zamawiającemu przed rozpoczęciem kursu).
8. Zapewnienie każdego dnia cateringu, w postaci ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, soki, woda wg potrzeb uczestników), ciastek oraz gorącego posiłku (II danie obiadowe) w przypadku gdy zajęcia trwają 6 i więcej godz.
9. Prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu kształcenia (m.in. listy obecności uczestników zajęć - potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, potwierdzenia otrzymania zimnego oraz gorącego poczęstunku w postaci gorącego posiłku, potwierdzenia odbycia kursu BHP) a po zakończeniu kursu przekazania kserokopii tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym)
10. Niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego (najpóźniej w następnym dniu od zaistniałej sytuacji) o absencji uczestników kursu lub rezygnacji z uczestnictwa w trakcie jego trwania a także innych okoliczności mających wpływ na realizację programu nauczania. Zgłoszenia o nieobecności uczestników powinny być dokonane telefonicznie lub e-mailowo do koordynatora projektu.
11. Powiadomienie Zamawiającego, na co najmniej 3 dni przed terminem zakończenia kursu, o dacie i godzinie egzaminu sprawdzającego wiadomości i umiejętności uczestników i umożliwienie Zamawiającemu uczestnictwo w egzaminie w charakterze obserwatora.
12. Sprawdzenie wiadomości i umiejętności z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania tego kursu i wydanie egzemplarza imiennego zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym). Potwierdzoną za zgodność kopię w/w dokumentu Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu w terminie 3 dni od ukończenia kursu.
13. Przeprowadzenie krótkiego instruktarzu BHP na początku kursu
14. Przekazywanie Zamawiającemu harmonogramu zajęć wraz z godzinami rozpoczęcia i zakończenia kursu na 4 dni przed rozpoczęciem kursu.
15. Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne, wszystkie dokumenty sporządzone na potrzeby kursu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
16. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu stwierdzającego jego ukończenie - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiająy nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że są wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy, właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, na rzecz osób bezrobotnych, co najmniej po dwie usługi szkoleniowe w każdym z wymienionych zakresów:
a) Catering- organizacja przyjęć okolicznościowych;
b) Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej;
c) Magazynier z obsługą wózka widłowego;
d) Samodzielne prowadzenie pełnej księgowości

Każda z usług szkoleniowych ma być zrealizowana w wymiarze co najmniej 100 godzin szkoleniowych gdzie 1 godz. dydaktyczna = co najmniej 45 min. zegarowych) i każda ma być zrealizowana dla co najmniej 1 osoby. Usługi te (zakresy tematyczne) mogły być realizowane w ramach wielu umów lub w ramach jednej umowy.
Posiadane doświadczenie powinno być udokumentowane złożeniem wykazu zrealizowanych usług zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SIWZ wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawcy winni udokumentować dysponowanie szkoleniowcami posiadającymi doświadczenie przy przeprowadzeniu co najmniej 3 kursów ( każdy) dla osób bezrobotnych, w wymiarze co najmniej 50 godz. dydaktycznych każdy z kursów, w każdym z zakresów odpowiadających przedmiotowi zamówienia określonemu w pkt . 3.2 SIWZ ( tj. catering- organizacja przyjęć okolicznościowych, sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, magazynier z obsługą wózka widłowego, samodzielne prowadzenie pełnej księgowości ).

Sytuacja ekonomiczna:
amawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Za główne usługi Zamawiający uznaje usługi opisane w pkt. III.3.2)ogłoszenia

Dowodami o których mowa powyżej są poświadczenia.

UWAGA!
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia, prezesa Rady Ministrów z dnia 19 luty 2013r w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013r. poz. 231);
wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej , może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług określone w § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w SIWZ , zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepisy pkt 6.9 stosuje się odpowiednio.

Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
b) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy: Wzór umowy stanowi załacznik do SIWZ

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Besku ul. Podkarpacka 5 , 38-524 Besko, pokój nr 5.

Data składania wniosków, ofert: 19/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Besku ul. Podkarpacka 5 , 38-524 Besko, pokój nr 5.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Besko realizowanego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII Promocja integracji społecznej DZIAŁANIE 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji PODDZIAŁANIE 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, dofinansowanego ze środków UNII EUROPEJSKIEJ w ramach EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

25263 / 2013-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kuryłówka - Kuryłówka (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla Uczestników realizowanego przez Zamawiającego zadania: Aktywna integracja w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Kuryłówka

325113 / 2011-12-09 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kańczudze - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie wyjazdowe - Trening integracji emocjonalnej w projekcie Czas na aktywność w gminie Kańczuga współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

237618 / 2013-06-20 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tryńczy - Tryńcza (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowej - kursów zawodowych, doradztwa zawodowego, warsztatów kompetencji społecznej i warsztatów aktywności zawodowej dla 15 uczestników projektu systemowego -Czas na aktywność w gminie Tryńcza realizowanych w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.1 Poddziałnie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

363424 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia w związku z realizacją projektu pt.: Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Przeworsk, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Postępowanie prowadzone w podziale na 2 części.

419420 / 2013-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach w zakresie: Partnerstwo lokalne Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, prywatnymi agencjami pośrednictwa pracy i organizacjami pozarządowymi na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych

112278 / 2013-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w zakresie: Ustawa o promocji zatrudnienia w kontekście innych przepisów prawa-powiązania i wzajemne zależności. Kompendium zastosowania różnorodnych przepisów prawnych w praktyce PUP

41786 / 2015-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkich Oczach - Wielkie Oczy (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowej - kursów zawodowych, doradztwa zawodowego i warsztatów psychologicznych dla beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Wielkie Oczy realizowanych w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

293606 / 2013-07-24 - Inny: spólka prawa handlowego

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie cyklu dwudniowych szkoleń merytorycznych na potrzeby projektu: NGO sprawne jak mało kto. Projekt wsparcia sektora organizacji pozarządowych w województwie podkarpackim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

26960 / 2009-02-13 - Inny: Jednostka Organizacyjna SamorzÄ…du Terytorialnego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH, WSPÓŁFINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI PRIORYTET VII PROMOCJA INTEGRACJI SPOŁECZNEJ, DZIAŁANIE 7.1 ROZWÓJ I UPOWSZECHNIANIE AKTYWNEJ INTEGRACJI, PODDZIAŁANIE 7.1.1 ROZWÓJ I UPOWSZECHNIANIE AKTYWNEJ INTEGRACJI PRZEZ OŚRODKI POMOCY SPOŁECZNEJ.

101025 / 2014-05-12 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie szkolenia z zakresu wspomaganych komputerowo metod prototypowania wyrobów dla studentów WBMiL w ramach projektu pt. Kształcenie innowacyjnych kadr GOW w Politechnice Rzeszowskiej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

99967 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
organizacja i przeprowadzenie szkolenia grupowego Specjalista ds. zamówień publicznych

203121 / 2013-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w zakresie Profesjonalna obsługa klienta - trudny klient

114740 / 2012-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa organizacja szkolenia dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 z zakresu prawa zamówień publicznych

86507 / 2009-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie szkoleń dla osób bezrobotnych: 1. Magazynier - z obsługą wózków jezdniowych. 2.Kierowca operator wózków jezdniowych.

331490 / 2013-08-16 - Inny: Spółka prawa handlowego

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej z zakresu szkoleń zawodowych według potrzeb dla 39 uczestników projektu AKTYWNOŚĆ-AKCEPTACJA-SAMOREALIZACJA, o numerze identyfikacyjnym KSI: WND-POKL.06.01.01-18-036/12 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu z dnia 30.11.2012 r.

245850 / 2014-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku - Leżajsk (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w zakresie ABC Przedsiębiorczości w ramach projektu Przedsiębiorcza młodzież współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

255355 / 2009-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi prowadzenia zajęć szkoleniowych na kursach: Spawacz spoin pachwinowych. Proces spawania 135 - kod kursu: CEZ.BK.4320/17/09 oraz Spawacz blach. Proces spawania 135 - kod kursu: CEZ.BK.4320/18/09

347584 / 2012-09-14 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursu pt.: Język angielski w technice i biznesie wraz z przeprowadzeniem egzaminu oraz wydaniem certyfikatu BEC - w ramach projektu unijnego pt.: UR - nowoczesność i przyszłość regionu

425908 / 2011-12-14 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Dębica (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia jednej edycji szkoleń grupowych zajęcia aktywizacyjne.