Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

221471 / 2013-10-23 - Administracja samorządowa / Szkoła Podstawowa w Ostrowie (Celestynów)

DOCIEPLENIE ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSTROWIE

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia docieplenie ścian zewnętrznych budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowie w następującym zakresie:
Roboty przy wznoszeniu rusztowań,
Demontaż elementów zamontowanych na elewacji przed przystąpieniem do docieplenia, ewentualne dostosowanie do nowych warunków (wymiarów) oraz ich ponowny montaż po zakończeniu prac,
Demontaż kolidujących elementów odwodnienia wody deszczowej, przeróbka - dostosowanie do nowych warunków (wymiarów) oraz ich ponowny montaż,
Dostosowanie pionowych instalacji odgromowej do montażu pod warstwą ocieplenia, ukrycie ich w rurach elektroinstalacyjnych, montaż skrzynek probierczych.
Docieplenie ścian zewnętrznych budynku systemem ETICS ang. External Thermal Insulation Composite System, czyli złożonym systemem izolacji ścian zewnętrznych budynku, zwanym wcześniej bezspoinowym systemem ociepleń (BSO), a jeszcze wcześniej metodą lekką-mokrą,
Wymiana obróbek blacharskich, parapetów zewnętrznych,
Naprawa kominów.
Roboty przygotowawcze i towarzyszące
Naprawa podłoża - istniejących tynków. Elewację otynkowano tynkiem cementowo - wapiennym nakrapianym. Warstwa tynku w znacznym stopniu jest odspojona, dodatkowo tynk nakrapiany charakteryzuje się obniżoną przyczepnością do zaprawy klejowej mocującej płyty styropianowe.
W związku z powyższym istniejącą warstwę uszkodzonego i odparzonego tynku należy skuć przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Materiał uzyskany z rozbiórki należy wywieźć i zutylizować na wysypisku odpadów. Miejsca po odbitych tynkach, po wcześniejszym oczyszczeniu nośnego podłoża usunięcie luźnych elementów, odkurzenie i zmoczenie wodą należy uzupełnić tynkiem cementowo - wapiennym.
Elementy zamontowane na elewacji. Na elewacji zamontowane są rożne elementy, które będą kolidowały z zaplanowanymi robotami budowlanymi w tym m. in. daszki nad drzwiami, tablice informacyjne, uchwyt na flagi, elementy instalacji elektrycznej, oświetleniowej, alarmowej, antenowej, telefonicznej. Elementy te należy zdemontować, w razie konieczności odpowiednio dostosować, a po wykonaniu docieplenia ponownie zamontować. Przewody instalacji niskoprądowych zwisające na elewacji, należy uporządkować i przymocować je odpowiednimi uchwytami na ścianach.
Gzymsy. Tynki z gzymsów należy skuć, podłoże należy wyrównać zaprawą wyrównującą po jej wyschnięciu powierzchnię zagruntować preparatem gruntującym. Gzymsy ocieplić zachowując dotychczasowy kształt.
Instalacja odgromowa. Istniejące zwody pionowe instalacji odgromowej dostosować w celu ukrycia ich w elewacji. W tym celu należy wyciąć zamontowane stalowe wsporniki zwodów, zwody pionowe z prętów stalowych ułożyć w rurach elektroinstalacyjnych, zwody zamontować na nowych wspornikach, na każdym zwodzie zamontować rewizyjne skrzynki probiercze.
Orynnowanie. Część elementów instalacji odwodnienia dachów koliduje z planowanymi robotami dociepleniowymi. Dlatego w celu dostosowania instalacji odwodnienia dachów należy:
rury spustowe zdemontować, a po dociepleniu zamontować używając dłuższych kotew uwzględniających grubość izolacji,
odcinki rynien przylegających czołowo do ścian zdemontować, skrócić uwzględniając grubość izolacji, po dociepleniu ponownie zamontować,
odcinki rur spustowych wpuszczone w kanalizację deszczową odkopać, dostosować do grubości izolacji, po dociepleniu ponownie zamontować.
Po zdemontowaniu rur spustowych na czas wykonywania docieplenia ścian, zamontować rzygacze zapobiegające zalewaniu ścian podczas opadów.
Obróbki blacharskie. Obróbki blacharskie kolidujące z wykonaniem docieplenia należy zdemontować. Po robotach dociepleniowych niezbędne obróbki należy wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej poliestrem w kolorze brązowym dostosowanym do obecnie zamontowanych. Parapety zewnętrzne stalowe systemowe w kolorze brązowym RAL 8017 z wykończeniami z tworzywa sztucznego.
Podsufitka. Na części budynku usytuowanej od strony frontowej zamontowana jest podsufitka drewniana, którą przed wykonaniem docieplenia należy zdemontować. Po zakończeniu docieplenia należy wykonać nową podsufitkę z paneli PCV w kolorze brązowym RAL 8017. W podsufitce należy zamontować kratki wentylacyjne.
Roboty izolacyjne. Projektuje się docieplenie elewacji budynku metodą ETICS, tj. złożonym systemem izolacji ścian zewnętrznych budynku (metoda lekka-mokra) z warstwą styropianu samogasnącego EPS 70 - 040 FASADA (kod wyrobu EPS EN 13163 T2-L2-W2- S1-P3-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100), a cokół przy zastosowaniu styropianu samogasnącego wodoodpornego EPS 100 - 035 FASADA (kod wyrobu EPS - EN 13163-T2-L2-W2-S2-P4-BS250-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)1-DLT(1)5-WL(T)2).Warstwę wykończeniową projektuje się z akrylowego, cienkowarstwowego tynku o strukturze baranka i uziarnieniu gr. 1,5 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem. Roboty należy wykonać zgodnie z instrukcją wykonania systemu oraz detalami projektowymi stanowiącymi załączniki do projektu, z informacjami zawartymi w projekcie technicznym, instrukcji ITB nr 447/2009 Złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków ETICS. Zasady projektowania i wykonania oraz kartami technicznymi poszczególnych elementów systemu. Prace termomodernizacyjne należy prowadzić przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Temperatura otoczenia i podłoża, zarówno na etapie realizowanych robot jak również w okresie wysychania poszczególnych materiałów powinna wynosić od +5 do 25 oC. Elewacja powinna zostać osłonięta i zabezpieczona przed wpływem opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i działaniem silnych wiatrów. Złożony system izolacji ścian zewnętrznych budynku wykonywany jest w postaci ciągłej warstwy termoizolacyjnej przymocowanej do powierzchni za pomocą kleju do styropianu i dedykowanych do systemu ociepleniowego kołków montażowych w ilości 4-5 szt.m2 w strefach krawędziowych, do 2 m od krawędzi w ilości 6 szt.m2 oraz pokrytej ciągłą warstwą wyprawy tynkarskiej wzmocnionej siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie do wykonywania warstwy zbrojonej, pokrytą strukturą tynku nakrapianego akrylowego. W przypadku cokołów należy stosować tynk mozaikowy. Przed rozpoczęciem robot wykończeniowych Wykonawca zobowiązany jest do wykonania próbek kolorystycznych i uzyskania akceptacji Zamawiajacego.
Przyjęta grubość warstwy izolacji cieplnej. Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 nr 75 poz. 690 z poźn. zm.), izolacyjność cieplna określona przez współczynnik przenikania ciepła U wynosi dla ścian zewnętrznych w budynkach użyteczności publicznych przy ti większe 16oC - U(max) = 0,30 W m2K. Zaprojektowano następujące grubości warstwy styropianu:
ściany zewnętrzne - styropian EPS 70 - 040 o grubości 12 cm,
ościeża - styropian EPS 70 - 040 o grubości 3 cm,
cokół - styropian EPS 100 - 035 o grubości 10 cm.
Sprawdzenie i przygotowanie podłoża. Przed rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem ocieplenia ścian należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian oraz ocenić stan techniczny podłoża. W tym celu należy sprawdzić czy podłoże jest nośne, suche, równe, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Podłoże należy w całości opukać. Warstwy podłoża o słabej przyczepności, niezwiązane cząstki muru, trzeba usunąć. W przypadku podłoża nierownomiernie chłonnego i piaszczystego należy zastosować impregnację preparatem głęboko penetrującym. Podłoże należy wyrównać zaprawą wyrównującą i po jej wyschnięciu powierzchnię zagruntować preparatem gruntującym.
Docieplenie ścian zewnętrznych. Zaprojektowano technologię docieplenia ścian zewnętrznych w systemie ETICS dostępnym na polskim rynku z zastosowaniem płyt styropianowych w skład którego wchodzą:
izolacja termiczna ścian zewnętrznych z płyt styropianowych EPS 70 - 040 grubości 12 cm klejonych do podłoża za pomocą kleju do styropianu i mocowana systemowymi łącznikami mechanicznymi do styropianu, z trzpieniem z tworzywa, wbijane, średnica 10 mm typu A - TERMO - 200 w ilości 4-5 szt m2. Ilość łączników należy zwiększyć w strefach narożnikowych budynku,
izolacja termiczna ościeży i podokienników z płyt styropianowych EPS 70 - 040 grubości 3 cm mocowana do podłoża za pomocą kleju do styropianu,
warstwa zbrojona siatką z włókna szklanego zatopioną w warstwie kleju do wykonywania warstwy zbrojonej,
dodatkowa warstwa siatki na poziomie parteru do wysokości 2 m,
podkładowa masa tynkarska pod wyprawę tynkarską,
tynk akrylowy cienkowarstwowy o strukturze nakrapianej, tzw. baranek o grubości ziarna do 1,5 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem,
wykonanie dylatacji z użyciem profili, masy rozprężnej oraz masą silikonową.
Cokół wokół budynku. Wokół budynku należy wykonać cokół na wysokość do 50 cm od poziomu gruntu. Przed rozpoczęciem prac związanych z dociepleniem cokołu należy przygotować podłoże i zagruntować preparatem do zatrzymywania kapilarnego przenikania wody przez mur dla wytworzenia izolacji przeciwwodnej. Cokół należy ocieplić systemem, w skład którego wchodzą,
izolacja termiczna ścian zewnętrznych z płyt styropianowych wodoodpornych EPS 100 - 035 grubości 10 cm klejonych do podłoża za pomocą kleju do styropianu i mocowana systemowymi łącznikami mechanicznymi do styropianu, z trzpieniem z tworzywa, wbijane, średnica 10 mm typu A - TERMO - 200 w ilości 4-5 szt m2. Ilość łączników należy zwiększyć w strefach narożnikowych budynku.
warstwa zbrojona 2 siatkami z włókna szklanego zatopionymi w warstwie kleju do wykonywania warstwy zbrojonej,
podkładowa masa tynkarska pod wyprawę tynkarską,
dekoracyjna masa tynkarska drobnoziarnista o granulacji 3,00 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem,
Jako opaskę wokół budynku przewidziano nawierzchnię z kostki betonowej na szerokość 50 cm na podsypce cementowo - piaskowej z obrzeżami betonowymi.
Remont kominów. Istniejące kominy na dachu budynku podlegają remontowi. Warstwy podłoża o słabej przyczepności, niezwiązane cząstki muru, należy usunąć. W przypadku podłoża nierównomiernie chłonnego i piaszczystego należy zastosować impregnację preparatem głęboko penetrującym. Tynki należy odtworzyć, powierzchnię kominów wykończyć ciągłą warstwą wyprawy tynkarskiej wzmocnionej siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie klejącej, pokrytą strukturą tynku nakrapianego akrylowego.
Rusztowania i ruchome podesty robocze. Do wykonania robot budowlanych niezbędne jest ustawienie rusztowań. Rusztowania i podesty powinny być wykonane i użytkowane zgodnie z dokumentacją producenta albo projektem indywidualnym. Osoby zatrudnione przy montażu i demontażu rusztowań oraz monterzy ruchomych podestów roboczych powinni posiadać wymagane uprawnienia i stosować urządzenia zabezpieczające przed upadkiem. Użytkowanie rusztowania jest dopuszczalne po dokonaniu jego odbioru przez uprawnioną osobę. Rusztowanie z elementów metalowych powinno być uziemione. Rusztowania ustawiane na ciągach komunikacyjnych powinny mieć zabezpieczenia przed spadaniem przedmiotów z rusztowań. Rusztowania powinny być osłonięte siatką. Osoby przebywające na stanowiskach pracy znajdujących się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi powinny być zabezpieczone przed upadkiem z wysokości i mieć odpowiednie badania lekarskie dopuszczające do wykonywania prac na wysokości. Drabiny należy zabezpieczyć przed poślizgiem i rozsunięciem oraz zapewnić ich stabilność. Dopuszcza się wykonywanie prac przy użyciu drabin rozstawnych do wysokości nie przekraczającej 4 m od poziomu gruntu.
Jakość materiałów i wykonania. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z Projektem budowlanym. Wszystkie materiały używane podczas robot muszą być najwyższej jakości oraz muszą posiadać atesty stosownych władz polskich dopuszczających ich stosowanie jako materiał budowlany w Polsce. Dla każdego materiału budowlanego systemu zastosowanego przy termomodernizacji ścian szkoły, powinna być wystawiona prawidłowo deklaracja właściwości użytkowych, potwierdzająca przydatność rozwiązania w zamierzonym zastosowaniu. Prace muszą być prowadzone zgodnie z zaleceniami producenta, przy zachowaniu należytej staranności oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Wszystkie prace związane z remontem muszą być prowadzone pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia zawodowe. Wykonawca ma obowiązek przedstawić przedstawicielowi Zamawiającego do akceptacji wszelkie próbki materiałów i wyrobów. Materiały zdemontowane w czasie realizacji robot należy wywieźć na odpowiednie wysypisko odpadów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, rysunki nr 1 - 8, a także przedmiar robót stanowiące jednocześnie integralną część SIWZ.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do: ponoszenia odpowiedzialności za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności i operacji na terenie budowy, metod budowy, metod użytych przy remoncie oraz za ich zgodność z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami polskimi, polskim prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi do niego i innymi obowiązującymi przepisami;
stosowania podczas realizacji robót objętych umową wyłącznie wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą - Prawo budowlane. Materiały i urządzenia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm.); na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych wyrobów użytych do realizacji przedmiotu zamówienia, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z normami; do niezwłocznego wykonania robót nieobjętych umową, jeżeli są one niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub zabezpieczenie przed awarią; zapewnienia ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy, w szczególności pod względem przeciwpożarowym oraz BHP; pisemnego powiadamiania Zamawiającego o planowanych odbiorach: częściowych - z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni, robót zanikających - z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni, końcowym - z wyprzedzeniem co najmniej 5 dni; przekazania Zamawiającemu certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności i aprobat technicznych na materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane; przekazania Zamawiającemu inwentaryzacji powykonawczej w dwóch egzemplarzach najpóźniej w dniu odbioru robót budowlanych; ponoszenia odpowiedzialności za ochronę przekazanych mu punków pomiarowych do chwili odbioru ostatecznego robót. Uszkodzone lub zniszczone znaki geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt; zabezpieczenia i oznakowania terenu robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie instrukcjami i przepisami prawa oraz uporządkowania terenu po zakończeniu robót. W miejscach przylegających do dróg otwartych dla ruchu, Wykonawca wyraźnie oznakuje teren robót budowlanych (jeżeli dotyczy). Wykonawca ponosi koszty urządzenia terenu budowy oraz koszty zużycia wody, energii i innych mediów;
ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji robót objętych niniejsza umową oraz za szkody wynikające z wadliwego wykonania robót, ujawnione w okresie gwarancji jakości;
ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie spowodowane przez jego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń podziemnych, a szkody wyrządzone podczas realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany jest naprawić niezwłocznie na własny koszt; bieżącego oczyszczenia i usunięcia materiałów powstałych w czasie robót budowlanych oraz odtworzenia przyległego terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego; udzielenia Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty. Okres gwarancji ustala się na 36 miesięcy, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca obowiązany jest do nieodpłatnego usuwania stwierdzonych wad. Wykonawca zapewni do obsługi przedmiotu zamówienia kierownika robót budowlanych. We wszystkich pozycjach, gdzie w dokumentacji podano przy określeniu wyrobów lub technologii nazwy własne lub pochodzenie Zamawiający dopuszcza rozwiązania i wyroby równoważne. Za równoważne Zamawiający przyjmie technologie i wyroby budowlane spełniające wymagania określone dla nich w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót przez autorów projektów. W przypadku zastosowania innych rozwiązań niż podane w dokumentacji projektowej, udowodnienie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca musi zapewnić całkowitą kompatybilność z urządzeniami i elementami określonymi w dokumentacji projektowej. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania do prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia personelu posiadającego niezbędne doświadczenie, uprawnienia i kwalifikacje, w szczególności osób wskazanych w ofercie Wykonawcy. Wykonawca zapewni materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy leży po stronie Wykonawcy. W związku z rozliczeniem ryczałtowym Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Przedmiar robót nie stanowi podstawy do obliczenia wartości zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 221471

Data publikacji: 2013-10-23

Nazwa: Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Ulica: Ostrów 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Celestynów

Kod pocztowy: 05-430

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 789 71 07

Numer faxu: 22 789 71 07

Adres strony internetowej: spostrow.szkolnastrona.pl

Regon: 00114722500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
DOCIEPLENIE ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSTROWIE

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia docieplenie ścian zewnętrznych budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowie w następującym zakresie:
Roboty przy wznoszeniu rusztowań,
Demontaż elementów zamontowanych na elewacji przed przystąpieniem do docieplenia, ewentualne dostosowanie do nowych warunków (wymiarów) oraz ich ponowny montaż po zakończeniu prac,
Demontaż kolidujących elementów odwodnienia wody deszczowej, przeróbka - dostosowanie do nowych warunków (wymiarów) oraz ich ponowny montaż,
Dostosowanie pionowych instalacji odgromowej do montażu pod warstwą ocieplenia, ukrycie ich w rurach elektroinstalacyjnych, montaż skrzynek probierczych.
Docieplenie ścian zewnętrznych budynku systemem ETICS ang. External Thermal Insulation Composite System, czyli złożonym systemem izolacji ścian zewnętrznych budynku, zwanym wcześniej bezspoinowym systemem ociepleń (BSO), a jeszcze wcześniej metodą lekką-mokrą,
Wymiana obróbek blacharskich, parapetów zewnętrznych,
Naprawa kominów.
Roboty przygotowawcze i towarzyszące
Naprawa podłoża - istniejących tynków. Elewację otynkowano tynkiem cementowo - wapiennym nakrapianym. Warstwa tynku w znacznym stopniu jest odspojona, dodatkowo tynk nakrapiany charakteryzuje się obniżoną przyczepnością do zaprawy klejowej mocującej płyty styropianowe.
W związku z powyższym istniejącą warstwę uszkodzonego i odparzonego tynku należy skuć przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Materiał uzyskany z rozbiórki należy wywieźć i zutylizować na wysypisku odpadów. Miejsca po odbitych tynkach, po wcześniejszym oczyszczeniu nośnego podłoża usunięcie luźnych elementów, odkurzenie i zmoczenie wodą należy uzupełnić tynkiem cementowo - wapiennym.
Elementy zamontowane na elewacji. Na elewacji zamontowane są rożne elementy, które będą kolidowały z zaplanowanymi robotami budowlanymi w tym m. in. daszki nad drzwiami, tablice informacyjne, uchwyt na flagi, elementy instalacji elektrycznej, oświetleniowej, alarmowej, antenowej, telefonicznej. Elementy te należy zdemontować, w razie konieczności odpowiednio dostosować, a po wykonaniu docieplenia ponownie zamontować. Przewody instalacji niskoprądowych zwisające na elewacji, należy uporządkować i przymocować je odpowiednimi uchwytami na ścianach.
Gzymsy. Tynki z gzymsów należy skuć, podłoże należy wyrównać zaprawą wyrównującą po jej wyschnięciu powierzchnię zagruntować preparatem gruntującym. Gzymsy ocieplić zachowując dotychczasowy kształt.
Instalacja odgromowa. Istniejące zwody pionowe instalacji odgromowej dostosować w celu ukrycia ich w elewacji. W tym celu należy wyciąć zamontowane stalowe wsporniki zwodów, zwody pionowe z prętów stalowych ułożyć w rurach elektroinstalacyjnych, zwody zamontować na nowych wspornikach, na każdym zwodzie zamontować rewizyjne skrzynki probiercze.
Orynnowanie. Część elementów instalacji odwodnienia dachów koliduje z planowanymi robotami dociepleniowymi. Dlatego w celu dostosowania instalacji odwodnienia dachów należy:
rury spustowe zdemontować, a po dociepleniu zamontować używając dłuższych kotew uwzględniających grubość izolacji,
odcinki rynien przylegających czołowo do ścian zdemontować, skrócić uwzględniając grubość izolacji, po dociepleniu ponownie zamontować,
odcinki rur spustowych wpuszczone w kanalizację deszczową odkopać, dostosować do grubości izolacji, po dociepleniu ponownie zamontować.
Po zdemontowaniu rur spustowych na czas wykonywania docieplenia ścian, zamontować rzygacze zapobiegające zalewaniu ścian podczas opadów.
Obróbki blacharskie. Obróbki blacharskie kolidujące z wykonaniem docieplenia należy zdemontować. Po robotach dociepleniowych niezbędne obróbki należy wykonać z blachy ocynkowanej, powlekanej poliestrem w kolorze brązowym dostosowanym do obecnie zamontowanych. Parapety zewnętrzne stalowe systemowe w kolorze brązowym RAL 8017 z wykończeniami z tworzywa sztucznego.
Podsufitka. Na części budynku usytuowanej od strony frontowej zamontowana jest podsufitka drewniana, którą przed wykonaniem docieplenia należy zdemontować. Po zakończeniu docieplenia należy wykonać nową podsufitkę z paneli PCV w kolorze brązowym RAL 8017. W podsufitce należy zamontować kratki wentylacyjne.
Roboty izolacyjne. Projektuje się docieplenie elewacji budynku metodą ETICS, tj. złożonym systemem izolacji ścian zewnętrznych budynku (metoda lekka-mokra) z warstwą styropianu samogasnącego EPS 70 - 040 FASADA (kod wyrobu EPS EN 13163 T2-L2-W2- S1-P3-BS115-CS(10)70-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100), a cokół przy zastosowaniu styropianu samogasnącego wodoodpornego EPS 100 - 035 FASADA (kod wyrobu EPS - EN 13163-T2-L2-W2-S2-P4-BS250-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)1-DLT(1)5-WL(T)2).Warstwę wykończeniową projektuje się z akrylowego, cienkowarstwowego tynku o strukturze baranka i uziarnieniu gr. 1,5 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem. Roboty należy wykonać zgodnie z instrukcją wykonania systemu oraz detalami projektowymi stanowiącymi załączniki do projektu, z informacjami zawartymi w projekcie technicznym, instrukcji ITB nr 447/2009 Złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynków ETICS. Zasady projektowania i wykonania oraz kartami technicznymi poszczególnych elementów systemu. Prace termomodernizacyjne należy prowadzić przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Temperatura otoczenia i podłoża, zarówno na etapie realizowanych robot jak również w okresie wysychania poszczególnych materiałów powinna wynosić od +5 do 25 oC. Elewacja powinna zostać osłonięta i zabezpieczona przed wpływem opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i działaniem silnych wiatrów. Złożony system izolacji ścian zewnętrznych budynku wykonywany jest w postaci ciągłej warstwy termoizolacyjnej przymocowanej do powierzchni za pomocą kleju do styropianu i dedykowanych do systemu ociepleniowego kołków montażowych w ilości 4-5 szt.m2 w strefach krawędziowych, do 2 m od krawędzi w ilości 6 szt.m2 oraz pokrytej ciągłą warstwą wyprawy tynkarskiej wzmocnionej siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie do wykonywania warstwy zbrojonej, pokrytą strukturą tynku nakrapianego akrylowego. W przypadku cokołów należy stosować tynk mozaikowy. Przed rozpoczęciem robot wykończeniowych Wykonawca zobowiązany jest do wykonania próbek kolorystycznych i uzyskania akceptacji Zamawiajacego.
Przyjęta grubość warstwy izolacji cieplnej. Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 nr 75 poz. 690 z poźn. zm.), izolacyjność cieplna określona przez współczynnik przenikania ciepła U wynosi dla ścian zewnętrznych w budynkach użyteczności publicznych przy ti większe 16oC - U(max) = 0,30 W m2K. Zaprojektowano następujące grubości warstwy styropianu:
ściany zewnętrzne - styropian EPS 70 - 040 o grubości 12 cm,
ościeża - styropian EPS 70 - 040 o grubości 3 cm,
cokół - styropian EPS 100 - 035 o grubości 10 cm.
Sprawdzenie i przygotowanie podłoża. Przed rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem ocieplenia ścian należy dokładnie sprawdzić powierzchnię ścian oraz ocenić stan techniczny podłoża. W tym celu należy sprawdzić czy podłoże jest nośne, suche, równe, oczyszczone z powłok antyadhezyjnych oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Podłoże należy w całości opukać. Warstwy podłoża o słabej przyczepności, niezwiązane cząstki muru, trzeba usunąć. W przypadku podłoża nierownomiernie chłonnego i piaszczystego należy zastosować impregnację preparatem głęboko penetrującym. Podłoże należy wyrównać zaprawą wyrównującą i po jej wyschnięciu powierzchnię zagruntować preparatem gruntującym.
Docieplenie ścian zewnętrznych. Zaprojektowano technologię docieplenia ścian zewnętrznych w systemie ETICS dostępnym na polskim rynku z zastosowaniem płyt styropianowych w skład którego wchodzą:
izolacja termiczna ścian zewnętrznych z płyt styropianowych EPS 70 - 040 grubości 12 cm klejonych do podłoża za pomocą kleju do styropianu i mocowana systemowymi łącznikami mechanicznymi do styropianu, z trzpieniem z tworzywa, wbijane, średnica 10 mm typu A - TERMO - 200 w ilości 4-5 szt m2. Ilość łączników należy zwiększyć w strefach narożnikowych budynku,
izolacja termiczna ościeży i podokienników z płyt styropianowych EPS 70 - 040 grubości 3 cm mocowana do podłoża za pomocą kleju do styropianu,
warstwa zbrojona siatką z włókna szklanego zatopioną w warstwie kleju do wykonywania warstwy zbrojonej,
dodatkowa warstwa siatki na poziomie parteru do wysokości 2 m,
podkładowa masa tynkarska pod wyprawę tynkarską,
tynk akrylowy cienkowarstwowy o strukturze nakrapianej, tzw. baranek o grubości ziarna do 1,5 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem,
wykonanie dylatacji z użyciem profili, masy rozprężnej oraz masą silikonową.
Cokół wokół budynku. Wokół budynku należy wykonać cokół na wysokość do 50 cm od poziomu gruntu. Przed rozpoczęciem prac związanych z dociepleniem cokołu należy przygotować podłoże i zagruntować preparatem do zatrzymywania kapilarnego przenikania wody przez mur dla wytworzenia izolacji przeciwwodnej. Cokół należy ocieplić systemem, w skład którego wchodzą,
izolacja termiczna ścian zewnętrznych z płyt styropianowych wodoodpornych EPS 100 - 035 grubości 10 cm klejonych do podłoża za pomocą kleju do styropianu i mocowana systemowymi łącznikami mechanicznymi do styropianu, z trzpieniem z tworzywa, wbijane, średnica 10 mm typu A - TERMO - 200 w ilości 4-5 szt m2. Ilość łączników należy zwiększyć w strefach narożnikowych budynku.
warstwa zbrojona 2 siatkami z włókna szklanego zatopionymi w warstwie kleju do wykonywania warstwy zbrojonej,
podkładowa masa tynkarska pod wyprawę tynkarską,
dekoracyjna masa tynkarska drobnoziarnista o granulacji 3,00 mm w kolorze uzgodnionym z Inwestorem,
Jako opaskę wokół budynku przewidziano nawierzchnię z kostki betonowej na szerokość 50 cm na podsypce cementowo - piaskowej z obrzeżami betonowymi.
Remont kominów. Istniejące kominy na dachu budynku podlegają remontowi. Warstwy podłoża o słabej przyczepności, niezwiązane cząstki muru, należy usunąć. W przypadku podłoża nierównomiernie chłonnego i piaszczystego należy zastosować impregnację preparatem głęboko penetrującym. Tynki należy odtworzyć, powierzchnię kominów wykończyć ciągłą warstwą wyprawy tynkarskiej wzmocnionej siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie klejącej, pokrytą strukturą tynku nakrapianego akrylowego.
Rusztowania i ruchome podesty robocze. Do wykonania robot budowlanych niezbędne jest ustawienie rusztowań. Rusztowania i podesty powinny być wykonane i użytkowane zgodnie z dokumentacją producenta albo projektem indywidualnym. Osoby zatrudnione przy montażu i demontażu rusztowań oraz monterzy ruchomych podestów roboczych powinni posiadać wymagane uprawnienia i stosować urządzenia zabezpieczające przed upadkiem. Użytkowanie rusztowania jest dopuszczalne po dokonaniu jego odbioru przez uprawnioną osobę. Rusztowanie z elementów metalowych powinno być uziemione. Rusztowania ustawiane na ciągach komunikacyjnych powinny mieć zabezpieczenia przed spadaniem przedmiotów z rusztowań. Rusztowania powinny być osłonięte siatką. Osoby przebywające na stanowiskach pracy znajdujących się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi powinny być zabezpieczone przed upadkiem z wysokości i mieć odpowiednie badania lekarskie dopuszczające do wykonywania prac na wysokości. Drabiny należy zabezpieczyć przed poślizgiem i rozsunięciem oraz zapewnić ich stabilność. Dopuszcza się wykonywanie prac przy użyciu drabin rozstawnych do wysokości nie przekraczającej 4 m od poziomu gruntu.
Jakość materiałów i wykonania. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z Projektem budowlanym. Wszystkie materiały używane podczas robot muszą być najwyższej jakości oraz muszą posiadać atesty stosownych władz polskich dopuszczających ich stosowanie jako materiał budowlany w Polsce. Dla każdego materiału budowlanego systemu zastosowanego przy termomodernizacji ścian szkoły, powinna być wystawiona prawidłowo deklaracja właściwości użytkowych, potwierdzająca przydatność rozwiązania w zamierzonym zastosowaniu. Prace muszą być prowadzone zgodnie z zaleceniami producenta, przy zachowaniu należytej staranności oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Wszystkie prace związane z remontem muszą być prowadzone pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia zawodowe. Wykonawca ma obowiązek przedstawić przedstawicielowi Zamawiającego do akceptacji wszelkie próbki materiałów i wyrobów. Materiały zdemontowane w czasie realizacji robot należy wywieźć na odpowiednie wysypisko odpadów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa projekt budowlany, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, rysunki nr 1 - 8, a także przedmiar robót stanowiące jednocześnie integralną część SIWZ.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do: ponoszenia odpowiedzialności za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności i operacji na terenie budowy, metod budowy, metod użytych przy remoncie oraz za ich zgodność z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami polskimi, polskim prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi do niego i innymi obowiązującymi przepisami;
stosowania podczas realizacji robót objętych umową wyłącznie wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą - Prawo budowlane. Materiały i urządzenia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie z 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm.); na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych wyrobów użytych do realizacji przedmiotu zamówienia, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z normami; do niezwłocznego wykonania robót nieobjętych umową, jeżeli są one niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub zabezpieczenie przed awarią; zapewnienia ochrony mienia znajdującego się na terenie budowy, w szczególności pod względem przeciwpożarowym oraz BHP; pisemnego powiadamiania Zamawiającego o planowanych odbiorach: częściowych - z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni, robót zanikających - z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni, końcowym - z wyprzedzeniem co najmniej 5 dni; przekazania Zamawiającemu certyfikatów na znak bezpieczeństwa, certyfikatów zgodności i aprobat technicznych na materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z przepisami ustawy - Prawo budowlane; przekazania Zamawiającemu inwentaryzacji powykonawczej w dwóch egzemplarzach najpóźniej w dniu odbioru robót budowlanych; ponoszenia odpowiedzialności za ochronę przekazanych mu punków pomiarowych do chwili odbioru ostatecznego robót. Uszkodzone lub zniszczone znaki geodezyjne Wykonawca odtworzy i utrwali na własny koszt; zabezpieczenia i oznakowania terenu robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie instrukcjami i przepisami prawa oraz uporządkowania terenu po zakończeniu robót. W miejscach przylegających do dróg otwartych dla ruchu, Wykonawca wyraźnie oznakuje teren robót budowlanych (jeżeli dotyczy). Wykonawca ponosi koszty urządzenia terenu budowy oraz koszty zużycia wody, energii i innych mediów;
ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w trakcie realizacji robót objętych niniejsza umową oraz za szkody wynikające z wadliwego wykonania robót, ujawnione w okresie gwarancji jakości;
ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie spowodowane przez jego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń podziemnych, a szkody wyrządzone podczas realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany jest naprawić niezwłocznie na własny koszt; bieżącego oczyszczenia i usunięcia materiałów powstałych w czasie robót budowlanych oraz odtworzenia przyległego terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego; udzielenia Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty. Okres gwarancji ustala się na 36 miesięcy, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca obowiązany jest do nieodpłatnego usuwania stwierdzonych wad. Wykonawca zapewni do obsługi przedmiotu zamówienia kierownika robót budowlanych. We wszystkich pozycjach, gdzie w dokumentacji podano przy określeniu wyrobów lub technologii nazwy własne lub pochodzenie Zamawiający dopuszcza rozwiązania i wyroby równoważne. Za równoważne Zamawiający przyjmie technologie i wyroby budowlane spełniające wymagania określone dla nich w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót przez autorów projektów. W przypadku zastosowania innych rozwiązań niż podane w dokumentacji projektowej, udowodnienie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca musi zapewnić całkowitą kompatybilność z urządzeniami i elementami określonymi w dokumentacji projektowej. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania do prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia personelu posiadającego niezbędne doświadczenie, uprawnienia i kwalifikacje, w szczególności osób wskazanych w ofercie Wykonawcy. Wykonawca zapewni materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy leży po stronie Wykonawcy. W związku z rozliczeniem ryczałtowym Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył, na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Przedmiar robót nie stanowi podstawy do obliczenia wartości zamówienia.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453240004 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 Pzp. Przedmiot zamówień uzupełniających będzie polegał na powtórzeniu robót budowlanych będących przedmiotem niniejszego zamówienia.

Czas: D

Data zakończenia: 23/12/2013

Informacja na temat wadium:
1. Każda składana oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) ważnym w okresie związania ofertą.
2. Forma wadium. Wadium może być wniesione w następujących formach:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007 Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego nr konta: 84 8001 0005 2002 0011 0640 0006, prowadzone przez: Bank Spółdzielczy w Otwocku oddział w Celestynowie, z następującą adnotacją Docieplenie ścian SP Ostrów.
4. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna Wykonawca złoży w Szkole Podstawowej w Ostrowie, Ostrów 15, 05-430 Celestynów - sekretariat lub dołączy do oferty.
5. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy na rachunku Zamawiającego zostanie zaksięgowane wadium przed upływem terminu składania ofert.
6. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 Pzp tj.
1)Wszystkim Wykonawcom - niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4 a Pzp.
2)Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza - niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3)Na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert - niezwłocznie.
7.Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
8.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
9.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, lub pełnomocnictw chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie wykazania, że Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane, których przedmiotem zamówienia było wykonanie docieplenia zewnętrznych ścian budynku o wartości minimum 50.000,00 zł brutto (pięćdziesiąt tysięcy złotych brutto) każda wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, dat i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowalnej i prawidłowo ukończone.
W celu potwierdzenia spełniania powyższych warunków Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz robót budowlanych sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczelności odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie wykazania, że Wykonawca dysponuje, lub będzie dysponował minimum 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, lub inne, ważne, uprawnienia budowlane uprawniające do pełnienia funkcji kierownika budowy w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia, które zostały wydane na podstawie obowiązujących przepisów. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wykaz sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ. Wykaz winien zawierać szczegółowe informacje na temat kwalifikacji zawodowych wraz ze wskazaniem podstawy do dysponowania osobą.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie przedstawienia opłaconej polisy lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Polisa lub inny dokument świadczący o posiadaniu przez Wykonawcę ubezpieczenia powinny być ważne w dniu składania ofert.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. W przypadku gdy ofertę składać będzie kilku Wykonawców prowadzących działalność, a oferta nie będzie podpisana przez wszystkich Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty odpowiednie pełnomocnictwo udzielone przez pozostałych wspólników.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy, która może nastąpić w trybie przewidzianym przez Pzp za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, z uwzględnieniem art. 144 ust. 1 Pzp, w następującym zakresie:
1)nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy lub świadczenia jednej lub obu stron (jedynie w zakresie wynikającym z tych zmian),
2)z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego,
3)z powodu okoliczności siły wyższej, niezależnej od Zamawiającego i Wykonawcy, a której nie można było przewidzieć i która nie pozwala na kontynuację robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach,
4)z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
5)z powodu wystąpienia okoliczności, których strony nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
6)w przypadku wejścia w życie zmiany przepisów w zakresie wysokości podatku od towarów i usług (VAT) mających zastosowanie w czasie realizacji niniejszej umowy, wynagrodzenie brutto Wykonawcy za część robót budowlanych wykonywanych po tym terminie ulegnie stosownym zmianom natomiast wartość wynagrodzenia netto pozostanie bez zmian,
7)zmiany terminu płatności z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, w tym w szczególności w wyniku zadziałania okoliczności Siły Wyższej,
8)wydłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia, spowodowanego następującymi okolicznościami:
a) brakami lub wadami w dokumentacji projektowej lub w innych dokumentach budowy, których obowiązek sporządzenia spoczywał na Zamawiającym,
b)opóźnieniami w zakresie dokonywania odbiorów spowodowanymi przez Zamawiającego,
c)szczególnie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi,
d)zawieszeniem przez Zamawiającego wykonania robót,
e)okolicznościami siły wyższej,
f)wstrzymaniem robót na mocy decyzji organów uprawnionych do wstrzymania lub przerwania robót z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy,
g)zmian w wyniku postępu techniczno - technologicznego lub wycofania z produkcji zastosowanych materiałów, wyposażenia, urządzeń lub technologii gwarantujących uzyskanie parametrów nie gorszych od zaprojektowanych, a ich zastosowanie nie spowoduje wzrostu wynagrodzenia,
h)wystąpienia konieczności zmiany osób (choroba, rezygnacja lub inne zdarzenia losowe), przy pomocy których Wykonawca lub Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
2. Zmiany w zakresie nazwy zadania, danych Stron, w szczególności ich adresów, przedstawicieli Stron, innych osób wskazanych imiennie w umowie będą dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W przypadku wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Szkoła Podstawowa w Ostrowie, Ostrów 15, 05-430 Celestynów

Data składania wniosków, ofert: 07/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 14:30

Miejsce składania:
Szkoła Podstawowa w Ostrowie, Ostrów 15, 05-430 Celestynów - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

166328 / 2012-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja placu zabaw wraz z ogrodzeniem i remontem obudów grzejników w budynku Przedszkola nr 122 przy ul. Solec 37 w Warszawie (znak sprawy ZP-50/12).

452676 / 2012-11-15 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZRB/KZB/NDM: Budowa budynku mieszkalnego 32 rodzinnego, wraz z przyłączami urządzeniem terenu (posadzki, tynki) w Orzyszu, przy ul. Ełckiej

269946 / 2012-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Odrzywół - Odrzywół (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odnowa Odrzywołu: Modernizacja Placu Kilińskiego i ulicy Warszawskiej w Odrzywole - etap I.

2419 / 2013-01-04 - Inny: Służba specjalna

Centralne Biuro Antykorupcyjne - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych w obiekcie Delegatury CBA w Poznaniu przy ul. Wichrowej 20

32764 / 2016-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy Piaseczno - Piaseczno (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku mieszkalnego wielobranżowego A2 na terenie działki nr ew. 42 obręb 56 przy ul. Świętojańskiej w Piasecznie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie i dostarczeniem świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

195012 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stupsk - Stupsk (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Dąbek i Bolewo

319796 / 2014-09-26 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na przebudowie budynku biurowego nr 11(4) zlokalizowanego na terenie Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych przy ul. Księcia Bolesława 6 w Warszawie wraz z ociepleniem ścian zewnętrznych i dachu, naprawą schodów przy stolarni oraz odprowadzeniem wód deszczowych do kanalizacji deszczowej

236159 / 2011-09-05 - Inny: Kancelaria Sejmu

Kancelaria Sejmu RP - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Malowanie stolarki okiennej w budynku K kancelarii Sejmu w Warszawie

136983 / 2015-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Białołęka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa przedszkola przy ul. Myśliborskiej w Warszawie w formule zaprojektuj i wybuduj.

265375 / 2014-12-30 - Podmiot prawa publicznego

Zakłady Remontowo Budowlane WAM Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZRB K: Wykonanie robót teletechnicznych w ramach przebudowy budynku nr 9 w JW. 1907 Opole w kompleksie koszarowym 2707

166539 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Ocieplenie wraz z kolorystyką ścian zewnętrznych budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Deotymy 46 w Warszawie

115142 / 2016-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dodatkowe roboty budowlane na zadaniu pn. Przebudowa Miejskiego Przedszkola nr 15 w Płocku ul. Piasta Kołodzieja 4

204211 / 2009-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa-Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zakład Budżetowy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja systemu śnieżenia stoku narciarskiego w Parku Szczęśliwickim w ramach zadania inwestycyjnego pn: Modernizacja całorocznego Stoku Narciarskiego w Parku Szczęśliwickim

37014 / 2016-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1716W Brzóza - Przejazd do drogi nr 737 (IV Etap), na terenie gminy Pionki, na odcinku długości 729,29 m, od km 12+460,00 do km 13+189,29