Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

113952 / 2014-04-03 - Uczelnia publiczna / Politechnika Łódzka Wydział Chemiczny (Łódź)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 113952

Data publikacji: 2014-04-03

Nazwa: Politechnika Łódzka Wydział Chemiczny

Ulica: ul. Żeromskiego 116

Numer domu: 116

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-924

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 42 6312874

Numer faxu: 42 6361015

Adres strony internetowej: www.zp.p.lodz.pl

Regon: 00000158300000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: 11/W3/R/2014

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych pomieszczeń komory radiacyjnej w budynku C-2 Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej w Łodzi przy ulicy Wróblewskiego.

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: ABID R. Majcher

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Łąkowa 11

Miejscowość: Łódź

Kod pocztowy: 90-562

ID województwa: 4

Województwo / kraj: łódzkie

Nr częsci: 1

Data udzielenie zamówienia: 07/02/2014

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 48519,25

Cena wybranej oferty: 59678,68

Cena minimalna: 59678,68

Cena maksymalna: 59678,68

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
452144107 (Roboty budowlane w zakresie politechnik)

zal_pprawna_hid: i;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 5

Uzasadnienia wyboru trybu:
Po wykonaniu części robót remontowych w ramach zamówienia nr 33/W3/D/2013 (kwota 388 087, 18 PLN netto, czyli 477 347, 23 PLN brutto ), okazało się, że nie jest możliwe prawidłowe wykonanie zadania podstawowego bez realizacji prac dodatkowych.
Celem wykonania prac remontowych w ramach zamówienia 33/W3/D/2013 jest przygotowanie pomieszczeń budynku C2 PŁ do zainstalowania i bezpiecznej eksploatacji irradiatora panoramicznego, którego dostawa i instalacja stanowi przedmiot osobnego zamówienia 34/W3/D/2012 realizowanego przez firmę zagraniczną. Oba te zamówienia, mimo że stanowią formalnie osobne zadania, są ze sobą merytorycznie ściśle powiązane. Prawidłowe wykonanie zamówienia 33/W3/D/2013, akceptowane przez nadzór radiologiczny i budowlany powinno umożliwić zainstalowanie i bezpieczną eksploatację irradiatora. Jest to zadanie o wysokim stopniu skomplikowania, według naszej wiedzy nigdy dotąd w Polsce nie wykonywane. Mimo dochowania należytej staranności na etapie planowania i formułowania szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia 33/W3/D/2013, nie wszystkie okoliczności dotyczące zakresu niezbędnych prac można było z góry przewidzieć.
1) Podczas realizacji prac, dopiero po odkuciu tynku i fragmentów ścian i odsłonięciu fragmentów starych instalacji hydraulicznych (woda, centralne ogrzewanie) i wentylacyjnych można było dokładnie ocenić ich stan. Stan ten okazał się gorszy niż pierwotnie zakładano, stąd powstała konieczność pewnego poszerzenia planowanych prac hydraulicznych (wymiana większej ilości rur i zaworów niż pierwotnie planowano, przebudowa fragmentów kanałów wentylacyjnych). Niewykonanie tych dodatkowych prac (wymienionych w pkt 2 a STWIOR ) groziłoby w najbliższym czasie wystąpieniem awarii hydraulicznych lub/i awarii wentylacji w budynku, a nawet mogłoby doprowadzić do uszkodzenia irradiatora, zatem bez ich wykonania cel zamówienia 33/W3/D/2013 nie zostałby osiągnięty, oraz właściwe bezpieczeństwo publiczne.
2) Już w trakcie realizacji zamówienia 33/W3/D/2013, firma realizująca zamówienie 34/W3/D/2012 dokonała modyfikacji pewnych rozwiązań technicznych dotyczących instalacji irradiatora oraz rozwiązań dotyczących zaaranżowania pomieszczeń sterowni i pokoju 05, które to modyfikacje wymuszają wykonanie prac dodatkowych do zamówienia 33/W3/D/2013 wymienionych w STWIOR w punktach : h, g, i, j czyli:
(h) Wykonanie dodatkowych przepustów dla kabli sterowniczych, pomieszczenie 123 - komora
(g) Roboty elektryczne w pomieszczeniach komory i sterowni
(i) Montaż dodatkowej zabudowy meblowej w sterowni i pomieszczeniu 05
(j) Roboty budowlane przy zmianie układu kanału przepustowego systemu napędowego.
Bez rozszerzenia prac w ramach zamówienia 33/W3/D/2013 o w/w roboty, nie zostałby osiągnięty cel wykonywania tych prac, to jest nie byłoby możliwe zainstalowanie oraz prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie irradiatora.
3) Służby ochrony przeciwpożarowej PŁ już w trakcie realizacji zamówienia 33/W3/D/2013, poleciły nam wymianę jednych z drzwi w podlegającej remontowi części budynku na drzwi dymoszczelne i ognioodporne, co nie było ujęte w opisie przedmiotu zamówienia. Z montażem takich drzwi związane są prace elektryczne (instalacja sterowania zamykaniem tych drzwi). Ponieważ nowe drzwi nie mogą być obsługiwane przez starego typu centralę przeciwpożarową, trzeba zamontować nową centralę. Są to prace wymienione w punktach c, d i częściowo g załącznika STWIOR. Niewykonanie tych prac uniemożliwiłoby zrealizowanie celu umowy 33/W3/D/2013, z uwagi na możliwość niedopuszczenia remontowanych pomieszczeń do użytkowania.
4) Równolegle z realizacją zamówienia 33/W3/D/2013, w kompetentnych gremiach PŁ, w tym Dyrekcji MITR oraz powołanej przez Kanclerza PŁ Komisji ds. ochrony budynków C1 i C2, prowadzone były dyskusje co do optymalnej formy ochrony budynku C2, kontroli dostępu osób oraz monitoringu. Stwierdzono między innymi konieczność ograniczenia dostępu osób do tej części budynku, w której będzie zainstalowany irradiator. W tym celu niezbędne jest zamontowanie nowych drzwi z kontrolą dostępu w korytarzu piwnicy budynku. Są to prace wymienione w punkcie f załącznika STWIOR. Niewykonanie tych prac mogłoby spowodować niebezpieczeństwo dostania się osób niepowołanych do pomieszczeń irradiatora lub innych zakłóceń w jego normalnej pracy, zatem cel zamówienia 33/W3/D/2013 nie zostałby osiągnięty.
Wartość prac jakie należy wykonać, to, wg kosztorysu ofertowego kwota 48 519,25 PLN netto, czyli 59 678,68 PLN brutto.
Aby wykonać w.w. prace dodatkowe dopuszczalne jest udzielenie zamówienia z wypełnieniem przepisów ustawy na podstawie atk.67 ustęp 1, punkt 5 ustawy PZP. Stanowi ona, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, w przypadku udzielania dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówień dodatkowych, nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczających łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia, niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, a wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego.
a. Realizacja zamówienia w trybie innym niż z wolnej ręki, wytworzy niesamowicie duże koszty i przesunie w czasie ( co najmniej o miesiąc ) montaż irraditora. A to jest niemożliwe, ze względu na podpisany kontrakt.
b. Odbiór prac nie będzie mógł być wykonany, jeśli nie zostaną wykonane prace wykazane
w punktach a, b, c, i dalszych Specyfikacji Technicznej, ze względu na nieodebranie do użytkowania pomieszczeń komory przez inspekcję radiologiczną.
Wszystkie prace dodatkowe są wynikiem dodatkowych żądań zamawiającego.
Należy wiec udzielić zamówienia dodatkowego (prace dodatkowe wg definicji ustawy Prawo zamówień publicznych) dotychczasowemu wykonawcy zadania podstawowego tj. firmie ABiD, która została wyłoniona w przetargu ograniczonym.
Zdolność firmy ABID do wykonania prac dodatkowych została stwierdzona w postępowaniu przetargowym na wykonanie robót zasadniczych. Charakter prac dodatkowych jest taki sam jak prac zasadniczych.

Podobne przetargi