Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

218052 / 2013-06-06 - / Nadleśnictwo Wałcz (Wałcz)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-05-28 pod pozycją 205844. Zobacz ogłoszenie 205844 / 2013-05-28 - Inny: PaÅ„stwowa jednostka organizacyjna nieposiadajÄ…ca osobowoÅ›ci prawnej PGL LP.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 218052

Data publikacji: 2013-06-06

Nazwa: Nadleśnictwo Wałcz

Ulica: ul. Kołobrzeska 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wałcz

Kod pocztowy: 78-600

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 067 2500894

Numer faxu: 067 2582932

Regon: 57006451800000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 205844

Data wydania biuletynu: 2013-05-28

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.3.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają wymogi określone w art. 22 ust. 1 PZP oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 PZP. Na potwierdzenie powyższego warunku wykonawca złoży oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 i 4 do siwz. Przy czym za spełnianie tych warunków na potrzeby niniejszego zamówienia Zamawiający uważa: W zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia : Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował projektantem posiadającym uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w branży sanitarnej i doświadczenie zawodowe przy pracach projektowych w wymiarze minimum 3 lat . W przypadku zaproponowania osób, które nie znają języka polskiego, Wykonawca powinien zapewnić tłumacza. Zamawiający uzna, za spełniony powyższy warunek, jeżeli wykonawca w zakresie dysponowania osobami przedstawi wykaz osób oraz złoży oświadczenie o posiadaniu uprawnień przez te osoby. Wykaz osób, którymi wykonawca dysponuje lub będzie dysponował, a które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie kryterium spełnia- nie spełnia, w oparciu o załączone do oferty dokumenty. Wzór wykazu wraz z oświadczeniem, że wskazane w wykazie osoby posiadają wymagane uprawnienia stanowi załącznik nr 5 oraz 6 do SIWZ . Zgodnie z art. 26 ust. 2b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania stanowi załącznik nr 7 do siwz.

Po wprowadzeniu zmiany:
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają wymogi określone w art. 22 ust. 1 PZP oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 PZP. Na potwierdzenie powyższego warunku wykonawca złoży oświadczenie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 i 4 do siwz. Przy czym za spełnianie tych warunków na potrzeby niniejszego zamówienia Zamawiający uważa: W zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia : Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował projektantem posiadającym uprawnienia bez ograniczeń do projektowania w zakresie melioracji wodnych lub równoważne ( np.w branży sanitarnej ) i doświadczenie zawodowe przy pracach projektowych w wymiarze minimum 3 lat . W przypadku zaproponowania osób, które nie znają języka polskiego, Wykonawca powinien zapewnić tłumacza. Zamawiający uzna, za spełniony powyższy warunek, jeżeli wykonawca w zakresie dysponowania osobami przedstawi wykaz osób oraz złoży oświadczenie o posiadaniu uprawnień przez te osoby. Wykaz osób, którymi wykonawca dysponuje lub będzie dysponował, a które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie kryterium spełnia- nie spełnia, w oparciu o załączone do oferty dokumenty. Wzór wykazu wraz z oświadczeniem, że wskazane w wykazie osoby posiadają wymagane uprawnienia stanowi załącznik nr 5 oraz 6 do SIWZ . Zgodnie z art. 26 ust. 2b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania stanowi załącznik nr 7 do siwz.

Miejsce składania: IV.4.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 12.06.2013 godzina 09:30, miejsce: Oferty należy wysłać na adres Zamawiającego lub złożyć w siedzibie Zamawiającego, PGL LP Nadleśnictwo Wałcz ul. Kołobrzeska 1 , 78-600 Wałcz w Sekretariacie.

Po wprowadzeniu zmiany:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 21.06.2013 godzina 09:30, miejsce: Oferty należy wysłać na adres Zamawiającego lub złożyć w siedzibie Zamawiającego, PGL LP Nadleśnictwo Wałcz ul. Kołobrzeska 1 , 78-600 Wałcz w Sekretariacie.

Miejsce składania: IV.4.16

Przed wprowadzeniem zmainy:
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: I. 1. Przewidywany termin wykonania dokumentacji Projektowej a) przedstawienie koncepcji projektu do 15.08.2013 r. b) wykonanie projektu wraz z pozostałymi dokumentami objętymi przedmiotem zamówienia do 30.09.2013r. c) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych nie dłużej jednak niż do 31.12.2014r. 2. Tak określony termin realizacji zamówienia jest terminem pożądanym, który może ulec zmianie na warunkach określonych w umowie. II. Wykonawcy występujący wspólnie (np. konsorcja, spółki cywilne). Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie publiczne na podstawie art. 23 Pzp. W takim przypadku Wykonawcy muszą wykazać spełnianie warunków uczestnictwa, o których mowa w art. 22 Pzp łącznie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie publiczne muszą odrębnie wykazać brak podstaw do wykluczenia. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie wszyscy partnerzy ponosić będą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami. W przypadku podmiotów występujących wspólnie do oferty należy przedłożyć pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie poświadczoną kopię) do złożenia oferty lub złożenia oferty i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania, oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy ustanawiają PEŁNOMOCNIKA do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawcy wspólnie ubiegające się o zamówienie - wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę; w miejscu np. nazwa i adres wykonawcy muszą wpisać dane dotyczące wykonawców występujących wspólnie
(konsorcjum, spółki), a nie pełnomocnika. III. Informacja o formalnościach, które powinny być dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy. 1. Przed zawarciem umowy wybrany wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu następujące dokumenty: a) kopie uprawnień osób wskazanych w ofercie b) W przypadku wyboru przez zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, wykonawcy tworzący konsorcjum zobowiązani będą, najpóźniej przed zawarciem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy konsorcjum. c) Przedstawić propozycję harmonogramu rzeczowo - finansowego uwzględniającego wymagania określone w niniejszej siwz w zakresie sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy do zaakceptowania przez Zamawiającego. 2. Zamawiający bezwzględnie wymaga, aby umowa konsorcjum: a) określała sposób reprezentacji wszystkich podmiotów oraz upoważniała jednego z członków konsorcjum - głównego partnera (lidera) do koordynowania czynności związanych z realizacją umowy, b) stwierdzała o odpowiedzialności solidarnej partnerów konsorcjum za całość podjętych zobowiązań w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, 3. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy. 4. W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną - wykonawca , którego oferta została uznana za najkorzystniejszą przedłoży umowę spółki cywilnej. 5. Wykonawca zobligowany będzie na warunkach określonych w umowie przedłożenia polis ubezpieczeniowych z ważnością do czasu odbioru końcowego. IV Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej (brutto) . 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach: a. pieniądzu; b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; c. gwarancjach bankowych; d. gwarancjach ubezpieczeniowych; e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dn. 9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.). 4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w formie pieniężnej powinno zostać wpłacone przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy. 5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka w/w form zabezpieczenia, o których mowa w art.
148 ust.1 ustawy PZP z zachowaniem jego ciągłości i bez zmniejszenia wysokości 7. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób: a. 70 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone po wykonaniu zamówienia, w terminie 30 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego, b. 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zatrzymane przez Zamawiającego na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady - kwota ta zostanie wrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady V. Informacja o ofertach częściowych, wariantowych, umowa ramowa, dynamiczny system zakupów, waluty obce. 1. W postępowaniu nie jest przewidziany wybór najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 2. W postępowaniu nie jest przewidziane zawarcie umowy ramowej. 3. W postępowaniu nie jest przewidziane ustanowienie dynamicznego systemu zakupów. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz ofert częściowych. 5. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia zamówienia w innych walutach niż PLN. VI. Zamawiający nie przewiduje zwrotów kosztów uczestnictwa w postępowaniu z zastrzeżeniem okoliczności przewidzianych w ustawie PZP. VII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej. 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy. 2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności: a) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zmówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę; b) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu; c) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; d) odrzucenia oferty odwołującego. 4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. 6. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2. 7. Wykonawca lub uczestnik konkursu może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje
odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2. 8. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. Na powyższe czynności, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2. 9. Odwołanie wnosi się: - w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień -Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 art. 182 wnosi się: w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. 12. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. VIII. Otwarcie ofert nastąpi dnia : 12.06.2013r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego, w sali narad

Po wprowadzeniu zmiany:
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: I. 1. Przewidywany termin wykonania dokumentacji Projektowej a) przedstawienie koncepcji projektu do 15.08.2013 r. b) wykonanie projektu wraz z pozostałymi dokumentami objętymi przedmiotem zamówienia do 30.09.2013r. c) pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych nie dłużej jednak niż do 31.12.2014r. 2. Tak określony termin realizacji zamówienia jest terminem pożądanym, który może ulec zmianie na warunkach określonych w umowie. II. Wykonawcy występujący wspólnie (np. konsorcja, spółki cywilne). Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie publiczne na podstawie art. 23 Pzp. W takim przypadku Wykonawcy muszą wykazać spełnianie warunków uczestnictwa, o których mowa w art. 22 Pzp łącznie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie publiczne muszą odrębnie wykazać brak podstaw do wykluczenia. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie wszyscy partnerzy ponosić będą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami. W przypadku podmiotów występujących wspólnie do oferty należy przedłożyć pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie poświadczoną kopię) do złożenia oferty lub złożenia oferty i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania, oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy ustanawiają PEŁNOMOCNIKA do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawcy wspólnie ubiegające się o zamówienie - wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę; w miejscu np. nazwa i adres wykonawcy muszą wpisać dane dotyczące wykonawców występujących wspólnie
(konsorcjum, spółki), a nie pełnomocnika. III. Informacja o formalnościach, które powinny być dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy. 1. Przed zawarciem umowy wybrany wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu następujące dokumenty: a) kopie uprawnień osób wskazanych w ofercie b) W przypadku wyboru przez zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, wykonawcy tworzący konsorcjum zobowiązani będą, najpóźniej przed zawarciem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy konsorcjum. c) Przedstawić propozycję harmonogramu rzeczowo - finansowego uwzględniającego wymagania określone w niniejszej siwz w zakresie sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy do zaakceptowania przez Zamawiającego. 2. Zamawiający bezwzględnie wymaga, aby umowa konsorcjum: a) określała sposób reprezentacji wszystkich podmiotów oraz upoważniała jednego z członków konsorcjum - głównego partnera (lidera) do koordynowania czynności związanych z realizacją umowy, b) stwierdzała o odpowiedzialności solidarnej partnerów konsorcjum za całość podjętych zobowiązań w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, 3. Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy. 4. W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną - wykonawca , którego oferta została uznana za najkorzystniejszą przedłoży umowę spółki cywilnej. 5. Wykonawca zobligowany będzie na warunkach określonych w umowie przedłożenia polis ubezpieczeniowych z ważnością do czasu odbioru końcowego. IV Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej (brutto) . 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach: a. pieniądzu; b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; c. gwarancjach bankowych; d. gwarancjach ubezpieczeniowych; e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dn. 9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.). 4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w formie pieniężnej powinno zostać wpłacone przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy. 5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka w/w form zabezpieczenia, o których mowa w art.
148 ust.1 ustawy PZP z zachowaniem jego ciągłości i bez zmniejszenia wysokości 7. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób: a. 70 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone po wykonaniu zamówienia, w terminie 30 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego, b. 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zatrzymane przez Zamawiającego na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady - kwota ta zostanie wrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady V. Informacja o ofertach częściowych, wariantowych, umowa ramowa, dynamiczny system zakupów, waluty obce. 1. W postępowaniu nie jest przewidziany wybór najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 2. W postępowaniu nie jest przewidziane zawarcie umowy ramowej. 3. W postępowaniu nie jest przewidziane ustanowienie dynamicznego systemu zakupów. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz ofert częściowych. 5. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia zamówienia w innych walutach niż PLN. VI. Zamawiający nie przewiduje zwrotów kosztów uczestnictwa w postępowaniu z zastrzeżeniem okoliczności przewidzianych w ustawie PZP. VII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej. 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy. 2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności: a) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zmówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę; b) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu; c) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; d) odrzucenia oferty odwołującego. 4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. 6. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2. 7. Wykonawca lub uczestnik konkursu może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje
odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2. 8. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. Na powyższe czynności, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2. 9. Odwołanie wnosi się: - w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób - Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień -Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 art. 182 wnosi się: w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 10. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. 12. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. VIII. Otwarcie ofert nastąpi dnia : 21.06.2013r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego, w sali narad

Miejsce składania: .

dodac: .

Podobne przetargi