Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

160104 / 2010-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski w MorÄ…gu (MorÄ…g)

Zakup dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x2 o ciężarze do 7 ton dla OSP w Bogaczewie i w Chojniku

Opis zamówienia

Opis zamówienia zawiera dokument o nazwie Szczegółowy opis zamówienia stanowiący załącznik Nr 1A do SIWZ.

Wymagania dla lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4X2 o ciężarze do 7,0 ton
LP WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO UWAGI1 Propozycje Oferenta nie mniejsze niż wymagania minimalne w opisie 2
I WYMAGANIA PODSTAWOWE
1 Spełnia wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym. Posiada świadectwo dopuszczenia zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem MSWiA z dnia 20 czerwca 2007 r. Podwozie pojazdu powinno posiadać świadectwo homologacji wydane przez Ministra Infrastruktury. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji całego pojazdu oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy.
II PODWOZIE Z KABINĄ Podać markę, typ i model
1 Samochód wyposażony w układ napędowy 4 x 2. Należy potwierdzić spełnienie wymagań
2 Samochód wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym spełniającym minimum normę EURO 5 o mocy min. 120 kW. Należy określić rodzaj silnika
3 Dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać 7500 kg. Należy podać DMC podwozia samochodu
4 Maksymalna prędkość na najwyższym biegi - nie mniejsza niż 95 km/h. Należy podać wymienione parametry samochodu
5 Kabina, jednomodułowa, czterodrzwiowa zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy). Barierka wewnętrzna rurowa pomiędzy przedziałem przednim i tylnym.
6 Kolory samochodu:
błotniki i zderzaki - w kolorze białym;
- kabina, zabudowa - w kolorze czerwonym RAL 3000.
7 Kabina wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy;
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku;
- reflektor ręczny (szperacz) do oświetlenia numerów budynków;


8 Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie. Wszystkie fotele wyposażone w zagłówki. Fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia.
9 Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
10 Funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturze od -25o C do + 50o C.
11 Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewnić przejazd 300 km i 4 godziny pracy pompy.
12 Pełno wymiarowe koło zapasowe przewożone na pojeździe.
13 Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 12 V z biegunem ujemnym na masie.
14 Instalacja elektryczna musi być wyposażona w główny wyłącznik prądu.
15 Pojazd musi być wyposażony w gniazdo do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy). Sygnalizacja dźwiękowa

16 W kabinie kierowcy należy zamontować następujące urządzenia:
- radiotelefon samochodowy o parametrach: VHF 136 - 174
MHz, moc 1-15 W, odostęp między- kanałowy 12,5 kHz
dostosowany do użytkowania w sieci MSW i A ;
- radiotelefon przenośny z ładowarką - 2 szt;
- latarka elektryczna indywidualna akumulatorowa z ładowarką
EX - 4 szt:
Radiotelefon samochodowy dostarcza zamawiający. Doładowanie w/w sprzętu z inst.. elek. samoch.
17 Pojazd ma być wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękowa włączonego biegu wstecznego (jako sygnalizację świetlną dopuszcza się światło cofania).
18 Pojazd musi być wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno - ostrzegawcze (akustyczne i świetlne). Lampa zespolona na dachu kabiny (dwie lampy sygnalizacyjne w kolorze niebieskim stroboskopowe) i jedna lampa niebieska stroboskopowa umieszczona na dachu pojazdu w lewej, tylnej części pojazdu. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych. Dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne (stroboskopowe) niebieskie z przodu pojazdu. .
19 Pojazd należy wyposażyć w przystawkę odbioru mocy do napędu pompy wysokociśnieniowej.
III ZABUDOWA POŻARNICZA I WYPOSAŻENIE
1 Zabudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję.
2 Zabudowa pojazdu musi posiadać mocowania do stabilnego i bezpiecznego umieszczania sprzętu przewidzianego jako wyposażenie samochodu.
3 Zabudowa powinna umożliwiać rozmieszczenie grupowe sprzętu w zależności od przeznaczenia z zachowaniem zasad ergonomii.
4 Dach zabudowy powinien być wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym umożliwiającym pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego. Na dachu pojazdu zamocowane uchwyty na:
- drabinę nasadkową - 3 przęsłową;
- węże ssawne 110 - 4 szt;
- bosak;
- mostki przejazdowe - 2 szt;
- smok ssawny 110, pływak smoka, kosz na smok, tłumice i
miotły.
5 Pojazd powinien być wyposażony w drabinkę do wejścia na dach z tyłu samochodu.
6 Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków.
7 Skrytki na sprzęt i przedział agregatu wysokociśnieniowego muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki. W kabinie powinna być sygnalizacja otwarcia skrytek. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek powinien być zainstalowany w kabinie kierowcy.
8 Wyciągarka elektryczna (nie mniej niż 5,6 tony siły uciągu.
9 Wykonanie mocowań aparatów oddechowych umożliwiających ich samodzielne zakładanie w pozycji stojącej - 4 szt.
10 Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu w warunkach słabej widoczności.
11 Pojazd powinien być wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy, pneumatyczny o łącznej mocy najaśnic 2 000 W. Maszt powinien posiadać układ sterowania położeniem najaśnic w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Uchwyty mocujące agregat prądotwórczy 2,2 kW na wysuwanym podeście. Agregat prądotwórczy dostarcza zamawiający.
12 Szuflady i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
13 Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
14 Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
15 Konstrukcja skrytek powinna zapewniać odprowadzenie wody z ich wnętrza.
16 Zbiornik wody o pojemności co najmniej 1 m3, wykonany z materiałów odpornych na korozję. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację. Zbiornik powinien posiadać właz rewizyjny.
17 Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wodnego, wykonany z materiału odpornego na działanie dopuszczalnych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
18 Samochód powinien być wyposażony w napędzaną z przystawki odbioru mocy, pompę wirnikową odśrodkową wysokociśnieniową min. 200 dm3/ mim. Przy ciśnieniu 4.0 MPa.

19 Pompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
20 Przedział sterowania pompy należy wyposażyć w dodatkowy zewnętrzny głośnik połączony z radiotelefonem samochodowym.
21 Wykonanie mocowania motopompy M 8/8 TOHATSU typ VC72AS na wysuwanym podeście. Motopompa powinna być montowana w skrytce tak, aby było możliwe jej wyciągnięcie bez dodatkowych środków technicznych. Motopompę dostarcza zamawiający.
22 Samochód powinien być wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min 60 m, umieszczoną na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności umożliwiającą podawanie prądu zwartego i rozproszonego.
23 Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
24 Zwijadło powinno umożliwiać ręczne zwijanie linii szybkiego natarcia oraz być wyposażone w regulowany hamulec bębna i korbę umożliwiającą zwijanie węża.
25 W przedziale pompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
- manometr wysokiego ciśnienia;
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku;
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego;
- licznik motogodzin pracy pompy.
26 Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (konstrukcja zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika)
27 Układ wodno-pianowy powinien być wyposażony w zasysasz środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja +/-0,5% w całym zakresie wydajności pompy.
28 Wszystkie elementy układu wodno-pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
29 Konstrukcja układu wodno-pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
30 Przedział agregatu wysokociśnieniowego musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temp. do - 250 C.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych i wariantowych

Prawą stronę tej tabeli tj.: dwie kolumny wypełnia Oferent zachowując wymagania podane poniżej:
1 W przypadku spełnienia wymagań przez Oferenta należy wpisać słowo -spełnia-.
2 W przypadku gdy Oferent proponuje coś więcej niż chce Zamawiający w swoich minimalnych wymaganiach należy wpisać swoje propozycje. Należy jednak pamiętać, że propozycje Oferenta nie mogą być mniejsze niż wymagania minimalne Zamawiającego.
Zamieszczenie przez Oferenta parametrów niższych niż wymaga Zamawiający skutkować będzie nie spełnieniem wymagań stawianych przez Zamawiającego, w konsekwencji czego powodować będzie odrzuceniem złożonej oferty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 160104

Data publikacji: 2010-06-08

Nazwa: Urząd Miejski w Morągu

Ulica: ul. 11 Listopada 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Morąg

Kod pocztowy: 14-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7572231

Numer faxu: 089 7572120

Adres strony internetowej: www.morag.pl

Regon: 00068778700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x2 o ciężarze do 7 ton dla OSP w Bogaczewie i w Chojniku

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Opis zamówienia zawiera dokument o nazwie Szczegółowy opis zamówienia stanowiący załącznik Nr 1A do SIWZ.

Wymagania dla lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4X2 o ciężarze do 7,0 ton
LP WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO UWAGI1 Propozycje Oferenta nie mniejsze niż wymagania minimalne w opisie 2
I WYMAGANIA PODSTAWOWE
1 Spełnia wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym. Posiada świadectwo dopuszczenia zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem MSWiA z dnia 20 czerwca 2007 r. Podwozie pojazdu powinno posiadać świadectwo homologacji wydane przez Ministra Infrastruktury. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji całego pojazdu oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy.
II PODWOZIE Z KABINĄ Podać markę, typ i model
1 Samochód wyposażony w układ napędowy 4 x 2. Należy potwierdzić spełnienie wymagań
2 Samochód wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym spełniającym minimum normę EURO 5 o mocy min. 120 kW. Należy określić rodzaj silnika
3 Dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać 7500 kg. Należy podać DMC podwozia samochodu
4 Maksymalna prędkość na najwyższym biegi - nie mniejsza niż 95 km/h. Należy podać wymienione parametry samochodu
5 Kabina, jednomodułowa, czterodrzwiowa zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy). Barierka wewnętrzna rurowa pomiędzy przedziałem przednim i tylnym.
6 Kolory samochodu:
błotniki i zderzaki - w kolorze białym;
- kabina, zabudowa - w kolorze czerwonym RAL 3000.
7 Kabina wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy;
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku;
- reflektor ręczny (szperacz) do oświetlenia numerów budynków;


8 Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie. Wszystkie fotele wyposażone w zagłówki. Fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia.
9 Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
10 Funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturze od -25o C do + 50o C.
11 Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewnić przejazd 300 km i 4 godziny pracy pompy.
12 Pełno wymiarowe koło zapasowe przewożone na pojeździe.
13 Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 12 V z biegunem ujemnym na masie.
14 Instalacja elektryczna musi być wyposażona w główny wyłącznik prądu.
15 Pojazd musi być wyposażony w gniazdo do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy). Sygnalizacja dźwiękowa

16 W kabinie kierowcy należy zamontować następujące urządzenia:
- radiotelefon samochodowy o parametrach: VHF 136 - 174
MHz, moc 1-15 W, odostęp między- kanałowy 12,5 kHz
dostosowany do użytkowania w sieci MSW i A ;
- radiotelefon przenośny z ładowarką - 2 szt;
- latarka elektryczna indywidualna akumulatorowa z ładowarką
EX - 4 szt:
Radiotelefon samochodowy dostarcza zamawiający. Doładowanie w/w sprzętu z inst.. elek. samoch.
17 Pojazd ma być wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękowa włączonego biegu wstecznego (jako sygnalizację świetlną dopuszcza się światło cofania).
18 Pojazd musi być wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno - ostrzegawcze (akustyczne i świetlne). Lampa zespolona na dachu kabiny (dwie lampy sygnalizacyjne w kolorze niebieskim stroboskopowe) i jedna lampa niebieska stroboskopowa umieszczona na dachu pojazdu w lewej, tylnej części pojazdu. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych. Dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne (stroboskopowe) niebieskie z przodu pojazdu. .
19 Pojazd należy wyposażyć w przystawkę odbioru mocy do napędu pompy wysokociśnieniowej.
III ZABUDOWA POŻARNICZA I WYPOSAŻENIE
1 Zabudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję.
2 Zabudowa pojazdu musi posiadać mocowania do stabilnego i bezpiecznego umieszczania sprzętu przewidzianego jako wyposażenie samochodu.
3 Zabudowa powinna umożliwiać rozmieszczenie grupowe sprzętu w zależności od przeznaczenia z zachowaniem zasad ergonomii.
4 Dach zabudowy powinien być wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym umożliwiającym pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego. Na dachu pojazdu zamocowane uchwyty na:
- drabinę nasadkową - 3 przęsłową;
- węże ssawne 110 - 4 szt;
- bosak;
- mostki przejazdowe - 2 szt;
- smok ssawny 110, pływak smoka, kosz na smok, tłumice i
miotły.
5 Pojazd powinien być wyposażony w drabinkę do wejścia na dach z tyłu samochodu.
6 Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków.
7 Skrytki na sprzęt i przedział agregatu wysokociśnieniowego muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki. W kabinie powinna być sygnalizacja otwarcia skrytek. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek powinien być zainstalowany w kabinie kierowcy.
8 Wyciągarka elektryczna (nie mniej niż 5,6 tony siły uciągu.
9 Wykonanie mocowań aparatów oddechowych umożliwiających ich samodzielne zakładanie w pozycji stojącej - 4 szt.
10 Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu w warunkach słabej widoczności.
11 Pojazd powinien być wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy, pneumatyczny o łącznej mocy najaśnic 2 000 W. Maszt powinien posiadać układ sterowania położeniem najaśnic w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Uchwyty mocujące agregat prądotwórczy 2,2 kW na wysuwanym podeście. Agregat prądotwórczy dostarcza zamawiający.
12 Szuflady i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
13 Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
14 Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
15 Konstrukcja skrytek powinna zapewniać odprowadzenie wody z ich wnętrza.
16 Zbiornik wody o pojemności co najmniej 1 m3, wykonany z materiałów odpornych na korozję. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację. Zbiornik powinien posiadać właz rewizyjny.
17 Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wodnego, wykonany z materiału odpornego na działanie dopuszczalnych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
18 Samochód powinien być wyposażony w napędzaną z przystawki odbioru mocy, pompę wirnikową odśrodkową wysokociśnieniową min. 200 dm3/ mim. Przy ciśnieniu 4.0 MPa.

19 Pompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
20 Przedział sterowania pompy należy wyposażyć w dodatkowy zewnętrzny głośnik połączony z radiotelefonem samochodowym.
21 Wykonanie mocowania motopompy M 8/8 TOHATSU typ VC72AS na wysuwanym podeście. Motopompa powinna być montowana w skrytce tak, aby było możliwe jej wyciągnięcie bez dodatkowych środków technicznych. Motopompę dostarcza zamawiający.
22 Samochód powinien być wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min 60 m, umieszczoną na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności umożliwiającą podawanie prądu zwartego i rozproszonego.
23 Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
24 Zwijadło powinno umożliwiać ręczne zwijanie linii szybkiego natarcia oraz być wyposażone w regulowany hamulec bębna i korbę umożliwiającą zwijanie węża.
25 W przedziale pompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
- manometr wysokiego ciśnienia;
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku;
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego;
- licznik motogodzin pracy pompy.
26 Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (konstrukcja zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika)
27 Układ wodno-pianowy powinien być wyposażony w zasysasz środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja +/-0,5% w całym zakresie wydajności pompy.
28 Wszystkie elementy układu wodno-pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
29 Konstrukcja układu wodno-pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
30 Przedział agregatu wysokociśnieniowego musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temp. do - 250 C.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych i wariantowych

Prawą stronę tej tabeli tj.: dwie kolumny wypełnia Oferent zachowując wymagania podane poniżej:
1 W przypadku spełnienia wymagań przez Oferenta należy wpisać słowo -spełnia-.
2 W przypadku gdy Oferent proponuje coś więcej niż chce Zamawiający w swoich minimalnych wymaganiach należy wpisać swoje propozycje. Należy jednak pamiętać, że propozycje Oferenta nie mogą być mniejsze niż wymagania minimalne Zamawiającego.
Zamieszczenie przez Oferenta parametrów niższych niż wymaga Zamawiający skutkować będzie nie spełnieniem wymagań stawianych przez Zamawiającego, w konsekwencji czego powodować będzie odrzuceniem złożonej oferty.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium:
9.1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
18 000.00 PLN (słownie: osiemnaście tysięcy 00/100 PLN).
9.2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2010-06-22 do godz. 09:00.
9.3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a: pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Millennium S.A. Warszawa o/Morąg 32116022020000000061934146;
b: poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c: gwarancjach bankowych;
d: gwarancjach ubezpieczeniowych;
e: poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wraz z ofertą złoży oświadczenie, że posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności zgodnie z załączonym do SIWZ formularzem oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP - Załącznik Nr 3 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie (referencja) Zamawiają uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się co najmniej dwoma udzielonymi dostawami odpowiadającymi co do rodzaju i specyfiki przedmiotowi zamówienia

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Zamawiający uzna, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówie¬nia, jeżeli suma ubezpieczenia wynikająca z polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia nie będzie niższa niż 500 000 zł.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną. Warunek wysokości sumy ubezpieczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
Polisa musi być ważna, lub odnawiana przez cały okres realizacji zamówienia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony formularz ofertowy
Dowód wniesienia wadium
Oświadczenie o zgodności z warunkami przetargu
Zobowiązanie do wniesienia zabezpieczenia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.morag.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg
pok. nr 16

Data składania wniosków, ofert: 22/06/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg
pok. nr 30

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
341141103 (Pojazdy ratownicze)

Podobne przetargi

388704 / 2011-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowomiejski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
DOSTAWA SPECJALISTYCZNEGO ÅšRODKA TRANSPORTU - AMBULANSU MEDYCZNEGO DLA SZPITALA POWIATOWEGO W NOWYM MIEÅšCIE LUBAWSKIM Sp. z o.o.

108897 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Morągu - Morąg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
Zakup dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4X4 w wersji kontenerowej dla OSP w Łącznie i w Strużynie

441932 / 2011-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowomiejski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
DOSTAWA SPECJALISTYCZNEGO ÅšRODKA TRANSPORTU - AMBULANSU MEDYCZNEGO DLA SZPITALA POWIATOWEGO W NOWYM MIEÅšCIE LUBAWSKIM Sp. z o.o.

181221 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Morągu - Morąg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
Zakup dwóch lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x2 o ciężarze do 7 ton dla OSP w Bogaczewie i w Chojniku

429716 / 2011-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowomiejski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
DOSTAWA SPECJALISTYCZNEGO ÅšRODKA TRANSPORTU - AMBULANSU MEDYCZNEGO DLA SZPITALA POWIATOWEGO W NOWYM MIEÅšCIE LUBAWSKIM Sp. z o.o.

340361 / 2011-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowomiejski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 341141103 (Pojazdy ratownicze)
Dostawa specjalistycznego środka transportu - ambulansu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim Sp. z o.o.