209754 / 2011-07-21 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Czernichów z/s w Tresnej (Czernichów)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-06-17 pod pozycją 162066. Zobacz ogłoszenie 162066 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 209754
Data publikacji: 2011-07-21
Nazwa: Urząd Gminy Czernichów z/s w Tresnej
Ulica: ul. Żywiecka 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Czernichów
Kod pocztowy: 34-311
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 033 8661325
Numer faxu: 033 8661287
Regon: 55316852690000
Typ ogłoszenia: ZP-403
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 162066
Data wydania biuletynu: 2011-06-17
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak
Rok ogłoszenia: 2011
Pozycja ogłoszenia: 162066
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w Czernichowie (etap I)
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest. Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w Czernichowie (etap I). Zakres rzeczowy obejmuje budowę chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948 w miejscowości Czernichów o długości około 450 m na odcinku od stacji paliw do budynku nr 95 przy ul. Żywieckiej.
1. CEL PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
Teren na którym ma powstać chodnik jest terenem podgórskim, falistym. Występuje umiarkowany ruch pieszy i bardzo duży ruch samochodowy. Ruch pieszy to w zdecydowanej wielkości ruch lokalny i turystyczny, a ruch samochodowy to ruch lokalny, turystyczny i tranzytowy.
Budowa chodnika ma na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych poprzez segregacje ruchu. Budowa chodnika spowoduje trwałe oddzielenie pieszych od jezdni poprzez zabudowę krawężnika betonowego i podniesienie niwelety chodnika w stosunku do niwelety krawędzi drogi. Opracowanie zawiera także odwodnienie chodnika i drogi.
2. PARAMETRY TECHNICZNE PROJEKTOWANEGO CHODNIKA:
-długość chodnika 450 mb,
-szerokość 2,28 mb wraz z obrzeżem i krawężnikiem,
-pochylenie poprzeczne 2%,
-pochylenie podłużne zgodnie z profilem podłużnym.
4. OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO:
Teren pod przyszły chodnik jest terenem falistym. Chodnik dla pieszych powstanie wzdłuż lewej krawędzi drogi wojewódzkiej zgodnie z kilometrażem lokalnym /jadąc w kierunku Porąbki/.
Chodnik powstanie częściowo na istniejącym poboczu drogi wojewódzkiej, a częściowo na istniejącym rowie trapezowym stanowiącym odwodnienie drogi i terenów przyległych. Na całej długości występują liczne zjazdy z drogi do posesji prywatnych i na drogi boczne gruntowe lub bitumiczne. Na długości projektowanego chodnika występuje pobocze lub rów przydrożny i pobocze gruntowe nieumocnione.
Odwodnienie odbywa się poprzez spadki poprzeczne i podłużne drogi. Wody opadowe z drogi i terenów przyległych zostają odprowadzone do przydrożnego rowu trapezowego. Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne stanowiące odbiorniki wód powierzchniowych i opadowych dla istniejącego rowu. Cieki wodne na szerokości drogi wojewódzkiej ujęte są w pięć przepustów rurowych zabudowane w poprzek drogi. Na początkowym i końcowym odcinku występuje kanalizacja deszczowa, która będzie stanowić odbiorniki dla projektowanego odwodnienia.
W ciągu projektowanego chodnika występuje zatoka autobusowa, której parametry są nienormatywne i wymaga przebudowy.
5. ROZWIĄZANIA SYTUACYJNE:
Przebieg chodnika został przedstawiony na planie sytuacyjnym wykonanym w skali 1:500. Chodnik będzie zlokalizowany przy krawędzi drogi o nawierzchni bitumicznej i będzie na całej długości usytuowany po lewej stronie drogi jadąc w kierunku Porąbki. Chodnik wykonano w układzie lokalnym zakładając 0+000 jako początek zakresu projektowego. Chodnik zlokalizowany jest częściowo na istniejącym rowie, a częściowo na istniejącym poboczu.
Chodnik zaprojektowano w nawiązaniu do krawędzi istniejącej drogi wojewódzkiej przy zachowaniu istniejących łuków poziomych i pionowych. Na całej długości projektowanego chodnika szerokość pasa jezdnego jest normatywna i wynosi 325,0 cm. Na całej długości szerokość chodnika jest stała i wynosi 200,0cm, za wyjątkiem miejsca wzdłuż istniejącego ogrodzenia w km 0+072,5-0+151,50. W tym miejscu na wysokości ogrodzenia nastąpi lokalne zawężenie chodnika do szerokości 170,0cm. Na końcowym odcinku chodnik zostanie poszerzony i nawiązany do istniejącej zatoki
postojowej.
Chodnik na całej długości od strony jezdni obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym typu ciężkiego 20*30, a z drugiej strony obrzeżem betonowym 8*30. Ze względu na minimalne spadki podłużne drogi wojewódzkiej wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Spadek podłużny ścieku będzie łamany, a jego odkrycie w stosunku do krawędzi jezdni będzie zmienne /0-6cm/.
Zjazdy do posesji i na drogi gminne gruntowe będą realizowane poprzez obniżenie krawężnika, a nawierzchnia zostanie wykonana jedynie na szerokości chodnika. Na skrzyżowaniach z drogami bitumicznymi chodnik należy nawiązać do tych dróg poprzez wyłukowanie krawężnika o promieniu dostosowanym do krawędzi drogi bocznej. Projekt zakłada także przebudowę istniejącej zatoki autobusowej, która pozostanie w istniejącym miejscu.
6. ROZWIĄZANIA WYSOKOŚCIOWE:
Przebieg chodnika dla pieszych został przedstawiony na planie sytuacyjno-wysokościowym i na profilu podłużnym. Na projektowanym chodniku występują duże roboty ziemne. Jest to spowodowane zasypaniem istniejącego rowu i wykonaniem koryta pod konstrukcję chodnika i wykonaniem wykopów pod urządzenia odwadniające. Budowa chodnika nie będzie wymagać korekty przebiegu drogi wojewódzkiej. Na projektowanym odcinku chodnika występuje szereg łuków pionowych, których promienie dobrano ze względu na płynność ruchu, dobre prowadzenie optyczne i w nawiązaniu do niwelety drogi wojewódzkiej. Rzędne wysokościowe wykonano w układzie państwowym.
7. PRZEKROJE TYPOWE:
Przekroje typowe zostały przedstawione na odpowiednich załącznikach. Chodnik na całej długości został podzielony na trzy przekroje jednorodne. Dwa na długości chodnika i jeden na wysokości zatoki autobusowej.
Na całej długości projektowanego chodnika przekrój poprzeczny jest jednorodny, a szerokość jest stała i wynosi 200,0 cm, a wraz z obrzeżem i krawężnikiem betonowym 228,0cm. Budowa chodnika częściowo zlokalizowana jest w pasie drogowym a częściowo na gruntach, które w przeszłości zostały zajęte pod pas drogi wojewódzkiej, a częściowo na gruntach prywatnych.
Konstrukcja chodnika jest trzywarstwowa. Składa się z dolnej warstwy podbudowy z kruszywa naturalnego pochodzącego z korytowania i wykopów stanowiącej równocześnie zasypkę rowu. Warstwa ta powinna być segregowana pozbawiona wszelkich części organicznych takich jak humus, drewno jak również pozbawiona gruzu betonowego i ceglanego. Podbudowa powinna być ułożona w docelowych spadkach podłużnych i poprzecznych.
Podbudowa zasadnicza została zaprojektowana z kruszywa łamanego o uziarnieniu ciągłym 0-63.5mm gr.15cm stabilizowanego mechanicznie. Podbudowa powinna być układana na wyrównanym i stabilizowanym podłożu, na którym powinny być wyprofilowane spadki podłużne i spadki poprzeczne. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej prasowanej gr.8cm /kolor szary/. Kostka montowana jest na podbudowie za pośrednictwem podsypki cem- piaskowej 1:4 gr.3cm.
Na wysokości wjazdów do posesji podbudowa jest z betonu C 16/20 gr.15cm, a nawierzchnia z kostki betonowej prasowanej gr.8cm kolor czerwony. Podobnie jak poprzednio kostka montowana jest na podsypce cem-piaskowej 1:4 gr.3cm.
Nawierzchnia na wysokości zjazdów do posesji i drogi gminne gruntowe, nieutwardzone zostanie wykonana jedynie na szerokości chodnika, a góra obrzeża powinna licować się z powierzchnią chodnika dla pieszych. Na wysokości tych zjazdów chodnik należy nawiązać do stanu istniejącego
Na wysokości skrzyżowania z drogami bitumicznymi chodnik należy dostosować do krawędzi tych dróg.
Spadek poprzeczny chodnika wynosi 2%, a na wysokości zjazdów do posesji i na drogi gruntowe należy dostosować do istniejącego terenu. Spadek podłużny chodnika nawiązany jest do drogi i należy wykonać zgodnie z profilem podłużnym. Krawężnik na wysokości zjazdów powinien być obniżony tak, aby wystawał powyżej nawierzchnię bitumiczną 3-5cm,a na pozostałej długości krawężnik należy wykonać zgodnie z profilem podłużnym.
Na długości projektowanego chodnika występuje zatoka autobusowa. Przy założeniu obciążenia ruchem kategorii KR 6, na podstawie dokumentacji geotechnicznej i zarządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 02.03.1999r (dz. Ust. Nr 43 poz.430) przyjęto konstrukcję zatoki autobusowej jako czterowarstwowa. Po wykonaniu korytowania pod konstrukcje podłoże należy zagęścić i profilować do docelowych spadków poprzecznych i podłużnych.
Pod konstrukcje zatoki należy wykonać warstwę mrozochronną z kruszywa naturalnego o uziarnieniu 0/100mm z dodatkiem 20% przekruszonego kruszywa łamanego. Podbudowa pomocnicza została zaprojektowana z kruszywa łamanego o uziarnieniu 0/31,5mm gr. 15cm, a podbudowa zasadnicza z betonu C 30/37 gr. 25cm.Nawierzchna na wysokości zatoki autobusowej zostanie wykonana z kostki kamiennej granitowej regularnej 18*18 cm montowanej na podbudowie za pośrednictwem podsypki cem-piaskowej 1:4 gr. 3cm. Po wykonaniu nawierzchni spoiny należy zasypać zasypką z zaprawy cem-piaskowej.
Na całym odcinku odwodnienie jest powierzchniowe. Woda z chodnika dostanie się na krawędź drogi wojewódzkiej do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika do projektowanych studzienek ściekowych. Woda ze studzienek ściekowych dostanie się do projektowanego kanału deszczowego z rur PVC poprzez projektowane studzienki rewizyjne nałożone na niego. Kolektor deszczowy zostanie zabudowany w osi chodnika i odprowadzony do istniejących poprzecznych cieków wodnych.
Jedynie na początkowym odcinku projektowana studzienka ściekowa zostanie opróżniona do istniejącej studzienki rewizyjnej i dalej wody deszczowe popłyną do istniejącego kanału deszczowego.
Także w km 1+013,5 projektowana studzienka rewizyjna zostanie opróżniona do istniejącej studzienki rewizyjnej i dalej wody deszczowe popłyną do istniejącego kanału deszczowego. Połączenie projektowanych studni ściekowych i rewizyjnych będzie realizowane za pośrednictwem przykanalików PVC.
Ze względu na zbyt małe spadki podłużne istniejącej niwelety drogi na całej długości wzdłuż krawędzi jezdni zaprojektowano ściek przykrawężnikowy szerokości 30cm o spadku podłużnym łamanym i odkryciu zmiennym 0-6cm .
Po wykonani chodnika należy na wysokości zjazdów nawiązać projektowane obrzeża do stanu istniejącego. W tym celu na długości około 5,0mb należy dokonać profilowania zjazdu przy pomocy kruszywa łamanego o uziarnieniu 0/63,5mm grubości średnio 20cm.
7.1.Przekrój typowy nr 1
Przekrój należy wykonać zgodnie z planem sytuacyjnym.
Od strony drogi chodnik obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym 20*30*100 układanym na ławie z oporem z betonu C 16/20 za pośrednictwem warstwy zaprawy cementowej gr. 1cm. Wzdłuż krawężnika zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Ściek będzie montowany na wspólnej z krawężnikiem ławie z betonu C 16/20. Po wykonaniu ścieku spoiny zostaną zasypane zasypka z zaprawy cem-piaskowej.
Z drugiej strony chodnik oddzielony jest obrzeżem betonowym 8*30*100 montowanym na ławie z oporem z betonu C 12/15 za pośrednictwem podsypki cem-piaskowej gr.3cm. Obrzeże na całej długości powinno być montowane tak aby góra wystawała 4cm powyżej niweletę chodnika.
7.2.Przekrój typowy nr 2
Przekrój należy wykonać zgodnie z planem sytuacyjnym. Chodnik o tym przekroju będzie zastosowany w celu niedopuszczenia do nawodnienia konstrukcji drogi i chodnika, a elementy zaprojektowano w celu ujęcia wód powierzchniowych i wgłębnych z istniejącej skarpy.
Od strony drogi chodnik podobnie jak poprzednio obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym 20*30*100 układanym na ławie z oporem z betonu C 16/20 za pośrednictwem warstwy zaprawy cementowej gr. 1cm. Wzdłuż krawężnika zaprojektowano ściek z kostki betonowej prasowanej szerokości 30cm. Ściek będzie montowany na wspólnej z krawężnikiem ławie z betonu C 16/20. Po wykonaniu ścieku spoiny zostaną zasypane zasypka z zaprawy cem-piaskowej.
Z drugiej strony chodnik obramowany jest ściekiem z elementów betonowych prefabrykowanych 40*50*15. Korytka ściekowe będą montowane na ławie z betonu C 16/20 gr. 15cm za pośrednictwem podsypki cem-piaskowej 1:3 gr. 3cm. Po obu stronach ścieku zaprojektowano obrzeże betonowe prasowane 8*30 montowane na wspólnej ławie ze ściekiem. Obrzeże od strony chodnika powinno być montowane tak aby góra jego wystawała
4cm powyżej niweletę chodnika. Z drugiej strony obrzeże należy nawiązać do istniejącej skarpy.
Spadek podłużny ścieku jest stały, skierowany w kierunku projektowanych studzienek ściekowych i będzie wynosił 0,5%. Spadek ścieku zostanie osiągnięty poprzez jego zagłębienie 0-15cm w stosunku do góry obrzeży betonowych.
Zadaniem ścieku jest ujęcie wód powierzchniowych ze skarp, a wody wgłębne zostaną ujęte w drenaż. Drenaż zostanie wykonany pod ściekiem z elementow prefabrykowanych w jego linii i będzie posiadał przekrój 40*80 /cm/.
Woda ze ścieku z elementów prefabrykowanych jak również z drenażu zostanie ujęta do projektowanych studzienek ściekowych zlokalizowanych w osi ścieku i dalej popłynie do projektowanej kanalizacji deszczowej.
7.3. Przekrój typowy nr 3
Przekrój należy wykonać na wysokości projektowanej zatoki autobusowej.
Zatoka powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej i zostanie od niej oddzielona ściekiem z kostki
betonowej szerokości 30cm. Przebieg ścieku będzie łamany, a jego odkrycie będzie zmienne
0-6cm.
Skos wjazdowy zaprojektowano jako 1:8, a skos wyjazdowy jako 1:4. Długość peronu zatoki autobusowej wynosi 20,0mb, jego szerokość 3,0mb, a całkowita długość 56,0mb. Chodnik od strony zatoki autobusowej obramowany jest krawężnikiem betonowym wibroprasowanym 20*30*100 układanym na ławie z oporem z betonu C 16/20 za pośrednictwem warstwy zaprawy cementowej gr. 1cm o stały odkryciu 12cm. Z drugiej strony chodnik obramowany jest ściekiem z elementów betonowych prefabrykowanych 40*50*15. Korytka ściekowe będą montowane na ławie z betonu C 16/20 gr. 15cm za pośrednictwem podsypki cem-piaskowej 1:3 gr. 3cm. Po obu stronach ścieku zaprojektowano obrzeże betonowe prasowane 8*30 montowane na wspólnej ławie ze ściekiem. Obrzeże od strony chodnika powinno być montowane tak aby góra jego wystawała 4cm powyżej niweletę chodnika. Z drugiej strony obrzeże należy nawiązać do istniejącej skarpy.
Spadek podłużny ścieku jest stały, skierowany w kierunku projektowanych studzienek ściekowych i będzie wynosił 0,5%. Spadek ścieku zostanie osiągnięty poprzez jego zagłębienie 0-15cm w stosunku do góry obrzeży betonowych.
Zadaniem ścieku jest ujęcie wód powierzchniowych ze skarp, a wody wgłębne zostaną ujęte w drenaż. Drenaż zostanie wykonany w linii ścieku z elementów prefabrykowanych i będzie posiadał przekrój 40*80 /cm/.
Woda ze ścieku z elementów prefabrykowanych jak również z drenażu zostanie ujęta do projektowanych studzienek ściekowych zlokalizowanych w osi ścieku i dalej popłynie do projektowanej kanalizacji deszczowej.
8. ODWODNIENIE:
Odwodnienie chodnika realizowane jest przy udziale projektowanych spadków poprzecznych i podłużnych. Dla odwodnienia drogi i chodnika zaprojektowano kolektor deszczowy z rur PVC o średnicy 300-400 /mmm. Woda zostaje sprowadzona na krawędź drogi do projektowanego ścieku i dalej popłynie wzdłuż krawężnika, a następnie do projektowanych urządzeń odwadniających. Studzienki ściekowe zlokalizowane są na krawędzi jezdni w osi ścieku z kostki betonowej, a studzienki rewizyjne w osi chodnika na projektowanym kanale deszczowym.
Studzienki ściekowe z rewizyjnymi zostaną połączone przykanalikami PCV o średnicy 200mm. Studzienki ściekowe zostaną wykonane są z rur karbowanych PE z osadnikiem i
kinetą ślepą, o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone w kratę żeliwną wpustową 305*500 klasy C 250. Studzienki rewizyjne zostaną wykonana z rur karbowanych PE bez osadnika z kinetą przelotową o średnicy 600mm, a od góry zaopatrzone we właz żeliwny średnicy 600mm klasy C 250. Ze względu na lokalizację studni, studzienka rewizyjna D30 zostanie zaopatrzona we właz żeliwny średnicy 600mm klasy D 400, a studzienka D26.1 zostanie zaopatrzona we właz żeliwny średnicy 600mm klasy B 125.
Studzienka rewizyjna D19 została zaprojektowana z kręgów żelbetowych o średnicy 1000mm zaopatrzona we właz żeliwny o średnicy 600mm klasy C 250, a studzienka rewizyjna D26 z kręgów żelbetowych o średnicy 800mm zaopatrzona we właz żeliwny o średnicy 600mm klasy D 400. Wszystkie studzienki rewizyjne wykonane są bez osadnika. Włazy żeliwne zarówno w studzienkach ściekowych jak i rewizyjnych należy montować na żelbetowych pierścieniach odciążających grubości 15cm.
Ze względu na ukształtowanie terenu i duży napływ wody od strony skarpy dla przejęcia wody powierzchniowej zaprojektowano ściek z elementów betonowych, a dla przejęcia wód wgłębnych zaprojektowano drenaż żwirowy zaopatrzony dodatkowo w rurę PVC perforowaną o średnicy 150mm o głębokości 80cm.
Drenaż zawierający rurę perforowana i wypełnienie ze żwiru o ciągłym uziarnieniu należy wykonać w osłonie z geowłókniny zamkniętej od góry łącznikiem stalowym . Przekrój drenazu musi wynosić min 80*40 /cm/. Rury należy układać na wyprofilowanym podłożu na podsypce ze żwiru gr. 20cm. Od góry drenaż należy zasypać gruntem nieprzepuszczalnym, który będzie stanowił podłoże pod lawę betonową i ściek z elementów prefabrykowanych. Woda z drenażu zostanie odprowadzona do projektowanej kanalizacji deszczowej za pośrednictwem studzienki ściekowej. Rura stanowiąca przedłużenie drenu perforowanego dla jego opróżnienia powinna być pełna o średnicy 200mm/.
Spód drenażu jak również przebieg rury perforowanej musi być zlokalizowany w gruncie rodzimym. Opróżnienie projektowanego kolektora deszczowego będzie odbywać się do przepustów rurowych pod drogą wojewódzka.
Wody deszczowe przed odprowadzenie do przepustów, które uchodzą do jeziora Miedzybrodzkiego zostaną podczyszczone za pomocą seperatorów. Szczegółowe rozwiązanie elementów podczyszczających ujęte zostało w operacie wodno-prawnym
8.1 Odbiorniki kanalizacji deszczowej:
Na długości projektowanego chodnika występują cieki wodne, które pierwotnie uchodziły do rowu przydrożnego i dalej do przepustów rurowych pod drogą wojewódzką. Projektowana kanalizacja deszczowa zostanie odprowadzona do istniejących odbiorników w trzech miejscach. Jednie na początkowym odcinku chodnika odwodnienie drogi i chodnika zostanie wprowadzone do istniejaćej kanalizacji deszczowej za pośrednictwem projektowanej studzienki ściekowej.
-Przepust z rur żelbetowych o średnicy 1000mm w km 0+292
Do istniejącego przepustu zostaną odprowadzone dwa odcinki projektowanej kanalizacji deszczowej stanowiące wylot W1 i W2. Oprowadzenie wody ze studzienki rewizyjnej D10.1 i D102 zostanie wykonane przy użyciu kolektorów z rur PVC o średnicy 300mm montowanych na podsypce piaskowej gr. 15cm
Przed odprowadzeniem wód deszczowych istniejący przepust należy przebudować. Istniejąca ścianka czołowa od strony górnej wody o grubości 40cm zostanie nadbudowana i poszerzona. Nadbudowa i poszerzenie zostanie zespolone z istniejącą ścinką poprzez zastosowanie kotew stalowych. Kotwy z prętów stali żebrowanej o średnicy 14mm zostaną zamontowane w istniejący beton za pośrednictwem zaprawy bezskurczowej lub żywicy epoksydowej. Ścianka na szerokości poszerzenia zostanie posadowiona na ławie grubości 60cm z betonu C 16/20
posadowionej 80cm poniżej dno cieku. Ścianka o grubości 40cm od góry zostanie zwieńczona gzymsem o szerokości 55cm zaopatrzonym w kapinos.
W trakcie betonowania fundamentu betonem C 16/20 należy wypuścić kotwy dla połączenia z korpusem ścianki. Pręty należy wykonać ze stali klasy AIII. Grubość fundamentu powinien wynosić 60cm i powinien wystawać poza ściankę czołową 10cm. Na tak przygotowanym fundamencie należy wykonać korpus ścianki czołowej żelbetowej z betonu C 16/20 grubości 40cm. Zbrojenie ścianki czołowej należy wykonać w postaci podwójnej siatki zbrojeniowej ze stali o średnicy 12mm. Pręty należy montować w rozstawie co 15cm przy założeniu 140kg/m3 betonu.
Dno i skarpy cieku wodnego przy projektowanej ściance czołowej na długości 7,5mb zostaną umocnione płytami prefabrykowanymi w nawiązaniu do przebiegu cieku na pozostałej długości. Płyty ażurowe typu krata 60*40*10 należy układać na wyprofilowanym podłożu za pośrednictwem podsypki ze żwiru lub pospółki gr. 10cm. Dodatkowo umocnienie zostanie zwieńczone gurtem z płyt betonowych prefabrykowanych układanych na stojąco.
-Przepust z rur żelbetowych o średnicy 600mm w km 0+605
Do istniejącego przepustu zostaną odprowadzone dwa odcinki projektowanej kanalizacji deszczowej stanowiące wylot W3 . Na istniejący przepust od strony górnej wody zostanie nałożona studzienka rewizyjna z kręgów żelbetowych o średnicy 1000mm, do której będą uchodzić oba odcinki projektowanej kanalizacji deszczowej
Oprowadzenie wody ze studzienki rewizyjnej D18 i D20 zostanie wykonane przy użyciu kolektorów z rur PVC o średnicy 300mm montowanych na podsypce piaskowej gr. 15cm
-Przepust z rur żelbetowych o średnicy 800mm /poza zakresem projektowym/
Projektowana kanalizacja deszczowa zostanie odprowadzona do przepustu za pośrednictwem istniejącej studni osadnikowej z kamienia łupanego stanowiąca wylot W6. Wody deszczowe ze studzienki rewizyjnej D30 zostaną odprowadzone do otwartej studzienki osadnikowej kolektorem z rur PVC o średnicy 300mm ułożonych za pośrednictwem podsypki z piasku gr. 15cm.
Istniejący ciek wodny zostanie włączony do istniejącego przepustu pod drogą wojewódzką za pośrednictwem studzienki rewizyjnej D17. Ciek wodny od strony górnej wody zostanie zwieńczony żelbetową ścianką czołową, a pomiędzy ścianka czołową i studzienką rewizyjną ujęty zostanie w przepust z rur żelbetowych typu Vipro o średnicy 400mm montowany w spadku 4%. Rury żelbetowe należy układać na wyprofilowanym podłożu za pośrednictwem ławy z betonu C 12/15. Po wykonaniu przepustu należy dokonać jego obsypki piaskiem gruboziarnistym grubości min 30cm. Dno i skarpy cieku wodnego przy projektowanej ściance czołowej zostaną umocnione płytami typu krata na długości 1,0mb w nawiązaniu do przebiegu cieku na pozostałej długości. Płyty ażurowe typu krata 60*40*10 należy układać na wyprofilowanym podłożu za pośrednictwem podsypki ze żwiru lub pospółki. Dodatkowo umocnienie zostanie zwieńczone gurtem z płyt betonowych prefabrykowanych układanych na stojąco.
9. ROBOTY TOWARZYSZĄCE:
9.1. Przebudowa przepustu w km 0+444
Ze względu na budowę chodnika istniejący przepust wymaga przebudowy. Od strony górnej wody zostanie przedłużony rurami żelbetowymi typu Vipro o średnicy 600mm i dodatkowo zwieńczony żelbetowa ścianka czołową po uprzednio rozebraniu ścianki istniejącej. Rury żelbetowe należy układać na ławie z betonu C 12/16 w spadku zgodnym z istniejącym przepustem.
Przepust zostanie zwieńczony żelbetowa ścinka czołową, która będzie licować się z chodnikiem i wystawać 30cm powyżej jego powierzchnię.
W trakcie betonowania fundamentu betonem C 16/20 należy wypuścić kotwy dla połączenia z korpusem ścianki. Pręty należy wykonać ze stali klasy AIII. Grubość fundamentu powinien wynosić 40cm i powinien wystawać poza ściankę czołową 10cm. Na tak przygotowanym fundamencie należy wykonać korpus ścianki czołowej żelbetowej z betonu C 16/20. Ścianka grubości 25 od góry zostanie zwieńczona gzymsem o szerokości 40cm zaopatrzonym w kapinos.
Zbrojenie ścianki czołowej należy wykonać w postaci pojedynczej siatki zbrojeniowej ze stali o średnicy 12mm. Pręty należy montować w rozstawie co 15cm przy założeniu 100kg/m3 betonu.
Na gzymsie ścianki czołowej należy wykonać poręcz typowa P-1 z płaskowników stalowych o wysokości 110cm. Słupki i pochwyt poręczy należy wykonać z płaskownika 80*12, a szczebelki z płaskownika 50*8. Słupki poręczy należy montować w otworach pozostawionych w trakcie betonowania gzymsów wypełnionych zaprawą bezskurczowa. Dodatkowo na wlocie do przepustu należy wykonać ściany z kamienia łupanego w nawiązaniu do istniejącego progu kamiennego. Pod ściany kamienne należy wykonać fundament z betonu C 16/20 o grubości 50cm posadowiony 80cm poniżej dno cieku. Ściany kamienne powinny posiadać grubość 40cm i wysokość 100cm. Dodatkowo dno cieku na wlocie powinno być umocnione brukiem na zaprawie cementowej
9.2. Włączenie istniejącego cieku wodnego
Istniejący ciek wodny ujęty w korytka betonowe zostanie włączony do projektowanej kanalizacji deszczowej jako wlot W4, W5. Na początkowym odcinku na przedłużeniu istniejącego cieku zastosowano ściek z elementów betonowych prefabrykowanych 60*50*15 montowanych na ławie z betonu C 16/20 gr. 10cm. Na łączeniu istniejących korytek z projektowanym ściekiem zaprojektowano kaskadę wysokości 16cm i dodatkowo zwieńczono gurtem z płyt ażurowych układanych na sztorc. Projektowany ściek zostanie zwieńczony żelbetowa ścianką czołową i dalej wody popłyną do projektowanej kanalizacji deszczowej za pośrednictwem studzienki rewizyjnej D26.1.
Ś cianka czołowa powinna być wykonana jako monolityczna żelbetowa. W trakcie betonowania fundamentu betonem C 16/20 należy wypuścić kotwy dla połączenia z korpusem ścianki. Pręty należy wykonać ze stali klasy AIII. Grubość fundamentu powinien wynosić 40cm i powinien wystawać poza ściankę czołową 10cm. Na tak przygotowanym fundamencie należy wykonać korpus ścianki czołowej żelbetowej z betonu C 16/20. Ścianka grubości 25 od góry zostanie zwieńczona gzymsem o szerokości 40cm zaopatrzonym w kapinos.
Zbrojenie ścianki czołowej należy wykonać w postaci pojedynczej siatki zbrojeniowej ze stali o średnicy 12mm. Pręty należy montować w rozstawie co 15cm przy założeniu 100kg/m betonu.
Włączenie istniejącego cieku zostanie zrealizowane do projektowanej studzienki rewizyjnej D26 wykonanej z kręgów żelbetowych o średnicy 800mm
9.3.Bariera ochronna
Ze względu na prowadzenie chodnika w nasypie w km 0+219,5-0+342,5 dla zabezpieczenia ruchu pieszego zaprojektowano barierę stalową o wysokości 110,0cm liczone od wierzchu chodnika dla pieszych.
Słupki i pochwyt barier zostały zaprojektowane z rur stalowych o średnicy 80mm, a trzy przeciągi z rur o średnicy 63mm. Bariery zaprojektowano wzdłuż chodników w odległości 50cm od obrzeży betonowych. Słupki barier stalowych montowane są w stopach betonowych
30*30*80 w rozstawie co 250cm. Elementy poziome tj. pochwyt i przeciągi w celu prawidłowej pracy będą dylatowane co 15,0mb. Dylatacja będzie realizowana przy udziale rurki o średnicy min 10mm mniejszej od średnicy elementu dylatowanego. Rurka z jednej strony będzie przyspawana do jednego elementu, wchodziła swobodnie do drugiego elementu. Całość balustrad stalowych zostanie ocynkowana ogniowo przy grubości ocynku 100m[j,. Warstwa malarska to zestaw poliuretanowo-epoksydowy o grubości łącznej 200 m^i w kolorze zielonym RAL 6010.
10. ROBOTY DODATKOWE:
Przed rozpoczęciem robót należy dokonać rozbiórki krawędzi drogi wzdłuż projektowanego krawężnika. Należy z istniejącego pobocza i rowu zdjąć warstwę darniny i ziemi urodzajnej i wykorzystać do obsypania skarp po wybudowaniu chodnika. W czasie korytowania pod konstrukcję chodnika należy wykonać wykop pod studzienki rewizyjne, ściekowe, kolektor deszczowy. Po wybudowaniu chodnika należy uzupełnić gruntem pochodzącym z korytowania przestrzeń pomiędzy obrzeżem, a istniejącym terenem. Po wykonaniu chodnika na wysokości wjazdów należy dostosować niweletę do istniejącego terenu. W tym celu należy dokonać profilowania i uzupełnienia nawierzchni wjazdów poza ścieżką na długości około 5,0mb kruszywem łamanym grubości średnio 20cm. Wykonawca robót dokona oznakowania prowadzonych prac według projektu organizacji ruchu i wykona harmonogram robót.
Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452332537 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych)
Kod trybu postepowania: PN
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie
Nazwa wykonawcy: PHU TOMART S.C. Grzegorz Tomala, Barbara Tomala
Adres pocztowy wykonawcy: ul. Legionów 81
Miejscowość: Bielsko-Biała
Kod pocztowy: 43-300
ID województwa: 11
Województwo / kraj: śląskie
Data udzielenie zamówienia: 20/07/2011
Liczba ofert: 6
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 487804,88
Cena wybranej oferty: 571145,95
Cena minimalna: 571145,95
Cena maksymalna: 796100,16
Kod waluty: 1
Waluta (PLN): PLN
Podobne przetargi
314696 / 2012-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa chodnika w ciÄ…gu ul. Lepszego w Katowicach
162979 / 2009-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont schodów terenowych, chodnika i drogi dojazdowej do boiska z ul.Młyńskiej do ul.Widok w Bielsku-Białej
84366 / 2015-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dojazdu do budynków przy ul. Leopolda 19 w Katowicach
414392 / 2013-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowę Placu Daszyńskiego w Częstochowie
322448 / 2012-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Opalińskiego w Katowicach.
195399 / 2009-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi dojazdowej i parkingu wraz z odwodnieniem przy Szkole Podstawowej Nr 52 w Dzielnicy Dźbów w Częstochowie
344628 / 2012-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Niezapominajek w Katowicach
123046 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Gościnnej w Katowicach na odc. od ul. Radosnej do Pl. Pod Lipami
104786 / 2015-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Wozaków w Katowicach
112819 / 2015-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój - Goczałkowice-Zdrój (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi łączącej ul. Główną z ul. Szkolna wraz z budową kanalizacji deszczowej w Goczałkowicach-Zdroju
160247 / 2010-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ul. Perla w Częstochowie
369254 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Karasiowej w Katowicach
73445 / 2012-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta - Lubliniec (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót związanych z przebudową drogi gminnej ul. Niegolewskich nr 440 071S w Lublińcu
217921 / 2008-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg - Częstochowa (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa łącznika - ul. Daniłowskiego z ul. Przybyszewskiego w Częstochowie wraz z odwodnieniem i przebudową kolidujących urządzeń
343520 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów - Tychy (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont ulicy Paprocańskiej w Tychach od nr 123 do ul. Jordana
196915 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Deszczowej w Katowicach
239998 / 2014-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Boya Żeleńskiego w Katowicach na odc. od ul. Jaronia do ul. Porzeczkowej
79046 / 2011-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ul. Ligockiej w Katowicach na odc. od ul. Załęskiej do ul. Kredytowej wraz z przebudową kanalizacji
145863 / 2009-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa nawierzchni jezdni ul. Bukszpanowej w Katowicach
297558 / 2013-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubomia - Lubomia (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont ul. Gołężyców w Syryni Remont ul. Kopcowej w Syryni Remont ul. Staffa w Syryni - roboty dodatkowe
184525 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont ul. Leszczyńskiej odcinek od ronda przy ulicy Sempołowskiej do ulicy Bora-Komorowskiego w Bielsku-Białej - etap II od km 0+180,72 do skrzyżowania
z ul. Bora-Komorowskiego
212591 / 2010-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa nawierzchni jezdni ul. Szarych Szeregów w Katowicach na odc. od ul. Kałuży do ul. Hierowskiego
158523 / 2010-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa Pl. Wyzwolenia wraz z ul. Garbarską i ul. Rymarską w Katowicach oraz przebudową oświetlenia
38528 / 2015-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Mstów - Mstów (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg w ulicach Słowackiego i Sienkiewicza w Mstowie wraz z ich odwodnieniem.
174669 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa nawierzchni jezdni ul. Marzanny w Katowicach
103952 / 2010-04-13 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz - Siewierz (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi lesnej nr 0513 na dojazd pożarowy w leśnictwie Winowno
206106 / 2014-06-18 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej
PGL LP Nadleśnictwo Rudziniec - Rudziniec (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudziniec
Zn.spr. S-2710-3/2014
150127 / 2011-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasteczko Śląskie - Miasteczko Śląskie (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulicy Harcerskiejw Miasteczku ÅšlÄ…skim
235940 / 2009-07-13 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz - Siewierz (śląskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi leśnej nr 0512 na dojazd pożarowy
w leśnictwie Winowno, gmina Siewierz