28122 / 2012-01-30 - Administracja samorządowa / Gmina Strzelce Krajeńskie (Strzelce Krajeńskie)
Rekultywacja jeziora Klasztorne Górne w Gminie Strzelce Krajeńskie metodą chemiczną wraz z biomanipulacją oraz monitoringiem warunków środowiskowych
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest rekultywacja Jeziora Klasztornego Górnego (52º53,1 N, 15º32,0 E) o powierzchni 18,9 ha, średniej głębokości wody 3,3 m oraz maksymalnej głębokości 6,6 m znajdującego się na terenie miasta Strzelce Krajeńskie.
2. Rekultywację należy przeprowadzić metodą inaktywacji fosforu, polegającą
na wprowadzeniu do wód jeziora substancji mających na celu ograniczenie występowania biodostępnych form w/w pierwiastka, z jednoczesną przebudową składu ichtiofauny w wyniku zabiegów biomanipulacyjnych. Szczegółowy zakres prac dot. metody inaktywacji fosforu określony jest w pozwoleniu wodnoprawnym wydanym decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego.
3. Inaktywacja fosforu w Jeziorze Klasztornym Górnym winna być wykonana z zastosowaniem chlorku poliglinu. Zabiegi wprowadzania koagulantów należy prowadzić przez trzy kolejne lata objęte programem rekultywacji w następujących terminach:
I rok: do 15.04.2012 r.
II rok: do 15.04.2013 r.
III rok: do 15.04.2014 r.
Dawki roczne preparatu zostały określone w pozwoleniu wodnoprawnym i wynoszą po 26 900 kg chlorku poliglinu PAX 18.
4. Dostawę koagulantu zapewnia Wykonawca.
5. Zabieg inaktywacji należy wykonać przy wykorzystaniu urządzeń technicznych, umożliwiających dokładne dozowanie preparatów na całej powierzchni jeziora, co jest warunkiem skuteczności prac i zachowania bezpieczeństwa ekologicznego. W celu potwierdzenia, że Wykonawca wywiązał się należycie z tego warunku, Zamawiający zażąda raportów pozycjonowania systemem GPS jednostek rozprowadzających koagulant w jeziorze po każdym zabiegu rekultywacji.
6. Zabiegi biomanipulacyjnego przeciwdziałania ichtioeutrofizacji wód winny przyczynić się do eliminacji nadmiaru lub w znacznym stopniu do ograniczenia pogłowia planktonożernych ryb przy jednoczesnym zachowaniu i poprawie stanu bioróżnorodności gatunkowej ichtiofauny.
Zarybienia należy prowadzić przez trzy kolejne lata objęte programem rekultywacji wykorzystując narybek jesienny szczupaka i sandacza w ilości odpowiednio 70kg i 50kg rocznie. Wykonawca dokona analizy skuteczności wykonanych zabiegów biomanipulacji i zaproponuje dalsze kierunki użytkowania rybackiego Jeziora Klasztornego Górnego.
7. Zabiegi rekultywacji należy prowadzić w warunkach ściśle kontrolowanych, aby nie spowodować:
-zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi,
-zagrożenia dla środowiska naturalnego i ekosystemu jeziora,
-destabilizacji naturalnego funkcjonowania zbiornika wodnego.
Rekultywacja ma zapewnić zahamowanie postępującej eutrofizacji Jeziora Klasztornego Górnego poprzez:
- eliminację fosforu mineralnego z toni wodnej do wartości śladowych,
- redukcję zawartości fosforu ogólnego w toni wodnej do wartości poniżej 0,2 mg P na l,
- wzrost przezroczystości wód do wartości powyżej 1 m mierzonego zasięgiem widzialności krążka Secchiego,
- redukcję zawartości chlorofilu a,
- spadek produkcji fitoplanktonu,
- poprawę struktury ichtiofauny na rzecz wzrostu udziału gatunków drapieżnych
- odbudowę zespołów roślin zanurzonych,
- wzrost bioróżnorodności zbiorowisk fito- i zooplanktonu
- likwidację zakwitów sinicowych.
8. Wykonawca w latach objętych programem rekultywacji (2012 - 2014), zgodnie z decyzją wodnoprawną, dokona monitoringu warunków środowiskowych ekosystemu jeziora z uwzględnieniem elementów zawartych Rozporządzeniu MŚ z dnia 13 maja 2009 r. w sprawie form i sposobu prowadzenia monitoringu jednolitych części wód powierzchniowych i podziemnych (Dz. U. nr 81, poz. 685), rozszerzonego o wskaźniki dotyczące osadów dennych w celu wykazania efektywności wykonanych zabiegów. Zakres badań obejmie:
Badania fizykochemiczne:
-profil termiczno-tlenowy co 1 m głębokości [°C, mg O2 na dm3]
-warstwa powierzchniowa wód:
widzialność krążka Secchiego [m],
zawiesina sestonu [mg/dm3],
zawartość chlorofilu a [mg na m3],
-warstwa powierzchniowa i naddenna wód:
odczyn [pH],
przewodnictwo elektrolityczne [µS na cm],
chlorki [mg Cl- na dm3],
glin rozpuszczony [mg Al na dm3],
fosfor: mineralny, organiczny, ogólny [mg P na dm3],
azot: amonowy, azotynowy, azotanowy, organiczny, ogólny [mg N na dm3], biochemiczne zapotrzebowanie tlenowe (BZT5) [mg O2 na dm3],
ogólny węgiel organiczny [mg na dm3],
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Mn) [mg O2 na dm3].
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Cr) [mg O2 na dm3].
-warstwa osadów dennych (dwie kolejne warstwy osadów współczesnych o miąższości 0-5 cm i 5-15 cm):
makrokomponenty osadów - [% suchej masy]
krzemionka,
materia organiczna,
węglany,
wapń,
magnez,
glin,
żelazo,
mangan,
azot,
formy i frakcje fosforu w osadach: [mg P na g s.m.].
P labilny, związany z glinem, żelazem, wapniem, materią organiczną, rezydualny
-warstwa wód nadosadowych i interstycjalnych:
azot amonowy, organiczny i ogólny [mg N na dm3],
fosfor mineralny, organiczny i ogólny [mg P na dm3]
glin rozpuszczony [mg Al na dm3]
Badania winny być przeprowadzone na dwóch stanowiskach, po jednym w części południowo-wschodniej i północno-zachodniej, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum czterokrotnie podczas każdego sezonu wegetacyjnego: w okresie wiosennej cyrkulacji wód (około 2 tygodnie po zakończeniu zabiegu inaktywacji), przed sezonem rekreacyjnym (maj), na początku stagnacji letniej (czerwiec), w szczycie stagnacji letniej (druga połowa sierpnia), podczas cyrkulacji jesiennej (październik).
W trakcie zabiegów inaktywacji (w dniach dawkowania koagulantów) z uwagi na potencjalnie niebezpieczny charakter użytych środków Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania na minimum 5 stanowiskach rozmieszczonych równomiernie na całej powierzchni jeziora obejmujące odczyn [pH] oraz zawartość glinu rozpuszczonego [mg Al/dm3] minimum raz na dobę.
Badania biologiczne powinny obejmować następujące biocenozy:
-fitoplankton - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
-zooplankton - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
-bentos - 1 raz na rok, stanowiska litoralowe, sublitoralowe i profundalowe
-struktura ichtiofauny - minimum trzykrotnie w ciągu roku, przy użyciu selektywnych narzędzi połowu o różnej wielkości oczka, przynajmniej od 20 do 45 mm
-makrofity - 1 raz na rok badania w szczycie sezonu wegetacji: rozmieszczenie, skład taksonomiczny i kierunki ekspansji zespołów makrofitów
-badania mikrobiologiczne - ogólna liczba bakterii Coli i liczba bakterii z grupy Coli typu kałowego - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
9. Z uwagi na przepływowy charakter zbiornika monitoringiem należy również objąć ciek Młynówka - na dopływie i odpływie z Jeziora Klasztornego Górnego. Parametry fizyczno-chemiczne powinny obejmować:
przepływ chwilowy [dm3 na s],
temperaturę [°C],
tlen rozpuszczony [mg O2 na dm3],
odczyn [pH],
przewodnictwo elektrolityczne [µS na cm],
chlorki [mg Cl- na dm3],
glin rozpuszczony [mg Al na dm3],
fosfor: mineralny, organiczny, ogólny [mg P na dm3],
azot: amonowy, azotynowy, azotanowy, organiczny, ogólny [mg N na dm3], biochemiczne zapotrzebowanie tlenowe (BZT5) [mg O2/dm3],
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Mn) [mg na 2/dm3].
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Cr) [mg O2 na dm3].
Badania cieku należy prowadzić w terminach wskazanych dla monitoringu jeziora.
Wszystkie wyszczególnione badania należy wykonać w instytucjach zapewniających wiarygodność wyników (jednostki naukowo-badawcze lub akredytowane laboratoria usługowe)
10. Zamawiający zażąda, a Wykonawca sporządzi po każdym etapie prac rekultywacyjnych (do końca roku kalendarzowego 2012, 2013, 2014) szczegółowe raporty dotyczące aktualnych warunków środowiskowych Jeziora Klasztornego Górnego z załączeniem wyników wszystkich wskazanych badań środowiskowych. Będzie to podstawą do określenia postępu rekultywacji i wprowadzenia ewentualnych korekt w pracach rekultywacyjnych.
11. Wspólny Słownik zamówień CPV
45112320-4 Rekultywacja
90740000-6 Usługi śledzenia skażeń, monitoringu i oczyszczania
90730000-3 Śledzenie zanieczyszczeń, monitoring i rekultywacja
24312123-2 Chlorek poliglinowy
12. Wszelkie nazwy własne użyte w treści SIWZ i załączników należy czytać jako parametry techniczne i jakościowe materiałów oraz czytać je jako takie lub równoważne. Zgodnie z art. 30 ust. 4 zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym treścią siwz. W myśl art. 30 ust. 5 Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy i usługi (w tym materiały i urządzenia) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 28122
Data publikacji: 2012-01-30
Nazwa: Gmina Strzelce Krajeńskie
Ulica: Al. Wolności 48
Numer domu: 48
Miejscowość: Strzelce Krajeńskie
Kod pocztowy: 66-500
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 095 7631130 w. 235
Numer faxu: 095 7633294
Adres strony internetowej: www.strzelce.pl
Regon: 21096676300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rekultywacja jeziora Klasztorne Górne w Gminie Strzelce Krajeńskie metodą chemiczną wraz z biomanipulacją oraz monitoringiem warunków środowiskowych
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest rekultywacja Jeziora Klasztornego Górnego (52º53,1 N, 15º32,0 E) o powierzchni 18,9 ha, średniej głębokości wody 3,3 m oraz maksymalnej głębokości 6,6 m znajdującego się na terenie miasta Strzelce Krajeńskie.
2. Rekultywację należy przeprowadzić metodą inaktywacji fosforu, polegającą
na wprowadzeniu do wód jeziora substancji mających na celu ograniczenie występowania biodostępnych form w/w pierwiastka, z jednoczesną przebudową składu ichtiofauny w wyniku zabiegów biomanipulacyjnych. Szczegółowy zakres prac dot. metody inaktywacji fosforu określony jest w pozwoleniu wodnoprawnym wydanym decyzją Marszałka Województwa Lubuskiego.
3. Inaktywacja fosforu w Jeziorze Klasztornym Górnym winna być wykonana z zastosowaniem chlorku poliglinu. Zabiegi wprowadzania koagulantów należy prowadzić przez trzy kolejne lata objęte programem rekultywacji w następujących terminach:
I rok: do 15.04.2012 r.
II rok: do 15.04.2013 r.
III rok: do 15.04.2014 r.
Dawki roczne preparatu zostały określone w pozwoleniu wodnoprawnym i wynoszą po 26 900 kg chlorku poliglinu PAX 18.
4. Dostawę koagulantu zapewnia Wykonawca.
5. Zabieg inaktywacji należy wykonać przy wykorzystaniu urządzeń technicznych, umożliwiających dokładne dozowanie preparatów na całej powierzchni jeziora, co jest warunkiem skuteczności prac i zachowania bezpieczeństwa ekologicznego. W celu potwierdzenia, że Wykonawca wywiązał się należycie z tego warunku, Zamawiający zażąda raportów pozycjonowania systemem GPS jednostek rozprowadzających koagulant w jeziorze po każdym zabiegu rekultywacji.
6. Zabiegi biomanipulacyjnego przeciwdziałania ichtioeutrofizacji wód winny przyczynić się do eliminacji nadmiaru lub w znacznym stopniu do ograniczenia pogłowia planktonożernych ryb przy jednoczesnym zachowaniu i poprawie stanu bioróżnorodności gatunkowej ichtiofauny.
Zarybienia należy prowadzić przez trzy kolejne lata objęte programem rekultywacji wykorzystując narybek jesienny szczupaka i sandacza w ilości odpowiednio 70kg i 50kg rocznie. Wykonawca dokona analizy skuteczności wykonanych zabiegów biomanipulacji i zaproponuje dalsze kierunki użytkowania rybackiego Jeziora Klasztornego Górnego.
7. Zabiegi rekultywacji należy prowadzić w warunkach ściśle kontrolowanych, aby nie spowodować:
-zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi,
-zagrożenia dla środowiska naturalnego i ekosystemu jeziora,
-destabilizacji naturalnego funkcjonowania zbiornika wodnego.
Rekultywacja ma zapewnić zahamowanie postępującej eutrofizacji Jeziora Klasztornego Górnego poprzez:
- eliminację fosforu mineralnego z toni wodnej do wartości śladowych,
- redukcję zawartości fosforu ogólnego w toni wodnej do wartości poniżej 0,2 mg P na l,
- wzrost przezroczystości wód do wartości powyżej 1 m mierzonego zasięgiem widzialności krążka Secchiego,
- redukcję zawartości chlorofilu a,
- spadek produkcji fitoplanktonu,
- poprawę struktury ichtiofauny na rzecz wzrostu udziału gatunków drapieżnych
- odbudowę zespołów roślin zanurzonych,
- wzrost bioróżnorodności zbiorowisk fito- i zooplanktonu
- likwidację zakwitów sinicowych.
8. Wykonawca w latach objętych programem rekultywacji (2012 - 2014), zgodnie z decyzją wodnoprawną, dokona monitoringu warunków środowiskowych ekosystemu jeziora z uwzględnieniem elementów zawartych Rozporządzeniu MŚ z dnia 13 maja 2009 r. w sprawie form i sposobu prowadzenia monitoringu jednolitych części wód powierzchniowych i podziemnych (Dz. U. nr 81, poz. 685), rozszerzonego o wskaźniki dotyczące osadów dennych w celu wykazania efektywności wykonanych zabiegów. Zakres badań obejmie:
Badania fizykochemiczne:
-profil termiczno-tlenowy co 1 m głębokości [°C, mg O2 na dm3]
-warstwa powierzchniowa wód:
widzialność krążka Secchiego [m],
zawiesina sestonu [mg/dm3],
zawartość chlorofilu a [mg na m3],
-warstwa powierzchniowa i naddenna wód:
odczyn [pH],
przewodnictwo elektrolityczne [µS na cm],
chlorki [mg Cl- na dm3],
glin rozpuszczony [mg Al na dm3],
fosfor: mineralny, organiczny, ogólny [mg P na dm3],
azot: amonowy, azotynowy, azotanowy, organiczny, ogólny [mg N na dm3], biochemiczne zapotrzebowanie tlenowe (BZT5) [mg O2 na dm3],
ogólny węgiel organiczny [mg na dm3],
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Mn) [mg O2 na dm3].
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Cr) [mg O2 na dm3].
-warstwa osadów dennych (dwie kolejne warstwy osadów współczesnych o miąższości 0-5 cm i 5-15 cm):
makrokomponenty osadów - [% suchej masy]
krzemionka,
materia organiczna,
węglany,
wapń,
magnez,
glin,
żelazo,
mangan,
azot,
formy i frakcje fosforu w osadach: [mg P na g s.m.].
P labilny, związany z glinem, żelazem, wapniem, materią organiczną, rezydualny
-warstwa wód nadosadowych i interstycjalnych:
azot amonowy, organiczny i ogólny [mg N na dm3],
fosfor mineralny, organiczny i ogólny [mg P na dm3]
glin rozpuszczony [mg Al na dm3]
Badania winny być przeprowadzone na dwóch stanowiskach, po jednym w części południowo-wschodniej i północno-zachodniej, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum czterokrotnie podczas każdego sezonu wegetacyjnego: w okresie wiosennej cyrkulacji wód (około 2 tygodnie po zakończeniu zabiegu inaktywacji), przed sezonem rekreacyjnym (maj), na początku stagnacji letniej (czerwiec), w szczycie stagnacji letniej (druga połowa sierpnia), podczas cyrkulacji jesiennej (październik).
W trakcie zabiegów inaktywacji (w dniach dawkowania koagulantów) z uwagi na potencjalnie niebezpieczny charakter użytych środków Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania na minimum 5 stanowiskach rozmieszczonych równomiernie na całej powierzchni jeziora obejmujące odczyn [pH] oraz zawartość glinu rozpuszczonego [mg Al/dm3] minimum raz na dobę.
Badania biologiczne powinny obejmować następujące biocenozy:
-fitoplankton - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
-zooplankton - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
-bentos - 1 raz na rok, stanowiska litoralowe, sublitoralowe i profundalowe
-struktura ichtiofauny - minimum trzykrotnie w ciągu roku, przy użyciu selektywnych narzędzi połowu o różnej wielkości oczka, przynajmniej od 20 do 45 mm
-makrofity - 1 raz na rok badania w szczycie sezonu wegetacji: rozmieszczenie, skład taksonomiczny i kierunki ekspansji zespołów makrofitów
-badania mikrobiologiczne - ogólna liczba bakterii Coli i liczba bakterii z grupy Coli typu kałowego - pobór próbek na 2 stanowiskach, bezpośrednio przed każdym zabiegiem inaktywacji fosforu oraz minimum 4-krotnie w sezonie
9. Z uwagi na przepływowy charakter zbiornika monitoringiem należy również objąć ciek Młynówka - na dopływie i odpływie z Jeziora Klasztornego Górnego. Parametry fizyczno-chemiczne powinny obejmować:
przepływ chwilowy [dm3 na s],
temperaturę [°C],
tlen rozpuszczony [mg O2 na dm3],
odczyn [pH],
przewodnictwo elektrolityczne [µS na cm],
chlorki [mg Cl- na dm3],
glin rozpuszczony [mg Al na dm3],
fosfor: mineralny, organiczny, ogólny [mg P na dm3],
azot: amonowy, azotynowy, azotanowy, organiczny, ogólny [mg N na dm3], biochemiczne zapotrzebowanie tlenowe (BZT5) [mg O2/dm3],
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Mn) [mg na 2/dm3].
chemiczne zapotrzebowanie tlenowe (ChZT-Cr) [mg O2 na dm3].
Badania cieku należy prowadzić w terminach wskazanych dla monitoringu jeziora.
Wszystkie wyszczególnione badania należy wykonać w instytucjach zapewniających wiarygodność wyników (jednostki naukowo-badawcze lub akredytowane laboratoria usługowe)
10. Zamawiający zażąda, a Wykonawca sporządzi po każdym etapie prac rekultywacyjnych (do końca roku kalendarzowego 2012, 2013, 2014) szczegółowe raporty dotyczące aktualnych warunków środowiskowych Jeziora Klasztornego Górnego z załączeniem wyników wszystkich wskazanych badań środowiskowych. Będzie to podstawą do określenia postępu rekultywacji i wprowadzenia ewentualnych korekt w pracach rekultywacyjnych.
11. Wspólny Słownik zamówień CPV
45112320-4 Rekultywacja
90740000-6 Usługi śledzenia skażeń, monitoringu i oczyszczania
90730000-3 Śledzenie zanieczyszczeń, monitoring i rekultywacja
24312123-2 Chlorek poliglinowy
12. Wszelkie nazwy własne użyte w treści SIWZ i załączników należy czytać jako parametry techniczne i jakościowe materiałów oraz czytać je jako takie lub równoważne. Zgodnie z art. 30 ust. 4 zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym treścią siwz. W myśl art. 30 ust. 5 Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy i usługi (w tym materiały i urządzenia) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
451123204 (Rekultywacja)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
907400006 (Usługi śledzenia skażeń, monitoringu i oczyszczania)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
907300003 (Śledzenie zanieczyszczeń, monitoring i rekultywacja)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
243121232 (Chlorek poliglinowy)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2014
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp.
Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę z zakresu limnologii i ekologii wód oraz doświadczenie w rekultywacji jezior metodą inaktywacji fosforu, Zamawiający żąda wykazania co najmniej jednej usługi w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, o podobnym charakterze (rekultywacji jezior przy użyciu koagulantu glinowego) oraz dokumentacji potwierdzającej uzyskanie pozytywnych efektów w/w prac.
Ze względu na specyfikę przedsięwzięcia oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ekologicznego Wykonawca musi posiadać nieposzlakowaną opinię z poprzednich realizacji tego typu projektów.
Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
inne_dokumenty:
- Formularz ofertowy wypełniony i podpisany przez wykonawcę - wg zał. nr 1
- Wypełniona tabela - kalkulacja uproszczona stanowiąca załącznik do formularza oferty - wg zał. nr 1a
- Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - wg zał. nr 2
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Umowa na wykonanie zamówienia publicznego zostanie zawarta z Wykonawcą, który spełni wszystkie postawione wymagania i którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza.
2. Umowa zostanie zawarta wg załączonego do niniejszej specyfikacji projektu (załącznik nr 5), na podstawie złożonej oferty Wykonawcy. Projekt umowy zawiera warunki dokonywania zmian umowy, o których mowa w art. 144 ustawy PZP.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.strzelce.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich
Aleja Wolności 48
66-500 Strzelce Krajeńskie
Data składania wniosków, ofert: 13/02/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 13:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich
Aleja Wolności 48
66-500 Strzelce Krajeńskie
punkt informacyjny (biuro nr 3 na parterze)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Program Operacyjny Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Podobne przetargi
76812 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Strzelce Krajeńskie - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja jeziora Klasztorne Górne w Gminie Strzelce Krajeńskie metodą chemiczną wraz z biomanipulacją oraz monitoringiem warunków środowiskowych
211395 / 2008-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Santok - Santok (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja dróg rolniczych w gminie Santok
199301 / 2013-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Celowy Związek Gmin CZG-12 - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Bledzew, gm. Bledzew
118925 / 2011-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miejski w SÅ‚awie - SÅ‚awa (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja zamkniętego komunalnego składowiska odpadów w Sławie o pow. 2,31 ha współfinansowanego środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
314679 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otyń - Otyń (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja - dzikiego - składowiska odpadów stałych w m. Bobrowniki,
gmina Otyń
68861 / 2015-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Celowy Związek Gmin CZG-12 - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja kwatery 1A składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Długoszyn, gmina Sulęcin. Zamówienie realizowane w ramach projektu: Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie CZG-12 na cele przyrodnicze.
21034 / 2009-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otyń - Otyń (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja, dzikiego, składowiska odpadów stałych w m. Bobrownikach, gmina Otyń
157575 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miejski w SÅ‚awie - SÅ‚awa (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja zamkniętego komunalnego składowiska odpadów
w Sławie o pow. 2,31 ha współfinansowanego środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
178781 / 2013-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Celowy Związek Gmin CZG-12 - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Bledzew, gm. Bledzew
190430 / 2015-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Celowy Związek Gmin CZG-12 - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja kwatery 1A składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Długoszyn, gmina Sulęcin. Zamówienie realizowane w ramach projektu: Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie CZG-12 na cele przyrodnicze
314481 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otyń - Otyń (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja - dzikiego - składowiska odpadów stałych w m. Niedoradz, gmina Otyń
20988 / 2009-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otyń - Otyń (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja, dzikiego, składowiska odpadów stałych w m. Niedoradz,
gmina Otyń
287307 / 2008-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Santok - Santok (lubuskie)
CPV: 451123204 (Rekultywacja)
Rekultywacja dróg rolniczych w gminie Santok.