Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

243550 / 2013-06-25 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie (Szczytno)

Zakup usług szkoleniowych dla uczestników projektu pt.Aktywność i Integracja szansą na przyszłość współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia w postępowaniu realizowanym w trybie przetargu nieograniczonego jest świadczenie usług szkoleniowych w zakresie warsztatów dla 28 osób z terenu gminy wiejskiej Szczytno, uczestniczących w projekcie systemowym Aktywność i Integracja szansą na przyszłość współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Przedmiot zamówienia dotyczy 9 rodzajów zajęć, realizowanych w okresie od chwili podpisania umowy do 20.12. 2013 roku dla wskazanej przy poszczególnych zajęciach liczby osób z terenu gminy wiejskiej Szczytno.
W zajęciach szkoleniowych uczestniczyć mogą wyłącznie beneficjenci projektu, skierowani przez Zamawiającego (zgodnie z przeprowadzoną rekrutacją przez GOPS w Szczytnie).
Ogólne wymagania stawiane przez Zamawiającego dotyczące realizacji wszystkich zajęć tematycznych będących przedmiotem zamówienia do uwzględnienia w ofercie:
1. Miejsce wykonania zamówienia - na terenie miasta Szczytno.
2. Zamawiający wymaga aby zajęcia odbywały się w dniach od poniedziałku do piątku w godz.8.00 15.00, od 2 do 5 dni w tygodniu, z przerwami w blokach tematycznych.
Trwać w ilości godzin dziennie wskazanych przy poszczególnych warsztatach.
3. W trakcie trwania warsztatów szkoleniowych należy zapewnić bazę lokalową i techniczną oraz warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
4. Warsztaty powinny być przeprowadzone w warunkach lokalowych dostosowanych do
prowadzenia zajęć dydaktycznych i pod tym kątem odpowiednio wyposażone. Do realizacji zajęć dydaktycznych należy zapewnić co najmniej 2 sale odpowiednio oświetlone, przestronne o powierzchni co najmniej 40 m2 , wyposażone w minimum: stoliki/biurka i krzesła dla wszystkich uczestników zajęć, stolik/biurko i krzesło dla osoby prowadzącej szkolenie oraz projektor multimedialny, ekran, tablicę lub flipchart.
5. Wykonawca w trakcie trwania zajęć musi zapewnić dostęp do wc zaopatrzony w środki higieny.
6. Wejście do budynku i sale szkoleniowe muszą być oznakowane informacją o nazwie szkolenia, czasie trwania, numerze sali w której odbywają się zajęcia.
7. Wykonawca w trakcie trwania warsztatów praktycznych musi zapewnić sprzęt i materiały do zajęć praktycznych, w czasie których każdy uczestnik będzie miał zapewniony do nich jednakowy dostęp (np. warsztaty praktyczne manicure, pedicure i stylizacji paznokci w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, a na warsztatach z obsługą komputera przy stanowisku komputerowym może pracować jedna osoba),
8. Przygotowanie programu zajęć grupowych uwzględniającego wskazany minimalny zakres tematyczny warsztatu, który należy przedłożyć z formularzem oferty.
9. Szczegółowy harmonogram zajęć będzie ustalony przez GOPS w uzgodnieniu z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
10.Każdy warsztat szkoleniowy musi zakończyć się spotkaniem podsumowującym z wręczeniem zaświadczeń/certyfikatów o ukończeniu warsztatów oraz dodatkowo zaświadczeń o uczestnictwie w zajęciach ze specjalistami (psycholog, doradca zawodowy) z informacją dotyczącą współfinansowania szkolenia ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i zawierać obowiązujące logotypy dostępne w biurze projektu. Wzór zaświadczenia musi być przedłożony do akceptacji GOPS w ciągu 30 dni po podpisaniu umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Sprawdzania efektów szkolenia, w tym celu będzie prowadził badania ewaluacyjne, na początku i na koniec poszczególnych warsztatów i przedstawiał wraz z analizą ankiet w formie sprawozdania merytorycznego po każdym warsztacie.
2) Zapewnienia kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonych zajęć, programy nauczania, niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.
a) wyposażenie w sprzęt, narzędzia, urządzenia techniczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ;
b) kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonych zajęć - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ;
3)Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom zajęć materiały szkoleniowe (z logo projektu i informacją o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego), przed każdym spotkaniem będzie informował beneficjentów, iż szkolenia organizowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkie materiały dydaktyczne muszą być przekazane uczestnikom w dniu rozpoczęcia danego warsztatu. Wykonawca przeniesie na Zamawiającego prawa autorskie do materiałów dydaktycznych przygotowanych przez niego do celów realizacji szkolenia będące przedmiotem niniejszego zamówienia.
4) Oznakowanie wszystkich materiałów szkoleniowych, list obecności, pokwitowań zwrotu za dojazdy, zaświadczeń, sprawozdań, zestawień, pism itp., poprzez umieszczenia logo według Wytycznych Dotyczących Oznaczania Projektów w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które są dostępne w biurze projektu.
5) Przygotowanie i prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu warsztatów m.in. listy obecności uczestników zajęć potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, zwrotu kosztów przejazdu, kserokopii dziennika zajęć (jeżeli jest to przewidziane specyfiką kursu/szkolenia), a po zakończeniu zajęć przekazania tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami lub certyfikatami potwierdzającymi ukończenie zajęć (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym),
6) Bieżącego, niezwłocznego informowania Zamawiającego tj. w tym samym dniu w którym odbywały się zajęcia bądź też w następnym dniu roboczym do godziny 10.00 poprzez przesyłanie faksem skanu list obecności uczestników wraz z podpisami, a gdyby to nie było możliwe drogą mailową lub telefoniczną informowania o nieobecności uczestników oraz o wypadkach udokumentowanej rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach w trakcie jego trwania, pod rygorem utraty prawa do wynagrodzenia za szkolenie tych osób.
7) Wyznaczenie osoby do kontaktu z Zamawiającym, odpowiedzialnej za dbałość o wysoką jakość zajęć i upoważnionej do podejmowania wiążących decyzji w kwestiach związanych z realizowanymi szkoleniami.
8) Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia uczestnikom szkolenia zamieszkałym na terenie wiejskiej Gminy Szczytno lub zapewnienia im w tym celu transportu. Zwrot kosztów dojazdu obejmuje koszty liczone według stawek właściwych dla komunikacji publicznej.
9) Każdy uczestnik kursu/szkolenia musi otrzymywać sukcesywnie, przed każdym kursem/szkoleniem:
harmonogram zajęć warsztatowych w formie papierowej,
materiały dydaktyczne w formie papierowej,
10) Zapewnienia cateringu suchego musi być serwowany na miejscu szkolenia. Nie dopuszcza się, aby uczestnicy szkolenia zostali zaangażowani przez jednostkę szkoleniową do zakupu żywności oraz do sporządzania posiłków konsumowanych w czasie przerw. Wykonawca zapewnia naczynia jednorazowe: talerzyki, sztućce, kubki, serwetki.
11) Zapewnienia ciepłego posiłku na wskazanych zajęciach grupowych w szczegółowym opisie zajęć, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć. Posiłki przygotowywane dla uczestników powinny być sporządzane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia. Wartość kaloryczna powinna uwzględniać rację pokarmową dla osób dorosłych. Warunki przechowywania posiłków, transport oraz sposób przygotowania muszą spełniać wszelkie wymogi sanitarno epidemiologiczne. Posiłki powinny być przygotowane wg zasad racjonalnego żywienia. Muszą być sycące, smaczne, urozmaicone, bezwzględnie świeże i przyrządzane w dniu wydawania. Posiłek drugie danie nie musi zapewniać wartości kalorycznej w danym dniu, winien spełniać wartości przewidziane dla danego posiłku: drugie danie nie mniej niż 650 kcl, drugie danie jarskie nie mniej niż 600 kcl.
a) drugie danie : ziemniaki (zamiennie: ryż, makaron, kasza) każde po 200 gram, sztuka mięsa ( 100 gram bez sosu, z sosem 120 gram), kotlet schabowy ( 100 gram), udziec z kurczaka (150 gram), gulasz potrawka 150 gram, kotlet mielony (80 gram), dania jarskie, mączne 250 gram ), ryba (bez panierki 100 gram, z panierką 120gram), surówka (100 gram), warzywa gotowane (150 gram), Podane gramatury surowców są już po obróbce termicznej

2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia:

1 rodzaj zajęć: Grupowy trening psychoedukacji rodzinnej skierowany do 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące : I gr. - 18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 9 dni po 7 h/grupę tj. łącznie 126 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie: rozpoczęcie od chwili podpisania umowy - zakończenie VII/2013r.
Zakres zajęć winien obejmować: Budowanie prawidłowych relacji rodzinnych, specyfika ról rodzinnych oraz określenie swojego miejsca w rodzinie, omówienie problemów rodzinnych, budowanie relacji opartych na wzajemnym wsparciu i partnerstwie, nawiązanie dialogu z dziećmi, radzenie sobie z syndromem pustego gniazda, poszukiwanie nowych metod postępowania.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia
2 rodzaj zajęć: Zajęcia indywidualne z psychologiem Indywidualna terapia psychologiczna skierowana do 28 osób w wymiarze 3 godzin/osobę tj. łącznie 84 godzin zegarowych. Indywidualna konsultacja dla 1 go uczestnika musi trwać pełne 3 godziny zegarowe, w ciągu 1 go dnia należy przeprowadzić zajęcia dla 3 osób. Termin realizacji zajęć w okresie miesiąca VIII/ 2013 roku.
Zakres: Przeprowadzenie indywidualnej terapii ma na celu wsparcie beneficjentów w rozwiązywaniu problemów psychologicznych dotyczących sytuacji życiowej, rodzinnej, w celu zmniejszenia barier społecznych, poprzez podniesienie motywacji do działania i zaufania we własne siły, pokonywania trudności, umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz nabycie umiejętności do samodzielnego podejmowania decyzji i skutecznego realizowania działań, opracowanie dla wszystkich uczestników (tj.28 osób) diagnoz psychologicznych.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Konsultacje muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1700 , mogą odbywać się codziennie,
2. Do obowiązków prowadzącego będzie należało:
Przygotowanie programu zajęć indywidualnych uwzględniającego wskazany minimalny zakres tematyczny warsztatu, który należy przedłożyć z formularzem oferty.
Prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego, tj. : (karta pracy/raport z udzielonej porady zawierający termin, imię i nazwisko oraz podpis uczestnika, opis treści porady, wymiar godzin, imię i nazwisko oraz podpis psychologa przeprowadzającego poradę ,rejestr osób, które skorzystały z porady, w tym: listę obecności, wymiar godzin).
Opracowanie diagnoz psychologicznych dla każdego uczestnika.

3 rodzaj zajęć: Warsztat grupowe poradnictwo zawodowe zajęcia grupowe z doradcą zawodowym przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące : I gr. - 18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 7 dni po 7h/ 1grupę tj. łącznie 14 dni, 98 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie od chwili podpisania umowy - zakończenie VIII/2013r.
Zakres tematyczny warsztatu winien obejmować wiedzę z zakresu: rynku pracy i mechanizmach nim rządzących, metod i technik poszukiwania pracy, informacji zawodowej; przedsiębiorczości, strategii budowania kapitału kariery zawodowej, planowanie drogi do osiągania celów, autoprezentacja w kontakcie z pracodawcą - przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, proces rekrutacji do pracy, umiejętność sporządzania dokumentów aplikacyjnych, komunikacja werbalna i niewerbalna, wyznaczenie ścieżki zawodowej

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

4 rodzaj zajęć: Warsztat kształtowania osobowości z elementami wizażu i autoprezentacji: przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 5 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 10 dni, 70 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie VIII/2013r.- zakończenie IX/2013r.
Zakres tematyczny : zajęcia winny mieć charakter warsztatowo treningowy z częścią praktyczną gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności, np. autoprezentacji i uczestnictwa w sytuacjach ekspozycji społecznej, umiejętność pracy zespołowej, budowanie pozytywnego obrazu siebie, zmiany wizerunku i poczucia własnej wartości, techniki radzenia sobie z nieśmiałością; modelowanie postawy ciała w zależności od sytuacji, określenie typu sylwetki, eksponowanie atutów i tuszowanie wad figury, oddziaływanie emocji na sposób prezentowania swojej osoby, właściwej komunikacji,
stylizacja włosów, pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoldu, makijaż dzienny odpowiedni do budowy twarzy, w tym odpowiedni w miejscu pracy

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2.. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych ( podkłady, pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs, kredki do makijażu, pomadki, płyny lub mleczka do demakijażu, pilniki, cążki, polerki, nożyczki, pilingi, maski, oliwki, kremy, zmywacze, zmiękczacze waciki, ręczniki jednorazowe itp.)
3. Każdy uczestnik warsztatu winien otrzymać na własność zestawy : dla kobiet ( lakier do paznokci, pilnik, polerka, pomadka lub błyszczyk, cienie do powiek, podkład/ puder, tusz do rzęs) dla mężczyzn ( pianka do golenia, żel pod prysznic, antyperspirant, jednorazowa maszynka do golenia),
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
5. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.
5 rodzaj zajęć: Warsztat prowadzenia agroturystyki: skierowany do 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 6 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 12 dni, 84 godzin zegarowych zajęć, w tym 1 dzień Wyjazd studyjny w ramach dobrych praktyk czyli wizyty w wybranym prężnie działającym Gospodarstwie Agroturystycznym. Termin realizacji zajęć w okresie miesiąca IX/2013r..
Zakres tematyczny warsztatu winien obejmować wiedzę z zakresu: znaczenia turystyki i jej celów, korzyści ekonomicznych i ekologicznych, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego jako formy przedsiębiorczości - własnej działalności, charakterystyka gospodarstw agroturystycznych podstaw prawnych związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa agroturystycznego, tworzenie produktu agroturystycznego, tworzenie biznes planu dla działalności agroturystycznej, plan finansowy, planowanie oferty gospodarstwa agroturystycznego, marketing usług agroturystycznych, źródła finansowania działalności agroturystycznej.
2) Organizacja wyjazdu 1 dniowego do wybranego prężnie działającego Gospodarstwa Agroturystycznego - wyjazd rano około godz. 8.00 przewidywany powrót na godzinę około 16.00 .łączny czas trwania ok. 7 godzin dla 28 osób w ramach którego odbędzie się : Wizyta studyjna w ramach dobrych praktyk trwająca 5h, celem zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania, poznania zasad działalności.
Wykonawca w ramach wyjazdu zapewni uczestnikom projektu :przejazd w obie strony, ciepły posiłek.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

6 rodzaj zajęć: Warsztat rękodzieła i sztuki: przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 12 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 24 dni, 168 godzin zegarowych zajęć, Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie IX/2013r.- zakończenie X/2013r.
Zakres warsztatów: zajęcia winny mieć charakter warsztatowo praktyczny, gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności. Zakres tematyczny: różne techniki rękodzielnicze w zakresie tworzenia i ozdabiania przedmiotów użytkowych i pamiątkarskich, zapoznanie z materiałami, narzędziami i sprzętem służącym wykonywaniu danej dziedziny rękodzielniczej ,
Etapy procesu tworzenia, przygotowanie dekorowanych powierzchni, tworzenie kompozycji, nadawanie kształtów, podstawy tworzenia biżuterii z zastosowaniem elementów posrebrzanych i koralików, biżuteria z zastosowaniem drucika i koralików naszyjniki, kolczyki, nauka tworzenia kwiatów z zastosowaniem farb żelowych i bibuły, wykorzystanie motywów kwiatowych w dekorowaniu prezentów, nauka zdobienia okolicznościowego wnętrz - pomieszczeń mieszkalnych (kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, pokój dziecinny, sypialnia).

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych ( bibuły, krepiny, papiery ozdobne, farby, różnego rodzaju spraye brokaty, kleje, kartony, pudełka, , nożyczki, różnego rodzaju tkaniny i materiały, materiały do wytwarzania korali, branzolet, elementy ozdobne, druciki, sznurki, nitki, rośliny suszone, szyszki, pędzle itp.
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

7 rodzaj zajęć: Warsztat handlowiec sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej: przeprowadzony dla 11 osób, w wymiarze 19 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 19 dni, 133 godzin zegarowych zajęć ( w tym 25 godzin kasy fiskalnej), Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie X/2013r.- zakończenie XI/2013r.
Zakres tematyczny powinien obejmować: charakterystyka pracy przedstawiciela handlowego, cechy i predyspozycje do sprzedaży, sprawna komunikacja i budowanie relacji z Klientem, kreowanie potrzeb klienta, metody poszukiwania klientów, organizacja sprzedaży i przygotowanie oferty, techniki sprzedaży, zarządzanie czasem, pojęcie marketingu, budowanie pozytywnego wizerunku firmy, siła reklamy, podstawy obsługi systemu operacyjnego MS Windows XP Pakiet Microsoft Office (Word, Excel ), obsługa komputerowych programów stosowanych w sprzedaży, obsługa kasy fiskalnej.

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodni ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

8 rodzaj zajęć: Warsztat manicure, pedicure i stylizacji paznokci zajęcia warsztatowe w formie pokazów, ćwiczeń i zadań praktycznych w zakresie niezbędnych umiejętności w zawodzie kosmetyczki, skierowany do 17 osób, w wymiarze 17 dni po 7 h/1grupę tj. łącznie 119 godzin zegarowych zajęć, Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie X/2013r.- zakończenie XI/2013r.

Zakres zajęcia winny mieć charakter warsztatowo praktyczny, gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności, np. pielęgnacja dłoni, manicure różne sposoby malowania paznokci (m.in. manicure francuski), stylizacja i zdobienie paznokci, zakładanie tipsów metodą żelową i akrylową, pielęgnacja stóp - pedicure, stylizacja paznokci, zapoznanie z narzędziami do wykonywania zabiegu oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi.
Zakres tematyczny powinien obejmować : rozpoznawanie przeciwskazań do manicure, pedicure oraz zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i stóp, organizacja stanowiska pracy do wykonania zabiegu manicure, przygotowanie dłoni i stóp do zabiegu,

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych m.in. frezarki, lampyUF, pilniki, cążki, polerki, nożyczki, pilingi, maski, oliwki, kremy, zmywacze, zmiękczacze do skórek, lakiery, lakiery hybrydowe, akryle i żele, tipsy, formy,ozdoby do paznokci, klapki jednorazowe, środki do dezynfekcji, waciki, ręczniki jednorazowe itp.
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

9 rodzaj zajęć: Warsztat Broker Edukacyjny zajęcia grupowe, przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 4 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 8 dni, 56 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie rozpoczęcie XI/2013r.- zakończenie XII/2013r.
Zakres tematyczny winien obejmować określenie możliwości i preferencji edukacyjnych, określenie potrzeb edukacyjnych Zajęcia ukierunkowane winny być na podnoszenie aspiracji życiowych, motywowaniu do podjęcia działań oraz podjęcia inwestycji w rozwój osobisty i swojego kapitału
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 243550

Data publikacji: 2013-06-25

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie

Ulica: ul. Polska 49

Numer domu: 49

Miejscowość: Szczytno

Kod pocztowy: 12-100

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 0-89 624 01 84

Numer faxu: 0-89 624 01 84

Regon: 00445879900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług szkoleniowych dla uczestników projektu pt.Aktywność i Integracja szansą na przyszłość współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w postępowaniu realizowanym w trybie przetargu nieograniczonego jest świadczenie usług szkoleniowych w zakresie warsztatów dla 28 osób z terenu gminy wiejskiej Szczytno, uczestniczących w projekcie systemowym Aktywność i Integracja szansą na przyszłość współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Przedmiot zamówienia dotyczy 9 rodzajów zajęć, realizowanych w okresie od chwili podpisania umowy do 20.12. 2013 roku dla wskazanej przy poszczególnych zajęciach liczby osób z terenu gminy wiejskiej Szczytno.
W zajęciach szkoleniowych uczestniczyć mogą wyłącznie beneficjenci projektu, skierowani przez Zamawiającego (zgodnie z przeprowadzoną rekrutacją przez GOPS w Szczytnie).
Ogólne wymagania stawiane przez Zamawiającego dotyczące realizacji wszystkich zajęć tematycznych będących przedmiotem zamówienia do uwzględnienia w ofercie:
1. Miejsce wykonania zamówienia - na terenie miasta Szczytno.
2. Zamawiający wymaga aby zajęcia odbywały się w dniach od poniedziałku do piątku w godz.8.00 15.00, od 2 do 5 dni w tygodniu, z przerwami w blokach tematycznych.
Trwać w ilości godzin dziennie wskazanych przy poszczególnych warsztatach.
3. W trakcie trwania warsztatów szkoleniowych należy zapewnić bazę lokalową i techniczną oraz warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
4. Warsztaty powinny być przeprowadzone w warunkach lokalowych dostosowanych do
prowadzenia zajęć dydaktycznych i pod tym kątem odpowiednio wyposażone. Do realizacji zajęć dydaktycznych należy zapewnić co najmniej 2 sale odpowiednio oświetlone, przestronne o powierzchni co najmniej 40 m2 , wyposażone w minimum: stoliki/biurka i krzesła dla wszystkich uczestników zajęć, stolik/biurko i krzesło dla osoby prowadzącej szkolenie oraz projektor multimedialny, ekran, tablicę lub flipchart.
5. Wykonawca w trakcie trwania zajęć musi zapewnić dostęp do wc zaopatrzony w środki higieny.
6. Wejście do budynku i sale szkoleniowe muszą być oznakowane informacją o nazwie szkolenia, czasie trwania, numerze sali w której odbywają się zajęcia.
7. Wykonawca w trakcie trwania warsztatów praktycznych musi zapewnić sprzęt i materiały do zajęć praktycznych, w czasie których każdy uczestnik będzie miał zapewniony do nich jednakowy dostęp (np. warsztaty praktyczne manicure, pedicure i stylizacji paznokci w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, a na warsztatach z obsługą komputera przy stanowisku komputerowym może pracować jedna osoba),
8. Przygotowanie programu zajęć grupowych uwzględniającego wskazany minimalny zakres tematyczny warsztatu, który należy przedłożyć z formularzem oferty.
9. Szczegółowy harmonogram zajęć będzie ustalony przez GOPS w uzgodnieniu z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
10.Każdy warsztat szkoleniowy musi zakończyć się spotkaniem podsumowującym z wręczeniem zaświadczeń/certyfikatów o ukończeniu warsztatów oraz dodatkowo zaświadczeń o uczestnictwie w zajęciach ze specjalistami (psycholog, doradca zawodowy) z informacją dotyczącą współfinansowania szkolenia ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i zawierać obowiązujące logotypy dostępne w biurze projektu. Wzór zaświadczenia musi być przedłożony do akceptacji GOPS w ciągu 30 dni po podpisaniu umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do:
1) Sprawdzania efektów szkolenia, w tym celu będzie prowadził badania ewaluacyjne, na początku i na koniec poszczególnych warsztatów i przedstawiał wraz z analizą ankiet w formie sprawozdania merytorycznego po każdym warsztacie.
2) Zapewnienia kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonych zajęć, programy nauczania, niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne.
a) wyposażenie w sprzęt, narzędzia, urządzenia techniczne umożliwiające prawidłową realizację kształcenia - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ;
b) kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonych zajęć - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ;
3)Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom zajęć materiały szkoleniowe (z logo projektu i informacją o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego), przed każdym spotkaniem będzie informował beneficjentów, iż szkolenia organizowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkie materiały dydaktyczne muszą być przekazane uczestnikom w dniu rozpoczęcia danego warsztatu. Wykonawca przeniesie na Zamawiającego prawa autorskie do materiałów dydaktycznych przygotowanych przez niego do celów realizacji szkolenia będące przedmiotem niniejszego zamówienia.
4) Oznakowanie wszystkich materiałów szkoleniowych, list obecności, pokwitowań zwrotu za dojazdy, zaświadczeń, sprawozdań, zestawień, pism itp., poprzez umieszczenia logo według Wytycznych Dotyczących Oznaczania Projektów w Ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które są dostępne w biurze projektu.
5) Przygotowanie i prowadzenie bieżącej dokumentacji przebiegu warsztatów m.in. listy obecności uczestników zajęć potwierdzanie obecności za pomocą własnoręcznego czytelnego podpisu, potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, zwrotu kosztów przejazdu, kserokopii dziennika zajęć (jeżeli jest to przewidziane specyfiką kursu/szkolenia), a po zakończeniu zajęć przekazania tych dokumentów Zamawiającemu wraz z zaświadczeniami lub certyfikatami potwierdzającymi ukończenie zajęć (z odpowiednim oznakowaniem promocyjnym),
6) Bieżącego, niezwłocznego informowania Zamawiającego tj. w tym samym dniu w którym odbywały się zajęcia bądź też w następnym dniu roboczym do godziny 10.00 poprzez przesyłanie faksem skanu list obecności uczestników wraz z podpisami, a gdyby to nie było możliwe drogą mailową lub telefoniczną informowania o nieobecności uczestników oraz o wypadkach udokumentowanej rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach w trakcie jego trwania, pod rygorem utraty prawa do wynagrodzenia za szkolenie tych osób.
7) Wyznaczenie osoby do kontaktu z Zamawiającym, odpowiedzialnej za dbałość o wysoką jakość zajęć i upoważnionej do podejmowania wiążących decyzji w kwestiach związanych z realizowanymi szkoleniami.
8) Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia uczestnikom szkolenia zamieszkałym na terenie wiejskiej Gminy Szczytno lub zapewnienia im w tym celu transportu. Zwrot kosztów dojazdu obejmuje koszty liczone według stawek właściwych dla komunikacji publicznej.
9) Każdy uczestnik kursu/szkolenia musi otrzymywać sukcesywnie, przed każdym kursem/szkoleniem:
harmonogram zajęć warsztatowych w formie papierowej,
materiały dydaktyczne w formie papierowej,
10) Zapewnienia cateringu suchego musi być serwowany na miejscu szkolenia. Nie dopuszcza się, aby uczestnicy szkolenia zostali zaangażowani przez jednostkę szkoleniową do zakupu żywności oraz do sporządzania posiłków konsumowanych w czasie przerw. Wykonawca zapewnia naczynia jednorazowe: talerzyki, sztućce, kubki, serwetki.
11) Zapewnienia ciepłego posiłku na wskazanych zajęciach grupowych w szczegółowym opisie zajęć, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć. Posiłki przygotowywane dla uczestników powinny być sporządzane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia. Wartość kaloryczna powinna uwzględniać rację pokarmową dla osób dorosłych. Warunki przechowywania posiłków, transport oraz sposób przygotowania muszą spełniać wszelkie wymogi sanitarno epidemiologiczne. Posiłki powinny być przygotowane wg zasad racjonalnego żywienia. Muszą być sycące, smaczne, urozmaicone, bezwzględnie świeże i przyrządzane w dniu wydawania. Posiłek drugie danie nie musi zapewniać wartości kalorycznej w danym dniu, winien spełniać wartości przewidziane dla danego posiłku: drugie danie nie mniej niż 650 kcl, drugie danie jarskie nie mniej niż 600 kcl.
a) drugie danie : ziemniaki (zamiennie: ryż, makaron, kasza) każde po 200 gram, sztuka mięsa ( 100 gram bez sosu, z sosem 120 gram), kotlet schabowy ( 100 gram), udziec z kurczaka (150 gram), gulasz potrawka 150 gram, kotlet mielony (80 gram), dania jarskie, mączne 250 gram ), ryba (bez panierki 100 gram, z panierką 120gram), surówka (100 gram), warzywa gotowane (150 gram), Podane gramatury surowców są już po obróbce termicznej

2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia:

1 rodzaj zajęć: Grupowy trening psychoedukacji rodzinnej skierowany do 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące : I gr. - 18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 9 dni po 7 h/grupę tj. łącznie 126 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie: rozpoczęcie od chwili podpisania umowy - zakończenie VII/2013r.
Zakres zajęć winien obejmować: Budowanie prawidłowych relacji rodzinnych, specyfika ról rodzinnych oraz określenie swojego miejsca w rodzinie, omówienie problemów rodzinnych, budowanie relacji opartych na wzajemnym wsparciu i partnerstwie, nawiązanie dialogu z dziećmi, radzenie sobie z syndromem pustego gniazda, poszukiwanie nowych metod postępowania.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia
2 rodzaj zajęć: Zajęcia indywidualne z psychologiem Indywidualna terapia psychologiczna skierowana do 28 osób w wymiarze 3 godzin/osobę tj. łącznie 84 godzin zegarowych. Indywidualna konsultacja dla 1 go uczestnika musi trwać pełne 3 godziny zegarowe, w ciągu 1 go dnia należy przeprowadzić zajęcia dla 3 osób. Termin realizacji zajęć w okresie miesiąca VIII/ 2013 roku.
Zakres: Przeprowadzenie indywidualnej terapii ma na celu wsparcie beneficjentów w rozwiązywaniu problemów psychologicznych dotyczących sytuacji życiowej, rodzinnej, w celu zmniejszenia barier społecznych, poprzez podniesienie motywacji do działania i zaufania we własne siły, pokonywania trudności, umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz nabycie umiejętności do samodzielnego podejmowania decyzji i skutecznego realizowania działań, opracowanie dla wszystkich uczestników (tj.28 osób) diagnoz psychologicznych.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Konsultacje muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1700 , mogą odbywać się codziennie,
2. Do obowiązków prowadzącego będzie należało:
Przygotowanie programu zajęć indywidualnych uwzględniającego wskazany minimalny zakres tematyczny warsztatu, który należy przedłożyć z formularzem oferty.
Prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego, tj. : (karta pracy/raport z udzielonej porady zawierający termin, imię i nazwisko oraz podpis uczestnika, opis treści porady, wymiar godzin, imię i nazwisko oraz podpis psychologa przeprowadzającego poradę ,rejestr osób, które skorzystały z porady, w tym: listę obecności, wymiar godzin).
Opracowanie diagnoz psychologicznych dla każdego uczestnika.

3 rodzaj zajęć: Warsztat grupowe poradnictwo zawodowe zajęcia grupowe z doradcą zawodowym przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące : I gr. - 18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 7 dni po 7h/ 1grupę tj. łącznie 14 dni, 98 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie od chwili podpisania umowy - zakończenie VIII/2013r.
Zakres tematyczny warsztatu winien obejmować wiedzę z zakresu: rynku pracy i mechanizmach nim rządzących, metod i technik poszukiwania pracy, informacji zawodowej; przedsiębiorczości, strategii budowania kapitału kariery zawodowej, planowanie drogi do osiągania celów, autoprezentacja w kontakcie z pracodawcą - przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, proces rekrutacji do pracy, umiejętność sporządzania dokumentów aplikacyjnych, komunikacja werbalna i niewerbalna, wyznaczenie ścieżki zawodowej

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

4 rodzaj zajęć: Warsztat kształtowania osobowości z elementami wizażu i autoprezentacji: przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr. 10 osób), w wymiarze 5 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 10 dni, 70 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie VIII/2013r.- zakończenie IX/2013r.
Zakres tematyczny : zajęcia winny mieć charakter warsztatowo treningowy z częścią praktyczną gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności, np. autoprezentacji i uczestnictwa w sytuacjach ekspozycji społecznej, umiejętność pracy zespołowej, budowanie pozytywnego obrazu siebie, zmiany wizerunku i poczucia własnej wartości, techniki radzenia sobie z nieśmiałością; modelowanie postawy ciała w zależności od sytuacji, określenie typu sylwetki, eksponowanie atutów i tuszowanie wad figury, oddziaływanie emocji na sposób prezentowania swojej osoby, właściwej komunikacji,
stylizacja włosów, pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoldu, makijaż dzienny odpowiedni do budowy twarzy, w tym odpowiedni w miejscu pracy

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2.. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych ( podkłady, pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs, kredki do makijażu, pomadki, płyny lub mleczka do demakijażu, pilniki, cążki, polerki, nożyczki, pilingi, maski, oliwki, kremy, zmywacze, zmiękczacze waciki, ręczniki jednorazowe itp.)
3. Każdy uczestnik warsztatu winien otrzymać na własność zestawy : dla kobiet ( lakier do paznokci, pilnik, polerka, pomadka lub błyszczyk, cienie do powiek, podkład/ puder, tusz do rzęs) dla mężczyzn ( pianka do golenia, żel pod prysznic, antyperspirant, jednorazowa maszynka do golenia),
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
5. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.
5 rodzaj zajęć: Warsztat prowadzenia agroturystyki: skierowany do 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 6 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 12 dni, 84 godzin zegarowych zajęć, w tym 1 dzień Wyjazd studyjny w ramach dobrych praktyk czyli wizyty w wybranym prężnie działającym Gospodarstwie Agroturystycznym. Termin realizacji zajęć w okresie miesiąca IX/2013r..
Zakres tematyczny warsztatu winien obejmować wiedzę z zakresu: znaczenia turystyki i jej celów, korzyści ekonomicznych i ekologicznych, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego jako formy przedsiębiorczości - własnej działalności, charakterystyka gospodarstw agroturystycznych podstaw prawnych związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa agroturystycznego, tworzenie produktu agroturystycznego, tworzenie biznes planu dla działalności agroturystycznej, plan finansowy, planowanie oferty gospodarstwa agroturystycznego, marketing usług agroturystycznych, źródła finansowania działalności agroturystycznej.
2) Organizacja wyjazdu 1 dniowego do wybranego prężnie działającego Gospodarstwa Agroturystycznego - wyjazd rano około godz. 8.00 przewidywany powrót na godzinę około 16.00 .łączny czas trwania ok. 7 godzin dla 28 osób w ramach którego odbędzie się : Wizyta studyjna w ramach dobrych praktyk trwająca 5h, celem zapoznania się ze specyfiką funkcjonowania, poznania zasad działalności.
Wykonawca w ramach wyjazdu zapewni uczestnikom projektu :przejazd w obie strony, ciepły posiłek.
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

6 rodzaj zajęć: Warsztat rękodzieła i sztuki: przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 12 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 24 dni, 168 godzin zegarowych zajęć, Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie IX/2013r.- zakończenie X/2013r.
Zakres warsztatów: zajęcia winny mieć charakter warsztatowo praktyczny, gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności. Zakres tematyczny: różne techniki rękodzielnicze w zakresie tworzenia i ozdabiania przedmiotów użytkowych i pamiątkarskich, zapoznanie z materiałami, narzędziami i sprzętem służącym wykonywaniu danej dziedziny rękodzielniczej ,
Etapy procesu tworzenia, przygotowanie dekorowanych powierzchni, tworzenie kompozycji, nadawanie kształtów, podstawy tworzenia biżuterii z zastosowaniem elementów posrebrzanych i koralików, biżuteria z zastosowaniem drucika i koralików naszyjniki, kolczyki, nauka tworzenia kwiatów z zastosowaniem farb żelowych i bibuły, wykorzystanie motywów kwiatowych w dekorowaniu prezentów, nauka zdobienia okolicznościowego wnętrz - pomieszczeń mieszkalnych (kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, pokój dziecinny, sypialnia).

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych ( bibuły, krepiny, papiery ozdobne, farby, różnego rodzaju spraye brokaty, kleje, kartony, pudełka, , nożyczki, różnego rodzaju tkaniny i materiały, materiały do wytwarzania korali, branzolet, elementy ozdobne, druciki, sznurki, nitki, rośliny suszone, szyszki, pędzle itp.
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

7 rodzaj zajęć: Warsztat handlowiec sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej: przeprowadzony dla 11 osób, w wymiarze 19 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 19 dni, 133 godzin zegarowych zajęć ( w tym 25 godzin kasy fiskalnej), Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie X/2013r.- zakończenie XI/2013r.
Zakres tematyczny powinien obejmować: charakterystyka pracy przedstawiciela handlowego, cechy i predyspozycje do sprzedaży, sprawna komunikacja i budowanie relacji z Klientem, kreowanie potrzeb klienta, metody poszukiwania klientów, organizacja sprzedaży i przygotowanie oferty, techniki sprzedaży, zarządzanie czasem, pojęcie marketingu, budowanie pozytywnego wizerunku firmy, siła reklamy, podstawy obsługi systemu operacyjnego MS Windows XP Pakiet Microsoft Office (Word, Excel ), obsługa komputerowych programów stosowanych w sprzedaży, obsługa kasy fiskalnej.

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodni ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

8 rodzaj zajęć: Warsztat manicure, pedicure i stylizacji paznokci zajęcia warsztatowe w formie pokazów, ćwiczeń i zadań praktycznych w zakresie niezbędnych umiejętności w zawodzie kosmetyczki, skierowany do 17 osób, w wymiarze 17 dni po 7 h/1grupę tj. łącznie 119 godzin zegarowych zajęć, Termin realizacji zajęć w okresie : rozpoczęcie X/2013r.- zakończenie XI/2013r.

Zakres zajęcia winny mieć charakter warsztatowo praktyczny, gwarantujący czynny udział uczestników oraz ich osobiste zaangażowanie. Nacisk powinien być położony na ćwiczenie konkretnych umiejętności, np. pielęgnacja dłoni, manicure różne sposoby malowania paznokci (m.in. manicure francuski), stylizacja i zdobienie paznokci, zakładanie tipsów metodą żelową i akrylową, pielęgnacja stóp - pedicure, stylizacja paznokci, zapoznanie z narzędziami do wykonywania zabiegu oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi.
Zakres tematyczny powinien obejmować : rozpoznawanie przeciwskazań do manicure, pedicure oraz zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i stóp, organizacja stanowiska pracy do wykonania zabiegu manicure, przygotowanie dłoni i stóp do zabiegu,

Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Wykonawca musi zapewnić niezbędny sprzęt i materiały do realizacji zajęć praktycznych m.in. frezarki, lampyUF, pilniki, cążki, polerki, nożyczki, pilingi, maski, oliwki, kremy, zmywacze, zmiękczacze do skórek, lakiery, lakiery hybrydowe, akryle i żele, tipsy, formy,ozdoby do paznokci, klapki jednorazowe, środki do dezynfekcji, waciki, ręczniki jednorazowe itp.
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
4. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

9 rodzaj zajęć: Warsztat Broker Edukacyjny zajęcia grupowe, przeprowadzony dla 28 osób podzielonych na 2 grupy (liczące: I gr.-18 osób; II gr.10osób), w wymiarze 4 dni po 7 h/1grupę tj. Łącznie 8 dni, 56 godzin zegarowych zajęć. Termin realizacji zajęć w okresie rozpoczęcie XI/2013r.- zakończenie XII/2013r.
Zakres tematyczny winien obejmować określenie możliwości i preferencji edukacyjnych, określenie potrzeb edukacyjnych Zajęcia ukierunkowane winny być na podnoszenie aspiracji życiowych, motywowaniu do podjęcia działań oraz podjęcia inwestycji w rozwój osobisty i swojego kapitału
Wymagania i warunki realizacji warsztatu szkoleniowego:
1. Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze: od poniedziałku do piątku w godzinach między 800 a 1500 , mogą odbywać się codziennie,
Jeden dzień zajęć musi trwać 7 godzin zegarowych (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut ustaloną w sposób elastyczny)
2. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić codzienny serwis kawowy ( kawa, herbata, cukier, śmietanka, zimne napoje, ciastka)
3. Uczestnikom warsztatu, każdego dnia należy zapewnić ciepły posiłek, który należy dostarczać do miejsca przeprowadzenia zajęć w formie cateringu. Posiłek obiadowy powinien składać się z jednego dania tj. 2 danie, podawany w przerwie podczas zajęć, zgodnie ze wskazanymi normami podanymi w ogólnych warunkach przedmiotu zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 3 usług, należycie wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych z każdego z wymienionych zakresów: grupowego treningu rodzinnego, indywidualnej terapii psychologicznej, grupowego poradnictwa zawodowego, warsztatu kształtowania osobowości i autoprezentacji, wizażu, zakładanie i prowadzenie własne działalności ( prowadzenia agroturystyki, tworzenie biznes planów) , warsztatu rękodzieła sztuki, handlowiec-sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej manicure, pedicure i stylizacji paznokci, broker edukacyjny, odpowiadających swoim rodzajem przedmiot niniejszego zamówienia, tj. zajęcia/warsztaty grupowe na rzecz klientów pomocy społecznej, osób z kręgu wykluczenia społecznego, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do SIWZ

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz posiadanego sprzętu, narzędzi, urządzeń technicznych umożliwiających
prawidłową realizację kształcenia - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz kadry dydaktycznej posiadającej kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonych zajęć - zgodnie z warunkami określonymi w SIWZ oraz podstawę do ich dysponowania

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza na zasadzie art.144 ustawy Prawo zamówień publicznych zmiany postanowień zawartej umowy w następujących wypadkach
1) zmiana terminu rozpoczęcia lub zakończenia zajęć wywołanej w szczególności
nieskompletowaniem na czas pełnej grupy szkoleniowej lub przyczynami niezależnymi od Wykonawcy i Zamawiającego (np. działania siły wyższej),
2) zmiana kadry dydaktycznej zaangażowanej w realizację szkolenia, wyłącznie w przypadku wystąpienia udokumentowanych nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających prowadzenie zajęć szkoleniowych przez wskazanego w ofercie wykładowcę/trenera/instruktora (w szczególności z powodu choroby, wypadku czy śmieci osoby), pod warunkiem złożenia przez wykonawcę pisemnego wniosku w tej sprawie i po akceptacji na piśmie przez Zamawiającego; Zaproponowane osoby powinny posiadać kwalifikacje i doświadczenie zawodowe co najmniej takie jak wykładowca, który ma zostać zastąpiony,.
3) zmiany miejsca realizacji zajęć, gdy konieczność jej dokonania wynika z przyczyn losowych, niezależnych od Wykonawcy. Zmiana ta nie może doprowadzić do obniżenia wymagań technicznych i funkcjonalnych określonych w SIWZ.
4) zmiany harmonogramu zajęć w uzasadnionych przypadkach i za zgodą wyrażoną na piśmie przez Zamawiającego.
5) zmiany stawki podatku VAT.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: szczytnogw.1.e-bip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie ul Polska 49 pok nr 304

Data składania wniosków, ofert: 03/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:15

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie ul Polska 49 pok nr 304

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

215555 / 2011-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia: opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z masażem klasycznym i nauką języka niemieckiego. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4331.84.2011.RI.

125623 / 2014-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Kętrzyn. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4231.140.2014.RI

65209 / 2009-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Umowa szkoleniowa |Kurs prawa jazdy kat. C+E oraz kurs podstawowy na przewóz rzeczy|

225671 / 2010-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia technolog robót wykończeniowych. Postępowanie oznaczone nr CAZ 4331-225/10/RI

120961 / 2014-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Zespół ds. Oświaty w Świętajnie - Świętajno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia zajęć i warsztatów w ramach realizacji projektu - 2, pn.: Czas na lepsze jutro

67235 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie jednodniowego warsztatu dla 10 pracowników Urzędu Miasta Ełku zaangażowanych w proces wydawania decyzji z obszaru urbanistyki - w ramach Projektu pt. NOVUS - program rozwoju administracji samorządowej Warszawy, Poznania, Lublina, Ełku i Łodzi realizowanym w ramach poddziałania 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

377000 / 2009-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w zakresie: Pracownik ochrony fizycznerj osób i mienia I-go stopnia, poszerzony o zajęcia z aktywizacji zawodowej i obsługi komptera w zakresie wyszukiwania ofert pracy i Internetu dla 16 osob bezrobotnych. Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Z Nami łatwiej.

109968 / 2014-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie działań związanych z realizacją Programu Aktywności Lokalnej dla 10 osób - młodzieży w wieku 15-24 lat, zagrożonej wykluczeniem społecznym w ramach realizacji projektu Program aktywizacji społeczno - zawodowej w Gminie Działdowo współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

43363 / 2009-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie oznaczone nr RP4331 - 46/09/RI. Organizacja szkolenia - kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym + wymiana butli z gazem.

206060 / 2012-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia spawanie metodą MAG i TIG dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Kętrzynie. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4231.119.2012.RI.

229055 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w ramach PO KL w Olsztynie