84359 / 2009-06-01 - Inny: Jednostka badawczo - rozwojowa / Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla (Zabrze)
Wykonanie i montaż narożnika pomiarowego. Zakup systemu pomiaru pod zmodernizowany stacjonarny układ zbierania danych do pomiaru parametrów otoczenia w tym przeciągu i temperatury metodą termopary aspiracyjnej
Opis zamówienia
1) Wykonanie narożnika pomiarowego składającego się z 4 ścian (2 boczne, podłoga i sklepienie) oraz 3 dodatkowych ścianek i ekranu, a także stelaża do podtrzymania odcinka pomiarowego spalin.
Widok ogólny zastosowania narożnika przedstawiono na rys.1 do SIWZ dla urządzenia grzewczego (kominek/kocioł c.o.) z czopuchem pionowym i rys.2 do SIWZ dla urządzenia grzewczego z czopuchem poziomym. Jest to element stanowiska, gdzie mierzony jest pośrednio strumień ciepła oddawany na zewnątrz przez ścianki urządzenia.
Narożnik powinien się składać z podłogi, ściany bocznej i tylnej oraz łatwo demontowanej ścianki górnej (sklepienia) rys. 3 i 7 do SIWZ, które są prostopadłe do siebie o wymiarach 1500 x 1500 mm każda.
W ściance tylnej powinien znajdować się element, który w przypadku badań urządzenia z czopuchem poziomym można łatwo usunąć rys.4 do SIWZ. Należy wykonać 4 wymienne takie elementy o średnicach otworu: 450; 500 i 600 mm, oraz bez otworu, zaopatrzony w termoelementy.
Ponieważ czopuchy urządzeń grzewczych montowane są na różnych wysokościach, w/w element musi mieć możliwość montażu w środku ścianki tylnej na wysokości od 1m wzwyż (licząc od poziomu podłogi narożnika do osi otworu w elemencie wymiennym).
Ścianki narożnika powinny być tak wykonane jak pokazano na rys.5 do SIWZ.
Sklepienie powinno zostać wykonane jak pokazano na rys. 8 do SIWZ.
Trzy dodatkowe ścianki, to zaznaczone na rys. 9 do SIWZ. Ekran ochronny przed promieniowaniem (ściana rozdzielająca) H oraz dwie ściany D komory do badań symulujące ściany kaflowe o lambda = (0,8 +0,1) W/mK przy 400 st. C z wmontowaną kratką wylotową powietrza konwekcyjnego jak pokazano na rys. 7 i 9 do SIWZ. Ścianki te powinny być wykonane z systemem mocującym je do narożnika pomiarowego.
Do ścianek tylnej i bocznej powinien zostać dostarczony łatwy do zamontowania czarny ekran E pochłaniający promieniowanie cieplne rys. 9 do SIWZ.
Na styku łączenia ścianki bocznej i tylnej zostanie zamontowany kątownik perforowany o długości 3m. Drugi taki sam kątownik zostanie zamocowany na ściance bocznej. Kątowniki te będą służyły jako stelaż do potrzymania odcinka pomiarowego spalin.
2) Zakup i montaż termoelementów w ściankach głównych.
Położenie punktów pomiarowych w ściankach narożnika pokazano na rys. 6 do SIWZ. Ponieważ wykonane ścianki narożnika są większe, należy przewidzieć montaż termoelementów zgodnie z założeniami normy (w odstępach co 10 cm), jednak przy założeniu, że jednocześnie na jednej ściance będzie wymagane 100 termoelementów). Temperatury ścian narożnika (podłogi, ściany bocznej i tylnej) powinny być mierzone wzorcowanymi urządzeniami, które odpowiadają wymaganiu dokładności: niepewność pomiaru < 1,5 K.
Termoelementy 300 sztuk, powinny zostać wyposażone w przewody o długości 7m. Ze względu na istniejące niebezpieczeństwo uszkodzenia zastosowanych termoelementów podczas zmiany ich położenia w ściance, należy zakupić 50 sztuk termoelementów dodatkowo wyposażone w przewody o długości 7 m.
3) Wykonanie zasuwy zamykającej przewód spalin (x3)
Zasuwa zamykająca przewód spalin powinna zostać wykonana jak pokazano na rys. 10 do SIWZ. Przewidziano wykonanie 3 zasuw o średnicach wewnętrznych 150; 200 i 300 mm. Zasuwy te powinny być wykonane z materiału odpornego na temperaturę do 700 st. C.
4) Wykonanie układu do pomiaru parametrów otoczenia.
Widok stanowiska, na którym będą mierzone parametry otoczenia przedstawia rys. 1 i 2 do SIWZ.
Ponieważ temperatura i przeciąg w pomieszczeniu laboratoryjnym powinna być mierzona w punkcie znajdującym się na obwodzie koła o promieniu (1,2 ± 0,1) m, wykreślonym ze środka boku paleniska, na wysokości (0,50 ± 0,01) m ponad podestem wagi i poza obszarem wpływu bezpośredniego promieniowania.
Stąd stelaż, na którym zostaną zamontowane czujniki musi umożliwić taką regulację ustawienia (bez pomiaru dodatkowym przymiarem), dodatkowo musi zapewniać stabilne położenie i pewność montażu czujników.
Czujnikami będą termoelement albo inne urządzenie do pomiaru temperatury (zakres od -5 do + 50 oC ), którego koniec jest osłonięty cylindryczną tuleją o średnicy 40 mm i długości 150 mm rys. 11 do SIWZ, z polerowanego aluminium.
Termoelement bądź inne urządzenie do pomiaru temperatury powinno spełniać wymagania dotyczące dokładności: niepewność pomiaru <1,5 K.
Termoelement powinien zostać wyposażony w przewód o długości 7m.
Drugim czujnikiem (zakup w ramach niniejszego tematu inwestycyjnego) zamontowanym na stelażu będzie element miernika prędkości ruchu powietrza, charakteryzujący się niepewnością pomiaru <0,1 m/s.
W pobliżu stanowiska zostaną zamontowane, zakupione w ramach niniejszego tematu inwestycyjnego barometr i wilgotnościomierz laboratoryjny oraz dodatkowy dokładny termoelement (powietrze atmosferyczne, przeliczenie na warunki normalne) ze świadectwami uwierzytelniającymi, 3 rurki prandtla o długości 1m (pomiar prędkości spalin) oraz licznik- rotametr- pompa umożliwiające cyfrową rejestrację i regulację przepływu w zakresie 10-100 l/h i 50-500 l/h. Układy licznik-rotametr-pompa umożliwiające regulację przepływu w zakresie 0-100 l/h i 0 - 500 l/h podobnie jak barometr, wilgotnościomierz i miernik prędkości ruchu powietrza, musi zostać wyposażone w przynajmniej jeden z interfejsów:
- interfejs cyfrowy RS-232,
- interfejs cyfrowy RS-485,
- interfejs cyfrowy Ethernet,
- wyjście prądowe 0-20 mA, 4-20 mA,
- wyjście napięciowe 0-10 V.
Jeśli urządzenie posiada interfejs cyfrowy (RS-232, RS-485 lub Ethernet) musi obsługiwać protokół komunikacyjny MODBUS RTU, MODBUS TCP lub dowolny inny protokół komunikacyjny, który jest opisany przez producenta urządzenia i istnieje do niego dokumentacja techniczna.
Preferowany interfejs komunikacyjny: RS-485, protokół MODBUS RTU.
5) Zakup termoelementów do pomiaru powierzchni zewnętrznych i wagi.
Do pomiaru powierzchni zewnętrznych i dotykalnych niezbędne są termoelementy umożliwiające pomiar z niepewnością < 2 st.C. Zakres pomiarowy tych czujników do około 200 st. C. Muszą to być termoelementy dające się łatwo i wielokrotnie zamontować np. na uchwytach (np. klejenie) i na drzwiczkach kotłów (np. z wykorzystaniem magnesów). Przewiduje się 20 takich termoelementów (10 dla elementów dotykalnych i 10 dla powierzchni kotła).
Termoelementy powinny zostać wyposażone w przewody o długości 7m.
Do pomiaru masy zasypywanego paliwa i masy odpadów paleniskowych należy zakupić wagę elektroniczną zapewniającą niepewność pomiaru ± 5g, o zakresie min. 50 kg.
6) Zakup i montaż układu zasysania spalin.
Układ będzie się składał z agregatu zasysającego (pompy), umożliwiającej wymuszenie przepływu w granicach 20 ÷ 35 l/min, przez system rurek i teflonów o łącznej długości do 5m, średnicy wewnętrznej 5 mm. Wydajność pompy będzie regulowana płynnie i utrzymywana dla zadanej wartości przepływu. Układ musi umożliwić przesył takich parametrów jak: czas zasysania, średni i chwilowy strumień spalin oraz temperatura zasysanych spalin do układu zbierania danych, czyli powinien zostać wyposażony w przynajmniej jeden z interfejsów:
- interfejs cyfrowy RS-232,
- interfejs cyfrowy RS-485,
- interfejs cyfrowy Ethernet,
- wyjście prądowe 0-20 mA, 4-20 mA,
- wyjście napięciowe 0-10 V.
Jeśli urządzenie posiada interfejs cyfrowy (RS-232, RS-485 lub Ethernet) musi obsługiwać protokół komunikacyjny MODBUS RTU, MODBUS TCP lub dowolny inny protokół komunikacyjny, który jest opisany przez producenta urządzenia i istnieje do niego dokumentacja techniczna.
Preferowany interfejs komunikacyjny: RS-485, protokół MODBUS RTU.
Jednocześnie wymagany jest podgląd na wyświetlaczu elektronicznym wartości chwilowego strumienia spalin.
7) Zakup i montaż układu do pomiaru szczelności wymienników.
Układ do pomiaru szczelności wymienników to badawcze urządzenie hydrauliczne, które podłącza się do urządzenia grzewczego z zainstalowanym wymiennikiem ciepła. Układ będzie się składał z pompy wodnej wymuszającej ciśnienie min. 5 bar w czasie co najmniej 10 min, systemu nastawy i utrzymania żądanego ciśnienia, systemu pomiarowego ciśnienia z wskaźnikiem manometrycznym i miernikiem ciśnienia, systemu przewodów łączących i elementów mocujących oraz uszczelniających połączenie układu do pomiaru szczelności wymienników z wymiennikiem.
8) Montaż układu, rozruch i szkolenie pracowników.
Wykonawca powinien zapewnić montaż układów w tym zmontowanie narożnika, zainstalowanie termopar (wszystkie termopary muszą zostać wyposażone we wtyki Mini - TC plus i przewody o długości 7 m), podpięcie do stelaża narożnika systemu odprowadzenia spalin, rozruch i szkolenie pracowników. Powinien dostarczyć również instrukcję montażu-obsługi i BHP.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 84359
Data publikacji: 2009-06-01
Nazwa: Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
Ulica: ul. Zamkowa 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Zabrze
Kod pocztowy: 41-803
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 032 2710041
Numer faxu: 032 2710809
Adres strony internetowej: www.ichpw.zabrze.pl
Regon: 00002594500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy
Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka badawczo - rozwojowa
Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka badawczo - rozwojowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie i montaż narożnika pomiarowego. Zakup systemu pomiaru pod zmodernizowany stacjonarny układ zbierania danych do pomiaru parametrów otoczenia w tym przeciągu i temperatury metodą termopary aspiracyjnej
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
1) Wykonanie narożnika pomiarowego składającego się z 4 ścian (2 boczne, podłoga i sklepienie) oraz 3 dodatkowych ścianek i ekranu, a także stelaża do podtrzymania odcinka pomiarowego spalin.
Widok ogólny zastosowania narożnika przedstawiono na rys.1 do SIWZ dla urządzenia grzewczego (kominek/kocioł c.o.) z czopuchem pionowym i rys.2 do SIWZ dla urządzenia grzewczego z czopuchem poziomym. Jest to element stanowiska, gdzie mierzony jest pośrednio strumień ciepła oddawany na zewnątrz przez ścianki urządzenia.
Narożnik powinien się składać z podłogi, ściany bocznej i tylnej oraz łatwo demontowanej ścianki górnej (sklepienia) rys. 3 i 7 do SIWZ, które są prostopadłe do siebie o wymiarach 1500 x 1500 mm każda.
W ściance tylnej powinien znajdować się element, który w przypadku badań urządzenia z czopuchem poziomym można łatwo usunąć rys.4 do SIWZ. Należy wykonać 4 wymienne takie elementy o średnicach otworu: 450; 500 i 600 mm, oraz bez otworu, zaopatrzony w termoelementy.
Ponieważ czopuchy urządzeń grzewczych montowane są na różnych wysokościach, w/w element musi mieć możliwość montażu w środku ścianki tylnej na wysokości od 1m wzwyż (licząc od poziomu podłogi narożnika do osi otworu w elemencie wymiennym).
Ścianki narożnika powinny być tak wykonane jak pokazano na rys.5 do SIWZ.
Sklepienie powinno zostać wykonane jak pokazano na rys. 8 do SIWZ.
Trzy dodatkowe ścianki, to zaznaczone na rys. 9 do SIWZ. Ekran ochronny przed promieniowaniem (ściana rozdzielająca) H oraz dwie ściany D komory do badań symulujące ściany kaflowe o lambda = (0,8 +0,1) W/mK przy 400 st. C z wmontowaną kratką wylotową powietrza konwekcyjnego jak pokazano na rys. 7 i 9 do SIWZ. Ścianki te powinny być wykonane z systemem mocującym je do narożnika pomiarowego.
Do ścianek tylnej i bocznej powinien zostać dostarczony łatwy do zamontowania czarny ekran E pochłaniający promieniowanie cieplne rys. 9 do SIWZ.
Na styku łączenia ścianki bocznej i tylnej zostanie zamontowany kątownik perforowany o długości 3m. Drugi taki sam kątownik zostanie zamocowany na ściance bocznej. Kątowniki te będą służyły jako stelaż do potrzymania odcinka pomiarowego spalin.
2) Zakup i montaż termoelementów w ściankach głównych.
Położenie punktów pomiarowych w ściankach narożnika pokazano na rys. 6 do SIWZ. Ponieważ wykonane ścianki narożnika są większe, należy przewidzieć montaż termoelementów zgodnie z założeniami normy (w odstępach co 10 cm), jednak przy założeniu, że jednocześnie na jednej ściance będzie wymagane 100 termoelementów). Temperatury ścian narożnika (podłogi, ściany bocznej i tylnej) powinny być mierzone wzorcowanymi urządzeniami, które odpowiadają wymaganiu dokładności: niepewność pomiaru < 1,5 K.
Termoelementy 300 sztuk, powinny zostać wyposażone w przewody o długości 7m. Ze względu na istniejące niebezpieczeństwo uszkodzenia zastosowanych termoelementów podczas zmiany ich położenia w ściance, należy zakupić 50 sztuk termoelementów dodatkowo wyposażone w przewody o długości 7 m.
3) Wykonanie zasuwy zamykającej przewód spalin (x3)
Zasuwa zamykająca przewód spalin powinna zostać wykonana jak pokazano na rys. 10 do SIWZ. Przewidziano wykonanie 3 zasuw o średnicach wewnętrznych 150; 200 i 300 mm. Zasuwy te powinny być wykonane z materiału odpornego na temperaturę do 700 st. C.
4) Wykonanie układu do pomiaru parametrów otoczenia.
Widok stanowiska, na którym będą mierzone parametry otoczenia przedstawia rys. 1 i 2 do SIWZ.
Ponieważ temperatura i przeciąg w pomieszczeniu laboratoryjnym powinna być mierzona w punkcie znajdującym się na obwodzie koła o promieniu (1,2 ± 0,1) m, wykreślonym ze środka boku paleniska, na wysokości (0,50 ± 0,01) m ponad podestem wagi i poza obszarem wpływu bezpośredniego promieniowania.
Stąd stelaż, na którym zostaną zamontowane czujniki musi umożliwić taką regulację ustawienia (bez pomiaru dodatkowym przymiarem), dodatkowo musi zapewniać stabilne położenie i pewność montażu czujników.
Czujnikami będą termoelement albo inne urządzenie do pomiaru temperatury (zakres od -5 do + 50 oC ), którego koniec jest osłonięty cylindryczną tuleją o średnicy 40 mm i długości 150 mm rys. 11 do SIWZ, z polerowanego aluminium.
Termoelement bądź inne urządzenie do pomiaru temperatury powinno spełniać wymagania dotyczące dokładności: niepewność pomiaru <1,5 K.
Termoelement powinien zostać wyposażony w przewód o długości 7m.
Drugim czujnikiem (zakup w ramach niniejszego tematu inwestycyjnego) zamontowanym na stelażu będzie element miernika prędkości ruchu powietrza, charakteryzujący się niepewnością pomiaru <0,1 m/s.
W pobliżu stanowiska zostaną zamontowane, zakupione w ramach niniejszego tematu inwestycyjnego barometr i wilgotnościomierz laboratoryjny oraz dodatkowy dokładny termoelement (powietrze atmosferyczne, przeliczenie na warunki normalne) ze świadectwami uwierzytelniającymi, 3 rurki prandtla o długości 1m (pomiar prędkości spalin) oraz licznik- rotametr- pompa umożliwiające cyfrową rejestrację i regulację przepływu w zakresie 10-100 l/h i 50-500 l/h. Układy licznik-rotametr-pompa umożliwiające regulację przepływu w zakresie 0-100 l/h i 0 - 500 l/h podobnie jak barometr, wilgotnościomierz i miernik prędkości ruchu powietrza, musi zostać wyposażone w przynajmniej jeden z interfejsów:
- interfejs cyfrowy RS-232,
- interfejs cyfrowy RS-485,
- interfejs cyfrowy Ethernet,
- wyjście prądowe 0-20 mA, 4-20 mA,
- wyjście napięciowe 0-10 V.
Jeśli urządzenie posiada interfejs cyfrowy (RS-232, RS-485 lub Ethernet) musi obsługiwać protokół komunikacyjny MODBUS RTU, MODBUS TCP lub dowolny inny protokół komunikacyjny, który jest opisany przez producenta urządzenia i istnieje do niego dokumentacja techniczna.
Preferowany interfejs komunikacyjny: RS-485, protokół MODBUS RTU.
5) Zakup termoelementów do pomiaru powierzchni zewnętrznych i wagi.
Do pomiaru powierzchni zewnętrznych i dotykalnych niezbędne są termoelementy umożliwiające pomiar z niepewnością < 2 st.C. Zakres pomiarowy tych czujników do około 200 st. C. Muszą to być termoelementy dające się łatwo i wielokrotnie zamontować np. na uchwytach (np. klejenie) i na drzwiczkach kotłów (np. z wykorzystaniem magnesów). Przewiduje się 20 takich termoelementów (10 dla elementów dotykalnych i 10 dla powierzchni kotła).
Termoelementy powinny zostać wyposażone w przewody o długości 7m.
Do pomiaru masy zasypywanego paliwa i masy odpadów paleniskowych należy zakupić wagę elektroniczną zapewniającą niepewność pomiaru ± 5g, o zakresie min. 50 kg.
6) Zakup i montaż układu zasysania spalin.
Układ będzie się składał z agregatu zasysającego (pompy), umożliwiającej wymuszenie przepływu w granicach 20 ÷ 35 l/min, przez system rurek i teflonów o łącznej długości do 5m, średnicy wewnętrznej 5 mm. Wydajność pompy będzie regulowana płynnie i utrzymywana dla zadanej wartości przepływu. Układ musi umożliwić przesył takich parametrów jak: czas zasysania, średni i chwilowy strumień spalin oraz temperatura zasysanych spalin do układu zbierania danych, czyli powinien zostać wyposażony w przynajmniej jeden z interfejsów:
- interfejs cyfrowy RS-232,
- interfejs cyfrowy RS-485,
- interfejs cyfrowy Ethernet,
- wyjście prądowe 0-20 mA, 4-20 mA,
- wyjście napięciowe 0-10 V.
Jeśli urządzenie posiada interfejs cyfrowy (RS-232, RS-485 lub Ethernet) musi obsługiwać protokół komunikacyjny MODBUS RTU, MODBUS TCP lub dowolny inny protokół komunikacyjny, który jest opisany przez producenta urządzenia i istnieje do niego dokumentacja techniczna.
Preferowany interfejs komunikacyjny: RS-485, protokół MODBUS RTU.
Jednocześnie wymagany jest podgląd na wyświetlaczu elektronicznym wartości chwilowego strumienia spalin.
7) Zakup i montaż układu do pomiaru szczelności wymienników.
Układ do pomiaru szczelności wymienników to badawcze urządzenie hydrauliczne, które podłącza się do urządzenia grzewczego z zainstalowanym wymiennikiem ciepła. Układ będzie się składał z pompy wodnej wymuszającej ciśnienie min. 5 bar w czasie co najmniej 10 min, systemu nastawy i utrzymania żądanego ciśnienia, systemu pomiarowego ciśnienia z wskaźnikiem manometrycznym i miernikiem ciśnienia, systemu przewodów łączących i elementów mocujących oraz uszczelniających połączenie układu do pomiaru szczelności wymienników z wymiennikiem.
8) Montaż układu, rozruch i szkolenie pracowników.
Wykonawca powinien zapewnić montaż układów w tym zmontowanie narożnika, zainstalowanie termopar (wszystkie termopary muszą zostać wyposażone we wtyki Mini - TC plus i przewody o długości 7 m), podpięcie do stelaża narożnika systemu odprowadzenia spalin, rozruch i szkolenie pracowników. Powinien dostarczyć również instrukcję montażu-obsługi i BHP.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 70
Informacja na temat wadium:
Zamawiający przewiduje wniesienie wadium:
Ustala się wadium w wysokości 3 600,00 zł., słownie: trzy tysiące sześćset zł 00/100
Wykonawca wnosi wadium: w pieniądzu, sposób przekazania: na konto zamawiającego:
numer konta 16 1240 4227 1111 0000 4846 7030 lub w jednej z poniżej podanych form:
1. w poręczeniach lub gwarancjach bankowych,
2. w gwarancjach ubezpieczeniowych,
3. w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust.3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 66, poz. 596 i Nr 216, poz. 1824), sposób przekazania: załączone dokumenty potwierdzające zrealizowanie zabezpieczenia finansowego przed upływem terminu składania ofert. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
Dokument w formie poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 i nie podlegają wykluczeniu z art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamóień publicznych (Dz. U. Nr 19 poz. 177 z późn. zm.) Warunki udziału w postępowaniu zostaną spenione, jeżeli Wykoanwca złoży dokumenty i oświadczenia o których mowa w p. 9 SIWZ.
inf_osw:
1) Właściwie wypełniony i podpisany formularz ofertowy - przedstawiony w formie oryginału, podpisany przez Wykonawcę lub pełnomocnika - załącznik nr 1 do SIWZ
2) Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 i nie podleganiu wykluczenia z art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy - przedstawione w formie oryginału, podpisane przez Wykonawcę lub pełnomocnika - załącznik nr 2 do SIWZ
3) Aktualny odpis z KRS-u albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument powinien być przedstawiony w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (osoba lub osoby uprawnione do reprezentacji firmy zgodnie z aktualnym opisem z rejestru lub aktualnym zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej), pełnomocnika lub notariusza. Odpis lub zaświadczenie powinno być wystawione nie później niż na 6 miesięcy przed upływem terminu do składania ofert.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga: W sytuacji podpisania dokumentów przez pełnomocnika wymagany jest oryginał pełnomocnictwa lub jego kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez mocodawcę lub notariusza.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa wyżej składa dokument lub dokumenty, wystawione zgodnie z prawem kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienia,
- nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się powyższych dokumentów oraz informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiedniego kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Kody CPV:
384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 45
Nazwa kryterium 2: Termin realizacji
Znaczenie kryterium 2: 20
Nazwa kryterium 3: Dostępność serwisu
Znaczenie kryterium 3: 35
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ichpw.zabrze.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla,
Ul. Zamkowa 1,
41 - 803 Zabrze,
fax: (32) 271 - 08 - 09,
e-mail: orfice@ichpw.zabrze.pl
Data składania wniosków, ofert: 10/06/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla,
Ul. Zamkowa 1,
41 - 803 Zabrze,
pokój nr 111
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Podobne przetargi
28738 / 2011-02-24 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
DOSTAWA MIERNIKÓW ELEKTRYCZNYCH I DROBNEGO SPRZĘTU POMIAROWEGO
414270 / 2012-10-24 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa przyrządów laboratoryjnych
481162 / 2013-11-25 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa kamery termowizyjnej i cyfrowego sprzętu foto (DZP.381.156.2013.DW)
138705 / 2014-06-27 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa aparatury i urządzeń. Oznaczenie sprawy OZ/D/83/DM/14
181793 / 2012-08-22 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa przyrządów laboratoryjnych.<BR>
nr rej.: DZP.381.103.2012.DW
11448 / 2013-01-08 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa urządzeń do pomiarów klimatyczno-wentylacyjnych dla Zakładu Centralny Zakład Odwadniania Kopalń.
124345 / 2009-07-31 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa momentomierza wraz z osprzętem. Oznaczenie sprawy OZ/D/124/BK/09
118665 / 2012-05-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa kamery termowizyjnej z systemem rejestracji danych oraz kamery wideo. Oznaczenie sprawy: OZ/D/107/JC/12
394558 / 2013-09-30 - Uczelnia publiczna
Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa aparatury dla jednostek organizacyjnych Politechniki Częstochowskiej.
153666 / 2013-04-18 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Technik Innowacyjnych EMAG - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa izotropowej sondy pola elektrycznego - nr postępowania FE/01/03/13
27360 / 2014-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Zakup detektorów na potrzeby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku
366754 / 2011-11-07 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa systemu rejestracji i pomiarów przepływu powietrza oraz temperatury cieczy i gazów. Oznaczenie sprawy: OZ/D/297/BL/11
243241 / 2013-11-18 - Podmiot prawa publicznego
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa urządzeń niezbędnych do bezpiecznego prowadzenia robót
w wyrobiskach górniczych w Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu.
318810 / 2015-11-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Wyższy Urząd Górniczy - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu kontrolno - pomiarowego w ramach dofinansowania przedsięwzięcia w formie przekazania środków przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania pn. Doposażenie organów nadzoru górniczego w sprzęt służący do monitorowania eksploatacji kopalin.
125175 / 2013-06-26 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Doposażenie pracowni HPLC w ramach projektu POKL.04.01.01-00-114/09-01. Oznaczenie sprawy: OZ/D/95/EO/13
307017 / 2010-10-29 - Inny: SAMODZIELNA PAŃSTWOWA JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA NIEPOSIADAJACA OSOBOWOŚCI PRAWNEJ
Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej - Częstochowa (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa, podłączenie i uruchomienie stanowiska badawczego do wykonania pomiarów i oceny reakcji na ogień materiałów niepalnych lub słabo palnych
326481 / 2011-12-09 - Inny: SZKOÅA PUBLICZNA
Zespół Szkół Budowlanych - Rybnik (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa sprzętu geodezyjnego w ramach projektu Sedno - to edukacja skrojona na miarę europejskiego rynku pracy współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
46400 / 2014-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Zakup detektorów na potrzeby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku
158549 / 2014-07-21 - Inny: instytut badawczy
Instytut Technik Innowacyjnych EMAG - Katowice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa rezystora KE/04/07/14
368394 / 2014-11-06 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa konduktometru. Oznaczenie sprawy: OZ/D/141/TB/14.
96806 / 2009-04-08 - Uczelnia publiczna
Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
DOSTAWA PRZENOÅšNEGO TWARDOÅšCIOMIERZA LEEBA DLA WYDZIAÅU BUDOWNICTWA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ
372436 / 2012-10-01 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa zestawu do pomiarów własności akustycznych materiałów dźwiękoizolacyjnych oraz doposażenie zestawu
do akustycznych pomiarów środowiskowych. Oznaczenie sprawy: OZ/D/219/NC/12
114950 / 2014-04-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa wielofunkcyjnego urzÄ…dzenia laboratoryjnego z zestawem elektrod. Oznaczenie sprawy: OZ/D/33/BL/14
301323 / 2011-11-18 - Inny: SZKOÅA PUBLICZNA
Zespół Szkół Budowlanych - Rybnik (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawę sprzętu geodezyjnego w ramach projektu Sedno - to edukacja skrojona na miarę europejskiego rynku pracywspółfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
7758 / 2013-01-07 - Uczelnia publiczna
Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa systemu do pomiaru trójwymiarowego pola prędkości metodą anemometrii stałotemperaturowej. Oznaczenie sprawy: OZ/D/281/EO/12
151233 / 2015-10-16 - Uczelnia publiczna
Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa aparatury dla Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.
148429 / 2012-07-09 - Podmiot prawa publicznego
Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego Spółka Akcyjna - Bytom (śląskie)
CPV: 384100002 (Przyrządy pomiarowe)
Dostawa 20 wielokanałowych podręcznych przyrządów pomiarowych do pomiaru zawartości tlenu, dwutlenku węgla, tlenku węgla i metanu.