287294 / 2010-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasto Lublin (Lublin)
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 287294
Data publikacji: 2010-09-10
Nazwa: Gmina Miasto Lublin
Ulica: Pl. Łokietka 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-950
Województwo / kraj: lubelskie
Numer telefonu: 081 4663000
Numer faxu: 081 4663001
Adres strony internetowej: www.um.lublin.pl
Regon: 00059419800000
Typ ogłoszenia: ZP-408
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie robót dodatkowych na inwestycji prowadzonej pod nazwą Renowacja klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych w Lublinie.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Wykonanie robót dodatkowych na inwestycji prowadzonej pod nazwą Renowacja klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych w Lublinie. Zakres przedmiotu zamówienia obejumje:
1) Wykonanie podłoża z płyty OSB pod obróbki z blachy tytanowo-cynkowej,
2) Dylatacje pionowe w dobudówce przed elewacją południową
3) Usunięcie zasyp i wypełnienie keramzytem pach sklepienia nad pom. -1.03
4) Wykonanie wzmocnienia sklepień kolebkowych wraz z wykonaniem zasyp i szlicht
5) Schody żelbetowe na szalunku drewnianym traconym w klatce KL IV
6) Stropy nad pomieszczeniami: 1.16, 1.17, 1.18, 1.26 - płyta żelbetowa na szalunku z blachy TR 35 na 210 na belkach stalowych
7) Demontaż belek stalowych nad pomieszczeniami 1.36 i 1.37
8) Rozbiórka ścian działowych z cegły pełnej i wykonanie nowych w technologii g-k.
9) Naprawa spękań ścian i nadproży
10) Rozbiórka stropów drewnianych
szacunkowa_wart_zam: Tak
Kod trybu postepowania: WR
zamowienie_pprawna_hid: i;
zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 5
zamowienie_uzasadnienie:
Na inwestycji realizowanej przez Zamawiającego pod nazwą Renowacja klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych w Lublinie na podstawie umowy Nr 4041 IN 2009 z dnia 12.11.209 r. zawartej z Wykonawcą WARBUD SA z siedzibą w Warszawie, zachodzi konieczność wykonania robót dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym, które są niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, a których nie można było przewidzieć w chwili jego udzielania.
Podczas prac projektowych biuro projektowe będące autorem dokumentacji projektowej na podstawie której realizowana jest przedmiotowa inwestycja, wykonało wymagane odkrywki i badania architektoniczne w ilościach ekonomicznie i technicznie prawidłowych i uzasadnionych, a niezbędnych dla prawidłowego wykonania prac, na podstawie których opracowany został następnie projekt budowlany określający zakres przedmiotu zamówienia do postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane w trybie przetargu nieograniczonego.
W trakcie realizacji robót budowlanych dotyczących renowacji budynku klasztoru powizytkowskiego, stwierdzono konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych, niezbędnych do zrealizowania przebudowy tego zabytkowego obiektu.
Odkrywki wykonane w trakcie prac projektowych w ilościach technicznie uzasadnionych nie wskazywały na konieczność wykonania nowych nie objętych zamówieniem podstawowym robót, które wynikły już po rozpoczęciu prac i przeprowadzeniu robót rozbiórkowych elementów budynku zbędnych do dalszej przebudowy, takich jak stare warstwy posadzkowe i stropowe, wtórne zabudowy ściankami wewnętrznymi, obudowy ścian z płyt boazeryjnych i gipsowych oraz tynki, i których nie można było przewidzieć w chwili udzielania zamówienia podstawowego.
W trakcie prowadzenia tych robót rozbiórkowych odsłonięta została konstrukcja budynku, co pozwoliło na rozpoznanie aktualnego stanu technicznego budynku. Odkrywki wykonane w trakcie przygotowania projektu nie wykazały istnienia takiego stanu technicznego konstrukcji, co skutkuje obecnie koniecznością naprawy konstrukcji budynku i wykonania szeregu robót dodatkowych, nie objętych zamówieniem podstawowym, obejmujących:
1)Wykonanie podłoża z płyty OSB pod obróbki z blachy tytanowo-cynkowej
Dokonanie rozbiórek wtórnej zabudowy w rejonie poddasza i umożliwienie dostępu do części okapowej dachu, co nie było możliwe na etapie opracowywania dokumentacji, pozwoliło na weryfikację przyjętych rozwiązań projektowych dotyczących obróbek blacharskich na gzymsach. Stwierdzono dużą szerokość gzymsów, stwarzającą niebezpieczeństwo klawiszowania tradycyjnego deskowania, wykonanego z pojedynczych desek, przewidzianego w projekcie. W celu uniknięcia tego bardzo niekorzystnego, powodującego szybką erozję gzymsu zjawiska, oraz w celu uzyskania stabilnego i równego podłoża pod obróbki blacharskie, autorzy projektu podjęli decyzję o konieczności zamiany przyjętych w dokumentacji desek na płyty drewnopodobne typu OSB z separacją z maty strukturalnej. Nowe rozwiązanie, uwzględniające zasady sztuki budowlanej oraz gwarantujące prawidłową pracę technologiczną deskowania gzymsu w różnych warunkach termicznych (różnica temperatur lato - zima, dzień - noc) zabezpiecza w konsekwencji przed klawiszowaniem tradycyjnego deskowania i deformacją blachy i tym samym ze względów technicznych i technologicznych jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego.
2)Dylatacja pionowa w dobudówce przed elewacją południową
W trakcie prac budowlanych, po dokonaniu odkrywek tynku, stwierdzono nieregularne pęknięcia ścian w obrębie południowo-wschodniego narożnika danskera. Po zbadaniu elementów okazało się, że stykające się ze sobą budynki o rożnych wysokościach, które zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami konstrukcji obiektów budowlanych winny być zdylatowane, zostały wzniesione jako jednorodny obiekt bez wykonania dylatacji. Stwierdzenia takiego stanu rozwiązań istniejącego budynku nie można było przewidzieć w chwili opracowywania dokumentacji projektowej, gdyż w tym celu niezbędne byłoby rozkucie ścian konstrukcyjnych, co groziłoby przyspieszeniem degradacji obiektu i w konsekwencji katastrofa budowlaną. Takie dogłębne rozpoznanie możliwe stało się dopiero po rozpoczęciu prac rozbiórkowych elementów zbędnych do dalszej przebudowy. Z uwagi na stwierdzony stan faktyczny budynku, przewidziany w projekcie sposób likwidacji rys w ścianach, jak przewidywano rys powierzchniowych powstających w obrębie dylatacji budynków, polegający na wypełnieniu pęknięć trwale elastyczną masą w przypadku nierównomiernego przemieszczania się dwóch, sąsiadujących ze sobą budynków, uznano za rozwiązanie zbyt mało efektywne i niezabezpieczające przed ewentualnym pękaniem ścian w miejscu styku budynków. W związku z powyższym stwierdzono, że dla prawidłowej pracy budowli i prawidłowej nieawaryjnej eksploatacji obiektu, a tym samym prawidłowego wykonania dalszych robót przewidzianych zakresem zamówienia podstawowego, konieczne jest na tym etapie robót wykonanie dylatacji budynków. Brak jej w konstrukcji budynku będzie skutkować dewastacją wykonanych nowych tynków oraz koniecznością przeprowadzania ciągłych napraw.
3)Usunięcie zasyp i wypełnienie keramzytem pach sklepienia nad pom. -1.03
Odkrywki punktowe, wykonane zgodnie ze sztuka budowlaną i możliwościami ekonomiczno-technicznymi na etapie prac projektowych wskazywały, że stan techniczny poszczególnych warstw stropowych jest dobry i nie występuje konieczność wykonywania wymiany zasyp pach sklepień. Jednakże w trakcie realizacji robót, po dokonaniu odkrywek w zakresie niezbędnym do wykonania nowych posadzek, w trakcie prac budowlanych stwierdzono, że zasypki sklepienia posiadają niejednorodny charakter (gruz, ziemia, śmieci) oraz są zawilgocone i zagrzybione. Sytuacji tej nie można było wcześniej przewidzieć, gdyż nie jest możliwa pełna ocena wypełnienia zasypki sklepień na podstawie punktowych odkrywek możliwych do wykonania na etapie prac projektowych. Zastąpienie starych zasypek keramzytem zlikwiduje niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się zagrzybienia w budynku oraz umożliwi zablokowanie pach sklepienia lekkim materiałem, odpornym na korozję biologiczną oraz pozwoli na prawidłową realizację dalszych robót objętych przedmiotem zamówienia.
4)Wykonanie wzmocnienia sklepień kolebkowych wraz z wykonaniem zasyp i szlicht
Na kolebkach sklepień odkryto liczne rysy i pęknięcia, zarówno w kierunku poprzecznym jak i podłużnym, świadczące o naruszeniu konstrukcji sklepień, czego nie mona było przewidzieć na etapie prac projektowych pomimo wykonania stosownych badań architektonicznych i zgodnych ze sztuką budowlaną odkrywek w ilości technicznie i ekonomicznie możliwej i uzasadnionej. Dopiero po wykonaniu rozbiórek posadzek przewidzianych w dokumentacji do wymiany, stwierdzono zły stan techniczny sklepień.
W celu wzmocnienia sklepień i zapobieżenia ich zawaleniu, niezbędnym jest wykonanie opłaszczowania żelbetowego, przejmującego obciążenia własne sklepień oraz obciążenia użytkowe. Zaniechanie wykonania tych robót ze względów technologicznych uniemożliwia dalszą realizację robót przewidzianych zakresem zamówienia podstawowego.
5)Schody żelbetowe na szalunku drewnianym traconym w klatce KL IV
Po dokonaniu zgodnych ze sztuką budowlaną odkrywek i badań architektoniczno-konstrukcyjnych, stwierdzono, że wystarczającym rozwiązaniem przy stwierdzonym stanie technicznym elementu, będzie nadlanie nowych schodów na istniejącym sklepieniu. Po zbiciu tynków ze sklepień w klatce schodowej KL IV oraz rozebraniu drewnianej okładziny schodów stwierdzono zły stan techniczny konstrukcji schodów , czego nie można było przewidzieć w chwili opracowywania dokumentacji projektowej. Jednakże ze względu na zły stan techniczny sklepień, który mógł być stwierdzony dopiero w trakcie realizacji robót po pełnym odsłonięciu elementów nośnych, należy nowe schody wykonać jako konstrukcję niezależną od sklepień, wspierającą się bezpośrednio na ścianach.
Wykonanie nowych schodów jako niezależnej konstrukcji pozwoli na odciążenie istniejącego sklepienia oraz umożliwi zachowanie zaprojektowanej funkcji dla klatki schodowej nr IV.
6)Strop nad pomieszczeniami: 1.16, 1.17, 1.18, 1.26 - płyta żelbetowa na szalunku z blachy TR 35 na 210 na belkach stalowych
Dot. pom 1.26 - Po rozebraniu zgodnie z dokumentacją projektową warstw podłogowych i zdemontowaniu podsufitki odsłonięte zostały drewniane belki stropowe, których stan techniczny okazał się miejscowo bardzo zły, spowodowany korozją biologiczną. Wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną na etapie prac projektowych odkrywki punktowe w miejscach technicznie możliwych, nie wskazywały na punktowe ubytki belek spowodowane korozją. Przyjęto, że strop nie będzie podlegał wymianie. Jednakże ze względu na dużą destrukcję belek, koniecznym stało się zastąpienie stropów drewnianych, nowymi o konstrukcji żelbetowej na belkach stalowych.
Dot. pom. 1.16, 1.17, 1.18 - Po rozebraniu warstw stropowych i odsłonięciu stalowych belek stropowych, stwierdzono niewłaściwy rozstaw belek z punktu widzenia projektowanej nośności stropu, czego nie można było przewidzieć na etapie udzielania zamówienia, rozstaw belek stropowych nie był możliwy do stwierdzenia bez ingerencji w konstrukcję obiektu, a jej wykonanie na tamtym etapie naraziłoby go na utratę nośności i powstanie katastrofy budowlanej. Dokumentacja projektowa nie przewidywała wymiany stropów, a dokonane zgodne ze sztuką budowlaną badania architektoniczno-konstrukcyjne nie wskazywały złego stanu technicznego.
Realizacja robót rozbiórkowych elementów nad stropami w pom. 1.16, 1.17, 1.18, 1.26, spowodowała odkrycie całej powierzchni stropów i ich elementów składowych. Takowe odsłonięcie całości dało pełny obraz stanu rzeczywistego pod względem technicznym i użytkowo-funkcjonalnym elementów wypełniających, ocieplających i konstrukcyjnych nad ww. pomieszczeniami.
Stwierdzenie zaistniałego stanu faktycznego budynku, ze względu na przyjęte w obliczeniach konstrukcyjnych przeznaczenie pomieszczeń i wynikających z tego obciążeń, powoduje konieczność demontażu belek i dokonania korekty ich rozstawu, stosownie do potrzeb funkcji budynku. Zaniechanie wykonania tych robót uniemożliwi realizację zamówienia podstawowego zgodnie z przeznaczenie użytkowym pomieszczeń.
7)Demontaż belek stalowych nad pomieszczeniami 1.36 i 1.37
Po zdjęciu warstw wykończeniowych odsłonięto belki stalowe, które okazały się być w kolizji z projektowanymi rozwiązaniami (poziomy użytkowe, instalacje wewnętrzne).
Sytuacji tej nie można było wcześniej przewidzieć, gdyż jedynie realizacja robót rozbiórkowych elementów nad stropami w pom. 1.36, 1.37 pozwala na odkrycie całej powierzchni stropów i ich elementów składowych, co pozwoliło na uzyskanie pełnego obraz stanu stropu pod względem technicznym i użytkowo-funkcjonalnym w zakresie elementów wypełniających, ocieplających i konstrukcyjnych i ich kolizji z instalacjami wewętrznymi. W celu prawidłowego wykonania stropów nad pomieszczeniami 1.36 i 1.37 należy zdemontować kolizyjne belki, a istniejące sklepienia wzmocnić poprzez opłaszczowanie i wykorzystać do ułożenia warstw posadzkowych ponieważ bez tego nie będzie możliwe wykonanie przewidzianych projektem instalacji wewnętrznych wraz z prawidłowymi warstwami posadzkowymi.
8)Rozbiórka ścian działowych z cegły pełnej i wykonanie nowych w technologii g-k. Pomieszczenia: (2.69 - 2.72 - 2.67 - 2.68 - 2.73) (2.39-2.40) (3.27-2.28) (2.30-2.34) (2.34-2.32) (2.32-2.31)
Podczas prowadzenia badań budynku i prac projektowych stwierdzono, że stan techniczny ścianek działowych nie budzi zastrzeżeń i można je wykorzystać dla potrzeb nowych rozwiązań funkcjonalnych po dokonaniu miejscowej naprawy tynków. Jednakże w trakcie robót budowlanych, po odsłonięciu konstrukcji budynku stwierdzono, że ścianki te posadowione są bezpośrednio na sklepieniu, bez belki podwalinowej lub nawet na samej zasypce sklepień. Ponadto po przewidzianym w dokumentacji projektowej zbiciu tynków stwierdzono na ścianach działowych liczne pęknięcia, erozję cegieł i zaprawy w spoinach, brak wzmocnień muru w postaci wkładek zbrojeniowych w spoinach liczne rysy i spękania ścian na całej ich grubości oraz brak przewiązania ścianek działowych z murem nośnym tj. brak zarówno prawidłowego wiązania cegieł jak i zbrojenia kotwiącego.
Tak zły stan techniczny kwalifikuje ścianki do demontażu. W miejsce starych ścianek, żeby nie dociążać i tak osłabionej czasem konstrukcji nośnej obiektu, należy wykonać ścianki w lekkiej technologii ścianek gipsowo-kartonowych.
Określenie rzeczywistego stanu technicznego ścianek możliwe było dopiero po demontażu warstw posadzkowych i odsłonięciu dolnych partii ścianek na całej ich długości. Wykonanie tych robót na etapie opracowywania dokumentacji projektowej spowodowałoby odkrycie elementów nośnych budynku, co naraziłoby go na przyspieszoną erozję i zagrożenie katastrofą budowlaną. W chwili obecnej zachodzi konieczność wykonania rozbiórki istniejących ścianek działowych i odtworzenie ich zgodnie z układem przewidzianym w dokumentacji projektowej. Wykonanie jedynie miejscowej naprawy tynków spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa obiektu.
9)Naprawa spękań ścian i nadproży
W trakcie robót budowlanych, po rozkuciu pęknięć w tynku stwierdzono liczne rysy i spękania na ścianach nośnych i nadprożach. Pęknięcia przechodzą przez całą grubość ścian. Rozpoczęcie realizacji powyższych robót i odsłonięcie elementów konstrukcyjnych nadproży i ścian wykazało, że zarysowania występują na całej grubości elementów nośnych. Sytuacji tej nie można było wcześniej przewidzieć, gdyż nie jest możliwa pełna ocena stanu konstrukcji ścian i nadproży na podstawie punktowych odkrywek możliwych do wykonania na etapie prac projektowych a jedynie po odsłonięciu całego elementu konstrukcyjnego budynku co jest niemożliwe podczas prac projektowych. Dokumentacja projektowa opracowana po przeprowadzeniu licznych miejscowych odkrywek wykonanych zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami badania konstrukcji obiektów w ilości technicznie i ekonomicznie prawidłowej obejmuje tylko prace polegające na naprawie rys poprzez wypełnienie ich trwale elastyczną masą. Stwierdzenie powyższego skutkuje koniecznością naprawy uszkodzonej konstrukcji co wpłynie na poprawę jej wytrzymałości i prawidłowe przeniesienie obciążeń . W celu powstrzymania dalszej degradacji murów nośnych oraz przeniesienia dodatkowych obciążeń związanych z renowacją kolebek sklepień płaszczami betonowymi, spękane ściany należy konieczne jest wzmocnić poprzez wklejenie prętów kotwiących i wypełnienie zarysowań materiałem wzmacniającym. i zagraża w przyszłości koniecznością ich wymiany wraz z dodatkową reperacją tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Przewidziane w projekcie rozwiązanie, opracowane na podstawie miejscowych odkrywek, nie jest wystarczające dla zapewnienia odpowiedniej nośności murów.
10) Rozbiórka stropów drewnianych
Po dokonaniu rozbiórek warstw posadzkowych i podsufitek, stwierdzono że belki stropowe wykazują daleko posuniętą korozję biologiczną, powodującą utratę nośności belek, czego nie można było przewidzieć w chwili opracowywania dokumentacji projektowej, pomimo przeprowadzenia wcześniejszego rozpoznania na etapie prac przedprojektowych ponieważ nie jest możliwa pełna ocena stanu konstrukcji sklepień na podstawie punktowych odkrywek możliwych do wykonania na etapie prac projektowych. W związku z powyższym, dla prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, konieczne jest usunięcie w całości istniejących skorodowanych drewnianych belek stropowych, gdyż ich pozostawienie może spowodować rozprzestrzenienie się grzyba w budynku.
W dokumentacji projektowej przyjęto, że konstrukcja stropu nie uległa korozji biologicznej i strop ma prawidłową wytrzymałość oraz nie będzie podlegał wymianie. Jednakże ze względu na dużą destrukcję belek, koniecznym stało się zastąpienie ich, nowymi elementami konstrukcyjnymi z belek stalowych. Rozpoczęcie robót podstawowych wytworzyło wyjątkową sytuację, nie wynikającą z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, a wiedza jaką posiadał na etapie przygotowania dokumentacji, uzyskana z dokonanych badań architektonicznych i odkrywek wykonanych w ilości technicznie możliwej i wymaganej zasadami sztuki budowlanej, w rzeczywistości odbiega od wiedzy jaką posiadł na etapie realizacji przedmiotu zamówienia. Informacje, uzyskane z badań wykonanych na etapie opracowywania projektu nie wskazywały na konieczność wykonania wymienionych powyżej robót dodatkowych. Jednakże z uwagi na fakt, iż są one robotami konstrukcyjnymi, których wykonanie ze względów technologicznych musi nastąpić na początku procesu przebudowy budynku i bez ich wykonania niemożliwa jest realizacja robót instalacyjnych czy wykończeniowych, objętych zamówieniem podstawowym, zasadnym jest niezwłoczne podjęcie ich realizacji, gdyż dalsza realizacja zakresu zamówienia podstawowego uzależniona jest od uprzedniego wykonania zamówienia dodatkowego.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili udzielania zamówienia podstawowego, w chwili obecnej powstała konieczność wykonania wymienionych robót dodatkowych, gdyż ich wykonanie warunkuje prawidłową realizację zamówienia podstawowego, a zaniechanie podjęcia czynności w tym zakresie uniemożliwi prawidłowe wykonanie dalszych prac związanych z przebudową klasztoru powizytkowskiego na centrum działań artystycznych, w szczególności dotyczących wykonania zakresu przewidzianego w umowie podstawowej.
Cena ofertowa realizowanego na podstawie umowy podstawowej zamówienia wynosi 26 870 363,36 zł brutto, wartość robót dodatkowych objętych przedmiotowym zamówieniem szacuje się na kwotę 2 260 261,43 zł netto, tj. 2 757 518,94 zł brutto. Wartość robót dodatkowych stanowi 8,41% wartości zamówienia podstawowego.
Wobec tego, że roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym są niezbędne do jego prawidłowego wykonania, a ich wartość nie przekracza 50% wartości realizowanego zamówienia oraz z powodu tego, że wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego, proponuje się zlecenie robót dodatkowych dotychczasowemu wykonawcy robót podstawowych będącemu stroną umowy zawartej po przeprowadzeniu postępowania przetargowego. Mając na uwadze powyższe spełnione zostają wszystkie przesłanki art. 67 ust. 1 pkt 5 lit. B ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Nazwa wykonawcy: WARBUD SA
Adres pocztowy wykonawcy: Al Jerozolimskie 162 A
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-342
ID województwa: 6
Województwo / kraj: mazowieckie
Kody CPV:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Podobne przetargi
91397 / 2016-06-17 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
_Remont Å‚azienek w pokojach w Domu Studenta Babilon_ (oznaczenie sprawy: PN/23-2016/DOP-p)
356046 / 2009-10-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont Oddziałów Ginekologicznych Samodzielnego Publicznego Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie zlokalizowanych przy ul. Lubartowskiej 81
163404 / 2009-05-22 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót remontowych w domu studenckim Grześ UMCS w Lublinie przy ul. Langiewicza 24
236936 / 2012-07-05 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej - Gościeradów (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Termomodernizacja budynku szkolnego w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej - etap I
125341 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy w Biszczy - Biszcza (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Odbudowa drogi gminnej nr 109406L km 0+850 do km 1+300 w miejscowości Bukowina Wschodnia.
145728 / 2009-05-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa pomieszczeń archiwum na niskim parterze bloku C w SPSK-4 w Lublinie
360028 / 2010-11-08 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Adaptacja pomieszczeń Laboratorium 1 - Pracowni Mikroskopii Elektronowej dla potrzeb Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych w budynku Chemii Dużej UMCS w Lublinie przy Placu Marii Curie Skłodowskiej 3
105314 / 2010-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Modliborzyce - Modliborzyce (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń i sali gimnastycznej w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym
324949 / 2011-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Åšwidnik - Åšwidnik (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Rewitalizacja budynków i terenów położonych przy ul. Kolejowej w Świdniku w ramach Rewitalizacja północnych obszarów przyległych do strefy przemysłowej miasta Świdnik
229728 / 2013-06-14 - Podmiot prawa publicznego
"Kamienice Miasta" Sp z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont elewacji kamienicy przy ul. Rynek 19, 20 w Lublinie
428226 / 2009-12-14 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wymiana stolarki okiennej w budynkach Akademickiego Centrum Kultury Fizycznej UMCS w Lublinie przy ul. Langiewicza 22
320550 / 2014-09-26 - Uczelnia publiczna
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót naprawczych w obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
226756 / 2008-09-30 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót remontowych, budowlanych, elektrycznych i sanitarnych w budynkach dydaktycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Zamościu.
223197 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åukowski - Åuków (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont i termorenowacja Domu Dziecka w Radoryżu Smolanym
53473 / 2011-02-15 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia terenu przy budynku D Instytutu Nauk o Ziemi UMCS przy ulicy Głębokiej w Lublinie (oznaczenie sprawy: PN/1-2011/DTI)
232465 / 2011-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Radzyński w imieniu, którego działa Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń biurowych w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim
200836 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont podłóg w salach nr 14,15,16, 17, 18, 19 w obiekcie Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
115103 / 2015-07-31 - Uczelnia publiczna
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont wnętrza budynku dydaktycznego PWSZ w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej 24
356694 / 2012-09-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie remontu budynków oraz placu na terenie bazy transportowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 1
217415 / 2014-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Poniatowa - Poniatowa (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót remontowo budowlanych w ramach zadania:Modernizacja świetlicy wiejskiej oraz budowa placu zabaw w miejscowości Zofianka
62112 / 2014-02-21 - Inny: Kościelna szkoła wyższa o pełnych prawach publicznych szkół wyższych
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie adaptacji pomieszczeń czytelni i pracowni teologicznej w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL na potrzeby Pracowni Digitalizacji w ramach projektu Lubelska Biblioteka Wirtualna
237830 / 2014-07-16 - Inny: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
PrzedsiÄ™biorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ÅÄ™czna Sp. z o.o. - ÅÄ™czna (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Termomodernizacja budynku biurowego
383540 / 2013-09-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie izolacji, opaski, koszy oraz remontu zaplecza obiektu KMP w Białej Podlaskiej
166339 / 2009-09-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa pomieszczenia Pracowni Badań Elektro-Encefalograficznych Oddziału Neurologii w SPSK-4 w Lublinie ul. Jaczewskiego 8
131745 / 2009-08-11 - Inny: Agencja Państwowa
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa 02-004 Warszawa ul. Chałubińskiego 3A Oddział Regionalny w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Podział lokali mieszkalnych przy ul. Ścibiora 13 i ul. Kowalskiego 8 w Dęblinie
384598 / 2009-11-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
BZP/PN/29/2009 Adaptacja wybranych pomieszczeń stołówki studenckiej PL
229022 / 2009-07-08 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie robót remontowych w domu studenckim Grześ UMCS w Lublinie przy ul. Langiewicza 24
177818 / 2009-06-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
6 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Dęblin (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Roboty remontowe pomieszczeń w budynku Podstawowej Opieki Zdrowotnej
6 Szpitala Wojskowego z Przychodnią - SP ZOZ w Dęblinie, ul. Szpitalna 2
171401 / 2014-08-07 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury
Opolskie Centrum Kultury - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wymiana instalacji wentylacji mechanicznej wraz z przebudową pomieszczeń w budynku Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim