Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

260644 / 2014-08-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Kraków)

Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku szpitalnym nr 6A

Opis zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pt.: Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku szpitalnym nr 6A. Wykonawca wykona prace budowlane i instalacyjne w budynku nr 6A w oparciu o rozwiązania techniczno-materiałowe oraz opis wykonania robót i technologii wykonania robót zawarte w opracowanym projekcie autorstwa Kondratowicz s.c Krystian Kondratowicz, Andrzej Kondratowicz.
3.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Budowę urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych
1. Roboty przygotowawcze - zabezpieczenie placu budowy
2. Roboty ziemne
a) wykonanie wykopów
b) umocowanie pionowych ścian wykopów
c) ręczne zasypanie wykopów
3. Roboty rozbiórkowe
a) rozbiórka stropów żelbetowych i akerman
b) wyburzenie ścian ceglanych
c) demontaż posadzek z wykładzin i płytek
d) demontaż wyposażenia kuchenki i łazienki
4. Roboty żelbetowe
a) wykonanie podszybia grubości 30 cm
b) wykonanie ścian szybu windowego grubości 20 cm
d) wykonanie płyty nadszybia grubości 20 cm
e) wykonanie fundamentów pod wiatrołap grubości 20 cm
f) wykonanie podkładu z chudego betonu pod płytę podbudowy pod posadzkę wiatrołapu
g) wykonanie płyty podbudowy pod posadzkę wiatrołapu
5. Roboty izolacyjne
a) izolacja ścian fundamentowych
b) wykonanie powłoki wodoszczelnej na gruncie
c) wykonanie powłoki wodoszczelnej płyty podszybia
d) wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentów
6. Roboty murowe
a) przemurowanie oraz uzupełnienie ścian istniejących
b) wymurowanie ścian działowych
c) wykonanie nowych nadproży
d) wymurowanie blend okien
7. Roboty wykończeniowe
a) roboty tynkarskie
b) roboty malarskie
c) roboty posadzkarskie (wykładzina PCV i płytki ceramiczne podłogowe)
8. Dostawa i montaż dźwigu osobowego (zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, projektem i specyfikacją)
9. Dostawa i montaż wiatrołapu w konstrukcji aluminiowej oraz drzwi aluminiowych do przedsionka wewnątrz budynku (zgodnie ze specyfikacją i projektem)
10. Roboty instalacyjne - instalacja elektryczna dla windy
a) roboty przygotowawcze (trasowanie, kucie bruzd, przebicia itp.)
b) montaż zasilania szafy sterowniczej windy osobowej
c) montaż zabezpieczenia w istniejącej rozdzielnicy elektrycznej TE
d) montaż oświetlenia w obrębie windy
e) montaż oświetlenia komunikacji
11. Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
a) ułożenie dojścia z kostki do dźwigu dla osób niepełnosprawnych
II. Wywóz i utylizację gruzu
III. Przywrócenie do stanu pierwotnego terenu budowy po zakończeniu robót
IV. Wykonanie rozruchu, wszelkich pomiarów i prób oraz dokonanie odbioru i dopuszczenia urządzenia dźwigowego do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.
V. Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące urządzenia dźwigowego:
1. Urządzenie dźwigowe winno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone we wszystkie konieczne ułatwienia; dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami).
2. Zamawiający wymaga by wymiary wewnętrzne kabiny umożliwiały swobodny transport chorego na łóżku szpitalnym, z co najmniej dwoma osobami obsługi.
3. Kabina dźwigu powinna posiadać poręcze umieszczone na wysokości 90cm, wewnętrzny panel sterujący na wysokości 0,8 m - 1,2 m w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, po lewej stronie przycisków należy umieścić wypukłe opisy, cyfry lub standardowe symbole a także oznaczenia w alfabecie Braillea, przycisk kondygnacji [zero] powinien być dodatkowo wyróżniony; panel sterowania powinien być zabezpieczony przed chwilowym wzrostem napięcia w sieci; ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej bocznej ścianie zamontowane lustro bezpieczne; sufit: podwieszany; podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa; cokół: wykonany z ceownika z blachy nierdzewnej; oświetlenie: pośrednie; wentylacja: wentylator elektryczny; w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających; sygnalizacja piętra: w kabinie windy powyżej panelu sterującego lub nad drzwiami należy umieścić wyświetlacz pokazujący numer piętra, na którym znajduje się winda; na wyświetlaczu powinna pojawiać się informacja o zatrzymaniu windy na danym piętrze; podczas zatrzymania windy powinien pojawiać się sygnał dźwiękowy lub informacja głosowa informująca o numerze piętra, na którym zatrzymuje się dźwig.
4. Zewnętrzny panel sterujący należy umieścić na wysokości 0,8 m - 1,2 m od posadzki; sygnalizacja przyjazdu windy: przy każdych drzwiach do windy należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, w którą zmierza stronę. Pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd na dół (możliwa jest też informacja słowna w górę i na dół); dodatkowo pozycja kabiny w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia - numeru piętra; komunikaty głosowe o stanie kabiny winny być słyszalne w kabinie.
5. Drzwi windy powinny otwierać się i zamykać automatycznie; wyposażone powinny być w system zatrzymujący ich zamykanie i otwierający je, jeżeli jakikolwiek przedmiot lub osoba przeszkodzą w ich zamknięciu; system powinien być oparty na czujnikach (np. podczerwień) zatrzymujących zamykanie drzwi jeszcze przed kontaktem fizycznym z przedmiotem lub osobą; drzwi wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne; napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana.
6. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe zasilane było energią elektryczną - napęd montowany na konstrukcji kabiny.
7. Sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwić ma płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku.
8. Urządzenie dźwigowe winno zapewniać awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
9. Urządzenie dźwigowe winno odpowiadać wymogom określonym w normach UE dla urządzeń dźwigowych.
10. Dźwig i jego wszystkie elementy muszą być tak wykonane, aby można było bezpiecznie uniknąć przeciążeń, podwyższonego zużycia i niedopuszczalnych stanów eksploatacji.
11. Dźwig winien gwarantować cichą i spokojną pracę; głośność urządzeń powinna odpowiadać obowiązującym normom; praca dźwigu nie może powodować zakłóceń fal radiowych oraz zakłócać działania urządzeń elektronicznych pracujących w budynku.
12. Dźwig w przypadku pożaru winien zostać unieruchomiony po wcześniejszym sprowadzeniu kabiny do poziomu parteru. Wykonawca winien zapewnić możliwości odbioru sygnału pożaru przez układ sterowania windą.
13. Jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim w urządzeniach dźwigowych należy zastosować wysokoczułe wyłączniki różnicowoprądowe.
14. Dźwig powinien być wyposażony w stosowne tabliczki znamionowe z aktualnymi parametrami technicznymi.
15. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe było uruchamiane przez personel medyczny za pomocą kart identyfikacyjnych będących w posiadaniu Zamawiającego, z wbudowanym nośnikiem magnetycznym oraz zabezpieczone przed niekontrolowanym dostępem i uruchomieniem przez osoby trzecie.
3.4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie i umieszczenie na terenie budowy tablicy informacyjnej zgodnie z wytycznymi Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) należy ją zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy i pozostawienia co najmniej do końca bieżącego roku,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 260644

Data publikacji: 2014-08-05

Nazwa:
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Ulica: ul. Babińskiego 29

Numer domu: 29

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-393

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6524347, 6524526

Numer faxu: 012 2621335

Adres strony internetowej: www.babinski.pl

Regon: 00029855400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku szpitalnym nr 6A

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pt.: Budowa urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku szpitalnym nr 6A. Wykonawca wykona prace budowlane i instalacyjne w budynku nr 6A w oparciu o rozwiązania techniczno-materiałowe oraz opis wykonania robót i technologii wykonania robót zawarte w opracowanym projekcie autorstwa Kondratowicz s.c Krystian Kondratowicz, Andrzej Kondratowicz.
3.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Budowę urządzenia dźwigowego dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych
1. Roboty przygotowawcze - zabezpieczenie placu budowy
2. Roboty ziemne
a) wykonanie wykopów
b) umocowanie pionowych ścian wykopów
c) ręczne zasypanie wykopów
3. Roboty rozbiórkowe
a) rozbiórka stropów żelbetowych i akerman
b) wyburzenie ścian ceglanych
c) demontaż posadzek z wykładzin i płytek
d) demontaż wyposażenia kuchenki i łazienki
4. Roboty żelbetowe
a) wykonanie podszybia grubości 30 cm
b) wykonanie ścian szybu windowego grubości 20 cm
d) wykonanie płyty nadszybia grubości 20 cm
e) wykonanie fundamentów pod wiatrołap grubości 20 cm
f) wykonanie podkładu z chudego betonu pod płytę podbudowy pod posadzkę wiatrołapu
g) wykonanie płyty podbudowy pod posadzkę wiatrołapu
5. Roboty izolacyjne
a) izolacja ścian fundamentowych
b) wykonanie powłoki wodoszczelnej na gruncie
c) wykonanie powłoki wodoszczelnej płyty podszybia
d) wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentów
6. Roboty murowe
a) przemurowanie oraz uzupełnienie ścian istniejących
b) wymurowanie ścian działowych
c) wykonanie nowych nadproży
d) wymurowanie blend okien
7. Roboty wykończeniowe
a) roboty tynkarskie
b) roboty malarskie
c) roboty posadzkarskie (wykładzina PCV i płytki ceramiczne podłogowe)
8. Dostawa i montaż dźwigu osobowego (zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, projektem i specyfikacją)
9. Dostawa i montaż wiatrołapu w konstrukcji aluminiowej oraz drzwi aluminiowych do przedsionka wewnątrz budynku (zgodnie ze specyfikacją i projektem)
10. Roboty instalacyjne - instalacja elektryczna dla windy
a) roboty przygotowawcze (trasowanie, kucie bruzd, przebicia itp.)
b) montaż zasilania szafy sterowniczej windy osobowej
c) montaż zabezpieczenia w istniejącej rozdzielnicy elektrycznej TE
d) montaż oświetlenia w obrębie windy
e) montaż oświetlenia komunikacji
11. Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
a) ułożenie dojścia z kostki do dźwigu dla osób niepełnosprawnych
II. Wywóz i utylizację gruzu
III. Przywrócenie do stanu pierwotnego terenu budowy po zakończeniu robót
IV. Wykonanie rozruchu, wszelkich pomiarów i prób oraz dokonanie odbioru i dopuszczenia urządzenia dźwigowego do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.
V. Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące urządzenia dźwigowego:
1. Urządzenie dźwigowe winno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone we wszystkie konieczne ułatwienia; dźwig winien odpowiadać wymaganiom Rozdziału IX art. 193 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002r., Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami).
2. Zamawiający wymaga by wymiary wewnętrzne kabiny umożliwiały swobodny transport chorego na łóżku szpitalnym, z co najmniej dwoma osobami obsługi.
3. Kabina dźwigu powinna posiadać poręcze umieszczone na wysokości 90cm, wewnętrzny panel sterujący na wysokości 0,8 m - 1,2 m w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową, po lewej stronie przycisków należy umieścić wypukłe opisy, cyfry lub standardowe symbole a także oznaczenia w alfabecie Braillea, przycisk kondygnacji [zero] powinien być dodatkowo wyróżniony; panel sterowania powinien być zabezpieczony przed chwilowym wzrostem napięcia w sieci; ściany kabiny: wykonane z segmentów, ze stali nierdzewnej, w jednej bocznej ścianie zamontowane lustro bezpieczne; sufit: podwieszany; podłoga: trudnościeralna, antypoślizgowa; cokół: wykonany z ceownika z blachy nierdzewnej; oświetlenie: pośrednie; wentylacja: wentylator elektryczny; w otworze wejściowym zamocowany zespół fotokomórki umożliwiający regulację napełnienia kabiny oraz służący jako jeden z możliwych elementów antyzakleszczających; sygnalizacja piętra: w kabinie windy powyżej panelu sterującego lub nad drzwiami należy umieścić wyświetlacz pokazujący numer piętra, na którym znajduje się winda; na wyświetlaczu powinna pojawiać się informacja o zatrzymaniu windy na danym piętrze; podczas zatrzymania windy powinien pojawiać się sygnał dźwiękowy lub informacja głosowa informująca o numerze piętra, na którym zatrzymuje się dźwig.
4. Zewnętrzny panel sterujący należy umieścić na wysokości 0,8 m - 1,2 m od posadzki; sygnalizacja przyjazdu windy: przy każdych drzwiach do windy należy umieścić sygnalizację świetlną i dźwiękową informującą, w którą zmierza stronę. Pojedynczy sygnał dźwiękowy powinien oznaczać wjazd do góry, podwójny zjazd na dół (możliwa jest też informacja słowna w górę i na dół); dodatkowo pozycja kabiny w szybie będzie pokazana przez podświetlenie odpowiedniego oznaczenia - numeru piętra; komunikaty głosowe o stanie kabiny winny być słyszalne w kabinie.
5. Drzwi windy powinny otwierać się i zamykać automatycznie; wyposażone powinny być w system zatrzymujący ich zamykanie i otwierający je, jeżeli jakikolwiek przedmiot lub osoba przeszkodzą w ich zamknięciu; system powinien być oparty na czujnikach (np. podczerwień) zatrzymujących zamykanie drzwi jeszcze przed kontaktem fizycznym z przedmiotem lub osobą; drzwi wykonane ze stali nierdzewnej, ognioodporne; napęd drzwi: prędkość zamykania i otwierania regulowana.
6. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe zasilane było energią elektryczną - napęd montowany na konstrukcji kabiny.
7. Sterowanie z regulacją prędkości: układ regulacji prędkości umożliwić ma płynny start i zahamowanie kabiny na poszczególnych przystankach oraz precyzyjne zatrzymywanie się kabiny na poziomie przystanku.
8. Urządzenie dźwigowe winno zapewniać awaryjny zjazd na przystanek podstawowy po zaniku napięcia z możliwością ręcznego otwarcia drzwi.
9. Urządzenie dźwigowe winno odpowiadać wymogom określonym w normach UE dla urządzeń dźwigowych.
10. Dźwig i jego wszystkie elementy muszą być tak wykonane, aby można było bezpiecznie uniknąć przeciążeń, podwyższonego zużycia i niedopuszczalnych stanów eksploatacji.
11. Dźwig winien gwarantować cichą i spokojną pracę; głośność urządzeń powinna odpowiadać obowiązującym normom; praca dźwigu nie może powodować zakłóceń fal radiowych oraz zakłócać działania urządzeń elektronicznych pracujących w budynku.
12. Dźwig w przypadku pożaru winien zostać unieruchomiony po wcześniejszym sprowadzeniu kabiny do poziomu parteru. Wykonawca winien zapewnić możliwości odbioru sygnału pożaru przez układ sterowania windą.
13. Jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim w urządzeniach dźwigowych należy zastosować wysokoczułe wyłączniki różnicowoprądowe.
14. Dźwig powinien być wyposażony w stosowne tabliczki znamionowe z aktualnymi parametrami technicznymi.
15. Zamawiający wymaga by urządzenie dźwigowe było uruchamiane przez personel medyczny za pomocą kart identyfikacyjnych będących w posiadaniu Zamawiającego, z wbudowanym nośnikiem magnetycznym oraz zabezpieczone przed niekontrolowanym dostępem i uruchomieniem przez osoby trzecie.
3.4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie i umieszczenie na terenie budowy tablicy informacyjnej zgodnie z wytycznymi Województwa Małopolskiego:
a) tablica winna zawierać logo Województwa Małopolskiego, herb Województwa Małopolskiego, nazwę zadania inwestycyjnego oraz informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków budżetu Województwa Małopolskiego,
b) powinna znajdować się w widocznym miejscu,
c) należy ją zamieścić w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia podpisania umowy i pozostawienia co najmniej do końca bieżącego roku,
d) tablica winna być wykonana z trwałego materiału, napisy na tablicy należy wykonać w sposób czytelny i estetyczny.

Kody CPV: 450000000

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 28/11/2014

Informacja na temat wadium: 7000,00zł

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy poniższe dokumenty o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy pzp:
a) wykaz dwóch robót budowlanych w zakresie budowy i montażu urządzeń dźwigowych, o wartości nie mniejszej niż 300tys zł każda, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania wg załącznika nr 6 do SIWZ,
b) dowody dotyczące najważniejszych robót, określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, którymi są:
b1) poświadczenie,
b2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt b1).
W miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej Wykonawca może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowego ukończenia, określone w §1 ust 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. nr 226, poz. 1817).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych dokumentów do oferty, metodą spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy poniższe dokumenty o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy pzp:
a) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień na załączniku nr 5 do SIWZ, a w szczególności:
b1) kierownik budowy posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, obejmujących kierowanie robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623, ze zm.), i wykaże się co najmniej 2-letnią praktyką na budowie przy zabytkach nieruchomych, lub/i
b2) posiada uprawnienia do kierowania i nadzorowania pracami remontowymi przy zabytkach nieruchomych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego z dnia 9 czerwca 2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zbytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych([Dz. U. nr 150, poz. 1579) a ponadto
b3) jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. nr 5 z 2001r., poz. 42).
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych dokumentów do oferty, metodą spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
wykaz dwóch robót budowlanych w zakresie budowy i montażu urządzeń dźwigowych, o wartości nie mniejszej niż 300tys zł każda

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być dopuszczalne tylko w granicach art. 144 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
2. Strony przez istotne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty rozumieją takie zmiany, których wprowadzenie na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęłoby na krąg Wykonawców ubiegających się o zamówienie lub na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu (np. kryteria oceny ofert).
3. Wszelkie inne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści złożonej w postępowaniu oferty nie mają charakteru zmian istotnych.
4. Zamawiający dopuszcza zmianę niniejszej umowy w zakresie:
1) zmiany wskazanego w § 4 terminu realizacji przedmiotu umowy - w przypadku, gdy zmianę taką zaakceptuje Zamawiający, lub zmiana taka stanie się konieczna ze względu na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty, w szczególności jeśli zmiana jest konieczna ze względu na wymagania instytucji przekazujących Zamawiającemu środki finansowe na realizację przedmiotu umowy, lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
2) zmiany osób lub podmiotów odpowiedzialnych za realizację przedmiotu umowy po stronie Wykonawcy lub Zamawiającego - jeżeli zmiana taka nie wpłynie na pozostałe warunki realizacji przedmiotu umowy,
3) zmiany zakresu realizacji przedmiotu umowy - jeżeli z wnioskiem takim wystąpi Zamawiający lub zmiana taka stanie się konieczna ze względu na okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty,
4) w przypadku wskazanym w § 3 niniejszej umowy.
5. Zamawiający dopuszcza także możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach:
1) gdy zaistnieją okoliczności niezależne od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, pod warunkiem, że zmiana ta sprzyjać będzie optymalnemu wykonaniu przedmiotu umowy, jak również oszczędnemu, celowemu i efektywnemu wydatkowaniu środków finansowych,
2) gdy wystąpią zdarzenia losowe,
3) gdy wystąpią zmiany, których konieczność wprowadzenia będzie wynikała z wymagań instytucji przekazujących Zamawiającemu środki finansowe na realizację przedmiotu umowy.
6. Zamawiający dopuszcza również możliwość zmiany zakresu prac objętych przedmiotem umowy na następujących zasadach:
1) Wykonawca, w razie otrzymania pisemnego żądania Zamawiającego, co do zmiany zakresu prac, przeanalizuje proponowane zmiany pod względem finansowym i technicznym, w tym wpływ takich zmian na termin i koszt realizacji przedmiotu umowy, a następnie przedstawi na piśmie swój raport Zamawiającemu w uzgodnionym przez Strony terminie. Ostateczna decyzja należy do Zamawiającego.
2) W przypadku zmian zakresu przedmiotu umowy wniesionych przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zgłosić uwagi w terminie 5 (pięciu) dni od daty ich otrzymania. Brak takich uwag w powyższym terminie będzie równoznaczny z akceptacją tych zmian. Ewentualne konsekwencje finansowe i terminowe powstałe w wyniku nie zgłoszenia uwag w powyższym terminie ponosi Wykonawca.
3) Wykonawca może złożyć Zamawiającemu pisemne propozycje zmian zakresu prac, o ile będą one wpływały na usprawnienie realizacji i zmniejszenie kosztów przedmiotu umowy.
4) Przewiduje się możliwość obniżenia wynagrodzenia określonego w §2 ust.1 niniejszej umowy w przypadku wprowadzenia przez Zamawiającego uzgodnionych z Wykonawcą zamiennych rozwiązań obniżających koszt realizacji przedmiotu umowy przy niezmienionym standardzie i bez ograniczania zakresu prac.
5) Wykonawca przystąpi do wykonania prac o zmienionym zakresie, po uzyskaniu od Zamawiającego pisemnego zatwierdzenia wszystkich warunków, w szczególności warunków finansowych wykonania takich zmian, w drodze pisemnego aneksu do niniejszej umowy. Stosowny aneks powinien zostać sporządzony w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia zatwierdzenia przez Zamawiającego wszystkich warunków przedstawionych przez Wykonawcę.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.babinski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków

Data składania wniosków, ofert: 20/08/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, ul. dr. Józefa Babińskiego 29, 30-393 Kraków w Kancelarii Szpitala

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

115261 / 2014-05-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Remont konserwatorski elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu oraz izolacja pionowa ścian fundamentowych budynku nr 13

345575 / 2010-12-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Opis przedmiotu zamówienia - przedmiot zamówienia podzielono na 3 Zakresy każdy stanowi odrębne zamówienie. Zakres I - Przebudowa węzłów higieniczno-sanitarnych w budynkach szpitala oznaczonych lit. C i D; Zakres II - Modernizacja instalacji elektrycznej poza licznikowej w budynku B Zasobów Mieszkaniowych Szpitala; Zakres Nr III - Remont elementów lądowiska dla śmigłowców Szpitala

96567 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzebinia - Trzebinia (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Przebudowa budynku Przedszkola nr 1 polegająca na dostosowaniu budynku w Trzebini przy ul. Kościuszki 2 do zaleceń p.-poż. i Remont sali zabaw grupy starszej w Przedszkolu Samorządowym w Myślachowicach

259602 / 2015-10-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Wymiana drzwi zewnętrznych do budynku E Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie

195996 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czernichów - Czernichów (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Modernizacja kotłowni i remont instalacji c.o. w budynku administracyjnym w Rusocicach

309968 / 2014-09-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Wykonanie robót dodatkowych związanych z likwidacją nieużywanego wejścia do piwnicy -elewacja północna budynku 6A

136733 / 2014-06-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Wymiana oświetlenia wewnętrznego na LED-owe w budynkach szpitalnych nr: 2A, 3A, 4A, 4B, 5B, 5C, 6A, 6B, 7A, 7B, 8, 13, 28, 31A, 102, 105

243634 / 2009-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zawoja - Zawoja (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
wykonanie budynku zaplecza w ramach budowy kompleksu ,,Moje Boisko - Orlik 2012

207556 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krakowski - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Termomodernizacja budynku ZSRCKU w Czernichowie - internat , stołówka , sala gimnastyczna

232610 / 2015-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zamówienia pn. Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na terenie gminy Nowy Targ.

136937 / 2015-09-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Dostosowanie pomieszczeń w budynku szpitalnym nr 5B do nakazów Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą

124383 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czernichów - Czernichów (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Remont kotłowni olejowej i instalacji c.o. w budynku Szkoły Podstawowej w Kamieniu oraz wykonanie instalacji c.w.u z cyrkulacją w budynkach ZPO w Kamieniu

482622 / 2012-11-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej 52 w Nowym Sączu

309489 / 2010-11-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 450000000 ()
Przebudowa pomieszczeń Oddziału Chorób Wewnętrznych i Ostrych Zatruć celem przystosowania do obowiązujących przepisów zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robot oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robot budowlanych pod nazwą Dostosowanie Oddziału Chorób Wewnętrznych i Ostrych Zatruć do obowiązujących przepisów, w tym rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006r w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej