Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

376751 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Opole Lubelskie (Opole Lubelskie)

Zaprojektowanie i budowa sieci bezprzewodowej z dostawą sprzętu komputerowego, uruchomieniem portalu internetowego i szkoleniami dla uczestników projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie

Opis zamówienia

Zamówienie publiczne realizowane jest w ramach projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa bezprzewodowej sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego, zaprojektowanie i wykonanie portalu internetowego oraz organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Programie Funkcjonalno Użytkowym - Załącznik Nr 4 do SIWZ.
Zgodnie z powyższym przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Opracowanie całości dokumentacji projektowej związanej z budową sieci bezprzewodowej wraz z uzyskaniem niezbędnych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, w tym uzyskanie pozwoleń radiowych na używanie radiowych urządzeń nadawczo - odbiorczych pracujących w ramach sieci.
Opracowany przez Wykonawcę projekt sieci radiowej winien zapewniać podłączenie do Internetu 200 beneficjentów projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie za pomocą co najmniej 1 stacji bazowej o parametrach określonych w Programie Funkcjonalno Użytkowym ( zwanym dalej: PFU) oraz co najmniej 22 stacji przekaźnikowych o parametrach określonych w PFU. Lokalizacja planowanych stacji: bazowej oraz przekaźnikowych zostanie określona na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej.
Po dokonaniu niezbędnych pomiarów zostaną wskazane obiekty docelowo przeznaczone pod lokalizacje stacji bazowej i stacji przekaźnikowych zapewniających spełnienie kumulatywnie warunków tj: optymalna lokalizacja stacji ma zapewnić pokrycie sygnałem radiowym 85 % powierzchni gminy i 90 % mieszkańców gminy. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania sieci Internetu bezprzewodowego z wykorzystaniem obiektów stanowiących własność Gminy Opole Lubelskie bądź innych podmiotów w przypadku konieczności. W ramach budowy sieci Internetu szerokopasmowego zostanie wybudowany maszt o odpowiedniej wysokości pod lokalizację stacji bazowej, spełniającej parametry określone w PFU. Natomiast stacje przekaźnikowe będą montowane na obiektach budowlanych za pomocą masztów. Dopuszcza się rozwiązanie polegające na montażu stacji przekaźnikowych na obiektach, które posiadają już istniejące maszty. W takim przypadku na Wykonawcy ciąży obowiązek pozyskania zgody właścicieli masztów na ich wykorzystanie w celu zainstalowania stacji przekaźnikowej oraz zawarcie z tymi podmiotami niezbędnych umów.
Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana w co najmniej 5 egzemplarzach. Opracowana przez Wykonawcę dokumentacja musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego, oraz musi posiadać wymagane przepisami prawa uzgodnienia, pozwolenia. Koszt dokumentacji winien uwzględniać wszystkie koszty związane z jej wykonaniem i uzgodnieniem, w tym koszt map ewidencyjnych oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień. Wykonawca opracowaną dokumentację przekaże Zamawiającemu również w formie elektronicznej na płycie CD w wersji PDF.
II. Prace związane z wykonaniem projektu budowlanego na w/w zadanie:
1) uzyskanie wszystkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji pozwalających na rozpoczęcie prac projektowych, przygotowanie i złożenie wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę,
2) Wykonanie innych pomiarów uzupełniających dla potrzeb projektowania,
3) Wykonanie projektu budowlanego, kompletnego w zakresie wszystkich branż i wymaganych uzgodnień, spełniającego wymagania polskich przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy, warunków sanitarnych, inspekcji pracy, bezpieczeństwa pożarowego wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę,
4) Wykonanie projektów wykonawczych uszczegółowiających projekt budowlany,
5) BIOZ (gdy jest wymagane oddzielnymi przepisami),
6) Wykonanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót;
7) Wykonanie przedmiaru robót;
8) Kosztorys inwestorski oraz zestawienie kosztów inwestycji z podziałem na poszczególne branże robót,
9) Wykonanie projektów powykonawczych i dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,
10) Instrukcji obsługi i eksploatacji,
11) Wykonanie wszelkich innych ekspertyz i dokumentów, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę, oraz pozwolenia na użytkowanie bądź zgłoszenia do użytkowania, badania geotechniczne.
Do zakresu opracowania przez wykonawcę dokumentacji projektowej należy również:
12) Uzyskanie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie na prowadzenie robót budowlanych w przypadku prowadzenia robót na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, uzyskanie decyzji środowiskowej.
13) Nadzór autorski zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a i b Ustawy Prawo Budowlane,
14) Uzyskanie niezbędnych warunków dostawy mediów, w tym energii elektrycznej oraz wszelkich innych warunków wymaganych przepisami prawa dla realizacji tego typu zamierzenia budowlanego.
15) uzyskanie niezbędnych kopii map zasadniczych terenu, w tym mapy do celów projektowych, zawierającą inwentaryzację terenu wraz z sieciami uzbrojenia podziemnego;
16) uzyskanie wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania przestrzennego,

Kompletowanie projektu budowlanego musi być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133 z póź. zm.).

Ponadto opracowania należy przedłożyć w wersji elektronicznej na płycie CD w ilości - 1 szt. dla każdego opracowania.
Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona w 5 egz. w formie papierowej i elektronicznej zapisana w formacie PDF.
Kosztorys inwestorski szt. 2 oraz przedmiar robót winny być sporządzone w 4 egzemplarzach w formie papierowej i elektronicznej zapisanej w formacie PDF.

W przypadku wystąpienia konieczności uzyskania więcej niż jednego pozwolenia na budowę w zakresie realizowanej inwestycji, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wykonać dodatkowe egzemplarze projektu budowlanego niezbędnego do złożenia w odpowiednich instytucjach.

Projekt budowlany i wykonawczy muszą być opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz winien zawierać wszystkie wymagane przepisami szczególnymi opinie, uzgodnienia i pozwolenia oraz musi zostać opracowany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia.

Dokumentacja musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, projektanta, że jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami, zasadami wiedzy technicznej i że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

Podstawy prawne:
a) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568, z późniejszymi zmianami), w przypadku gdy roboty budowlane będą prowadzone na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków.
b) Dokumentacja powinna być sporządzona w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
c) Kosztorys inwestorski i przedmiar robót powinny być wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno- użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389),
d) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami)
f) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120, poz. 1133 z późn. zm.).
g) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 października 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 213, poz. 1864)
h) ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171,poz. 1800).
II. Wykonanie następujących robót w oparciu o PFU i dokumentację projektową:
1. Wybudowanie masztu pod stację bazową wraz wyposażeniem. Zamawiający wymaga budowy stacji bazowej i radiolinii zgodnie z projektem sieci radiowej. Dostawa niezbędnego wyposażenia stacji bazowej.
2. budowa masztów pod stacje nadawcze (przekaźnikowe), w ilości nie mniejszej niż 22 sztuk. Stacje przekaźnikowe będą zlokalizowane na obiektach wskazanych przez Zamawiającego, stanowiących własność Gminy Opole Lubelskie lub własność innych podmiotów, z którymi zostaną zawarte stosowne umowy. Każda stacja przekaźnikowa będzie składać się z jednostki abonenckiej systemu WiMAX i punktów dostępowych WiFi.
3. Uruchomienie, konfiguracja stacji bazowej oraz stacji przekaźnikowych;
4. dostawa oprogramowania niezbędnego do stworzenia systemu zarządzania siecią, spełniające wymagania określone w PFU;
5. zapewnienie usług serwisowych dla wybudowanej infrastruktury sieci bezprzewodowej przez minimalny okres 12 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
6. dostawa zestawów komputerowych, składających się z 30 szt. notebooków, spełniających minimalne wymagania określone w PFU. Dostawę należy wykonać do docelowego miejsca przeznaczenia wskazanego przez Zamawiającego znajdującego się na terenie gminy Opole Lubelskie;
7. dostawa wraz z instalacją do gospodarstw domowych beneficjentów 200 szt. urządzeń odbiorczych WiFi, spełniających wymagania określone w PFU;
8. dostawa 2 szt. serwerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem umożliwiającym prawidłowe zarządzanie pracą sieci oraz zbieranie wszelkich informacji technicznych dotyczących jej funkcjonowania. Dostarczone serwery musza spełniać minimalne parametry określone w PFU;
9. dostawa wraz z montażem 1 szt. szafy zewnętrznej z klimatyzacją na urządzenia teleinformatyczne zapewniającej prawidłowe działanie sieci bezprzewodowej. Dostarczona i zamontowana przez Wykonawcę szafa zewnętrzna winna stanowić ochronę dla zainstalowanych tam urządzeń teleinformatycznych przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych tj: promieniowanie słoneczne, opady deszczu, śniegu a także powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenie przed ingerencją osób niepowołanych. Szafa zewnętrzna z klimatyzacją powinna spełniać wymagania opisane w PFU załączonym do SIWZ. Ponadto winna posiadać sygnalizację antywłamaniową dźwiękową oraz świetlną. Szafa może zostać zainstalowana w pomieszczeniu dostosowanym do jej potrzeb wskazanym przez Zamawiającego.
10. dostawa przełączników sieciowych w ilości i o parametrach zapewniających prawidłowe działanie sieci bezprzewodowej, ilość co najmniej 1 szt.
11. zrealizowanie usługi szkoleń dla beneficjentów ostatecznych projektu, w zakresie efektywnego i bezpiecznego użytkowania powierzonych im urządzeń, łączy i aplikacji internetowych, zgodnie z opisem zawartym w PFU.
12. Wsparcie techniczne i obsługa serwisowa urządzeń u beneficjentów ostatecznych przez okres od dnia uruchomienia infrastruktury przez 12 m-cy;
13. usługa świadczenia dostępu do Internetu od dnia uruchomienia infrastruktury przez okres 12 m-cy. (koszt zbiorowego łącza)
III. Wykonawca winien zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami zamawiającego, określonymi szczegółowo w Programie Funkcjonalno Użytkowym, zwanym dalej PFU - Załącznik Nr 4 do SIWZ. Wskazane tam znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym wykonawcy mogą składać oferty równoważne, za które uznane zostaną oferty spełniające wszystkie wymagania zamawiającego. Wszystkie wymienione PFU wymagania techniczne należy traktować jako minimalne. Obowiązek wykazania, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania zamawiającego, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca winien tak zaprojektować a następnie wykonać sieć Internetu szerokopasmowego, aby wybudowana sieć internetowa umożliwiała podłączenie pod wybudowaną infrastrukturę np. światłowodu w ramach sieci szkieletowej. Wybudowana sieć Internetu szerokopasmowego powinna posiadać możliwość jej sukcesywnej rozbudowy .
UWAGA:
Każdy z wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia i ujęcia w ofercie wszystkich prac składających się na wykonanie zamówienia nawet gdyby były nie przewidziane przy opisie przedmiotu zamówienia, koniecznych jednak do prawidłowego wykonania całego przedmiotu zamówienia. Każdy z wykonawców winien zgłosić zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu robót. Podczas prowadzenia prac muszą być bezwzględnie przestrzegane przepisy BHP, w szczególności podczas wykonywania prac na wysokości, np.: przy montażu masztów na obiektach budowlanych istnieje ryzyko związane z pracą na wysokości. Wszystkie roboty, dostawy wchodzące w zakres zadania, które były do przewidzenia na etapie przygotowania oferty, a nie zostały zgłoszone Zamawiającemu nie będą wchodziły w zakres robót dodatkowych i będą musiały być wykonane na koszt Wykonawcy. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie za roboty nie wykonane nawet gdyby były przewidziane w SIWZ lub w przedmiarach robót

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 376751

Data publikacji: 2010-12-30

Nazwa: Gmina Opole Lubelskie

Ulica: ul. Lubelska 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Opole Lubelskie

Kod pocztowy: 24-300

Województwo / kraj: brak

Numer telefonu: 81 827 72 01

Numer faxu: 81 827 72 00

Adres strony internetowej: www.opolelubelskie.pl

Regon: 43102002600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i budowa sieci bezprzewodowej z dostawą sprzętu komputerowego, uruchomieniem portalu internetowego i szkoleniami dla uczestników projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zamówienie publiczne realizowane jest w ramach projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa bezprzewodowej sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego, zaprojektowanie i wykonanie portalu internetowego oraz organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Programie Funkcjonalno Użytkowym - Załącznik Nr 4 do SIWZ.
Zgodnie z powyższym przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Opracowanie całości dokumentacji projektowej związanej z budową sieci bezprzewodowej wraz z uzyskaniem niezbędnych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, w tym uzyskanie pozwoleń radiowych na używanie radiowych urządzeń nadawczo - odbiorczych pracujących w ramach sieci.
Opracowany przez Wykonawcę projekt sieci radiowej winien zapewniać podłączenie do Internetu 200 beneficjentów projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie za pomocą co najmniej 1 stacji bazowej o parametrach określonych w Programie Funkcjonalno Użytkowym ( zwanym dalej: PFU) oraz co najmniej 22 stacji przekaźnikowych o parametrach określonych w PFU. Lokalizacja planowanych stacji: bazowej oraz przekaźnikowych zostanie określona na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej.
Po dokonaniu niezbędnych pomiarów zostaną wskazane obiekty docelowo przeznaczone pod lokalizacje stacji bazowej i stacji przekaźnikowych zapewniających spełnienie kumulatywnie warunków tj: optymalna lokalizacja stacji ma zapewnić pokrycie sygnałem radiowym 85 % powierzchni gminy i 90 % mieszkańców gminy. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania sieci Internetu bezprzewodowego z wykorzystaniem obiektów stanowiących własność Gminy Opole Lubelskie bądź innych podmiotów w przypadku konieczności. W ramach budowy sieci Internetu szerokopasmowego zostanie wybudowany maszt o odpowiedniej wysokości pod lokalizację stacji bazowej, spełniającej parametry określone w PFU. Natomiast stacje przekaźnikowe będą montowane na obiektach budowlanych za pomocą masztów. Dopuszcza się rozwiązanie polegające na montażu stacji przekaźnikowych na obiektach, które posiadają już istniejące maszty. W takim przypadku na Wykonawcy ciąży obowiązek pozyskania zgody właścicieli masztów na ich wykorzystanie w celu zainstalowania stacji przekaźnikowej oraz zawarcie z tymi podmiotami niezbędnych umów.
Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana w co najmniej 5 egzemplarzach. Opracowana przez Wykonawcę dokumentacja musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego, oraz musi posiadać wymagane przepisami prawa uzgodnienia, pozwolenia. Koszt dokumentacji winien uwzględniać wszystkie koszty związane z jej wykonaniem i uzgodnieniem, w tym koszt map ewidencyjnych oraz wszelkiego rodzaju uzgodnień. Wykonawca opracowaną dokumentację przekaże Zamawiającemu również w formie elektronicznej na płycie CD w wersji PDF.
II. Prace związane z wykonaniem projektu budowlanego na w/w zadanie:
1) uzyskanie wszystkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień i decyzji pozwalających na rozpoczęcie prac projektowych, przygotowanie i złożenie wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę oraz uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę,
2) Wykonanie innych pomiarów uzupełniających dla potrzeb projektowania,
3) Wykonanie projektu budowlanego, kompletnego w zakresie wszystkich branż i wymaganych uzgodnień, spełniającego wymagania polskich przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy, warunków sanitarnych, inspekcji pracy, bezpieczeństwa pożarowego wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę,
4) Wykonanie projektów wykonawczych uszczegółowiających projekt budowlany,
5) BIOZ (gdy jest wymagane oddzielnymi przepisami),
6) Wykonanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót;
7) Wykonanie przedmiaru robót;
8) Kosztorys inwestorski oraz zestawienie kosztów inwestycji z podziałem na poszczególne branże robót,
9) Wykonanie projektów powykonawczych i dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,
10) Instrukcji obsługi i eksploatacji,
11) Wykonanie wszelkich innych ekspertyz i dokumentów, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę, oraz pozwolenia na użytkowanie bądź zgłoszenia do użytkowania, badania geotechniczne.
Do zakresu opracowania przez wykonawcę dokumentacji projektowej należy również:
12) Uzyskanie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie na prowadzenie robót budowlanych w przypadku prowadzenia robót na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, uzyskanie decyzji środowiskowej.
13) Nadzór autorski zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a i b Ustawy Prawo Budowlane,
14) Uzyskanie niezbędnych warunków dostawy mediów, w tym energii elektrycznej oraz wszelkich innych warunków wymaganych przepisami prawa dla realizacji tego typu zamierzenia budowlanego.
15) uzyskanie niezbędnych kopii map zasadniczych terenu, w tym mapy do celów projektowych, zawierającą inwentaryzację terenu wraz z sieciami uzbrojenia podziemnego;
16) uzyskanie wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania przestrzennego,

Kompletowanie projektu budowlanego musi być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133 z póź. zm.).

Ponadto opracowania należy przedłożyć w wersji elektronicznej na płycie CD w ilości - 1 szt. dla każdego opracowania.
Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona w 5 egz. w formie papierowej i elektronicznej zapisana w formacie PDF.
Kosztorys inwestorski szt. 2 oraz przedmiar robót winny być sporządzone w 4 egzemplarzach w formie papierowej i elektronicznej zapisanej w formacie PDF.

W przypadku wystąpienia konieczności uzyskania więcej niż jednego pozwolenia na budowę w zakresie realizowanej inwestycji, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wykonać dodatkowe egzemplarze projektu budowlanego niezbędnego do złożenia w odpowiednich instytucjach.

Projekt budowlany i wykonawczy muszą być opracowane zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz winien zawierać wszystkie wymagane przepisami szczególnymi opinie, uzgodnienia i pozwolenia oraz musi zostać opracowany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia.

Dokumentacja musi być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, projektanta, że jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, normami, zasadami wiedzy technicznej i że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

Podstawy prawne:
a) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568, z późniejszymi zmianami), w przypadku gdy roboty budowlane będą prowadzone na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków.
b) Dokumentacja powinna być sporządzona w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
c) Kosztorys inwestorski i przedmiar robót powinny być wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno- użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389),
d) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami)
f) Dokumentacja powinna być sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. nr 120, poz. 1133 z późn. zm.).
g) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 października 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 213, poz. 1864)
h) ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171,poz. 1800).
II. Wykonanie następujących robót w oparciu o PFU i dokumentację projektową:
1. Wybudowanie masztu pod stację bazową wraz wyposażeniem. Zamawiający wymaga budowy stacji bazowej i radiolinii zgodnie z projektem sieci radiowej. Dostawa niezbędnego wyposażenia stacji bazowej.
2. budowa masztów pod stacje nadawcze (przekaźnikowe), w ilości nie mniejszej niż 22 sztuk. Stacje przekaźnikowe będą zlokalizowane na obiektach wskazanych przez Zamawiającego, stanowiących własność Gminy Opole Lubelskie lub własność innych podmiotów, z którymi zostaną zawarte stosowne umowy. Każda stacja przekaźnikowa będzie składać się z jednostki abonenckiej systemu WiMAX i punktów dostępowych WiFi.
3. Uruchomienie, konfiguracja stacji bazowej oraz stacji przekaźnikowych;
4. dostawa oprogramowania niezbędnego do stworzenia systemu zarządzania siecią, spełniające wymagania określone w PFU;
5. zapewnienie usług serwisowych dla wybudowanej infrastruktury sieci bezprzewodowej przez minimalny okres 12 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
6. dostawa zestawów komputerowych, składających się z 30 szt. notebooków, spełniających minimalne wymagania określone w PFU. Dostawę należy wykonać do docelowego miejsca przeznaczenia wskazanego przez Zamawiającego znajdującego się na terenie gminy Opole Lubelskie;
7. dostawa wraz z instalacją do gospodarstw domowych beneficjentów 200 szt. urządzeń odbiorczych WiFi, spełniających wymagania określone w PFU;
8. dostawa 2 szt. serwerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem umożliwiającym prawidłowe zarządzanie pracą sieci oraz zbieranie wszelkich informacji technicznych dotyczących jej funkcjonowania. Dostarczone serwery musza spełniać minimalne parametry określone w PFU;
9. dostawa wraz z montażem 1 szt. szafy zewnętrznej z klimatyzacją na urządzenia teleinformatyczne zapewniającej prawidłowe działanie sieci bezprzewodowej. Dostarczona i zamontowana przez Wykonawcę szafa zewnętrzna winna stanowić ochronę dla zainstalowanych tam urządzeń teleinformatycznych przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych tj: promieniowanie słoneczne, opady deszczu, śniegu a także powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenie przed ingerencją osób niepowołanych. Szafa zewnętrzna z klimatyzacją powinna spełniać wymagania opisane w PFU załączonym do SIWZ. Ponadto winna posiadać sygnalizację antywłamaniową dźwiękową oraz świetlną. Szafa może zostać zainstalowana w pomieszczeniu dostosowanym do jej potrzeb wskazanym przez Zamawiającego.
10. dostawa przełączników sieciowych w ilości i o parametrach zapewniających prawidłowe działanie sieci bezprzewodowej, ilość co najmniej 1 szt.
11. zrealizowanie usługi szkoleń dla beneficjentów ostatecznych projektu, w zakresie efektywnego i bezpiecznego użytkowania powierzonych im urządzeń, łączy i aplikacji internetowych, zgodnie z opisem zawartym w PFU.
12. Wsparcie techniczne i obsługa serwisowa urządzeń u beneficjentów ostatecznych przez okres od dnia uruchomienia infrastruktury przez 12 m-cy;
13. usługa świadczenia dostępu do Internetu od dnia uruchomienia infrastruktury przez okres 12 m-cy. (koszt zbiorowego łącza)
III. Wykonawca winien zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami zamawiającego, określonymi szczegółowo w Programie Funkcjonalno Użytkowym, zwanym dalej PFU - Załącznik Nr 4 do SIWZ. Wskazane tam znaki towarowe, patenty i miejsce pochodzenia są uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i mają na celu wskazanie jedynie jakości przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym wykonawcy mogą składać oferty równoważne, za które uznane zostaną oferty spełniające wszystkie wymagania zamawiającego. Wszystkie wymienione PFU wymagania techniczne należy traktować jako minimalne. Obowiązek wykazania, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania zamawiającego, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca winien tak zaprojektować a następnie wykonać sieć Internetu szerokopasmowego, aby wybudowana sieć internetowa umożliwiała podłączenie pod wybudowaną infrastrukturę np. światłowodu w ramach sieci szkieletowej. Wybudowana sieć Internetu szerokopasmowego powinna posiadać możliwość jej sukcesywnej rozbudowy .
UWAGA:
Każdy z wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia i ujęcia w ofercie wszystkich prac składających się na wykonanie zamówienia nawet gdyby były nie przewidziane przy opisie przedmiotu zamówienia, koniecznych jednak do prawidłowego wykonania całego przedmiotu zamówienia. Każdy z wykonawców winien zgłosić zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu robót. Podczas prowadzenia prac muszą być bezwzględnie przestrzegane przepisy BHP, w szczególności podczas wykonywania prac na wysokości, np.: przy montażu masztów na obiektach budowlanych istnieje ryzyko związane z pracą na wysokości. Wszystkie roboty, dostawy wchodzące w zakres zadania, które były do przewidzenia na etapie przygotowania oferty, a nie zostały zgłoszone Zamawiającemu nie będą wchodziły w zakres robót dodatkowych i będą musiały być wykonane na koszt Wykonawcy. Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie za roboty nie wykonane nawet gdyby były przewidziane w SIWZ lub w przedmiarach robót

Kody CPV:
453123309 (Montaż anten radiowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453123000 (Instalowanie anten)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
302000001 (Urządzenia komputerowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
720000005 (Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2012

Informacja na temat wadium:
1.Przystępując do niniejszego postępowania Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 40.000 zł brutto (słownie dziesięć tysięcy złotych brutto).
2.Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dna 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank PKO BP S.A. Nr konta: 76 1020 3235 0000 5002 0007 4336
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. Wadium wnoszone w pieniądzu musi być uznane na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie w Punkcie Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim lub dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy Pzp

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten uważa się za spełniony przez Wykonawcę jeżeli jest wpisany do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Urząd komunikacji Elektronicznej.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten uważa się za spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
a) wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, co najmniej dwóch robót polegających na budowie sieci bezprzewodowej składającej się z co najmniej 1 stacji bazowej i 22 stacji przekaźnikowych w każdym zamówieniu, o wartości co najmniej 400.000 zł każda robota oraz załączy dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
b) wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie co najmniej trzech zamówień polegających na dostawie sprzętu komputerowego o wartości nie mniejszej niż 400.000. zł każda dostawa oraz załączy dokumenty potwierdzające, że dostawy zostały wykonane w sposób należyty.
c) wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie co najmniej jednego zamówienia polegającego na dostawie i instalacji bezprzewodowych urządzeń abonenckich o wartości co najmniej 100.000 zł lub w ilości co najmniej 200 sztuk oraz załączy dokumenty potwierdzające, że dostawy zostały wykonane w sposób należyty;
d) wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie co najmniej jednego zamówienia polegającego na zrealizowaniu szkoleń informatycznych dla co najmniej 200 osób oraz załączy dokumenty potwierdzające, że usługa została wykonana należycie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek uważa się za spełniony przez wykonawcę, jeżeli Wykonawca wykaże się dysponowaniem:
a) co najmniej dwoma inżynierami systemowymi dla stacji nadawczych WiFi o kwalifikacjach potwierdzonych certyfikatem w zakresie konfiguracji i zarządzania systemami oferowanymi w niniejszym przetargu, stwierdzającym odbycie szkoleń autoryzowanych przez producenta oferowanego systemu w okresie 12 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (np. MTCNA lub równoważny),
b) co najmniej dwoma inżynierami systemowymi dla stacji bazowych WiMAX o kwalifikacjach potwierdzonych certyfikatem zakresie konfiguracji i zarządzania systemami oferowanymi w niniejszym przetargu, stwierdzającym odbycie szkoleń autoryzowanych przez producenta oferowanego systemu w okresie 12 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (np Certified Alvarion System Specialist BreezeMAX lub równoważny),
c) co najmniej trzema instalatorami urządzeń radiowych, w tym co najmniej jedna osoba winna posiadać kwalifikacje potwierdzone certyfikatem w zakresie konfiguracji i zarządzania urządzeniami radiowymi dla systemów oferowanych w niniejszym przetargu, stwierdzającym odbycie szkoleń autoryzowanych przez producenta oferowanych urządzeń w okresie 12 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, np. MTCWE lub równoważny),
d) co najmniej trzema osobami, które ukończyły w okresie 12 miesięcy przed upływem terminu składania ofert szkolenie z zakresu instalacji i serwisu oferowanych linii radiowych, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem przez producenta,
e) kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia o specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń;
f) kierownikiem robót elektrycznych posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten uważa się za spełniony przez wykonawcę, jeżeli przedstawi żądane przez zamawiającego w § 6 ust. 1 pkt. 7, 8, 9 SIWZ dokumenty potwierdzające, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj. opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przy sumie ubezpieczenia co najmniej 1.000.000 zł; informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Warunek ten będzie spełniony jeżeli wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytowa będzie wynosić min. 1.000.000 zł; informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, o której mowa w § 1 pkt 9 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane w sytuacji, jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w ust. 1 pkt 9 Rozporządzenia , dotyczącej tych podmiotów.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, złożonego na druku stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
I. Zmiana terminu przewidzianego na zakończenie robót:
1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
a) klęski żywiołowe;
b) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
2) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego szczególności:
a) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej ;
b) zmiany będące następstwem działania organów administracji i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji w szczególności eksploatatorów infrastruktury oraz właścicieli gruntów pod inwestycję, w szczególności:
- przekroczenie zakreślonych przez prawo lub regulaminy, a jeśli takich regulacji nie ma - typowych w danych okolicznościach, terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.;
- odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę, w tym odmowa udostępnienia terenu przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
3) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac lub wykonywania innych czynności przewidzianych umową, w szczególności na skutek zlecenia Wykonawcy zamówień dodatkowych zgodnie z przepisami odrębnymi;
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych wyżej, termin przewidziany na ukończenie robót może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
II. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót;
3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
5) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt II możliwa jest w szczególności zmiana sposobu wykonania, materiałów i technologii robót, jak również zmiany lokalizacji budowanych urządzeń.
Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej mogą być dokonywane za zgodą projektanta.
III. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
1) zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca i Zamawiający realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w SIWZ.
2) zmiana osób podanych w ofercie wykonawcy, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy nie wymaga aneksu do umowy (zmiana jest możliwa na osoby spełniające wymogi SIWZ, a dla skutecznej zmiany niezbędne jest uzyskanie zgody Zamawiającego na zaproponowaną osobę);
3) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
4) zmiana obowiązującej stawki VAT;
5) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;
6) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy;
7) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami (W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie lub usunięcie kolizji.);
8) zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 §1 Kodeksu cywilnego;
9) gdy zaistnieje inna okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, skutkująca niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ.
W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych wyżej, możliwa jest w szczególności zmiana sposobu wykonania, materiałów i technologii robót, jak również zmiana lokalizacji budowanych urządzeń.
W przypadku określonym w pkt 4, zmiana stawki VAT dotyczyć będzie ceny umownej, w części, jakiej dotyczą te zmiany przepisów. W przypadku pkt 5, zmiany dostosują sposób rozliczeń lub płatności do wymogów zmienionej umowy o dofinansowanie projektu lub nowych wytycznych dotyczących realizacji projektu.
W przypadku pkt 6, zmiany mogą dotyczyć zakresu wykonywanych prac, zmian dokumentacji i zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające cenie robót, z których Zamawiający rezygnuje.
Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy jest możliwa w przypadkach wskazanych wyżej, na zasadach określonych w warunkach umowy.
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) zmiany danych teleadresowych,
2) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego);
3) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych;

Strona, która występuje z propozycją zmiany umowy, w oparciu o przedstawiony powyżej katalog zmian umowy zobowiązana jest do sporządzenia i uzasadnienia wniosku o taką zmianę. Wszelkie zmiany umowy dla swej ważności wymagają formy pisemnej w postaci aneksu do umów. Wszelkie zmiany zawartej umowy wymagają akceptacji Instytucji Współfinansującej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.lublin.pl/opolelubelskie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie pok. nr 217.

Data składania wniosków, ofert: 14/01/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie w Punkcie Obsługi Klienta (parter). Otwarcie nastąpi w UM w Opolu Lubelskim w dniu 14.01.2011r. o godz. 10:30 w pok. nr 3.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie publiczne realizowane jest w ramach projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

52575 / 2011-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opole Lubelskie - Opole Lubelskie (brak)
CPV: 453123309 (Montaż anten radiowych)
Zaprojektowanie i budowa sieci bezprzewodowej z dostawą sprzętu komputerowego, uruchomieniem portalu internetowego i szkoleniami dla uczestników projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Opole Lubelskie