Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

407556 / 2014-12-12 - Administracja samorządowa / Gmina Bolimów (Bolimów)

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej, budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę zestawów komputerowych i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, realizowanego przez Gminę Bolimów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka VIII Oś Priorytetowa Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Opis zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.

1Przedmiot zamówienia stanowi opracowanie dokumentacji projektowej, budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę zestawów komputerowych i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu realizowanego przez Gminę Bolimów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka VIII Oś Priorytetowa Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponieważ przedmiotem amówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą Programu Funkcjonalno - Użytkowego (PFU), który stanowi załącznik nr 11 do SIWZ.
Opis ogólny przedmiotu zamówienia
Celem ogólnym projektu Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu jest zmniejszenie problemu wykluczenia cyfrowego w grupie docelowej (tj. u osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym na terenie Gminy Bolimów, których dochód lub orzeczony stopień niepełnosprawności upoważnia do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej) poprzez dostarczenie 100 gospodarstwom domowym i 3 jednostkom podległym Gminie Bolimów sprzętu komputerowego i dostępu do szerokopasmowego Internetu.
Osiągnięcie celu ogólnego projektu wymaga realizacji następujących celów szczegółowych:
budowa infrastruktury dostępu do Internetu (z zastosowaniem technologii światłowodowej GPON i mikrokanalizacji kablowej), gwarantującej dostęp do sieci minimum 5 gospodarstwom domowym - beneficjentom ostatecznym projektu (BO), w każdej z miejscowości objętych projektem oraz wytypowanym 3 jednostkom podległym Gminie Bolimów,
dostarczenie zestawów komputerowych umożliwiających dostęp do Internetu BO,
stworzenie (okablowanie) i uruchomienie ogółem 9 stanowisk dostępu do Internetu w 3 jednostkach podległych Gminie Bolimów,
przeprowadzenie szkoleń dla BO z zakresu podstawowych informacji o komputerze, systemie operacyjnym, edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym oraz podstaw korzystania z Internetu (poczta elektroniczna, przeglądarki internetowe) - min. 3 godz. w grupach do 10 osób,
przeprowadzenie szkoleń w rozszerzonym zakresie dla 6 opiekunów świetlic w zakresie, jak dla BO w jednej grupie, min. 5 godz.
Projekt obejmuje BO zlokalizowanych na obszarze niżej wymienionych miejscowości:
Bolimów,
Humin,
Humin - Dobra Ziemskie,
Jasionna,
Kęszyce - Wieś,
Kurabka,
Nowe Kęszyce,
Podsokołów,
Sierzchów,
Sokołów,
oraz następujące jednostki podległe Gminie Bolimów:
Szkoła Podstawowa w Bolimowie, ul. Sokołowska 24,
Szkoła Podstawowa w Huminie, Humin 44A,
Szkoła Podstawowa w Kęszycach, Kęszyce - Wieś 50.
PFU zawiera tylko podstawowe i minimalne wymagania funkcjonalne i techniczne w zakresie elementów i rozwiązań przeznaczonych do realizacji projektu. Wykonawca może zaoferować sprzęt i rozwiązania dowolnego producenta, które spełniają wymagania określone w niniejszym dokumencie.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patent, czy pochodzenie - należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno eksploatacyjno użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanymi przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w PFU.
Oferta Wykonawcy musi uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji zadania, również te których Zamawiający nie uwzględnił w dokumentacji.
PFU określa wymagania dotyczące projektu, realizacji i przekazania w użytkowanie wszystkich elementów opisywanego systemu. Wykonawca podejmujący się realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dokonania wizji w terenie, celem szczegółowego zapoznania się z zakresem prac oraz uwarunkowaniami terenowymi.
Charakterystyczne parametry określające zakres przedmiotu zamówienia
Zamawiający oczekuje, iż zrealizowany i uruchomiony system spełni następujące wymagania jakościowe i funkcjonalne:
Zaproponowane i dostarczone przez Wykonawcę rozwiązanie powinno zapewnić dla każdego BO łącze internetowe o parametrach minimalnych: DL: 2 Mbps, UL: 2Mbps, a dla każdej jednostki podległej Gminie wskazanej w pkt. 1.1. PFU łącze internetowe o parametrach minimalnych: DL: 10 Mbps, UL: 10Mbps.
Dostarczenie zintegrowanego systemu nadzoru nad siecią oraz użytkownikami NMS.
Możliwość ustawienia strony www uruchamianej po zalogowaniu do systemu.
Możliwość blokowania wybranych stron WWW oraz wybranych grup tematycznych - kontrola rodzicielska.
Możliwość blokady wybranych portów i usług (np. usług wymiany plików).
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie:
1.Zaprojektowanie i wykonanie sieci światłowodowej w architekturze GPON (Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna) w technologii FTTH (Fiber to the Home), w oparciu o mikrokanalizację kablową oraz konstrukcji wsporczych (o ile będą wymagane), które umożliwią montaż urządzeń i anten nadawczo/odbiorczych systemu radiowego punkt-wielopunkt w paśmie licencjonowanym, gwarantując ich stabilną i bezpieczną pracę. Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz aktualna wiedzą techniczną.
2.Zaprojektowanie i wyposażenie serwerowni (centralny punkt sieci) w szafy teletechniczne, przeznaczone do instalacji urządzeń wraz z pozostałym sprzętem teleinformatycznym, informatycznym i telekomunikacyjnym oraz urządzeń podtrzymania napięcia wraz z bateriami, a także zakończeń sieci światłowodowej. Serwerownię należy wyposażyć w system klimatyzacji oraz nadzoru i kontroli dostępu.
3.Dostarczenie i montaż stacji bazowych systemu radiodostępowego w paśmie licencjonowanym (o ile będzie taka potrzeba) wraz z pozostałym sprzętem teleinformatycznym, informatycznym i telekomunikacyjnym oraz systemów zasilania tych urządzeń (z podtrzymaniem bateryjnym) w lokalizacjach stacji bazowych zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową.
4.Dostawa, montaż i uruchomienie terminali abonenckich (ONT lub radiowych) w gospodarstwach domowych wskazanych przez Zamawiającego.
5.Zaprojektowanie i wykonanie linii energetycznej zasilającej w każdym węźle szkieletu sieci, po wcześniejszym zaakceptowaniu projektu przez Zamawiającego.
6.Uruchomienie oraz wykonanie testów/pomiarów prawidłowego działania urządzeń wybudowanej sieci oraz urządzeń abonenckich zgodnie z procedurą określoną przez Zamawiającego.
7. Wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów PEM (BHP, środowiskowych itd.) wraz z oznaczenie stref promieniowania radiowego, w przypadku gdy jest to wymagane przez obowiązujące przepisy prawa.
8. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).
9. Wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wybudowanej sieci.
10. Konfiguracja systemu, uruchomienie sieci, konfiguracja usług i wszystkie niezbędne prace dodatkowe wymagane do realizacji celu projektu.
11. Zakup, dostarczenie, instalacja i ubezpieczenie zestawów komputerowych u BO i we wskazanych w pkt. 1.1 PFU jednostkach podległych Gminie oraz oznaczenie sprzętu instalowanego zgodnie ze standardami przyjętymi przy realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, zgodnie z wytycznymi MRR dotyczącymi POIG.
12. Oznakowanie dostarczonych urządzeń, w tym terminali abonenckich i zestawów komputerowych numerem inwentarzowym zgodnie z wytycznymi Zamawiającego; lista numerów inwentarzowych zostanie przedstawiona Wykonawcy przez Zamawiającego w momencie realizowania części zamówienia polegającego na dostarczeniu zestawów komputerowych, zgodnie z obustronnie uzgodnionym harmonogramem.
13. Przeprowadzenie szkoleń dla BO i opiekunów świetlic w zakresie wskazanym w pkt. 1.1. PFU
Podane informacje nie zwalniają Wykonawcy z konieczności przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie i uwzględnienia innych nie opisanych uwarunkowań niezbędnych do realizacji całości przedmiotu zamówienia.
Zakładane produkty i rezultaty projektu wynikające z umowy o dofinansowaniu.
Zgodnie z umową o dofinansowanie projektu Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu o numerze POIG.08.03.00-10-316/13 zakładane produkty to:
liczba gospodarstw domowych, które otrzymały dofinansowanie dostępu do Internetu - 100,
liczba zakupionych zestawów komputerowych - 111,
liczba zainstalowanych systemów - 1,
liczba przeprowadzonych szkoleń - 2 (po jednym dla BO i opiekunów świetlic),
długość wybudowanej sieci światłowodowej - 24 km,
a zakładane rezultaty to:
liczba osób, które uzyskały dostęp do Internetu - 100,
liczba jednostek podległych Gminie, które uzyskały możliwość dostępu do Internetu - 3,
liczba przeszkolonych osób - 106.

Wykonawca udzieli Zamawiającemu na całość przedmiotu zamówienia gwarancji na okres co najmniej 36 miesięcy, liczonej od daty podpisania protokołu odbioru ostatecznego przedmiotu umowy, przy czym okres rękojmi jest równoważny z okresem gwarancji. Serwis gwarancyjny urządzeń lub oprogramowania musi być świadczony w oparciu o gwarancję producenta urządzeń lub oprogramowania, to jest tak, aby zapewniona została naprawa lub wymiana urządzeń lub ich części na części nowe i oryginalne zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta urządzeń lub oprogramowania. Wszelkie dodatkowe akcesoria niezbędne do funkcjonowania zasadniczych urządzeń (zasilacze, adaptery, konwertery, itp.) muszą być objęte jednolitą (tj. na identycznych warunkach i w ramach tej samej procedury gwarancyjnej) gwarancją wraz z urządzeniami zasadniczymi.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia w zakresie rzeczowym ujętym w PFU oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W szczególności należy uwzględnić wszelkie koszty związane:
- ze zużyciem wody i energii elektrycznej,
- ze zorganizowaniem zaplecza i placu budowy,
- z ubezpieczeniem budowy,
-z opracowaniem tymczasowej organizacji ruchu i uzyskaniem decyzji na zajęcie pasa drogowego,
-z ubezpieczeniem wszystkich elementów wybudowanej sieci szerokopasmowej, w tym przekazanych BO i jednostkom podległym zestawów komputerowych, które zostaną ubezpieczone przez Wykonawcę na okres 60 miesięcy poczynając od daty odbioru ostatecznego robót. Zakup polis w firmie ubezpieczeniowej jest obowiązkiem Wykonawcy. Ubezpieczenie musi obejmować (zakres ubezpieczenia): kradzież, dewastację, uszkodzenie spowodowane zalaniem lub przepięciem w sieci energetycznej,
- z obsługą geodezyjną w zakresie bieżących robót związanych z realizacją zadania oraz geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,
- z naprawą szkód powstałych w wyniku korzystania z sąsiedniej nieruchomości,
- z segregowania, składowania i unieszkodliwiania odpadów,
- z przeprowadzenia wszelkich wymaganych przepisami prób, sprawdzeń, badań i odbiorów przewidzianych warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych oraz instalacyjnych,
- z wykonaniem pełnej dokumentacji powykonawczej.

3. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji robót i w jego
okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.

4. Wykonawca zobowiązany jest również do:
- opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie sporządzonego we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót), utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały.

5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane.

6.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 407556

Data publikacji: 2014-12-12

Nazwa: Gmina Bolimów

Ulica: ul. Łowicka 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Bolimów

Kod pocztowy: 99-417

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 046 8380305

Numer faxu: 046 8380386

Adres strony internetowej: www.bolimow.bipst.pl

Regon: 00053538500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej, budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę zestawów komputerowych i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, realizowanego przez Gminę Bolimów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka VIII Oś Priorytetowa Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia.

1Przedmiot zamówienia stanowi opracowanie dokumentacji projektowej, budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę zestawów komputerowych i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu realizowanego przez Gminę Bolimów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka VIII Oś Priorytetowa Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponieważ przedmiotem amówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą Programu Funkcjonalno - Użytkowego (PFU), który stanowi załącznik nr 11 do SIWZ.
Opis ogólny przedmiotu zamówienia
Celem ogólnym projektu Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu jest zmniejszenie problemu wykluczenia cyfrowego w grupie docelowej (tj. u osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym na terenie Gminy Bolimów, których dochód lub orzeczony stopień niepełnosprawności upoważnia do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej) poprzez dostarczenie 100 gospodarstwom domowym i 3 jednostkom podległym Gminie Bolimów sprzętu komputerowego i dostępu do szerokopasmowego Internetu.
Osiągnięcie celu ogólnego projektu wymaga realizacji następujących celów szczegółowych:
budowa infrastruktury dostępu do Internetu (z zastosowaniem technologii światłowodowej GPON i mikrokanalizacji kablowej), gwarantującej dostęp do sieci minimum 5 gospodarstwom domowym - beneficjentom ostatecznym projektu (BO), w każdej z miejscowości objętych projektem oraz wytypowanym 3 jednostkom podległym Gminie Bolimów,
dostarczenie zestawów komputerowych umożliwiających dostęp do Internetu BO,
stworzenie (okablowanie) i uruchomienie ogółem 9 stanowisk dostępu do Internetu w 3 jednostkach podległych Gminie Bolimów,
przeprowadzenie szkoleń dla BO z zakresu podstawowych informacji o komputerze, systemie operacyjnym, edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym oraz podstaw korzystania z Internetu (poczta elektroniczna, przeglądarki internetowe) - min. 3 godz. w grupach do 10 osób,
przeprowadzenie szkoleń w rozszerzonym zakresie dla 6 opiekunów świetlic w zakresie, jak dla BO w jednej grupie, min. 5 godz.
Projekt obejmuje BO zlokalizowanych na obszarze niżej wymienionych miejscowości:
Bolimów,
Humin,
Humin - Dobra Ziemskie,
Jasionna,
Kęszyce - Wieś,
Kurabka,
Nowe Kęszyce,
Podsokołów,
Sierzchów,
Sokołów,
oraz następujące jednostki podległe Gminie Bolimów:
Szkoła Podstawowa w Bolimowie, ul. Sokołowska 24,
Szkoła Podstawowa w Huminie, Humin 44A,
Szkoła Podstawowa w Kęszycach, Kęszyce - Wieś 50.
PFU zawiera tylko podstawowe i minimalne wymagania funkcjonalne i techniczne w zakresie elementów i rozwiązań przeznaczonych do realizacji projektu. Wykonawca może zaoferować sprzęt i rozwiązania dowolnego producenta, które spełniają wymagania określone w niniejszym dokumencie.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patent, czy pochodzenie - należy przyjąć, że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno eksploatacyjno użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanymi przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w PFU.
Oferta Wykonawcy musi uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji zadania, również te których Zamawiający nie uwzględnił w dokumentacji.
PFU określa wymagania dotyczące projektu, realizacji i przekazania w użytkowanie wszystkich elementów opisywanego systemu. Wykonawca podejmujący się realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do dokonania wizji w terenie, celem szczegółowego zapoznania się z zakresem prac oraz uwarunkowaniami terenowymi.
Charakterystyczne parametry określające zakres przedmiotu zamówienia
Zamawiający oczekuje, iż zrealizowany i uruchomiony system spełni następujące wymagania jakościowe i funkcjonalne:
Zaproponowane i dostarczone przez Wykonawcę rozwiązanie powinno zapewnić dla każdego BO łącze internetowe o parametrach minimalnych: DL: 2 Mbps, UL: 2Mbps, a dla każdej jednostki podległej Gminie wskazanej w pkt. 1.1. PFU łącze internetowe o parametrach minimalnych: DL: 10 Mbps, UL: 10Mbps.
Dostarczenie zintegrowanego systemu nadzoru nad siecią oraz użytkownikami NMS.
Możliwość ustawienia strony www uruchamianej po zalogowaniu do systemu.
Możliwość blokowania wybranych stron WWW oraz wybranych grup tematycznych - kontrola rodzicielska.
Możliwość blokady wybranych portów i usług (np. usług wymiany plików).
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie:
1.Zaprojektowanie i wykonanie sieci światłowodowej w architekturze GPON (Gigabitowa Pasywna Sieć Optyczna) w technologii FTTH (Fiber to the Home), w oparciu o mikrokanalizację kablową oraz konstrukcji wsporczych (o ile będą wymagane), które umożliwią montaż urządzeń i anten nadawczo/odbiorczych systemu radiowego punkt-wielopunkt w paśmie licencjonowanym, gwarantując ich stabilną i bezpieczną pracę. Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz aktualna wiedzą techniczną.
2.Zaprojektowanie i wyposażenie serwerowni (centralny punkt sieci) w szafy teletechniczne, przeznaczone do instalacji urządzeń wraz z pozostałym sprzętem teleinformatycznym, informatycznym i telekomunikacyjnym oraz urządzeń podtrzymania napięcia wraz z bateriami, a także zakończeń sieci światłowodowej. Serwerownię należy wyposażyć w system klimatyzacji oraz nadzoru i kontroli dostępu.
3.Dostarczenie i montaż stacji bazowych systemu radiodostępowego w paśmie licencjonowanym (o ile będzie taka potrzeba) wraz z pozostałym sprzętem teleinformatycznym, informatycznym i telekomunikacyjnym oraz systemów zasilania tych urządzeń (z podtrzymaniem bateryjnym) w lokalizacjach stacji bazowych zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową.
4.Dostawa, montaż i uruchomienie terminali abonenckich (ONT lub radiowych) w gospodarstwach domowych wskazanych przez Zamawiającego.
5.Zaprojektowanie i wykonanie linii energetycznej zasilającej w każdym węźle szkieletu sieci, po wcześniejszym zaakceptowaniu projektu przez Zamawiającego.
6.Uruchomienie oraz wykonanie testów/pomiarów prawidłowego działania urządzeń wybudowanej sieci oraz urządzeń abonenckich zgodnie z procedurą określoną przez Zamawiającego.
7. Wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów PEM (BHP, środowiskowych itd.) wraz z oznaczenie stref promieniowania radiowego, w przypadku gdy jest to wymagane przez obowiązujące przepisy prawa.
8. Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).
9. Wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wybudowanej sieci.
10. Konfiguracja systemu, uruchomienie sieci, konfiguracja usług i wszystkie niezbędne prace dodatkowe wymagane do realizacji celu projektu.
11. Zakup, dostarczenie, instalacja i ubezpieczenie zestawów komputerowych u BO i we wskazanych w pkt. 1.1 PFU jednostkach podległych Gminie oraz oznaczenie sprzętu instalowanego zgodnie ze standardami przyjętymi przy realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, zgodnie z wytycznymi MRR dotyczącymi POIG.
12. Oznakowanie dostarczonych urządzeń, w tym terminali abonenckich i zestawów komputerowych numerem inwentarzowym zgodnie z wytycznymi Zamawiającego; lista numerów inwentarzowych zostanie przedstawiona Wykonawcy przez Zamawiającego w momencie realizowania części zamówienia polegającego na dostarczeniu zestawów komputerowych, zgodnie z obustronnie uzgodnionym harmonogramem.
13. Przeprowadzenie szkoleń dla BO i opiekunów świetlic w zakresie wskazanym w pkt. 1.1. PFU
Podane informacje nie zwalniają Wykonawcy z konieczności przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie i uwzględnienia innych nie opisanych uwarunkowań niezbędnych do realizacji całości przedmiotu zamówienia.
Zakładane produkty i rezultaty projektu wynikające z umowy o dofinansowaniu.
Zgodnie z umową o dofinansowanie projektu Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu o numerze POIG.08.03.00-10-316/13 zakładane produkty to:
liczba gospodarstw domowych, które otrzymały dofinansowanie dostępu do Internetu - 100,
liczba zakupionych zestawów komputerowych - 111,
liczba zainstalowanych systemów - 1,
liczba przeprowadzonych szkoleń - 2 (po jednym dla BO i opiekunów świetlic),
długość wybudowanej sieci światłowodowej - 24 km,
a zakładane rezultaty to:
liczba osób, które uzyskały dostęp do Internetu - 100,
liczba jednostek podległych Gminie, które uzyskały możliwość dostępu do Internetu - 3,
liczba przeszkolonych osób - 106.

Wykonawca udzieli Zamawiającemu na całość przedmiotu zamówienia gwarancji na okres co najmniej 36 miesięcy, liczonej od daty podpisania protokołu odbioru ostatecznego przedmiotu umowy, przy czym okres rękojmi jest równoważny z okresem gwarancji. Serwis gwarancyjny urządzeń lub oprogramowania musi być świadczony w oparciu o gwarancję producenta urządzeń lub oprogramowania, to jest tak, aby zapewniona została naprawa lub wymiana urządzeń lub ich części na części nowe i oryginalne zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta urządzeń lub oprogramowania. Wszelkie dodatkowe akcesoria niezbędne do funkcjonowania zasadniczych urządzeń (zasilacze, adaptery, konwertery, itp.) muszą być objęte jednolitą (tj. na identycznych warunkach i w ramach tej samej procedury gwarancyjnej) gwarancją wraz z urządzeniami zasadniczymi.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia w zakresie rzeczowym ujętym w PFU oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W szczególności należy uwzględnić wszelkie koszty związane:
- ze zużyciem wody i energii elektrycznej,
- ze zorganizowaniem zaplecza i placu budowy,
- z ubezpieczeniem budowy,
-z opracowaniem tymczasowej organizacji ruchu i uzyskaniem decyzji na zajęcie pasa drogowego,
-z ubezpieczeniem wszystkich elementów wybudowanej sieci szerokopasmowej, w tym przekazanych BO i jednostkom podległym zestawów komputerowych, które zostaną ubezpieczone przez Wykonawcę na okres 60 miesięcy poczynając od daty odbioru ostatecznego robót. Zakup polis w firmie ubezpieczeniowej jest obowiązkiem Wykonawcy. Ubezpieczenie musi obejmować (zakres ubezpieczenia): kradzież, dewastację, uszkodzenie spowodowane zalaniem lub przepięciem w sieci energetycznej,
- z obsługą geodezyjną w zakresie bieżących robót związanych z realizacją zadania oraz geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,
- z naprawą szkód powstałych w wyniku korzystania z sąsiedniej nieruchomości,
- z segregowania, składowania i unieszkodliwiania odpadów,
- z przeprowadzenia wszelkich wymaganych przepisami prób, sprawdzeń, badań i odbiorów przewidzianych warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych oraz instalacyjnych,
- z wykonaniem pełnej dokumentacji powykonawczej.

3. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji robót i w jego
okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.

4. Wykonawca zobowiązany jest również do:
- opracowania i zatwierdzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie sporządzonego we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót), utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały.

5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane.

6.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133).

Kody CPV:
324240001 (Infrastruktura sieciowa)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453312204 (Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453122009 (Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
442122001 (Wieże, maszty kratowe, półmaszty i słupy stalowe)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452323304 (Wznoszenie masztów antenowych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453123000 (Instalowanie anten)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453123309 (Montaż anten radiowych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
324180006 (Sieć radiowa)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
322600003 (Urządzenia do przesyłu danych)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
325810009 (Sprzęt do przesyłu danych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
324121108 (Sieć internetowa)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
325710006 (Infrastruktura komunikacyjna)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
324240001 (Infrastruktura sieciowa)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
324220007 (Elementy składowe sieci)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
324200003 (Urządzenia sieciowe)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
325230005 (Urządzenia telekomunikacyjne)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
325200004 (Sprzęt i kable telekomunikacyjne)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
316825304 (Awaryjne urządzenia energetyczne)

cpv21c:
316814007 (Elektryczne elementy składowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium.

1) Wykonawcy na podstawie art. 45 ust. 2-3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych zobowiązani są wnieść przed terminem składania ofert wadium w wysokości 50 000,00 zł (słownie pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2) Wadium może być wniesione w:
- pieniądzu,
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości [Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn, zm.]
3) Zamawiający dokona zwrotu wniesionego wadium zgodnie z przepisami art. 46 ust. 1-4 ustawy prawo zamówień publicznych.
4) Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego w przypadkach określonych
w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium zgodnie z przepisami art. 46 ust. 3 ustawy.
6) Wadium w formie pieniężnej należy przelać na konto depozytowe Zamawiającego:
Nr 50 9297 0005 0600 0215 2012 0006 w banku Bank Spółdzielczy Skierniewice o/Bolimów.
Na przelewie należy umieścić informację :

Wadium na wykonanie Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej, budowę infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawę zestawów komputerowych i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu pn. Internet dla mieszkańców Gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu realizowanego przez Gminę Bolimów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka VIII Oś Priorytetowa Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
7) W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniężna oryginał dowodu wniesienia wadium należy załączyć do oferty. Za chwilę faktycznego przekazania wadium w przypadku wnoszenia wadium w postaci pieniężnej uznaje się chwilę uznania konta Zamawiającego, a nie zaś chwilę obciążenia rachunku Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Weryfikacja tego warunku odbędzie się w odniesieniu do rzetelności Wykonawcy w oparciu o dotychczas realizowane zamówienia.
Wykonawca musi wykazać że:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, prawidłowo ukończył co najmniej jedną najważniejszą robotę budowlaną polegającą na:
- co najmniej 1 zamówienie polegające na zrealizowaniu w systemie zaprojektuj i wybuduj światłowodowej sieci szerokopasmowej w technologii PON, której zakres prac obejmował, co najmniej:
budowę kanalizacji telekomunikacyjnej (pierwotnej, rurociągu kablowego lub mikrokanalizacji układanych bezpośrednio w wykopie) o łącznej długości trasowej wykopu - min. 20 km,
podłączenie punktów dostępowych w technologii PON - min. 4;

- co najmniej 1 zamówienie polegające na budowie światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji i mikrokabli, w której zakres prac obejmował wybudowanie i podłączenie w technologii FTTH min. 80 szt. abonentów końcowych;

- co najmniej 1 zamówienie polegające na zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu sieci radiowej w paśmie licencjonowanym.


b) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jedną główną usługę lub dostawę polegającą na:

- co najmniej 1 zamówienie polegające na wyposażeniu w infrastrukturę pasywną i aktywną pomieszczeń przeznaczonych na węzły sieci światłowodowej o łącznej wartości nie mniejszej niż 50 tys. zł brutto,

- co najmniej 1 zamówienie polegające na instalacji i uruchomieniu urządzeń aktywnych sieci teleinformatycznej obejmującej swoim zasięgiem minimum 3 lokalizacje,

- co najmniej 1 zamówienie polegające na dostawie stacjonarnych zestawów komputerowych z oprogramowaniem w ilości minimum 100 szt.,

- co najmniej 1 zamówienie na przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera obejmujące przeszkolenie min. 50 osób,

- co najmniej 1 usługę polegającą na zaprojektowaniu światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji, w której zakres wykonanego projektu obejmował łącznie, co najmniej 20 km długości trasowej wykopu, w celu ułożenia mikrokanalizacji lub rury ochronnej dla mikrokanalizacji bezpośrednio w ziemi;

- co najmniej 1 usługę polegającą na zaprojektowaniu światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji, której zakres wykonanego projektu obejmował, podłączenie co najmniej 80 szt. abonentów FTTH.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie potencjału technicznego, jeżeli wykażą, iż dysponują niżej wymienionym zakresem narzędzi i urządzeń:
Wdmuchiwarka do mikrokabli światłowodowych;
Wdmuchiwarka do mikrowłókien światłowodowych;
Spawarka światłowodowa;
Reflektometr optyczny;
Miernik mocy optycznej;
Lokalizator infrastruktury podziemnej;
Urządzenie do wykonywania przepychu/przewiertu;
Minikoparka gąsienicowa;
Kompresor śrubowy;
Zagęszczarka płytowa;
Zagęszczarka typu skoczek;
Przyczepa kablowa z podnośnikiem.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a) W zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia weryfikacja warunku dokonywana jest w oparciu o kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, wykształcenie. Wykonawca musi wykazać że dysponuje następującymi osobami:

-co najmniej jedną osobą - Kierownikiem Projektu - posiadającą minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami, obejmującymi roboty budowlane w telekomunikacji, potwierdzone prowadzeniem co najmniej jednego projektu polegającego na budowie sieci światłowodowej o długości minimum 20 km;
-co najmniej jedną osobą - Projektantem - posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania w specjalności telekomunikacyjnej przewodowej bez ograniczeń, lub wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ważne uprawnienia budowlane, pozwalające na wykonywanie w powyższym zakresie czynności objętych przedmiotem umowy lub też posiadającą zdobyte w innych państwach równoważne kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394, ze zm.) z doświadczeniem zawodowym w projektowaniu, potwierdzonym zaprojektowaniem minimum jednego systemu mikrokanalizacji kablowej o długości co najmniej 20 km, która została wybudowana (odebrana);
-co najmniej jedną osobą - Kierownikiem Budowy - posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej, lub wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ważne uprawnienia budowlane, pozwalające na wykonywanie w powyższym zakresie czynności objętych przedmiotem umowy lub też posiadającą zdobyte w innych państwach równoważne kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394, ze zm.), z minimum 5 letnim doświadczeniem zawodowym w kierowaniu robotami budowlanymi w zakresie budowy sieci światłowodowej, potwierdzonym kierowaniem co najmniej trzema budowami/robotami o łącznym zakresie obejmującym wybudowanie co najmniej 20 km/linii sieci światłowodowej w technologii mikrokanalizacji i mikrokabli światłowodowych, które zostały zakończone (odebrane).
-co najmniej jedną osobą - Kierownikiem Robót Telekomunikacyjnych - posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej lub wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ważne uprawnienia budowlane, pozwalające na wykonywanie w powyższym zakresie czynności objętych przedmiotem umowy lub też posiadającą zdobyte w innych państwach równoważne kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394, ze zm.), z minimum 5 letnim doświadczeniem kierownika budowy/kierownika robót, potwierdzonym kierowaniem budową/robotami dla minimum jednego systemu radiowego, który został wybudowany (odebrany);
-co najmniej jedną osobą - Kierownikiem Robót Elektrycznych - posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych lub wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów ważne uprawnienia budowlane, pozwalające na wykonywanie w powyższym zakresie czynności objętych przedmiotem umowy lub też posiadającą zdobyte w innych państwach równoważne kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394, ze zm.) z doświadczeniu w pełnieniu funkcji kierownika budowy/robót elektrycznych na minimum dwóch robotach zakończonych (odebranych);
-co najmniej pięć osób - Instalatorów - posiadających udokumentowane certyfikatem szkolenie z zakresu montażu i instalacji systemów mikrokanalizacji i mikrokabli.
-co najmniej jedną osobą - Inżynier - posiadającą doświadczenie w zakresie instalacji i konfiguracji systemu radiowego w paśmie licencjonowanym, udokumentowane zrealizowaniem minimum dwóch instalacji i konfiguracji systemu radiowego w paśmie licencjonowanym - wybudowane (odebrane).

Zamawiający dopuszcza, aby funkcje opisane w pkt.3) lit. a) tiret 3 i 4 połączone były w ramach jednej osoby, spełniającej łącznie opisane w tych punktach wymagania.

Sytuacja ekonomiczna:
Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o:
a. informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert potwierdzająca, że wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 1 000 000,00 zł (słownie jeden milion złotych),
b. opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę 3 000 000,00 złotych (słownie: trzy miliony złotych).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, prawidłowo ukończył co najmniej jedną najważniejszą robotę budowlaną polegającą na:
- co najmniej 1 zamówienie polegające na zrealizowaniu w systemie zaprojektuj i wybuduj światłowodowej sieci szerokopasmowej w technologii PON, której zakres prac obejmował, co najmniej:
budowę kanalizacji telekomunikacyjnej (pierwotnej, rurociągu kablowego lub mikrokanalizacji układanych bezpośrednio w wykopie) o łącznej długości trasowej wykopu - min. 20 km,
podłączenie punktów dostępowych w technologii PON - min. 4;

- co najmniej 1 zamówienie polegające na budowie światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji i mikrokabli, w której zakres prac obejmował wybudowanie i podłączenie w technologii FTTH min. 80 szt. abonentów końcowych;
- co najmniej 1 zamówienie polegające na zaprojektowaniu, budowie i uruchomieniu sieci radiowej w paśmie licencjonowanym.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jedną główną usługę lub dostawę polegającą na:

- co najmniej 1 zamówienie polegające na wyposażeniu w infrastrukturę pasywną i aktywną pomieszczeń przeznaczonych na węzły sieci światłowodowej o łącznej wartości nie mniejszej niż 50 tys. zł brutto,

- co najmniej 1 zamówienie polegające na instalacji i uruchomieniu urządzeń aktywnych sieci teleinformatycznej obejmującej swoim zasięgiem minimum 3 lokalizacje,

- co najmniej 1 zamówienie polegające na dostawie stacjonarnych zestawów komputerowych z oprogramowaniem w ilości minimum 100 szt.,

- co najmniej 1 zamówienie na przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera obejmujące przeszkolenie min. 50 osób,

- co najmniej 1 usługę polegającą na zaprojektowaniu światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji, w której zakres wykonanego projektu obejmował łącznie, co najmniej 20 km długości trasowej wykopu, w celu ułożenia mikrokanalizacji lub rury ochronnej dla mikrokanalizacji bezpośrednio w ziemi;

- co najmniej 1 usługę polegającą na zaprojektowaniu światłowodowej sieci FTTH w technologii mikrokanalizacji, której zakres wykonanego projektu obejmował, podłączenie co najmniej 80 szt. abonentów FTTH.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie

a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego mogą wykazać, iż łącznie spełniają warunki udziału w postępowaniu, natomiast każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia go z postępowania.

b) W przypadku podmiotów występujących wspólnie do oferty należy złożyć dodatkowo:
- pełnomocnictwo udzielone jednemu ze wspólników lub konsorcjantów lub innej osobie do reprezentowania ich w przetargu lub reprezentowania ich w przetargu, zawarcia umowy i jej zmiany,

c) Przed podpisaniem umowy wspólnicy spółki cywilnej lub konsorcjanci okażą zamawiającemu umowę spółki cywilnej lub konsorcjum określającą wzajemne prawa i obowiązki stron,
d)Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną, za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr; KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11)
Jeżeli Wykonawca, wskazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, Zamawiający w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym do należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
-sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,
- oświadczenie ,zgodnie z art. 26 ust. 2e ustaw, o solidarnej odpowiedzialności Wykonawcy z innym podmiotem, za szkodę Zamawiającego, powstałą u Zamawiającego w skutek nieudostępnienia zasobów, do którego zobowiązał się inny podmiot w niniejszym dokumencie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający wymaga, aby wykonawca zawarł z nim umowę na warunkach określonych we wzorze umowy, załączonym do niniejszej SIWZ.
2. Dopuszcza się możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, mających na celu prawidłową realizację przedmiotu umowy, w zakresie:
1) podwykonawstwa (o ile zostało przewidziane w ofercie Wykonawcy) - powierzenie podwykonawcom innej części zamówienia niż wskazana w ofercie Wykonawcy w uzasadnionym przypadku, za uprzednią zgodą Zamawiającego,
2) przedłużenie (zmiana) terminu umownego oraz harmonogramu rzeczowo-finansowego z powodu:
- działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności, wyjątkowo niesprzyjających warunków fizycznych, bądź atmosferycznych (jeżeli warunki atmosferyczne uniemożliwiają prowadzenie robót budowlanych zgodnie z wymaganiami opisanymi w specyfikacji technicznej lub sztuka budowlaną, wstrzymanie robót z tego powodu musi być zgłoszone Zamawiającemu w formie pisemnej i zaakceptowane przez inspektora nadzoru, przy czym wstrzymanie robót budowlanych ze względu na typowe warunki atmosferyczne, właściwe dla danej pory roku i miesiąca, lub zła organizacja robót nie uzasadnia zmiany terminu umowy),

- zmiany harmonogramu realizacji projektu będącego załącznikiem umowy o dofinansowanie zawartej przez Zamawiającego z instytucją współfinansującą,

- nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych niezależnych od Zamawiającego, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy,

- decyzji służb konserwatorskich lub nadzoru budowlanego mających wpływ na przesunięcie terminu realizacji robót takich jak: wstrzymanie budowy, konieczność wykonania prac archeologicznych (badań archeologicznych) lub projektu zamiennego,

- wystąpienia zamówień dodatkowych w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, niezbędnych do prawidłowego wykonania realizowanego zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia,

- zmian będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymanie robót przez Zamawiającego,

- przedłużających się terminów uzyskania uzgodnień, pozwoleń organów administracji,

- skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy - na wniosek Wykonawcy,

3)rezygnacja z wykonania części robót lub ograniczenie zakresu robót wynikające z:

- wprowadzenia zmian istotnych lub nieistotnych w dokumentacji projektowej lub usunięcia wad w dokumentacji projektowej przygotowanej przez Wykonawcę, które wynikły w trakcie realizacji robót i były konieczne do wprowadzenia w celu prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego wraz z obniżeniem wynagrodzenia umownego o zakres z którego Zamawiający rezygnuje,

4) zmiana przedstawicieli uczestników procesu inwestycyjnego w przypadku:

- zmiany osób pełniących funkcje opisane w pkt. 5.1 ppkt. 3 SIWZ na wniosek Wykonawcy, pod warunkiem przedstawienia w ich zastępstwie osób posiadających odpowiednie uprawnienia, zgodnie z warunkami określonymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia,

- zmiany przedstawicieli Zamawiającego na wniosek Zamawiającego,
5) zmiana technologii wykonania robót, lub zmiana urządzeń i materiałów, jeżeli nowe rozwiązania będą korzystne dla Zamawiającego, przy zachowaniu niepogorszonych standardów jakościowych i po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
6) zmiany stawki podatku VAT,
7) zmiany obowiązujących przepisów prawa.

3. Warunkiem dokonania zmiany jest zgoda na jej dokonanie wyrażona przez obie strony oraz złożenie uzasadnionego wniosku przez stronę inicjującą zmianę lub sporządzenie przez strony stosownego protokołu.
4. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie w związku z wprowadzonymi zmianami.
5.Wykonawca nie może dokonać żadnej cesji praw wynikających z niniejszej umowy.
6.Zmiana osób reprezentujących którąkolwiek ze stron oraz zmiana nazwy i siedziby którejkolwiek ze stron będąca wynikiem reorganizacji lub przekształcenia nie stanowi zmiany umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: długość okresu gwarancji jakości

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bolimow.bipst.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Bolimowie
ul. Łowicka 9
99 - 417 Bolimów, pok. nr 16

Data składania wniosków, ofert: 29/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Bolimowie
ul. Łowicka 9
99 - 417 Bolimów, pok. nr 15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pn Internet dla mieszkańców gminy Bolimów - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 Oś priorytetowa 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększanie innowacyjności gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 działanie 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

230197 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Zaprojektowanie, wybudowanie sieci LTE, budowa 3 punktów koordynacyjnych, dostarczenie usług dostępu do Internetu oraz dostawa i instalacja 160 komputerów dla wykluczonych w Gminie Dąbrowice

310102 / 2014-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Zaprojektowanie, wybudowanie sieci LTE, budowa 3 punktów koordynacyjnych, dostarczenie usług dostępu do Internetu oraz dostawa i instalacja 160 komputerów dla wykluczonych w Gminie Dąbrowice.

99833 / 2015-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Dostawa częstotliwości i usługi utrzymania sieci w paśmie LTE, usługi dostępu do sieci Internet, utrzymanie 3 punktów koordynacyjnych PIAP, 160 komputerów dla wykluczonych w Gminie Dąbrowice

88379 / 2015-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Dostawa częstotliwości i usługi utrzymania sieci w paśmie LTE, usługi dostępu do sieci Internet, utrzymanie 3 punktów koordynacyjnych PIAP, 160 komputerów dla wykluczonych w Gminie Dąbrowice

71005 / 2011-03-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego - Łódź (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Wykonanie kablowej sieci światłowodowej na potrzeby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej 8/10

45565 / 2011-02-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego - Łódź (łódzkie)
CPV: 324240001 (Infrastruktura sieciowa)
Wykonanie kablowej sieci światłowodowej na potrzeby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej 8 10