Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

287862 / 2013-07-22 - Administracja rządowa centralna / Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Warszawa)

Przeprowadzenie badania socjologicznego Znajomość praw konsumenckich oraz analiza barier utrudniających konsumentom bezpieczne i satysfakcjonujące uczestnictwo w rynku

Opis zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania socjologicznego: Znajomość praw konsumenckich oraz analiza barier utrudniających konsumentom bezpieczne i satysfakcjonujące uczestnictwo w rynku.

Przedmiotem badania jest zgodna z regułami sztuki realizacja badania metodą zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI) oraz indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI).

Wykonawca przeprowadzi badanie od etapu opracowania narzędzi badawczych - kolejno przez wszystkie etapy przewidziane regułami sztuki - aż po opracowanie pełnego raportu z badania.
II. Cele badawcze:
1. Monitoring poziomu znajomości praw konsumentów (analiza zróżnicowania wartości zmiennej w stosunku do wyników uzyskanych w 2007 oraz 2009 roku);
2. Monitoring istniejących barier dla aktywności konsumentów w obszarze umiejętności i skuteczności dochodzenia roszczeń (analiza zróżnicowania wartości zmiennej w stosunku do wyników uzyskanych w 2007 oraz 2009 roku);
3. Monitoring znajomości UOKiK, jako instytucji zajmującej się ochroną konsumentów w tym;
1) Znajomość kompetencji prezesa UOKiK,
2) Znajomość innych instytucji zajmujących się sprawami konsumenckimi,
3) Ocena UOKiK jako instytucji zajmującej się ochroną praw konsumenckich.
4. Identyfikacja potrzeb konsumenckich (aktywność konsumencka).
1) Jakich informacji na temat praw poszukują konsumenci?
2) Identyfikacja źródeł z jakich konsumenci czerpią wiedzę na temat swoich praw;
3) Ustalenie preferowanych źródeł dla pozyskiwania informacji o przysługujących im prawach, z uwzględnieniem następujących kanałów informacyjnych: Internet, publikacje (w formie tradycyjnej - druk oraz w formie elektronicznej), targi, infolinia, TV, od przedsiębiorców (sprzedawców), e-mail, e-porady.
5. Rangowanie sektorów ze względu na znajomość zagadnień z nimi związanych (próba stworzenia rankingu sektorów od najbardziej przyjaznych, w których konsumenci doskonale orientują się w swoich prawach i obowiązkach sprzedawców do najmniej przyjaznych. Oraz wskazanie sektorów, w których konsumenci wykazują się najwyższą aktywnością w zakresie dochodzenia swoich praw. Z uwzględnieniem następujących obszarów;
1) Sektor finansowy (w tym ubezpieczenia),
2) Sektor handlowo-usługowy (w tym sklepy internetowe),
3) Sektor energetyczny,
4) Sektor turystyczny,
5) Sektor (telekomunikacyjny w tym poczta i media),
6) Sektor transportowy,
7) Windykacja.
6. Postawy polskich konsumentów wobec Reklamy. Oczekiwania i preferencje.
(w tym reklama w sektorze usług finansowych i telemarketingu, skłonności konsumentów do ufania w prawdziwość informacji przekazywanych przez sprzedawców, czy te informacje są weryfikowane przez konsumentów?)
7. Rozpoznawalność i postawy (ocena przydatności) konsumentów wobec kampanii informacyjnych kierowanych do słabszych uczestników rynku:
1) Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz,
2) Weź paragon

8. Analiza czynników, jakie konsument bierze pod uwagę przy dokonywaniu wyborów następujących produktów:

1) Żywność (informacja o zawarciu w tym dodaniu GMO, informacja o objęciu produktu systemem oznaczeń chronionych, ekologia, informacja o wartości odżywczej, informacja o zgodności produktu z normami),
2) Produkty nieżywnościowe (informacja o zgodności produktu z normami, o zawartości GMO, o sposobie konserwacji, o składzie surowcowym produktów włókienniczych, informacja o tym, że produkcja (w szczególności odzieży) była bezpieczna dla środowiska,
3) Kosmetyki (informacja o składzie i trwałości symbol PAO),
4) Paliwa (czy przy decyzji zakupu paliwa konsumenci biorą pod uwagę zawartość biokomponentów, czy sprawdzają, które stacje sprzedają dobrej jakości paliwa - gdzie pozyskują informacje w tej kwestii? Próba ustalenia postaw konsumentów do biopaliw,
5) Czy konsumenci przy wyborze produktów zapoznają się z deklaracją producenta umieszczaną na opakowaniu? oraz jakie informacje od producenta są ważne dla konsumentów.

III. Metodologia Badania:
1) Komponent 1: metoda jakościowa (FGI)
2) Komponent 2: metoda ilościowa (indywidualny wywiad kwestionariuszowy)

Komponent 1: metoda jakościowa (FGI)

Próba badawcza:
Konsumenci odpowiedzialni w rodzinie za podejmowanie decyzji o zakupie towarów i usług zaspokajających podstawowe potrzeby gospodarstwa domowego (w tym produkty spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki odzież).
Uczestnicy FGI będą selekcjonowani do badania na podstawie następujących cech społeczno demograficznych: miejsce zamieszkania, wiek, płeć, wykształcenie:

1. Miejsce realizacji FGI:
1) Duże miasto (ponad 500 000 mieszkańców),
2) Średnie miasto (około 100 000 mieszkańców),
3) Małe miasto (około 50 000 mieszkańców).
2. Wiek: 25-55 lat
3. Wykształcenie: zawodowe, średnie, wyższe, w tym:
1) Łącznie 4 FGI w dużych i średnich miastach, w tym w każdym mieście:
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub wyższym, 50 % kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 25-39 lat;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub wyższym, 50 % kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 40-55 lat.

2) Łącznie 2 FGI w małym mieście;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub zawodowym, 50% kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 25-39 lat;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub zawodowym, 50% kobiet, 50% mężczyzn, wiek 40 - 55 lat,

W skład każdej grupy FGI wejdzie od 8 do 9 osób. FGI zostaną przeprowadzone według scenariusza opracowanego przez wykonawcę w porozumieniu i we współpracy z UOKiK. Scenariusz musi zostać zaakceptowany przez UOKiK (termin akceptacji: 5 dni roboczych od dnia przedstawienia projektu).

3) Metoda pomiaru
Zogniskowane wywiady grupowe N=6

Komponent 2: metoda ilościowa (indywidualny wywiad kwestionariuszowy)
1) Próba - reprezentatywna próba populacji dobrana metodą losową (PESEL) z zapewnieniem zgodności rozkładów podstawowych cech społeczno-demograficznych w próbie z rozkładami w populacji (za zakup bazy odpowiada Wykonawca-Wykonawca ponosi również koszty losowania).
Wymagana wielkość próby: minimum 1000 osób.

2) Metoda pomiaru - wywiad ankieterski bezpośredni z użyciem standaryzowanego kwestionariusza. Przy opracowaniu kwestionariusza ankiety Wykonawca uwzględni wyniki badania jakościowego (FGI) zrealizowanego w ramach komponentu 1. Kwestionariusz musi zostać zaakceptowany przez UOKiK (termin akceptacji: 5 dni roboczych od dnia przedstawienia projektu kwestionariusza).

Wykonawca zobowiązuje się wykonać badania zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przy dołożeniu należytej staranności i przy uwzględnieniu zasad Kodeksu European Society for Opinion and Marketing Research (ESOMAR) oraz standardów określonych przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR).

Wykonawca jest odpowiedzialny za stworzenie scenariusza (FGI), kwestionariusza (PAPI) i raportu końcowego. Scenariusz badania jakościowego, kwestionariusz do badania ilościowego oraz raportu z przeprowadzonego badania zostanie opracowany przy udziale Eksperta ds. konsumenckich oraz Eksperta ds. badań społecznych. UOKiK zgłosi uwagi do scenariusza i kwestionariusza w ciągu 5 dni roboczych od dnia przedstawienia przez Wykonawcę. Dokumenty zostaną poprawione przez Wykonawcę w ciągu 3 dni roboczych i przesłane do ostatecznej akceptacji Urzędu, która nastąpi w terminie 3 dni roboczych.

Wyniki badań zostaną przekazane zamawiającemu w formie raportu opisowego, zawierającego, analizę danych, omówienie wyników, wnioski i rekomendacje. W komentarzach do wyników badań należy omówić uzyskane wyniki, wskazać na prawidłowy sposób postępowania konsumenta oraz opisać kierunki zmian w porównaniu do wyników uzyskanych we wcześniejszych badaniach. Raport będzie zawierał wykresy graficzne oraz tabele statystyczne. Wnioski i rekomendacje zostaną opracowane osobiście przez Eksperta ds. badań społecznych przy udziale Eksperta ds. konsumenckich.
Objętość dokumentu: minimum 50 stron maszynopisu.

Wykonawca jest zobowiązany przesłać projekt raportu końcowego do zatwierdzenia przez UOKiK.
Urząd zgłosi uwagi do projektu raportu końcowego w ciągu 5 dni roboczych od dnia przekazania projektu. Poprawiony raport zostanie przesłany do ostatecznej akceptacji Urzędu, która nastąpi w terminie 4 dni roboczych od dnia przekazania raportu przez Wykonawcę.
Wykonawca zarejestruje wszystkie FGI w systemie audio i video i przekaże je do UOKiK wraz z raportem oraz danymi surowymi (PAPI) w formacie SPSS lub Excel. UOKiK zastrzega sobie prawo do obecności przedstawiciela Urzędu podczas realizacji badania metodą jakościową (FGI).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 287862

Data publikacji: 2013-07-22

Nazwa: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Ulica: Pl. Powstańców Warszawy 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-950

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 5560129

Numer faxu: 022 8270843

Adres strony internetowej: www.uokik.gov.pl

Regon: 00621278900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badania socjologicznego Znajomość praw konsumenckich oraz analiza barier utrudniających konsumentom bezpieczne i satysfakcjonujące uczestnictwo w rynku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania socjologicznego: Znajomość praw konsumenckich oraz analiza barier utrudniających konsumentom bezpieczne i satysfakcjonujące uczestnictwo w rynku.

Przedmiotem badania jest zgodna z regułami sztuki realizacja badania metodą zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI) oraz indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI).

Wykonawca przeprowadzi badanie od etapu opracowania narzędzi badawczych - kolejno przez wszystkie etapy przewidziane regułami sztuki - aż po opracowanie pełnego raportu z badania.
II. Cele badawcze:
1. Monitoring poziomu znajomości praw konsumentów (analiza zróżnicowania wartości zmiennej w stosunku do wyników uzyskanych w 2007 oraz 2009 roku);
2. Monitoring istniejących barier dla aktywności konsumentów w obszarze umiejętności i skuteczności dochodzenia roszczeń (analiza zróżnicowania wartości zmiennej w stosunku do wyników uzyskanych w 2007 oraz 2009 roku);
3. Monitoring znajomości UOKiK, jako instytucji zajmującej się ochroną konsumentów w tym;
1) Znajomość kompetencji prezesa UOKiK,
2) Znajomość innych instytucji zajmujących się sprawami konsumenckimi,
3) Ocena UOKiK jako instytucji zajmującej się ochroną praw konsumenckich.
4. Identyfikacja potrzeb konsumenckich (aktywność konsumencka).
1) Jakich informacji na temat praw poszukują konsumenci?
2) Identyfikacja źródeł z jakich konsumenci czerpią wiedzę na temat swoich praw;
3) Ustalenie preferowanych źródeł dla pozyskiwania informacji o przysługujących im prawach, z uwzględnieniem następujących kanałów informacyjnych: Internet, publikacje (w formie tradycyjnej - druk oraz w formie elektronicznej), targi, infolinia, TV, od przedsiębiorców (sprzedawców), e-mail, e-porady.
5. Rangowanie sektorów ze względu na znajomość zagadnień z nimi związanych (próba stworzenia rankingu sektorów od najbardziej przyjaznych, w których konsumenci doskonale orientują się w swoich prawach i obowiązkach sprzedawców do najmniej przyjaznych. Oraz wskazanie sektorów, w których konsumenci wykazują się najwyższą aktywnością w zakresie dochodzenia swoich praw. Z uwzględnieniem następujących obszarów;
1) Sektor finansowy (w tym ubezpieczenia),
2) Sektor handlowo-usługowy (w tym sklepy internetowe),
3) Sektor energetyczny,
4) Sektor turystyczny,
5) Sektor (telekomunikacyjny w tym poczta i media),
6) Sektor transportowy,
7) Windykacja.
6. Postawy polskich konsumentów wobec Reklamy. Oczekiwania i preferencje.
(w tym reklama w sektorze usług finansowych i telemarketingu, skłonności konsumentów do ufania w prawdziwość informacji przekazywanych przez sprzedawców, czy te informacje są weryfikowane przez konsumentów?)
7. Rozpoznawalność i postawy (ocena przydatności) konsumentów wobec kampanii informacyjnych kierowanych do słabszych uczestników rynku:
1) Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz,
2) Weź paragon

8. Analiza czynników, jakie konsument bierze pod uwagę przy dokonywaniu wyborów następujących produktów:

1) Żywność (informacja o zawarciu w tym dodaniu GMO, informacja o objęciu produktu systemem oznaczeń chronionych, ekologia, informacja o wartości odżywczej, informacja o zgodności produktu z normami),
2) Produkty nieżywnościowe (informacja o zgodności produktu z normami, o zawartości GMO, o sposobie konserwacji, o składzie surowcowym produktów włókienniczych, informacja o tym, że produkcja (w szczególności odzieży) była bezpieczna dla środowiska,
3) Kosmetyki (informacja o składzie i trwałości symbol PAO),
4) Paliwa (czy przy decyzji zakupu paliwa konsumenci biorą pod uwagę zawartość biokomponentów, czy sprawdzają, które stacje sprzedają dobrej jakości paliwa - gdzie pozyskują informacje w tej kwestii? Próba ustalenia postaw konsumentów do biopaliw,
5) Czy konsumenci przy wyborze produktów zapoznają się z deklaracją producenta umieszczaną na opakowaniu? oraz jakie informacje od producenta są ważne dla konsumentów.

III. Metodologia Badania:
1) Komponent 1: metoda jakościowa (FGI)
2) Komponent 2: metoda ilościowa (indywidualny wywiad kwestionariuszowy)

Komponent 1: metoda jakościowa (FGI)

Próba badawcza:
Konsumenci odpowiedzialni w rodzinie za podejmowanie decyzji o zakupie towarów i usług zaspokajających podstawowe potrzeby gospodarstwa domowego (w tym produkty spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki odzież).
Uczestnicy FGI będą selekcjonowani do badania na podstawie następujących cech społeczno demograficznych: miejsce zamieszkania, wiek, płeć, wykształcenie:

1. Miejsce realizacji FGI:
1) Duże miasto (ponad 500 000 mieszkańców),
2) Średnie miasto (około 100 000 mieszkańców),
3) Małe miasto (około 50 000 mieszkańców).
2. Wiek: 25-55 lat
3. Wykształcenie: zawodowe, średnie, wyższe, w tym:
1) Łącznie 4 FGI w dużych i średnich miastach, w tym w każdym mieście:
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub wyższym, 50 % kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 25-39 lat;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub wyższym, 50 % kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 40-55 lat.

2) Łącznie 2 FGI w małym mieście;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub zawodowym, 50% kobiet, 50 % mężczyzn, wiek 25-39 lat;
- 1 FGI: osoby z wykształceniem średnim lub zawodowym, 50% kobiet, 50% mężczyzn, wiek 40 - 55 lat,

W skład każdej grupy FGI wejdzie od 8 do 9 osób. FGI zostaną przeprowadzone według scenariusza opracowanego przez wykonawcę w porozumieniu i we współpracy z UOKiK. Scenariusz musi zostać zaakceptowany przez UOKiK (termin akceptacji: 5 dni roboczych od dnia przedstawienia projektu).

3) Metoda pomiaru
Zogniskowane wywiady grupowe N=6

Komponent 2: metoda ilościowa (indywidualny wywiad kwestionariuszowy)
1) Próba - reprezentatywna próba populacji dobrana metodą losową (PESEL) z zapewnieniem zgodności rozkładów podstawowych cech społeczno-demograficznych w próbie z rozkładami w populacji (za zakup bazy odpowiada Wykonawca-Wykonawca ponosi również koszty losowania).
Wymagana wielkość próby: minimum 1000 osób.

2) Metoda pomiaru - wywiad ankieterski bezpośredni z użyciem standaryzowanego kwestionariusza. Przy opracowaniu kwestionariusza ankiety Wykonawca uwzględni wyniki badania jakościowego (FGI) zrealizowanego w ramach komponentu 1. Kwestionariusz musi zostać zaakceptowany przez UOKiK (termin akceptacji: 5 dni roboczych od dnia przedstawienia projektu kwestionariusza).

Wykonawca zobowiązuje się wykonać badania zgodnie z aktualnym stanem wiedzy przy dołożeniu należytej staranności i przy uwzględnieniu zasad Kodeksu European Society for Opinion and Marketing Research (ESOMAR) oraz standardów określonych przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR).

Wykonawca jest odpowiedzialny za stworzenie scenariusza (FGI), kwestionariusza (PAPI) i raportu końcowego. Scenariusz badania jakościowego, kwestionariusz do badania ilościowego oraz raportu z przeprowadzonego badania zostanie opracowany przy udziale Eksperta ds. konsumenckich oraz Eksperta ds. badań społecznych. UOKiK zgłosi uwagi do scenariusza i kwestionariusza w ciągu 5 dni roboczych od dnia przedstawienia przez Wykonawcę. Dokumenty zostaną poprawione przez Wykonawcę w ciągu 3 dni roboczych i przesłane do ostatecznej akceptacji Urzędu, która nastąpi w terminie 3 dni roboczych.

Wyniki badań zostaną przekazane zamawiającemu w formie raportu opisowego, zawierającego, analizę danych, omówienie wyników, wnioski i rekomendacje. W komentarzach do wyników badań należy omówić uzyskane wyniki, wskazać na prawidłowy sposób postępowania konsumenta oraz opisać kierunki zmian w porównaniu do wyników uzyskanych we wcześniejszych badaniach. Raport będzie zawierał wykresy graficzne oraz tabele statystyczne. Wnioski i rekomendacje zostaną opracowane osobiście przez Eksperta ds. badań społecznych przy udziale Eksperta ds. konsumenckich.
Objętość dokumentu: minimum 50 stron maszynopisu.

Wykonawca jest zobowiązany przesłać projekt raportu końcowego do zatwierdzenia przez UOKiK.
Urząd zgłosi uwagi do projektu raportu końcowego w ciągu 5 dni roboczych od dnia przekazania projektu. Poprawiony raport zostanie przesłany do ostatecznej akceptacji Urzędu, która nastąpi w terminie 4 dni roboczych od dnia przekazania raportu przez Wykonawcę.
Wykonawca zarejestruje wszystkie FGI w systemie audio i video i przekaże je do UOKiK wraz z raportem oraz danymi surowymi (PAPI) w formacie SPSS lub Excel. UOKiK zastrzega sobie prawo do obecności przedstawiciela Urzędu podczas realizacji badania metodą jakościową (FGI).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 40

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wadium

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się, że w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, przeprowadził (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również przeprowadza) dwa zadania dotyczące wykonania badań konsumenckich (przy jednoczesnym zastosowaniu technik FGI oraz PAPI) na próbie co najmniej N=1000, o wartości co najmniej 40 000,00 zł każde. Zamawiający wyklucza badania z zakresu projektów i programów szkoleniowych.
Wykonawca musi potwierdzić ich należyte wykonanie, poprzez przedstawienie odpowiednich dokumentów wystawionych przez zamawiającego lub odbiorcę dostawy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - ekspertami tj. Ekspertem ds. badań społecznych, Ekspertem ds. konsumenckich, wykazującymi się kompetencjami i kwalifikacjami związanymi z zakresem działań przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
Ekspert ds. konsumenckich wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie: wyższe min. tytuł magistra (lub równoważny w przypadku ukończenia zagranicznej uczelni).
Wymagane doświadczenie: min. 3 letnie doświadczenie w zakresie ochrony konsumentów w minimum jednym z podanych obszarów:
1) działalność dydaktyczno-naukowa w obszarze ochrony konsumentów,
2) udzielanie porad w zakresie ochrony konsumentów,
3) prowadzenie postępowań w zakresie ochrony konsumentów przed Prezesem UOKiK lub SOKiK,
4) doświadczenie w opracowywaniu publikacji edukacyjnych lub w konsultacjach merytorycznych jako autor, współautor lub konsultant merytoryczny przynajmniej trzech podręczników, przewodników lub broszur adresowanych do konsumentów.
Ekspert ds. badań społecznych wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie: wyższe min. tytuł magistra (lub równoważny w przypadku ukończenia zagranicznej uczelni) z socjologii lub psychologii. Członek ESOMAR (światowej organizacji zrzeszającej osoby działające w dziedzinie badania rynku i opinii publicznej) lub innych stowarzyszeń branżowych w Polsce lub w innych krajach Unii Europejskiej np. PTBRiO.
Wymagane doświadczenie:
1) min. 5 letnie doświadczenie w zakresie analizowania wyników badań oraz pisaniu wniosków i zaleceń dot. badań społecznych.
2) min. 5 letnie doświadczenie w zakresie opracowywania i prowadzenia badań socjologicznych z zastosowaniem ilościowych i jakościowych metod statystycznych.
3) min. 5 letnie doświadczenie w instytucie badawczym jako specjalista ds. badań rynkowych.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uokik.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 31/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa, kancelaria, pokój 116 (I piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)

Podobne przetargi

209137 / 2013-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Przeprowadzenie ewaluacji projektu MATEMATYKA-NIC TRUDNEGO!, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

46852 / 2012-02-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Przeprowadzenie badania socjologicznego Znajomość prawa konkurencji i zasad przydzielania pomocy publicznej wsród polskich przedsiębiorców

218344 / 2014-06-30 - Inny: państwowa jednostka budżetowa

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Przeprowadzenie monitorowania procesu wdrażania podstawy programowej kształcenia w zawodach na potrzeby projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Monitorowanie i doskonalenie procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach

390458 / 2014-11-27 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Wykonanie analizy rynku: a) Azji Południowo-Wschodniej (Tajlandia, Wietnam, Malezja, Indonezja, Filipiny) - część I zamówienia, b) Afryki Północnej (Algieria, Libia, Maroko) - część II zamówienia, c) Indyjskiego - część III zamówienia.

102857 / 2014-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Wykonanie dwóch badań ewaluacyjnych w ramach projektu Stołeczne Forum Przedsiębiorczości

434148 / 2013-10-24 - Uczelnia publiczna

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - SZP - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Przedmiotem zamówienia jest realizacja badań omnibusowych nt. Znaczenie etnocentryzmu konsumenckiego w zachowaniach konsumentów na rynku żywności..

489576 / 2013-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Usługa przeprowadzenia indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI) i zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI) na potrzeby Badania potrzeb informacyjnych w ramach projektu Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy III realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.1 POKL

258898 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Radomia - Radom (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Przetarg nieograniczony na wykonanie Opracowania Studium pozyskania inwestora dla terenów przemysłowych Gminy Miasta Radomia

179942 / 2013-05-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

UrzÄ…d Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Usługa przeprowadzenia badania sondażowego, dotyczącego sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie korzystania z ochrony własności przemysłowej oraz przygotowanie eksperckiej usługi badawczej

141269 / 2014-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Wykonanie dwóch badań ewaluacyjnych w ramach projektu Stołeczne Forum Przedsiębiorczości

354348 / 2014-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Usługę w zakresie realizacji badania Zdefiniowanie potrzeb i problemów regionalnych pracodawców w zakresie zatrudniania pracowników z zagranicy w ramach Porozumienia Nr 7/grant EURES/2014 realizowanego przez Wydział CIiPKZ w WUP w Warszawie

104086 / 2010-04-13 - Inny: Agencja rządowa działająca na mocy ustawy o utworzeniu PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Badanie ewaluacyjne pn.: Ocena stopnia zapełnienia najbardziej perspektywicznych nisz na rynku e-usług w Polsce, przez projekty realizowane w ramach działania 8.1 PO IG

236142 / 2015-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Usługa w zakresie realizacji badania Potencjał tworzenia zielonych miejsc pracy na Mazowszu w ramach projektu Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy III realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.1. POKL

470798 / 2012-11-26 - Uczelnia publiczna

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - SZP - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 793000007 (Badania rynkowe i ekonomiczne; ankietowanie i statystyka)
Realizacja badania ankietowego nt.Postaw i zachowań konsumentów w stosunku do żywności i żywienia