145141 / 2014-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa / Åódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i KsztaÅ‚cenia Praktycznego (Åódź)
Dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych w ramach projektu pn. Integracja przemysłu i edukacji - szansą dla absolwentów szkół zawodowych (dalej: Projekt) Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
W opisie zestawu edukacyjnego będącego w posiadaniu zamawiającego użyto nazw własnych produktów. Zamawiający uważa, że jest to zabieg niezbędny ponieważ oferta ma być poszerzeniem możliwości istniejącej już linii przy jednoczesnym nie zmniejszeniu jej funkcjonalności i walorów1) dydaktycznych a nie produktem działającym równolegle i niezależnie. Użyte nazwy nie mają na celu ferowania ewentualnych oferentów. Zamawiającemu zależy jedynie na dużym uszczegółowieniu opisu posiadanego sprzętu celem uniknięcia pomyłki lub złego zrozumienia opisu przez potencjalnego oferenta. Istnieje możliwość wizyty w ŁCDNiKP celem zapoznania się z istniejącą linią.
W posiadaniu zamawiającego jest mini linia produkcyjna firmy FESTO MPS500 połączona z gniazdem obrabiarek CNC firmy EMCO obsługiwanych przez robota firmy Mitsubishi a występującym w ofercie firmy FESTO pod nazwą MultiFMS. Linia ta charakteryzują się tym że jej główną oś stanowi podajnik liniowy w kształcie prostokątnej pętli o wymiarze 1x3m, po której przemieszczane są palety na półprodukty lub gotowe wyroby. W sześciu miejscach na podajniku występują porty, w których paleta może zostać jednoznacznie zatrzymana i rozpoznana. W miejscach tych w postaci gniazd ustawione są kolejne modułu zestawu MPS500 odpowiedzialne za organizację odpowiednich funkcji w linii produkcyjnej. W zestawie występuje stacja podawania i kontroli materiału, stacja montażu siłowników jednostronnego działania wyposażona w robota Mitsubishi oraz prasę- wykrojnik hydrauliczny przygotowujący na potrzeby montowanych siłowników pokrywkę siłowników z półproduktu. Kolejne dwie stacje to stacja magazynowania oraz stacja wyjściowa z separacją siłowników w zależności od koloru. W obrębie podajnika liniowego sygnały we/wy przesyłane są pomiędzy elementami wykonawczymi, czujnikami i sterownikiem za pomocą cyfrowych we/wy oraz z wykorzystaniem sieci AS-i. Sterowniki w gniazdach posiadają dodatkowe moduły Profibus do komunikacji z całym systemem a w ramach gniazda sygnały wymieniane są za pomocą we/wy cyfrowych sterownika. Dzięki wykorzystaniu złączy Profibus cała linia jest wizualizowana za pomocą programu WinCC. W opisanej lini MPS 500 dotychczas zastosowane są sterowniki Siemens serii S7-3xx
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do opisanej linii czterech kolejnych modułów poszerzających możliwości opisanej nimi linii oraz jej modyfikację bez zmniejszenia dotychczasowej funkcjonalności oraz możliwości dydaktycznych tak aby:
- możliwa była komunikacja ze sterownikami w gniazdach i sterownikiem podajnika liniowego za pomocą sieci ETHERNET, ponieważ zamawiający chciałby wykorzystać tą sieć do zarządzania linią za pomocą wybranego w kolejnych zamówieniach publicznych systemu MES.(należy dostarczyć i oprogramować 6 sterowników)
- możliwe było prowadzenie zajęć z zarządzania produkcją, programowania sterowników PLC na minimum 10 stanowiskach (stacjonarnych lub przenośnych). Oprogramowanie do zarządzania produkcją oraz do programowania sterowników zostanie zakupione w ramach kolejnego zamówienia publicznego.
Istnieje możliwość zapoznania się z dotychczas posiadaną mini fabryką celem doprecyzowania możliwości realizacji dostawy przez potencjalnego oferenta. W celu umówienia spotkania proszę o kontakt z Włodzimierzem Jankowskim w dniach poniedziałek-piątek w godzinach 9.00-17.00
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych, na którą składać się mają:
1) Mobilne stanowisko kontroli produkcji z systemem czujników pojemnościowych
i optycznych. (ilość - 1 stanowisko).
Stanowisko to ma stanowić element linii MPS500. W zależności od potrzeby można zastosować dodatkowy sterownik PLC lub poszerzyć możliwości (liczbę we /wy) istniejącego. Stanowisko należy zmontować w gnieździe montażu do kontroli pokryw siłowników lub pokryw siłowników i tłoczków.
Jeśli ze względów poprawnej pracy potrzebny jest wózek, dodatkowy interfejs sterujący itd. należy to dostarczyć jako wyposażenie stacji kontroli.
Integralną częścią stanowiska ma być wózek lub stół na kołach (w każdym przypadku z możliwością blokady kół), na którym będzie można przeprowadzić kontrole, zdjąć charakterystyki silników (tzw. hamownia) oraz stanowisko do sterowania i programowania silników serwo i korkowych. Dodatkowym elementem mają być dwie osie liniowe o długości 500-600 mm każda z czujnikami krańcowymi jako elementy napędzane silnikami serwo i krokowymi. Wraz ze stanowiskiem należ dostarczyć oprogramowania do sterowania hamownia i zdejmowania charakterystyk. Hamownia ma posiadać możliwość modyfikacji charakterystyki obciążenia tak, aby można było badać charakterystyki silnika w warunkach zbliżonych do rzeczywistości np. zastosowania silnika w windzie, dźwigu czy wentylatorze. Do stanowisk z silnikami serwo i krokowymi musi być dostarczona aplikacja do programowania pracy i charakterystyki pracy w/w instalowana na komputerze PC.
2) Mobilne stanowisko ze stołem obrotowym do obróbki komponentów i urządzeń
(ilość - 1 stanowisko)
Głównym elementem tego stanowiska ma być obrotowy stół z gniazdami. Stół ma być napędzany za pomocą silnika prądu stałego. Na obwodzie stołu muszą występować minimum 4 gniazda, które będzie można jednoznacznie pozycjonować podczas pracy wraz z korpusem siłownika. Dodatkowym elementem zestawu musi być mini wiertarka do symulacji procesu wiercenia lub szlifowania otworów. Wiertarka ma poruszać się wzdłuż osi Z. W kolejnym gnieździe stołu należy zamontować czujnik do kontroli korpusu. Cały zestaw ma być zmontowany na wózku gabarytami identycznym a wyglądem co najmniej zbliżony do wózków będących już na wyposażeniu centrum. Stanowisko to może być dostawione do linii MPS500 w oddzielnym gnieździe, wówczas należy je zaopatrzyć w dodatkowy element umożliwiający przeniesienie korpusy siłownika ze stołu na palety umieszczone na taśmociągu lub jako dodatkowy moduł innego stanowiska.
W zależności od miejsca posadowienia modułu należy zaopatrzyć go we właściwy sterownik siecią Profibus lub Profibus i Ethernet. Dodatkowo stanowisko ma mieć możliwość wymiany informacji za pomocą we/wy cyfrowego.
3) Mobilne stanowisko wykrawania do wykonania otworów na tłoczysko i inne komponenty produkcyjne (ilość - 1 stanowisko)
Stanowisko ma rozbudować istniejące stanowisko o tych samych funkcjach. Zamawiający zakłada, że dwa stanowiska będą symulowały dwóch niezależnych dostawców półproduktów. Ze względów na wydajność istniejącego agregatu hydraulicznego niezbędne jest wraz ze stanowiskiem dostarczenie kolejnego agregatu hydraulicznego. Moduł równoległy może posiadać swój niezależny sterownik lub należy zwiększyć ilość we/wy sterownika kontrolującego prace istniejącego już toru wykrawania. Dodatkowy moduł musi posiadać wszystkie niezbędne interfejsy pozwalające na szybkie łączenie z istniejącą już linią z wykorzystaniem przyjętych wcześniej standardem przewodów wtyczek poziomów napiec itd. Wraz z tym stanowiskiem należy dostarczyć program, który pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu projektowania sterowania i symulacji układów hydraulicznych i elektrohydraulicznych wraz z interfejsem pozwalającym na podłączenie (dostosowanie poziomu napięć) programu do rzeczywistych elementów elektrohydraulicznych i sterowników zarówno w zakresie cyfrowym i analogowym. Oprogramowanie musi posiadać licencje na minimum 1 stanowisko.
Szczególny opis parametrów programu:
Oprogramowanie na jedno stanowisko do projektowania i symulacji układów hydraulicznych i elektrohydraulicznych, również regulacji proporcjonalnej napędów elektrohydraulicznych. Oprogramowanie symulacyjne umożliwiające m.in. projektowanie i symulację układów elektrohydraulicznych. Ma to pozwolić na symulowanie działania układu elektrohydraulicznych wyposażonego w układ sterowania PID i zmiennych stanu. Oprogramowanie powinno umożliwiać projektowanie układów wykonawczych i sterowania, symulację ich działania oraz w przypadku elektrohydrauliki dołączanie, poprzez specjalizowany sprzęg (interfejs), do rzeczywistych elementów układów automatyki lub do urządzeń sterujących. Oprogramowanie powinno umożliwiać programowanie pracy układu automatyki zarówno w języku Grafcet, za pomocą układów przekaźnikowych jak i za pomocą bloków logicznych (analogia do języka programowania stosowanego w układach automatyki przemysłowej przy okazji sterowników LOGO!). Oprogramowanie to ma zawierać również bibliotekę prezentacji i materiałów dydaktycznych pozwalających na wyjaśnienie zasad działania poszczególnych elementów składowych układów. Konieczna jest również możliwość rejestracji danych pochodzących z symulacji, prezentacja ich zmian na wykresach oraz ich archiwizacja.
4) Mobilne modułowe stanowisko do operacji dzielenia i składowania komponentów i
urządzeń produkcyjnych (ilość - 1 stanowisko)
Stanowisko to ma wprowadzić nową drogę (dostawcę półproduktów) do linii MPS500. Głównym elementem ma być 3 poziomowy magazyn z min. 4 gniazdami na każdym poziomie. Magazynowane elementy stanowią plastikowe obudowy siłowników o średnicy Ø40 i wysokości 20mm. Magazynowane elementy do i z magazynu mają być pobierane przez manipulator 3 osiowy. Gdzie przynajmniej dwie osie mają być napędzane silnikami DC w praz z przemysłowymi kontrolerami w/w trzecia oś może być pneumatyczna lub elektryczna na końcu manipulatora należy zamocować chwytak pneumatyczny (nadciśnieniowy). Pod chwytakiem musi być zamontowany 3 progowy czujnik koloru.
Drugi moduł tego stanowiska ma być dwutorowym podajnikiem liniowym, dzięki któremu możliwe będzie skierowanie korpusów z dwóch potoków (istniejący i dostarczony moduł magazynowania) do jednej stacji kontroli a dalej będą one trafiały na paletę transportową. Taśmociągi muszą być napędzane silnikami prądu stałego. Na wejściach i wyjściach. podajników powinny znajdować się optyczne czujniki obecności. Jeśli zajdzie konieczność dopuszczalne jest też załączenie dodatkowego separatora.
Opisane dwa moduły musza być umieszczone na wózkach o gabarytach identycznych a wyglądem co najmniej zbliżony do wózków będących już na wyposażeniu Centrum. Każdy moduł musi posiadać własne zasilanie elektryczne i sterowniki współpracujące z pozostałą częścią i pozwalające na programowanie z posiadanych już w centrum programów lub dostarczenie dodatkowego oprogramowania jeśli sterowniki będą takowego wymagały.
Dodatkowy moduł musi posiadać wszystkie niezbędne interfejsy pozwalające na szybkie łączenie z istniejącą już linią z wykorzystaniem przyjętych wcześniej standardem przewodów wtyczek poziomów napiec itd. Wraz z tym stanowiskiem należy dostarczyć program, który pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu projektowania sterowania i symulacji układów pneumatycznych i elektropneumatycznych wraz z interfejsem pozwalającym na podłączenie (dostosowanie poziomu napięć) programu do rzeczywistych elementów elektrohydraulicznych i sterowników zarówno w zakresie cyfrowym i analogowym. Oprogramowanie musi posiadać licencje na minimum 1 stanowisko.
Szczególny opis parametrów programu:
Oprogramowanie na jedno stanowisko do projektowania i symulacji układów pneumatycznych i elektropneumatycznych, również regulacji proporcjonalnej napędów elektropneumatycznych. Oprogramowanie symulacyjne umożliwiające m.in. projektowanie i symulację układów elektropneumatycznych. Ma to pozwolić na symulowanie działania układu elektropneumatycznych wyposażonego w układ sterowania PID i zmiennych stanu. Oprogramowanie powinno umożliwiać projektowanie układów wykonawczych i sterowania, symulację ich działania oraz w przypadku elektropneumatyki dołączanie, poprzez specjalizowany sprzęg (interfejs), do rzeczywistych elementów układów automatyki lub do urządzeń sterujących. Oprogramowanie powinno umożliwiać programowanie pracy układu automatyki zarówno w języku Grafcet, za pomocą układów przekaźnikowych jak i za pomocą bloków logicznych (analogia do języka programowania stosowanego w układach automatyki przemysłowej przy okazji sterowników LOGO!). Oprogramowanie to ma zawierać również bibliotekę prezentacji i materiałów dydaktycznych pozwalających na wyjaśnienie zasad działania poszczególnych elementów składowych układów. Konieczna jest również możliwość rejestracji danych pochodzących z symulacji, prezentacja ich zmian na wykresach oraz ich archiwizacja.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 145141
Data publikacji: 2014-07-04
Nazwa:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
Ulica: ul. Kopcińskiego 29
Numer domu: 29
Miejscowość: Łódź
Kod pocztowy: 90-142
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 042 6783378
Numer faxu: 042 6780798
Adres strony internetowej: www.wckp.lodz.pl
Regon: 47139038700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych w ramach projektu pn. Integracja przemysłu i edukacji - szansą dla absolwentów szkół zawodowych (dalej: Projekt) Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
W opisie zestawu edukacyjnego będącego w posiadaniu zamawiającego użyto nazw własnych produktów. Zamawiający uważa, że jest to zabieg niezbędny ponieważ oferta ma być poszerzeniem możliwości istniejącej już linii przy jednoczesnym nie zmniejszeniu jej funkcjonalności i walorów1) dydaktycznych a nie produktem działającym równolegle i niezależnie. Użyte nazwy nie mają na celu ferowania ewentualnych oferentów. Zamawiającemu zależy jedynie na dużym uszczegółowieniu opisu posiadanego sprzętu celem uniknięcia pomyłki lub złego zrozumienia opisu przez potencjalnego oferenta. Istnieje możliwość wizyty w ŁCDNiKP celem zapoznania się z istniejącą linią.
W posiadaniu zamawiającego jest mini linia produkcyjna firmy FESTO MPS500 połączona z gniazdem obrabiarek CNC firmy EMCO obsługiwanych przez robota firmy Mitsubishi a występującym w ofercie firmy FESTO pod nazwą MultiFMS. Linia ta charakteryzują się tym że jej główną oś stanowi podajnik liniowy w kształcie prostokątnej pętli o wymiarze 1x3m, po której przemieszczane są palety na półprodukty lub gotowe wyroby. W sześciu miejscach na podajniku występują porty, w których paleta może zostać jednoznacznie zatrzymana i rozpoznana. W miejscach tych w postaci gniazd ustawione są kolejne modułu zestawu MPS500 odpowiedzialne za organizację odpowiednich funkcji w linii produkcyjnej. W zestawie występuje stacja podawania i kontroli materiału, stacja montażu siłowników jednostronnego działania wyposażona w robota Mitsubishi oraz prasę- wykrojnik hydrauliczny przygotowujący na potrzeby montowanych siłowników pokrywkę siłowników z półproduktu. Kolejne dwie stacje to stacja magazynowania oraz stacja wyjściowa z separacją siłowników w zależności od koloru. W obrębie podajnika liniowego sygnały we/wy przesyłane są pomiędzy elementami wykonawczymi, czujnikami i sterownikiem za pomocą cyfrowych we/wy oraz z wykorzystaniem sieci AS-i. Sterowniki w gniazdach posiadają dodatkowe moduły Profibus do komunikacji z całym systemem a w ramach gniazda sygnały wymieniane są za pomocą we/wy cyfrowych sterownika. Dzięki wykorzystaniu złączy Profibus cała linia jest wizualizowana za pomocą programu WinCC. W opisanej lini MPS 500 dotychczas zastosowane są sterowniki Siemens serii S7-3xx
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do opisanej linii czterech kolejnych modułów poszerzających możliwości opisanej nimi linii oraz jej modyfikację bez zmniejszenia dotychczasowej funkcjonalności oraz możliwości dydaktycznych tak aby:
- możliwa była komunikacja ze sterownikami w gniazdach i sterownikiem podajnika liniowego za pomocą sieci ETHERNET, ponieważ zamawiający chciałby wykorzystać tą sieć do zarządzania linią za pomocą wybranego w kolejnych zamówieniach publicznych systemu MES.(należy dostarczyć i oprogramować 6 sterowników)
- możliwe było prowadzenie zajęć z zarządzania produkcją, programowania sterowników PLC na minimum 10 stanowiskach (stacjonarnych lub przenośnych). Oprogramowanie do zarządzania produkcją oraz do programowania sterowników zostanie zakupione w ramach kolejnego zamówienia publicznego.
Istnieje możliwość zapoznania się z dotychczas posiadaną mini fabryką celem doprecyzowania możliwości realizacji dostawy przez potencjalnego oferenta. W celu umówienia spotkania proszę o kontakt z Włodzimierzem Jankowskim w dniach poniedziałek-piątek w godzinach 9.00-17.00
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych, na którą składać się mają:
1) Mobilne stanowisko kontroli produkcji z systemem czujników pojemnościowych
i optycznych. (ilość - 1 stanowisko).
Stanowisko to ma stanowić element linii MPS500. W zależności od potrzeby można zastosować dodatkowy sterownik PLC lub poszerzyć możliwości (liczbę we /wy) istniejącego. Stanowisko należy zmontować w gnieździe montażu do kontroli pokryw siłowników lub pokryw siłowników i tłoczków.
Jeśli ze względów poprawnej pracy potrzebny jest wózek, dodatkowy interfejs sterujący itd. należy to dostarczyć jako wyposażenie stacji kontroli.
Integralną częścią stanowiska ma być wózek lub stół na kołach (w każdym przypadku z możliwością blokady kół), na którym będzie można przeprowadzić kontrole, zdjąć charakterystyki silników (tzw. hamownia) oraz stanowisko do sterowania i programowania silników serwo i korkowych. Dodatkowym elementem mają być dwie osie liniowe o długości 500-600 mm każda z czujnikami krańcowymi jako elementy napędzane silnikami serwo i krokowymi. Wraz ze stanowiskiem należ dostarczyć oprogramowania do sterowania hamownia i zdejmowania charakterystyk. Hamownia ma posiadać możliwość modyfikacji charakterystyki obciążenia tak, aby można było badać charakterystyki silnika w warunkach zbliżonych do rzeczywistości np. zastosowania silnika w windzie, dźwigu czy wentylatorze. Do stanowisk z silnikami serwo i krokowymi musi być dostarczona aplikacja do programowania pracy i charakterystyki pracy w/w instalowana na komputerze PC.
2) Mobilne stanowisko ze stołem obrotowym do obróbki komponentów i urządzeń
(ilość - 1 stanowisko)
Głównym elementem tego stanowiska ma być obrotowy stół z gniazdami. Stół ma być napędzany za pomocą silnika prądu stałego. Na obwodzie stołu muszą występować minimum 4 gniazda, które będzie można jednoznacznie pozycjonować podczas pracy wraz z korpusem siłownika. Dodatkowym elementem zestawu musi być mini wiertarka do symulacji procesu wiercenia lub szlifowania otworów. Wiertarka ma poruszać się wzdłuż osi Z. W kolejnym gnieździe stołu należy zamontować czujnik do kontroli korpusu. Cały zestaw ma być zmontowany na wózku gabarytami identycznym a wyglądem co najmniej zbliżony do wózków będących już na wyposażeniu centrum. Stanowisko to może być dostawione do linii MPS500 w oddzielnym gnieździe, wówczas należy je zaopatrzyć w dodatkowy element umożliwiający przeniesienie korpusy siłownika ze stołu na palety umieszczone na taśmociągu lub jako dodatkowy moduł innego stanowiska.
W zależności od miejsca posadowienia modułu należy zaopatrzyć go we właściwy sterownik siecią Profibus lub Profibus i Ethernet. Dodatkowo stanowisko ma mieć możliwość wymiany informacji za pomocą we/wy cyfrowego.
3) Mobilne stanowisko wykrawania do wykonania otworów na tłoczysko i inne komponenty produkcyjne (ilość - 1 stanowisko)
Stanowisko ma rozbudować istniejące stanowisko o tych samych funkcjach. Zamawiający zakłada, że dwa stanowiska będą symulowały dwóch niezależnych dostawców półproduktów. Ze względów na wydajność istniejącego agregatu hydraulicznego niezbędne jest wraz ze stanowiskiem dostarczenie kolejnego agregatu hydraulicznego. Moduł równoległy może posiadać swój niezależny sterownik lub należy zwiększyć ilość we/wy sterownika kontrolującego prace istniejącego już toru wykrawania. Dodatkowy moduł musi posiadać wszystkie niezbędne interfejsy pozwalające na szybkie łączenie z istniejącą już linią z wykorzystaniem przyjętych wcześniej standardem przewodów wtyczek poziomów napiec itd. Wraz z tym stanowiskiem należy dostarczyć program, który pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu projektowania sterowania i symulacji układów hydraulicznych i elektrohydraulicznych wraz z interfejsem pozwalającym na podłączenie (dostosowanie poziomu napięć) programu do rzeczywistych elementów elektrohydraulicznych i sterowników zarówno w zakresie cyfrowym i analogowym. Oprogramowanie musi posiadać licencje na minimum 1 stanowisko.
Szczególny opis parametrów programu:
Oprogramowanie na jedno stanowisko do projektowania i symulacji układów hydraulicznych i elektrohydraulicznych, również regulacji proporcjonalnej napędów elektrohydraulicznych. Oprogramowanie symulacyjne umożliwiające m.in. projektowanie i symulację układów elektrohydraulicznych. Ma to pozwolić na symulowanie działania układu elektrohydraulicznych wyposażonego w układ sterowania PID i zmiennych stanu. Oprogramowanie powinno umożliwiać projektowanie układów wykonawczych i sterowania, symulację ich działania oraz w przypadku elektrohydrauliki dołączanie, poprzez specjalizowany sprzęg (interfejs), do rzeczywistych elementów układów automatyki lub do urządzeń sterujących. Oprogramowanie powinno umożliwiać programowanie pracy układu automatyki zarówno w języku Grafcet, za pomocą układów przekaźnikowych jak i za pomocą bloków logicznych (analogia do języka programowania stosowanego w układach automatyki przemysłowej przy okazji sterowników LOGO!). Oprogramowanie to ma zawierać również bibliotekę prezentacji i materiałów dydaktycznych pozwalających na wyjaśnienie zasad działania poszczególnych elementów składowych układów. Konieczna jest również możliwość rejestracji danych pochodzących z symulacji, prezentacja ich zmian na wykresach oraz ich archiwizacja.
4) Mobilne modułowe stanowisko do operacji dzielenia i składowania komponentów i
urządzeń produkcyjnych (ilość - 1 stanowisko)
Stanowisko to ma wprowadzić nową drogę (dostawcę półproduktów) do linii MPS500. Głównym elementem ma być 3 poziomowy magazyn z min. 4 gniazdami na każdym poziomie. Magazynowane elementy stanowią plastikowe obudowy siłowników o średnicy Ø40 i wysokości 20mm. Magazynowane elementy do i z magazynu mają być pobierane przez manipulator 3 osiowy. Gdzie przynajmniej dwie osie mają być napędzane silnikami DC w praz z przemysłowymi kontrolerami w/w trzecia oś może być pneumatyczna lub elektryczna na końcu manipulatora należy zamocować chwytak pneumatyczny (nadciśnieniowy). Pod chwytakiem musi być zamontowany 3 progowy czujnik koloru.
Drugi moduł tego stanowiska ma być dwutorowym podajnikiem liniowym, dzięki któremu możliwe będzie skierowanie korpusów z dwóch potoków (istniejący i dostarczony moduł magazynowania) do jednej stacji kontroli a dalej będą one trafiały na paletę transportową. Taśmociągi muszą być napędzane silnikami prądu stałego. Na wejściach i wyjściach. podajników powinny znajdować się optyczne czujniki obecności. Jeśli zajdzie konieczność dopuszczalne jest też załączenie dodatkowego separatora.
Opisane dwa moduły musza być umieszczone na wózkach o gabarytach identycznych a wyglądem co najmniej zbliżony do wózków będących już na wyposażeniu Centrum. Każdy moduł musi posiadać własne zasilanie elektryczne i sterowniki współpracujące z pozostałą częścią i pozwalające na programowanie z posiadanych już w centrum programów lub dostarczenie dodatkowego oprogramowania jeśli sterowniki będą takowego wymagały.
Dodatkowy moduł musi posiadać wszystkie niezbędne interfejsy pozwalające na szybkie łączenie z istniejącą już linią z wykorzystaniem przyjętych wcześniej standardem przewodów wtyczek poziomów napiec itd. Wraz z tym stanowiskiem należy dostarczyć program, który pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu projektowania sterowania i symulacji układów pneumatycznych i elektropneumatycznych wraz z interfejsem pozwalającym na podłączenie (dostosowanie poziomu napięć) programu do rzeczywistych elementów elektrohydraulicznych i sterowników zarówno w zakresie cyfrowym i analogowym. Oprogramowanie musi posiadać licencje na minimum 1 stanowisko.
Szczególny opis parametrów programu:
Oprogramowanie na jedno stanowisko do projektowania i symulacji układów pneumatycznych i elektropneumatycznych, również regulacji proporcjonalnej napędów elektropneumatycznych. Oprogramowanie symulacyjne umożliwiające m.in. projektowanie i symulację układów elektropneumatycznych. Ma to pozwolić na symulowanie działania układu elektropneumatycznych wyposażonego w układ sterowania PID i zmiennych stanu. Oprogramowanie powinno umożliwiać projektowanie układów wykonawczych i sterowania, symulację ich działania oraz w przypadku elektropneumatyki dołączanie, poprzez specjalizowany sprzęg (interfejs), do rzeczywistych elementów układów automatyki lub do urządzeń sterujących. Oprogramowanie powinno umożliwiać programowanie pracy układu automatyki zarówno w języku Grafcet, za pomocą układów przekaźnikowych jak i za pomocą bloków logicznych (analogia do języka programowania stosowanego w układach automatyki przemysłowej przy okazji sterowników LOGO!). Oprogramowanie to ma zawierać również bibliotekę prezentacji i materiałów dydaktycznych pozwalających na wyjaśnienie zasad działania poszczególnych elementów składowych układów. Konieczna jest również możliwość rejestracji danych pochodzących z symulacji, prezentacja ich zmian na wykresach oraz ich archiwizacja.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/08/2014
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1)posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
2)posiadania wiedzy i doświadczenia, Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
3)dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku
na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej, Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Pzp.
3.Ocena spełniania w/w. warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia / nie spełnia.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.Projekt umowy stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
2.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie: zmiany terminów płatności, w przypadku konieczności dokonania zmiany wynikającej z realizacji projektu oraz w przypadku zaistnienia wyjątkowych okoliczności zarówno po stronie Wykonawcy jak i Zamawiającego,
3.Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 Pzp:
1)sukcesja Wykonawcy tj. nabycie wszelkich praw i obowiązków w związku
z następstwem prawnym,
2)zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy,
3)zmiany danych teleadresowych,
4)zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wckp.lodz.pl; www.bip.wckp.lodz.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29, 90-142 Łódź, p. 209, II p.
Data składania wniosków, ofert: 15/07/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, ul. Kopcińskiego 29, 90-142 Łódź, p. 209, II p.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych w ramach projektu pn. Integracja przemysłu i edukacji - szansą dla absolwentów szkół zawodowych (dalej: Projekt) Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kody CPV:
391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
420000006 (Maszyny przemysłowe)
Podobne przetargi
510104 / 2012-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Wieruszowa - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych w ramach projektu pt. Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III w kontekście wdrożenia nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego na I etapie edukacyjnym
85646 / 2010-03-25 - Uczelnia publiczna
Politechnika Åódzka, WydziaÅ‚ Mechaniczny - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa elementów pomiarowych
351470 / 2010-10-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Åódzka, WydziaÅ‚ Mechaniczny - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa elementów pomiarowych
198112 / 2015-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ręczno - Ręczno (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Ręczno.
351344 / 2010-10-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Åódzka, WydziaÅ‚ Mechaniczny - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
1. Stanowisko do testowania programów na sterownik PLC wraz z instalacją - 2 szt.
2. Modernizacja stanowiska pneumatycznego manipulatora do noży, wersja I - sterowanie pneumatyczne (części i instalacja) - 1 szt.
3. Modernizacja stanowiska pneumatycznego manipulatora do noży, wersja II - sterowanie elektryczne (części i instalacja) - 1 szt.
65154 / 2010-03-09 - Uczelnia publiczna
Politechnika Åódzka, WydziaÅ‚ Mechaniczny - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
1. Stanowisko do testowania programów na sterownik PLC wraz z instalacją - 2 szt.
2. Modernizacja stanowiska pneumatycznego manipulatora do noży, wersja I - sterowanie pneumatyczne (części i instalacja) - 1 szt.
3. Modernizacja stanowiska pneumatycznego manipulatora do noży, wersja II - sterowanie elektryczne (części i instalacja) - 1 szt.
324672 / 2012-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Zbigniewa Dychto - Pabianice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
realizacjÄ™ dostaw dla projektu
192043 / 2012-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zapolice - Zapolice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych
167956 / 2015-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ręczno - Ręczno (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Ręczno
186852 / 2014-06-03 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Åódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i KsztaÅ‚cenia Praktycznego - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa wyposażenia pracowni urządzeń mechatronicznych
396760 / 2012-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto ÅÄ™czyca - ÅÄ™czyca (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa sprzÄ™tu komputerowego do wyposażenia pracowni biologicznej w szkoÅ‚ach na terenie miasta ÅÄ™czyca
282238 / 2015-10-22 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Komenda Wojewódzka Policji w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
dostawy sprzętu specjalistycznego potrzebnego do realizacji szkoleń zawodowych dla policjantów garnizonu łódzkiego
202205 / 2012-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zapolice - Zapolice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego i materiałów eksploatacyjnych do drukarek
380956 / 2012-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Zbigniewa Dychto - Pabianice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
realizacjÄ™ dostaw pomocy dydaktycznych
53816 / 2013-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Wieruszowa - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych w ramach projektu pt. Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III w kontekście wdrożenia nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego na I etapie edukacyjnym
365618 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto ÅÄ™czyca - ÅÄ™czyca (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa sprzÄ™tu komputerowego do wyposażenia pracowni biologicznej w szkoÅ‚ach na terenie miasta ÅÄ™czyca
296484 / 2012-08-10 - Inny: Jednostra SamorzÄ…du Terytorialnego
Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Złoczewie - Złoczew (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa wyprawek dla dzieci w ramach projektu POKL.09.01.01-10-097/10-00 Szansa na lepszy start z Europejskiego Funduszu Społecznego..
532154 / 2012-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Wieruszowa - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych w ramach projektu pt. Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III w kontekście wdrożenia nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego na I etapie edukacyjnym
256741 / 2009-12-31 - Inny: oświatowa jednostka organizacyjna samorządu powiatowego
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 - Kutno (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa urządzeń i wyposażenia dydaktycznego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 2 w Kutnie - dostawa artykułów i sprzętu dydaktycznego oraz artykułów dydaktycznych.
176587 / 2012-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zapolice - Zapolice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, materiałów piśmienniczo-biurowych oraz eksploatacyjnych do drukarek
270080 / 2012-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zapolice - Zapolice (łódzkie)
CPV: 391621109 (Sprzęt dydaktyczny)
Dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego, materiałów piśmienniczo-biurowych oraz eksploatacyjnych do drukarek