36988 / 2012-02-07 - Inny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Buku (Buk)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne oraz przeprowadzenie zajęć z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego
Opis zamówienia
ZADANIE I:
I.Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne dla 40 uczniów oraz przeprowadzenie szkoleń metodycznych dla 3 nauczycieli. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy projektu - uczniowie - zostaną pogrupowani w 4 grupy zajęciowe (uczniowie klas II i III) Dla grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde ( 3 godz. lekcyjne) - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych. Łącznie dla wszystkich grup 144 godziny lekcyjne. Uczestnicy projektu - nauczyciele - zostaną pogrupowani w 1 grupę (3 nauczycieli matematyki i fizyki). Dla grupy przewidziano kurs na dwóch poziomach : I stopnia - 4 dni po 8 godzin oraz II stopnia - 4 dni po 8 godzin, łącznie dla grupy - 64 godziny lekcyjne. Łącznie dla wszystkich grup tj. dla uczniów i nauczycieli 208 godzin lekcyjnych.
Opis wymogów dotyczących programu zajęć :
Program zajęć musi zostać napisany w języku polskim i przedłożony na piśmie. Program musi przedstawiać scenariusz. modelowego modułu kursu dla jednej grupy uczniów, tj. 12 zajęć po 135 minut każde - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych i dodatkowo wskazywać odrębnie elementy dostosowania go do potrzeb dydaktycznych i możliwości intelektualnych uczniów szkoły ponadgimnazjalnej kl. II i III. Program musi zakładać wykorzystanie podczas każdych z 12 zajęć edukacyjnych zestawów LEGO lub RoboRobo lub równoważnych oraz jasno określać sposób i cel ich każdorazowego wykorzystania podczas zajęć. Program może być dodatkowo przedstawiony w formie prezentacji elektronicznej. Program w wersji pisemnej musi być sporządzony wg następującego wzoru i z zachowaniem następującego układu prezentacji treści:
PROGRAM
Ogólne założenia dydaktyczne.
CELE dydaktyczne.
Wykorzystane techniki i narzędzia nauczania.
Przewidywane rezultaty.
Scenariusz zajęć nr 1.
Czas trwania: 135 minut. Uczestnicy: max. 12 osób. Prowadzący: minimum 2 instruktorów.
Narzędzia
Cel zajęć.
Wykorzystane techniki nauczania.
Wykorzystane zasoby techniczne.
Dostosowanie do potrzeb - wynikających z programu nauczania i poziomu edukacji na którym się znajdują i możliwości intelektualnych wynikających z ich wieku - uczestników zajęć.
Przewidywane rezultaty zajęć nr 1.
Dalej scenariusze zajęć 2-12 wg wzoru scenariusza nr 1
Przedstawiony wyżej wzór zawiera stałe, minimalnie wymagane elementy. Zamawiający w celu pełniejszego przedstawienia treści programu może dodać dodatkowe elementy pod warunkiem zachowania ww. minimum układu prezentacji programu.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM ww. zajęć przygotowany w oparciu o zdefiniowane niniejszym, szczegółowe wytyczne dostosowany do wieku uczestników projektu, możliwy do zrealizowania w ramach przedstawionego trybu i okresu przeprowadzenia zajęć oraz z uwzględnieniem zasad zapewnienia zasobów technicznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu wraz z programem proponowany (wstępny) harmonogram realizacji zadania (tzn. proponowane terminy przeprowadzenia zajęć z 4 grupami zajęciowymi. z uwzględnieniem, iż dla każdej grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde, a zajęcia muszą być zakończone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2012 r.) Dokument ten będzie podstawą oceny wykonalności zadania przez Wykonawcę, a w konsekwencji wykonalności Projektu przez Zamawiającego i musi być zgodny z podanymi niżej szczegółowymi wytycznymi dot. konstruowania programu. Terminy podane w proponowanym harmonogramie (z wyłączeniem terminu zakończenia zajęć, tj. 15.06.2012r.) zostaną doprecyzowane w ostatecznym harmonogramie zajęć, który zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Szczegółowe wytyczne dot. konstruowania programu:
Program zajęć jednej grupy musi być rozłożony na 12 zajęć po 135 minut każde, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku 2012 w okresie do dnia 15 czerwca 2012 r. i musi być tak skonstruowany, aby udział w zajęciach umożliwił uczestnikom podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji matematycznej i podstawowej kompetencji naukowo-technicznej (w rozumieniu zapisów dokumentu o nazwie: Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie z dnia 18.12.2006 r.).
Program zajęć musi być skonstruowany w szczególności w ten sposób, by w swym zamierzeniu dydaktycznym (zdefiniowanym w: ogólnych założeniach dydaktycznych, celach dydaktycznych oraz w celach zdefiniowanych w scenariuszach każdego z 12 zajęć modułu modelowego) prowadził do wzrostu wśród uczestników zajęć wiedzy z zakresu przedmiotowej kompetencji kluczowej, a zwłaszcza: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz techniki.
Program zajęć oraz cele dydaktyczne muszą być dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników wynikającego z ich wieku i etapu edukacji, na którym się znajdują. Program musi być skonstruowany z uwzględnieniem poszanowania zasad polityk horyzontalnych Unii Europejskiej.
Program musi być zgodny z horyzontalną zasadą UE: zrównoważonego rozwoju, opisaną w Art. 17 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych i w swojej części dydaktycznej musi zawierać elementy informowania o znaczeniu poszanowania środowiska naturalnego dla dobra przyszłych pokoleń.
Program musi być zgodny z horyzontalnymi zasadami UE równości i niedyskryminacji zawartymi w Art.16 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych.
Program powinien być opracowany w oparciu o wypracowane przez Wykonawcę dotychczasowe dobre praktyki (doświadczenie) prowadzenia zajęć tą metodą .
UCZESTNICY: W zajęciach będą uczestniczyć uczniowie klas II i III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Buku. Rekrutacji uczestników dokona Zamawiający. Liczba uczestników: 40 uczniów ( 4 grupy).
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości osób w jednej grupie. Ilość grup nie może ulec zwiększeniu, a ilość osób łącznie nie może przekroczyć liczby 40 uczniów.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
Zajęcia będą przeprowadzone w budynku szkoły mieszczącym się w Buku przy ul. Dworcowej 44, w salach wskazanych przez Dyrektora Szkoły. Szkoła udostępnią te pomieszczenia bezpłatnie. Zajęcia muszą zostać przeprowadzone w pełnym wymiarze dla każdej z grup.
Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć: pierwsza grupa od 20.02.2012 r. Zakończenie zajęć grupy ostatniej do 15.06.2012 r.
Godziny zajęć muszą być zaplanowane w ten sposób, by rozpoczynały się nie wcześniej, niż o godzinie 13.00 i kończyły się nie później, niż o godz. 18.45. Zajęcia muszą być przeprowadzane w dni robocze: od poniedziałku do piątku. Nie jest dopuszczalne zaplanowanie zajęć w sobotę lub w niedzielę oraz w okresie wolnym od nauki zgodnie z zatwierdzonym planem organizacji roku szkolnego w województwie wielkopolskim w roku szkolnym 2011I2012. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin, z przyczyn wynikających z organizacji zajęć szkolnych w danej placówce szkolnej, lub planu zajęć uczestników projektu. Szczegółowy ostateczny harmonogram zajęć zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Uczestnicy mają pracować w dwuosobowych grupach, co zwiększy skuteczność nauczania.
Zajęcia z jedną grupą będą prowadzone każdorazowo przez przynajmniej 2 instruktorów.
Instruktorzy prowadzący zajęcia muszą być przeszkoleni przez Wykonawcę zajęć w zakresie konstruowania robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważnych. Muszą posiadać odpowiednie wykształcenie, doświadczenie w pracy instruktora robotyki informatyki oraz odbyli szkolenia z budowy i programowania robotów w certyfikowanej placówce spełniającej wymagania Research Society for Education of Inteligent Robot.
Program zajęć jednej grupy ma być podzielony na 12 zajęć po 135 minut. Program ten należy zrealizować w okresie podanym powyżej, w ramach 4 grup - max. 12 osób w grupie.
Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenie testowania okresowego dla każdego uczestnika: przed rozpoczęciem zajęć - oraz podczas dwukrotnej ewaluacji: po zajęciach nr 6 i po zajęciach nr 12. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia sporządzi narzędzie badawcze wzrostu umiejętności uczestników w postaci testu kompetencyjnego (tj. pisemnego testu wyboru wraz z kluczem sprawdzającym).
Test kompetencyjny musi umożliwiać zbadanie wzrostu wiedzy uczestników projektu w następujących obszarach przedmiotowej kompetencji kluczowej: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz technik.
Wykonawca przeprowadzi testowanie okresowe w ten sposób, iż - w terminie oraz w sposób określony przez Koordynatora Projektu ze strony Zamawiającego - będzie dystrybuował oraz nadzorował wypełnienie arkuszy testowych przez uczestników projektu. Wypełnione arkusze przekaże Zamawiającemu, który dokona ich badania i oceny.
Wykonawca zobowiąże instruktorów do prowadzenia dzienników zajęć - dostarczonych przez Zamawiającego i prowadzenia pełnej dokumentacji kursu.
I.2. Ponadto w ramach wykonania zadania I Wykonawca musi dostarczyć (odpłatnie) zestawy do budowy i programowania robotów oraz gadżety motywujące dla uczniów.
Pojedynczy zestaw musi dawać możliwość zbudowania i zaprogramowania w pełni działających robotów. Jeden zestaw daje możliwość zbudowania co najmniej 20, znacząco różnych konstrukcji robotów, według załączonych z zestawem instrukcji.
I.2.1.Zestaw do budowy robota.
Ilość: 5 sztuk
Zestaw klocków do składania robotów (jeden zestaw) musi składać się z:
1.Zestawu LEGO Mindsotorms lub równoważnego
2.Miarki rozwijanej
3.Zestawu uzupełniającego
4.Dodatkowych czujników
5.Planszy do zadań
I.2.2.
1.Lutownica, ilość: 3 sztuki
2.Przybory do lutowania, ilość: 3 sztuki
3.Maty, ilość: 3 sztuki
4.Sensor dalmierz ultradźwiękowy (2 rodzaje), ilość: 20 sztuk.
I.2.3.Gadżety motywujące - ilość 40 sztuk - to roboty edukacyjne HexBug Nano lub równoważne.
ZADANIE II:
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Ilość uczestników : 40
Celem zajęć jest wzrost wiedzy i umiejętności uczniów m.in. planowania, organizowania, analizowania, komunikowania, sporządzania raportów, negocjacji, pracy indywidualnej, współpracy w zespołach, identyfikacji własnych mocnych i słabych stron. Spotkania z trenerem odbywać się będą w systemie spotkań indywidualnych i zbiorowym, w czasie pozalekcyjnym.
Spotkania indywidualne każdy uczeń - 10 spotkań po 1,5 godziny zegarowej, czyli łącznie 15 godzin na 1 ucznia. W trakcie ich trwania tworzone będą Indywidualne Plany Działania, w wyniku których nastąpi identyfikacja oczekiwań, określenie celów zawodowych, poznanie mocnych i słabych stron, wyznaczanie celów i podjęcie dalszych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez każdego ucznia.
Łącznie 600 godzin spotkań indywidualnych.
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) zajęć indywidualnych z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości oraz Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego ucznia.
Spotkania grupowe: zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, prowadzonych przez dwóch trenerów- specjalistów. Każda grupa - 10 spotkań po 2 godziny (razem 40 godzin spotkań grupowych).
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM zajęć grupowych (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości.
Łącznie 640 godzin spotkań indywidualnych i grupowych.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 36988
Data publikacji: 2012-02-07
Nazwa: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Buku
Ulica: ul. Dworcowa 44
Numer domu: 44
Miejscowość: Buk
Kod pocztowy: 64-320
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 61 8301001
Numer faxu: 61 8301167
Adres strony internetowej: www.zspgbuk.pl
Regon: 30150921600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Inny rodzaj zamawiającego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne oraz przeprowadzenie zajęć z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
ZADANIE I:
I.Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne dla 40 uczniów oraz przeprowadzenie szkoleń metodycznych dla 3 nauczycieli. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy projektu - uczniowie - zostaną pogrupowani w 4 grupy zajęciowe (uczniowie klas II i III) Dla grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde ( 3 godz. lekcyjne) - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych. Łącznie dla wszystkich grup 144 godziny lekcyjne. Uczestnicy projektu - nauczyciele - zostaną pogrupowani w 1 grupę (3 nauczycieli matematyki i fizyki). Dla grupy przewidziano kurs na dwóch poziomach : I stopnia - 4 dni po 8 godzin oraz II stopnia - 4 dni po 8 godzin, łącznie dla grupy - 64 godziny lekcyjne. Łącznie dla wszystkich grup tj. dla uczniów i nauczycieli 208 godzin lekcyjnych.
Opis wymogów dotyczących programu zajęć :
Program zajęć musi zostać napisany w języku polskim i przedłożony na piśmie. Program musi przedstawiać scenariusz. modelowego modułu kursu dla jednej grupy uczniów, tj. 12 zajęć po 135 minut każde - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych i dodatkowo wskazywać odrębnie elementy dostosowania go do potrzeb dydaktycznych i możliwości intelektualnych uczniów szkoły ponadgimnazjalnej kl. II i III. Program musi zakładać wykorzystanie podczas każdych z 12 zajęć edukacyjnych zestawów LEGO lub RoboRobo lub równoważnych oraz jasno określać sposób i cel ich każdorazowego wykorzystania podczas zajęć. Program może być dodatkowo przedstawiony w formie prezentacji elektronicznej. Program w wersji pisemnej musi być sporządzony wg następującego wzoru i z zachowaniem następującego układu prezentacji treści:
PROGRAM
Ogólne założenia dydaktyczne.
CELE dydaktyczne.
Wykorzystane techniki i narzędzia nauczania.
Przewidywane rezultaty.
Scenariusz zajęć nr 1.
Czas trwania: 135 minut. Uczestnicy: max. 12 osób. Prowadzący: minimum 2 instruktorów.
Narzędzia
Cel zajęć.
Wykorzystane techniki nauczania.
Wykorzystane zasoby techniczne.
Dostosowanie do potrzeb - wynikających z programu nauczania i poziomu edukacji na którym się znajdują i możliwości intelektualnych wynikających z ich wieku - uczestników zajęć.
Przewidywane rezultaty zajęć nr 1.
Dalej scenariusze zajęć 2-12 wg wzoru scenariusza nr 1
Przedstawiony wyżej wzór zawiera stałe, minimalnie wymagane elementy. Zamawiający w celu pełniejszego przedstawienia treści programu może dodać dodatkowe elementy pod warunkiem zachowania ww. minimum układu prezentacji programu.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM ww. zajęć przygotowany w oparciu o zdefiniowane niniejszym, szczegółowe wytyczne dostosowany do wieku uczestników projektu, możliwy do zrealizowania w ramach przedstawionego trybu i okresu przeprowadzenia zajęć oraz z uwzględnieniem zasad zapewnienia zasobów technicznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu wraz z programem proponowany (wstępny) harmonogram realizacji zadania (tzn. proponowane terminy przeprowadzenia zajęć z 4 grupami zajęciowymi. z uwzględnieniem, iż dla każdej grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde, a zajęcia muszą być zakończone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2012 r.) Dokument ten będzie podstawą oceny wykonalności zadania przez Wykonawcę, a w konsekwencji wykonalności Projektu przez Zamawiającego i musi być zgodny z podanymi niżej szczegółowymi wytycznymi dot. konstruowania programu. Terminy podane w proponowanym harmonogramie (z wyłączeniem terminu zakończenia zajęć, tj. 15.06.2012r.) zostaną doprecyzowane w ostatecznym harmonogramie zajęć, który zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Szczegółowe wytyczne dot. konstruowania programu:
Program zajęć jednej grupy musi być rozłożony na 12 zajęć po 135 minut każde, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku 2012 w okresie do dnia 15 czerwca 2012 r. i musi być tak skonstruowany, aby udział w zajęciach umożliwił uczestnikom podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji matematycznej i podstawowej kompetencji naukowo-technicznej (w rozumieniu zapisów dokumentu o nazwie: Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie z dnia 18.12.2006 r.).
Program zajęć musi być skonstruowany w szczególności w ten sposób, by w swym zamierzeniu dydaktycznym (zdefiniowanym w: ogólnych założeniach dydaktycznych, celach dydaktycznych oraz w celach zdefiniowanych w scenariuszach każdego z 12 zajęć modułu modelowego) prowadził do wzrostu wśród uczestników zajęć wiedzy z zakresu przedmiotowej kompetencji kluczowej, a zwłaszcza: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz techniki.
Program zajęć oraz cele dydaktyczne muszą być dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników wynikającego z ich wieku i etapu edukacji, na którym się znajdują. Program musi być skonstruowany z uwzględnieniem poszanowania zasad polityk horyzontalnych Unii Europejskiej.
Program musi być zgodny z horyzontalną zasadą UE: zrównoważonego rozwoju, opisaną w Art. 17 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych i w swojej części dydaktycznej musi zawierać elementy informowania o znaczeniu poszanowania środowiska naturalnego dla dobra przyszłych pokoleń.
Program musi być zgodny z horyzontalnymi zasadami UE równości i niedyskryminacji zawartymi w Art.16 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych.
Program powinien być opracowany w oparciu o wypracowane przez Wykonawcę dotychczasowe dobre praktyki (doświadczenie) prowadzenia zajęć tą metodą .
UCZESTNICY: W zajęciach będą uczestniczyć uczniowie klas II i III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Buku. Rekrutacji uczestników dokona Zamawiający. Liczba uczestników: 40 uczniów ( 4 grupy).
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości osób w jednej grupie. Ilość grup nie może ulec zwiększeniu, a ilość osób łącznie nie może przekroczyć liczby 40 uczniów.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
Zajęcia będą przeprowadzone w budynku szkoły mieszczącym się w Buku przy ul. Dworcowej 44, w salach wskazanych przez Dyrektora Szkoły. Szkoła udostępnią te pomieszczenia bezpłatnie. Zajęcia muszą zostać przeprowadzone w pełnym wymiarze dla każdej z grup.
Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć: pierwsza grupa od 20.02.2012 r. Zakończenie zajęć grupy ostatniej do 15.06.2012 r.
Godziny zajęć muszą być zaplanowane w ten sposób, by rozpoczynały się nie wcześniej, niż o godzinie 13.00 i kończyły się nie później, niż o godz. 18.45. Zajęcia muszą być przeprowadzane w dni robocze: od poniedziałku do piątku. Nie jest dopuszczalne zaplanowanie zajęć w sobotę lub w niedzielę oraz w okresie wolnym od nauki zgodnie z zatwierdzonym planem organizacji roku szkolnego w województwie wielkopolskim w roku szkolnym 2011I2012. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin, z przyczyn wynikających z organizacji zajęć szkolnych w danej placówce szkolnej, lub planu zajęć uczestników projektu. Szczegółowy ostateczny harmonogram zajęć zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Uczestnicy mają pracować w dwuosobowych grupach, co zwiększy skuteczność nauczania.
Zajęcia z jedną grupą będą prowadzone każdorazowo przez przynajmniej 2 instruktorów.
Instruktorzy prowadzący zajęcia muszą być przeszkoleni przez Wykonawcę zajęć w zakresie konstruowania robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważnych. Muszą posiadać odpowiednie wykształcenie, doświadczenie w pracy instruktora robotyki informatyki oraz odbyli szkolenia z budowy i programowania robotów w certyfikowanej placówce spełniającej wymagania Research Society for Education of Inteligent Robot.
Program zajęć jednej grupy ma być podzielony na 12 zajęć po 135 minut. Program ten należy zrealizować w okresie podanym powyżej, w ramach 4 grup - max. 12 osób w grupie.
Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenie testowania okresowego dla każdego uczestnika: przed rozpoczęciem zajęć - oraz podczas dwukrotnej ewaluacji: po zajęciach nr 6 i po zajęciach nr 12. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia sporządzi narzędzie badawcze wzrostu umiejętności uczestników w postaci testu kompetencyjnego (tj. pisemnego testu wyboru wraz z kluczem sprawdzającym).
Test kompetencyjny musi umożliwiać zbadanie wzrostu wiedzy uczestników projektu w następujących obszarach przedmiotowej kompetencji kluczowej: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz technik.
Wykonawca przeprowadzi testowanie okresowe w ten sposób, iż - w terminie oraz w sposób określony przez Koordynatora Projektu ze strony Zamawiającego - będzie dystrybuował oraz nadzorował wypełnienie arkuszy testowych przez uczestników projektu. Wypełnione arkusze przekaże Zamawiającemu, który dokona ich badania i oceny.
Wykonawca zobowiąże instruktorów do prowadzenia dzienników zajęć - dostarczonych przez Zamawiającego i prowadzenia pełnej dokumentacji kursu.
I.2. Ponadto w ramach wykonania zadania I Wykonawca musi dostarczyć (odpłatnie) zestawy do budowy i programowania robotów oraz gadżety motywujące dla uczniów.
Pojedynczy zestaw musi dawać możliwość zbudowania i zaprogramowania w pełni działających robotów. Jeden zestaw daje możliwość zbudowania co najmniej 20, znacząco różnych konstrukcji robotów, według załączonych z zestawem instrukcji.
I.2.1.Zestaw do budowy robota.
Ilość: 5 sztuk
Zestaw klocków do składania robotów (jeden zestaw) musi składać się z:
1.Zestawu LEGO Mindsotorms lub równoważnego
2.Miarki rozwijanej
3.Zestawu uzupełniającego
4.Dodatkowych czujników
5.Planszy do zadań
I.2.2.
1.Lutownica, ilość: 3 sztuki
2.Przybory do lutowania, ilość: 3 sztuki
3.Maty, ilość: 3 sztuki
4.Sensor dalmierz ultradźwiękowy (2 rodzaje), ilość: 20 sztuk.
I.2.3.Gadżety motywujące - ilość 40 sztuk - to roboty edukacyjne HexBug Nano lub równoważne.
ZADANIE II:
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Ilość uczestników : 40
Celem zajęć jest wzrost wiedzy i umiejętności uczniów m.in. planowania, organizowania, analizowania, komunikowania, sporządzania raportów, negocjacji, pracy indywidualnej, współpracy w zespołach, identyfikacji własnych mocnych i słabych stron. Spotkania z trenerem odbywać się będą w systemie spotkań indywidualnych i zbiorowym, w czasie pozalekcyjnym.
Spotkania indywidualne każdy uczeń - 10 spotkań po 1,5 godziny zegarowej, czyli łącznie 15 godzin na 1 ucznia. W trakcie ich trwania tworzone będą Indywidualne Plany Działania, w wyniku których nastąpi identyfikacja oczekiwań, określenie celów zawodowych, poznanie mocnych i słabych stron, wyznaczanie celów i podjęcie dalszych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez każdego ucznia.
Łącznie 600 godzin spotkań indywidualnych.
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) zajęć indywidualnych z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości oraz Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego ucznia.
Spotkania grupowe: zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, prowadzonych przez dwóch trenerów- specjalistów. Każda grupa - 10 spotkań po 2 godziny (razem 40 godzin spotkań grupowych).
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM zajęć grupowych (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości.
Łącznie 640 godzin spotkań indywidualnych i grupowych.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/06/2012
Zaliczka: Tak
Uprawnienia:
aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub czytelną kserokopię tego dokumentu potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez uprawnionego przedstawiciela Wykonawcy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (dokument może być również wystawiony w okresie wcześniejszym, jednak wówczas winien być potwierdzony przez organ wydający w wymaganym terminie tj. nie wcześniejszym niż 6 miesięcy): osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej musi podać nr dowodu osobistego (a w przypadku jego braku inny dokument potwierdzający tożsamość) oraz organ, który wydał w.w. dokument a także swój adres zamieszkania
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Wiedza i doświadczenie:
dla zadania nr I: wykaz wykonanych lub wykonywanych - min. 4 kursów, z których każdy polegał na przeprowadzeniu zajęć pozalekcyjnych lub i pozaszkolnych w czasie jednego roku szkolnego (każdy kurs o długości łącznej, nie krótszej niż 18 godzin lekcyjnych) -z zakresu techniki lub i informatyki, wykorzystujących konstruowanie robotów z edukacyjnej serii RoboRobo RoboKit lub równoważnych i programowanie w języku C, których uczestnikami byli uczniowie w wieku powyżej 12 lat , w grupach nie mniejszych niż 10 uczestników. - w okresie ostatnich dwóch lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
(Przez kurs zajęć pozalekcyjnych pozaszkolnych Zamawiający rozumie zajęcia o charakterze edukacyjnym powiązane tematycznie oraz powiązane celem dydaktycznym i założonymi do osiągnięcia rezultatami. Są to zajęcia dla tej samej grupy-stałej grupy uczestników, którzy zapisali się na dany kurs, uczęszczali na większość zajęć i ukończyli go. Są to zajęcia odbywające się w trakcie trwania roku szkolnego ( z wyłączeniem ferii zimowych i wakacji letnich).
Pod pojęciem zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne Zamawiający rozumie zajęcia odbywające się w szkole lub poza jej terenem w okresie roku szkolnego (z wyłączeniem okresu ferii zimowych i wakacji letnich), nie będące częścią obowiązkowego programu szkolnego, mające charakter fakultatywny, służące rozszerzaniu i pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu zainteresowań uczniów.)
dla zadania nr II: doradca-trener musi spełniać warunki:
- wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: pedagogika
- minimum 10 letnie doświadczenie w pracy w szkole ponadgimnazjalnej, związanej z doradztwem zawodowym,
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć z uczniami szkoły zawodowej,
- doświadczenie w prowadzeniu szkoleń grupowych oraz doradztwa indywidualnego z młodzieżą i osobami dorosłymi,
- doświadczenie w realizacji zadań w ramach projektów unijnych (minimum dwóch projektach),
- praca doradcza z kobietami, osobami starszymi oraz młodzieżą,
- doświadczenie w tworzeniu IPR (Indywidualnych Programów Rozwoju)
- doświadczenie doradcy zawodowego w pracy systemowej z klientem - minimum 5 letnie.
Spełnianie w.w. warunków musi być udokumentowane.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5:
w celu potwierdzenia, że oferowany sprzęt odpowiada wymaganiom określonym przez zamawiającego, wykonawca jest zobowiązany do oferty dołączyć: - opis techniczny oferowanego sprzętu - wskazując markę, typ i model, dokumenty przedstawiające parametry techniczno-eksploatacyjne oferowanego sprzętu, aktualne certyfikaty bezpieczeństwa, informację o warunkach gwarancji
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający zastrzega możliwość zmian umowy w zakresie terminu wykonania przedmiotu umowy - w przypadku wystąpienia następujących zdarzeń:
a) siły wyższej nie pozwalającej na realizację umowy: termin wykonania przedmiotu umowy może ulec zmianie o okres odpowiadający wstrzymaniu lub opóźnieniu prac z tego powodu - jeżeli przy zachowaniu należytej staranności, nie można było uniknąć zmiany terminu wykonania umowy,
Strona, która zamierza żądać zwolnienia z odpowiedzialności z powodu siły wyższej zobowiązana jest powiadomić drugą Stronę na piśmie, bez zbędnej zwłoki, o jej zajściu i ustaniu.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zspgbuk.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Buku, ul. Dworcowa 44, 64-320 Buk, sekretariat
Data składania wniosków, ofert: 14/02/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Buku, ul. Dworcowa 44, 64-320 Buk, sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2 1 11), realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
ZADANIE I:
I.Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne.
Opis:
ZADANIE I:
I.Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważne dla 40 uczniów oraz przeprowadzenie szkoleń metodycznych dla 3 nauczycieli. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy projektu - uczniowie - zostaną pogrupowani w 4 grupy zajęciowe (uczniowie klas II i III) Dla grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde ( 3 godz. lekcyjne) - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych. Łącznie dla wszystkich grup 144 godziny lekcyjne. Uczestnicy projektu - nauczyciele - zostaną pogrupowani w 1 grupę (3 nauczycieli matematyki i fizyki). Dla grupy przewidziano kurs na dwóch poziomach : I stopnia - 4 dni po 8 godzin oraz II stopnia - 4 dni po 8 godzin, łącznie dla grupy - 64 godziny lekcyjne. Łącznie dla wszystkich grup tj. dla uczniów i nauczycieli 208 godzin lekcyjnych.
Opis wymogów dotyczących programu zajęć :
Program zajęć musi zostać napisany w języku polskim i przedłożony na piśmie. Program musi przedstawiać scenariusz. modelowego modułu kursu dla jednej grupy uczniów, tj. 12 zajęć po 135 minut każde - łącznie dla jednej grupy - 36 godzin lekcyjnych i dodatkowo wskazywać odrębnie elementy dostosowania go do potrzeb dydaktycznych i możliwości intelektualnych uczniów szkoły ponadgimnazjalnej kl. II i III. Program musi zakładać wykorzystanie podczas każdych z 12 zajęć edukacyjnych zestawów LEGO lub RoboRobo lub równoważnych oraz jasno określać sposób i cel ich każdorazowego wykorzystania podczas zajęć. Program może być dodatkowo przedstawiony w formie prezentacji elektronicznej. Program w wersji pisemnej musi być sporządzony wg następującego wzoru i z zachowaniem następującego układu prezentacji treści:
PROGRAM
Ogólne założenia dydaktyczne.
CELE dydaktyczne.
Wykorzystane techniki i narzędzia nauczania.
Przewidywane rezultaty.
Scenariusz zajęć nr 1.
Czas trwania: 135 minut. Uczestnicy: max. 12 osób. Prowadzący: minimum 2 instruktorów.
Narzędzia
Cel zajęć.
Wykorzystane techniki nauczania.
Wykorzystane zasoby techniczne.
Dostosowanie do potrzeb - wynikających z programu nauczania i poziomu edukacji na którym się znajdują i możliwości intelektualnych wynikających z ich wieku - uczestników zajęć.
Przewidywane rezultaty zajęć nr 1.
Dalej scenariusze zajęć 2-12 wg wzoru scenariusza nr 1
Przedstawiony wyżej wzór zawiera stałe, minimalnie wymagane elementy. Zamawiający w celu pełniejszego przedstawienia treści programu może dodać dodatkowe elementy pod warunkiem zachowania ww. minimum układu prezentacji programu.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM ww. zajęć przygotowany w oparciu o zdefiniowane niniejszym, szczegółowe wytyczne dostosowany do wieku uczestników projektu, możliwy do zrealizowania w ramach przedstawionego trybu i okresu przeprowadzenia zajęć oraz z uwzględnieniem zasad zapewnienia zasobów technicznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć.
Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu wraz z programem proponowany (wstępny) harmonogram realizacji zadania (tzn. proponowane terminy przeprowadzenia zajęć z 4 grupami zajęciowymi. z uwzględnieniem, iż dla każdej grupy przewidziano 1 kurs składający się z 12 zajęć po 135 minut każde, a zajęcia muszą być zakończone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2012 r.) Dokument ten będzie podstawą oceny wykonalności zadania przez Wykonawcę, a w konsekwencji wykonalności Projektu przez Zamawiającego i musi być zgodny z podanymi niżej szczegółowymi wytycznymi dot. konstruowania programu. Terminy podane w proponowanym harmonogramie (z wyłączeniem terminu zakończenia zajęć, tj. 15.06.2012r.) zostaną doprecyzowane w ostatecznym harmonogramie zajęć, który zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Szczegółowe wytyczne dot. konstruowania programu:
Program zajęć jednej grupy musi być rozłożony na 12 zajęć po 135 minut każde, zaplanowanych do przeprowadzenia w roku 2012 w okresie do dnia 15 czerwca 2012 r. i musi być tak skonstruowany, aby udział w zajęciach umożliwił uczestnikom podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji matematycznej i podstawowej kompetencji naukowo-technicznej (w rozumieniu zapisów dokumentu o nazwie: Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie z dnia 18.12.2006 r.).
Program zajęć musi być skonstruowany w szczególności w ten sposób, by w swym zamierzeniu dydaktycznym (zdefiniowanym w: ogólnych założeniach dydaktycznych, celach dydaktycznych oraz w celach zdefiniowanych w scenariuszach każdego z 12 zajęć modułu modelowego) prowadził do wzrostu wśród uczestników zajęć wiedzy z zakresu przedmiotowej kompetencji kluczowej, a zwłaszcza: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz techniki.
Program zajęć oraz cele dydaktyczne muszą być dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników wynikającego z ich wieku i etapu edukacji, na którym się znajdują. Program musi być skonstruowany z uwzględnieniem poszanowania zasad polityk horyzontalnych Unii Europejskiej.
Program musi być zgodny z horyzontalną zasadą UE: zrównoważonego rozwoju, opisaną w Art. 17 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych i w swojej części dydaktycznej musi zawierać elementy informowania o znaczeniu poszanowania środowiska naturalnego dla dobra przyszłych pokoleń.
Program musi być zgodny z horyzontalnymi zasadami UE równości i niedyskryminacji zawartymi w Art.16 Rozporządzenia Rady (WE) 1083I2006 dotyczącego Funduszy Strukturalnych.
Program powinien być opracowany w oparciu o wypracowane przez Wykonawcę dotychczasowe dobre praktyki (doświadczenie) prowadzenia zajęć tą metodą .
UCZESTNICY: W zajęciach będą uczestniczyć uczniowie klas II i III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Buku. Rekrutacji uczestników dokona Zamawiający. Liczba uczestników: 40 uczniów ( 4 grupy).
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości osób w jednej grupie. Ilość grup nie może ulec zwiększeniu, a ilość osób łącznie nie może przekroczyć liczby 40 uczniów.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ:
Zajęcia będą przeprowadzone w budynku szkoły mieszczącym się w Buku przy ul. Dworcowej 44, w salach wskazanych przez Dyrektora Szkoły. Szkoła udostępnią te pomieszczenia bezpłatnie. Zajęcia muszą zostać przeprowadzone w pełnym wymiarze dla każdej z grup.
Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć: pierwsza grupa od 20.02.2012 r. Zakończenie zajęć grupy ostatniej do 15.06.2012 r.
Godziny zajęć muszą być zaplanowane w ten sposób, by rozpoczynały się nie wcześniej, niż o godzinie 13.00 i kończyły się nie później, niż o godz. 18.45. Zajęcia muszą być przeprowadzane w dni robocze: od poniedziałku do piątku. Nie jest dopuszczalne zaplanowanie zajęć w sobotę lub w niedzielę oraz w okresie wolnym od nauki zgodnie z zatwierdzonym planem organizacji roku szkolnego w województwie wielkopolskim w roku szkolnym 2011I2012. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin, z przyczyn wynikających z organizacji zajęć szkolnych w danej placówce szkolnej, lub planu zajęć uczestników projektu. Szczegółowy ostateczny harmonogram zajęć zostanie opracowany we współpracy Wykonawcy z Zamawiającym - po podpisaniu umowy.
Uczestnicy mają pracować w dwuosobowych grupach, co zwiększy skuteczność nauczania.
Zajęcia z jedną grupą będą prowadzone każdorazowo przez przynajmniej 2 instruktorów.
Instruktorzy prowadzący zajęcia muszą być przeszkoleni przez Wykonawcę zajęć w zakresie konstruowania robotów z edukacyjnej serii LEGO lub RoboRobo lub równoważnych. Muszą posiadać odpowiednie wykształcenie, doświadczenie w pracy instruktora robotyki informatyki oraz odbyli szkolenia z budowy i programowania robotów w certyfikowanej placówce spełniającej wymagania Research Society for Education of Inteligent Robot.
Program zajęć jednej grupy ma być podzielony na 12 zajęć po 135 minut. Program ten należy zrealizować w okresie podanym powyżej, w ramach 4 grup - max. 12 osób w grupie.
Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenie testowania okresowego dla każdego uczestnika: przed rozpoczęciem zajęć - oraz podczas dwukrotnej ewaluacji: po zajęciach nr 6 i po zajęciach nr 12. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia sporządzi narzędzie badawcze wzrostu umiejętności uczestników w postaci testu kompetencyjnego (tj. pisemnego testu wyboru wraz z kluczem sprawdzającym).
Test kompetencyjny musi umożliwiać zbadanie wzrostu wiedzy uczestników projektu w następujących obszarach przedmiotowej kompetencji kluczowej: wiedzy z zakresu terminów i pojęć matematycznych, wiedzy na temat sposobów prezentacji matematycznej, wiedzy na temat wpływu nauki i technologii na świat przyrody, wiedzy na temat zastosowania narzędzi i urządzeń technicznych, wiedzy na temat korzyści i zagrożeń wynikających z praktycznego zastosowania teorii naukowych oraz technik.
Wykonawca przeprowadzi testowanie okresowe w ten sposób, iż - w terminie oraz w sposób określony przez Koordynatora Projektu ze strony Zamawiającego - będzie dystrybuował oraz nadzorował wypełnienie arkuszy testowych przez uczestników projektu. Wypełnione arkusze przekaże Zamawiającemu, który dokona ich badania i oceny.
Wykonawca zobowiąże instruktorów do prowadzenia dzienników zajęć - dostarczonych przez Zamawiającego i prowadzenia pełnej dokumentacji kursu.
I.2. Ponadto w ramach wykonania zadania I Wykonawca musi dostarczyć (odpłatnie) zestawy do budowy i programowania robotów oraz gadżety motywujące dla uczniów.
Pojedynczy zestaw musi dawać możliwość zbudowania i zaprogramowania w pełni działających robotów. Jeden zestaw daje możliwość zbudowania co najmniej 20, znacząco różnych konstrukcji robotów, według załączonych z zestawem instrukcji.
I.2.1.Zestaw do budowy robota.
Ilość: 5 sztuk
Zestaw klocków do składania robotów (jeden zestaw) musi składać się z:
1.Zestawu LEGO Mindsotorms lub równoważnego
2.Miarki rozwijanej
3.Zestawu uzupełniającego
4.Dodatkowych czujników
5.Planszy do zadań
I.2.2.
1.Lutownica, ilość: 3 sztuki
2.Przybory do lutowania, ilość: 3 sztuki
3.Maty, ilość: 3 sztuki
4.Sensor dalmierz ultradźwiękowy (2 rodzaje), ilość: 20 sztuk.
I.2.3.Gadżety motywujące - ilość 40 sztuk - to roboty edukacyjne HexBug Nano lub równoważne.
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Czas: D
Data zakończenia: 15/06/2012
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego
Opis:
ZADANIE II:
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształtowania wśród uczniów kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości z elementami doradztwa zawodowego. Zadanie to jest integralną częścią projektu, pt. Jestem zawodowcem, (nr konkursu PO KL 9.2I1I11), zwanego dalej projektem realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Ilość uczestników : 40
Celem zajęć jest wzrost wiedzy i umiejętności uczniów m.in. planowania, organizowania, analizowania, komunikowania, sporządzania raportów, negocjacji, pracy indywidualnej, współpracy w zespołach, identyfikacji własnych mocnych i słabych stron. Spotkania z trenerem odbywać się będą w systemie spotkań indywidualnych i zbiorowym, w czasie pozalekcyjnym.
Spotkania indywidualne każdy uczeń - 10 spotkań po 1,5 godziny zegarowej, czyli łącznie 15 godzin na 1 ucznia. W trakcie ich trwania tworzone będą Indywidualne Plany Działania, w wyniku których nastąpi identyfikacja oczekiwań, określenie celów zawodowych, poznanie mocnych i słabych stron, wyznaczanie celów i podjęcie dalszych decyzji edukacyjnych i zawodowych przez każdego ucznia.
Łącznie 600 godzin spotkań indywidualnych.
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) zajęć indywidualnych z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości oraz Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego ucznia.
Spotkania grupowe: zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, prowadzonych przez dwóch trenerów- specjalistów. Każda grupa - 10 spotkań po 2 godziny (razem 40 godzin spotkań grupowych).
Wykonawca musi opracować i przedłożyć Zamawiającemu PROGRAM zajęć grupowych (w tym szczegółowe scenariusze zajęć) z zakresu kluczowych kompetencji inicjatywności i przedsiębiorczości.
Łącznie 640 godzin spotkań indywidualnych i grupowych
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Czas: D
Data zakończenia: 15/06/2012
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Podobne przetargi
246561 / 2011-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usługi nauki pływania dzieci z rocznika 2005 z Przedszkoli Publicznych
1009 / 2009-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski Kościan - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu Na miejsca! Do życia gotowi! Start! w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
104594 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kępno - Kępno (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
ÅšWIADCZENIA USÅUG PROWADZENIA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH INDYWIDUALIZACJI PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I - III SZKÓŠPODSTAWOWYCH W RAMACH PROJEKTU SZKOÅA MOÅ»LIWOÅ›CI REALIZOWANEGO PRZEZ GMINĘ KĘPNO
74871 / 2010-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Gniezno - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć gimnastycznych, rehabilitacyjnych, rekreacyjno-sportowych i zabawowych na terenie ogólnodostępnej strefy rekreacji dziecięcej na terenie miasta Gniezna z dziećmi i młodzieżą w wieku od lat 3 do lat 10 i od lat 10 do lat 18
288707 / 2011-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zbąszyń - Zbąszyń (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zajęcia dodatkowe dla uczniów i uczennic klas I - III szkół podstawowych z terenu Gminy Zbąszyń, będące kontynuacją indywidualizacji pracy z uczniem w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego, w zależności od rozpoznanych potrzeb, w ramach projektu pn. Na dobry początek w drodze ku dorosłości współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
424814 / 2012-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Grodziec - Grodziec (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa edukacyjna obejmująca prowadzenie zajęć w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Indywidualizacja procesu nauczania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Grodziec
44613 / 2010-03-01 - Inny: państwowa jednostka administracyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli - Konin (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
edukacja młodzieży gimnazjalnej
381243 / 2008-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski Kościan - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu Na miejsca! Do życia gotowi! Start! w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
112060 / 2012-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Åšremie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne w ramach projektu Fachowiec - dobra przyszłość.
29317 / 2011-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zajęć pozalekcyjnych z przedmiotu matematyka w ramach projektu pn. Kompleksowy Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego na terenie Powiatu Ostrowskiego i Powiatu Kaliskiego
150290 / 2014-05-06 - Inny: jednostak organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa edukacyjna polegająca na pełnieniu funkcji koordynatorów sieci współpracy i
samokształcenia w szkołach i przedszkolach objętych wsparciem w ramach projektu pt. Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli i wspomagania szkół w
powiecie konińskim.
274743 / 2013-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wilczyn - Wilczyn (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w szkołach znajdujących się na terenie Gminy Wilczyn w ramach projektu Twórcza szkoła dla twórczego ucznia.
47990 / 2014-02-11 - Inny: Jednostka Samorządowa Województwa Wielkopolskiego
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Pełnienie funkcji Koordynatora sieci w ramach projektu Kompetencje zawodowe nauczycielek i nauczycieli jako element budowania organizacji uczącej się i lokalnej strategii oświatowej w powiecie ostrzeszowskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
115339 / 2015-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
spawanie metodÄ… MAG i TIG
266230 / 2011-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty - Międzychód (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zajęcia dodatkowe w ramach projektu
Wskaż drogę, a osiągnę sukces
Indywidualizacja nauczania w klasach I-III w Gminie Międzychód
170392 / 2012-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
akcja Odmień swoje podwórko w ramach realizacji Programu REWITALIZACJA W BUDOWIE - TWORZYMY ZRĘBY REWITALIZACJI W POLSCE (zwanym dalej: Programem) - Zadanie 4: Organizacja i prowadzenie Uniwersytetu Alternatywnego
17897 / 2012-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenia usługi nauki pływania dzieci z rocznika 2005
345334 / 2014-10-16 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ W RAMACH SIECI WSPÓÅPRACY I SAMOKSZTAÅCENIA
332096 / 2009-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych kształtujących kompetencje kluczowe: matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem metody dydaktycznej, polegającej na kształtowaniu tych kompetencji poprzez konstruowanie robotów z edukacyjnej serii LEGO Mindstorms NXT
dla uczestników projektu, pt.
Paszport do Przyszłości: WI-ed-ZA informatyczna, matematyczna i naukowo-techniczna
realizowanego przez GminÄ™ Dopiewo
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
- Zp/341/19/09