Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

335872 / 2013-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Gniezno)

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na rynku pracy w praktyce dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na rynku pracy w praktyce dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, dla dwóch grup (o tej samej tematyce) I grupa - 9 osób, II grupa - 9 osób. Szkolenie zorganizowane zostanie w ramach realizacji projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 Wspieranie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie - projekt Inwestycja w kadry. Na szkolenie skierowani zostaną kluczowi pracownicy (pośrednicy pracy, doradcy zawodowi, liderzy klubu pracy, specjaliści ds. rozwoju zawodowego) zatrudnieni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie zgodnie
z art. 91 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 674 ze zmianami).

1. Program szkolenia musi opierać się o zagadnienia m. in. z zakresu:
- szczegółowej analizy sytuacji kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy,
- przyczyn bezrobocia kobiet i mężczyzn,
- problemów w dostępie do rynku pracy dla kobiet i mężczyzn i metody ich przeciwdziałania,
- specyfiki bezrobotnych kobiet na rynku pracy z uwzględnieniem kobiet, powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka,
- niestereotypowych rozwiązań w zakresie projektów i programów dla bezrobotnych rodziców, posiadających na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko,
- aktywizacji zawodowej kobiet - wyzwania dla instytucji rynku pracy,
- metod aktywizacji zawodowej kobiet - przegląd i analiza sposobów aktywizacji zawodowej kobiet pod kątem przestrzegania zasady równości,
- studium przypadku - praca własna nad skompletowaniem świadomych i efektywnych narzędzi pracy związanych z aktywizacją zawodową bezrobotnych kobiet na lokalnym rynku pracy, wypracowanie metod współpracy w powyższym zakresie pracowników CAZ,
- praktyczne przygotowanie kluczowych pracowników urzędów pracy do promocji działań z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na lokalnym rynku pracy m. in. wśród pracodawców,
- budowania sieci współpracy z partnerami społecznymi - tworzenie partnerstwa i sieci na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji na lokalnym rynku pracy.

1.2 Szkolenie powinno być prowadzone następującymi metodami:
- praca w grupach,
- praca na forum,
- burza mózgów,
- krótkie elementy wykładowe,
- studia przypadków,
oraz ewentualnie innymi technikami zaproponowanymi przez Wykonawcę
w szczegółowym programie szkolenia mającymi na celu lepsze zrozumienie przez uczestników poruszanych zagadnień, w wymiarze 24 godzin zegarowych przypadających na jednego uczestnika. Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany.
Wykonawca w programie szkolenia zobowiązany jest opisać metody szkolenia oraz adekwatnie przypisać je do danego tematu.

1.3 Wybrany w niniejszym postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie
w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego opracować szczegółową treść zajęć do poszczególnych tematów określonych powyżej w ppkt. 1.1 oraz harmonogram szkolenia i niezwłocznie przekazać Zamawiającemu do akceptacji.

2. Warunki organizacyjne
Wykonawca musi zapewnić odpowiednie miejsce realizacji szkolenia. Pomieszczenie do odbywania szkolenia musi:
- być przestronne i przewiewne, przystosowane do liczby osób przewidzianych do przeszkolenia;
- posiadać oświetlenie naturalne i sztuczne,
- posiadać miejsca siedzące dla każdego uczestnika szkolenia w układzie kinowym lub szkolnym, z miejscem umożliwiającym wykonywanie notatek przez uczestnika szkolenia;
- gwarantować naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa
i higieny pracy;
- być wyposażone w pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia szkolenia będącego przedmiotem zamówienia (m.in. urządzenia audiowizualne - laptop, nagłośnienie (w przypadku, gdy będzie to niezbędne), rzutnik multimedialny, ekran do wyświetlania prezentacji, itd.);
- być oznaczone w widocznym miejscu informacją o realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego;
- posiadać zaplecze socjalne i sanitarne.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego przedstawienia w ofercie miejsca szkolenia tzn. nazwy oraz adresu obiektu, opisu wyposażenia sali wykładowej.

Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia składającej się z:
- dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia,
- rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia.
W przypadku realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wykonawca zobowiązuje się do:
- przechowywania dokumentów związanych z organizacją szkolenia do 31.12.2020 r.
- umieszczenia logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logotypu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności na wszystkich dokumentach dotyczących realizacji szkolenia.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentacji związanej z realizowanym projektem przez wgląd w dokumenty źródłowe dotyczące zleconej usługi oraz ich kontrolę na miejscu. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie udostępnić przeprowadzenie kontroli i wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją projektu przez IP/IZ oraz organów kontrolnych (np. NIK, UKS).

3. Materiały szkoleniowe
Podczas realizacji szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia uczestnikom szkolenia wszelkich niezbędnych materiałów biurowych i dydaktycznych tzn.:
- materiały biurowe: teczkę na materiały dydaktyczne, długopis, zakreślacz;
- materiały dydaktyczne w postaci:
skryptu obejmującego treścią omawiane zagadnienia z częścią do notatek,
kopii materiałów w wersji elektronicznej (na płycie CD).

Materiały szkoleniowe będą przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia i muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo oraz zawierające aktualne dane. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć. Ponadto materiały szkoleniowe muszą być opatrzone informacją o współfinansowaniu ze środków z EFS, logotypem Unii Europejskiej oraz logotypem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgodnie z Planem Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 oraz aktualnymi Wytycznymi dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oryginał lub kserokopię materiałów dydaktycznych potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu.

4. Liczba uczestników szkolenia
Kandydaci na szkolenie zostaną wybrani przez Zamawiającego. Wykonawca wyłoniony w trakcie przetargu po podpisaniu umowy, a przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie zakwalifikowanych do szkolenia.
I grupa: 9 osób
II grupa: 9 osób.
W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce inną osobę, która zobowiązana jest realizować obowiązki uczestnika szkolenia.
5. Czas trwania szkolenia
Czas uczestnictwa w szkoleniu należy ustalić na podstawie rozkładu zajęć, a więc ustalić faktyczny czas przebywania uczestnika na zajęciach w godzinach zegarowych (od godziny rozpoczęcia zajęć do godziny ich zakończenia z uwzględnieniem przerw).
Godzina zegarowa zajęć liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Zamawiający wymaga, aby zajęcia szkoleniowe prowadzone były od 07:30 do 15:30.
Wymagana ilość godzin zajęć przypadająca na jednego uczestnika szkolenia to 24 godziny zegarowe, 8 godzin zegarowych dziennie.

6. Miejsce szkolenia
Zamawiający wymaga, aby zajęcia prowadzone były na terenie miasta Gniezna
w odległości do dwóch kilometrów od siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie.
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca szkolenia (wyłącznie na terenie miasta Gniezna) tylko w przypadkach wynikających ze zdarzeń losowych, których na dzień składania ofert nie można było przewidzieć. Zmiana wymaga powiadomienia
i akceptacji Zamawiającego, nowe miejsce szkolenia musi być zgodne z opisem przedmiotu zamówienia oraz standardowo nie gorsze od miejsca szkolenia zaproponowanego w ofercie. Wykonawcy nie będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zmiany miejsca szkolenia.
Zamawiający wymaga umieszczenia informacji o realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w miejscu prowadzenia zajęć.

7. Wymagania dotyczące zaświadczeń
Osoba, która ukończyła kurs otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu tego kursu zgodnie z § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Wzór zaświadczenia określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
Do zaświadczenia należy dołączyć suplement zawierający następujące informacje:
1) okres trwania szkolenia;
2) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz
z podpisem osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia musi być oznaczone logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logotypem Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności. Jeżeli nie będzie możliwości zamieszczenia powyższej informacji na ww dokumencie należy wydać dodatkowe zaświadczenie z informacją, że kurs był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

8. Wymagania dotyczące ankiet
Wykonawca zobowiązany jest do minimum dwukrotnego ankietowania uczestników szkoleń (na początku i końcu każdego szkolenia) w celu zbadania poziomu nabytych umiejętności. Ankieta początkowa powinna sprawdzić stan wiedzy z zakresu przeprowadzanego szkolenia.
Ankieta końcowa powinna zawierać ocenę minimum następujących elementów: sprawdzenia wiedzy, programu i metod szkoleniowych, przydatności zdobytej wiedzy przez uczestnika, zgodności materiałów szkoleniowych z programem, kompetencji trenerów, stopnia realizacji programu, organizacji szkolenia oraz słabe i mocne strony szkolenia. Wzory ankiet zostaną opracowane przez Wykonawcę i przekazane do zatwierdzenia przez Zamawiającego przed rozpoczęciem szkolenia. Ponadto wypełnione ankiety (oryginały lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wraz z opracowaniem ich wyników.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 335872

Data publikacji: 2013-08-20

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Sobieskiego 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Gniezno

Kod pocztowy: 62-200

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 4261649

Numer faxu: 061 4261162

Adres strony internetowej: www.pup-gniezno.pl

Regon: 63969695200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na rynku pracy w praktyce dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na rynku pracy w praktyce dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, dla dwóch grup (o tej samej tematyce) I grupa - 9 osób, II grupa - 9 osób. Szkolenie zorganizowane zostanie w ramach realizacji projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 Wspieranie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie - projekt Inwestycja w kadry. Na szkolenie skierowani zostaną kluczowi pracownicy (pośrednicy pracy, doradcy zawodowi, liderzy klubu pracy, specjaliści ds. rozwoju zawodowego) zatrudnieni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie zgodnie
z art. 91 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 674 ze zmianami).

1. Program szkolenia musi opierać się o zagadnienia m. in. z zakresu:
- szczegółowej analizy sytuacji kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy,
- przyczyn bezrobocia kobiet i mężczyzn,
- problemów w dostępie do rynku pracy dla kobiet i mężczyzn i metody ich przeciwdziałania,
- specyfiki bezrobotnych kobiet na rynku pracy z uwzględnieniem kobiet, powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka,
- niestereotypowych rozwiązań w zakresie projektów i programów dla bezrobotnych rodziców, posiadających na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko,
- aktywizacji zawodowej kobiet - wyzwania dla instytucji rynku pracy,
- metod aktywizacji zawodowej kobiet - przegląd i analiza sposobów aktywizacji zawodowej kobiet pod kątem przestrzegania zasady równości,
- studium przypadku - praca własna nad skompletowaniem świadomych i efektywnych narzędzi pracy związanych z aktywizacją zawodową bezrobotnych kobiet na lokalnym rynku pracy, wypracowanie metod współpracy w powyższym zakresie pracowników CAZ,
- praktyczne przygotowanie kluczowych pracowników urzędów pracy do promocji działań z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na lokalnym rynku pracy m. in. wśród pracodawców,
- budowania sieci współpracy z partnerami społecznymi - tworzenie partnerstwa i sieci na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji na lokalnym rynku pracy.

1.2 Szkolenie powinno być prowadzone następującymi metodami:
- praca w grupach,
- praca na forum,
- burza mózgów,
- krótkie elementy wykładowe,
- studia przypadków,
oraz ewentualnie innymi technikami zaproponowanymi przez Wykonawcę
w szczegółowym programie szkolenia mającymi na celu lepsze zrozumienie przez uczestników poruszanych zagadnień, w wymiarze 24 godzin zegarowych przypadających na jednego uczestnika. Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany.
Wykonawca w programie szkolenia zobowiązany jest opisać metody szkolenia oraz adekwatnie przypisać je do danego tematu.

1.3 Wybrany w niniejszym postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie
w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego opracować szczegółową treść zajęć do poszczególnych tematów określonych powyżej w ppkt. 1.1 oraz harmonogram szkolenia i niezwłocznie przekazać Zamawiającemu do akceptacji.

2. Warunki organizacyjne
Wykonawca musi zapewnić odpowiednie miejsce realizacji szkolenia. Pomieszczenie do odbywania szkolenia musi:
- być przestronne i przewiewne, przystosowane do liczby osób przewidzianych do przeszkolenia;
- posiadać oświetlenie naturalne i sztuczne,
- posiadać miejsca siedzące dla każdego uczestnika szkolenia w układzie kinowym lub szkolnym, z miejscem umożliwiającym wykonywanie notatek przez uczestnika szkolenia;
- gwarantować naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa
i higieny pracy;
- być wyposażone w pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia szkolenia będącego przedmiotem zamówienia (m.in. urządzenia audiowizualne - laptop, nagłośnienie (w przypadku, gdy będzie to niezbędne), rzutnik multimedialny, ekran do wyświetlania prezentacji, itd.);
- być oznaczone w widocznym miejscu informacją o realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego;
- posiadać zaplecze socjalne i sanitarne.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego przedstawienia w ofercie miejsca szkolenia tzn. nazwy oraz adresu obiektu, opisu wyposażenia sali wykładowej.

Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia składającej się z:
- dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestnika szkolenia,
- rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia, zawierającego: numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia.
W przypadku realizacji szkolenia współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wykonawca zobowiązuje się do:
- przechowywania dokumentów związanych z organizacją szkolenia do 31.12.2020 r.
- umieszczenia logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logotypu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności na wszystkich dokumentach dotyczących realizacji szkolenia.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentacji związanej z realizowanym projektem przez wgląd w dokumenty źródłowe dotyczące zleconej usługi oraz ich kontrolę na miejscu. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie udostępnić przeprowadzenie kontroli i wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją projektu przez IP/IZ oraz organów kontrolnych (np. NIK, UKS).

3. Materiały szkoleniowe
Podczas realizacji szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia uczestnikom szkolenia wszelkich niezbędnych materiałów biurowych i dydaktycznych tzn.:
- materiały biurowe: teczkę na materiały dydaktyczne, długopis, zakreślacz;
- materiały dydaktyczne w postaci:
skryptu obejmującego treścią omawiane zagadnienia z częścią do notatek,
kopii materiałów w wersji elektronicznej (na płycie CD).

Materiały szkoleniowe będą przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia i muszą być adekwatne do treści szkolenia, dobre jakościowo oraz zawierające aktualne dane. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć. Ponadto materiały szkoleniowe muszą być opatrzone informacją o współfinansowaniu ze środków z EFS, logotypem Unii Europejskiej oraz logotypem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zgodnie z Planem Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 oraz aktualnymi Wytycznymi dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oryginał lub kserokopię materiałów dydaktycznych potwierdzoną za zgodność z oryginałem Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu.

4. Liczba uczestników szkolenia
Kandydaci na szkolenie zostaną wybrani przez Zamawiającego. Wykonawca wyłoniony w trakcie przetargu po podpisaniu umowy, a przed rozpoczęciem szkolenia otrzyma wykaz osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie zakwalifikowanych do szkolenia.
I grupa: 9 osób
II grupa: 9 osób.
W przypadku nie podjęcia przez wskazaną osobę szkolenia Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce inną osobę, która zobowiązana jest realizować obowiązki uczestnika szkolenia.
5. Czas trwania szkolenia
Czas uczestnictwa w szkoleniu należy ustalić na podstawie rozkładu zajęć, a więc ustalić faktyczny czas przebywania uczestnika na zajęciach w godzinach zegarowych (od godziny rozpoczęcia zajęć do godziny ich zakończenia z uwzględnieniem przerw).
Godzina zegarowa zajęć liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Zamawiający wymaga, aby zajęcia szkoleniowe prowadzone były od 07:30 do 15:30.
Wymagana ilość godzin zajęć przypadająca na jednego uczestnika szkolenia to 24 godziny zegarowe, 8 godzin zegarowych dziennie.

6. Miejsce szkolenia
Zamawiający wymaga, aby zajęcia prowadzone były na terenie miasta Gniezna
w odległości do dwóch kilometrów od siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie.
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca szkolenia (wyłącznie na terenie miasta Gniezna) tylko w przypadkach wynikających ze zdarzeń losowych, których na dzień składania ofert nie można było przewidzieć. Zmiana wymaga powiadomienia
i akceptacji Zamawiającego, nowe miejsce szkolenia musi być zgodne z opisem przedmiotu zamówienia oraz standardowo nie gorsze od miejsca szkolenia zaproponowanego w ofercie. Wykonawcy nie będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zmiany miejsca szkolenia.
Zamawiający wymaga umieszczenia informacji o realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w miejscu prowadzenia zajęć.

7. Wymagania dotyczące zaświadczeń
Osoba, która ukończyła kurs otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu tego kursu zgodnie z § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Wzór zaświadczenia określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
Do zaświadczenia należy dołączyć suplement zawierający następujące informacje:
1) okres trwania szkolenia;
2) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz
z podpisem osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia musi być oznaczone logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logotypem Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności. Jeżeli nie będzie możliwości zamieszczenia powyższej informacji na ww dokumencie należy wydać dodatkowe zaświadczenie z informacją, że kurs był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

8. Wymagania dotyczące ankiet
Wykonawca zobowiązany jest do minimum dwukrotnego ankietowania uczestników szkoleń (na początku i końcu każdego szkolenia) w celu zbadania poziomu nabytych umiejętności. Ankieta początkowa powinna sprawdzić stan wiedzy z zakresu przeprowadzanego szkolenia.
Ankieta końcowa powinna zawierać ocenę minimum następujących elementów: sprawdzenia wiedzy, programu i metod szkoleniowych, przydatności zdobytej wiedzy przez uczestnika, zgodności materiałów szkoleniowych z programem, kompetencji trenerów, stopnia realizacji programu, organizacji szkolenia oraz słabe i mocne strony szkolenia. Wzory ankiet zostaną opracowane przez Wykonawcę i przekazane do zatwierdzenia przez Zamawiającego przed rozpoczęciem szkolenia. Ponadto wypełnione ankiety (oryginały lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wraz z opracowaniem ich wyników.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 02/10/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 5 do SIWZ)

Wiedza i doświadczenie:
W przypadku posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawcy zobowiązani są wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych część wykonana obejmuje, co najmniej 1 usługę szkoleniową, spełniającą poniższe warunki:
a) program szkolenia obejmował omówienie przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć na rynku pracy,
b) minimalna liczna osób uczestniczących w każdym szkoleniu, edycji (grupie szkoleniowej) wynosiła 9 osób,
d) usługa szkoleniowa wykonywana była na zlecenie zewnętrznych w stosunku do Wykonawcy podmiotów.

Zamawiający informuje, że warunek wiedzy i doświadczenia stanowić będzie (oprócz ceny) kryterium oceny ofert tzn. Wykonawca, który wykaże:
- więcej niż jedno szkolenie, które spełniało warunki określone wyżej
lub
- że szkolenie, które składało się z kilku edycji (grup szkoleniowych) a każda edycja spełniała warunki, które zostały określone wyżej
otrzyma dodatkowe punkty wg zasady:
2 szkolenia - 2 punkty, 3 szkolenia - 3 punkty, 4 szkolenia - 4 punkty, 5 i więcej szkoleń 5 punktów.
(Szczegóły określone w SIWZ punkt. XIV)

Potencjał techniczny:
Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 5 do SIWZ)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić do każdej grupy szkoleniowej:
a) minimum jedną osobę do przeprowadzenia szkolenia (wykładowcę), która musi posiadać:
- wykształcenie wyższe oraz posiadać wiedzę z zakresu ustawy z 20 kwietnia 2004 r.
o Promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wraz z aktami wykonawczymi do ustawy
- doświadczenie w postaci przeprowadzenia co najmniej 1 szkolenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert obejmujące tematy
z którego wykładowca przeprowadzać będzie zajęcia w niniejszym zamówieniu. Szkolenie musiało zostać przeprowadzone dla pracowników urzędów pracy,

b) opiekuna tzn. osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Opiekun musi przebywać (przez okres trwania szkolenia) w miejscu odbywania zajęć w celu zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć i powinien dysponować telefonem komórkowym. Zamawiający nie dopuszcza możliwości aby osoba, która została wskazana jako wykładowca była także opiekunem szkolenia.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (załącznik nr 5 do SIWZ)

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Dokument określający zasady reprezentacji oraz osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, a jeżeli wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - także pełnomocnictwo, określające zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany opiekuna/ kadry dydaktycznej tylko
w przypadkach wynikających ze zdarzeń losowych, zmiana wymaga powiadomienia
i akceptacji Zamawiającego ponadto zgłoszony wykładowca powinien legitymować się nie niższym wykształceniem i nie mniejszym doświadczeniem niż określone w warunkach udziału
w postępowaniu.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany miejsca szkolenia (wyłącznie na terenie miasta Gniezna) tylko w przypadkach wynikających ze zdarzeń losowych, których na dzień składania ofert nie można było przewidzieć. Zmiana wymaga powiadomienia
i akceptacji Zamawiającego, nowe miejsce szkolenia musi być zgodne z opisem przedmiotu zamówienia oraz standardowo nie gorsze od miejsca szkolenia zaproponowanego w ofercie. Wykonawcy nie będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zmiany miejsca szkolenia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie Wykonawcy w organizacji szkoleń (szczegóły w SIWZ)

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupgniezno.bip.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie, ul. Sobieskiego 20, 62 - 200 Gniezno

Data składania wniosków, ofert: 29/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie, ul. Sobieskiego 20, 62 - 200 Gniezno, biuro informacyjne

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie zorganizowane zostanie w ramach realizacji projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 Wspieranie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie - projekt Inwestycja w kadry

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805110009 (Usługi szkolenia personelu)

Podobne przetargi

265262 / 2010-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie pt. Udział w projekcie szansą na lepsze jutro w mieście Ostrów Wielkopolski realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: - realizacja szkoleń i kursów zawodowych: kurs kelnera

346774 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Zorganizowanie szkolenia dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie z zakresu metod rekrutacji i selekcji personelu dla pracodawców przez pracowników powiatowego urzędu pracy

130846 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Szkolenie grupowe dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych oraz podstawy obsługi komputera z zastosowaniem programów do fakturowania

62184 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Usługa szkoleniowa dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie z zakresu flexicurity

208792 / 2010-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Przeprowadzenie szkolenia na temat: Zarządzanie instytucją pomocy społecznej przygotowującą projekt systemowy POKL

98833 / 2010-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Opole (opolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Obsługa osób bezrobotnych w CAZ. Zasady współpracy pracowników PUP w świetle standardów usług rynku pracy w Centrum Aktywizacji Zawodowej

80462 / 2011-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Usługa szkoleniowa z zakresu Doradztwa i pośrednictwa pracy - podobieństwa i różnice

238248 / 2011-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegającą na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolenia dla pracowników PUP w Strzelcach Kraj. pn. Obsługa oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych w Powiatowym Urzędzie Pracy, ze szczególnym uwzględnieniem osób z zaburzeniami psychicznymi.

275691 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - ElblÄ…g (##wojewodztwo##)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 60 osób - pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu i Filii w Pasłęku.

176658 / 2013-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Szkolenie grupowe dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych oraz podstawy obsługi komputera z zastosowaniem programów do fakturowania.

185684 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805110009 (Usługi szkolenia personelu)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pod nazwą: Finansowe zarządzanie projektem systemowym ops/pcpr, w ramach projektu systemowego Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego..