Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

85820 / 2014-03-13 - Inny: placówka oświatowa (szkoła średnia) / Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku (Lesko)

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji 2 kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz uczniów francuskich uczestniczących w projekcie pt.: Podkarpacie stawia na zawodowców, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji 2 kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz uczniów francuskich uczestniczących w projekcie.
Zamówienie dzieli się na dwie części;
Część 1. Organizacja kursu zawodowego/kwalifikacyjnego dla nauczycieli ZSTiA w Lesku w zakresie odnawialnych źródeł energii (dalej OZE).
Część 2. Organizacja kursu zawodowego/kwalifikacyjnego dla uczniów ZSTiA w Lesku oraz uczniów francuskich w zakresie Tourism Menager.
3.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
3.2.1.Część 1. Organizacja kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli ZSTiA w Lesku w zakresie odnawialnych źródeł energii (dalej OZE).
3.2.1.1.Czas trwania kursu: min 220 godzin (1h=45min) w tym minimum: 80 h zajęć prowadzonych w formie warsztatów oraz minimum 40 h zajęć prowadzonych w formie wizyt studyjnych (min. 4 dniowych, max. 8h zajęć na dzień) w min. 2 elektrowniach: wykorzystujących energię słońca (min. 1) i wiatru (min. 1).
3.2.1.2.Miejsce realizacji kursu: w promieniu do 250 km od miasta Lesko. Wykonawca pokrywa koszty transportu, noclegu i wyżywienia uczestników kursu tj. 5 osób. Wyżywienie będzie obejmować trzy posiłki w ciągu dnia dla każdego uczestnika (śniadanie: szwedzki stół w tym kawa, herbata + napój 0,5 l; obiad: 2 dania ciepłe + deser + napój 0,5 l; kolacja szwedzki stół + napój 0,5 l
W ramach noclegów dopuszcza się rezerwację pokojów max 1-2 osobowych. Standard hoteli min 2 gwiazdki. Transport z Leska (woj. Podkarpackie) do miejsca zakwaterowania i miejsca odbywania kursu oraz z miejsca odbywania kursu do Leska.
Zajęcia powinny się odbywać w systemie weekendowym (sobota, niedziela). W sobotę max 10 h zajęć, w niedzielę max 8h zajęć. Liczba uczestników kursu: 5 osób. Uczestnikami kursu będą nauczyciele ZSTiA (zamawiającego) którzy będą prowadzić zajęcia w ZSTiA na nowo utworzonym kierunku nauczania w zakresie OZE.
3.2.1.3. Wykonawca zapewnieni formę kształcenia nadającą nauczycielom kwalifikacje do nauczania przedmiotów z zakresu obsługi urządzeń i systemów OZE u zamawiającego tj. w ZSTiA w Lesku (technikum).
3.2.1.4. Zakres tematyczny kursu powinien obejmować:
1. Zagadnienia z zakresu energetyki wiatrowej (elektrownie wiatrowe: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa instalacji wiatrowej)
2. Zagadnienia z zakresu energetyki słonecznej (elektrownie słoneczne: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa instalacji słonecznych)
3. Zagadnienia z zakresu energetyki wodnej (elektrownie wodne: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa mikro instalacji wodnych)
4. Zagadnienia z zakresu energetyki geotermalnej
5. Zagadnienia z zakresu pozyskiwania energii z biomasy oraz produkcji biogazu.
6. Uwarunkowania prawno-administracyjne funkcjonowania sektora energii odnawialnej w Polsce
7. Budownictwo energooszczędne (budynki energooszczędne, pompy ciepła, kolektory solarne)
Uczestnicy kursu powinni nabyć wiedzę dotyczącą rodzajów i sposobów wykorzystania odnawialnych źródeł energii a także nabyć umiejętności w zakresie:
- projektowania i doboru instalacji OZE do potrzeb budownictwa jednorodzinnego (fotowoltaiczna, solarna, pompa ciepła, wiatrowa)
- projektowania i doboru instalacji OZE ( fotowoltaika, wiatrowa) do potrzeb działalności gospodarczej w zakresie odnawialnych źródeł energii (model biznesowy OZE), analizę ryzyka oraz kosztów i korzyści przedsięwzięcia
Wykonawca przedstawi program zajęć obejmujący tematy oraz treści zajęć zawierające elementy wskazane w pkt 3.2 SIWZ.
3.2.1.5. Zajęcia powinny się odbywać w następujących warunkach:
- wykłady (zajęcia teoretyczne) w pracowni wyposażonej w dostęp do Internetu, tablicę interaktywną min 60 cali, zaplecze sanitarne.
- warsztaty (zajęcia praktyczne) w pracowni z stanowiskami dydaktycznymi wyposażonymi w minimum: instalację fotowoltaiczną, solarną i wiatrową ( o dowolnej mocy)
- wizyty studyjne (zajęcia praktyczne) w firmach lub przedsiębiorstwach zajmujących się min pozyskiwaniem energii odnawialnej pochodzącej z wiatru i słońca (elektrownie wiatrowe i słoneczne)
Działanie realizowane będzie od dnia 01.04.2014r. do 31.05.2015r.
Szczegółowe daty realizacji usługi (mieszczące się w terminach ramowych określonych powyżej) zostaną ustalone przez zamawiającego w porozumieniu z wykonawcą.
Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników kursów na czas odbywania kursów.
Wykonawca zabezpieczy materiały dydaktyczne i pomoce niezbędne do realizacji programu kursu.

3.2.2. Część 2. Organizacja kursu zawodowego, kwalifikacyjnego dla uczniów ZSTiA w Lesku oraz uczniów francuskich w zakresie Tourism Menager
IV.2.2.1.Czas trwania kursu: min 60 godzin (1h=45min) w tym minimum: w języku angielskim (20 godzin wykładów i min 40 godzin zajęć indywidualnych). Szkoła przydzieli tłumacza na zajęcia w ramach pracy wolontariusza. Kurs będzie się odbywać w 2 edycjach 30 godzinnych. I edycja 30h (15os.) odbędzie się w okresie od dnia 01.03.2014 do dnia 30.06.2014r. oraz II edycja 30h (15os.) od 01.09.2014 do dnia 31.12.2014r.

3.2.1.2.Miejsce realizacji kursu: w Lesku lub w promieniu 20 km od Leska. Wykonawca zabezpiecza: wykładowcę w języku angielskim, materiały zajęciowe tj: (książki, notatnik, teczka, długopis, pendrive min. 4GB) zestaw - 15 os., 15 zestawów sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem- 60 godz do prowadzenia zajęć. Salę do zajęć zabezpiecza zamawiający.
Liczba uczestników kursu: 15 osób. Uczestnikami kursu będą uczniowie ZSTiA oraz uczniowie z Francji - szkoła LAP François-Xavier w Besançon . Zamawiający przydzieli dodatkowo tłumacza.
3.2.1.3. Cele oraz zakres tematyczny kursu powinien obejmować:
Kurs w dziedzinie obsługi i zarządzania ruchem turystycznym, który daje kompetencje do pracy i pozwala rozpocząć karierę zawodową w branży turystycznej. Zajęcia odbywać się będą częściowo w formie warsztatów, uczestnicy pracując w grupach, przygotowują scenki rodzajowe.
Wykonawca powinien zrealizować tematykę kursu w oparciu o przygotowany przez zamawiającego program kursu przedstawiony poniżej:
1. Cele kursu:
A. przyswojenie przez uczniów określonego zakresu materiału.
B. nabycie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
C. kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań.
D. lepsze zrozumienie oczekiwań osób z zagranicy pod kątem spędzania wolnego czasu.

Opis sylwetki wzorcowego pracownika obsługującego międzynarodowy ruch turystyczny
- rozwój umiejętności menedżerskich,
- nowoczesny marketing usług turystycznych,
- obsługa klienta biznesowego,
- organizacji konferencji, szkoleń, eventów,
- organizacja usług hotelarskich i pracy hotelu,
- wykorzystania komputera do pracy recepcjonisty,
- obsługa specjalistycznego programu.

2. Treści nauczania

2.1. Tematyka
Zakres tematyczny obejmuje następujące zagadnienia (40godz.):
1. człowiek (dane personalne, wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, uczucia i emocje, zainteresowania)
2. opis miejsca( regionalne atrakcje, zabytki)
3. hotelarstwo (jakość obsługi klientów, informacja o hotelu, dokumentacja hotelu)
4. oferta turystyczna (tworzenie ulotki reklamowej)
5. działania marketingowe

2.2. Zakres materiału gramatycznego i leksykalnego (5 godz.):

a) Czasownik - bezokolicznik, formy osobowe,- czasowniki modalne: can, could, may, must mustn`t, Gould,- zdania twierdzące, przeczące i pytające w następujących czasach:
- present simple, present continuous, past simple, present perfect
b) Liczebnik - liczebniki główne I porządkowe.
c) Przyimek - przyimek określający miejsce

2.3. Umiejętności językowe (5 godz.)

1. Rozumienie ze słuchu
Słuchacz powinien rozumieć typowe wypowiedzi, które powiązane będą z wykonywanym przez niego zawodem menadżera, a charakterystyczne dla zawodu hotelarza: rozmowy między pracownikami, instrukcje, komunikaty, polecenia pracodawcy, ogłoszenia, prośby lub żądania klientów hotelowych, rozmowy:
- rozumienie głównych myśli tekstu oraz jego poszczególnych elementów;
- umiejętność znalezienia w tekście niezbędnych informacji;
- rozumienie intencji autora przekazu: skarga, opinia, itp.;
- określenie sytuacji: miejsce, osoby uczestniczące, pełnione przez nich funkcje;
- dostrzeganie różnic między różnego rodzaju wypowiedziami czy konwersacjami: wypowiedzi formalne i nieformalne.
- określenie kontekstu wypowiedzi
2. Rozumienie wypowiedzi pisemnych (5 godz.)
Słuchacz powinien rozumieć nieskomplikowane wypowiedzi pisemne i teksty związane z kierunkiem, w którym się kształci, m.in.: ogłoszenia, instrukcje obsługi urządzeń, napisy na opakowaniach, listy, broszury reklamowe, ulotki, krótkie artykuły branżowe lub dokumentacja fachowa (np. druki rezerwacji, faktury):
- znajduje w tekście określone informacje
- rozumienie ogólnego sensu tekstu;
- umiejętność wyszukania konkretnych informacji;
- umiejętność określenia nadawcy tekstu, odbiorcy czy formy (ankieta, list z zażaleniem, rezerwacja, zapytanie ofertowe)
- dostrzeganie różnic między formami pisanymi: oficjalną i prywatną.
3. Tworzenie wypowiedzi ustnych (5 godz.)
Słuchacz powinien umieć stworzyć wypowiedź ustną oraz zareagować w sposób zrozumiały i logiczny w charakterystycznej sytuacji komunikacyjnej związanej z jego kierunkiem kształcenia; zwrócić się z prośbą o pomoc w przypadku problemowej sytuacji:
- umiejętność porozumiewania się ze współpracownikami w sprawach zadań zlecanych w sytuacjach zawodowych (jako zleceniodawca oraz wykonawca czynności zleconych);
- umiejętność opisywania czynności związanych z wykonywaniem zawodu hotelarza, przedmiotów oraz miejsc wykonywania tych czynności(relacje z przeszłości, teraźniejszości oraz polecenia do wykonania w przyszłości);
- wyrażanie opinii własnej oraz przedstawianie opinii współpracowników i klientów;
- umiejętność przedstawienia oferty hotelowej, pokazywanie zalet;
- przekazywanie informacji na temat procedur obowiązujących w miejscu pracy: usług i prac związanych z wykonywaniem zawodu hotelarza;
- umiejętność przyjęcia zlecenia na usługę: rozmowa telefoniczna (zapytanie, rezerwacja, odwołanie rezerwacji, zamówienie usługi typu room service), rozmowa bezpośrednia (dostosowanie stylu rozmowy do partnera w rozmowie, np. klient, pracodawca; umiejętność przedstawienia siebie i swoich kwalifikacji, umiejętności i oczekiwań w stosunku do zawodu, np. rozmowa kwalifikacyjna)
- prowadzenie rozmowy związanej tematycznie z wykonywanym zawodem, stosowanie zwrotów grzecznościowych;
- negocjowanie: przyjmowanie i odrzucanie propozycji klientów, współpracowników, pracodawcy; składanie i przyjmowanie reklamacji;
- umiejętność wyrażania opinii, intencji, preferencji, skarg: prośba o pozwolenie: wyrażanie zgody, sprzeciwu, odmowa, wyrażanie i przyjmowanie przeprosin;
- umiejętność prezentacji: krótkie wypowiedzi na określony temat;
- pytanie i udzielanie informacji
- pytanie o drogę i wskazywanie drogi
- przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, potwierdzanie rezerwacji

Wykonawca przedstawi program zajęć obejmujący tematy oraz treści zajęć zawierające elementy wskazane pkt 3 SIWZ.
Szczegółowe daty realizacji usługi (mieszczące się w terminach ramowych określonych powyżej) zostaną ustalone przez zamawiającego w porozumieniu z wykonawcą.
Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników kursów na czas odbywania kursów.
Wykonawca zabezpieczy materiały dydaktyczne i pomoce niezbędne do realizacji programu kursu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 85820

Data publikacji: 2014-03-13

Nazwa:
Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku

Ulica: al. Jana Pawła II 18 a

Numer domu: 18 a

Miejscowość: Lesko

Kod pocztowy: 38-600

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 13 4696673

Numer faxu: 13 4696673

Adres strony internetowej: www.zst.lesko.pl

Regon: 18084049900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.zst.lesko.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: placówka oświatowa (szkoła średnia)

Inny rodzaj zamawiającego: placówka oświatowa (szkoła średnia)

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji 2 kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz uczniów francuskich uczestniczących w projekcie pt.: Podkarpacie stawia na zawodowców, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji 2 kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz uczniów francuskich uczestniczących w projekcie.
Zamówienie dzieli się na dwie części;
Część 1. Organizacja kursu zawodowego/kwalifikacyjnego dla nauczycieli ZSTiA w Lesku w zakresie odnawialnych źródeł energii (dalej OZE).
Część 2. Organizacja kursu zawodowego/kwalifikacyjnego dla uczniów ZSTiA w Lesku oraz uczniów francuskich w zakresie Tourism Menager.
3.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
3.2.1.Część 1. Organizacja kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli ZSTiA w Lesku w zakresie odnawialnych źródeł energii (dalej OZE).
3.2.1.1.Czas trwania kursu: min 220 godzin (1h=45min) w tym minimum: 80 h zajęć prowadzonych w formie warsztatów oraz minimum 40 h zajęć prowadzonych w formie wizyt studyjnych (min. 4 dniowych, max. 8h zajęć na dzień) w min. 2 elektrowniach: wykorzystujących energię słońca (min. 1) i wiatru (min. 1).
3.2.1.2.Miejsce realizacji kursu: w promieniu do 250 km od miasta Lesko. Wykonawca pokrywa koszty transportu, noclegu i wyżywienia uczestników kursu tj. 5 osób. Wyżywienie będzie obejmować trzy posiłki w ciągu dnia dla każdego uczestnika (śniadanie: szwedzki stół w tym kawa, herbata + napój 0,5 l; obiad: 2 dania ciepłe + deser + napój 0,5 l; kolacja szwedzki stół + napój 0,5 l
W ramach noclegów dopuszcza się rezerwację pokojów max 1-2 osobowych. Standard hoteli min 2 gwiazdki. Transport z Leska (woj. Podkarpackie) do miejsca zakwaterowania i miejsca odbywania kursu oraz z miejsca odbywania kursu do Leska.
Zajęcia powinny się odbywać w systemie weekendowym (sobota, niedziela). W sobotę max 10 h zajęć, w niedzielę max 8h zajęć. Liczba uczestników kursu: 5 osób. Uczestnikami kursu będą nauczyciele ZSTiA (zamawiającego) którzy będą prowadzić zajęcia w ZSTiA na nowo utworzonym kierunku nauczania w zakresie OZE.
3.2.1.3. Wykonawca zapewnieni formę kształcenia nadającą nauczycielom kwalifikacje do nauczania przedmiotów z zakresu obsługi urządzeń i systemów OZE u zamawiającego tj. w ZSTiA w Lesku (technikum).
3.2.1.4. Zakres tematyczny kursu powinien obejmować:
1. Zagadnienia z zakresu energetyki wiatrowej (elektrownie wiatrowe: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa instalacji wiatrowej)
2. Zagadnienia z zakresu energetyki słonecznej (elektrownie słoneczne: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa instalacji słonecznych)
3. Zagadnienia z zakresu energetyki wodnej (elektrownie wodne: rodzaje i zasady działania, projektowanie i budowa mikro instalacji wodnych)
4. Zagadnienia z zakresu energetyki geotermalnej
5. Zagadnienia z zakresu pozyskiwania energii z biomasy oraz produkcji biogazu.
6. Uwarunkowania prawno-administracyjne funkcjonowania sektora energii odnawialnej w Polsce
7. Budownictwo energooszczędne (budynki energooszczędne, pompy ciepła, kolektory solarne)
Uczestnicy kursu powinni nabyć wiedzę dotyczącą rodzajów i sposobów wykorzystania odnawialnych źródeł energii a także nabyć umiejętności w zakresie:
- projektowania i doboru instalacji OZE do potrzeb budownictwa jednorodzinnego (fotowoltaiczna, solarna, pompa ciepła, wiatrowa)
- projektowania i doboru instalacji OZE ( fotowoltaika, wiatrowa) do potrzeb działalności gospodarczej w zakresie odnawialnych źródeł energii (model biznesowy OZE), analizę ryzyka oraz kosztów i korzyści przedsięwzięcia
Wykonawca przedstawi program zajęć obejmujący tematy oraz treści zajęć zawierające elementy wskazane w pkt 3.2 SIWZ.
3.2.1.5. Zajęcia powinny się odbywać w następujących warunkach:
- wykłady (zajęcia teoretyczne) w pracowni wyposażonej w dostęp do Internetu, tablicę interaktywną min 60 cali, zaplecze sanitarne.
- warsztaty (zajęcia praktyczne) w pracowni z stanowiskami dydaktycznymi wyposażonymi w minimum: instalację fotowoltaiczną, solarną i wiatrową ( o dowolnej mocy)
- wizyty studyjne (zajęcia praktyczne) w firmach lub przedsiębiorstwach zajmujących się min pozyskiwaniem energii odnawialnej pochodzącej z wiatru i słońca (elektrownie wiatrowe i słoneczne)
Działanie realizowane będzie od dnia 01.04.2014r. do 31.05.2015r.
Szczegółowe daty realizacji usługi (mieszczące się w terminach ramowych określonych powyżej) zostaną ustalone przez zamawiającego w porozumieniu z wykonawcą.
Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników kursów na czas odbywania kursów.
Wykonawca zabezpieczy materiały dydaktyczne i pomoce niezbędne do realizacji programu kursu.

3.2.2. Część 2. Organizacja kursu zawodowego, kwalifikacyjnego dla uczniów ZSTiA w Lesku oraz uczniów francuskich w zakresie Tourism Menager
IV.2.2.1.Czas trwania kursu: min 60 godzin (1h=45min) w tym minimum: w języku angielskim (20 godzin wykładów i min 40 godzin zajęć indywidualnych). Szkoła przydzieli tłumacza na zajęcia w ramach pracy wolontariusza. Kurs będzie się odbywać w 2 edycjach 30 godzinnych. I edycja 30h (15os.) odbędzie się w okresie od dnia 01.03.2014 do dnia 30.06.2014r. oraz II edycja 30h (15os.) od 01.09.2014 do dnia 31.12.2014r.

3.2.1.2.Miejsce realizacji kursu: w Lesku lub w promieniu 20 km od Leska. Wykonawca zabezpiecza: wykładowcę w języku angielskim, materiały zajęciowe tj: (książki, notatnik, teczka, długopis, pendrive min. 4GB) zestaw - 15 os., 15 zestawów sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem- 60 godz do prowadzenia zajęć. Salę do zajęć zabezpiecza zamawiający.
Liczba uczestników kursu: 15 osób. Uczestnikami kursu będą uczniowie ZSTiA oraz uczniowie z Francji - szkoła LAP François-Xavier w Besançon . Zamawiający przydzieli dodatkowo tłumacza.
3.2.1.3. Cele oraz zakres tematyczny kursu powinien obejmować:
Kurs w dziedzinie obsługi i zarządzania ruchem turystycznym, który daje kompetencje do pracy i pozwala rozpocząć karierę zawodową w branży turystycznej. Zajęcia odbywać się będą częściowo w formie warsztatów, uczestnicy pracując w grupach, przygotowują scenki rodzajowe.
Wykonawca powinien zrealizować tematykę kursu w oparciu o przygotowany przez zamawiającego program kursu przedstawiony poniżej:
1. Cele kursu:
A. przyswojenie przez uczniów określonego zakresu materiału.
B. nabycie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
C. kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań.
D. lepsze zrozumienie oczekiwań osób z zagranicy pod kątem spędzania wolnego czasu.

Opis sylwetki wzorcowego pracownika obsługującego międzynarodowy ruch turystyczny
- rozwój umiejętności menedżerskich,
- nowoczesny marketing usług turystycznych,
- obsługa klienta biznesowego,
- organizacji konferencji, szkoleń, eventów,
- organizacja usług hotelarskich i pracy hotelu,
- wykorzystania komputera do pracy recepcjonisty,
- obsługa specjalistycznego programu.

2. Treści nauczania

2.1. Tematyka
Zakres tematyczny obejmuje następujące zagadnienia (40godz.):
1. człowiek (dane personalne, wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, uczucia i emocje, zainteresowania)
2. opis miejsca( regionalne atrakcje, zabytki)
3. hotelarstwo (jakość obsługi klientów, informacja o hotelu, dokumentacja hotelu)
4. oferta turystyczna (tworzenie ulotki reklamowej)
5. działania marketingowe

2.2. Zakres materiału gramatycznego i leksykalnego (5 godz.):

a) Czasownik - bezokolicznik, formy osobowe,- czasowniki modalne: can, could, may, must mustn`t, Gould,- zdania twierdzące, przeczące i pytające w następujących czasach:
- present simple, present continuous, past simple, present perfect
b) Liczebnik - liczebniki główne I porządkowe.
c) Przyimek - przyimek określający miejsce

2.3. Umiejętności językowe (5 godz.)

1. Rozumienie ze słuchu
Słuchacz powinien rozumieć typowe wypowiedzi, które powiązane będą z wykonywanym przez niego zawodem menadżera, a charakterystyczne dla zawodu hotelarza: rozmowy między pracownikami, instrukcje, komunikaty, polecenia pracodawcy, ogłoszenia, prośby lub żądania klientów hotelowych, rozmowy:
- rozumienie głównych myśli tekstu oraz jego poszczególnych elementów;
- umiejętność znalezienia w tekście niezbędnych informacji;
- rozumienie intencji autora przekazu: skarga, opinia, itp.;
- określenie sytuacji: miejsce, osoby uczestniczące, pełnione przez nich funkcje;
- dostrzeganie różnic między różnego rodzaju wypowiedziami czy konwersacjami: wypowiedzi formalne i nieformalne.
- określenie kontekstu wypowiedzi
2. Rozumienie wypowiedzi pisemnych (5 godz.)
Słuchacz powinien rozumieć nieskomplikowane wypowiedzi pisemne i teksty związane z kierunkiem, w którym się kształci, m.in.: ogłoszenia, instrukcje obsługi urządzeń, napisy na opakowaniach, listy, broszury reklamowe, ulotki, krótkie artykuły branżowe lub dokumentacja fachowa (np. druki rezerwacji, faktury):
- znajduje w tekście określone informacje
- rozumienie ogólnego sensu tekstu;
- umiejętność wyszukania konkretnych informacji;
- umiejętność określenia nadawcy tekstu, odbiorcy czy formy (ankieta, list z zażaleniem, rezerwacja, zapytanie ofertowe)
- dostrzeganie różnic między formami pisanymi: oficjalną i prywatną.
3. Tworzenie wypowiedzi ustnych (5 godz.)
Słuchacz powinien umieć stworzyć wypowiedź ustną oraz zareagować w sposób zrozumiały i logiczny w charakterystycznej sytuacji komunikacyjnej związanej z jego kierunkiem kształcenia; zwrócić się z prośbą o pomoc w przypadku problemowej sytuacji:
- umiejętność porozumiewania się ze współpracownikami w sprawach zadań zlecanych w sytuacjach zawodowych (jako zleceniodawca oraz wykonawca czynności zleconych);
- umiejętność opisywania czynności związanych z wykonywaniem zawodu hotelarza, przedmiotów oraz miejsc wykonywania tych czynności(relacje z przeszłości, teraźniejszości oraz polecenia do wykonania w przyszłości);
- wyrażanie opinii własnej oraz przedstawianie opinii współpracowników i klientów;
- umiejętność przedstawienia oferty hotelowej, pokazywanie zalet;
- przekazywanie informacji na temat procedur obowiązujących w miejscu pracy: usług i prac związanych z wykonywaniem zawodu hotelarza;
- umiejętność przyjęcia zlecenia na usługę: rozmowa telefoniczna (zapytanie, rezerwacja, odwołanie rezerwacji, zamówienie usługi typu room service), rozmowa bezpośrednia (dostosowanie stylu rozmowy do partnera w rozmowie, np. klient, pracodawca; umiejętność przedstawienia siebie i swoich kwalifikacji, umiejętności i oczekiwań w stosunku do zawodu, np. rozmowa kwalifikacyjna)
- prowadzenie rozmowy związanej tematycznie z wykonywanym zawodem, stosowanie zwrotów grzecznościowych;
- negocjowanie: przyjmowanie i odrzucanie propozycji klientów, współpracowników, pracodawcy; składanie i przyjmowanie reklamacji;
- umiejętność wyrażania opinii, intencji, preferencji, skarg: prośba o pozwolenie: wyrażanie zgody, sprzeciwu, odmowa, wyrażanie i przyjmowanie przeprosin;
- umiejętność prezentacji: krótkie wypowiedzi na określony temat;
- pytanie i udzielanie informacji
- pytanie o drogę i wskazywanie drogi
- przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, potwierdzanie rezerwacji

Wykonawca przedstawi program zajęć obejmujący tematy oraz treści zajęć zawierające elementy wskazane pkt 3 SIWZ.
Szczegółowe daty realizacji usługi (mieszczące się w terminach ramowych określonych powyżej) zostaną ustalone przez zamawiającego w porozumieniu z wykonawcą.
Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników kursów na czas odbywania kursów.
Wykonawca zabezpieczy materiały dydaktyczne i pomoce niezbędne do realizacji programu kursu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2015

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art 22 ust. 1 Prawo Zamówień Publicznych.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien posiadać wiedzę doświadczenie tj wykonać co najmniej 1 usługę polegającą na przeprowadzeniu kursu o treści zbliżonej do zakresu zamówienia wskazanego w części 1 (warunek dotyczy części 1 zamówienia) oraz lub wykonać co najmniej 1 usługę polegającą na przeprowadzeniu kursu o treści zbliżonej do zakresu zamówienia wskazanego w części 2 (warunek dotyczy 2 części zamówienia). W celu wykazania posiadania wiedzy i doświadczenia wykonawca przedstawi wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług - co najmniej 1 usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu o treści zbliżonej do zakresu zamówienia wskazanego w części 1 oraz lub co najmniej 1 usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu o treści zbliżonej do zakresu zamówienia wskazanego w części 2 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (zał. Nr 4)

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art 22 ust. 1 Prawo Zamówień Publicznych.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art 22 ust. 1 Prawo Zamówień Publicznych.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art 22 ust. 1 Prawo Zamówień Publicznych.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zst.lesko.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku
Al. Jana Pawła II 18A
38-600 Lesko
tel.13 469 66 73
www.zst.lesko.pl
e-mail: zst.lesko@op.pl

Data składania wniosków, ofert: 21/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 15:30

Miejsce składania:
Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku
Al. Jana Pawła II 18A
38-600 Lesko, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekcie pt.: Podkarpacie stawia na zawodowców jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Podobne przetargi

437926 / 2012-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół - Przewrotne (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
USŁUGI SZKOLENIOWE W RAMACH PROJEKTU pt. Program rozwoju Szkoły Podstawowej w Przewrotnym

403296 / 2013-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa edukacyjna obejmująca przeprowadzenie w roku szkolnym 2013/2014 kursu Cisco IT Essentials oraz kursu języka angielskiego zawodowego informatycznego dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie, uczestników projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

159696 / 2015-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubaczowski - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja kursu klasyfikacji jakościowej i wymiarowej surowca drzewnego dla uczestników projektu: Podkarpacie stawia na zawodowców

279222 / 2013-07-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przygotowanie zajęć dydaktycznych w postaci kursów e-learningowych przeznaczonych dla studentów I stopnia Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Informatyka w ramach projektu Informatyka Twoją Szansą

205779 / 2013-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Jarosławski - Zarząd Powiatu Jarosławskiego - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi dla części przeznaczonej do realizacji bezpośrednio przez Powiat Jarosławski w zakresie: Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji - Projekt pod nazwą: Od przedszkola do dorosłości - kompetentne szkoły w Powiecie Jarosławskim, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół

186733 / 2011-07-07 - Inny: jednostka oświatowa

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka - Dębica (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych w ramach cyklu pn.: PROWADZENIE KSIĘGOWOŚCI W MAŁEJ FIRMIE

375224 / 2012-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Brzozowie - Brzozów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wykonanie usługi edukacyjnej obejmującej przeprowadzenie zajęć wyrównawczych i dodatkowych oraz szkoleń i kursów w ramach projektu p.n. Podkarpacie stawia na zawodowców

64569 / 2011-02-24 - Inny: szkoła publiczna ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów kelnerskiego i barmańskiego dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych, w Weryni w ramach projektu /Młodzi Pewni Wykwalifikowani/ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

249225 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług obejmujących zajęcia edukacyjne, szkolenia i kursy, doradztwo edukacyjno-zawodowe oraz wyjazdy studyjne w ramach projektu systemowego pn.: Podkarpacie stawia na zawodowców, WND-POKL.09.02.00-001/12 dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet IX, działanie 9.2 w Powiecie Sanockim w Zespołach Szkół nr 1 oraz 3 w Sanoku

48132 / 2014-02-11 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć z przedmiotu Elementy bankowości z praktyce oraz Praktyczne zastosowanie informatyki na przykładzie relacyjnej bazy danych dla studentów drugiego roku studiów zamawianych na kierunku MATEMATYKA, realizowanych w ramach zadania 4 pt.: Uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego: dodatkowe zajęcia w projekcie Matematyka klucz do sukcesu

151560 / 2015-06-22 - Inny: jednostka oświatowa - szkoła ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe związane z przeprowadzeniem kursów z uprawnieniami spawacza metodą TIG (141) i MAG (135) I, II i III stopnia w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców realizowany nr WND-POKL.09.02.00-18-001/12w latach 2012 - 2014 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków EFS, Priorytet IX, Działanie 9.2, część przeznaczona do realizacji przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

507380 / 2012-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół w Czudcu - Czudec (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
przeprowadzenie dla 20 uczniów Zespołu Szkół w Czudcu kursu nauki jazdy samochodem w zakresie prawa jazdy kategorii B

239906 / 2012-07-06 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - brukarz oraz zajęć aktywizacyjnych do wymienionego kursu w ramach projektu współfinansowanego przez UE - Poddziałanie 1.3.4 POKL.

172085 / 2014-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Sanocki - Sanok (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wybór 3 ekspertów prowadzących warsztaty i konsultacje z nauczycielami skupionymi w ramach sieci współpracy i samokształcenia o tematyce Bezpieczny Internet w ramach projektu pn. Wspomaganie szkół i przedszkoli w Powiecie Sanockim współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

271895 / 2012-12-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne dotyczące prowadzenia zajęć dodatkowych - język niemiecki zawodowy

273456 / 2015-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli: Zagrożenia cywilizacyjne młodzieży we współczesnym świecie, w tym depresja, przemoc i agresja wśród uczniów

412210 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia baristycznego dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku szkolnym 2012/2013

225150 / 2013-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Zawodowych im. prof. Karola Olszewskiego - Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjnyjne dotyczące przeprowadzenia kursu SEP zakończonego egzaminem państwowym w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców

177870 / 2012-05-29 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - brukarz oraz zajęć aktywizacyjnych do wymienionego kursu w ramach projektu współfinansowanego przez UE - Poddziałanie 1.3.4 POKL.

154311 / 2010-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Łańcut (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych dla 29 osób w ramach projektu Program aktywizacji społecznej w powiecie łańcuckim

458394 / 2012-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
NAUKA PRZEZ DIALOG - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Mielec

91297 / 2010-04-21 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu - brukarz (2 edycje) oraz zajęć aktywizacyjnych do kursu brukarza (2 edycje).

279518 / 2014-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli przedmiotów zawodowych obejmujący kształcenie zawodowe na kierunku ,,technik pojazdów samochodowych w systemie modułowym w Zespole Szkół w Jedliczu w ramach realizowanego projektu pn. Podkarpacie stawia na zawodowców, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

189183 / 2013-09-17 - Inny: jednostka organizacyjna JST

Zespół Szkół Nr 2 w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
usługi edukacyjne obejmujące przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach projektu pn. Nasza szkoła szansą na lepszą przyszłość w okresie wrzesień 2013 - czerwiec 2015 w Zespole Szkół nr 2 w Mielcu

167304 / 2015-07-06 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny w Jaśle - Jasło (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na usługi szkoleniowe w ramach wdrażania i realizacji Programu PL-17 pn. Wsparcie Służby Więziennej, w tym sankcji pozawięziennych finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego dotyczącego Projektu nr 1 pn. Realizacja szkoleń podnoszących kompetencje społeczno - zawodowe więźniów oraz stworzenie warunków ułatwiających podtrzymanie więzi rodzinnych w celu zwiększenia efektywności ich powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary.

20736 / 2014-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie konsultacji/wykładów grupowych dla 11 uczestników sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu pn. WSPÓŁPRACA-DOSKONALENIE-SAMOKSZTAŁCENIE. Kompleksowy program wspomagania rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie kolbuszowskim