Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

30255 / 2010-02-12 - Inny: Gminna jednostka budżetowa / Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy-Zdroju (Krynica-Zdrój)

Modernizacja przepompowni wody
w Zakładzie Uzdatniania Wody w Powroźniku

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja zestawu pompowego polegająca na dostawie, montażu i uruchomieniu 2 zestawów (agregatów) pompowych do pompowania wody wodociągowej zimnej z pompą wielostopniową poziomą sprzężoną za pomocą sprzęgła elastycznego z silnikiem elektrycznym trójfazowym 3x400V, 2900 obr na min, 50Hz o mocy 90kW. Całość osadzona na wspólnej, stalowej ramie fundamentowej. Agregat będzie sterowany za pomocą falownika połączonego ze sterownikiem w szafie o IP55. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę, montaż i uruchomienie monitoringu napełniania zbiornika w oparciu o technologię GPRS.
2. Wymagany punkt pracy dla pojedynczej pomp:
1) Wydajność: 144 m3/h
2) Wysokość podnoszenia: 150 m
3. Wymagania dotyczące wykonania pompy:
1) Wyprowadzenie króćców pompy: króciec ssawny przyłączony z lewej PN 10-16, DN 125; króciec tłoczny - do góry PN 25-40, DN 100. Wykonanie wg normy EN1092
2) Wykonanie materiałowe pompy:
a) wirniki: Brąz, 2.1050.01,
b) kierownice: żeliwo szare, 0.6025,
c) korpus stopnia: żeliwo szare, 0.6025,
d) korpus ssawny: żeliwo szare, 0.6025,
e) korpus tłoczny: żeliwo szare, 0.6025,
f) wał pompy: stal stopowa, 1.4021,
g) tuleje wału pompy: stal stopowa, 1.4021
3) Pompa uszczelniona za pomocą uszczelnień mechanicznych. Po stronie ssawnej : BQ1EGG, Po stronie tłocznej AQ1EGG.
4) Pompa powinna posiadać wymienne pierścienie bieżne korpusu wykonane ze stali Duplex 1.4462 oraz powinna być ułożyskowana za pomocą łożysk tocznych kulkowych po obu stronach wału. Maksymalne ciśnienie korpusu pompy 55 bar.
5) Silnik pompy trójfazowy, 2900 obr/min, 50Hz o mocy 90kW. Wymagana klasa izolacji F, stopień ochrony IP55. Silnik powinien posiadać czujnik temperatury uzwojeń o oporności rosnącej wraz z temperaturą, wpięty w układ sterowania.
6) Sprawność agregatu nie mniejsza niż 76,8% w punkcie pracy, NPSH nie więcej niż 4,96 m w punkcie pracy, zużycie mocy w punkcie pracy nie więcej niż 77 kW.

4. Wymagane płynne sterowanie prędkością obrotową wszystkich pomp podłączonych do zestawu.
5. Każda pompa musi posiadać własny falownik oraz własny zewnętrzny sterownik.
6. Sterowanie za pomocą falownika montowanego w szafce sterowniczej o IP55 połączonego ze sterownikiem o IP55 mającym następujące możliwości:
- możliwość podłączenia minimum do 4 sterowników w zestawie umożliwiających płynną regulację wszystkich pomp,
- wymagany, graficzny panel LCD z opisem komend wyświetlanych oraz z możliwością bezpośredniego dostępu do menu przez użytkownika,
- wymagane menu obsługi w języku polskim,
- możliwość ustawienia ciśnienia zadanego i odczytu w menu głównym,
- możliwość uaktywnienia automatycznego uruchomienia,
- możliwość odczytu min. do 5 ostatnich błędów,
- możliwość odczytu czasu pracy agregatu,
- dostęp do trybu serwisowego,
- możliwość sprawdzenia ciśnienia po zmianie częstotliwości,
- możliwość ustawienia ramp pracy,
- możliwość ustawienia częstotliwości maksymalnej,
- możliwość ustawienia częstotliwości minimalnej,
- możliwość dostrojenia przetwornika ciśnienia,
- możliwość ustawienia wartości ciśnienia uruchomienia po zatrzymaniu pompy,
- możliwość wyciągnięcia sygnałów analogowych o wartości zadanej,
- możliwość ustawienia automatycznej pracy testowej z ustawieniem częstotliwości pracy w przypadku gdy pompa będzie używana sporadycznie,
- możliwość ustawienia elektronicznego zabezpieczenia przed sucho biegiem podając ciśnienie oraz czas, przy którym to ciśnienie powinno być osiągnięte,
- możliwość ustawienia pracy synchronicznej polegającej na dołączaniu się następnych pomp w zestawie przy zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę i następnie wyrównaniu częstotliwości wszystkich pracujących pomp,
- w przypadku pracy kilku pomp jednocześnie, falownik powinien zwiększyć nieznacznie ciśnienie powyżej ustawionego, celem kompensacji strat (oporów) w rurociągach spowodowanych zwiększoną wydajnością,
- możliwość zmiany pompy wiodącej,
- możliwość zmiany hasła dostępu do menu serwisowego,
- możliwość zablokowania dostępu do menu przed nieuprawnionymi osobami,
- możliwość wyciągnięcia dodatkowych sygnałów o pracy i awarii pompy,
- możliwość podłączenia zewnętrznego zabezpieczenia przed sucho biegiem,
- możliwość podłączenia zabezpieczenia termicznego silnika,
- możliwość powrotu do ustawień fabrycznych,
- możliwość obsługi protokołu Modbus RTU.
7. Ponadto wymagane jest wykonanie monitoringu z przekazaniem sygnału o poziomie napełnienia zbiornika zasilającego miasto do 4 różnych obiektów rozmieszczonych w różnych częściach gminy. Dodatkowo wymagane jest stworzenie monitoringu z możliwością zdanego załączania i wyłączania pomp w pompowni oddalonej o 8 km od źródła sygnału załączającego oraz rejestracji danych w oparciu o transmisję danych GPRS i wizualizację poprzez stronę internetową.
8. Wymagana jest również dostawa i montaż następującej armatury (dane dotyczą 1 szt. agregatu pompowego):
- rurociąg z PE, DN125, PN10/16 - 14m,
- kolano z PE, DN125, PN10/16 - 4 szt.,
- zawór zwrotny z koszem ssącym DN125 np. Danfoss - 1 szt.,
- zasuwa DN125 np. AVK - 1 szt.,
- rurociąg stalowy DN100, PN25/40 - 4m,
- rurociąg stalowy DN250 - 2m,
- kolano stalowe DN100 - 2 szt.,
- przejściówka DN100/DN250 - 1 szt.,
- zawór zwrotny DN100 np. Danfoss - 1 szt.,
- zasuwa DN100 np. AVK - 1 szt.,
- okablowanie,
- robocizna,
- osiowanie agregatu pompowego,
- uruchomienie,
9. Z zakresu urządzeń elektrycznych i pomiarowych wymaga się dostawę:
- ultradźwiękowy czujnik poziomu USP600 o zakresie pomiaru 4-20mA - 2 szt.,
- prefabrykowany moduł zdalnego nadzoru GPRS z modułem MT-10x oraz wyświetlacz LCD - 4 szt.,
- wyłącznik pływakowy - 1 szt.,
- rozłącznik główny z wkładkami szybkimi Bussman - 1 szt.,
- stycznik sieciowy - 1 szt.,
- szafa elektryczna o IP55, malowana proszkowo - 1 szt.,
- okablowanie.
10. Wymagania dotyczące monitoringu i sterowania:
- Wyświetlenie sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto znajdującym się w obiekcie nad Asem. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Czarnym Potoku. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Powroźniku. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Centrum. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesłanie sygnału uruchamiającego do pompowni Powroźnik gdy dostarczana ilość wody do zbiornika z pompowni Czarny Potok jest niewystarczająca.
- Przesyłanie sygnałów alarmowych o niskim stanie wody w zbiorniku do wszystkich wymienionych obiektów.
- Stworzenie centralnego monitoringu wraz z rejestracją danych (raport godzinowy o stanie wody w zbiorniku, raport o statusie pracy pompowni w Czarnym Potoku oraz Powroźniku) oraz obsługa poprzez stronę www z kodowanym dostępem.
11. Ogólny zakres prac dla Wykonawcy objętych specyfikacją:
1) Wykonanie, dostawa, instalacja, podłączenie i uruchomienie 3-ch szafek telemetrycznych w obiektach: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica. Przedmiotowe szafki winny być wyposażone zgodnie z podanymi w dalszej części niniejszej SIWZ wytycznymi oraz spełniać podane w dalszej części SIWZ funkcje. W kosztorysie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji. Pod pojęciem podłączenie rozumie się m.in. wykonanie okablowania obiektu.
2) Dobór, dostawa, instalacja i uruchomienie 2-ch sond ultradźwiękowych do pomiaru poziomu wody w Zbiornikach Wody Krynica;
3) Wykonanie, dostawa, instalacja, podłączenie i uruchomienie 1-ej szafki automatyki lokalnej oraz zdalnego nadzoru w obiekcie Pompownia Powroźnik. Przedmiotowa szafka winna być wyposażona zgodnie z podanymi w dalszej części SIWZ wytycznymi oraz spełniać podane w dalszej części SIWZ funkcje. W cenie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji. Pod pojęciem podłączenie rozumie się m.in. wykonanie okablowania obiektu.
4) Wykonanie, uruchomienie i utrzymanie w ruchu telemetrycznej strony web o podanych w dalszej części SIWZ funkcjonalnościach. Wyklucza się konieczność instalowania dedykowanego oprogramowania SCADA w komputerach Zamawiającego. W cenie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji.
12. Założenia techniczne dla szafki telemetrycznej obiektów: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica:
1) Zadaniem szafek telemetrycznych obiektów: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica jest wyświetlanie w sposób cyfrowy aktualnego poziomu wody w zbiornikach oraz akustyczna i optyczna sygnalizacja spadku poziomu wody we wspomnianych zbiornikach wody poniżej ustalonej, nastawianej przez Użytkownika wartości krytycznej. Wymiana informacji między obiektami łączem GPRS.
2) Wszystkie urządzenia i układy systemu winny być umieszczone w jednej obudowie (nie dotyczy ultradźwiękowych sond poziomu i anten GPRS).
3) Zastosowana obudowa winna być wykonana z tworzywa sztucznego oraz zapewniać odpowiedni stopień ochrony mechanicznej, elektrycznej oraz przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami otoczenia (min. IP65).
4) Zapewnienie wymaganej dla poprawnej pracy urządzeń temperatury i wilgotności leży po stronie Wykonawcy.
5) Wymaga się instalacji w szafce telemetrycznej:
a) koniecznych zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwporażeniowych i przeciwprzepięciowych;
b) zasilacza buforowego z baterią akumulatorów zapewniającego poprawną pracę układu pomiarowego i transmisyjnego na okres min. 2 godziny;
c) układu lokalnej sygnalizacji akustycznej i optycznej w przypadku obniżenia się aktywnego poziomu wody w zbiornikach poniżej założonego progu alarmowego;
d) lokalnego cyfrowego wyświetlacza aktualnego poziomu wody w zbiornikach (2-ie wartości); min. wysokość cyfry dla wyświetlacz LED to 13mm, dla wyświetlacz LCD więcej;
e) urządzeń sterowniczo - transmisyjnych PLC/GPRS. Zastosowany model musi umożliwiać rozbudowę w przypadku ewentualnej modernizacji istniejącego układu telemetrycznego. Niedopuszczalne jest zastosowanie sterowników dedykowanych o zamkniętej architekturze i niedostępnym oprogramowaniu narzędziowym.
6) Urządzenia muszą spełniać poniższe warunki:
a) zastosowane moduły GPRS muszą zawierać w swojej strukturze elementy sterownika programowalnego PLC zawierającego wejścia i wyjścia binarne oraz wejścia analogowe, pozwalające na ewentualną rozbudowę zarówno programu aplikacyjnego obiektu jak i dodawanie dodatkowych peryferiów;
b) transmisja danych łączem GPRS, dwukierunkowa, zdarzeniowa tzn. od obiektu do serwerów danych natychmiastowo po wystąpieniu zdarzenia np. otwarcia drzwi szafy, zaniku zasilania itp., w zadanych interwałach czasu oraz z zadanym opóźnieniem po wystąpieniu załączenia i wyłączenia pompy;
c) montażu na szynie TH;
d) zakres napięć zasilania powinien wynosić od 10V do 36V DC;
e) izolowany port RS 232/422/485 z protokołem ModBus RTU do współpracy ze sterownikiem PLC;
f) zegar czasu rzeczywistego;
g) konwerter protokołów transmisji;
h) wbudowaną funkcjonalność master / slave dla urządzeń zewnętrznych;
i) system ochrony dostępu;
j) system samodzielnego logowania się do sieci GPRS;
k) system autodiagnostyki, diagnostyczne diody LED;
l) układ watchdog (automatyczny reset stanów nieprawidłowych);
m) procesor zdarzeniowej transmisji GPRS na min. dwa adresy IP i wysyłania wiadomości SMS;
n) zdalną konfigurację, programowanie i uaktualnianie oprogramowania wewnętrznego (firmware) przez GPRS;
o) wykrywanie zaniku zasilania podstawowego;
7) Doboru obudowy i jej wyposażenia należy dokonać w sposób umożliwiający dalszą ich rozbudowę o min. 2-gi identyczny element sterowniczo - transmisyjny bez wymiany obudowy.
8) Szafy sterownicze muszą być wykonane z fabrycznie nowych materiałów i urządzeń legitymujących się wymaganymi polskim prawem certyfikatami, homologacjami, deklaracjami zgodności oraz pochodzić bądź to od polskich producentów lub od producentów mających w Polsce stałe, autoryzowane przedstawicielstwa.
9) Dotyczy obiektu Zbiorniki Wody Krynica:
a) w ramach realizacji zadania wymagany jest dobór, dostawa, instalacja i uruchomienie 2-ch sond ultradźwiękowych do pomiaru poziomu wody w Zbiornikach Wody Krynica; są 2 zbiorniki mogące pracować niezależnie stąd konieczność 2-ch niezależnych pomiarów; wybór poziomu aktywnego następować będzie z poziomu terminala operatorskiego w Pompowni Powroźnik; założona jest instalacja sond wewnątrz zbiorników.
13. Założenia techniczne dla szafki telemetrycznej obiektu: Pompownia Powroźnik:
1) Zadaniami szafki telemetrycznej obiektu: Pompownia Powroźnik są:
a) wyświetlanie w sposób cyfrowy aktualnego poziomu wody w zbiornikach Krynica;
b) akustyczna i optyczna sygnalizacja spadku poziomu wody we wspomnianych zbiornikach wody poniżej ustalonej, nastawianej przez Użytkownika wartości krytycznej;
c) prowadzenie lokalnego sterowania załączaniem i wyłączaniem pomp w oparciu o aktualny poziom wody w zbiornikach Krynica i zadane lokalnie z poziomu terminala operatorskiego poziomy sterujące;
d) pełnienie roli lokalnego koncentratora danych dla zdalnego nadzoru GPRS nad stanem obiektu; informacje o aktualnym stanie obiektu pobierane będą dedykowanym łączem RS 485 z urządzeń sterowniczych pomp oraz z urządzeń technologicznych; wymiana informacji między obiektami i serwerem SCADA łączem GPRS.
2) Wszystkie urządzenia i układy systemu winny być umieszczone w jednej obudowie (nie dotyczy ultradźwiękowych sond poziomu i anten GPRS).
3) Zastosowana obudowa winna być wykonana z tworzywa sztucznego oraz zapewniać odpowiedni stopień ochrony mechanicznej, elektrycznej oraz przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami otoczenia (min. IP65).
4) Zapewnienie wymaganej dla poprawnej pracy urządzeń temperatury i wilgotności leży po stronie Wykonawcy.
5) Wymaga się instalacji w szafce telemetrycznej:
a) koniecznych zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwporażeniowych i przeciwprzepięciowych;
b) zasilacza buforowego z baterią akumulatorów zapewniającego poprawną pracę układu pomiarowego i transmisyjnego na okres min. 2 godziny;
c) układu lokalnej sygnalizacji akustycznej i optycznej w przypadku obniżenia się aktywnego poziomu wody w zbiornikach poniżej założonego progu alarmowego;
d) lokalnego terminala operatorskiego dotykowego LCD umożliwiającego Użytkownikowi zadawanie parametrów sterujących a także służącego do cyfrowego wyświetlacza aktualnego poziomu wody w zbiornikach Krynica (2-ie wartości) i lokalnych parametrów pracy obiektu pobranych z urządzeń sterowniczych pomp dedykowanym łączem RS 485 oraz urządzeń technologicznych;
e) urządzeń sterowniczo - transmisyjnych PLC/GPRS. Zastosowany model musi umożliwiać rozbudowę w przypadku ewentualnej modernizacji istniejącego układu telemetrycznego. Niedopuszczalne jest zastosowanie sterowników dedykowanych o zamkniętej architekturze i niedostępnym oprogramowaniu narzędziowym.
6) Urządzenia muszą spełniać poniższe warunki:
a) zastosowane moduły GPRS muszą zawierać w swojej strukturze elementy sterownika programowalnego PLC zawierającego wejścia i wyjścia binarne oraz wejścia analogowe, pozwalające na ewentualną rozbudowę zarówno programu aplikacyjnego obiektu jak i dodawanie dodatkowych peryferiów;
b) transmisja danych łączem GPRS, dwukierunkowa, zdarzeniowa tzn. od obiektu do serwerów danych natychmiastowo po wystąpieniu zdarzenia np. otwarcia drzwi szafy, zaniku zasilania itp., w zadanych interwałach czasu oraz z zadanym opóźnieniem po wystąpieniu załączenia i wyłączenia pompy;
c) montażu na szynie TH;
d) zakres napięć zasilania powinien wynosić od 10V do 36V DC;
e) izolowany port RS 232/422/485 z protokołem ModBus RTU do współpracy ze sterownikiem PLC;
f) zegar czasu rzeczywistego;
g) konwerter protokołów transmisji;
h) wbudowaną funkcjonalność master / slave dla urządzeń zewnętrznych;
i) system ochrony dostępu;
j) system samodzielnego logowania się do sieci GPRS;
k) system autodiagnostyki, diagnostyczne diody LED;
l) układ watchdog (automatyczny reset stanów nieprawidłowych);
m) procesor zdarzeniowej transmisji GPRS na min. dwa adresy IP i wysyłania wiadomości SMS;
n) zdalną konfigurację, programowanie i uaktualnianie oprogramowania wewnętrznego (firmware) przez GPRS;
o) wykrywanie zaniku zasilania podstawowego;
7) Doboru obudowy i jej wyposażenia należy dokonać w sposób umożliwiający dalszą ich rozbudowę o min. 2-gi identyczny element sterowniczo - transmisyjny bez wymiany obudowy.
8) Szafy sterownicze muszą być wykonane z fabrycznie nowych materiałów i urządzeń legitymujących się wymaganymi polskim prawem certyfikatami, homologacjami, deklaracjami zgodności oraz pochodzić bądź to od polskich producentów lub od producentów mających w Polsce stałe, autoryzowane przedstawicielstwa.
14. Transmisja danych:
1) Wymiana informacji między obiektami łączem GPRS.
2) Działanie systemu winno opierać się o wykorzystanie kart SIM GPRS ze statycznym adresem IP. Wybór operatora leży po stronie Wykonawcy i ma zapewnić pewne i stabilne działanie transmisji danych.
3) W ramach realizacji zadania Wykonawca dostarczy przedmiotowe karty SIM GPRS i zapewni 36-o miesięczny okres utrzymania transmisji danych w systemie licząc od dnia jego uruchomienia.
15. Założenia funkcjonalne internetowego systemu monitoringu.
1) Możliwość podglądu obiektów objętych monitoringiem telemetrycznym z dowolnej przeglądarki internetowej.
2) Obiekty mają być przedstawione w formie schematów technologicznych.
3) Wykresy trendów mają przedstawiać dane pomiarowe w czasie rzeczywistym (on-line) oraz operator ma mieć możliwość podglądu trendów archiwalnych.
4) System raportowy powinien mieć możliwość generowania raportów monitorowanych danych telemetrycznych za dowolne okresy.
5) Raporty powinny być generowane w formacie PDF i CSV.
6) Moduł alarmowy ma umożliwiać użytkownikowi wybór sygnałów telemetrycznych z listy sygnałów objętych monitoringiem.
7) Alarmy zgodnie z wyborem użytkownika powinny mieć formę: zapisu do bazy, sms, e-mail.
16. Zestaw hydroforowy powinien posiadać port komunikacyjny RS 485 z zaimplementowanym protokołem MOD-BUS (dla celów komunikacji z nadrzędnym systemem monitoringu i sterowania).
17. Wymagany okres gwarancji - minimum 24 miesiące od daty dostawy.
18. Do oferty przetargowej należy dołączyć strony katalogowe zaproponowanych urządzeń.
19. Sprzedawca musi posiadać autoryzowany serwis producenta, potwierdzony odpowiednim certyfikatem.
20. Kody stosowane we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
kod: 42 12 21 30-0 - Pompy wodne

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 30255

Data publikacji: 2010-02-12

Nazwa:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy-Zdroju

Ulica: ul. Kraszewskiego 37

Numer domu: 37

Miejscowość: Krynica-Zdrój

Kod pocztowy: 33-380

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 472 52 76

Numer faxu: 018 472 52 73

Regon: 12066546500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres strony internetowej: www.zwik-krynica.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: Gminna jednostka budżetowa

Inny rodzaj zamawiającego: Gminna jednostka budżetowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja przepompowni wody
w Zakładzie Uzdatniania Wody w Powroźniku

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja zestawu pompowego polegająca na dostawie, montażu i uruchomieniu 2 zestawów (agregatów) pompowych do pompowania wody wodociągowej zimnej z pompą wielostopniową poziomą sprzężoną za pomocą sprzęgła elastycznego z silnikiem elektrycznym trójfazowym 3x400V, 2900 obr na min, 50Hz o mocy 90kW. Całość osadzona na wspólnej, stalowej ramie fundamentowej. Agregat będzie sterowany za pomocą falownika połączonego ze sterownikiem w szafie o IP55. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę, montaż i uruchomienie monitoringu napełniania zbiornika w oparciu o technologię GPRS.
2. Wymagany punkt pracy dla pojedynczej pomp:
1) Wydajność: 144 m3/h
2) Wysokość podnoszenia: 150 m
3. Wymagania dotyczące wykonania pompy:
1) Wyprowadzenie króćców pompy: króciec ssawny przyłączony z lewej PN 10-16, DN 125; króciec tłoczny - do góry PN 25-40, DN 100. Wykonanie wg normy EN1092
2) Wykonanie materiałowe pompy:
a) wirniki: Brąz, 2.1050.01,
b) kierownice: żeliwo szare, 0.6025,
c) korpus stopnia: żeliwo szare, 0.6025,
d) korpus ssawny: żeliwo szare, 0.6025,
e) korpus tłoczny: żeliwo szare, 0.6025,
f) wał pompy: stal stopowa, 1.4021,
g) tuleje wału pompy: stal stopowa, 1.4021
3) Pompa uszczelniona za pomocą uszczelnień mechanicznych. Po stronie ssawnej : BQ1EGG, Po stronie tłocznej AQ1EGG.
4) Pompa powinna posiadać wymienne pierścienie bieżne korpusu wykonane ze stali Duplex 1.4462 oraz powinna być ułożyskowana za pomocą łożysk tocznych kulkowych po obu stronach wału. Maksymalne ciśnienie korpusu pompy 55 bar.
5) Silnik pompy trójfazowy, 2900 obr/min, 50Hz o mocy 90kW. Wymagana klasa izolacji F, stopień ochrony IP55. Silnik powinien posiadać czujnik temperatury uzwojeń o oporności rosnącej wraz z temperaturą, wpięty w układ sterowania.
6) Sprawność agregatu nie mniejsza niż 76,8% w punkcie pracy, NPSH nie więcej niż 4,96 m w punkcie pracy, zużycie mocy w punkcie pracy nie więcej niż 77 kW.

4. Wymagane płynne sterowanie prędkością obrotową wszystkich pomp podłączonych do zestawu.
5. Każda pompa musi posiadać własny falownik oraz własny zewnętrzny sterownik.
6. Sterowanie za pomocą falownika montowanego w szafce sterowniczej o IP55 połączonego ze sterownikiem o IP55 mającym następujące możliwości:
- możliwość podłączenia minimum do 4 sterowników w zestawie umożliwiających płynną regulację wszystkich pomp,
- wymagany, graficzny panel LCD z opisem komend wyświetlanych oraz z możliwością bezpośredniego dostępu do menu przez użytkownika,
- wymagane menu obsługi w języku polskim,
- możliwość ustawienia ciśnienia zadanego i odczytu w menu głównym,
- możliwość uaktywnienia automatycznego uruchomienia,
- możliwość odczytu min. do 5 ostatnich błędów,
- możliwość odczytu czasu pracy agregatu,
- dostęp do trybu serwisowego,
- możliwość sprawdzenia ciśnienia po zmianie częstotliwości,
- możliwość ustawienia ramp pracy,
- możliwość ustawienia częstotliwości maksymalnej,
- możliwość ustawienia częstotliwości minimalnej,
- możliwość dostrojenia przetwornika ciśnienia,
- możliwość ustawienia wartości ciśnienia uruchomienia po zatrzymaniu pompy,
- możliwość wyciągnięcia sygnałów analogowych o wartości zadanej,
- możliwość ustawienia automatycznej pracy testowej z ustawieniem częstotliwości pracy w przypadku gdy pompa będzie używana sporadycznie,
- możliwość ustawienia elektronicznego zabezpieczenia przed sucho biegiem podając ciśnienie oraz czas, przy którym to ciśnienie powinno być osiągnięte,
- możliwość ustawienia pracy synchronicznej polegającej na dołączaniu się następnych pomp w zestawie przy zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę i następnie wyrównaniu częstotliwości wszystkich pracujących pomp,
- w przypadku pracy kilku pomp jednocześnie, falownik powinien zwiększyć nieznacznie ciśnienie powyżej ustawionego, celem kompensacji strat (oporów) w rurociągach spowodowanych zwiększoną wydajnością,
- możliwość zmiany pompy wiodącej,
- możliwość zmiany hasła dostępu do menu serwisowego,
- możliwość zablokowania dostępu do menu przed nieuprawnionymi osobami,
- możliwość wyciągnięcia dodatkowych sygnałów o pracy i awarii pompy,
- możliwość podłączenia zewnętrznego zabezpieczenia przed sucho biegiem,
- możliwość podłączenia zabezpieczenia termicznego silnika,
- możliwość powrotu do ustawień fabrycznych,
- możliwość obsługi protokołu Modbus RTU.
7. Ponadto wymagane jest wykonanie monitoringu z przekazaniem sygnału o poziomie napełnienia zbiornika zasilającego miasto do 4 różnych obiektów rozmieszczonych w różnych częściach gminy. Dodatkowo wymagane jest stworzenie monitoringu z możliwością zdanego załączania i wyłączania pomp w pompowni oddalonej o 8 km od źródła sygnału załączającego oraz rejestracji danych w oparciu o transmisję danych GPRS i wizualizację poprzez stronę internetową.
8. Wymagana jest również dostawa i montaż następującej armatury (dane dotyczą 1 szt. agregatu pompowego):
- rurociąg z PE, DN125, PN10/16 - 14m,
- kolano z PE, DN125, PN10/16 - 4 szt.,
- zawór zwrotny z koszem ssącym DN125 np. Danfoss - 1 szt.,
- zasuwa DN125 np. AVK - 1 szt.,
- rurociąg stalowy DN100, PN25/40 - 4m,
- rurociąg stalowy DN250 - 2m,
- kolano stalowe DN100 - 2 szt.,
- przejściówka DN100/DN250 - 1 szt.,
- zawór zwrotny DN100 np. Danfoss - 1 szt.,
- zasuwa DN100 np. AVK - 1 szt.,
- okablowanie,
- robocizna,
- osiowanie agregatu pompowego,
- uruchomienie,
9. Z zakresu urządzeń elektrycznych i pomiarowych wymaga się dostawę:
- ultradźwiękowy czujnik poziomu USP600 o zakresie pomiaru 4-20mA - 2 szt.,
- prefabrykowany moduł zdalnego nadzoru GPRS z modułem MT-10x oraz wyświetlacz LCD - 4 szt.,
- wyłącznik pływakowy - 1 szt.,
- rozłącznik główny z wkładkami szybkimi Bussman - 1 szt.,
- stycznik sieciowy - 1 szt.,
- szafa elektryczna o IP55, malowana proszkowo - 1 szt.,
- okablowanie.
10. Wymagania dotyczące monitoringu i sterowania:
- Wyświetlenie sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto znajdującym się w obiekcie nad Asem. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Czarnym Potoku. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Powroźniku. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesył sygnału cyfrowego o stanie poziomu wody w zbiorniku zasilającym miasto do pompowni zlokalizowanej w Centrum. Odczyt poziomu na dostarczonym i zamontowanym module zdalnego nadzoru wykorzystującym technologię GPRS. Wyświetlanie informacji na panelu LCD.
- Przesłanie sygnału uruchamiającego do pompowni Powroźnik gdy dostarczana ilość wody do zbiornika z pompowni Czarny Potok jest niewystarczająca.
- Przesyłanie sygnałów alarmowych o niskim stanie wody w zbiorniku do wszystkich wymienionych obiektów.
- Stworzenie centralnego monitoringu wraz z rejestracją danych (raport godzinowy o stanie wody w zbiorniku, raport o statusie pracy pompowni w Czarnym Potoku oraz Powroźniku) oraz obsługa poprzez stronę www z kodowanym dostępem.
11. Ogólny zakres prac dla Wykonawcy objętych specyfikacją:
1) Wykonanie, dostawa, instalacja, podłączenie i uruchomienie 3-ch szafek telemetrycznych w obiektach: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica. Przedmiotowe szafki winny być wyposażone zgodnie z podanymi w dalszej części niniejszej SIWZ wytycznymi oraz spełniać podane w dalszej części SIWZ funkcje. W kosztorysie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji. Pod pojęciem podłączenie rozumie się m.in. wykonanie okablowania obiektu.
2) Dobór, dostawa, instalacja i uruchomienie 2-ch sond ultradźwiękowych do pomiaru poziomu wody w Zbiornikach Wody Krynica;
3) Wykonanie, dostawa, instalacja, podłączenie i uruchomienie 1-ej szafki automatyki lokalnej oraz zdalnego nadzoru w obiekcie Pompownia Powroźnik. Przedmiotowa szafka winna być wyposażona zgodnie z podanymi w dalszej części SIWZ wytycznymi oraz spełniać podane w dalszej części SIWZ funkcje. W cenie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji. Pod pojęciem podłączenie rozumie się m.in. wykonanie okablowania obiektu.
4) Wykonanie, uruchomienie i utrzymanie w ruchu telemetrycznej strony web o podanych w dalszej części SIWZ funkcjonalnościach. Wyklucza się konieczność instalowania dedykowanego oprogramowania SCADA w komputerach Zamawiającego. W cenie uwzględnić należy nie wymienione w specyfikacji elementy konieczne do poprawnej realizacji wymaganych funkcji.
12. Założenia techniczne dla szafki telemetrycznej obiektów: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica:
1) Zadaniem szafek telemetrycznych obiektów: Pompownia Czarny Potok, Pompownia Centrum, Zbiorniki Wody Krynica jest wyświetlanie w sposób cyfrowy aktualnego poziomu wody w zbiornikach oraz akustyczna i optyczna sygnalizacja spadku poziomu wody we wspomnianych zbiornikach wody poniżej ustalonej, nastawianej przez Użytkownika wartości krytycznej. Wymiana informacji między obiektami łączem GPRS.
2) Wszystkie urządzenia i układy systemu winny być umieszczone w jednej obudowie (nie dotyczy ultradźwiękowych sond poziomu i anten GPRS).
3) Zastosowana obudowa winna być wykonana z tworzywa sztucznego oraz zapewniać odpowiedni stopień ochrony mechanicznej, elektrycznej oraz przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami otoczenia (min. IP65).
4) Zapewnienie wymaganej dla poprawnej pracy urządzeń temperatury i wilgotności leży po stronie Wykonawcy.
5) Wymaga się instalacji w szafce telemetrycznej:
a) koniecznych zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwporażeniowych i przeciwprzepięciowych;
b) zasilacza buforowego z baterią akumulatorów zapewniającego poprawną pracę układu pomiarowego i transmisyjnego na okres min. 2 godziny;
c) układu lokalnej sygnalizacji akustycznej i optycznej w przypadku obniżenia się aktywnego poziomu wody w zbiornikach poniżej założonego progu alarmowego;
d) lokalnego cyfrowego wyświetlacza aktualnego poziomu wody w zbiornikach (2-ie wartości); min. wysokość cyfry dla wyświetlacz LED to 13mm, dla wyświetlacz LCD więcej;
e) urządzeń sterowniczo - transmisyjnych PLC/GPRS. Zastosowany model musi umożliwiać rozbudowę w przypadku ewentualnej modernizacji istniejącego układu telemetrycznego. Niedopuszczalne jest zastosowanie sterowników dedykowanych o zamkniętej architekturze i niedostępnym oprogramowaniu narzędziowym.
6) Urządzenia muszą spełniać poniższe warunki:
a) zastosowane moduły GPRS muszą zawierać w swojej strukturze elementy sterownika programowalnego PLC zawierającego wejścia i wyjścia binarne oraz wejścia analogowe, pozwalające na ewentualną rozbudowę zarówno programu aplikacyjnego obiektu jak i dodawanie dodatkowych peryferiów;
b) transmisja danych łączem GPRS, dwukierunkowa, zdarzeniowa tzn. od obiektu do serwerów danych natychmiastowo po wystąpieniu zdarzenia np. otwarcia drzwi szafy, zaniku zasilania itp., w zadanych interwałach czasu oraz z zadanym opóźnieniem po wystąpieniu załączenia i wyłączenia pompy;
c) montażu na szynie TH;
d) zakres napięć zasilania powinien wynosić od 10V do 36V DC;
e) izolowany port RS 232/422/485 z protokołem ModBus RTU do współpracy ze sterownikiem PLC;
f) zegar czasu rzeczywistego;
g) konwerter protokołów transmisji;
h) wbudowaną funkcjonalność master / slave dla urządzeń zewnętrznych;
i) system ochrony dostępu;
j) system samodzielnego logowania się do sieci GPRS;
k) system autodiagnostyki, diagnostyczne diody LED;
l) układ watchdog (automatyczny reset stanów nieprawidłowych);
m) procesor zdarzeniowej transmisji GPRS na min. dwa adresy IP i wysyłania wiadomości SMS;
n) zdalną konfigurację, programowanie i uaktualnianie oprogramowania wewnętrznego (firmware) przez GPRS;
o) wykrywanie zaniku zasilania podstawowego;
7) Doboru obudowy i jej wyposażenia należy dokonać w sposób umożliwiający dalszą ich rozbudowę o min. 2-gi identyczny element sterowniczo - transmisyjny bez wymiany obudowy.
8) Szafy sterownicze muszą być wykonane z fabrycznie nowych materiałów i urządzeń legitymujących się wymaganymi polskim prawem certyfikatami, homologacjami, deklaracjami zgodności oraz pochodzić bądź to od polskich producentów lub od producentów mających w Polsce stałe, autoryzowane przedstawicielstwa.
9) Dotyczy obiektu Zbiorniki Wody Krynica:
a) w ramach realizacji zadania wymagany jest dobór, dostawa, instalacja i uruchomienie 2-ch sond ultradźwiękowych do pomiaru poziomu wody w Zbiornikach Wody Krynica; są 2 zbiorniki mogące pracować niezależnie stąd konieczność 2-ch niezależnych pomiarów; wybór poziomu aktywnego następować będzie z poziomu terminala operatorskiego w Pompowni Powroźnik; założona jest instalacja sond wewnątrz zbiorników.
13. Założenia techniczne dla szafki telemetrycznej obiektu: Pompownia Powroźnik:
1) Zadaniami szafki telemetrycznej obiektu: Pompownia Powroźnik są:
a) wyświetlanie w sposób cyfrowy aktualnego poziomu wody w zbiornikach Krynica;
b) akustyczna i optyczna sygnalizacja spadku poziomu wody we wspomnianych zbiornikach wody poniżej ustalonej, nastawianej przez Użytkownika wartości krytycznej;
c) prowadzenie lokalnego sterowania załączaniem i wyłączaniem pomp w oparciu o aktualny poziom wody w zbiornikach Krynica i zadane lokalnie z poziomu terminala operatorskiego poziomy sterujące;
d) pełnienie roli lokalnego koncentratora danych dla zdalnego nadzoru GPRS nad stanem obiektu; informacje o aktualnym stanie obiektu pobierane będą dedykowanym łączem RS 485 z urządzeń sterowniczych pomp oraz z urządzeń technologicznych; wymiana informacji między obiektami i serwerem SCADA łączem GPRS.
2) Wszystkie urządzenia i układy systemu winny być umieszczone w jednej obudowie (nie dotyczy ultradźwiękowych sond poziomu i anten GPRS).
3) Zastosowana obudowa winna być wykonana z tworzywa sztucznego oraz zapewniać odpowiedni stopień ochrony mechanicznej, elektrycznej oraz przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami otoczenia (min. IP65).
4) Zapewnienie wymaganej dla poprawnej pracy urządzeń temperatury i wilgotności leży po stronie Wykonawcy.
5) Wymaga się instalacji w szafce telemetrycznej:
a) koniecznych zabezpieczeń przeciwzwarciowych, przeciwporażeniowych i przeciwprzepięciowych;
b) zasilacza buforowego z baterią akumulatorów zapewniającego poprawną pracę układu pomiarowego i transmisyjnego na okres min. 2 godziny;
c) układu lokalnej sygnalizacji akustycznej i optycznej w przypadku obniżenia się aktywnego poziomu wody w zbiornikach poniżej założonego progu alarmowego;
d) lokalnego terminala operatorskiego dotykowego LCD umożliwiającego Użytkownikowi zadawanie parametrów sterujących a także służącego do cyfrowego wyświetlacza aktualnego poziomu wody w zbiornikach Krynica (2-ie wartości) i lokalnych parametrów pracy obiektu pobranych z urządzeń sterowniczych pomp dedykowanym łączem RS 485 oraz urządzeń technologicznych;
e) urządzeń sterowniczo - transmisyjnych PLC/GPRS. Zastosowany model musi umożliwiać rozbudowę w przypadku ewentualnej modernizacji istniejącego układu telemetrycznego. Niedopuszczalne jest zastosowanie sterowników dedykowanych o zamkniętej architekturze i niedostępnym oprogramowaniu narzędziowym.
6) Urządzenia muszą spełniać poniższe warunki:
a) zastosowane moduły GPRS muszą zawierać w swojej strukturze elementy sterownika programowalnego PLC zawierającego wejścia i wyjścia binarne oraz wejścia analogowe, pozwalające na ewentualną rozbudowę zarówno programu aplikacyjnego obiektu jak i dodawanie dodatkowych peryferiów;
b) transmisja danych łączem GPRS, dwukierunkowa, zdarzeniowa tzn. od obiektu do serwerów danych natychmiastowo po wystąpieniu zdarzenia np. otwarcia drzwi szafy, zaniku zasilania itp., w zadanych interwałach czasu oraz z zadanym opóźnieniem po wystąpieniu załączenia i wyłączenia pompy;
c) montażu na szynie TH;
d) zakres napięć zasilania powinien wynosić od 10V do 36V DC;
e) izolowany port RS 232/422/485 z protokołem ModBus RTU do współpracy ze sterownikiem PLC;
f) zegar czasu rzeczywistego;
g) konwerter protokołów transmisji;
h) wbudowaną funkcjonalność master / slave dla urządzeń zewnętrznych;
i) system ochrony dostępu;
j) system samodzielnego logowania się do sieci GPRS;
k) system autodiagnostyki, diagnostyczne diody LED;
l) układ watchdog (automatyczny reset stanów nieprawidłowych);
m) procesor zdarzeniowej transmisji GPRS na min. dwa adresy IP i wysyłania wiadomości SMS;
n) zdalną konfigurację, programowanie i uaktualnianie oprogramowania wewnętrznego (firmware) przez GPRS;
o) wykrywanie zaniku zasilania podstawowego;
7) Doboru obudowy i jej wyposażenia należy dokonać w sposób umożliwiający dalszą ich rozbudowę o min. 2-gi identyczny element sterowniczo - transmisyjny bez wymiany obudowy.
8) Szafy sterownicze muszą być wykonane z fabrycznie nowych materiałów i urządzeń legitymujących się wymaganymi polskim prawem certyfikatami, homologacjami, deklaracjami zgodności oraz pochodzić bądź to od polskich producentów lub od producentów mających w Polsce stałe, autoryzowane przedstawicielstwa.
14. Transmisja danych:
1) Wymiana informacji między obiektami łączem GPRS.
2) Działanie systemu winno opierać się o wykorzystanie kart SIM GPRS ze statycznym adresem IP. Wybór operatora leży po stronie Wykonawcy i ma zapewnić pewne i stabilne działanie transmisji danych.
3) W ramach realizacji zadania Wykonawca dostarczy przedmiotowe karty SIM GPRS i zapewni 36-o miesięczny okres utrzymania transmisji danych w systemie licząc od dnia jego uruchomienia.
15. Założenia funkcjonalne internetowego systemu monitoringu.
1) Możliwość podglądu obiektów objętych monitoringiem telemetrycznym z dowolnej przeglądarki internetowej.
2) Obiekty mają być przedstawione w formie schematów technologicznych.
3) Wykresy trendów mają przedstawiać dane pomiarowe w czasie rzeczywistym (on-line) oraz operator ma mieć możliwość podglądu trendów archiwalnych.
4) System raportowy powinien mieć możliwość generowania raportów monitorowanych danych telemetrycznych za dowolne okresy.
5) Raporty powinny być generowane w formacie PDF i CSV.
6) Moduł alarmowy ma umożliwiać użytkownikowi wybór sygnałów telemetrycznych z listy sygnałów objętych monitoringiem.
7) Alarmy zgodnie z wyborem użytkownika powinny mieć formę: zapisu do bazy, sms, e-mail.
16. Zestaw hydroforowy powinien posiadać port komunikacyjny RS 485 z zaimplementowanym protokołem MOD-BUS (dla celów komunikacji z nadrzędnym systemem monitoringu i sterowania).
17. Wymagany okres gwarancji - minimum 24 miesiące od daty dostawy.
18. Do oferty przetargowej należy dołączyć strony katalogowe zaproponowanych urządzeń.
19. Sprzedawca musi posiadać autoryzowany serwis producenta, potwierdzony odpowiednim certyfikatem.
20. Kody stosowane we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
kod: 42 12 21 30-0 - Pompy wodne

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 42

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że wykonał co najmniej 1 dostawę pomp lub układów pompowych o wartości minimum 150 000,00 zł w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: Termin dostawy

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3: Długość udzielonej gwarancji

Znaczenie kryterium 3: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zwik-krynica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 37, 33-380 Krynica-Zdrój

Data składania wniosków, ofert: 23/02/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 37, 33-380 Krynica-Zdrój, II piętro, pok. nr 15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
421221300 (Pompy wodne)

Podobne przetargi

300930 / 2015-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - Skawina (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa mobilnego agregatu pompowego dużej wydajności do ochrony przed powodzią wraz z obsługą serwisową

334880 / 2015-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - Skawina (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa mobilnego agregatu pompowego dużej wydajności do ochrony przed powodzią wraz z obsługą serwisową

440178 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
DOSTAWA AGREGATÓW POMPOWYCH DO WOJEWÓDZKIEGO MAGAZYNU PRZECIWPOWODZIOWEGO DLA MAŁOPOLSKI.

208951 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Łapsze Niżne - Łapsze Niżne (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa hydroforni kontenerowej i agregatu prądotwórczego wraz z ich instalacją

184043 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Łapsze Niżne - Łapsze Niżne (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa hydroforni kontenerowej i agregatu prądotwórczego wraz z ich instalacją

172337 / 2009-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa dwóch agregatów pompowych dla Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego w Krakowie

9873 / 2009-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Dostawa pompy helikoidalnej do przetłaczania wody zamulonej dla Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego w Krakowie

394644 / 2012-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
DOSTAWA AGREGATÓW POMPOWYCH DO WOJEWÓDZKIEGO MAGAZYNU PRZECIWPOWODZIOWEGO DLA MAŁOPOLSKI

486214 / 2012-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Spytkowice - Spytkowice (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Zakup mobilnego zestawu pompowego w celu poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Gminy Spytkowice

21950 / 2013-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Spytkowice - Spytkowice (małopolskie)
CPV: 421221300 (Pompy wodne)
Zakup mobilnego zestawu pompowego w celu poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Gminy Spytkowice