Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

119438 / 2011-05-18 - Podmiot prawa publicznego / Zakład Karny w Łowiczu (Łowicz)

Kurs przyuczający do wykonywania zawodu malarza oraz Kurs przyuczający do wykonywania zawodu posadzkarz- glazurnik dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu kursów przyuczających do wykonywania zawodu:

Część I - Malarz - 1 kurs dla 12 osób pozbawionych wolności. Wymiar godzinowy kursu wynosi: 35 godzin zajęć teoretycznych oraz 115 godzin zajęć praktycznych Program winien obejmować m.in.
Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe oraz ochrona środowiska w zakresie dotyczącym robót malarskich oraz przy obsłudze maszyn, narzędzi i sprzętu wykorzystywanego do pracy,
Prawa i obowiązki dotyczące pracownika i pracodawcy,
Elementy dokumentacji technicznej,
Posługiwanie się dokumentacją techniczną przez malarza oraz organizacja robót zgodnie z dokumentacją,
Technologie i materiałoznawstwo.
Organizacja miejsca pracy malarza,
Dobór oraz nauka posługiwania się odpowiednimi maszynami, narzędziami i sprzętem do wykonywania robót malarskich,
Ocena jakości materiałów malarskich,
Wykonywanie prostych robót tynkarskich, w tym gładzi,
Usuwanie starych powłok olejnych metodą ługowania lub odpalania,
Gruntowanie ręczne i mechaniczne podłoży,
Przygotowywanie podłoża ścian i sufitów pod malowanie,
Przygotowywanie materiałów malarskich,
Zastosowanie różnych barwników przy dobieraniu kolorów,
Malowanie różnego rodzaju nawierzchni przy użyciu farb wodnych,
malowanie farbami olejnymi powierzchni metalowych, drewnianych i tynkowych,
Nanoszenie lakierów i emalii na powierzchnie metalowe, drewniane i tynkowe,
Dekoracja powierzchni malowanych,
Sposoby unikania wad robót malarskich oraz usuwanie usterek tych robót,
Przygotowanie podłoża i malowanie elementów stolarki budowlanej.

Zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności oraz warunki odbioru zawarte są we wzorze umowy - załącznik nr 4.
Zmianie mogą ulec postanowienia umowy dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy:
- Zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku nieprzystąpienia przez osadzonego odbywającego karę pozbawienia wolności do kursu, z przyczyn leżących po stronie ZAMAWIAJĄCEGO.
- Wykonawca zobowiązany jest do zmniejszenia wysokości wynagrodzenia w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia kursu przez Beneficjenta Ostatecznego. Wynagrodzenie w takim przypadku zostanie pomniejszone o kwotę stanowiącą iloczyn osobogodzin i liczby godzin niezrealizowanych, a przypadających na danego uczestnika. Wyliczenie dotyczące obniżenia wynagrodzenia wraz z wyjaśnieniem jego przyczyn Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z fakturą VAT.
Organizacja i realizacja kursu
1.Miejsce prowadzenia zajęć: :
a. Zakład Karny w Łowiczu - miejsca wskazane przez administrację jednostki
b. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku , nie powinny się rozpoczynać wcześniej niż o 8:30 i nie powinny trwać dłużej niż 7 godzin zajęć dydaktycznych dziennie. 1 godz. zajęć dydaktycznych = 45 minut .
c. Instytucja szkoląca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie jednostki ( w szczególności instytucja zobowiązuje się do każdorazowego poinformowania drogą faksową lub mailową o ilości wchodzących osób na teren jednostki przedstawiając dane tych osób na co najmniej dzień przed planowanym wejściem do godz.13:00 )
2.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt: :
a. Przeprowadzenia badań lekarskich dopuszczających do udziału w szkoleniu. Badania lekarskie odbywać się będą na terenie jednostki. .
b. Ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z uczestnictwem w kursie. Potwierdzoną za zgodność z oryginałem polisę ubezpieczeniową Wykonawca przedstawi Zamawiającemu.
c. W ramach zajęć teoretycznych: materiałów dydaktyczne tj. podręczniki, skrypty oraz inne opracowania, które otrzymają na własność uczestnicy szkolenia. Na ww. materiałach instytucja szkoleniowa zawrze informację o źródłach finansowania oraz opatrzy obowiązującymi logotypami Kapitał Ludzki i Unia Europejska. Podręczniki, skrypty powinny być tematycznie zgodne z programem kursu.
Instytucja szkoleniowa sporządzi protokół z odbioru materiałów dydaktycznych ze szczegółowym uwzględnieniem w nim informacji: ilość przekazywanych materiałów dydaktycznych, tytuł i autor podręcznika/ skryptu, wydawnictwo, numer ISBN
oraz przekaże jeden egzemplarz potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii materiałów dydaktycznych celem dołączenia do dokumentacji projektowej. .
d. W ramach zajęć praktycznych:


Wykonawca zapewnia w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu;
Wykonawca w trakcie trwania kursu zapewnia odpowiednią odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (rękawice, kombinezon, obuwie, czapka itp.) , dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej pracy.
Wykonawca zapewni w trakcie trwania kursu komplet narzędzi potrzebnych do nauki zawodu oraz zapewni taką ilość materiałów budowlanych ( w wysokości nie przekraczającego 35-40% ogólnej ceny wykonania usługi), która pozwoli na prawidłowe przeprowadzenie zajęć praktycznych na każdym z kursów, a także wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe potrzebne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Ze względów organizacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia materiałów budowlanych przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu na 3 dni przed rozpoczęciem kursu ;
e. Sprawdzenie efektów kształcenia - jego czas trwania nie wlicza się do wymiaru ogólnego kursu
f. Instytucja szkoleniowa będzie prowadzić listę obecności każdego dnia zajęć kursowych, którą popisywać będą uczestnicy długopisem koloru niebieskiego lub zielonego, a po zakończeniu szkolenia przeprowadzi pisemną ankietę oceny szkolenia wśród uczestników kursu.
g. Instytucja szkoleniowa przeprowadzi kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w szczególności z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DZ. U. nr 31 poz. 216) oraz z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ. U. nr 37 poz. 337)
h. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, którą stanowić będą: program nauczania, dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: imienną listę obecności podpisywaną przez kursantów długopisem koloru niebieskiego lub zielonego; wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych; protokół z egzaminu końcowego, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu. W/w dokumentacja prowadzona będzie zgodnie z § 32 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02 marca 2007 roku
w sprawie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U nr 47 poz. 315).
i. Instytucja szkoleniowa wyda osobom, które ukończą kurs stosowne zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne z załącznikiem 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U nr 31 poz. 216). Zaświadczenia potwierdzają obecność uczestnika szkolenia w co najmniej 80 % godzin lekcyjnych objętych szkoleniem.
j. Wykonawca uzyskuje wszelkie dane osobowe niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia kursu od osadzonych z chwilą rozpoczęcia kursu.
3.Zamawiający zapewnia miejsce do przeprowadzenia zajęć teoretycznych
i praktycznych . Zamawiający w ramach części praktycznej dla kursu malarza udostępni
elewacje wewnętrzne (sufity i ściany o pow. 700 m², lamperie o pow. 400 m², kraty w ilości
20szt. W celu optymalnego przyswojenia umiejętności praktycznych kursu Zamawiający
oczekuje od Wykonawcy pełnego wykorzystania w/w powierzchni.
4. Termin wykonania zamówienia: do 15 lipca 2011roku
Część II - Kurs posadzkarz- glazurnik - 1 kurs dla 12 osób pozbawionych wolności. Wymiar godzinowy kursu wynosi: 35 godzin zajęć teoretycznych oraz 115 godzin zajęć praktycznych. Program winien obejmować m.in.
posługiwanie się dokumentacją techniczną,
wykonywanie rysunków roboczych i drobnych aranżacji,
organizowanie miejsca pracy i dróg transportowych materiałów,
wykonywanie podkładów pod różne rodzaje posadzek oraz izolacji akustycznych i przeciwwodnych podłóg,
przygotowanie zapraw cementowych, klejów, kitów, lepików, mas plastycznych, itp. sposobem ręcznym i mechanicznym,
dobieranie, sortowanie i obróbka wstępna materiałów podłogowych i posadzkowych,
układanie posadzek z różnych materiałów zgodnie z przyjętą technologią i warunkami technicznymi wykonania robót,
układanie i mocowanie elementów wykończeniowych posadzek,
wykańczanie i konserwacja nawierzchni podłogi,
naprawianie i konserwowanie istniejących posadzek z różnych materiałów,
dobieranie sprzętu, maszyn i narzędzi zgodnie z zasadami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami przeciwpożarowymi, warunkami technicznymi oraz zasadami racjonalnej gospodarki materiałami i ochrony środowiska,
przygotowanie lica ścian (podłoża) pod ułożenie glazury,
zaplanowanie okładziny - sortowanie i rozmieszczenie, dobór elementów wykończeniowych i ozdobnych,
obróbka płytek - przycinanie, szlifowanie, wykonanie otworów.
przyklejanie płytek na zaprawie cementowej i klejowej,
spoinowanie,
licowanie cokołów, schodów, podokienników, słupów, itp. płytkami i kształtkami ceramicznymi lub klinkierowymi,
naprawianie okładzin ściennych z różnych rodzajów płytek i na różnych podłożach.

Zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności oraz warunki odbioru zawarte są we wzorze umowy - załącznik nr 4a.
Zmianie mogą ulec postanowienia umowy dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy:
- zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku nieprzystąpienia przez osadzonego odbywającego karę pozbawienia wolności do kursu, z przyczyn leżących po stronie ZAMAWIAJĄCEGO.
- Wykonawca zobowiązany jest do zmniejszenia wysokości wynagrodzenia w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia kursu przez Beneficjenta Ostatecznego. Wynagrodzenie w takim przypadku zostanie pomniejszone o kwotę stanowiącą iloczyn osobogodzin i liczby godzin niezrealizowanych, a przypadających na danego uczestnika. Wyliczenie dotyczące obniżenia wynagrodzenia wraz z wyjaśnieniem jego przyczyn Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z fakturą VAT.
Organizacja i realizacja kursu:
1. Miejsce prowadzenia zajęć: :
a. Zakład Karny w Łowiczu - miejsca wskazane przez administrację jednostki
b. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku , nie powinny się rozpoczynać wcześniej niż o 8:30 i nie powinny trwać dłużej niż 7 godzin zajęć dydaktycznych dziennie. 1 godz. zajęć dydaktycznych = 45 minut .
c. Instytucja szkoląca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie jednostki ( w szczególności instytucja zobowiązuje się do każdorazowego poinformowania drogą faksową lub mailową o ilości wchodzących osób na teren jednostki przedstawiając dane tych osób na co najmniej dzień przed planowanym wejściem do godz.13:00 )
2. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt: :
a. Przeprowadzenia badań lekarskich dopuszczających do udziału w szkoleniu. Badania lekarskie odbywać się będą na terenie jednostki. .
b. Ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z uczestnictwem w kursie. Potwierdzoną za zgodność z oryginałem polisę ubezpieczeniową Wykonawca przedstawi Zamawiającemu.
c. W ramach zajęć teoretycznych: materiałów dydaktyczne tj. podręczniki, skrypty oraz inne opracowania, które otrzymają na własność uczestnicy szkolenia. Na ww. materiałach instytucja szkoleniowa zawrze informację o źródłach finansowania oraz opatrzy obowiązującymi logotypami Kapitał Ludzki i Unia Europejska. Podręczniki, skrypty powinny być tematycznie zgodne z programem kursu.
Instytucja szkoleniowa sporządzi protokół z odbioru materiałów dydaktycznych ze szczegółowym uwzględnieniem w nim informacji: ilość przekazywanych materiałów dydaktycznych, tytuł i autor podręcznika/ skryptu, wydawnictwo, numer ISBN
oraz przekaże jeden egzemplarz potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii materiałów dydaktycznych celem dołączenia do dokumentacji projektowej. .
d. W ramach zajęć praktycznych:
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu;
Wykonawca w trakcie trwania kursu zapewnia odpowiednią odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (rękawice, kombinezon, obuwie, czapka itp.) , dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej pracy.
Wykonawca zapewni w trakcie trwania kursu komplet narzędzi potrzebnych do nauki zawodu oraz zapewni taką ilość materiałów budowlanych ( w wysokości nie przekraczającego 35-40% ogólnej ceny wykonania usługi), która pozwoli na prawidłowe przeprowadzenie zajęć praktycznych na każdym z kursów, a także wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe potrzebne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Ze względów organizacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia materiałów budowlanych przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu na 3 dni przed rozpoczęciem kursu ;
e. Sprawdzenie efektów kształcenia - jego czas trwania nie wlicza się do wymiaru ogólnego kursu
f. Instytucja szkoleniowa będzie prowadzić listę obecności każdego dnia zajęć kursowych, którą popisywać będą uczestnicy długopisem koloru niebieskiego lub zielonego, a po zakończeniu szkolenia przeprowadzi pisemną ankietę oceny szkolenia wśród uczestników kursu.
g. Instytucja szkoleniowa przeprowadzi kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w szczególności z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DZ. U. nr 31 poz. 216) oraz z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ. U. nr 37 poz. 337)
h. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, którą stanowić będą: program nauczania, dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: imienną listę obecności podpisywaną przez kursantów długopisem koloru niebieskiego lub zielonego; wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych; protokół z egzaminu końcowego, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu. W/w dokumentacja prowadzona będzie zgodnie z § 32 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02 marca 2007 roku
w sprawie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U nr 47 poz. 315).
i. Instytucja szkoleniowa wyda osobom, które ukończą kurs stosowne zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne z załącznikiem 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U nr 31 poz. 216). Zaświadczenia potwierdzają obecność uczestnika szkolenia w co najmniej 80 % godzin lekcyjnych objętych szkoleniem.
j. Wykonawca uzyskuje wszelkie dane osobowe niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia kursu od osadzonych z chwilą rozpoczęcia kursu.
3. Zamawiający zapewnia miejsce do przeprowadzenia zajęć teoretycznych
i praktycznych . Zamawiający w ramach części praktycznej dla kursu posadzkarz-glazurnik udostępni powierzchnię 150m² ścian i 150m² podłóg. W celu optymalnego przyswojenia umiejętności praktycznych kursu Zamawiający oczekuje od Wykonawcy pełnego wykorzystania w/w powierzchni.
4. Termin wykonania zamówienia: do 15 lipca 2011roku

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 119438

Data publikacji: 2011-05-18

Nazwa: Zakład Karny w Łowiczu

Ulica: ul. Wiejska 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Łowicz

Kod pocztowy: 99-400

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 046 8309740

Adres strony internetowej: www.sw.gov.pl

Regon: 00078294200015

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kurs przyuczający do wykonywania zawodu malarza oraz Kurs przyuczający do wykonywania zawodu posadzkarz- glazurnik dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu kursów przyuczających do wykonywania zawodu:

Część I - Malarz - 1 kurs dla 12 osób pozbawionych wolności. Wymiar godzinowy kursu wynosi: 35 godzin zajęć teoretycznych oraz 115 godzin zajęć praktycznych Program winien obejmować m.in.
Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe oraz ochrona środowiska w zakresie dotyczącym robót malarskich oraz przy obsłudze maszyn, narzędzi i sprzętu wykorzystywanego do pracy,
Prawa i obowiązki dotyczące pracownika i pracodawcy,
Elementy dokumentacji technicznej,
Posługiwanie się dokumentacją techniczną przez malarza oraz organizacja robót zgodnie z dokumentacją,
Technologie i materiałoznawstwo.
Organizacja miejsca pracy malarza,
Dobór oraz nauka posługiwania się odpowiednimi maszynami, narzędziami i sprzętem do wykonywania robót malarskich,
Ocena jakości materiałów malarskich,
Wykonywanie prostych robót tynkarskich, w tym gładzi,
Usuwanie starych powłok olejnych metodą ługowania lub odpalania,
Gruntowanie ręczne i mechaniczne podłoży,
Przygotowywanie podłoża ścian i sufitów pod malowanie,
Przygotowywanie materiałów malarskich,
Zastosowanie różnych barwników przy dobieraniu kolorów,
Malowanie różnego rodzaju nawierzchni przy użyciu farb wodnych,
malowanie farbami olejnymi powierzchni metalowych, drewnianych i tynkowych,
Nanoszenie lakierów i emalii na powierzchnie metalowe, drewniane i tynkowe,
Dekoracja powierzchni malowanych,
Sposoby unikania wad robót malarskich oraz usuwanie usterek tych robót,
Przygotowanie podłoża i malowanie elementów stolarki budowlanej.

Zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności oraz warunki odbioru zawarte są we wzorze umowy - załącznik nr 4.
Zmianie mogą ulec postanowienia umowy dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy:
- Zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku nieprzystąpienia przez osadzonego odbywającego karę pozbawienia wolności do kursu, z przyczyn leżących po stronie ZAMAWIAJĄCEGO.
- Wykonawca zobowiązany jest do zmniejszenia wysokości wynagrodzenia w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia kursu przez Beneficjenta Ostatecznego. Wynagrodzenie w takim przypadku zostanie pomniejszone o kwotę stanowiącą iloczyn osobogodzin i liczby godzin niezrealizowanych, a przypadających na danego uczestnika. Wyliczenie dotyczące obniżenia wynagrodzenia wraz z wyjaśnieniem jego przyczyn Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z fakturą VAT.
Organizacja i realizacja kursu
1.Miejsce prowadzenia zajęć: :
a. Zakład Karny w Łowiczu - miejsca wskazane przez administrację jednostki
b. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku , nie powinny się rozpoczynać wcześniej niż o 8:30 i nie powinny trwać dłużej niż 7 godzin zajęć dydaktycznych dziennie. 1 godz. zajęć dydaktycznych = 45 minut .
c. Instytucja szkoląca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie jednostki ( w szczególności instytucja zobowiązuje się do każdorazowego poinformowania drogą faksową lub mailową o ilości wchodzących osób na teren jednostki przedstawiając dane tych osób na co najmniej dzień przed planowanym wejściem do godz.13:00 )
2.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt: :
a. Przeprowadzenia badań lekarskich dopuszczających do udziału w szkoleniu. Badania lekarskie odbywać się będą na terenie jednostki. .
b. Ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z uczestnictwem w kursie. Potwierdzoną za zgodność z oryginałem polisę ubezpieczeniową Wykonawca przedstawi Zamawiającemu.
c. W ramach zajęć teoretycznych: materiałów dydaktyczne tj. podręczniki, skrypty oraz inne opracowania, które otrzymają na własność uczestnicy szkolenia. Na ww. materiałach instytucja szkoleniowa zawrze informację o źródłach finansowania oraz opatrzy obowiązującymi logotypami Kapitał Ludzki i Unia Europejska. Podręczniki, skrypty powinny być tematycznie zgodne z programem kursu.
Instytucja szkoleniowa sporządzi protokół z odbioru materiałów dydaktycznych ze szczegółowym uwzględnieniem w nim informacji: ilość przekazywanych materiałów dydaktycznych, tytuł i autor podręcznika/ skryptu, wydawnictwo, numer ISBN
oraz przekaże jeden egzemplarz potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii materiałów dydaktycznych celem dołączenia do dokumentacji projektowej. .
d. W ramach zajęć praktycznych:


Wykonawca zapewnia w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu;
Wykonawca w trakcie trwania kursu zapewnia odpowiednią odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (rękawice, kombinezon, obuwie, czapka itp.) , dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej pracy.
Wykonawca zapewni w trakcie trwania kursu komplet narzędzi potrzebnych do nauki zawodu oraz zapewni taką ilość materiałów budowlanych ( w wysokości nie przekraczającego 35-40% ogólnej ceny wykonania usługi), która pozwoli na prawidłowe przeprowadzenie zajęć praktycznych na każdym z kursów, a także wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe potrzebne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Ze względów organizacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia materiałów budowlanych przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu na 3 dni przed rozpoczęciem kursu ;
e. Sprawdzenie efektów kształcenia - jego czas trwania nie wlicza się do wymiaru ogólnego kursu
f. Instytucja szkoleniowa będzie prowadzić listę obecności każdego dnia zajęć kursowych, którą popisywać będą uczestnicy długopisem koloru niebieskiego lub zielonego, a po zakończeniu szkolenia przeprowadzi pisemną ankietę oceny szkolenia wśród uczestników kursu.
g. Instytucja szkoleniowa przeprowadzi kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w szczególności z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DZ. U. nr 31 poz. 216) oraz z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ. U. nr 37 poz. 337)
h. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, którą stanowić będą: program nauczania, dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: imienną listę obecności podpisywaną przez kursantów długopisem koloru niebieskiego lub zielonego; wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych; protokół z egzaminu końcowego, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu. W/w dokumentacja prowadzona będzie zgodnie z § 32 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02 marca 2007 roku
w sprawie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U nr 47 poz. 315).
i. Instytucja szkoleniowa wyda osobom, które ukończą kurs stosowne zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne z załącznikiem 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U nr 31 poz. 216). Zaświadczenia potwierdzają obecność uczestnika szkolenia w co najmniej 80 % godzin lekcyjnych objętych szkoleniem.
j. Wykonawca uzyskuje wszelkie dane osobowe niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia kursu od osadzonych z chwilą rozpoczęcia kursu.
3.Zamawiający zapewnia miejsce do przeprowadzenia zajęć teoretycznych
i praktycznych . Zamawiający w ramach części praktycznej dla kursu malarza udostępni
elewacje wewnętrzne (sufity i ściany o pow. 700 m², lamperie o pow. 400 m², kraty w ilości
20szt. W celu optymalnego przyswojenia umiejętności praktycznych kursu Zamawiający
oczekuje od Wykonawcy pełnego wykorzystania w/w powierzchni.
4. Termin wykonania zamówienia: do 15 lipca 2011roku
Część II - Kurs posadzkarz- glazurnik - 1 kurs dla 12 osób pozbawionych wolności. Wymiar godzinowy kursu wynosi: 35 godzin zajęć teoretycznych oraz 115 godzin zajęć praktycznych. Program winien obejmować m.in.
posługiwanie się dokumentacją techniczną,
wykonywanie rysunków roboczych i drobnych aranżacji,
organizowanie miejsca pracy i dróg transportowych materiałów,
wykonywanie podkładów pod różne rodzaje posadzek oraz izolacji akustycznych i przeciwwodnych podłóg,
przygotowanie zapraw cementowych, klejów, kitów, lepików, mas plastycznych, itp. sposobem ręcznym i mechanicznym,
dobieranie, sortowanie i obróbka wstępna materiałów podłogowych i posadzkowych,
układanie posadzek z różnych materiałów zgodnie z przyjętą technologią i warunkami technicznymi wykonania robót,
układanie i mocowanie elementów wykończeniowych posadzek,
wykańczanie i konserwacja nawierzchni podłogi,
naprawianie i konserwowanie istniejących posadzek z różnych materiałów,
dobieranie sprzętu, maszyn i narzędzi zgodnie z zasadami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami przeciwpożarowymi, warunkami technicznymi oraz zasadami racjonalnej gospodarki materiałami i ochrony środowiska,
przygotowanie lica ścian (podłoża) pod ułożenie glazury,
zaplanowanie okładziny - sortowanie i rozmieszczenie, dobór elementów wykończeniowych i ozdobnych,
obróbka płytek - przycinanie, szlifowanie, wykonanie otworów.
przyklejanie płytek na zaprawie cementowej i klejowej,
spoinowanie,
licowanie cokołów, schodów, podokienników, słupów, itp. płytkami i kształtkami ceramicznymi lub klinkierowymi,
naprawianie okładzin ściennych z różnych rodzajów płytek i na różnych podłożach.

Zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności oraz warunki odbioru zawarte są we wzorze umowy - załącznik nr 4a.
Zmianie mogą ulec postanowienia umowy dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy:
- zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku nieprzystąpienia przez osadzonego odbywającego karę pozbawienia wolności do kursu, z przyczyn leżących po stronie ZAMAWIAJĄCEGO.
- Wykonawca zobowiązany jest do zmniejszenia wysokości wynagrodzenia w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia kursu przez Beneficjenta Ostatecznego. Wynagrodzenie w takim przypadku zostanie pomniejszone o kwotę stanowiącą iloczyn osobogodzin i liczby godzin niezrealizowanych, a przypadających na danego uczestnika. Wyliczenie dotyczące obniżenia wynagrodzenia wraz z wyjaśnieniem jego przyczyn Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z fakturą VAT.
Organizacja i realizacja kursu:
1. Miejsce prowadzenia zajęć: :
a. Zakład Karny w Łowiczu - miejsca wskazane przez administrację jednostki
b. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku , nie powinny się rozpoczynać wcześniej niż o 8:30 i nie powinny trwać dłużej niż 7 godzin zajęć dydaktycznych dziennie. 1 godz. zajęć dydaktycznych = 45 minut .
c. Instytucja szkoląca zobowiązuje się do przestrzegania przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie jednostki ( w szczególności instytucja zobowiązuje się do każdorazowego poinformowania drogą faksową lub mailową o ilości wchodzących osób na teren jednostki przedstawiając dane tych osób na co najmniej dzień przed planowanym wejściem do godz.13:00 )
2. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt: :
a. Przeprowadzenia badań lekarskich dopuszczających do udziału w szkoleniu. Badania lekarskie odbywać się będą na terenie jednostki. .
b. Ubezpieczenia uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z uczestnictwem w kursie. Potwierdzoną za zgodność z oryginałem polisę ubezpieczeniową Wykonawca przedstawi Zamawiającemu.
c. W ramach zajęć teoretycznych: materiałów dydaktyczne tj. podręczniki, skrypty oraz inne opracowania, które otrzymają na własność uczestnicy szkolenia. Na ww. materiałach instytucja szkoleniowa zawrze informację o źródłach finansowania oraz opatrzy obowiązującymi logotypami Kapitał Ludzki i Unia Europejska. Podręczniki, skrypty powinny być tematycznie zgodne z programem kursu.
Instytucja szkoleniowa sporządzi protokół z odbioru materiałów dydaktycznych ze szczegółowym uwzględnieniem w nim informacji: ilość przekazywanych materiałów dydaktycznych, tytuł i autor podręcznika/ skryptu, wydawnictwo, numer ISBN
oraz przekaże jeden egzemplarz potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii materiałów dydaktycznych celem dołączenia do dokumentacji projektowej. .
d. W ramach zajęć praktycznych:
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu;
Wykonawca w trakcie trwania kursu zapewnia odpowiednią odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (rękawice, kombinezon, obuwie, czapka itp.) , dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej pracy.
Wykonawca zapewni w trakcie trwania kursu komplet narzędzi potrzebnych do nauki zawodu oraz zapewni taką ilość materiałów budowlanych ( w wysokości nie przekraczającego 35-40% ogólnej ceny wykonania usługi), która pozwoli na prawidłowe przeprowadzenie zajęć praktycznych na każdym z kursów, a także wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe potrzebne do realizacji przedmiotu zamówienia.
Ze względów organizacyjnych Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia materiałów budowlanych przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu na 3 dni przed rozpoczęciem kursu ;
e. Sprawdzenie efektów kształcenia - jego czas trwania nie wlicza się do wymiaru ogólnego kursu
f. Instytucja szkoleniowa będzie prowadzić listę obecności każdego dnia zajęć kursowych, którą popisywać będą uczestnicy długopisem koloru niebieskiego lub zielonego, a po zakończeniu szkolenia przeprowadzi pisemną ankietę oceny szkolenia wśród uczestników kursu.
g. Instytucja szkoleniowa przeprowadzi kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w szczególności z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DZ. U. nr 31 poz. 216) oraz z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ. U. nr 37 poz. 337)
h. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do prowadzenia dokumentacji szkoleniowej, którą stanowić będą: program nauczania, dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: imienną listę obecności podpisywaną przez kursantów długopisem koloru niebieskiego lub zielonego; wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych; protokół z egzaminu końcowego, rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu. W/w dokumentacja prowadzona będzie zgodnie z § 32 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02 marca 2007 roku
w sprawie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U nr 47 poz. 315).
i. Instytucja szkoleniowa wyda osobom, które ukończą kurs stosowne zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia zgodne z załącznikiem 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U nr 31 poz. 216). Zaświadczenia potwierdzają obecność uczestnika szkolenia w co najmniej 80 % godzin lekcyjnych objętych szkoleniem.
j. Wykonawca uzyskuje wszelkie dane osobowe niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia kursu od osadzonych z chwilą rozpoczęcia kursu.
3. Zamawiający zapewnia miejsce do przeprowadzenia zajęć teoretycznych
i praktycznych . Zamawiający w ramach części praktycznej dla kursu posadzkarz-glazurnik udostępni powierzchnię 150m² ścian i 150m² podłóg. W celu optymalnego przyswojenia umiejętności praktycznych kursu Zamawiający oczekuje od Wykonawcy pełnego wykorzystania w/w powierzchni.
4. Termin wykonania zamówienia: do 15 lipca 2011roku

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/07/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
a) wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3 do SIWZ)
b) wykonawca potwierdzi spełnienie warunku wypełniając załącznik nr 1 do SIWZ formularz oferty punkt 14 dotyczący posiadania aktualnego na rok 2011 wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez właściwy ze względu na siedzibę wykonawcy Wojewódzki Urząd Pracy.
c) wykonawca potwierdzi spełnienie warunku wypełniając załącznik nr 1 do SIWZ formularz oferty punkt 15 dotyczący posiadania wpisu do ewidencji placówek publicznych / niepublicznych prowadzonej przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego.
Ocena spełnienia ww warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3 do SIWZ).
Ocena spełnienia w_w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3 do SIWZ).
Ocena spełnienia w_w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3 do SIWZ).
Ocena spełnienia w_w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 3 do SIWZ).
Ocena spełnienia w_w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia (załącznik nr 3 do SIWZ).

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmianie mogą ulec postanowienia umowy dotyczące wynagrodzenia Wykonawcy:
- zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku nieprzystąpienia przez osadzonego odbywającego karę pozbawienia wolności do kursu, z przyczyn leżących po stronie ZAMAWIAJĄCEGO.
- Wykonawca zobowiązany jest do zmniejszenia wysokości wynagrodzenia w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia kursu przez Beneficjenta Ostatecznego. Wynagrodzenie w takim przypadku zostanie pomniejszone o kwotę stanowiącą iloczyn osobogodzin i liczby godzin niezrealizowanych, a przypadających na danego uczestnika. Wyliczenie dotyczące obniżenia wynagrodzenia wraz z wyjaśnieniem jego przyczyn Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z fakturą VAT.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Karny w Łowiczu
ul. Wiejska 3
99-400 Łowicz
pokój nr 105

Data składania wniosków, ofert: 26/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Zakład Karny w Łowiczu
ul. Wiejska 3
99-400 Łowicz
pokój nr 114

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 1.3.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

164560 / 2012-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pajęcznie - Pajęczno (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie kursów oraz warsztatów w związku z realizacją Projektu pod nazwą Rozwój zawodowy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pajęcznie na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi o dofinansowanie ww. Projektu w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

101672 / 2011-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu - Łowicz (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdowego szkolenia podstawowa obsługa komputera szkolenia zakładanie własnej działalności gospodarczej połaczonego z zabiegami rehabilitacyjnymi dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu łowickiego

265112 / 2013-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Wieluń - Wieluń (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia - Kierowca operator wózków jezdniowych

405834 / 2012-10-18 - Inny: Jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej

Łódzka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia szkolenia zawodowego na magazyniera z obsługą wózków jezdniowych dla 10 uczestników projektu OHP JAKO REALIZATOR USŁUG RYNKU PRACY współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3. Umowa nr UDA-POKL.01.03.03-00-023/09-00 z dnia 15 maja 2009 roku.

115819 / 2012-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: KELNER-BARMAN (kelner, barman) DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

205220 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Spawanie metodą MAG 135-1 oraz metodą TIG 141-1

152893 / 2011-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: PRAWO JAZDY KATEGORII C+E WRAZ Z KURSEM KWALIFIKACJI WSTĘPNEJ PRZYSPIESZONEJ DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

427428 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim - Konstantynów Łódzki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługi - szkolenia zawodowe - na rzecz uczestników projektu systemowego Siedmiomilowy krok Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

146010 / 2010-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Wieluń - Wieluń (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia w zawodzie - Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej dla 12 osób podopiecznych Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieluniu.

108205 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: PRACOWNIK ADMINISTRACYJNO - BIUROWY (pracownik administracyjny, pracownik biurowy) DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

121271 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH I CHORYCH DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

100990 / 2014-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV dla 10 osób bezrobotnych

380656 / 2011-11-16 - Inny: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów i szkoleń, w ramach projektu systemowego Możemy więcej którego realizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, Działanie 7.1. Priorytet VII Programu operacyjnego kapitał ludzki

108041 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE GRUPOWEGO SZKOLENIA W ZAKRESIE: OPERATOR STACJI PALIW PŁYNNYCH I GAZOWYCH LPG DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU WSPARCIE

191702 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Kutno (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach projektu systemowego Otwórz się na siebie - dla 11 osób z terenu miasta Kutna. Szkolenie będzie prowadzone w formie kursu - Prawo jazdy kat. B i C wraz z szkoleniem dającym uprawnienia do pracy w transporcie.