Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

323682 / 2014-09-30 - Podmiot prawa publicznego / Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o. (Warszawa)

Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aranżacją wnętrz:
1.Przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana
2.Przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokumentacja projektowo - kosztorysowa wraz z aranżacją wnętrz: przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana oraz przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej z uzyskaniem niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych decyzji, zaświadczeń, zgłoszeń i pozwoleń oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w szczególności:
1.Wykonanie dokumentacji projektowych i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 907) oraz z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień i pozwoleń, koniecznych do realizacji robót budowlanych.
2.Wykonanie dokumentacji aranżacji wnętrz:
a.budynek Goplana: hall wejściowy, recepcja, sala konferencyjno - kinowa wraz z zapleczem technicznym, świetlica, ogólnodostępne węzły sanitarne, pokoje hotelowe wraz z węzłami sanitarnymi, korytarze oraz pomieszczenia gospodarcze.
b.budynek Jantar: hall, recepcja, sala stołówki, sanitariaty ogólnodostępne, sanitariaty dla personelu, sale konferencyjne, kawiarnia, gabinet dyrektora, pomieszczenia pomocnicze, korytarze.
3.Wykonanie kosztorysów inwestorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programach funkcjonalno-użytkowych (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 ze zm.).
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty, zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie wizji lokalnej jest możliwe po uprzednim umówieniu się na dokonanie tej czynności z p. Romanem Rosinke, tel.: 510101879.
Wykonane dokumentacje projektowe powinny opisywać przedmiot zamówienia dla robót budowlanych, tj. powinny mieć postać umożliwiającą wszczęcie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych (przedstawionych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiarach robót i kosztorysie inwestorskim, które są przedmiotem niniejszego zamówienia). Opracowana dokumentacja w zakresie opisu przedmiotu zamówienia winna być zgodna z wymogami art. od 29 do 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2014 r., poz. 423 z późn. zm.).
Dokumentacje:
1. Projektowe, winny zawierać w szczególności: projekty budowlane - w 5 egz., projekty wykonawcze (branżowe) i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - w 5 egz., przedmiary robót, kosztorysów inwestorskich - w 3 egz., całość dokumentacji w wersji elektronicznej (rysunki - AutoCAD 2002 i pdf, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie - pdf i NORMA, części opisowe projektów, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot, BIOZ - Word) - w 3 egz.
2. Aranżacji wnętrz winny zawierać w szczególności: dokumentację wykonawczą, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót z zestawieniem wyposażenia, kosztorysy inwestorskie, wizualizacje projektowanych wnętrz, rzuty, wykonana dokumentacja powinna być w postaci dokumentów papierowych w dwóch egzemplarzach oraz 1 egzemplarza w wersji elektronicznej na płycie CD.
Wykonawca winien udzielać na wniosek Zamawiającego wszelkich wyjaśnień w trakcie procedury wyłaniania Wykonawcy robót budowlanych, prowadzonej w oparciu o dokumentacje projektowe objęte niniejszym zamówieniem oraz w trakcie realizacji robót budowlanych. Wykonawca winien współpracować z Zamawiającym na etapie badania ofert na roboty budowlane i wydawać na wniosek Zamawiającego pisemną opinię na temat parametrów materiałów lub urządzeń zaproponowanych w ofertach Wykonawcy robót budowlanych.
Projekty budowlane wchodzące w skład dokumentacji projektowych winny być wykonane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623) w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i odpowiadać wymogom ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462).
Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanych obiektów budowlanych, uwzględnianych w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, powinny wskazywać w szczególności czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów robót wymienionych w art. 21a ust. 2 ustawy Prawo budowlane.
Informacje winny uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120 poz.1126).
Opracowane dokumentacje projektowe powinny zawierać wszystkie niezbędne szczegóły rozwiązań technicznych koniecznych do realizacji robót budowlanych oraz wystarczających do ich prawidłowego wykonania zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej.
Zakres dokumentacji projektowych powinny obejmować między innymi następujące elementy składowe zawierające:
a)zagospodarowanie działki,
b)ewentualną przebudowę uzbrojenia podziemnego na działce z uwzględnieniem sieci: energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, instalacji uziemień oraz układu komunikacyjnego,
c)architekturę poszczególnych elementów, obejmującą, co najmniej rzuty, przekroje i elewacje, wykazy: stolarki, elementy wykończenia,
d)izolacje termiczne ścian zewnętrznych i stropu nad ostatnią kondygnacją budynku,
e)konstrukcję zawierającą rysunki wykonawcze elementów konstrukcyjnych, w tym szybów dźwigów osobowych, z załączonymi obliczeniami i właściwymi zestawieniami w zakresie ilości i rodzaju elementów,
f)detale architektoniczne, detale izolacji termicznych i przeciwwilgociowych,
g)instalacje, na które winny składać się: wymagane rysunki, w tym rzuty i przekroje, schematy, obliczenia i zestawienia określenia rodzaju, parametrów technicznych instalacji i urządzeń umożliwiające realizację robót,
h)rozwiązania technologiczne opracowane w sposób umożliwiający identyfikację funkcji podstawowych i pomocniczych obiektów w podziale na część graficzną i część opisową zawierającą wykazy wyposażenia i określającą w sposób jednoznaczny standard wykończenia pomieszczeń,
i)inne elementy, nie wymienione wyżej, konieczne do przygotowania wyczerpującego opisu przedmiotu zamówienia dla planowanych robót budowlanych,
j)rozwiązanie graficzne i opisowe podstawowego wyposażenia meblowego i wizualnego.
Opracowane dokumentacje projektowe powinny zawierać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów. Całość przedmiotowej dokumentacji powinna składać się ze wzajemnie skoordynowanych techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności.
Uwaga:
1.Przed rozpoczęciem procedury administracyjnej w organie architektoniczno-budowlanym, konieczne jest uzyskanie uzgodnień z organami zgodnie z art. 32, ust.1, pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity - Dz. U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.), jeżeli przepisy szczególne wymagają uzyskania pozwoleń, uzgodnień bądź opinii ze względu na specyfikę i charakter inwestycji.
2.Z powyższego postępowania wyłączone jest 6 (sześć) skrajnych pokoi hotelowych w budynku Goplana (po 2 na kondygnacji).
Wykonawca powinien zapewnić sprawdzenie projektu architektoniczno - budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno - budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności lub rzeczoznawcę budowlanego.
Wykonawca będzie zobowiązany, jeśli to konieczne, do:
a)wykonania dokumentacji geologiczno - inżynierskiej,
b)uzyskania warunków technicznych,
c)uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z przygotowaniem koniecznych dokumentacji, dokumentów oraz uzgodnień i opinii z tym związanych,
d)wykonania innych elementów, w tym projektów i innych opracowań, które nie zostały wyszczególnione, lecz są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego wykonania, funkcjonowania, sprawności i stabilnego działania projektowanych robót budowlanych według załączonych Programów Funkcjonalno-Użytkowych-załączniki nr 1A, 1B do SIWZ.
1.Zakres czynności Wykonawcy obejmuje:
1)Pozyskanie niezbędnych materiałów wyjściowych do projektowania.
2)Wykonanie niezbędnych ekspertyz budowlanych, opinii i uzgodnień.
3)Uszczegółowienie wytycznych inwestorskich dotyczących planowanego przedsięwzięcia.
4)Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej obejmującej:
a.projekt budowlany wielobranżowy z kompletem opinii i uzgodnień oraz uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę,
b.projekty wykonawcze we wszystkich branżach,
c.przedmiary robot,
d.kosztorysy inwestorskie,
e.specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot budowlanych,
f.informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
5)Przedstawienie (prezentacja) przedstawicielom Zamawiającego, przed terminem złożenia wniosku o pozwoleniu na budowę w Starostwie Powiatowym w Pucku, ostatecznej wersji projektu budowlanego celem akceptacji.
6)Reprezentowanie Zamawiającego w procedurze administracyjnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
7)Uczestnictwo w przetargu celem udzielania odpowiedzi na pytania Wykonawców.
8)Wykonywanie nadzoru autorskiego w trakcie prowadzenia przez Zamawiającego prac budowlanych na podstawie przedmiotowych dokumentacji.
2.Opracowania stanowiące przedmiot zamówienia przekazane Zamawiającemu w II etapach obejmujących:
Etap I:
-projekt budowlany.
-informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
-wniosek o pozwolenie na budowę z potwierdzeniem złożenia we właściwych urzędzie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego.
Etap II:
-projekty wykonawcze we wszystkich branżach i aranżacji wnętrz.
-przedmiary robót.
-kosztorysy inwestorskie.
-specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
CZĘŚĆ OPISOWA:
1.OPIS OGÓLNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Inwestycja pn.: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aranżacją wnętrz: przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana oraz przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej.
2.Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu oraz zakres robót budowlanych.
Dane liczbowe obiektów kubaturowych:
BUDYNEK wielofunkcyjny Jantar:
Powierzchnia zabudowy 1021,80 m2
Powierzchnia użytkowa 1674,54 m2
Kubatura 7 952,00 m3
Kondygnacja nadziemna 2
Pokrycie - stropodach dwupłaszczyznowy
Spadek pow. dachu 6 procent
BUDYNEK WCZASOWY Goplana:
Powierzchnia zabudowy 561,60 m2,
Powierzchnia użytkowa 1674,52 m2
Długość 37,63 m
Szerokość 14,62 m
Kubatura 6 968,00 m3
Kondygnacja nadziemna 4 brak
Pokrycie - stropodach czteropłaszczyznowy
Spadek pow. dachu - 6 procent.
Projektowana inwestycja dotyczy realizacji przebudowy z rozbudową istniejących obiektów: wielofunkcyjnego i hotelowego wraz z podniesieniem ich standardu użytkowego.
Szczegóły zawarte są w Programach Funkcjonalno - Użytkowych
Zamawiający nie przewiduje możliwości finansowania inwestycji ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.
1.Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącej współpracy na etapie postępowania przetargowego na wykonawstwo robót, w zakresie natychmiastowego wyjaśniania
i udzielania odpowiedzi na zapytania wykonawców, dotyczących rozwiązań technicznych zawartych w dokumentacji projektowo kosztorysowej, a także do udzielania ewentualnej pomocy przy ocenie ofert.
2.Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji projektowej Wykonawca opisze przedmiot przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, w zakresie wymaganych materiałów lub urządzeń, będzie zobowiązany do opisania przedmiotu poprzez dodanie słów lub równoważny, ze wskazaniem co rozumie przez takie sformułowanie. Opisując przedmiot za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia Wykonawca jest zobowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 323682

Data publikacji: 2014-09-30

Nazwa: Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o.

Ulica: ul. Syrokomli 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 03-335

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 188 51 62

Numer faxu: 22 188 51 63

Adres strony internetowej: www.rewita.pl

Regon: 14299025400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aranżacją wnętrz:
1.Przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana
2.Przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dokumentacja projektowo - kosztorysowa wraz z aranżacją wnętrz: przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana oraz przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej z uzyskaniem niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych decyzji, zaświadczeń, zgłoszeń i pozwoleń oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w szczególności:
1.Wykonanie dokumentacji projektowych i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 907) oraz z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień i pozwoleń, koniecznych do realizacji robót budowlanych.
2.Wykonanie dokumentacji aranżacji wnętrz:
a.budynek Goplana: hall wejściowy, recepcja, sala konferencyjno - kinowa wraz z zapleczem technicznym, świetlica, ogólnodostępne węzły sanitarne, pokoje hotelowe wraz z węzłami sanitarnymi, korytarze oraz pomieszczenia gospodarcze.
b.budynek Jantar: hall, recepcja, sala stołówki, sanitariaty ogólnodostępne, sanitariaty dla personelu, sale konferencyjne, kawiarnia, gabinet dyrektora, pomieszczenia pomocnicze, korytarze.
3.Wykonanie kosztorysów inwestorskich zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programach funkcjonalno-użytkowych (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 ze zm.).
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty, zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie wizji lokalnej jest możliwe po uprzednim umówieniu się na dokonanie tej czynności z p. Romanem Rosinke, tel.: 510101879.
Wykonane dokumentacje projektowe powinny opisywać przedmiot zamówienia dla robót budowlanych, tj. powinny mieć postać umożliwiającą wszczęcie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych (przedstawionych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiarach robót i kosztorysie inwestorskim, które są przedmiotem niniejszego zamówienia). Opracowana dokumentacja w zakresie opisu przedmiotu zamówienia winna być zgodna z wymogami art. od 29 do 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2014 r., poz. 423 z późn. zm.).
Dokumentacje:
1. Projektowe, winny zawierać w szczególności: projekty budowlane - w 5 egz., projekty wykonawcze (branżowe) i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - w 5 egz., przedmiary robót, kosztorysów inwestorskich - w 3 egz., całość dokumentacji w wersji elektronicznej (rysunki - AutoCAD 2002 i pdf, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie - pdf i NORMA, części opisowe projektów, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot, BIOZ - Word) - w 3 egz.
2. Aranżacji wnętrz winny zawierać w szczególności: dokumentację wykonawczą, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót z zestawieniem wyposażenia, kosztorysy inwestorskie, wizualizacje projektowanych wnętrz, rzuty, wykonana dokumentacja powinna być w postaci dokumentów papierowych w dwóch egzemplarzach oraz 1 egzemplarza w wersji elektronicznej na płycie CD.
Wykonawca winien udzielać na wniosek Zamawiającego wszelkich wyjaśnień w trakcie procedury wyłaniania Wykonawcy robót budowlanych, prowadzonej w oparciu o dokumentacje projektowe objęte niniejszym zamówieniem oraz w trakcie realizacji robót budowlanych. Wykonawca winien współpracować z Zamawiającym na etapie badania ofert na roboty budowlane i wydawać na wniosek Zamawiającego pisemną opinię na temat parametrów materiałów lub urządzeń zaproponowanych w ofertach Wykonawcy robót budowlanych.
Projekty budowlane wchodzące w skład dokumentacji projektowych winny być wykonane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623) w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i odpowiadać wymogom ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2012.462).
Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanych obiektów budowlanych, uwzględnianych w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, powinny wskazywać w szczególności czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów robót wymienionych w art. 21a ust. 2 ustawy Prawo budowlane.
Informacje winny uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120 poz.1126).
Opracowane dokumentacje projektowe powinny zawierać wszystkie niezbędne szczegóły rozwiązań technicznych koniecznych do realizacji robót budowlanych oraz wystarczających do ich prawidłowego wykonania zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej.
Zakres dokumentacji projektowych powinny obejmować między innymi następujące elementy składowe zawierające:
a)zagospodarowanie działki,
b)ewentualną przebudowę uzbrojenia podziemnego na działce z uwzględnieniem sieci: energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, instalacji uziemień oraz układu komunikacyjnego,
c)architekturę poszczególnych elementów, obejmującą, co najmniej rzuty, przekroje i elewacje, wykazy: stolarki, elementy wykończenia,
d)izolacje termiczne ścian zewnętrznych i stropu nad ostatnią kondygnacją budynku,
e)konstrukcję zawierającą rysunki wykonawcze elementów konstrukcyjnych, w tym szybów dźwigów osobowych, z załączonymi obliczeniami i właściwymi zestawieniami w zakresie ilości i rodzaju elementów,
f)detale architektoniczne, detale izolacji termicznych i przeciwwilgociowych,
g)instalacje, na które winny składać się: wymagane rysunki, w tym rzuty i przekroje, schematy, obliczenia i zestawienia określenia rodzaju, parametrów technicznych instalacji i urządzeń umożliwiające realizację robót,
h)rozwiązania technologiczne opracowane w sposób umożliwiający identyfikację funkcji podstawowych i pomocniczych obiektów w podziale na część graficzną i część opisową zawierającą wykazy wyposażenia i określającą w sposób jednoznaczny standard wykończenia pomieszczeń,
i)inne elementy, nie wymienione wyżej, konieczne do przygotowania wyczerpującego opisu przedmiotu zamówienia dla planowanych robót budowlanych,
j)rozwiązanie graficzne i opisowe podstawowego wyposażenia meblowego i wizualnego.
Opracowane dokumentacje projektowe powinny zawierać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów. Całość przedmiotowej dokumentacji powinna składać się ze wzajemnie skoordynowanych techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności.
Uwaga:
1.Przed rozpoczęciem procedury administracyjnej w organie architektoniczno-budowlanym, konieczne jest uzyskanie uzgodnień z organami zgodnie z art. 32, ust.1, pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity - Dz. U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118, z późn. zm.), jeżeli przepisy szczególne wymagają uzyskania pozwoleń, uzgodnień bądź opinii ze względu na specyfikę i charakter inwestycji.
2.Z powyższego postępowania wyłączone jest 6 (sześć) skrajnych pokoi hotelowych w budynku Goplana (po 2 na kondygnacji).
Wykonawca powinien zapewnić sprawdzenie projektu architektoniczno - budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno - budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności lub rzeczoznawcę budowlanego.
Wykonawca będzie zobowiązany, jeśli to konieczne, do:
a)wykonania dokumentacji geologiczno - inżynierskiej,
b)uzyskania warunków technicznych,
c)uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z przygotowaniem koniecznych dokumentacji, dokumentów oraz uzgodnień i opinii z tym związanych,
d)wykonania innych elementów, w tym projektów i innych opracowań, które nie zostały wyszczególnione, lecz są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego wykonania, funkcjonowania, sprawności i stabilnego działania projektowanych robót budowlanych według załączonych Programów Funkcjonalno-Użytkowych-załączniki nr 1A, 1B do SIWZ.
1.Zakres czynności Wykonawcy obejmuje:
1)Pozyskanie niezbędnych materiałów wyjściowych do projektowania.
2)Wykonanie niezbędnych ekspertyz budowlanych, opinii i uzgodnień.
3)Uszczegółowienie wytycznych inwestorskich dotyczących planowanego przedsięwzięcia.
4)Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej obejmującej:
a.projekt budowlany wielobranżowy z kompletem opinii i uzgodnień oraz uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę,
b.projekty wykonawcze we wszystkich branżach,
c.przedmiary robot,
d.kosztorysy inwestorskie,
e.specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot budowlanych,
f.informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
5)Przedstawienie (prezentacja) przedstawicielom Zamawiającego, przed terminem złożenia wniosku o pozwoleniu na budowę w Starostwie Powiatowym w Pucku, ostatecznej wersji projektu budowlanego celem akceptacji.
6)Reprezentowanie Zamawiającego w procedurze administracyjnej związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
7)Uczestnictwo w przetargu celem udzielania odpowiedzi na pytania Wykonawców.
8)Wykonywanie nadzoru autorskiego w trakcie prowadzenia przez Zamawiającego prac budowlanych na podstawie przedmiotowych dokumentacji.
2.Opracowania stanowiące przedmiot zamówienia przekazane Zamawiającemu w II etapach obejmujących:
Etap I:
-projekt budowlany.
-informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
-wniosek o pozwolenie na budowę z potwierdzeniem złożenia we właściwych urzędzie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego.
Etap II:
-projekty wykonawcze we wszystkich branżach i aranżacji wnętrz.
-przedmiary robót.
-kosztorysy inwestorskie.
-specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
CZĘŚĆ OPISOWA:
1.OPIS OGÓLNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Inwestycja pn.: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aranżacją wnętrz: przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana oraz przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej.
2.Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu oraz zakres robót budowlanych.
Dane liczbowe obiektów kubaturowych:
BUDYNEK wielofunkcyjny Jantar:
Powierzchnia zabudowy 1021,80 m2
Powierzchnia użytkowa 1674,54 m2
Kubatura 7 952,00 m3
Kondygnacja nadziemna 2
Pokrycie - stropodach dwupłaszczyznowy
Spadek pow. dachu 6 procent
BUDYNEK WCZASOWY Goplana:
Powierzchnia zabudowy 561,60 m2,
Powierzchnia użytkowa 1674,52 m2
Długość 37,63 m
Szerokość 14,62 m
Kubatura 6 968,00 m3
Kondygnacja nadziemna 4 brak
Pokrycie - stropodach czteropłaszczyznowy
Spadek pow. dachu - 6 procent.
Projektowana inwestycja dotyczy realizacji przebudowy z rozbudową istniejących obiektów: wielofunkcyjnego i hotelowego wraz z podniesieniem ich standardu użytkowego.
Szczegóły zawarte są w Programach Funkcjonalno - Użytkowych
Zamawiający nie przewiduje możliwości finansowania inwestycji ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.
1.Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącej współpracy na etapie postępowania przetargowego na wykonawstwo robót, w zakresie natychmiastowego wyjaśniania
i udzielania odpowiedzi na zapytania wykonawców, dotyczących rozwiązań technicznych zawartych w dokumentacji projektowo kosztorysowej, a także do udzielania ewentualnej pomocy przy ocenie ofert.
2.Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji projektowej Wykonawca opisze przedmiot przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, w zakresie wymaganych materiałów lub urządzeń, będzie zobowiązany do opisania przedmiotu poprzez dodanie słów lub równoważny, ze wskazaniem co rozumie przez takie sformułowanie. Opisując przedmiot za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia Wykonawca jest zobowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w wysokości do 10 % zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres w miesiącach: 5

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości: 8 000,00 zł (słownie: osiem tysięcy złotych). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą i może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
-w pieniądzu,
-w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
a.w gwarancjach bankowych,
b.w gwarancjach ubezpieczeniowych,
c.w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
Wadium w pieniądzu zostanie uznane za skutecznie wniesione, jeżeli przed upływem terminu do składania ofert wpłynie przelewem na konto zamawiającego (uznany zostanie rachunek zamawiającego): 75 1240 6292 1111 0010 3708 8911 z dopiskiem Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z aranżacją wnętrz:
-przebudowy budynku Domu Wczasowego Goplana
-przebudowy z rozbudową budynku wielofunkcyjnego Jantar w Helu przy ul. Helskiej
Dowód wniesienia wadium w pieniądzu (przelew) należy załączyć do składanej oferty.
Gwarancje bankowe, ubezpieczeniowe, poręczenia bankowe lub udzielone przez podmioty wymienione powyżej winny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem oraz wystawione na zamawiającego, a także zawierać nazwę postępowania oraz zapis mówiący, iż gwarant zobowiązuje się nieodwołalnie, bezwarunkowo i na pierwsze żądanie zamawiającego do zapłaty pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Oryginały dokumentów stwierdzających wniesienie wadium w formie niepieniężnej należy załączyć do oferty, niniejsze dokumenty nie muszą być trwale spięte z ofertą.
Wadium składane przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia może być wniesione przez jednego z wykonawców wchodzących w skład podmiotu wspólnego.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiającego żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie zapisów pkt.7, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami zgodnie z przepisami określonymi w art. 46 ust. 4a i-lub ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie powyższego warunku. Ocena spełnienia powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
W celu uznania, że wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie, wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia w wykazie wykonanych głównych usług (wykaz wykonanych głównych usług należy sporządzić wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) polegających na należytym wykonaniu co najmniej 3 (trzech) usług, z których :
-co najmniej jedna miała wartość nie mniejszą niż 200 000 zł brutto i polegała na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy lub przebudowy lub rozbudowy obiektu hotelowego lub o podobnym przeznaczeniu np. pawilon wczasowy, uzdrowiskowy, motel, o powierzchni użytkowej co najmniej 1000 m2,
-co najmniej jedna została prawidłowo zrealizowana na wartość nie mniejszą niż 100 000 zł brutto i polegała na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy budynku wielofunkcyjnego, usługowego, tj. np: stołówka, kawiarnia, sale konferencyjne, bankietowe, itp.
-co najmniej jedna została prawidłowo zrealizowana na wartość nie mniejszą niż 20 000 zł brutto i obejmowała projekt aranżacji wnętrz obiektu użyteczności publicznej lub obiektu turystycznego o powierzchni użytkowej co najmniej 1000 m2.
Wykazane usługi winny być wykonane należycie. W celu uznania, że wykonawca należycie wykonał wykazane usługi do wykazu należy załączyć dowody, z których treści wynikać będzie, iż dane zamówienie zostało wykonane należycie.
Dowodami są:
-poświadczenia,
-oświadczenie wykonawcy jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia,
-dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług określone w paragrafie 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231).
Wykazane powyżej usługi winny być wykonane w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Zamawiający dopuszcza wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, która wchodziła w zakres zamówienia na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych pod warunkiem, iż wykonawca udowodni , że dokumentacja ta spełnia wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.
Za datę wykonania usługi uznaje się datę wykonania (końcowy odbiór lub zapłata na podstawie faktury) wielobranżowej dokumentacji projektowej (bez nadzoru autorskiego).
W przypadku dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy lub rozbudowy budynku użyteczności publicznej (w tym obiekty hotelowe, usługowe lub o podobnym przeznaczeniu np. pawilon wczasowy, uzdrowiskowy, motel) winna odnosić się do powierzchni przebudowywanej lub rozbudowywanej budynku.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie powyższego warunku. Ocena spełnienia powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu złożonego wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do wniosku o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu uznania, że wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia w wykazie osób (wykaz osób należy sporządzić wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) co najmniej po jednej osobie posiadającej kwalifikacje w branży:
1)architektonicznej posiadającej, co najmniej:
a)wykształcenie wyższe techniczne,
b)5 letnie doświadczenie w projektowaniu jako autor projektu lub główny projektant,
c)doświadczenie w zaprojektowaniu co najmniej 1 (jednego) budynku hotelowego (lub o podobnym przeznaczeniu np. pawilon wczasowy, uzdrowiskowy, motel) o powierzchni co najmniej 2000 m2,
d)uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń uprawniające do projektowania.

2)konstrukcyjno - budowlanej, posiadającej co najmniej:
a)wykształcenie wyższe techniczne,
b)5 letnie doświadczenie w projektowaniu konstrukcji budowlanych,
c)uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń uprawniające do projektowania.

3)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych posiadającej co najmniej:
a)wykształcenie wyższe techniczne;
b)5 letnie doświadczenie w projektowaniu instalacji co, wod-kan, wentylacyjnych,
c)uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń uprawniające do projektowania,

4)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, posiadającej co najmniej:
a)wykształcenie wyższe techniczne,
b)5 letnie doświadczenie w projektowaniu instalacji elektrycznych,
c)uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych bez ograniczeń uprawniające do projektowania,

5)projektanta architektury wnętrz
a)wykształcenie wyższe kierunkowe,
b)doświadczenie w projektowaniu architektury wnętrz.

Uprawnienia osób o których mowa powyżej powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994r, Prawo budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118, ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r. Nr 83, poz. 578 ze zm.). Dopuszcza się uprawnienia równoważne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Stosownie do art. 12 ust. 7 ustawy - Prawo budowlane, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę. Zgodnie z art. 12 a ww. ustawy, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.
Jeżeli Wykonawca dysponuje osobą posiadającą uprawnienia wskazane w niniejszym ogłoszeniu, która uzyskała uprawnienia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju nadania, jeśli takie w tym kraju obowiązują z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394).
Dysponowanie przez wykonawcę wyżej wymienionymi osobami nie wyczerpuje całości personelu jakim Wykonawca winien dysponować w celu rzetelnego wypełnienia zobowiązań wynikających z realizacji niniejszego zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie powyższego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, o których mowa w ogłoszeniu wzbudzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
2.Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu sporządzone wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3.W przypadku gdy o udzielenie zamówienia ubiegać się będą wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie do wniosku winni załączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
4.W przypadku gdy wniosek podpisuje pełnomocnik do wniosku należy dołączyć oryginał (lub kopię poświadczoną notarialnie) stosownego pełnomocnictwa wystawionego przez osoby do tego uprawnione.

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
1.Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu w liczbie 5. Warunki podane w ogłoszenia muszą zostać bezwzględnie spełnione przez wykonawców składających wniosek.
2.Ocena spełnienia ww. warunków będzie dokonana w następujący sposób i polegać będzie na przyznaniu:
-1 punktu za każdą dodatkową należycie wykonaną usługę, ponad te wymagane
w punkcie III.2.2 ogłoszenia o zamówieniu, które wykazywać będzie spełnienie warunku udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia, tj. należytym wykonaniu usługi polegającej na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy lub przebudowy lub rozbudowy obiektu hotelowego lub o podobnym przeznaczeniu np. pawilon wczasowy, uzdrowiskowy, motel.
-1 punktu za każdą dodatkową należycie wykonaną usługę, ponad te wymagane
w ogłoszeniu o zamówieniu, które wykazywać będzie spełnienie warunku udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia, tj. polegała na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy budynku wielofunkcyjnego, usługowego, tj. stołówka, kawiarnia, sale konferencyjne, bankietowe.
-1 punktu za każdą dodatkową należycie wykonaną usługę, ponad te wymagane
w ogłoszeniu o zamówieniu, które wykazywać będzie spełnienie warunku udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia, tj. obejmowała projekt aranżacji wnętrz obiektu użyteczności publicznej lub obiektu turystycznego o powierzchni użytkowej co najmniej 1 000 m2.
Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych wykonawców będzie decydowała o ich klasyfikacji.
Punktowane będą wyłącznie usługi wykonane przez wykonawcę. Dla usług podlegających dodatkowej ocenie (punktacja za wiedzę i doświadczenie) - nie będzie miał zastosowanie przepis art. 26 ust. 2b ustawy - Prawo zamówień publicznych).
W przypadku, gdy po dokonanej kwalifikacji, na ostatnim (piątym) miejscu kwalifikującym wykonawców do dalszego udziału w postępowaniu znajdzie się więcej niż 1 (jeden) wykonawca, zamawiający zakwalifikuje do udziału w postępowaniu wszystkich wykonawców, którzy znajdą się na tym miejscu.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy, na warunkach określonych w SIWZ.
1.W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie Umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, Zamawiający może odstąpić od Umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
2.W przypadku, o którym mowa powyżej Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy (art. 145 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych).
3.Dopuszcza się zmianę przedstawicieli Stron posiadających wskazane w Umowie kwalifikacje.
4.Zmiana osób, przy pomocy, których wykonawca realizuje przedmiot umowy, może nastąpić, gdy nowe osoby legitymują się, co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami.
5.Strony dopuszczają możliwość zmiany terminów wykonania przedmiotu niniejszej Umowy, bądź jej poszczególnych elementów wyłącznie w uzasadnionym przypadkach, w szczególności:
a.Przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp.
b.Odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek dodatkowych wymagań nałożonych przez te organy.
6.W przypadku zmiany stawki podatku VAT, będzie ona dostosowana do obowiązujących przepisów przy zachowaniu zaoferowanej przez wykonawcę wartości wynagrodzenia brutto.
7.Zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy do 30 dni w następujących przypadkach:
1) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego,
2) nieterminowego przekazania dokumentacji czy dokonania uzgodnień przez Zamawiającego,
3) działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia,
4) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności.
8. W przedstawionych w pkt 1-4 przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalają nowe terminy realizacji, z tym, że to Zamawiający zastrzega sobie możliwość wyznaczenia terminu realizacji zamówienia Wykonawcy, którego ten jest obowiązany przestrzegać.

Kod kryterium cenowe: A

Data składania wniosków, ofert: 15/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Domy Wczasowe WAM Sp. z o.o.
ul. Władysława Syrokomli 6,
03-335 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
714000002 (Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

271064 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uszcz - TÅ‚uszcz (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wybudowanie placu zabaw w miejscowości Miąse w ramach rządowego programu Radosna Szkoła.

270486 / 2009-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich na adaptację budynku hotelowego przy ul. św. Wincentego 87 w Warszawie na budynek mieszkalny wielorodzinny komunalny z użytkowym parterem i I piętrem z budową garażu wielokondygnacyjnego oraz niezbędnej infrastruktury

119663 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Projekt budowy boiska piłkarskiego przy Zespole Szkół w Tłuszczu ul. Radzymińska 1

197174 / 2011-07-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwa Rewitalizacja Pałacu Czetwertyńskich - Uruskich

280824 / 2010-09-07 - Podmiot prawa publicznego

"Uzdrowisko Konstancin-Zdrój" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Konstancin-Jeziorna (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego oraz reprezentowaniem Zamawiającego w procesie inwestycyjnym Rozbudowy i modernizacji infrastruktury uzdrowiskowej Konstancin Zdrój - Centrum Hydroterapii Uzdrowisko Konstancin-Jeziorna Sp. z o.o.

136410 / 2015-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej rozbudowy Zespołu Szkół Specjalnych nr 97 o pawilon przedszkolny dla dzieci z autyzmem wraz z uwzględnieniem prac niezbędnych do wykonania w istniejącym obiekcie szkolnym, warunkujących właściwe funkcjonowanie przedszkola wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

104933 / 2014-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uszcz - TÅ‚uszcz (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy dróg gminnych ulicy Laskowej oraz Kościelnej w Jasienicy

92450 / 2015-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Konkurs na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budynku Grodziskiej Mediateki przy ul. Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim.

219736 / 2013-06-07 - Inny: zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

Polska Akademia Nauk Zakład Działalności Pomocniczej w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie projektów budowlano-wykonawczych rewitalizacji elewacji z kolorystyką, wymiany instalacji centralnego ogrzewania, zimnej wody i kanalizacji, instalacji gazowej, instalacji elektrycznej w budynku zabytkowym przy ul. Długiej 24 w Warszawie.

94850 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej 3 zadań: 1) Remont dachu w Szkole Podstawowej nr 260 przy ul. Zakrzewskiej 24 w Warszawie; 2) Remont dachu w Przedszkolu nr 391 przy ul. Czerniakowskiej 20a w Warszawie; 3) Remont dachu XLIX LO przy ul. Joliot-Curie 14 w Warszawie wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót objętych w/w dokumentacją (w zakresie punktu 2 i 3).

114680 / 2016-05-09 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie Programu Inwestycji, Dokumentacji Projektowo - Kosztorysowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania : Budowa stanowiska postojowego wraz z infrastrukturą dla Polowej Kancelarii Kryptograficznej przy ul. Ostroroga 35 w Warszawie

434710 / 2013-10-24 - Inny: sp. z o.o.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Zieleń Miejska" Sp. z o.o. - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę, remont i nadbudowę budynku biurowego siedziby spółki TBS Zieleń Miejska Sp. z o.o. przy ul. Gordziałkowskiego 9 w Pruszkowie wraz z remontem przynależnych pomieszczeń gospodarczych

126942 / 2009-04-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni Szpitala Powiatowego w Węgrowie

203133 / 2014-09-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Modernizacja Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim - Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na podstawie koncepcji dostosowawczej dla budynku głównego szpitala część nowa z łącznikiem i część stara z kaplicą

214607 / 2012-10-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego SPZOZ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Przebudowa i modernizacja układu zasilania energetycznego jako ETAP I w systemie zaprojektuj i wybuduj oraz system zarządzania gospodarką elektroenergetyczną i system teletransmisji danych pomiarowych jako ETAP II i III w systemie zaprojektuj w Szpitalu Praskim o.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie

78492 / 2015-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego wykonawczego wymiany instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym przy ul. Długosza 21 oraz aktualizacja projektu budowlanego wykonawczego wymiany instalacji centralnego ogrzewania w budynku użytkowym przy ul. Młynarskiej 16, wykonanego w 2009 r. z dostosowaniem do wymagań obowiązujących przepisów wraz z opracowaniem kosztorysów inwestorskich oraz specyfikacji technicznych wykonania robót

258836 / 2009-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Dokumentacja projektowo - kosztorysowa przebudowy Alei Roguckiego i zagospodarowania terenów przyległych do Alei w Płocku

52564 / 2009-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej,dokumentacji projektowo-wykonawczej w branzy budowlanej,instalacji elektrycznej,wentylacji piwnic w budynkach mieszkalnych przy ul.Tarczynskiej 1,3,3A,11,12 w Warszawie

188990 / 2010-06-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
opracowanie dokumentacji wielobranżowej na przebudowę budynku Akademika Żeńskiego i Wydziału Rehabilitacji.

105983 / 2009-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej,dkumentacji projektowo-wykonawczej w branzy budowlanej,instalacji elektrycznej,wentylacji piwnic,w budynkach mieszkalnych przy ul.Tarczyńskiej 1,3,3A,11,12 w Warszawie

21056 / 2010-01-25 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Czerniakowski S.P.Z.O.Z. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie aktualizacji dokumentacji projektowo - kosztorysowej: modernizacji I- waszego Oddziału Wewnętrznego (nr sprawy 79/2009).

60745 / 2014-03-21 - Inny: państwowa osoba prawna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla przebudowy pomieszczeń w sektorze C Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym

96346 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dodatkowej dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa i adaptacja Fortu Sokolnickiego na potrzeby placówki kultury

89918 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowych ulic: Chałasińskiego i Gombrowicza w ramach zadania pn.: Radomski Program Drogowy - utwardzenia dróg gruntowych