Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

127948 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto Rejowiec Fabryczny (Rejowiec Fabryczny)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych, położonych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na:

1.1. Odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych położonych na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny

1.2. Zagospodarowaniu odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkanych, położonych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny, w następujący sposób:
a) przekazywaniu odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych właściwej dla miasta Rejowiec Fabryczny, wskazanej w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego .
b) przekazywaniu odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji przetwarzania odpadów (odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w ustawie o odpadach), według grup odpadów określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny.
Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych ( w tym regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów ) do których będzie przekazywać zebrane odpady podlegające przekazaniu do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów oraz instalacji do których przekazywać będzie selektywnie zebrane odpady komunalne nie podlegajace przekazaniu do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych .

1.3. Zorganizowaniu na terenie miasta Rejowiec Fabryczny stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dokonującego zbiórki:
- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
- baterii i akumulatorów
- odpadów wielkogabarytowych,
czynnego od dnia 1 lipca 2015 roku przez okres trwania umowy , w dni powszednie od godziny 7:00 do godziny 15 :00.Godziny pracy PSZOK ulegają przedłużeniu do godziny 17 w piątki, po wcześniejszym zgłoszeniu dostawy odpadów przez mieszkańców miasta.

1.4.Umieszczeniu w osiedlowych Punktach Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych zakupionych przez Zamawiającego zestawów pojemników do selektywnej zbiorki odpadów, oraz odbieranie zebranych odpadów z tych punktów, zgodnie z harmonogramem.
Wyznaczone miejsca ustawienia zestawów pojemników do selektywnej zbiórki z przewidywaną liczbą mieszkań mających korzystać z tych pojemników, zostały opisane w załączniku nr 13 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia

1.5. Zorganizowaniu Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych funkcjonującego zgodnie z opisem zawartym w pkcie 3.3.9.6 niniejszej specyfikacji.

1.6. Nieodpłatnym wyposażeniu nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej w worki do selektywnej zbiórki o pjemności min. 120 l , wg rodzajów i kolorów opisanych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny oraz dostarczanie nowych worków na zasadzie wymiany w trakcie realizacji zamówienia.

1.7. Udostępnianiu na wniosek właścicieli nieruchomości na zasadzie umowy dzierżawy lub odsprzedaży ( wg ich wyboru) w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej oraz w zabudowie wielorodzinnej, pojemników lub kontenerów na odpady zmieszane, w ilości i pojemności wynikającej z ustaleń regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Rejowiec Fabryczny (pojemności 110 , 240, 360 ,1100 l, oraz typu KP-7 ) oraz pojemników na popiół w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej.
Pierwsze dostarczenie worków do selektywnej zbiórki oraz zamówionych przez właścicieli pojemników na odpady zmieszane i popiół winno nastąpić najpóźniej w dniu 1 lipca 2015 roku.

2. Rodzaje odpadów stanowiące przedmiot zamówienia:
a) zmieszane odpady komunalne
b) odpady opakowań ze szkła
c) papier
d) metale i opakowania wielomateriałowe
e) tworzywa sztuczne
f) odpady biodegradowalne
g) meble i inne odpady wielkogabarytowe
h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory
i) odpady budowalne i rozbiórkowe
j) przeterminowane leki
k) przeterminowane chemikalia oraz opakowania po nich
l) zużyte opony
ł) odpady zielone
m) popiół


3. Podstawowe dane dotyczące zamawiającego;

3.1. Powierzchnia miasta: 1436 ha
3.2. Liczba osób zamieszkałych na terenie miasta wg złożonych deklaracji o wysokości opłaty: 3452 osoby.
3.3. Ilości odpadów zmieszanych i selektywnie zebranych, odebranych z nieruchomości zamieszkanych na obszarze miasta Rejowiec Fabryczny, w roku 2014 przedstawia kopia sprawozdania składanego do Marszałka Województwa Lubelskiego przez Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za 2014 rok - załącznik nr 5 do SIWZ

3.4. Wykaz ilościowy objętych zamówieniem nieruchomości zamieszkanych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej ( wg ulic ) stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.

3.5. Wykaz ilościowy objętych zamówieniem nieruchomości zamieszkanych w zabudowie wielorodzinnej (wg ulic) stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.

3.6. Odpady w postaci popiołu nie występują w obrębie zabudowy wielorodzinnej osiedla Wschód natomiast w ograniczonej ilości występują w obszarze zabudowy wielorodzinnej w centrum miasta. W pozostałych obszarach zabudowy wielorodzinnej ( w tym ul. Fabryczna i Robotnicza oraz Morawinek) oraz jednorodzinnej i zagrodowej Wykonawca zobowiązany jest przewidzieć odbiór popiołu.

3.7. Dane zawarte w punktach 3.3 - 3.6 mają charakter poglądowy a ewentualne zmiany tych wielkości w trakcie realizacji umowy nie stanowią podstawy do zmiany warunków umowy i roszczeń o zmianę wynagrodzenia.

3.8. Wykonawca zobowiązany jest do odebrania i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych i zebranych selektywnie ze wszystkich nieruchomości zamieszkanych, niezależnie od zgodności faktycznej ich ilości oraz położenia w obszarze miasta z wykazami określonymi w pkt. 3.4 i 3.5.

3.9. Częstotliwość i sposób odbioru odpadów z terenu nieruchomości:

3.9.1. Zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne zebrane w kontenerach i pojemnikach na nieruchomościach położonych w zabudowie wielorodzinnej, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w tygodniu.

3.9.2. Zmieszane odpady komunalne, oraz odpady biodegradowalne zebrane w pojemnikach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości dwa razy w miesiącu. Wykonawca opracowuje harmonogram wywozu tych odpadów przed podpisaniem umowy i uzgadnia z Burmistrzem Miasta.

3.9.3. Zebrany w pojemnikach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej popiół podlega odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia i od 1 października do 31 grudnia każdego roku, w okresie trwania umowy.

3.9.4. Zebrane selektywnie w kontenerach i pojemnikach na terenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej oraz w workach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej:
odpady opakowań ze szkła;
papier;
- tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomaterialowe i metale
podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w miesiącu.
Wykonawca zobowiązany jest do zapobiegania przepełnianiu się pojemników umieszczonych w osiedlowych Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, poprzez zwiększenie częstotliwości ich opróżniania w takich sytuacjach oraz powiadamianie Zamawiającego o występowaniu takich przypadków .

3.9.5. Odbiór odpadów określonych w pkcie 3.9.1 - 3.9.4 następuje zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Wykonawcę i uzgodnionym z Burmistrzem Miasta przed podpisaniem umowy.
3.9.6. Zebrane selektywnie na terenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej, jednorodzinnej i zagrodowej:
meble i inne odpady wielkogabarytowe;
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory;
przeterminowane chemikalia i opakowania po nich;
- zużyte opony, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości w ramach funkcjonowania utworzonych przez Wykonawcę Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dwa razy w roku w okresie kwiecień-maj i wrzesień-październik. Odpady wielkogabarytowe podlegają odbiorowi z terenu nieruchomości na zasadzie tzw. wystawek z pobocza drogi(chodników) przed nieruchomościami. Harmonogram odbioru wskazanych wyżej odpadów sporządzony przez Wykonawcę z uwzględnieniem czasu (godzin) funkcjonowania Mobilnego PSZOK w obszarze poszczególnych ulic i części miasta, a także czasu potrzebnego zainteresowanym mieszkańcom na przygotowanie odpadów do oddania podlega uzgodnieniu z Burmistrzem Miasta.

3.9.7. Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości przekazany drogą telefoniczną lub elektroniczną udostępni nieodpłatnie (nie częściej niż raz w roku w stosunku do jednego gospodarstwa domowego) pojemnik o uzgodnionej pojemności, nie większej jednak niż 1100 litrów, celem umieszczenia w nim odpadów z remontów oraz odbierze nieodpłatnie te odpady niezwłocznie po zgłoszeniu przez właściciela nieruchomości. Wykonawca prowadzić będzie rejestr adresowy gospodarstw domowych, z których odebrano w danym roku odpady budowlane i rozbiórkowe.

3.9.8. Wykonawca odbierze z dwóch punktów aptecznych (położonych przy ulicach: Chełmskiej i Lubelskiej), na telefoniczne zgłoszenie zarządcy punktu, zgromadzone w pojemnikach przeterminowane leki i przekaże do unieszkodliwienia wyspecjalizowanemu podmiotowi.

3.10. Harmonogram odbioru odpadów Wykonawca sporządza na okresy miesięczne uwzględniając powtarzalność w czasie przez okres obowiązywania umowy, zgodnie z następującymi wytycznymi:
- odbiór odpadów, które odbierane są raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu z danej nieruchomości, winien przypadać na ten sam dzień tygodnia (np. w każdy czwartek lub w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca)
- odbiór odpadów, które odbierane są co najmniej raz w miesiącu lub rzadziej powinien zostać ustalony w ten sam dzień (np. każdy drugi wtorek miesiąca dla szkła, trzecia środa miesiąca dla makulatury itp.). Obowiązuje rozłączność odbioru odpadów zebranych selektywnie od odpadów zmieszanych.
- w przypadku gdy dzień odbioru odpadów przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, Wykonawca zapewni odbiór odpadów w dniu następnym po dniu wolnym.
- harmonogram należy sporządzić w formie pozwalającej na szybkie zorientowanie się przez osoby zainteresowane co do konkretnych dat odbioru odpadów z uwzględnieniem regularności i powtarzalności odbierania poszczególnych rodzajów odpadów,
- harmonogram winien przewidywać podział miasta na sektory lub rodzaje zabudowy w sytuacji gdy dany rodzaj odpadów będzie zbierany w różne dni.

3.11. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedkłada Zamawiającemu do uzgodnienia harmonogramy w formie elektronicznej .Zamawiający niezwłocznie uzgadnia harmonogram lub przedstawia do niego uwagi i przekazuje je Wykonawcy. Wykonawca niezwłocznie wprowadza uwagi Zamawiającego i przedstawia harmonogram ponownie do uzgodnienia. Uzgodniony harmonogram stanowi załącznik do umowy.

3.12. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania harmonogramu odbioru odpadów niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku awarii pojazdów Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pojazdy zastępcze o zbliżonych parametrach.

3.13. Wymagania co do sposobu odbierania odpadów:

3.13.1.Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania wszystkich odpadów wytworzonych na terenie nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, zgromadzonych w pojemnikach, w tym w workach spełniających wymagania określone w §2 i §6 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny.

3.13.2. W przypadku gdy odpady nie są gromadzone w pojemnikach, w tym w workach odpowiadających wymaganiom Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny Wykonawca zobowiązany jest do ich odebrania oraz pisemnego poinformowania Zamawiającego o nieruchomości, na której odpady nie są gromadzone w sposób odpowiadający wymaganiom Regulaminu.

3.13.3. Wykonawca jest zobowiązany do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności do:
- zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru
- uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach.

3.13.4. Wykonawca odbierając odpady nie może mieszać selektywnie zebranych odpadów z odpadami zmieszanymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości.

3.13.5. Wykonawca odbierając odpady nie może mieszać ze sobą poszczególnych frakcji zebranych selektywnie odpadów.

3.13.6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów należących do właścicieli nieruchomości, powstałe w związku z realizacją zamówienia.

3.14. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku zebranych selektywnie;
- odpadów opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, papieru i metali
- odpadów biodegradowalnych;
odpowiadającego:
- w okresie od 1 lipca 2015 roku do 31 grudnia 2015 roku masie wskazanych wyżej rodzajów odpadów zebranych w ciągu 2014 roku obniżonej o 50 %,
- w 2016 i w 2017 roku masie tych odpadów zebranych w 2014 r. powiększanej o min. 10 % rocznie w stosunku do roku poprzedniego.
- c) w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku masie odpadów zebranych w 2017 roku obniżonej o 45 %

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 127948

Data publikacji: 2015-05-28

Nazwa: Miasto Rejowiec Fabryczny

Ulica: ul. Lubelska 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Rejowiec Fabryczny

Kod pocztowy: 22-169

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 0-82 5663277, 5663292

Numer faxu: 0-82 5664728

Adres strony internetowej: www.rejowiec.pl

Regon: 11001981320000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych, położonych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na:

1.1. Odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych położonych na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny

1.2. Zagospodarowaniu odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkanych, położonych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny, w następujący sposób:
a) przekazywaniu odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych właściwej dla miasta Rejowiec Fabryczny, wskazanej w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego .
b) przekazywaniu odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji przetwarzania odpadów (odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w ustawie o odpadach), według grup odpadów określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny.
Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych ( w tym regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów ) do których będzie przekazywać zebrane odpady podlegające przekazaniu do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów oraz instalacji do których przekazywać będzie selektywnie zebrane odpady komunalne nie podlegajace przekazaniu do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych .

1.3. Zorganizowaniu na terenie miasta Rejowiec Fabryczny stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dokonującego zbiórki:
- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
- baterii i akumulatorów
- odpadów wielkogabarytowych,
czynnego od dnia 1 lipca 2015 roku przez okres trwania umowy , w dni powszednie od godziny 7:00 do godziny 15 :00.Godziny pracy PSZOK ulegają przedłużeniu do godziny 17 w piątki, po wcześniejszym zgłoszeniu dostawy odpadów przez mieszkańców miasta.

1.4.Umieszczeniu w osiedlowych Punktach Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych zakupionych przez Zamawiającego zestawów pojemników do selektywnej zbiorki odpadów, oraz odbieranie zebranych odpadów z tych punktów, zgodnie z harmonogramem.
Wyznaczone miejsca ustawienia zestawów pojemników do selektywnej zbiórki z przewidywaną liczbą mieszkań mających korzystać z tych pojemników, zostały opisane w załączniku nr 13 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia

1.5. Zorganizowaniu Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych funkcjonującego zgodnie z opisem zawartym w pkcie 3.3.9.6 niniejszej specyfikacji.

1.6. Nieodpłatnym wyposażeniu nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej w worki do selektywnej zbiórki o pjemności min. 120 l , wg rodzajów i kolorów opisanych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny oraz dostarczanie nowych worków na zasadzie wymiany w trakcie realizacji zamówienia.

1.7. Udostępnianiu na wniosek właścicieli nieruchomości na zasadzie umowy dzierżawy lub odsprzedaży ( wg ich wyboru) w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej oraz w zabudowie wielorodzinnej, pojemników lub kontenerów na odpady zmieszane, w ilości i pojemności wynikającej z ustaleń regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Rejowiec Fabryczny (pojemności 110 , 240, 360 ,1100 l, oraz typu KP-7 ) oraz pojemników na popiół w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej.
Pierwsze dostarczenie worków do selektywnej zbiórki oraz zamówionych przez właścicieli pojemników na odpady zmieszane i popiół winno nastąpić najpóźniej w dniu 1 lipca 2015 roku.

2. Rodzaje odpadów stanowiące przedmiot zamówienia:
a) zmieszane odpady komunalne
b) odpady opakowań ze szkła
c) papier
d) metale i opakowania wielomateriałowe
e) tworzywa sztuczne
f) odpady biodegradowalne
g) meble i inne odpady wielkogabarytowe
h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory
i) odpady budowalne i rozbiórkowe
j) przeterminowane leki
k) przeterminowane chemikalia oraz opakowania po nich
l) zużyte opony
ł) odpady zielone
m) popiół


3. Podstawowe dane dotyczące zamawiającego;

3.1. Powierzchnia miasta: 1436 ha
3.2. Liczba osób zamieszkałych na terenie miasta wg złożonych deklaracji o wysokości opłaty: 3452 osoby.
3.3. Ilości odpadów zmieszanych i selektywnie zebranych, odebranych z nieruchomości zamieszkanych na obszarze miasta Rejowiec Fabryczny, w roku 2014 przedstawia kopia sprawozdania składanego do Marszałka Województwa Lubelskiego przez Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za 2014 rok - załącznik nr 5 do SIWZ

3.4. Wykaz ilościowy objętych zamówieniem nieruchomości zamieszkanych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej ( wg ulic ) stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.

3.5. Wykaz ilościowy objętych zamówieniem nieruchomości zamieszkanych w zabudowie wielorodzinnej (wg ulic) stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.

3.6. Odpady w postaci popiołu nie występują w obrębie zabudowy wielorodzinnej osiedla Wschód natomiast w ograniczonej ilości występują w obszarze zabudowy wielorodzinnej w centrum miasta. W pozostałych obszarach zabudowy wielorodzinnej ( w tym ul. Fabryczna i Robotnicza oraz Morawinek) oraz jednorodzinnej i zagrodowej Wykonawca zobowiązany jest przewidzieć odbiór popiołu.

3.7. Dane zawarte w punktach 3.3 - 3.6 mają charakter poglądowy a ewentualne zmiany tych wielkości w trakcie realizacji umowy nie stanowią podstawy do zmiany warunków umowy i roszczeń o zmianę wynagrodzenia.

3.8. Wykonawca zobowiązany jest do odebrania i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych i zebranych selektywnie ze wszystkich nieruchomości zamieszkanych, niezależnie od zgodności faktycznej ich ilości oraz położenia w obszarze miasta z wykazami określonymi w pkt. 3.4 i 3.5.

3.9. Częstotliwość i sposób odbioru odpadów z terenu nieruchomości:

3.9.1. Zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne zebrane w kontenerach i pojemnikach na nieruchomościach położonych w zabudowie wielorodzinnej, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w tygodniu.

3.9.2. Zmieszane odpady komunalne, oraz odpady biodegradowalne zebrane w pojemnikach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości dwa razy w miesiącu. Wykonawca opracowuje harmonogram wywozu tych odpadów przed podpisaniem umowy i uzgadnia z Burmistrzem Miasta.

3.9.3. Zebrany w pojemnikach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej popiół podlega odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia i od 1 października do 31 grudnia każdego roku, w okresie trwania umowy.

3.9.4. Zebrane selektywnie w kontenerach i pojemnikach na terenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej oraz w workach na terenie nieruchomości położonych w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej:
odpady opakowań ze szkła;
papier;
- tworzywa sztuczne,
- opakowania wielomaterialowe i metale
podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości raz w miesiącu.
Wykonawca zobowiązany jest do zapobiegania przepełnianiu się pojemników umieszczonych w osiedlowych Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, poprzez zwiększenie częstotliwości ich opróżniania w takich sytuacjach oraz powiadamianie Zamawiającego o występowaniu takich przypadków .

3.9.5. Odbiór odpadów określonych w pkcie 3.9.1 - 3.9.4 następuje zgodnie z harmonogramem opracowanym przez Wykonawcę i uzgodnionym z Burmistrzem Miasta przed podpisaniem umowy.
3.9.6. Zebrane selektywnie na terenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej, jednorodzinnej i zagrodowej:
meble i inne odpady wielkogabarytowe;
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory;
przeterminowane chemikalia i opakowania po nich;
- zużyte opony, podlegają odbiorowi z terenu tych nieruchomości w ramach funkcjonowania utworzonych przez Wykonawcę Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dwa razy w roku w okresie kwiecień-maj i wrzesień-październik. Odpady wielkogabarytowe podlegają odbiorowi z terenu nieruchomości na zasadzie tzw. wystawek z pobocza drogi(chodników) przed nieruchomościami. Harmonogram odbioru wskazanych wyżej odpadów sporządzony przez Wykonawcę z uwzględnieniem czasu (godzin) funkcjonowania Mobilnego PSZOK w obszarze poszczególnych ulic i części miasta, a także czasu potrzebnego zainteresowanym mieszkańcom na przygotowanie odpadów do oddania podlega uzgodnieniu z Burmistrzem Miasta.

3.9.7. Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości przekazany drogą telefoniczną lub elektroniczną udostępni nieodpłatnie (nie częściej niż raz w roku w stosunku do jednego gospodarstwa domowego) pojemnik o uzgodnionej pojemności, nie większej jednak niż 1100 litrów, celem umieszczenia w nim odpadów z remontów oraz odbierze nieodpłatnie te odpady niezwłocznie po zgłoszeniu przez właściciela nieruchomości. Wykonawca prowadzić będzie rejestr adresowy gospodarstw domowych, z których odebrano w danym roku odpady budowlane i rozbiórkowe.

3.9.8. Wykonawca odbierze z dwóch punktów aptecznych (położonych przy ulicach: Chełmskiej i Lubelskiej), na telefoniczne zgłoszenie zarządcy punktu, zgromadzone w pojemnikach przeterminowane leki i przekaże do unieszkodliwienia wyspecjalizowanemu podmiotowi.

3.10. Harmonogram odbioru odpadów Wykonawca sporządza na okresy miesięczne uwzględniając powtarzalność w czasie przez okres obowiązywania umowy, zgodnie z następującymi wytycznymi:
- odbiór odpadów, które odbierane są raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu z danej nieruchomości, winien przypadać na ten sam dzień tygodnia (np. w każdy czwartek lub w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca)
- odbiór odpadów, które odbierane są co najmniej raz w miesiącu lub rzadziej powinien zostać ustalony w ten sam dzień (np. każdy drugi wtorek miesiąca dla szkła, trzecia środa miesiąca dla makulatury itp.). Obowiązuje rozłączność odbioru odpadów zebranych selektywnie od odpadów zmieszanych.
- w przypadku gdy dzień odbioru odpadów przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, Wykonawca zapewni odbiór odpadów w dniu następnym po dniu wolnym.
- harmonogram należy sporządzić w formie pozwalającej na szybkie zorientowanie się przez osoby zainteresowane co do konkretnych dat odbioru odpadów z uwzględnieniem regularności i powtarzalności odbierania poszczególnych rodzajów odpadów,
- harmonogram winien przewidywać podział miasta na sektory lub rodzaje zabudowy w sytuacji gdy dany rodzaj odpadów będzie zbierany w różne dni.

3.11. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedkłada Zamawiającemu do uzgodnienia harmonogramy w formie elektronicznej .Zamawiający niezwłocznie uzgadnia harmonogram lub przedstawia do niego uwagi i przekazuje je Wykonawcy. Wykonawca niezwłocznie wprowadza uwagi Zamawiającego i przedstawia harmonogram ponownie do uzgodnienia. Uzgodniony harmonogram stanowi załącznik do umowy.

3.12. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania harmonogramu odbioru odpadów niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku awarii pojazdów Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pojazdy zastępcze o zbliżonych parametrach.

3.13. Wymagania co do sposobu odbierania odpadów:

3.13.1.Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania wszystkich odpadów wytworzonych na terenie nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, zgromadzonych w pojemnikach, w tym w workach spełniających wymagania określone w §2 i §6 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny.

3.13.2. W przypadku gdy odpady nie są gromadzone w pojemnikach, w tym w workach odpowiadających wymaganiom Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Rejowiec Fabryczny Wykonawca zobowiązany jest do ich odebrania oraz pisemnego poinformowania Zamawiającego o nieruchomości, na której odpady nie są gromadzone w sposób odpowiadający wymaganiom Regulaminu.

3.13.3. Wykonawca jest zobowiązany do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności do:
- zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru
- uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach.

3.13.4. Wykonawca odbierając odpady nie może mieszać selektywnie zebranych odpadów z odpadami zmieszanymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości.

3.13.5. Wykonawca odbierając odpady nie może mieszać ze sobą poszczególnych frakcji zebranych selektywnie odpadów.

3.13.6. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów należących do właścicieli nieruchomości, powstałe w związku z realizacją zamówienia.

3.14. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia poziomu recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku zebranych selektywnie;
- odpadów opakowań ze szkła, tworzyw sztucznych, papieru i metali
- odpadów biodegradowalnych;
odpowiadającego:
- w okresie od 1 lipca 2015 roku do 31 grudnia 2015 roku masie wskazanych wyżej rodzajów odpadów zebranych w ciągu 2014 roku obniżonej o 50 %,
- w 2016 i w 2017 roku masie tych odpadów zebranych w 2014 r. powiększanej o min. 10 % rocznie w stosunku do roku poprzedniego.
- c) w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku masie odpadów zebranych w 2017 roku obniżonej o 45 %

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Informacja na temat wadium:
1.Każdy wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 15.000 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych).
2.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu, przelewem na konto bankowe Zamawiającego,
Nr konta bankowego 94 154011442114640009380006
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158, ze zm.).
Na poleceniu przelewu należy wpisać: Wadium - odbiór i zagospodarowanie odpadów
4. Dokumenty, o których mowa w punkcie 3 ppkt 2)-5) SIWZ muszą zawierać określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określenie wszystkich przypadków utraty wadium przez Wykonawcę określonych w art.46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Kserokopię dokumentów potwierdzających wniesienie wadium należy dołączyć do oferty, natomiast oryginał gwarancji/poręczenia należy umieścić w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z zapisami ustawy.
5. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca :
a) został wpisany do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny
b) został wpisany do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
c) posiada aktualne zezwolenie na transport odpadów
Oceny spełniania tego warunku przez Wykonawcę Zamawiający dokona w oparciu o oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże , że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje usługi odbioru z transportem odpadów komunalnych, o masie odpadów nie mniejszej niż 400 Mg w ciągu 12 następujących po sobie miesięcy .

Potencjał techniczny:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje środkami transportu umożliwiającymi odbiór odpadów komunalnych od właścicieli
nieruchomości, w tym co najmniej:
dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, w tym jeden do trasportu pojemników na odpady zmieszane o pojemności nie mniejszej niż 7 m 3.
dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych
jeden pojazd bez funkcji kompaktującej

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego sposobu oceny spełniania tego warunku.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże , że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia i suma ubezpieczenia wynosi co najmniej 300 000 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych)

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Istotne dla stron postanowienia przedstawia Wzór umowy- załącznik Nr 10 do SIWZ
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany istotnych warunków umowy i określa warunki zmiany:
2.1. Wstrzymanie realizacji przedmiotu umowy przez Zamawiającego; ze względu na czynniki, których Zamawiający nie mógł przewidzieć,
2.2. Zmiana wynagrodzenia umownego za zrealizowanie przedmiotu zamówienia związana ze zmianą:
2.3. Ustawowej stawki podatku VAT na realizowany przedmiot umowy
W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionej wyżej, wynagrodzenie umowne może zostać zmienione. Zmiana może polegać na zwiększeniu lub zmniejszeniu wynagrodzenia w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz może dotyczyć wyłącznie usług , które przewidziano do realizacji po terminie zmiany stawki VAT (w przypadku zwiększenia stawki podatku VAT) lub usług jeszcze niewykonanych (w przypadku zmniejszenia stawki podatku VAT) .
2.4. Cena ryczałtowa ulegnie proporcjonalnemu obniżeniu w przypadku, gdy termin reliacji zamówienia ulegnie skróceniu, np. w przypadku późniejszego rozpoczęcia wykonywania umowy niż określony w rozdziale IV SIWZ lub w przypadku wcześniejszego rozwiązania tej umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2:
Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.rejowiec.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul. Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny

Data składania wniosków, ofert: 12/06/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul. Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Informacje dodatkowe:
Nie przewiduje się dofinansowania ześrodków Unii Europejskiej

Kody CPV: 905113100

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905100005 (Usuwanie i obróbka odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Podobne przetargi

165456 / 2015-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rejowiec Fabryczny - Rejowiec Fabryczny (lubelskie)
CPV: 905113100 ()
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych ,położonych na terenie miasta Rejowiec Fabryczny .