Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

310764 / 2014-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Wydminach (Wydminy)

Wykonanie szeregu sieci wodociągowych w Gminie Wydminy-Budowa przyłącza wodociągowego w m-ści Wężówka gm. Wydminy

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie szeregu sieci wodociągowych w Gminie Wydminy-Budowa przyłącza wodociągowego w m-ści Wężówka gm. Wydminy; przyłącze zostanie włączone do zrealizowanej sieci w miejscowości Wężówka. Woda będzie dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Wydminach,
1.1.Istniejący stan zagospodarowania
Teren przeznaczony pod zabudowę jest urozmaicony w sposób charakterystyczny dla młodego krajobrazu polodowcowego pozostałości Zlodowacenia Bałtyckiego. W podłożu dominują utwory pochodzenia lodowcowego. Są to różnego rodzaju piaski i piaski gliniaste, pyły i miejscami także torfy, piaski i pospółki zwałowe. Woda gruntowa występuje w postaci sączeń w pobliżu rurociągów drenarskich. Nie występuje ciek podstawowy.
Na obszarze objętym projektowaniem istnieje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, zagrodowa oraz infrastruktura techniczna w postaci kabli telekomunikacyjnych.
1.2.Projektowane zagospodarowanie działki
Rurociąg sieci wodociągowej zostanie zlokalizowany w pasie drogi publicznej i na terenach prywatnych w celu podłączenia posesji. Projektowana sieć nie koliduje z granicami strefy ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych oraz terenów ochrony przyrody.
Stopień ingerencji przewodów wodociągowych w środowisko przyrodnicze jest największy w fazie budowy. Trasa rurociągu została zaprojektowana w sposób eliminujący i minimalizujący negatvwne zjawiska dla środowiska w tym-
omija użytki ekologiczne, rezerwaty i obiekty objęte ochroną konserwatorską
trasa biegnie wzdłuż dróg
Realizacja inwestycji nie naruszy obecnego stanu środowiska, nie wprowadzi żadnych zmian w takich elementach środowiska jak: wody powierzchniowe i gruntowe, powietrze, rzeźba terenu i walory krajobrazowe.
Projektowane sieci i urządzenia nie posiadają charakteru i cech istniejących i przewidywanych zagrożeń dla środowiska oraz higieny i zdrowia ich użytkowników.
Roboty będą prowadzone w prostych warunkach gruntowych w l grupie geotechnicznej.
1.3. Opis rozwiązań technicznych.
Trasę wodociągu przyjęto po wizji lokalnej, pomiarach i konsultacji z Użytkownikiem sieci w celu optymalizacji przebiegu strasy i wyeliminowania głębokich wykopów. Przyjęte rozwiązania techniczne są zgodne z warunkami technicznymi wydanymi przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Zieleni Sp. z o.o. w Wydminach
1.4. Sieć wodociągowa
Sieć wodociągową zaprojektowano zgodnie z obowiązującą normą PN-B-02863 - Przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne oraz Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych l Administracji z dnia 16 czerwca 2003 r.
Przyłącze wodociągowe należy wykonać z zastosowaniem rur PE-HD.
1.5. Rury wodociągowe
Rury PE-HD
Zastosowano rury PE-HD (o wysokiej gęstości) z polietylenu PE 100 o średnicach od 40 mm do 63 mm.
Rury ciśnieniowe PE produkowane są zgodnie z normą PN-EN 12201-2 Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do przesyłania wody Polietylen (PE) Część 2 Rury, oraz zgodnie z aprobatami technicznymi COBRTl INSTAL: AT/99-02-0797-04 Rury z polietylenu (PE) do rurociągów ciśnieniowych do wody,
Połączenia rur PE mogą być wykonywane poprzez:
złączki zaciskowe do rur PE
kształtki segmentowe
kształtki elektrooporowe
zgrzew doczołowy

W tym przypadku rury zostaną dostarczone w zwojach po ustaleniu z producentem jego długości.
Rury odpowiadają klasie ciśnienia PN 10.
1.6.Przyłącze wodociągowe
PE 63 mm L= 19,0 m
PE 40 mm L = 3,5 m
W miejscach rozgałęzień sieci zaprojektowano zasuwy klinowe Kielichowe z żeliwa sferoidalnego zgodnie z załączonymi warunkami technicznymi, z obudową teleskopową i żeliwną skrzynką wg PN-77/M-74081. Zasuwy należy oznakować tabliczką informacyjną umieszczoną na trwałym obiekcie budowlanym.
W terenie zabudowanym przewidziano hydranty nadziemne HP 80 na połączenia kołnierzowe wg PN-EN 1092-2 i PN-M-74091 rozmieszczone wg projektu zagospodarowania terenu. Konstrukcja hydrantu zgodnie z załączonymi warunkami technicznymi.
Rurociągi należy ułożyć na podsypce piaskowej 10 cm tak, aby przewód przylegał do podłoża na całej długości.
Zaprojektowano nawiertkę wodociągową NWZ z żeliwa sferoidalnego wg PN-84/H-74105 s do wykonania przyłącza do budynku.
Ze względu na konieczność rozdziału wody na dwie rodziny zaprojektowano odejście rurociągu PE 40 mm i budowę dwóch studni wodomierzowych.
Na każdym przyłączu zostanie zamontowana mrozoodpoma studnia wodomierzowa o średnicy Dn 400 mm i głębokości min 1,5 m z poliuretanowym płaszczem ocieplającym o wys. ok. 0,8 m i zabezpieczonym warstwą ochronną przed zniszczeniem w trakcie montażu i eksploatacji. Pokrywa studni musi być izolowana i nie pozwalająca na dopływ wód opadowych i roztopowych do studzienki.
W celu uniknięcia wtórnego zakażenia wody zgodnie z obowiązującą normą PN-92/B-01706/Az 1-1999 w przypadku spadku ciśnienia w sieci w czasie awarii lub dużego rozbioru z hydrantów i wessania do sieci zużytej wody z instalacji wewnętrznej należy w studzience wodomierzowej zastosować zawory zwrotne antyskażeniowe typu EA lub inne tego typu o przyjętych standardach EN i DIN.
Układ trasy, spadki i długości przewodów przedstawiono w części graficznej opracowania.
Próba szczelności i dezynfekcja
Po zakończeniu robót przewód wodociągowy powinien być poddany próbie szczelności wg normy PN/B-10715. Próbę należy przeprowadzać przy temperaturze nie niższej niż + 1 C na ciśnienie próbne 10 atm.
Po przeprowadzeniu płukania należy przeprowadzić dezynfekcję wprowadzając do rurociągu 3% roztwór podchlorynu sodu.
Po 24 godzinach przewód należy przepłukać ponownie czystą wodą w celu usunięcia nadmiaru chloru i dokonać analizy bakteriologicznej wody przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Jeśli wynik badania będzie zgodny z przepisami przewód może być podłączony do czynne sieci wodociągowej.
Roboty ziemne
Przejście pod droga powiatową Wydminy - Stare Juchy zaprojektowano metoda przecisku w rurze PE 110 mm z komora po stronie realizowanego obecnie wodociągu.
Roboty przy budynku należy wykonać ręcznie z umocnieniem ścian wykopu. Sposób wykonania wykopów przedstawiono w części graficznej projektu.
Rurociągi po wykonaniu należy obsypać ręcznie z ubijaniem warstwami 30 cm nad wierzch rury a następnie mechanicznie. Grunt po zasypaniu należy zagęścić zgodnie z normą BN-72/8932-01.
Zagęszczenie gruntów przy zasypywaniu wykopów
W celu zapewnienia stateczności zasypywanego wykopu i jego równomiernego osiadania należy przestrzegać następujących zasad:
Nasypy należy wykonywać metodą warstwową z gruntów przydatnych do budowy
nasypów. Nasypy powinny być wznoszone równomiernie na całej szerokości. Grubość
warstwy i sposób zagęszczenia podano w Specyfikacjach Technicznych.
Grubość warstwy w stanie luźnym powinna być odpowiednio dobrana w zależności od
rodzaju gruntu i sprzętu używanego do zagęszczania. Przystąpienie do wbudowania
kolejnej warstwy nasypu może nastąpić dopiero po stwierdzeniu przez Inżyniera
prawidłowego wykonania warstwy poprzedniej.
Grunty o różnych właściwościach należy wbudowywać w oddzielnych warstwach, o
jednakowej grubości na całej szerokości nasypu.
Warstwy gruntu przepuszczalnego należy wbudowywać poziomo, a warstwy gruntu małoprzepuszczalnego ze spadkiem górnej powierzchni około 4% ± 1%. Ukształtowanie
powierzchni warstwy powinno uniemożliwiać lokalne gromadzenie się wody.
Wykonawca powinien skontrolować wskaźnik zagęszczenia gruntów. Jeżeli wartość wskaźnika zagęszczenia jest mniejsza niż określona w tablicy 1, Wykonawca powinien dogęścić podłoże tak, aby powyższe wymaganie zostało spełnione. Jeżeli wartości wskaźnika zagęszczenia określone w tablicy 1 nie mogą być osiągnięte przez bezpośrednie zagęszczanie podłoża, to należy podjąć środki w celu ulepszenia gruntu podłoża, umożliwiające uzyskanie wymaganych wartości wskaźnika zagęszczenia.
Tablica 1. Minimalne wartości wskaźnika zagęszczenia dla podłoża nasypów do głębokości 0,5 m od powierzchni terenu

Nasypy o wysokości
Do 2m Minimalna wartość s dla dróg

ruch ciężki i bardzo ciężki
0,97
ruch mniejszy od ciężkiego 0,95
1.7. Kolizje z uzbrojeniem elektroenergetycznym.
Przy zbliżaniu się do słupów linii elektroenergetycznej należy zachować odległość 1,5 m. od słupa a min. 2,0 m, od słupa linii SN . Na podziemnych kablach elektroenergetycznych należy założyć rury ochronne dwudzielne PCV o długości min. 3,0 m i średnicy 100 mm zgodnie z planem sytuacyjnym.
1.8. Kolizje z uzbrojeniem telekomunikacyjnym.
Wszystkie wykopy w rejonie kolizji należy wykonywać ręcznie oraz zachować odległość
układanych rurociągów 2,0 m. od istniejących słupów oraz min.
1,0 m. od linii podziemnej
W miejscach skrzyżowań z kablami telekomunikacyjnymi należy założyć na te kable
dwudzielne rury ochronne AROT 100 mm tak, aby były dłuższe o
min. 1,0 m. od ścianek kolektora.
1.9. Pozostałe zabezpieczenia.
W przypadku uszkodzenia punktów granicznych Wykonawca zleci ich odbudowę uprawnionemu geodecie.
Prace w rejonie punktów osnowy III klasy należy wykonywać pod nadzorem geodezyjnym.
1.10. Roboty towarzyszące
W trakcie prowadzenia robót ziemnych należy w miejscach kolizji rurociągu z istniejącymi drogami rozebrać istniejące nawierzchnie.
Po zakończeniu robót nawierzchnie drogowe należy odbudować. Konstrukcja nawierzchni dla poszczególnych rodzajów dróg powinna być wykonana w następujący sposób:
Nawierzchnia gruntowa - warstwa pospółki grubości 10 cm zagęszczona mechanicznie;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót. Dokumenty te stanowią integralną część umowy - wzór umowy zał. Nr 8 do SIWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do niniejszej specyfikacji - zał. Nr 9 do SIWZ i jest dostępna na stronie internetowej zamawiającego.
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych lub przedmiary robót wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem /minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe/ zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
Wycena powinna uwzględniać wszystkie koszty i czynności niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z prawem i najlepszą wiedzą techniczną.

Zakres zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną, wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanych sieci i przyłączy, wykonanie wszelkich koniecznych badań, dokumentów, uzgodnień i odbiorów w celu oddania inwestycji do eksploatacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 310764

Data publikacji: 2014-09-18

Nazwa: Urząd Gminy w Wydminach

Ulica: ul. Grunwaldzka 74

Numer domu: 74

Miejscowość: Wydminy

Kod pocztowy: 11-510

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 087 4210019, 4210083

Numer faxu: 087 4210019

Adres strony internetowej: www.bip.warmia.mazury/wydminy_gmina_wiejska

Regon: 00054090800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie szeregu sieci wodociągowych w Gminie Wydminy-Budowa przyłącza wodociągowego w m-ści Wężówka gm. Wydminy

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie szeregu sieci wodociągowych w Gminie Wydminy-Budowa przyłącza wodociągowego w m-ści Wężówka gm. Wydminy; przyłącze zostanie włączone do zrealizowanej sieci w miejscowości Wężówka. Woda będzie dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Wydminach,
1.1.Istniejący stan zagospodarowania
Teren przeznaczony pod zabudowę jest urozmaicony w sposób charakterystyczny dla młodego krajobrazu polodowcowego pozostałości Zlodowacenia Bałtyckiego. W podłożu dominują utwory pochodzenia lodowcowego. Są to różnego rodzaju piaski i piaski gliniaste, pyły i miejscami także torfy, piaski i pospółki zwałowe. Woda gruntowa występuje w postaci sączeń w pobliżu rurociągów drenarskich. Nie występuje ciek podstawowy.
Na obszarze objętym projektowaniem istnieje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, zagrodowa oraz infrastruktura techniczna w postaci kabli telekomunikacyjnych.
1.2.Projektowane zagospodarowanie działki
Rurociąg sieci wodociągowej zostanie zlokalizowany w pasie drogi publicznej i na terenach prywatnych w celu podłączenia posesji. Projektowana sieć nie koliduje z granicami strefy ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych oraz terenów ochrony przyrody.
Stopień ingerencji przewodów wodociągowych w środowisko przyrodnicze jest największy w fazie budowy. Trasa rurociągu została zaprojektowana w sposób eliminujący i minimalizujący negatvwne zjawiska dla środowiska w tym-
omija użytki ekologiczne, rezerwaty i obiekty objęte ochroną konserwatorską
trasa biegnie wzdłuż dróg
Realizacja inwestycji nie naruszy obecnego stanu środowiska, nie wprowadzi żadnych zmian w takich elementach środowiska jak: wody powierzchniowe i gruntowe, powietrze, rzeźba terenu i walory krajobrazowe.
Projektowane sieci i urządzenia nie posiadają charakteru i cech istniejących i przewidywanych zagrożeń dla środowiska oraz higieny i zdrowia ich użytkowników.
Roboty będą prowadzone w prostych warunkach gruntowych w l grupie geotechnicznej.
1.3. Opis rozwiązań technicznych.
Trasę wodociągu przyjęto po wizji lokalnej, pomiarach i konsultacji z Użytkownikiem sieci w celu optymalizacji przebiegu strasy i wyeliminowania głębokich wykopów. Przyjęte rozwiązania techniczne są zgodne z warunkami technicznymi wydanymi przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Zieleni Sp. z o.o. w Wydminach
1.4. Sieć wodociągowa
Sieć wodociągową zaprojektowano zgodnie z obowiązującą normą PN-B-02863 - Przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne oraz Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych l Administracji z dnia 16 czerwca 2003 r.
Przyłącze wodociągowe należy wykonać z zastosowaniem rur PE-HD.
1.5. Rury wodociągowe
Rury PE-HD
Zastosowano rury PE-HD (o wysokiej gęstości) z polietylenu PE 100 o średnicach od 40 mm do 63 mm.
Rury ciśnieniowe PE produkowane są zgodnie z normą PN-EN 12201-2 Systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do przesyłania wody Polietylen (PE) Część 2 Rury, oraz zgodnie z aprobatami technicznymi COBRTl INSTAL: AT/99-02-0797-04 Rury z polietylenu (PE) do rurociągów ciśnieniowych do wody,
Połączenia rur PE mogą być wykonywane poprzez:
złączki zaciskowe do rur PE
kształtki segmentowe
kształtki elektrooporowe
zgrzew doczołowy

W tym przypadku rury zostaną dostarczone w zwojach po ustaleniu z producentem jego długości.
Rury odpowiadają klasie ciśnienia PN 10.
1.6.Przyłącze wodociągowe
PE 63 mm L= 19,0 m
PE 40 mm L = 3,5 m
W miejscach rozgałęzień sieci zaprojektowano zasuwy klinowe Kielichowe z żeliwa sferoidalnego zgodnie z załączonymi warunkami technicznymi, z obudową teleskopową i żeliwną skrzynką wg PN-77/M-74081. Zasuwy należy oznakować tabliczką informacyjną umieszczoną na trwałym obiekcie budowlanym.
W terenie zabudowanym przewidziano hydranty nadziemne HP 80 na połączenia kołnierzowe wg PN-EN 1092-2 i PN-M-74091 rozmieszczone wg projektu zagospodarowania terenu. Konstrukcja hydrantu zgodnie z załączonymi warunkami technicznymi.
Rurociągi należy ułożyć na podsypce piaskowej 10 cm tak, aby przewód przylegał do podłoża na całej długości.
Zaprojektowano nawiertkę wodociągową NWZ z żeliwa sferoidalnego wg PN-84/H-74105 s do wykonania przyłącza do budynku.
Ze względu na konieczność rozdziału wody na dwie rodziny zaprojektowano odejście rurociągu PE 40 mm i budowę dwóch studni wodomierzowych.
Na każdym przyłączu zostanie zamontowana mrozoodpoma studnia wodomierzowa o średnicy Dn 400 mm i głębokości min 1,5 m z poliuretanowym płaszczem ocieplającym o wys. ok. 0,8 m i zabezpieczonym warstwą ochronną przed zniszczeniem w trakcie montażu i eksploatacji. Pokrywa studni musi być izolowana i nie pozwalająca na dopływ wód opadowych i roztopowych do studzienki.
W celu uniknięcia wtórnego zakażenia wody zgodnie z obowiązującą normą PN-92/B-01706/Az 1-1999 w przypadku spadku ciśnienia w sieci w czasie awarii lub dużego rozbioru z hydrantów i wessania do sieci zużytej wody z instalacji wewnętrznej należy w studzience wodomierzowej zastosować zawory zwrotne antyskażeniowe typu EA lub inne tego typu o przyjętych standardach EN i DIN.
Układ trasy, spadki i długości przewodów przedstawiono w części graficznej opracowania.
Próba szczelności i dezynfekcja
Po zakończeniu robót przewód wodociągowy powinien być poddany próbie szczelności wg normy PN/B-10715. Próbę należy przeprowadzać przy temperaturze nie niższej niż + 1 C na ciśnienie próbne 10 atm.
Po przeprowadzeniu płukania należy przeprowadzić dezynfekcję wprowadzając do rurociągu 3% roztwór podchlorynu sodu.
Po 24 godzinach przewód należy przepłukać ponownie czystą wodą w celu usunięcia nadmiaru chloru i dokonać analizy bakteriologicznej wody przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Jeśli wynik badania będzie zgodny z przepisami przewód może być podłączony do czynne sieci wodociągowej.
Roboty ziemne
Przejście pod droga powiatową Wydminy - Stare Juchy zaprojektowano metoda przecisku w rurze PE 110 mm z komora po stronie realizowanego obecnie wodociągu.
Roboty przy budynku należy wykonać ręcznie z umocnieniem ścian wykopu. Sposób wykonania wykopów przedstawiono w części graficznej projektu.
Rurociągi po wykonaniu należy obsypać ręcznie z ubijaniem warstwami 30 cm nad wierzch rury a następnie mechanicznie. Grunt po zasypaniu należy zagęścić zgodnie z normą BN-72/8932-01.
Zagęszczenie gruntów przy zasypywaniu wykopów
W celu zapewnienia stateczności zasypywanego wykopu i jego równomiernego osiadania należy przestrzegać następujących zasad:
Nasypy należy wykonywać metodą warstwową z gruntów przydatnych do budowy
nasypów. Nasypy powinny być wznoszone równomiernie na całej szerokości. Grubość
warstwy i sposób zagęszczenia podano w Specyfikacjach Technicznych.
Grubość warstwy w stanie luźnym powinna być odpowiednio dobrana w zależności od
rodzaju gruntu i sprzętu używanego do zagęszczania. Przystąpienie do wbudowania
kolejnej warstwy nasypu może nastąpić dopiero po stwierdzeniu przez Inżyniera
prawidłowego wykonania warstwy poprzedniej.
Grunty o różnych właściwościach należy wbudowywać w oddzielnych warstwach, o
jednakowej grubości na całej szerokości nasypu.
Warstwy gruntu przepuszczalnego należy wbudowywać poziomo, a warstwy gruntu małoprzepuszczalnego ze spadkiem górnej powierzchni około 4% ± 1%. Ukształtowanie
powierzchni warstwy powinno uniemożliwiać lokalne gromadzenie się wody.
Wykonawca powinien skontrolować wskaźnik zagęszczenia gruntów. Jeżeli wartość wskaźnika zagęszczenia jest mniejsza niż określona w tablicy 1, Wykonawca powinien dogęścić podłoże tak, aby powyższe wymaganie zostało spełnione. Jeżeli wartości wskaźnika zagęszczenia określone w tablicy 1 nie mogą być osiągnięte przez bezpośrednie zagęszczanie podłoża, to należy podjąć środki w celu ulepszenia gruntu podłoża, umożliwiające uzyskanie wymaganych wartości wskaźnika zagęszczenia.
Tablica 1. Minimalne wartości wskaźnika zagęszczenia dla podłoża nasypów do głębokości 0,5 m od powierzchni terenu

Nasypy o wysokości
Do 2m Minimalna wartość s dla dróg

ruch ciężki i bardzo ciężki
0,97
ruch mniejszy od ciężkiego 0,95
1.7. Kolizje z uzbrojeniem elektroenergetycznym.
Przy zbliżaniu się do słupów linii elektroenergetycznej należy zachować odległość 1,5 m. od słupa a min. 2,0 m, od słupa linii SN . Na podziemnych kablach elektroenergetycznych należy założyć rury ochronne dwudzielne PCV o długości min. 3,0 m i średnicy 100 mm zgodnie z planem sytuacyjnym.
1.8. Kolizje z uzbrojeniem telekomunikacyjnym.
Wszystkie wykopy w rejonie kolizji należy wykonywać ręcznie oraz zachować odległość
układanych rurociągów 2,0 m. od istniejących słupów oraz min.
1,0 m. od linii podziemnej
W miejscach skrzyżowań z kablami telekomunikacyjnymi należy założyć na te kable
dwudzielne rury ochronne AROT 100 mm tak, aby były dłuższe o
min. 1,0 m. od ścianek kolektora.
1.9. Pozostałe zabezpieczenia.
W przypadku uszkodzenia punktów granicznych Wykonawca zleci ich odbudowę uprawnionemu geodecie.
Prace w rejonie punktów osnowy III klasy należy wykonywać pod nadzorem geodezyjnym.
1.10. Roboty towarzyszące
W trakcie prowadzenia robót ziemnych należy w miejscach kolizji rurociągu z istniejącymi drogami rozebrać istniejące nawierzchnie.
Po zakończeniu robót nawierzchnie drogowe należy odbudować. Konstrukcja nawierzchni dla poszczególnych rodzajów dróg powinna być wykonana w następujący sposób:
Nawierzchnia gruntowa - warstwa pospółki grubości 10 cm zagęszczona mechanicznie;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary robót. Dokumenty te stanowią integralną część umowy - wzór umowy zał. Nr 8 do SIWZ.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do niniejszej specyfikacji - zał. Nr 9 do SIWZ i jest dostępna na stronie internetowej zamawiającego.
Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych lub przedmiary robót wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem /minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe/ zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
Wycena powinna uwzględniać wszystkie koszty i czynności niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z prawem i najlepszą wiedzą techniczną.

Zakres zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną, wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wykonanych sieci i przyłączy, wykonanie wszelkich koniecznych badań, dokumentów, uzgodnień i odbiorów w celu oddania inwestycji do eksploatacji.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
1) oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
2) Wykaz wykonanych robót budowlanych zawierający informację żew okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej wykonali i prawidłowo ukończyli co najmniej jedno zamówienie polegającego na budowie przyłączy o średnicy minimum DN 63, i wartości co najmniej 20 tys. złotych netto . Warunek ten musi być spełniony łącznie w jednym zadaniu. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczenia złożonego przez Wykonawcę zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ

Potencjał techniczny:
1) oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1) oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
2)Wykaz osób, którymi dysponuje wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienialub pisemnym zobowiązaniem innych podmiotów do udostępnienia tych osób, w tym:
c.1. przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności:
-sanitarnej w zakresie sieci wodno - kanalizacyjnych
-drogowej
niniejsza osoba musi posiadać następujące kwalifikacje:
-wykształcenie wyższe techniczne,
-co najmniej 5 lat doświadczenia jako Kierownik Budowy lub robót lub Inspektor Nadzoru robót budowlanych
-posiadać ważne uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, wydanych na podstawie ustawy - Prawo budowlane oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2006 Nr 83, poz. 578 z późniejszymi zmianami) lub ważne odpowiadające im uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub ważne odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej.

Wykonawca będzie obowiązany zaangażować w ramach zawartej umowy na wykonanie przedmiotowego zamówienia oraz umówionego wynagrodzenia również inne osoby o ile okaże się to konieczne dla realizacji przedmiotowego zamówienia.
Zamawiający uzna za spełnione wymagania w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (wymienionych powyżej w punktach a.-e.) jeżeli przedstawione osoby będą posiadały uprawnienia tożsame wydane w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).

Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie wykazu sporządzonego zgodnie z zał. nr 5 do siwz

Sytuacja ekonomiczna:
1) oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
2) Opłacona polisa a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 100 tys. zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian do umowy w przypadkach:
a) gdy konieczność zmiany, w tym w zakresie wysokości wynagrodzenia, związana jest ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa (np. w zakresie zmiany wysokości stawki podatku VAT);
b) konieczności zmiany terminu realizacji w związku z:
- koniecznością wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, a wynikających z konieczności dostosowania zakresu zadania do wytycznych programowych lub powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub
- z brakiem możliwości prowadzenia robót na skutek obiektywnych warunków klimatycznych lub
- działaniem siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego lub
- nieterminowym, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, przekazaniem przez Zamawiającego terenu budowy Wykonawcy lub
- wstrzymaniem prac budowlanych przez właściwy organ z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę lub
- opóźnieniem związanym z uzyskiwaniem przez Wykonawcę niezbędnych w myśl ustawy Prawo budowlane dokumentów lub
- koniecznością wykonania zamówień dodatkowych lub uzupełniających

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.warmia.mazury/wydminy_gmina_wiejska

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Wydminy ul. Grunwaldzka 74 , 11-510 Wydminy

Data składania wniosków, ofert: 03/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Wydminy ul. Grunwaldzka 74 , 11-510 Wydminy, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

306110 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa sieci wodociągowej w pasie drogowym ul. Bałtyckiej na odcinku od ul. Jeziornej do Placu Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie

95623 / 2009-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Ryn - Ryn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich - MASTERPLAN dla Wielkich Jezior Mazurskich na terenie aglomeracji Ryn - Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej dla miejscowości: Głąbowo - Orło - Sterławki Wielkie - Kronowo - Grzybowo - Jeziorko

227826 / 2013-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Lokali i Budynków Komunalnych - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa części piwnic, instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz przyłącza wodociągowego wraz z hydroforem w budynku przy ul. Panasa 1A w Olsztynie

159393 / 2009-09-18 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa stacji podnoszenia ciśnienia wody w miejscowości Skowrony oraz sieci wodociągowej na terenie miejscowości Skowrony, Nawty, Grużajny wraz z przyłączami wodociągowymi w miejscowościach Nawty i Grużajny, gm. Godkowo, woj. warmińsko-mazurskie.

334288 / 2014-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Wydminach - Wydminy (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
WYKONANIE SZEREGU SIECI WODOCIĄGOWYCH W GMINIE WYDMINY - Budowa przyłącza wodociągowego w m-ści Wężówka gm. Wydminy II

34347 / 2015-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jedwabno - Jedwabno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Lipnikach realizowana w ramach zadania inwestycyjnego /Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dzierzki oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Lipniki i Jedwabno/

110093 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci uzbrojenia terenu osiedla Kortowo-Sady w Olsztynie w ramach zadania budżetowego p.n. Uzbrojenie terenu Kortowo Sady